Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 20 21 22 23 24 »
Autor
Téma 
argarag
Stálý Člen

Karma uživatele argarag - 18% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 337

kolimaznik: ale je tam primarne sodik... carove spektrum kazde lampy si muzes sam zjistit - experimentalne. Navod najdes v kaznde ucebnici fyziky pro stredni skolu nebo na mnou vyse zminenem odkazu. A z diod by nebyl problem poskladat stejne spektrum. I tak by to bylo vyhodnejsi protoze LED nemaji takove ztraty, ale podle me napriklat tebou zminene lampy FILIPS GREEN POWER jsou zbytecne protoze rostlina zelene spektrum nevyuzije - od listu se odrazi... a je tedy naproste mrhani ji ho dodavat.

Old Post 16-04-2008 v 14:30 PM
argarag je offline   Profil uživatele argarag   Find more posts by argarag   Foto galerie člena argarag   Click here to Send argarag a Private Message   Add argarag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kolomaznik
Nový Člen

Karma uživatele kolomaznik - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 338

argarag: Jasně dělali jsme spektrometrii na Fyzice dvě.
Ale Green Power se nejmenuje proto, že by měla přidané zelené spektrum, ale modré, které je potřebné hlavně pro košatej růst.


PS nevim jak to je s tou účinností. Taky jsem slíchal, že diody maji větší účinnost, než výbojky, ale když jsem porovnával jejich příkon a svítivost, tak např.:

pro sodíkovou výbojku 600W jsem našel světelnej tok 90 000lm, čemuž odpovídá svítivost asi 7142cd, budemeli jí brát jako bodový zdroj. To je asi 11,9cd/W.

Kdežto u diody jsem pro 3W našel 65lm, což pro úhel 140° (2,44rad) znamená svítivost asi 13,32cd. to je 4.43cd/W

Old Post 19-04-2008 v 13:51 PM
kolomaznik je offline   Profil uživatele kolomaznik   Find more posts by kolomaznik   Foto galerie člena kolomaznik   Click here to Send kolomaznik a Private Message   Add kolomaznik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
argarag
Stálý Člen

Karma uživatele argarag - 18% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 339

citace:
Původní příspěvek od kolomaznik
argarag: Jasně dělali jsme spektrometrii na Fyzice dvě.
Ale Green Power se nejmenuje proto, že by měla přidané zelené spektrum, ale modré, které je potřebné hlavně pro košatej růst.


PS nevim jak to je s tou účinností. Taky jsem slíchal, že diody maji větší účinnost, než výbojky, ale když jsem porovnával jejich příkon a svítivost, tak např.:

pro sodíkovou výbojku 600W jsem našel světelnej tok 90 000lm, čemuž odpovídá svítivost asi 7142cd, budemeli jí brát jako bodový zdroj. To je asi 11,9cd/W.

Kdežto u diody jsem pro 3W našel 65lm, což pro úhel 140° (2,44rad) znamená svítivost asi 13,32cd. to je 4.43cd/W


Tenhle vypocet svedu taky. Ale ja myslel ucinost ve smyslu "jak moc si z toho svetla vezme kytka". Jak vim z biologie chlorofil absorbuje jen urcite vlnove delky. To co si psal je pekny ale musel bys ten sodik rozpocitat na jednotliva spektra (coz prakticky nejde - jedine zmerit). Podle me spravne zvolena LEDka doda vic energie v pouzitelnem spektru. A nepouzitelne (napriklad zelene) neemituje vubec. narozdil od sodiku...

Old Post 19-04-2008 v 16:10 PM
argarag je offline   Profil uživatele argarag   Find more posts by argarag   Foto galerie člena argarag   Click here to Send argarag a Private Message   Add argarag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kolomaznik
Nový Člen

Karma uživatele kolomaznik - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 340


Každej slušnější výrobce udává grafy spekter, který lampa vydává. Takže tam se to dá krásně dohledat. Navíc ta ledka byla vysocesvítivá bílá, kdežto samotná modrá má mnohem menší účinnost. Na svícení pro růst použiješ modrý a červený ledky plus v květu nějakou tu ultra, aby z toho nebyl jen plev.

Ale chce to přesnější výpočet. Navíc cena solidnějších LEDek je tak vysoká, že se to nevyplatí.

Old Post 19-04-2008 v 16:41 PM
kolomaznik je offline   Profil uživatele kolomaznik   Find more posts by kolomaznik   Foto galerie člena kolomaznik   Click here to Send kolomaznik a Private Message   Add kolomaznik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmetek
Stálý Člen

Karma uživatele zmetek - 89% PěstitelskáKarma uživatele zmetek - 89% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 341

zrovna tyhle vykonny diody(luxeony) si myslim nejsou moc dobrej priklad, oproti obycejnejm LEDkam maj znatelne mensi ucinnost, kdysi sem si to prepocitaval a je lepsi vic obyc diod s celkovym stejnym prikonem nez jedna 3W, cenove to vychazelo +- stejne

Old Post 05-05-2008 v 15:32 PM
zmetek je offline   Profil uživatele zmetek   Find more posts by zmetek   Foto galerie člena zmetek   Click here to Send zmetek a Private Message   Add zmetek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
argarag
Stálý Člen

Karma uživatele argarag - 18% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 342

tak jsem to pocital... a zalezi na tom.... nekomu se to nevyplati (zvlast tem co nemusi platit za elektrinu ) Ale me osobne se to vyplati urcite.... Porizovaci naklady jsou velky... ale podle mejch vypoctu to mam po treti nebo ctvrty generaci kyticek zpatky....

Old Post 06-05-2008 v 23:28 PM
argarag je offline   Profil uživatele argarag   Find more posts by argarag   Foto galerie člena argarag   Click here to Send argarag a Private Message   Add argarag to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
josip222
Stálý Člen

Karma uživatele josip222 - 57% PěstitelskáKarma uživatele josip222 - 57% PěstitelskáKarma uživatele josip222 - 57% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 177  

Nápad LED osvetlenie Příspěvek č. 343

Co si myslíťe o novom LED osvetlení našiel som lampy kde Ledka o sile 198W nahradí 400WHPS!!!! Ale ma to háčik bohužial je to kxxxa drahé. http://www.ledky.sk/index.php?page=...emart&Itemid=56 http://www.led-solar.sk/?lang=en&id...licne_svietidla

Old Post 05-03-2009 v 21:39 PM
josip222 je offline   Profil uživatele josip222   Find more posts by josip222   Foto galerie člena josip222   Click here to Send josip222 a Private Message   Add josip222 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 344

zbytečne vyhozený prachy,a vůbec sodík je sodík

Old Post 06-03-2009 v 04:07 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dark156
Stálý Člen

Karma uživatele dark156 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 345

cus..koukni na barvu svetla..to je tak na rust..a lumelu take moc malo..takze na....p...

Old Post 06-03-2009 v 07:25 AM
dark156 je offline   Profil uživatele dark156   Find more posts by dark156   Foto galerie člena dark156   Click here to Send dark156 a Private Message   Add dark156 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 346

Co to je za blbost ? 198W má to LED svetlo a má to jenom 12800lm ? a vyrovná se to 400w HPS ???? dit jenom 250w hps má 3x tolik... OMG co to tam píšou... bych jím vzal licenci a pověsil je vedle karibských pirátů....
Budu citovat "12800lm, 198W, IP65, ( sa vyrovná 400W HPS)"

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 06-03-2009 v 22:27 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 347

V současné době je jediná výhoda LED svítidel v jejich životnosti (někteří výrobci uvádí až 50 000 hodin!). Účinnost je také vysoká, ale vzhledem k ceně...

Tyto světla jsou určené pro venkovní osvětlení - odpovídá tomu krytí IP 65. To je sice prima, pro naše použití je to ale zbytečnš drahý luxus. Určitě by vyhovovalo i světlo s nižší třidou IP, které by mělo být levnější.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 07-03-2009 v 12:04 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rasta.p
Stálý Člen

Karma uživatele rasta.p - 41% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 40  

Příspěvek č. 348

Ahoj chci znat Vas nazor. Premyslel jsem o matkarne s jednou matkou, par rizeckama-asi tak, ze bych pestoval pod dvema diodovyma bodovkama (teple svetlo) co maji vykon kolem 3W (cena je kolem 170,- Kč na aukru) a jsou srovnatelne s 40-50W normal. Skrin mam 40x40cm. Podle me je to plne dostacujici kdyz jsem v minulosti mel matku a delal rizky pod trema U zarivkama neco kolem 20 cm. Jedna bila a dve cervene. 3x 11 W tusim ze... Produkce pro me celkem dostacujici. Chci znat Vas nazor. Myslim ze to neni zase takova ptakovina.... Díky a zatial

Old Post 06-06-2009 v 22:35 PM
rasta.p je offline   Profil uživatele rasta.p   Find more posts by rasta.p   Foto galerie člena rasta.p   Click here to Send rasta.p a Private Message   Add rasta.p to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mara
Nový Člen

Karma uživatele Mara - 10% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 349

to: rasta.p

můžu jenom doporučit...taky sem měl v matkárně ledky a rostlo to pod něma v pohodě. Akorád musíš zvolid správnou vlnovou délku.
ale netušim jak ti to poroste pod LEDkama s teplým světlem..

Old Post 07-06-2009 v 07:30 AM
Mara je offline   Profil uživatele Mara   Find more posts by Mara   Foto galerie člena Mara   Click here to Send Mara a Private Message   Add Mara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 350

rasta.p: Záleží na vydávámé vlnové délce světla.

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 07-06-2009 v 14:50 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gaz Pacho
Nový Člen

Karma uživatele Gaz Pacho - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 351

Zdravím, chci začít s pěstováním pod led - růst a pod sodíkem květ. Našel by se někdo a doporučil nějaké ledky? četl jsem si hodně, ale led calculátor co jsem si stáhl mi háže nějaké nesmysly. Změním nm a svítivost v rlm výjde úplně jinak. Moc to nechápu. Našl jsem tyto led:

Svítivost: 10000 mcd
Napětí: 3.0 - 3.6 V
Proud: 20 - 42 mA
Vlnová délka: 460 - 465 nm
Barva pouzdra: čirá 5mm
Úhel: 20 st.
nebo

Svítivost: 8000 mcd
Napětí: 3.0 - 3.4 - 3.8 V
Proud: 0 - 0 - 0 mA
Vlnová délka: 465 - 470 nm
Barva pouzdra: čirá
Úhel: 70 st.

Velikost: 5mm
Barva čočky: Průsvitná
Vrchol vlnové délky: 465 ~ 470 nm
Napětí: 3.2 ~ 3.8 V
Závěrný proud: <= 30 uA
Svítivost: 10000 mcd
Životnost: 100,000 hodin
Úhel svitu: 25 - 30 °
Absolutní maximum: (Ta = 25°C)
Maximální ztrátový výkon: 80 mw
Maximální vrchol konstantního propustného proudu: 30 mA
Maximální vrchol propustného proudu: 75 mA
Závěrné napětí: 5 ~ 6 V

Doporučili by jste mi některou?Ať to mám jednoduší.Chci si spájet panel pár led (cca.100 R/B) do začátku a postupně rozšiřovat.Chci to jen na růst. Taky by mě zajímal nějaký nejlepší poměr led modre/červené. Díky

Old Post 28-06-2009 v 12:32 PM
Gaz Pacho je offline   Profil uživatele Gaz Pacho   Find more posts by Gaz Pacho   Foto galerie člena Gaz Pacho   Click here to Send Gaz Pacho a Private Message   Add Gaz Pacho to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmetek
Stálý Člen

Karma uživatele zmetek - 89% PěstitelskáKarma uživatele zmetek - 89% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 352

no nejlip vypada asi ta druha, s vyzarovacim uhlem 70 st., mas odkaz? Nemas tady zadnou cerveny, ty sis vybral jaky? Pomer svetla na rust nevim, asi 1:1(?)

Old Post 28-06-2009 v 19:58 PM
zmetek je offline   Profil uživatele zmetek   Find more posts by zmetek   Foto galerie člena zmetek   Click here to Send zmetek a Private Message   Add zmetek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:44 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 20 21 22 23 24 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1088680 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív