Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 20 21 22 23 24 »
Autor
Téma 
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 51  

Re: zapojeni predradniku pomoc Příspěvek č. 337

citace:
Původní příspěvek od pajkapajka
zapomnel jsem, jak to bylo. poradi nekdo?



Ahoj,
Prosimtě, na svorku "2" na tlumivce přiveď fázi (ze šňůry ze zásuvky hnědý/černý), ze svorky "4" na předřadníku vyveď vodič a zapoj ho do svorky "B" na startéru, ze svorky "Lp" na startéru ti vylézá fáze kterou zapoj do výbojky ( střední/spodní kontakt v objímce ) do svorky "N" na startéru přiveď modrý vodič z kabelu ze zásuvky společně s modrým vodičem který jde k výbojce ( modrý zapoj na ten krajní kontakt v objímce, z funkčního hlediska je to šumák, jen kvůli bezpečnosti se to v objímce zapojuje takto)
Je to dle schématu v pravo na tlumivce, jen jsou jinak značené asvorky na startéru - R je B ... L je Lp ... a N je N

kdyby cokoliv tak piš

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 26-03-2015 v 09:58 AM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 338


citace:
Původní příspěvek od Jeřdno
Komplet
Do trasnsformátoru vedou dráty od zástrčky.
Od transformátoru vede hnědý do startéru
Od startéru vedou dráty do objímky



Takhle to udělej, snad je to pochopitelné...

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 26-03-2015 v 10:10 AM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 339


Čau vespolek, sem v elektrice tak troch laik tak prosim o radu, koupil sem předřadník GIB PRO V-T pro 400w HPS, výbojku... prostě komplet. Na první dvě kola sem ale sehnal levně to samý od kámoše (tři měsíce svítil a neuchladil to, tak jede CFL), no ikdyž s tim neměl problémy tak mě zarazila jedna věc, totiž dal mi to už zapojený... předřadník je normálně ukostřenej, ale lampa ne (viz foto)... to asi nebude úplně dokonalý co?

Předpokládám že na jedný straně to ukostřim na stínítko (na ten kladívkovej plech, nebo mam obrousit kousek barvy z toho plíšku na kterym drží objímka?) a na předřadníku kde? Na stejný místo kde je ukostřenej předřadník?

A ještě jedno dilema mam, přežije to jedno kolo bez stykače? Jemu to prej svítilo i vypínalo bez problému.

Pak mam ještě jednu otázku, která je už sice OT, ale taky trochu souvisí se světlem. Mam stínítko powerlux s odtahem, ale koupil sem koncovej filtr místo průběžnýho tak mě napadlo že na odtah na stínítku (spodní foto) bych dal pc větrák kterej bude hnát vzduch přes to stínítko nahoru k filtru. Bude to fungovat? Samozřejmě za filtrem bude vlastní odtah ven.

Old Post 18-04-2015 v 12:07 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
njorda
Nový Člen

Karma uživatele njorda - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 1 

Příspěvek č. 340

Zdravím, je nutné Lumatek 400W s čtyřpolohovou regulací zapojit přes stykač? Díky za odpověď

Old Post 08-05-2015 v 18:31 PM
njorda je offline   Profil uživatele njorda   Find more posts by njorda   Foto galerie člena njorda   Click here to Send njorda a Private Message   Add njorda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

zapojení - skrat Příspěvek č. 341


Ahoj,
chtěl bych vznést dotaz. Asi pro někoho maličkost, ale pro mě oříšek .

Donedávna jsem měl dvě HPS s předřadníky v jedné skříni, stínitka byla k sobě spojená a žádný problém.
Nyní jsem se rozhodl, že kvůli ustavičně vysoké teplotě jednu HPS vyměním za 300w CFL.
Jeden předřadník jsem tedy odpojil ( na fotce: soda 2) a místo ní normálně do sítě zapojil CFL. Předpokládám, že je zapojená správně, protože tam není co zkurvit ( jen se šoupne do zásuvky).

Každá z lamp samostatně chodila, ale když jsem je pustil naráz, vyhazovalo to pojistky.

Jak jsou stínitka propojená mezi sebou, vždy mi to v těch místech prdlo a jsou evidentně očouzená.

Zjistil jsem, že to dělá žlutozelený kabel ( uzemnění?).
Zkoušel jsem zkoušel různé varianty podle toho schématu na předřadníku, ale vždy mi to vyhodilo znovu pojistky ( na čokoládě před objímkou na stínítku je to zapojeno správně).


Až když jsem žlutozelený kabel odpojil od přívodu k HPS úplně, jdou obě lampy spustit naráz. Sice to takhle funguje, ale nemyslím si, že je to 100% bezpečné.


Má otázka tedy zní:
Kam do předřadníku zapojit žlutozelený kabel, co jde k HPS?
Na fotce je nynější stav. Lampy lze pustit naráz.

Prosím spěchá.
Za odpověď předem velice děkuji.

!!!CHLASTAFARI!!!

Naposledy upravil JAHmaican 23-06-2015 v 14:33 PM

Old Post 23-06-2015 v 14:13 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 342

Mas chranic? Asi to lehce probiji...

Zlutozeleny je uzemeni tedy ukostreni kovovych casti spotrebice.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 23-06-2015 v 14:17 PM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 343


Přepěťový chránič mám.
Asi jsem si odpověděl sám...Našel jsem foto od Kolese.

Mohu to udělat takto?
Předpokládám, že je to jediné správné zapojení...

!!!CHLASTAFARI!!!

Naposledy upravil JAHmaican 23-06-2015 v 14:48 PM

Old Post 23-06-2015 v 14:27 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 344

Jasně že to tak můžeš spojit, ta zem vede ke světlu, nebude na objimce ale určitě třeba na stinitku... Jinak to jde i jinak, já třeba mám uzemenou konstrukci kovovou a z ní mi visí řetěz a na něm je stínítko, takže v podstatě to mam komplet uzemene a nepotrebuju propojovat zem ke světlu.... Ale nicméně na fotce je to správné

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 23-06-2015 v 20:12 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ethos
Nový Člen

Karma uživatele ethos - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 345

měl jsi zem (zlutozeleny) na fázi F tagze bych se vyhazovani pojistek nedivil GL

(CZ) EtHoS

Old Post 23-06-2015 v 20:17 PM
ethos je offline   Profil uživatele ethos   Find more posts by ethos   Foto galerie člena ethos   Click here to Send ethos a Private Message   Add ethos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 346

A na fotce co mas dříve to je jasný zkrat máš na fáze 1 a 2 privedenou fázi a zem, to je špatně... A tak ti to jede? to nechápu

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 23-06-2015 v 20:22 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 347

citace:
Původní příspěvek od techem
A na fotce co mas dříve to je jasný zkrat máš na fáze 1 a 2 privedenou fázi a zem, to je špatně... A tak ti to jede? to nechápu


Ahoj,
díky za odpovědi tobě, i ostatním.

Ano, při zapojení na první fotce mi to normálně fungovalo. Současně s tím i funguvala ta CFL, co je spojená stínítkem se stínítkem HPS ( jasný, že uzemnění je vyvedeno na stínítku)
Když jsem to měl jinak, tak to vyhazovalo pojistkky, jak jsem psal výše...

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 23-06-2015 v 20:34 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jáá
Stálý Člen

Karma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 748  

Příspěvek č. 348


Čau potřebuji pomoc dnes jsem koupil 1000 predradnik a nevím kam zastřelit ty dráty co,vedou do lampy a elektriky

Ty vole ta palice je velká jak ladova hlava
V ruce se motá další spiknutí,..........,............,..........

JSEM BOTANIK ROSTLINY ZBOZNUJU


WWE

Old Post 01-09-2015 v 19:24 PM
Jáá je offline   Profil uživatele Jáá   Find more posts by Jáá   Foto galerie člena Jáá   Click here to Send Jáá a Private Message   Add Jáá to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jáá
Stálý Člen

Karma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 748  

Příspěvek č. 349


Lepší fotky prosím o radu

Ty vole ta palice je velká jak ladova hlava
V ruce se motá další spiknutí,..........,............,..........

JSEM BOTANIK ROSTLINY ZBOZNUJU


WWE

Old Post 01-09-2015 v 20:11 PM
Jáá je offline   Profil uživatele Jáá   Find more posts by Jáá   Foto galerie člena Jáá   Click here to Send Jáá a Private Message   Add Jáá to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jáá
Stálý Člen

Karma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 748  

Příspěvek č. 350


Schéma

Ty vole ta palice je velká jak ladova hlava
V ruce se motá další spiknutí,..........,............,..........

JSEM BOTANIK ROSTLINY ZBOZNUJU


WWE

Old Post 01-09-2015 v 20:13 PM
Jáá je offline   Profil uživatele Jáá   Find more posts by Jáá   Foto galerie člena Jáá   Click here to Send Jáá a Private Message   Add Jáá to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jáá
Stálý Člen

Karma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% PěstitelskáKarma uživatele Jáá - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 748  

Příspěvek č. 351

Prosím o rady kam stěna dramata nikde žádná čokoláda

Ty vole ta palice je velká jak ladova hlava
V ruce se motá další spiknutí,..........,............,..........

JSEM BOTANIK ROSTLINY ZBOZNUJU


WWE

Old Post 01-09-2015 v 20:32 PM
Jáá je offline   Profil uživatele Jáá   Find more posts by Jáá   Foto galerie člena Jáá   Click here to Send Jáá a Private Message   Add Jáá to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Efendy
Stálý Člen

Karma uživatele Efendy - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 313 

Příspěvek č. 352

není náhodou scchovaná ještě jedna svorkovnice pod tí plastem na svorkovnicí která je vidět?

Old Post 01-09-2015 v 21:15 PM
Efendy je offline   Profil uživatele Efendy   Find more posts by Efendy   Foto galerie člena Efendy   Click here to Send Efendy a Private Message   Add Efendy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:29 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 20 21 22 23 24 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-04-2011 - elektricka zapojeni vseho mozneho I. - 1165 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0463690 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív