Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Skudci paraziti a jiny hmyz na kytkach
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 23 24 25 26 27 »
Autor
Téma 
hoffmanoss
Nový Člen

Karma uživatele hoffmanoss - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2013
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 385



Zdravim. Tak mám pocit že píďalka hoduje ve velkém. Dnes jsem aplikoval BioBizz LeafCoat, bude stačit políčko 2x měsíčně ošetřit tímhle? Přídapně doporučte nějaký ověřený insekticid. Díky

Old Post 19-07-2013 v 14:54 PM
hoffmanoss je offline   Profil uživatele hoffmanoss   Find more posts by hoffmanoss   Foto galerie člena hoffmanoss   Click here to Send hoffmanoss a Private Message   Add hoffmanoss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MajklRyder
Stálý Člen

Karma uživatele MajklRyder - 48% PěstitelskáKarma uživatele MajklRyder - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 44  

Příspěvek č. 386

Čus
Letos mám úplně stejný problém,měl jsem na kytkách svilušky či nejaké další breberky.
koupil jsem obyčejný Bio Ol i když podle většiny moc nefunguje,tak u mě zabralo,během 2 dnů pidi broučci pochcípaly a pro jistotu sem to ještě postříkal mospilanem.
Jinak ještě rostlyny nekvetou tak mužeš zvolit i nějakou chemku,to ale záleží na každém growerovi co si zvolí
zatím čus a ať to roste

Old Post 20-07-2013 v 08:08 AM
MajklRyder je offline   Profil uživatele MajklRyder   Find more posts by MajklRyder   Foto galerie člena MajklRyder   Click here to Send MajklRyder a Private Message   Add MajklRyder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kocour42
Nový Člen

Karma uživatele Kocour42 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 5  

Kocour vs. škůdci Příspěvek č. 387

Zdarec, jedna moje rostlinka roste pomaleji než ostatní, myslím že za to můžou škůdci. Začnu od toho co mě trápí nejmíň -

1) byly tam takový podlouhlý hnědý hmyzáci, ale jen asi dva kusy na pět rostlin, celkem rychle běhaly, podle působu pohybu mají hodně nožiček a běhaj jako stonožky. tělo mnohem delší než široký

2) na listech jsou malinkatý světlý tečky nevím jestli je to vypálený od slunka nebo tam jsou vajíčka...

3) v listech jsou asi nějaký larvy - jsou tam takový odumřelý jakoby trasy, kudy se (podle mýho odhadu) prožírá nějaká svoloč dokud nebude dost velká a nezakuklí se. Všechny napadené listy, popř jen části bylo li to možné jsem otrhal, ať se ty svině nemůžou dovyvinout. Nevím jsetli to nesouvisí s 2)

4) Kousek pod vrcholem (tam kde se dotýkají boudcí listy který jsou zatím maličký a mířej nahoru byly takový černý tečky. Při bližším zkoumání jsem zjistil ž to jsou malí černí broučci (černý zaoblený tělo, směrem k zadečku se rozšiřuje, 6 nohou jako vlásky který jsou u země trochu tlustší, tykadla...nemá to asi víc jak milimetr...). Těch černejch sviní tam bylo celkem hodně (cca 15, kytka je ale hodně mladá, cca 4 patra, její sourozenci ze značkovejch af jsou všichni o něco větší, silnější, na pohled hezčí). Ty sviňuchy sem pooddělával pinzetou a jehlou, dva tady mám schovaný kdyby je bylo potřeba nafotit nebo nakreslit. Lezou pomalu.

Pokud tedy někdo víte především co to je přesně zač, případně jak moc nebezpečný a rozšiřující se to je a jak moc se proti tomu dá bojovat.


Historie půdy a okolí aneb odkud se tam mohly dostat - semínka jsem dal do light mixu z growshopu, po cca dvou týdnech sem je přesadil do větších (do té doby rostly všechny vyrovnaně) květináčů. Použil jsem hlínu ze zahrady kousek od hnojiště a na spod květináčů jsem dal trochu ovčího hnoje. Při přesazování jsem aplikoval symbivit. Kousek vedle se pěstují normálně rajčata, jahody, další brka a tak...

díky moc za jakoukoliv radu

Old Post 23-07-2013 v 11:05 AM
Kocour42 je offline   Profil uživatele Kocour42   Find more posts by Kocour42   Foto galerie člena Kocour42   Click here to Send Kocour42 a Private Message   Add Kocour42 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Re: Kocour vs. škůdci Příspěvek č. 388

citace:
Původní příspěvek od Kocour42
Zdarec, jedna moje rostlinka roste pomaleji než ostatní, myslím že za to můžou škůdci. Začnu od toho co mě trápí nejmíň -

1) byly tam takový podlouhlý hnědý hmyzáci, ale jen asi dva kusy na pět rostlin, celkem rychle běhaly, podle působu pohybu mají hodně nožiček a běhaj jako stonožky. tělo mnohem delší než široký

2) na listech jsou malinkatý světlý tečky nevím jestli je to vypálený od slunka nebo tam jsou vajíčka...

3) v listech jsou asi nějaký larvy - jsou tam takový odumřelý jakoby trasy, kudy se (podle mýho odhadu) prožírá nějaká svoloč dokud nebude dost velká a nezakuklí se. Všechny napadené listy, popř jen části bylo li to možné jsem otrhal, ať se ty svině nemůžou dovyvinout. Nevím jsetli to nesouvisí s 2)

4) Kousek pod vrcholem (tam kde se dotýkají boudcí listy který jsou zatím maličký a mířej nahoru byly takový černý tečky. Při bližším zkoumání jsem zjistil ž to jsou malí černí broučci (černý zaoblený tělo, směrem k zadečku se rozšiřuje, 6 nohou jako vlásky který jsou u země trochu tlustší, tykadla...nemá to asi víc jak milimetr...). Těch černejch sviní tam bylo celkem hodně (cca 15, kytka je ale hodně mladá, cca 4 patra, její sourozenci ze značkovejch af jsou všichni o něco větší, silnější, na pohled hezčí). Ty sviňuchy sem pooddělával pinzetou a jehlou, dva tady mám schovaný kdyby je bylo potřeba nafotit nebo nakreslit. Lezou pomalu.

Pokud tedy někdo víte především co to je přesně zač, případně jak moc nebezpečný a rozšiřující se to je a jak moc se proti tomu dá bojovat.


Historie půdy a okolí aneb odkud se tam mohly dostat - semínka jsem dal do light mixu z growshopu, po cca dvou týdnech sem je přesadil do větších (do té doby rostly všechny vyrovnaně) květináčů. Použil jsem hlínu ze zahrady kousek od hnojiště a na spod květináčů jsem dal trochu ovčího hnoje. Při přesazování jsem aplikoval symbivit. Kousek vedle se pěstují normálně rajčata, jahody, další brka a tak...

díky moc za jakoukoliv radu


cest jo mohl jsi to hned nafotit /nemusel jsem tolik čist
napada me:
třasněnky ,svilusky,bekyně

Old Post 23-07-2013 v 19:25 PM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stara_baterka
Stálý Člen

Karma uživatele stara_baterka - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 389


Nevíte prosím co je to za škůdce? Případně jak se proti němu bránit?

Old Post 05-08-2013 v 08:15 AM
stara_baterka je offline   Profil uživatele stara_baterka   Find more posts by stara_baterka   Foto galerie člena stara_baterka   Click here to Send stara_baterka a Private Message   Add stara_baterka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 390

citace:
Původní příspěvek od stara_baterka
Nevíte prosím co je to za škůdce? Případně jak se proti němu bránit?

Čau.
Mám pocit že Mšice, možností je spousty, já to vždycky stříknu mospilanem, záleží v jaký jsi fázi.

Old Post 05-08-2013 v 08:49 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stara_baterka
Stálý Člen

Karma uživatele stara_baterka - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 391

super, díky. Ještě nejsem ani na květu, tak to dneska večer stříknu

Old Post 05-08-2013 v 10:21 AM
stara_baterka je offline   Profil uživatele stara_baterka   Find more posts by stara_baterka   Foto galerie člena stara_baterka   Click here to Send stara_baterka a Private Message   Add stara_baterka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fisHunter
Stálý Člen

Karma uživatele fisHunter - 40% PěstitelskáKarma uživatele fisHunter - 40% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 114  

Příspěvek č. 392

co pomaha na cerviky ve vetvickach/palickach ?? zatim jsem odstranoval pouze mechanicky.... je moznost se jim nejak vyhnout??

Old Post 20-08-2013 v 19:04 PM
fisHunter je offline   Profil uživatele fisHunter   Find more posts by fisHunter   Foto galerie člena fisHunter   Click here to Send fisHunter a Private Message   Add fisHunter to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZkourenejPes
Stálý Člen

Karma uživatele ZkourenejPes - 83% PěstitelskáKarma uživatele ZkourenejPes - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 393



Pokusil sem se , tady vyfotit , svym mizernym fotakem na mobilu , broucky co mi lezou ve skrini .Neni tam moc poznat . Sou to takovy maly potvory s prtavym telickem a dvakrat tak dlouhyma kridlama , dalo by se rict , ze jsou bily , ale z dalky vypadaj zlatave . ZAtim jich tam moc asi neni .Kytky rostou 8 dni a teprve se chystam prepinat .

Tipuju to teda asi na molice ???????
A koupim na ne Vermitec a Mospilan ? A postrikam to obema pro jistotu i pred jinejma breberkama.

Old Post 12-09-2013 v 10:16 AM
ZkourenejPes je offline   Profil uživatele ZkourenejPes   Find more posts by ZkourenejPes   Foto galerie člena ZkourenejPes   Click here to Send ZkourenejPes a Private Message   Add ZkourenejPes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mystery
Mysterious Grower

Karma uživatele Mystery - 93% PěstitelskáKarma uživatele Mystery - 93% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 394

Je to pěkně mázlý. Pochybuji, že to z toho někdo pozná ... Mol to náhodou není? Molice alespoň podle google vypadá úplně jinak.

Old Post 12-09-2013 v 12:31 PM
Mystery je offline   Profil uživatele Mystery   Find more posts by Mystery   Foto galerie člena Mystery   Click here to Send Mystery a Private Message   Add Mystery to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mystery! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZkourenejPes
Stálý Člen

Karma uživatele ZkourenejPes - 83% PěstitelskáKarma uživatele ZkourenejPes - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 395

Mola nepoznam , no vypada to to nejvic jako obrazek na strance jedna , v tomhle tematu , prispevek 6 .

NO ty fotky me taky stvou snad si poridim poradnej fotak .
No kazdopadne , kdyz pouziju ten mospilan a potom este vermitec , tak by to melo fungovat na vetsinu tech svini co se v nasic skrinich vyskytujou ?
A este otazecku , ten mospilan se da pridat i do zalivky? Primo do hliny ho nalejt , aby zabil , kdybych mel nejaky smejdy v pude ? Nebo do hliny se leje co ? Nechci , aby mi pest zkazil nejakej hmyz.

Old Post 12-09-2013 v 20:55 PM
ZkourenejPes je offline   Profil uživatele ZkourenejPes   Find more posts by ZkourenejPes   Foto galerie člena ZkourenejPes   Click here to Send ZkourenejPes a Private Message   Add ZkourenejPes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 396

citace:
Původní příspěvek od ZkourenejPes
Mola nepoznam , no vypada to to nejvic jako obrazek na strance jedna , v tomhle tematu , prispevek 6 .

NO ty fotky me taky stvou snad si poridim poradnej fotak .
No kazdopadne , kdyz pouziju ten mospilan a potom este vermitec , tak by to melo fungovat na vetsinu tech svini co se v nasic skrinich vyskytujou ?
A este otazecku , ten mospilan se da pridat i do zalivky? Primo do hliny ho nalejt , aby zabil , kdybych mel nejaky smejdy v pude ? Nebo do hliny se leje co ? Nechci , aby mi pest zkazil nejakej hmyz.

Jo, do zálivky to jde taky nacpat, hubil jsem takhle larvy Smutnic.
Ať se daří!

Old Post 12-09-2013 v 23:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZkourenejPes
Stálý Člen

Karma uživatele ZkourenejPes - 83% PěstitelskáKarma uživatele ZkourenejPes - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 397

Super , tak dik za rady . Zejtra zajedu koupit ten mospilan vystrikam tim vsecno co mi pride pod ruku a i to naleju do hliny . Pak to zopakuju ,potom este vermitec . A jestli tam zustanou nejaky breberky , tak to cely zapalim .

Old Post 13-09-2013 v 09:44 AM
ZkourenejPes je offline   Profil uživatele ZkourenejPes   Find more posts by ZkourenejPes   Foto galerie člena ZkourenejPes   Click here to Send ZkourenejPes a Private Message   Add ZkourenejPes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cantona9
Stálý Člen

Karma uživatele cantona9 - 96% PěstitelskáKarma uživatele cantona9 - 96% PěstitelskáKarma uživatele cantona9 - 96% PěstitelskáKarma uživatele cantona9 - 96% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 212  

Příspěvek č. 398



zdravim mam problem s rastlinkami , cca tyzden su uplne pribrzdene nepohli sa ani o kusok a zacali mi zrat spodne listy najskor svilusky , ale vsimol som si ze aj nove vyhonky niesu v poriadku zacali sa mi krutit a nazltat , myslel som si ze to bude mozno prehnojenim to krutenie ale mozno je len tymi parazitmi .. mohol by mi niekto poradit ?

Cantonov OUT 08
ruderalis indica out 07
Robinson and Cantona OUT 09

Old Post 13-09-2013 v 19:13 PM
cantona9 je offline   Profil uživatele cantona9   Find more posts by cantona9   Foto galerie člena cantona9   Click here to Send cantona9 a Private Message   Add cantona9 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zajac
Stálý Člen

Karma uživatele Zajac - 90% PěstitelskáKarma uživatele Zajac - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 135  

Příspěvek č. 399

Aktuální jsou teď pro out obaleči. Musel sem kuli nim sklidit o týden dřív a každej den kontroluju povéšený větve a nachazím další, nechapu že se jich tam dostalo tolik, asi 10 na kytku. Postupně tak odtrhávám poškozený palice

Naposledy upravil Zajac 28-09-2013 v 07:47 AM

Old Post 25-09-2013 v 08:13 AM
Zajac je offline   Profil uživatele Zajac   Find more posts by Zajac   Foto galerie člena Zajac   Click here to Send Zajac a Private Message   Add Zajac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellfire
Stálý Člen

Karma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 400

Zdravím, kamarád se trápí s třasněnkami má za sebou 3 týdny květu a tak 4-5 týdnů ještě pokvete(indoor), našel jsem na groweru doporučení na VERTIMEC má to docela krátkou ochranou lhůtu ale nelíbí se mi ta představa na květu to šplíchat čímkoliv. Nenašel jsem vyjádření na to to použít v květu a proto bych se rád zeptal jestli je to dobrej nápad nebo co v takové fázi doporučujete, roztoči už teď nejsou a chtělo by se toho zbavit není toho zrovna málo.

1. 70W, Bushman, Hlína, PC-CASE
2. 70W, WW & OB, Hlína, Nová skříň

Old Post 01-10-2013 v 17:31 PM
hellfire je offline   Profil uživatele hellfire   Find more posts by hellfire   Foto galerie člena hellfire   Click here to Send hellfire a Private Message   Add hellfire to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 23 24 25 26 27 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-07-2017 - Paraziti na kytkách - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4594160 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív