Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
ČŮSEK,
pěkně si fičíš do těch bionhojiv:-),
Akorát si myslím,že to máš zbytečně moc složité.
Já dám hned z jara jak vyrostou malé kopřivy do poloviny barelu a zaleju deštovou vodou,která má mírnou hodnotu PH a nemusí se nechávat odstávat,pokud mám końské koblížky tak je tam přidám,protože voní,né jak kravský,nebo prasečí hnůj.
Potom dám barel do polostínu,ani horko ani zima optimální 25-28 c,
nechám to minimálně 1 měsíc fungovat,probublá samo díky kvašení a až jsou kytky venku asi měsíc,musí být už rozjeté,tak začínám postupně přihnojovat zálivkou-napřed 1:10,za týden 2:10 atd,kolik snesou.
Jinak kopřivy jsou velmi dobré na růst,protože obsahují hodně železa a fosforu a s kombinací s koblížkama to je pro kytičky mńamka.
Jinak na květ si udělám to samé,ale přímo z prostřihů a listů ze spodních i špatných listí,takže rostlina hnojí sama se.
Akorát tímto nemám ochranu proti škůdcům,ale to už musím řešit jinak.
Tak at´to rostééééééééééééé...
fananek - já výluhy jedu právě taky a tam je toho taky dost co se dá. jednoduchost nesporná ten tea je složitý bych řekl že trochu a můžeš si ho udělat prakticky kdykoliv a dřív a tak moc peněz to taky nestojí navíc nemusíš kupovat guana apod - se dá udělati z hlíny či kompostu
heled ono je to prakticky skoro to samý akorát tohle trochu popohnaný žejo. hlavně de o to si tam nezanýst nějakou škodlivou sračku a jede to parádně
ad rostlina hnojí sama se - tj v pohodě až na ty nezdravý listy třeba já osobně bych nedával kvasit plísen a taky se dají použít nějaký největší nejzdravější listy ani ne tak kvůli živinám jako spíš látkám na obranu proti různejm věcem (plísně ale i predátoři a fyzikální vlivy) které si list nashromáždil během života
Jo,s tím urychlením to chápu,to je v poho,hlavně když nemáš prostory na zahradě,třeba když jedeš třeba ve sklepě.
A těma listama jsem myslel spíš staré,ty od spodu,pohryzané od slimáků či mšic než to stíháš zastavit,ale né nemocné,blbě jsem to napsal,nemocné listy ani nemám.Pak zástřihy z vršků,pokud je nechceš zhulit :-)
No a to poslední co píšeš,tak já to nepoužívám jako postřik,ale jen na zálivku,asi bych mněl strach se spálení listů,či plísní.
Možná někdy vyskouším na jedné kytce a dám vědět.
No,tak díky za odpověd´a ještě by mne zajímal ten zápach,protože mi to smdí,že zabíjím mouchy v letu :-)
jo a k těm výluhům (odcitováno tady z G by allamat):
Jak se chová voda na sluníčku
Pokud necháme vodu na slunci tak, že paprsky dopadají přímo na vodu, začnou se už během několika vteřin tvořit řasy a mikroorganismy, které našim kytičkám rozhodně neprospívají, a mohou zapříčinit uhnívání kořenů, plísně, nemoci...atd.
Nikdy nenechávejte vodu na přímém slunci.
Mimochodem ani nám lidem to neprospívá, takže doporučuji nenechávat na slunci vodu k pití.
Původní příspěvek od RespectFlowers symbivit je dobrá volba ale jen pokud mají rostliny kvalitní podmínky, v opačnym případě je můžou houby sníst
Jen doplnim ze mykorhizni houby nemohou rostlinu snist, je to symbioticka houba coz znamena ze zije v pratelskem souziti s rostlinou pokud umre rostlina houba tez.
I kdyz uz muze byt rozsirena na okolni rostliny a tam v poklidu zit dal.
Nemuze snist rostlinu ani koreny. Wikipedie Oddělení mykorhizních symbióz
Pro vice info o mykorhizni symbioze doporucuji publikaci Mykorhizní symbioza od Milana Gryndlera. Neco pres 300 stranek ciste o mykorhize.
Smazu pokud prekazi.
Pardon nechápu sám sebe natož pak vas.
Naposledy upravil KdykolíKdekolík 01-08-2009 v 11:17 AM