Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Skudci paraziti a jiny hmyz na kytkach
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 27 28 29 30 31 »
Autor
Téma 
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 449

Potreboval bych radu, jedu mix kokos/rockwool a objevili se mi nejaci mali mikroskopicti skudci, uz jsem je v minulosti mel, ale slo o par desitek, ted jsou stovky, nerekl bych, ze delaji nejakou neplechu a asi je resit nebudu, ale kdyby se jejich radeni projevilo na kytkach, tak chci mit v zasobe nejakou radu. Cim nejsetrnejsim nejlepe prolit kvetniky? Jedu mineralni hnojky, takze klidne chemka.
Chvostoskok to asi nebude, ma to tak 1/3 milimetru.

Nejaka rada?

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 06-12-2014 v 15:54 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 450

jak presne to vypada? treba zrovna tech chvostoskoku jsou stovky druhu

Old Post 09-12-2014 v 11:48 AM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 451



On to asi ten chvostoskok bude, je to nejakej mikro druh :-). Na tom moc asi nesejde, jde mi o to, cim to prolit a nestresovat kytky, jsem v 15 dni kvetu, tak neco setrnyho. Hlava mi kdysi cosi poradil, ale ja hlava derava, uz jsem zapomel, co to bylo.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 09-12-2014 v 12:20 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
celek
Stálý Člen

Karma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 446  

Příspěvek č. 452

benji: Mospilan? http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2 (č.28)

Old Post 09-12-2014 v 13:14 PM
celek je offline   Profil uživatele celek   Find more posts by celek   Foto galerie člena celek   Click here to Send celek a Private Message   Add celek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benjichaouat
Stálý Člen

Karma uživatele benjichaouat - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 542  

Příspěvek č. 453

Mospilan doma mam, ale ten ma drsnou ochranou lhutu.

Zatmívačka a jiná překvapení
Sweet seeds in the open air
Jak jsem zase jednou vařil....
benjiho chilli radovánky

Old Post 09-12-2014 v 13:31 PM
benjichaouat je offline   Profil uživatele benjichaouat   Find more posts by benjichaouat   Foto galerie člena benjichaouat   Click here to Send benjichaouat a Private Message   Add benjichaouat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 454

Jestli jsou to takový bílý, mrštný rychlý potvůrky, štíhlý dlouhý kolem 1mm, mohlo by se jednat o chvostoskoka. Objevil jsem je nedávno taky a protože jsem zároveň hledal způsob, jak zlikvidovat smutnice, rozhodl jsem se pro bílej akvaristickej písek, kterým jsem květináče vysypal (stačí vrstva 1-2cm, prostě aby nebyl vidět substrát, na kterém se pohybují). Na smutnice to zabralo hezky (nemají se kde líhnout) a do dvou týdnů zmizely.

Má to nevýhodu, že ta vrstva jemného písku omezuje provzdušnění substrátu - hlavně, když se namočí. Na druhou stranu je to záležitost na dva tři týdny, než se problém odstraní.

Tohle teda funguje na smutnice a je možné, že to zlikviduje i chvostoskoky. Ten písek se dá sehnbat v hobby marketech a nebo ve zverimexu. Cena jednoho pytle je do 100 kč (2 litry písku asi).

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 09-12-2014 v 15:31 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Karlík
Stálý Člen

Karma uživatele Karlík - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 49 

Příspěvek č. 455

chvostoskoky nejlépe poznáte tak, že začnou při blížícím nebezpečí uskakovat a poskakovat po substrátu díky skákacímu aparátu.Nedělají to však všechny druhy. Drtivá většina rostlinám neškodí. Tyhle půdní málo sklerotizovaný druhy si většinou libujou ve vlhku a teplu,možná budu stačit menší sucho. Na hubení bych asik doporučil tabákovej vývar, nikotin je pro hmyz pěkně jedovatej. Určitě nandeš na netu nějaký návod...

Old Post 10-12-2014 v 15:47 PM
Karlík je offline   Profil uživatele Karlík   Find more posts by Karlík   Foto galerie člena Karlík   Click here to Send Karlík a Private Message   Add Karlík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuta
Stálý Člen

Karma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 456


cus ,kuci nevíte co by to mohlo byt za bestie ? díky

Old Post 24-01-2015 v 16:31 PM
chuta je offline   Profil uživatele chuta   Find more posts by chuta   Foto galerie člena chuta   Click here to Send chuta a Private Message   Add chuta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RENE.2
Stálý Člen

Karma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 457

To vypadá na třásněnky bohužel kup si vertimec 1.8 ec ten na ně funguje ale je to chemka.

Old Post 24-01-2015 v 17:43 PM
RENE.2 je offline   Profil uživatele RENE.2   Find more posts by RENE.2   Foto galerie člena RENE.2   Click here to Send RENE.2 a Private Message   Add RENE.2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuta
Stálý Člen

Karma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% PěstitelskáKarma uživatele chuta - 92% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 190  

Příspěvek č. 458

Jsem si to myslel jj vertimec jsem koupil a dnes navečer aplikoval . Tak snad to bude fakčit na ty svině a neublíží to kýtí :-/ díky

Old Post 24-01-2015 v 18:45 PM
chuta je offline   Profil uživatele chuta   Find more posts by chuta   Foto galerie člena chuta   Click here to Send chuta a Private Message   Add chuta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RENE.2
Stálý Člen

Karma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% PěstitelskáKarma uživatele RENE.2 - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 253  

Příspěvek č. 459

nemaš zač kytkám to neublíží je potřeba ten postřik udělat dvakrát hlavně ze spodu listu a stříkni lehce i substrát jinak dobře funguje na ty mrchyPlagron Neem-Oil a je to bio mám to sam odskoušene taky jsem s nima bojoval

Old Post 24-01-2015 v 19:24 PM
RENE.2 je offline   Profil uživatele RENE.2   Find more posts by RENE.2   Foto galerie člena RENE.2   Click here to Send RENE.2 a Private Message   Add RENE.2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

smutnice? Příspěvek č. 460



Ahoj, neví někdo co by to mohlo být? Tipoval bych to na smutnice, ale než začnu podnikat kroky rád bych se poradil. Jedu v hlíně, substrát jsem kontroloval a žádný larvy typický pro smutnice jsem neviděl tak nevim. Ze začátku jich bylo pár tak jsem neřešil, ale nějak se začínaj množit :/

Pro porovnání velikosti prášek ibalginu

Old Post 05-02-2015 v 19:57 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Balon
Stálý Člen

Karma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% PěstitelskáKarma uživatele Balon - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 461

jj jsou to smutnice. žlutý desky lepový to zredukujou. Dělá se mimo jiné careo substral do substrátu přímo na tyhle larvy... http://www.petabo.cz/insekticidy/su...-granulat-50-g/

Old Post 05-02-2015 v 20:06 PM
Balon je offline   Profil uživatele Balon   Find more posts by Balon   Foto galerie člena Balon   Click here to Send Balon a Private Message   Add Balon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 462

Ok díky, objednal jsem Mospilan, je tam stejná učinná látka ale bez hnojiv

Old Post 05-02-2015 v 22:30 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
C21H30O2
Stálý Člen

Karma uživatele C21H30O2 - 83% PěstitelskáKarma uživatele C21H30O2 - 83% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 346  

Příspěvek č. 463

idem drip v keramzite. Zo zaciatku som mal problem s muskami - ich pocetnost som vyrazne znizil zavesenim lepiacich pasiek. dnes sa uz prakticky nevyskytuju.

po istom case sa mi zacali v rezervoari zivneho roztoku objavovat male biele "larvy". rozmerovo +- 1,5-2,5mm odhadom.

na rastlinach nie je vidno, ze by im to skodilo. dokonca sa ani neobjavuju dalsie musky. Tieto tvory sa zhlukuju do kolonii, takze som sa pokusil ich pomocou flasky separovat a vyliat. Lenze to nepomohlo.

zjavne su aj v keramzite. Po skonceni kola som teda keramzit preplachol vodou s peroxidom. cakal som, ze ich to pozabija. ale nestalo sa.

zatial najpodobnejsie tvori mal benji v tomto prispevku http://grower.cz/forum/showthread.p...600#post1131600 a podla opisu aj dr paradox http://grower.cz/forum/showthread.p...035#post1130035

mne plavaju na povrchu roztoku. vzdy, ked idem pozriet rastliny, tak robim aj rucne zalievanie a vtedy (rovnako ako dr paradoxovi) vytekaju von z kvetinacov.

podla vsetkeho ide o chvostoskokov. je treba ich zlikvidovat, alebo nie su pre nase ucely nebezpecne?

v teme o tychto tvoroch som sa docital mimo ine aj toto (link na temu http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1):
citace:
chvostoskok se podílí na půdní biodiverzitě a jeho přítomnost je známkou zdravé půdy.


dalej
citace:
Pánové, chvostoskoci jsou nejenže neškodní, ale velice užiteční. To, že Vás opticky obtěžují je možné, občasné proschnutí substrátu pomůže, ale používat proti nim chemky je zcela zbytečné.


ale docital som sa aj toto:
citace:
chvostokok dela ku*va ze bordel z pudnich skudcu snad nejhorsi[mnozi se rychle a tezko se toho zbavuje] ....v momente jak jich tam vyskace po kazdem zaliti 10-20 je uz vetsinou pozde s tim neco delat



docital som sa, ze pokial maju co jest, tak by nemali robit problem. horsie je, ak sa premnozia - vtedy sa pustaju do korenov.

Naposledy upravil C21H30O2 06-02-2015 v 12:12 PM

Old Post 06-02-2015 v 11:50 AM
C21H30O2 je offline   Profil uživatele C21H30O2   Find more posts by C21H30O2   Foto galerie člena C21H30O2   Click here to Send C21H30O2 a Private Message   Add C21H30O2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeet
Nový Člen

Karma uživatele Jeet - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 464



Ahoj, muze mi někdo prosím říct , co je to za kurevstvo ? Podle toho co jsem tu četl tak by to měla byt sviluska ovocná ? A jak proti tomu "teď" bojovat ? Muzu to postříkat Omitem ?

Old Post 01-03-2015 v 18:32 PM
Jeet je offline   Profil uživatele Jeet   Find more posts by Jeet   Foto galerie člena Jeet   Click here to Send Jeet a Private Message   Add Jeet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:35 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 27 28 29 30 31 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-07-2017 - Paraziti na kytkách - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2534070 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív