Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Pokud jsem nepřehlédl,to máš na volně přístupném pozemku bez oplocení?Nebojíš se,že tudy půjde např myslivec nebo pejskař a najdou to?Jinak držím palce,dokonalá příprava!K letí:-)
Dávám K+ ... takhle má vypadat příprava fleku! Mám něco podobného, akorát autem se tam nedalo jezdit, tak jsem s kámošem několik dní vždycky večer vozil kotouče :-D nakonec jsme jich tam dovezli asi 16 + už jsem tam natahal za ty 3 roky asi 5 pytlů 70L substrátu + perlit a ještě tam každej rok na podzim zarejpu hnůj. Ještě bych ti doporučil to oplotit aspoň 1m vysokým pletivem (já mám to obyč plastový), protože zvěř ti může takovou džungli pěkně pokosit. Takže ti přeju ať nepřijde zvěř, čorky a na podzim lijáky! Samosebou to přeju každýmu! Hodně štěstí ;-)
Crazyben - No zatim mi v tom rajcata a okurky neuschly, bohuzel jsem to prizakopat nestihl, priste radsi este zvetsim zahradu pro zeleninu a kyble nekomu daruju, to musi mit nekdo kdo ma zalejvani a bydli u toho. Jinak zatim prubezne prsi
vv2 & vachy55 - je to na pozemku kde jsou vetsinu leta 2 psi a proto moc lidí ani zvere nechodí V zari se tam pojedu se stanem na mesic usadit a hlidat.
Tak a ja jsem si privezl par cvaků, 23.7. už jsou vyšší než já. Otrhány spodní žluťáci a nemocňáci. Dvě spodní masivní větve vyvrácené a odlomené vahou. Ikdyž zapršelo a zahnojeno, při odjezdu jsem tam poslal ještě kořeňák, fish emulzi a alga grow od plagronu s notnou dávkou zavlažení. Prislo mi ze zacinaji vykukovat prvni blizničky.
Hodně mě baví ta dýně - dostala jméno Adéla a stále ještě nevečeřela.
Shledal jsem se s mazlíky po měsíci. Byl jsem cestovat a tak mi zatim bujely opuštěně bez lásky. Prales zastínil veškerou zeleninu, jež zkomírá, takže napřesrok jsem poučen a vykopu jí ještě záhon opodál.
Naspod spousty uschlých spodních listů, čili zhruba hodinové plazení ve spodních etážích pralesa, abych nepoškodil košatiny. S tím se dalo počítat. U třech kyti však žloutnutí postupuje dost vysoko, až k začátkům pálek a s tím nejsem uplně spokojen. Ačkoli prý pršelo (důvod nezalévání dohlížitele) půda je vyprahlá a asi to nebylo dost - moje teorie, takže teď budu hodně prolívat. Pokud by měl někdo jiný předpoklad proč tomu tak je - sem s ním. Ostatně mě napadlo, jestli sativy nezahazují listí ve větším množství, ale přijde mi, že tohle je příliš a ovlivní to úrodu.
Několik stromků se pod tíhou svého těla uklonilo, takže byly podepřeni, či drátem přitaženi ke konstrukci. Kvetení prý začalo někdy ke konci srpna, takže teďka děj se vůle boží, koukejte kynout holky, budu se snažit vám dopřávat.
Se zálivkou jsem rovnou dodal zhruba třetinovou dávku z doporučeného množství PKčka, dle vývoje palic pak za 14 dní asi plnou. Ten kdo si zde dělal srandu, že by mohlo být SCRog, tak se skoro trefil
ještě tedy pardon za qalitu fotonů, je přesvětleno a je to hůře vidět, ale byl jsem jen na rychlou otočku, příště snad pobudu déle, tak až bude míň slunce
14. 9. ještě více projevu žloutnutí, takže prolívám, dostávají každá dvě konve a otrhávám vše zvadlé, poničené a pár spodních nic vetví. Podpírám rozvidlenými klackya přivazuji drátem k rámům.
Tak jsem zpět s nějakými informacemi, kterak to u nás roste. Během dešťů mezi 16.-18.9. přišlo nadělení v podobě velkého polehání keřů a odlomu asi 4 vcelku velkých větví - příroda je krutá. Následně jsem se tedy vynasnažil a minulý weekend strávil 2 dny taháním drátů všade nad konstrukcí a vyvazování větévky od větévky, podpírání celých květin, aby bylo co nejvíce vzdušné a bez plísní. Připadal jsem si jak jeden z těch pavouků, jež mi tam ochraňují bobiny před hmyzáky.
V zálivce jsem užil na radu místního jedince něco Alga Grow od plagronu, aby přece jen dostaly něco dusíku (prevence žloutnutí), ikdyž stále se přikláním, že problém byl v nedostatku vody. Do toho nějaké květové boostery, stimulátory apod od různých značek (zbytky co jsem dostal, někde nabyl) od Hessi, Biobizz, Humbolt County a mozna jsem prilil i neco FISH emulze zbytky zbytky a zas jen zbytky, co uz se neuzijou doma.
Na dvou kmeních se objevila plíseň - vubec jsem nevěděl co je to zač, uchytila se nejspíš v místě poranění a tak jsem to namatlal zubním kartáčkem koncentrovanym chemickym protiplísňákem, prach spór jen lítal :/ - krz kmen se dle mě systémově neprojeví.
Tak a o svátek jsem byl opět plnit funkci dohližitele, pečovatele, radostníka, čichače, milence Vždy když zavane vítr by se člověk olíz přes nos Studoval jsem konečně rostlinstvo, abych určil co že to mam. Určo jsou dva šamani, paradně fialový paldy. Vim ze passion #1 je takova ježatější a Durban poison vic kompaktnejsi co se palic tyce, ale je to slozity - u nekterych vim, u jinych vaham. Dle čichu nelze soudit páč všechny po zmáčknutí voněj podobně. Samozřejmě průlitky vodou, trhání suchých, dovázání polehaných větévek, odházení pár housenic.
Jsem nastvanej - dalsi dva kmeni napadený tou plísní - pomatláno kartáčkem na zuby chemkou. Foto. 1 a 2. Zainvestoval jsem a udělal postřik bud rot stopem, ale asi je nerealný ho opakovat co týden - nákladné.
Přicházím do poslední fáze, některým holkám fialový listy, takže jdu vyzkoušet Ripen - všechny dostaly plnou dávku. Užiju ho za týden ještě jednou a pak už jen průplach a flushing.
A je to tu. 10.10. prijizdim na kontrolu a nelze jinak nez kosou. Je hotovo, lepsi to nebude, je lezavo, prsi a uz se zacinaji tvorit hojne prvni loziska plisne, neni nac cekat a ukoncit pulrocni cyklus. Plísně na kmenech jsou zpět, takže ani chemka nepomohla - nebyla správná.
První kyti jest obětí této plísně neb je schřadlá, povadlá, mrtvá - jest vytrhnuta, odlistěna a zavěšena, je večer, už zas musim jet. Ač byl plán sklízet 21.10., na rychlo svolávám komando přátel a vyrážíme v úterek 11.10. za misí. Rovnou předesílám, že bude ještě třeba další den a to bohužel až čtvrtek, neb středu mam již plnou. Optimisté oponují, že máknem a za den je hotovo.
Za 5 hodin jsme cirka ve 3/4 odlisťování velkých listů a ve 4 začíná pršet. Shováváme tedy vše pod střechu, musí se ještě ostříhat od menších (palicových listků), jež budou využity na výrobu hovénka, velké pujdou na masti a vaření. Zbylých 6 zůstává ještě v zemi.
Musim priznat, ze to byla docela starost, 2 celodenni smikani 6-8 lidi a dobre ocistena je jen 1/3, zbytek hold neni cas. Ganzopadne uz visi, plisne uz doufam nebudou postupovat a samozrejme dam nakonec vystup a nejakej historky z pokourenicka
Nasledovala 12ti denní odmlka. Vrátil jsem se k obesencum a oci pro plac. Nezbyvalo nez se smirit s realitou, ze jsem to posral, nemel jsem cas a nemoh se v zaverecne fázi venovat kyti tolik, kolik bych chtel. Nejkrutejsi je na tom ten fakt, ze proste clovek je nadsenej na zacatek, pak zlenivý a uz to bere jako takovou samozrejmost. Vsechny snad do jediny nejvetsi palky maji plíseň ve vetsim ci mensim stupni. Je to k breku, Salamy a sistice jak ruka a jde to do kopru. V zarmutku sedám a začínám šmikat a zbavovat stonku, samozrejme ususeno za 12 dni jen na 90%, v podstate stale mokre. Hermelíni jdou na jednu hromadu, zdravý spodní paldy = druhá jakkost na druhou. Suma sumarum jsem prisel asi o tretinu urody. Resim tedka otazku co s tim. Da se to dát na haš? Dá se z toho vařit - pokud by jste meli nejakej vhled, rad se priucim. Ten den jsem musel vse odvezt z mlžných výšin do sucha domova, celý se to v pytly tak splihlo do jedne obrovske koule. Nasledne pekne rozlozit u topeni at nepokracuje plesniveni a zachraní se co půjde.