Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Jak na zvěř?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 19 20 21 22 23 »
Autor
Téma 
Šafi
Stálý Člen

Karma uživatele Šafi - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 321

Na lesní zvěř sem minulej rok vymyslel následující...mám psa, se kterym pravidelně navšťevuju svoje pole...navíc je pořádně chlupatej takže se musí po zimě vyčesávat..takže stačí pár chomáčů chlupů dát pod kamen aby neulítli a je pokoj..potom co mi minulej rok srnka ukousala 1.5 metrů kytku tak sem tohle udělal...a od tý doby klid...řek bych že to má podobný účinky jako ta ovčí vlna co tu někdo psal...

a k tomu plašiči...jestli vám po něm pískalo v uších, tak bych řek že by to náhodný kolemjdoucí mohlo spíš přimět k tomu aby se šli podívat odkud to vychází..takže mi to zas tak jako dobrej nápad nepřipadá...

ať vám to roste

Old Post 22-06-2007 v 08:25 AM
Šafi je offline   Profil uživatele Šafi   Find more posts by Šafi   Foto galerie člena Šafi   Click here to Send Šafi a Private Message   Add Šafi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 322

Okolo pole jsem shodil pár stromů, takže se tam těžko dostává i mě, ale myslim, že srnky nemaj šanci. Z venší jsou všude bodláky, takže ani zajíc by neměl prolíst.

Old Post 22-06-2007 v 11:46 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 323

Endorfin :
pripada mi v celku nefer, poskodit kvuli sobe majetek nekoho jineho. Pokud to teda neni tvuj les

Old Post 22-06-2007 v 12:05 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 324

Takže situace, kterou tu popsal Petref nastala díky tomu, že jsem použil standartní zapojení, bez korekce frekvence.

My potřebujeme, aby to bylo frekvenčně posazené trochu výš, těsně na hranici slyšitelnosti lidského ucha. Asi nemusím říkat, že citlivost se vytrácí s věkem, takže když to nastavím horní mez mezi 19-20kHz, tak už to uslyší opravdu málokdo z lidí. Zvířátkům se to líbit nebude.

Petref: Je pravda, že hafani se toho bát nebudou, ale to jsou zdomácnělý zvířata nezapomeň, čokl se mi nelekne ani houkačky na autě, a že dělá pěknej bordel...teď odjíždím do jižních čeh, otestuju v praxi na havěti v lese. (Aktivisti, táhněte k čertu)

To Šafi: Stačí trochu zabrousit do medicíny a akutsiky...člověk není netopýr, naše uši sice dovedou registrovat i takhle vysoké kmity, ale "pracovní" rozsah našeho ucha je užší. Tzn. člověk bude velmi těžko lokalizovat podle sluchu zvuk, který vnímá jen okrajem svojí slyšitelnosti.
Navíc, ve členitém prostředí (rozuměj: les) jsou zvuky pohlcovány a odráženy v různých úhlech.

Nedělají se takový kondenzátory, který by měly přesné hodnoty, které potřebuju, ale poskládám si je z nižších hodnot. Odhaduju snížení kapacity z 1n2 na nějakých 0,9n (+/-0,1).

EDIT: Patrně to vybavím laditelným kondenzátorkem, a budu testovat různé kapacity a efekt zaznamenám.

Doladím, otestuju a zahlásím..;-)

Děkuju za příchozivší K+...;-)

...and devil says "Burn 'em alive...all of them!

Naposledy upravil Dr.Shadow 22-06-2007 v 15:43 PM

Old Post 22-06-2007 v 14:49 PM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šafi
Stálý Člen

Karma uživatele Šafi - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 325

to PETERF: asi tvuj pes smrdi min nez ten mujkazdopadne u me byl efekt fakt opacnej, minulej rok mi jednou kytky vyrylo prase a jednou okousala a zlamala srnka...a tenhle rok zatim nic...taky je mozny ze mam jenom stesti..

Old Post 23-06-2007 v 07:19 AM
Šafi je offline   Profil uživatele Šafi   Find more posts by Šafi   Foto galerie člena Šafi   Click here to Send Šafi a Private Message   Add Šafi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lux
Stálý Člen

Karma uživatele Lux - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 326

podle mě dobrý řešení je i dát to do kýblů

Old Post 23-06-2007 v 13:16 PM
Lux je offline   Profil uživatele Lux   Find more posts by Lux   Foto galerie člena Lux   Click here to Send Lux a Private Message   Add Lux to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 327

Ještě co se napájení toho udělátka týče:
Ono to zařízení má přecejen nějakou spotřebu a běžnou 9V baterii (např. Wonder, noname atd.) to vycucne během krátký doby, doporučuju používat alkalickou batrii, třebas Energizer Ultra+, nebo Panasonic Lithium.
Mají oproti běžným baterkám podstatně vyšší kapacitu. Levná baterka moc nestojí, ale taky moc nevydrží a ve finále se vám to prodraží víc, než jedna koupě slušný alkaliky..;-)

Tímto ještě chci poděkovat Petrefovi za jeho ochotu se na tomhle pokusu podílet a zkoušet to v souběhu se mnou v praxi. Jistě si zaslouží K+, pokud se podaří prokázat, že to bude patřičně fungovat, znamenalo by to docela převrat v ochraně kytek před zvěří!

...and devil says "Burn 'em alive...all of them!

Old Post 27-06-2007 v 12:32 PM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ThunderFuck!
Stálý Člen

Karma uživatele ThunderFuck! - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 524  

Příspěvek č. 328

No podle mych zkusenosti je nejlepsi vyznacit svoje teritorum kde mate kytky aby vam tam nechodila divoka zver. Jde pouze o to byt tam i kdyz tam nejste a to v podobe vaseho pachu nebo pachu nekoho jineho. Staci napr psi chlupy nebo lidske vlasy( jak uz tu bylo receno) kdych obchavat policko tak okruh a v celku tidis udelat takovy neviditelny oploceni z pachu. Me se osvedsilo triko. vzal jsem si stare tricko a protoze jsem mel policko dokopce tak jsem se vzdy pekne zapotil. Spoceny tricko jsem povesil na kul a oblekl si druhy. pri dalsi navsteve jsem spotil dalsi a to 1. si vzal domu na vyprani. tak jsem to dela kazdou navstevu + psi chlupy a vychcany kolo okolo pole. 100%funguje nezahledl jsem ani jednu srnku ano zajice a to jich tam predtim bylo tak pozehnane.

pestovani zdar

BIO 60x Short Stuff#1 Automatic 2012 BIO

BIO Vravorak 2010

BIO G13xBW, ICE, Northern Lihgt, Interpol BIO

2 koreny

BIO 17x Lowryder#2xAutomatic AK 47 BIO

BIO Čibu 2011 BIO

Autoflower Sklizen kazdych 10 dni
Love is the only force
capable of transforming
an enemy into friend.

Old Post 27-06-2007 v 13:11 PM
ThunderFuck! je offline   Profil uživatele ThunderFuck!   Find more posts by ThunderFuck!   Foto galerie člena ThunderFuck!   Click here to Send ThunderFuck! a Private Message   Add ThunderFuck! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bomboliny
Stálý Člen

Karma uživatele bomboliny - 60% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 329

ja sem to oplotil dratem ktery sem sebral zemedělkcum z pastvy asi tak 1.5 metru vysoko mam tam i ty vlasy a chčijutam vichčiju se tam pri každé návštěvě ani čuchu pachu a vidu po těch sviních

Old Post 27-06-2007 v 14:46 PM
bomboliny je offline   Profil uživatele bomboliny   Find more posts by bomboliny   Foto galerie člena bomboliny   Click here to Send bomboliny a Private Message   Add bomboliny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 330

To je bohapustý nesmysl! To je spíš nebezpečný, než že by je to odpuzovalo.

Nemluvě o tom, že vysoká to bude mít tak akorát na hlavu bo na krk a při troše štěstí se ti na tom uškrtí nebo pořeže!

A pokud budeš mít kliky hodně, tak se ti na tom zraní bo nedej bože zabije nějakej člověk...při týhle výšce klidně nějaký skotačící děcko.

Moč i vlasy budou fungovat asi tak do prvního deště, což je při současným počasí...víš na co.

Trochu si to tu pročti, než sem něco frkneš.

...and devil says "Burn 'em alive...all of them!

Old Post 27-06-2007 v 15:22 PM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lux
Stálý Člen

Karma uživatele Lux - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 111  

Příspěvek č. 331

petref: no já to právě do země nedávám a nikdy jsem se zvířatama problém neměl a jako že tam kde je mam teď se stane málokdy že žádný zvíře cestou nepotkám....jednou proběhla nějaká srnka pár metrů od nich

Old Post 27-06-2007 v 21:32 PM
Lux je offline   Profil uživatele Lux   Find more posts by Lux   Foto galerie člena Lux   Click here to Send Lux a Private Message   Add Lux to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
speed
Nový Člen

Karma uživatele speed - 28% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 332

ja nerád pestujem v lese, zvyčajne pestujem na pastvinách mojho otca ale to má tiež problém- kravy potom ako sme kúpili 90 kráv, my neostalo nič iné ako presunúť pestovanie do lesa. x- krát som si lámal hlavu ako zariadiť aby to tie svine nezožrali, veľmi týmto zmyslovým vnímaniam (čuch) zvieraťa nerozumiem a na chlpy a vlasy sa nespolieham tak my napadlo prečo neviužiť stromov? vytvoril som si malú plošinku medzi troma stromami vo výške 1,5 metra (aby to nemohol podriť diviak) na okrajoch plošinky boli pribité 0,5 metrové laty (konštrukcia mala výšku dokopy 2 metre) tie laty tam sú preto aby som tam mohol dať hlinu. o zalievanie mám dokonale postarané lebo voda my steká na konopu priamo s tých troch stromov. a aby som si bol istý že mi to nič nezožere ešte som nad to pribil po jednej late s každej strany. mariska má teraz dostatok miesta pre korene, zaistený prísun vody, a prevenciu pred tímy
sviňami srnkami a diviakmi.

Čo nevyskúšaš neobjavíš ale keď to objavíš stojí to zato.

Old Post 10-07-2007 v 08:36 AM
speed je offline   Profil uživatele speed   Find more posts by speed   Foto galerie člena speed   Click here to Send speed a Private Message   Add speed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 333

speed >
prodava se nejake horke svinstvo, co vydrzi jenom par mesicu, maji to lesnici proti srnam

Old Post 17-07-2007 v 15:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bobor84
Nový Člen

Karma uživatele bobor84 - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 334

Tak toto Je čorkár na severnom slovensku, okolí martina. Kradne rastlinky ľudom ktorý to radostne pestujú pre vl. potrebu a on tie ukradnuté predáva deťom. Je nám zneho zle.

Old Post 23-09-2007 v 19:56 PM
bobor84 je offline   Profil uživatele bobor84   Find more posts by bobor84   Foto galerie člena bobor84   Click here to Send bobor84 a Private Message   Add bobor84 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bobor84
Nový Člen

Karma uživatele bobor84 - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 335


picture

Old Post 23-09-2007 v 19:57 PM
bobor84 je offline   Profil uživatele bobor84   Find more posts by bobor84   Foto galerie člena bobor84   Click here to Send bobor84 a Private Message   Add bobor84 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mechac
Stálý Člen

Karma uživatele Mechac - 73% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 75  

Příspěvek č. 336

Tak na tuhle zver ti psi chlupy stacit nebudou....

Old Post 23-09-2007 v 20:49 PM
Mechac je offline   Profil uživatele Mechac   Find more posts by Mechac   Foto galerie člena Mechac   Click here to Send Mechac a Private Message   Add Mechac to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:04 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 19 20 21 22 23 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7167490 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív