Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Vyroba CO2 - Jedla Soda , Ocet , Kvasnice
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
COBBA
Stálý Člen

Karma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 122 

Obecné Horeni Příspěvek č. 33

Nemyslim ,ze spalovani oleje je moc cistej proces ,krom co2 pri nem vznika urcite velky mnozstvi jedovatejch splodin a kdyz se to zavre do takovy maly skrine ,tak se to tam asi pekne nakoncentruje. Vetsim kytkam by to asi vadilo min ,ale kdyz maly uschli ,tak velkym to asi moc prospivat taky nebude. A jeste se tim zbytecne zahriva skrin.Na naky ohne v pestirne bych se vybodl.

Old Post 11-03-2001 v 19:31 PM
COBBA je offline   Profil uživatele COBBA   Find more posts by COBBA   Foto galerie člena COBBA   Click here to Send COBBA a Private Message   Add COBBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

větrání Příspěvek č. 34

Rád bych tam dal kvasinky,ale muj fuck je v tom, že kvůli sodíkovce musim větrat. Tak jak na to?? Tohle je podle mě dost závažnej problém pro sodíkáře.

Old Post 12-03-2001 v 15:54 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
COBBA
Stálý Člen

Karma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% PěstitelskáKarma uživatele COBBA - 63% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 122 

Upozornění Vetrani Příspěvek č. 35

Uz to tady nekdo rikal ,dat vetrak na hodiny a vetrat treba v intervalehc 10minut vetrani/ 10 minut klidu ,kdy kytka v klidu dejcha co2. Protoze co2 je tezsi nez vzduch tak by mozna taky slo kolem kytek udelat jakejsi valec z potravinarskou folie namotany na naky kostre (treba spejle v zemi) a u zeme pekne utesneny a co2 tam poustet hadickou ,to se tam bude co2 drzet jako treba voda v bazenu. Akorat by nesmelo bejt ve skriny naky hodne velky vyreni vzduchu ,aby to co2 nevyfoukavalo z ''bazenu''.

Old Post 12-03-2001 v 19:21 PM
COBBA je offline   Profil uživatele COBBA   Find more posts by COBBA   Foto galerie člena COBBA   Click here to Send COBBA a Private Message   Add COBBA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maximiq
Stálý Člen

Karma uživatele Maximiq - 82% PěstitelskáKarma uživatele Maximiq - 82% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 36

Cobbo, "jedovatejma splodinama" to není.
Dneska sem to zkoušel znovu a zjistil, že to je příliž silným světlem, prostě kytky spálila žárovka.

Old Post 20-03-2001 v 21:00 PM
Maximiq je offline   Profil uživatele Maximiq   Find more posts by Maximiq   Foto galerie člena Maximiq   Click here to Send Maximiq a Private Message   Add Maximiq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sasa
Nový Člen

Karma uživatele sasa - 41% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 37

z neznalosit umisteni sem prispevek hodil na indoor. tam to najdete

Old Post 24-03-2001 v 20:46 PM
sasa je offline   Profil uživatele sasa   Find more posts by sasa   Foto galerie člena sasa   Click here to Send sasa a Private Message   Add sasa to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sasa! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hullto
Stálý Člen

Karma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% PěstitelskáKarma uživatele Hullto - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 288  

Chemie Ty chemie... Příspěvek č. 38

Chlapi (i Děuky) dost dobrý a beze smradu je aparatůrka pro SODA+OCET. Neutralizuje se ocet, proto nesmrdí a máte možnost vidět, jak to syčí, jak vzniká opravdu poctivý množství CO2. Jestli řeknu, že je to o 2-3 desetikorunky dražší, tak to beztak přeháním a je to i na údržbu fakt nenáročný. Další výhodou je, že z toho může víst třeba 10 hadiček, čili ke každý kytce jedna. Když bude zájem, napíšu postup výroby aparatůry a nastínim kolik je třeba surovin, na jakou dobu......atd.
Ocet......max.9 kč a 1L vydrží fakt dlouho,
Soda.....cca 1,2 kč za 15g pytlík, ale v čím větším balení se to sežene tím je to podstatně levnější, no i beztak je to za pakatel. A navíc na tom CO2 bych nešetřil ani korunu - a mezi náma jsou to stejný steroidy, jako je pro kytku svetlo z LAMPY...no prostě nářez....

Old Post 26-03-2001 v 16:57 PM
Hullto je offline   Profil uživatele Hullto   Find more posts by Hullto   Foto galerie člena Hullto   Click here to Send Hullto a Private Message   Add Hullto to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
malim9am
Nový Člen

Karma uživatele malim9am - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 2 

Chemie CO2 Příspěvek č. 39

No myslim, ze pro ty sodikare je asi nejvhodnejsi oddelit prostor s vybojkou od prostoru s kytkama treba sklem nebo nejakym plexisklem a pak odvetravat jenom prostor s vybojkou. Do toho prostoru s kytkama potom poustet CO2, to uz je jedno jak (kvasinky , ocet+soda, hasici pristroj, tlakova lahev ....). No a vzhledem k tomu, ze CO2 se drzi pri zemi, chce to jeste nahore v prostoru s kytkama mali otvory aby mohl uchazet kyslik, ktery produkuji kytky. No ale kdyz to udelate dobre, tak aby se to fakt naplnilo CO2 tak to pak muze byt pri otevreni nebezpecny, tak aby jste se toho moc nenadejchali.
GOOD LUCK

Marek

Old Post 27-03-2001 v 12:27 PM
malim9am je offline   Profil uživatele malim9am   Find more posts by malim9am   Foto galerie člena malim9am   Click here to Send malim9am a Private Message   Add malim9am to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Devilman
Nový Člen

Karma uživatele Devilman - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 2 

Palec dolů Příspěvek č. 40

Nechci vám kazit radost, ale používat CO2, aby se to projevilo na růstu rostlin není vůbec jednoduchý a já osobně bych se do toho nikdy nepouštěl. Takže CO2 - slouží k urychlení růstu ( v ideálních podmínkách až trojnásobnému - což nezní špatně).Tohot efektu, lze však dosáhnout pouze tehdy, když jsou dodrženy všechny podmínky, a tím se dostáváme k tý horší části - pokud má rostlina začít zpracovávat CO2, tak musí být v každý části místnosti po celý den 0,15% obsahu CO2 ve vzduchu ( k tomu slouží speciální přístroje, zmínil se už myslim Pmh..)+ potřebujete speciální větrák, který nevyfoukne vzduch i s CO2+ teplota vzduchu se musí pohybovat mezi 30 - 38 stupni celsia + kytka potřebuje dvakrát více vody než za normálních okolností.
Pokud toto všechno doržíte, tak se můžete těšit na rychlou úrodu, ale stačí aby jediný bod nebyl dodržen a je to celý na nic. Takže si myslim, že vyhodit peníze za hasičák je naprosto zbytečný.

Old Post 03-04-2001 v 23:14 PM
Devilman je offline   Profil uživatele Devilman   Find more posts by Devilman   Foto galerie člena Devilman   Click here to Send Devilman a Private Message   Add Devilman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Devilman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

květ a CO2 a vlhko Příspěvek č. 41

Mam 3 kytky na květu. Zavedl jsem ocet/soda systém. Dal jsem na konec hadičky pytlík a fakt ho to "nafouklo".Takže to funguje. Je pro kytky v květu nutný(zdravý) přísun CO2? Mam 150 sodík a když nevětram tak se mi hrozně zvedne vlhkost. Mám tam teď plata na outdoor, tak se to trochu zlepší, ale nevíte cos tim? Skoro mě napadá, že je lepší větrar.-.-.-.-.-.

Old Post 07-04-2001 v 17:44 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MUT
Stálý Člen

Karma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% PěstitelskáKarma uživatele MUT - 78% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 180  

Chemie Vyroba CO2 Příspěvek č. 42

No nevim jake je nejlepsi mnozstvi CO2 pro kytky, ale zarucene vim jak vyrobit CO2.
Chemicky jde o to vytesnit slabsi kyselinu tj H2C03 (H2CO3 -> CO2 + H2O samovolne) z nejaky soli (ne pouze z roztoku tj. sodovky ... tam je toho hrozne malo) silnejsi kyselinou. Napr.:
Na2CO3 + CH3COOH -> CH3COONa + CO2 + H2O
soda + ocet -> octan sodn. + CO2 + H2O
Problem muze trochu nastat s davkovanim. No nejlepsi by bylo koupit delici nalevku 250ml(zasobnik na ocet s kohoutem), odsavaci banku 250ml(na sodu) a gumovou zatku (na utesneni). A cely to sestavit . Co se tyce ceny, tak vynecham ocet a sodu. Chemicky sklo dohromdy cca 400,- .
Ale da se dobre improvizovat s plastovejma lahvema spojenejma pres gumove zatky hadickou se skrcenim.
Odvaznejsim bych doporucil pouzit silnejsi a hlavne koncentrovanejsi kyselinu (ocet=7% k.octova ).
Slapat to bude az budete prekvapeny.
Chemky a sklo sezenete pomoci Zlatych stranek.

[Edited by MUT on 01-11-2001 at 04:55 PM]

Old Post 12-04-2001 v 13:41 PM
MUT je offline   Profil uživatele MUT   Find more posts by MUT   Foto galerie člena MUT   Click here to Send MUT a Private Message   Add MUT to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MUT! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dush
Nový Člen

Karma uživatele dush - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 8 

CO2 lahev... Příspěvek č. 43

Mam doma 25 kg lahve s CO2 co fotr pouziva na CO2svarece, takze me napadlo ze bych to mohl zkusit...zadny pocitace a elekt. spinace na to nemam, sem tak schopnej ke kytickam tu ahev prinest a trosku je tim pocukrovat...nevim ale jestli todle nemuze byt nejaky prumyslovy CO2...a jestli by to bylo k dobru nebo precejenom zkusit tu sodu s octem...???

Old Post 15-04-2001 v 22:57 PM
dush je offline   Profil uživatele dush   Find more posts by dush   Foto galerie člena dush   Click here to Send dush a Private Message   Add dush to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muf
Stálý Člen

Karma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% PěstitelskáKarma uživatele Muf - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 337 

Příspěvek č. 44

Zkoušel jsem ocet+soda. CO2 unikal na úkor vypnutých větráků, takže se mi ve skříni tvořila naprostá vlhkost, na květ nepotřebná. Pokud to nemáš v místnosti 1000W, tak bych to nedoporučoval. Pořiď si větrák.

Old Post 16-04-2001 v 16:15 PM
Muf je offline   Profil uživatele Muf   Find more posts by Muf   Foto galerie člena Muf   Click here to Send Muf a Private Message   Add Muf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EEfox
Nový Člen

Karma uživatele EEfox - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 9 

Jen aby řeč nestála. Příspěvek č. 45

Pokud mohu k tomuto problému také promluvit ať zkušenost s CO2 vlastně ani nemám, ale minulý rok jsem dostal kytičku ve velmi zbídačeném stavu. Tak jsem jen květník omotal paletizační foliíí a doráhnul bombu a CO2 s redukčním ventilem a pouštěl jí tak litřík za minutu. Nejdříve jsem měl hadičku u země, ale pak jsem zjistil že je opravdu mnohem efektivnější umístit jí k vrcholku rostliny a za tři dny byla zas kytka celkem fit a mohla se jít řádně slunit na balkón. Myslím že bez Co2 procedůry by to rozdejchala jen velmi těžce. Jinak pro orientaci prázdná nová bomba stojí 2,500,- (ale ve své podstatě je to jen sněhový hasičák který se sem tam dá někde sehnat třeba ve sběrně, vlastně zadarmo) obyčejnej redukční ventil stojí okolo 700,- a naplnit bombu což je v mém případě 5kg plynu 200,- .

P.S.: Jak tak na to koukám tak jsem vlastně ani neřekl nic nového ani převratného tak sorry že zabírám zbyzečně místo. : o)´)

Old Post 08-05-2001 v 22:54 PM
EEfox je offline   Profil uživatele EEfox   Find more posts by EEfox   Foto galerie člena EEfox   Click here to Send EEfox a Private Message   Add EEfox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JFKALFA
Stálý Člen

Karma uživatele JFKALFA - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 128 

Příspěvek č. 46

tak jestli negdo neveri ze CO2 funguje tak tady je ukazka co2 v akvariu :http://akva.dadak.cz/index.php3

Old Post 28-10-2001 v 10:13 AM
JFKALFA je offline   Profil uživatele JFKALFA   Find more posts by JFKALFA   Foto galerie člena JFKALFA   Click here to Send JFKALFA a Private Message   Add JFKALFA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lsday
Nový Člen

Karma uživatele Lsday - 41% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 15 

Příspěvek č. 47

Díky za postřehy, hlavně Phmh! Pro mě nejlepší, je jasně tlaková láhev, ale nějak bych potřeboval vymyslet patřičný redukční ventil. Když jsem plyn pomocí stávajícího ventilu pouštěl na co nejmíň, bylo půl lahve - 15 kg! - pryč za týden, coč je jasně moooc. Redukční ventil za 7500,- je přeci jenom trochu luxus, neé? Nenapadá někoho levnější dávkování? Anebo existuje nějakej levnej měřák na CO2?

Pro úplnost dodávám ještě jednou koncentraci CO2 v normálním vzduchu: 0,33% objemově, tj. 0,05 hmotnostně, tj. 350 ppm.

Old Post 28-11-2001 v 18:47 PM
Lsday je offline   Profil uživatele Lsday   Find more posts by Lsday   Foto galerie člena Lsday   Click here to Send Lsday a Private Message   Add Lsday to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Chemie Příspěvek č. 48

to Hulto: můžeš se prosím rozepsat o systému ocet-soda. Už jsem si ho vyrobil a zřejmě se to kytkám líbý....
ale pořád mi není jasné jak dlouho vydrží roztok.... atd,
fakt dik.......


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 02-12-2001 v 12:20 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:35 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6914820 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív