Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 27 28 29 30 31 »
Autor
Téma 
kseroks
Stálý Člen

Karma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% PěstitelskáKarma uživatele kseroks - 98% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 140 

Příspěvek č. 449

citace:
Původní příspěvek od Lansence
Zdravím mám problém s listy.Tento problém řeším už 3 roky, a vůbec si nevím rady, proto jsem se obrátil na toto fórum.Žloutnou mi listy a oběvujou se na nich hnědé tečky, a následně celý list uschne a upadne.Hnojím lignohumátem 1x za 14 dní, a upravuji PH přípravky AH of Holland (grow,bloom).PH mám v normě a zalévám vodou z hydrantu taky s upraveným PH.Substrát mám zahradnický s aktivním humusem a míchám ho s kokosovým napůl.Květináč mám kulatý 20cm široký a 18cm vysoký.Zalévám vždy když je květináč lehký a vidím že je substrát suchý na povrchu.Květiny jsou ve fázi růstu a začala tvořit pestíky "(nechápu)" a některé jsou červené až hnědé.Rostliny začali tvořit pestíky před cca 2 měsíci.Semínka jsem zasadil na začátku dubna a jsou regulární z vlastní sklizně.Květináče mám na zemi a myslím že mi na ně kočky močí,protože to rychle začalo žloutnout od spodu nahoru.Dále přikládám obrázky:


heya tu bude vicero problemu najednou.... dle prvnich fotek tipuji za 1. napadeni sviluskami... to sou ty drobny mikrotecky na prvnich fotkach... pouzij treba vermitec da se to dehnat v kazdym zahradkarstvi... nared dle navodu a postrikej predevsim zespoda listu... dale se mi zda blbe ph, a mozna i malinko prepaleny ikdyz nevim... proc hnojis do zeminy ahckama?? zkus pouzit nejake oraganicke hnojivo jako biocanna ci plagron alga... kyti maji evidentne problem prijmat ziviny... v ramci kompexniho reseni bych doporucil vermictec v kombinaci s wuxal super ktery se da aplikovat coby vyziva i postrikem... jen dodrz spravnou kocentraci... no a po par dnech uvidis...........

HUA...........
Zkoušel ste někdo NYC Diesel?
hnojiva CANNA
mocné měření účinnosti některých stínidel

Old Post 16-09-2014 v 19:31 PM
kseroks je offline   Profil uživatele kseroks   Find more posts by kseroks   Foto galerie člena kseroks   Click here to Send kseroks a Private Message   Add kseroks to your buddy list     Navštiv homepage uživatele kseroks! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rak
Nový Člen

Karma uživatele Rak - 2% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 450


Zdravím všechny zahradníky!
Prosím vás o pomoc při identifikaci mého problému s listy. Nikde jsem nic podobného nenašel, kromě smazaného příspěvku s "chodbičkami v listech". viz foto.

Dík Rak

Old Post 16-09-2014 v 21:17 PM
Rak je offline   Profil uživatele Rak   Find more posts by Rak   Foto galerie člena Rak   Click here to Send Rak a Private Message   Add Rak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 451

citace:
Původní příspěvek od Rak
Zdravím všechny zahradníky!
Prosím vás o pomoc při identifikaci mého problému s listy. Nikde jsem nic podobného nenašel, kromě smazaného příspěvku s "chodbičkami v listech". viz foto.

Dík Rak

http://grower.cz/forum/showthread.p...362#post1043362

xxyy

Old Post 17-09-2014 v 11:47 AM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rak
Nový Člen

Karma uživatele Rak - 2% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 452

Děkuju mockrát. Ještě mě zajímá, jestli je možné použít výše uvedený postřik i teď v době květu nebo jenom odtrhávat listy? Prozatím jsem jenom trhal listy, ale potvora Vrtalka je tam pořád. Zavrtala se mě už přede dvěma měsíci, tomu jsme nepřikládal pozornost - při outdooru nějaký list nevadí. Nehrozí úplná zkáza?

Rak

Old Post 17-09-2014 v 13:54 PM
Rak je offline   Profil uživatele Rak   Find more posts by Rak   Foto galerie člena Rak   Click here to Send Rak a Private Message   Add Rak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kaspik87
Nový Člen

Karma uživatele kaspik87 - 16% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 453

Ahoj lidi prosím Vás o pomoc!!! Je to moje První grow :P

Takže jsem si domů donesl 6 šnilclů od místního člena (3x skunk 1 a 3x Oranžbádu).
Přesadil jsem je do 6.5l květníků s growmixem EC 1.2-1.4. První noc jsem nechal otevřený box, rozsvítil jim 125 CFL lampu na růst cca 15cm od vršků. Zapnul jsem ofuk, ale odtah zůstal vypnutý, pač jsem box nechal otevřený, když je chodím každých 20min rosit. V pondělí večer jsem šel spát, ráno se vzbudim a málém mě škráblo....2x OB a jeden SK1 byly uplně v tronu. suché listy položené dolů atd. Tak jsem na ně hodil igelitový pytlíky a snažím se je zachránit, ale už druhej den vypadají dost nemocně Přikládám fota listů.

Mám ztrach že je to plíseň. Jestli ne, tak bych řek, že to bude mix malé vlkosti,šoku ze světla nepřesné PH první zálivky, mám totiž ten kapátkový PH test, tak si to musím ještě vychytat. (200ml po 24 hodinách v hlíně).

Předem moc díky za pomoc :P

Old Post 17-09-2014 v 18:42 PM
kaspik87 je offline   Profil uživatele kaspik87   Find more posts by kaspik87   Foto galerie člena kaspik87   Click here to Send kaspik87 a Private Message   Add kaspik87 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kaspik87
Nový Člen

Karma uživatele kaspik87 - 16% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 454



Foto

Old Post 17-09-2014 v 18:43 PM
kaspik87 je offline   Profil uživatele kaspik87   Find more posts by kaspik87   Foto galerie člena kaspik87   Click here to Send kaspik87 a Private Message   Add kaspik87 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rak
Nový Člen

Karma uživatele Rak - 2% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 455

No, já nejsu odborník, ale myslím, že je to přelité a moc vlhkosti, každých 2O minut rosit je podle mě šílené. Suché listy nemusí znamenat nedostatek vody!!!
Rak

Old Post 17-09-2014 v 20:30 PM
Rak je offline   Profil uživatele Rak   Find more posts by Rak   Foto galerie člena Rak   Click here to Send Rak a Private Message   Add Rak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 456

citace:
Původní příspěvek od Rak
Děkuju mockrát. Ještě mě zajímá, jestli je možné použít výše uvedený postřik i teď v době květu nebo jenom odtrhávat listy? Prozatím jsem jenom trhal listy, ale potvora Vrtalka je tam pořád. Zavrtala se mě už přede dvěma měsíci, tomu jsme nepřikládal pozornost - při outdooru nějaký list nevadí. Nehrozí úplná zkáza?

Rak



...ja uz bych to v tuhle dobu moc nehrotil, stejne budes asi brzo sklizet a vrtalka neni nic co by ti kytky znicilo nejak rychle...

xxyy

Old Post 17-09-2014 v 20:54 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kaspik87
Nový Člen

Karma uživatele kaspik87 - 16% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 457

Prosím help zahradníci

Viz příspěvěk č. 453, 454. Ať vim jestli je mám vyhodit a sehnat jiný dokud je čas:P

Díky moc

Old Post 17-09-2014 v 23:19 PM
kaspik87 je offline   Profil uživatele kaspik87   Find more posts by kaspik87   Foto galerie člena kaspik87   Click here to Send kaspik87 a Private Message   Add kaspik87 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nokian
Stálý Člen

Karma uživatele nokian - 96% PěstitelskáKarma uživatele nokian - 96% PěstitelskáKarma uživatele nokian - 96% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 458

Kaspik já si myslím že je to spálený EC 1,4 je podle mě moc na takovýhle prcky ,,

Old Post 18-09-2014 v 13:19 PM
nokian je offline   Profil uživatele nokian   Find more posts by nokian   Foto galerie člena nokian   Click here to Send nokian a Private Message   Add nokian to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kaspik87
Nový Člen

Karma uživatele kaspik87 - 16% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 459

Nj ale někde tu myslím Hlava psal, že dáva prcky rovnou do royalmixu, EC má ještě větší a v klidu si to dávaj. Ale je fakt, že já jsem je vsadil rovnou do 6.5l květináču, tak je toho možná na ně moc :P divný je, že zbytek je uplně ok.

Díky za Tip Rak i Nokian .) Ještě někdo nějáký názor? Hlavně mám strach, jestli to fakt není pliseň :P
A taky aby to mak nemělo tendenci zhermit :O

Old Post 18-09-2014 v 13:40 PM
kaspik87 je offline   Profil uživatele kaspik87   Find more posts by kaspik87   Foto galerie člena kaspik87   Click here to Send kaspik87 a Private Message   Add kaspik87 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 460

kaspik:
podle těch nekróz uprostřed velkých listů bych to viděl na spálení světlem. Je tam kombinace mokrých listů a silného světla (pokud řízky koření pod cca 36W trubicí, tak skok na skoro 4x silnější osvětlení je šok!). Takoví špunti nepotřebují CFL 15 cm vysoko, ale klidně 30 cm. A to vlhčení bych taky nepřeháněl. Pokud je neměl matkař ve velice vysoké vlhkosti, tak je není potřeba tolikrát rosit. Odtahy a ofuky taky není potřeba tak hrotit. Bohatě stačí, aby se boxu trochu točil vzduch. Kytky si musí vytvořit vlastní mikroklima.
Nůžky, nekrotická pletiva odstranit, zvednout lampu, nepřemokřovat...

Old Post 18-09-2014 v 13:40 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nokian
Stálý Člen

Karma uživatele nokian - 96% PěstitelskáKarma uživatele nokian - 96% PěstitelskáKarma uživatele nokian - 96% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 461

zoo68_ spálení světlem je taková blbost že větší sem ještě neslyšel nevim kde to ty lidi vzali že se kytky spálí od světla ,jak je známo tisíc let tak tráva má ráda maximální palbu světla a žádný šokovani nehrozí když je dáš najednou na max když budeš mít v klidu ostatní věci vlhkost hnojení atd.. jedinej šok budeš mít možná z toho jak to roste , kup si měřák světla a zkus si kolik ti valí wattu v létě sluníčko a budeš koukat kolik to dává a běžně sem předpěstovávál pod zářivkama a pak to švihnul rovnou pod šesti nebo ven na slunce a šok byl jenom z toho jak to roste .. to máš to samý jako že maj kytky mít maximálně 26-28 stupnu celsia a já mám ve skleníku běžně v lete 50 stupnu a v klidku ..kort potom žejo cfl jak tady píšeš tak tu mužeš dat uplne dolu rovnou ,dál vlhčit v rustu na maximum určitě nic neposere když ty kytky budou mit porad mokry listy naopak maj to moc radi ale zase aby to nestalo ve vodě...a na to že odtahy a ofuky v uzavřenym prostoru není potřeba hrotit na to prostě no coment ... nesouhlasim s tebou kámo ...

Old Post 18-09-2014 v 16:23 PM
nokian je offline   Profil uživatele nokian   Find more posts by nokian   Foto galerie člena nokian   Click here to Send nokian a Private Message   Add nokian to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
artrixxx
Nový Člen

Karma uživatele artrixxx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2014
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 462

Zdravím groweři, mám drobný problém a chtěl bych požádat o radu. Jedu letos svůj druhý grow a nemám zatím moc zkušeností.
Mám 2 kytky a u obou mi začínají žloutnout listy (převážně hlavní stonkové). Probíhá to tím způsobem, že list nejprve začne ztrácet barvu až úplně zežloutne a poté téměř na pouhý dotek odpadává. Jsem přibližně v 5. a 3.týdnu květu a děje se to přibližně 2 týdny (u později nakvetlé to začlo později).
Pěstuju outdoor v 20L kýblech v pěstebním substrátu ph 5,5, hnojivo Biobizz Biobloom, dávám 4ml/l ob den každé kytce. Nejdříve jsem myslel, že je to nedostatkem živin, tak jsem zkusil zalívat stejným množstvím denně, protože mi přišlo, že substrát bývá vždy už poměrně suchý, ale nezlepšilo se to. Naopak mi přišlo, že se na některých listech začly objevovat známky přehnojení (spálené listy).
Mohl by to být tedy opačný problém, že jsem už původně hnojil moc? Nebo kytičkám schází něco jiného? Díky za rady

http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.08.19.jpg
http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.08.58.jpg
http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.09.38.jpg
http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.11.07.jpg
http://www.imgup.cz/images/2014/09/18/2014-09-1817.10.15.jpg

edit: pardon za odkazy, ale nevím jak to udělat aby to hodilo přímo fotky

Old Post 18-09-2014 v 16:55 PM
artrixxx je offline   Profil uživatele artrixxx   Find more posts by artrixxx   Foto galerie člena artrixxx   Click here to Send artrixxx a Private Message   Add artrixxx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nokian
Stálý Člen

Karma uživatele nokian - 96% PěstitelskáKarma uživatele nokian - 96% PěstitelskáKarma uživatele nokian - 96% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 463

artrixxx- je to přirozený odpadávání starých listu vůbec si s tím nelámej hlavu

Old Post 18-09-2014 v 17:43 PM
nokian je offline   Profil uživatele nokian   Find more posts by nokian   Foto galerie člena nokian   Click here to Send nokian a Private Message   Add nokian to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alex_88
Nový Člen

Karma uživatele Alex_88 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2014
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 464



Zdravim, panove cim to muze byt? Oudor RQS Special Queen
Hnojim HESI Bloom complex, Fosfor plus, Supevit, Power zyme vse dle navodu 2x tynde. Dekuji

Old Post 18-09-2014 v 18:27 PM
Alex_88 je offline   Profil uživatele Alex_88   Find more posts by Alex_88   Foto galerie člena Alex_88   Click here to Send Alex_88 a Private Message   Add Alex_88 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:20 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 27 28 29 30 31 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4677370 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív