Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » HELP !! zacinaji mi zloutnout kyti v rockwoolu ?!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
GrowLAMA
Stálý Člen

Karma uživatele GrowLAMA - 85% PěstitelskáKarma uživatele GrowLAMA - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 17

Tak, aby nevznikla nejaka panika, dneska jsem mluvil z bratrem a prej se to srovnalo, ze prej vyleteli za tri dny asi o 10cm, a uz prej jsou zeleny jako brcal. Nejspis to bylo málo zalejvany. A to davkovani je tam proto, ze jsem si myslel ze maj malo dusiku, proto jsem dal misto 8ml bloomu 8ml growu. pristi tejden to srazim uz jenom na 4ml growu a 26 bloomu a 10 micro a asi koupim nejakej ten enzim, kdyz rikate ze je to tak znat. No uvidime za tejden, zase neco postnu, snad uz to bude v klidu.

USA = Tupé stádo ovcí v honbě za světovým kapitálem.
---------------------------------------------------------------------------
400/600W, Rockwool Drip, 20 x Shiva Skunk - 3. kolo (Sklizeno - 320g)

Rychlý přehled 2. kola od GrowLAMi -> 400w, Drip, 16 x WW
---------------------------------------------------------------------------
Olympus Fe-200 (už ne, nepřežil pád ) ASUS M70Vr

Old Post 23-04-2008 v 23:09 PM
GrowLAMA je offline   Profil uživatele GrowLAMA   Find more posts by GrowLAMA   Foto galerie člena GrowLAMA   Click here to Send GrowLAMA a Private Message   Add GrowLAMA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 18

citace:
Původní příspěvek od Neson
GrowLAMA - takže, dle Tvého popisu bych vyloučil chybu systému a ventilace, proč myslíš, že 16-18 přes noc je nějak tragický???? Do rozdílu 10 °C mezi světlem a tmou je to naprosto OK, vem si, jaký teploty musí snášet kytky venku ..... osobně bych se soustředil na tři věci:
a) bez enzimů (peroxidu) nemáš v hydropónii šanci - to je základ!!
b) zvláštní dávkování, já mám na všech flaškách AH napsáno: POČÁTEČNÍ FÁZE KVĚTU - 8:16:8 / 10 LITRŮ - a tak se tedy ptám: podle jaké tabulky to dávkuješ (a jak si dávkoval na růstu já mám 15:7,5:7,5)??? ještě mě tam trochu děsí ta poznámka ca aby nakonec neměli nedostatek dusíku, ony navíc ty hodnoty na flaškách jsou dobré, jen co se týče poměru, protože s EC metrem zjistíš, že ty hodnoty budeš několikanásobně převyšovat a EC nebude nijak závratný ..
c) už se to tu nakouslo, ale to Tvoje proplachování se mi zdá poddimenzovaný - kdybys měl EC metr, tak bych Ti doporučil, abys to propláchnul jednou za tejden tak, aby Ti z toho tekla čistá voda (docela by mě zajímalo, na kolik litrů by ses dostal),bez techniky je to těžký, těch 30 se mi zdá ale dost málo .... ještě když nepoužíváš enzimy

to že je pH odpadu o nějakou desetinu vyšší než živného roztoku může bejt, ale pokud by se Ti to podařilo srazit na nějakých 5,8-6 tak to máš ideální. a ještě pro jistotu - čím pH měříš??

a navíc, když koukám do 1. příspěvku, tak zjišťjuju, že byly 4 tejdny na růstu, to mi celkově dává víc jak 6 tejdnů - na kytky z řízku je to špatný, zvlášť v tomhle systému - zrovna teď by to mělo jet jako raketa (ráno jdeš do práce a večer na to koukáš s otevřenou pusou ) - vim, že se Ti to nebude líbit, ale kdybych já byl na Tvym místě, tak bych Ty kytky vyhodil, pořídil si nejobyčejnější EC metr a úzkostlivě si hlídal hodnoty odpadu - ty kytky budou asi tak utrápený, že to určitě poznáš na sklizni a mě osobně by bylo líto vynaložené energie a prostředků ... pokud vše uděláš jak máš, tak s novejma řezama budeš mít stejnou (větší) biomasu za 14 dní. Jsem zvědavej, co Ti napíšou jiný lidi, který maj zkušenosti s dripem, každopádně přeju, ať to dopadne co nejlépe a budu sledovat ...


ad.bod a - tady bych si dovolil nesouhlasit.Peroxidy ani enzymy jsem nepoužíval (enzymy na poslední 2 týdny) ,rostlo to naprosto vpohodě a kytky byly až do finální proplachovací fáze naprosto zdravy. Ale tím netvrdím,že jsou kničemu.

Old Post 24-04-2008 v 06:53 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Neson
Stálý Člen

Karma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% PěstitelskáKarma uživatele Neson - 89% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 273  

Příspěvek č. 19

Machoman - aby to bylo úplně relevantní, tak by člověk musel jet 2 dripy vedle sebe se stejnejma genetikama a v jednom s a v druhym bez enzymů - podle mě by byl rozdíl v hodnotách odpadního EC s enzymy by mělo odpadní EC růst pomaleji - čili enzymácký by měly bejt značně žravější ... u mě to alespoň tak funguje - kytky jsou po enzymech žravější než já večer po 3 jointech

tgéíáščýřéáízrweorýíášč

Old Post 24-04-2008 v 08:10 AM
Neson je offline   Profil uživatele Neson   Find more posts by Neson   Foto galerie člena Neson   Click here to Send Neson a Private Message   Add Neson to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hydromen
Stálý Člen

Karma uživatele hydromen - 80% PěstitelskáKarma uživatele hydromen - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 20

ahacka pro hydro jsou naprosto nevhodny necetl sem, vsechny prispevky tak je mozne ze uz se tu o tom nekdo zminil...... zpet k ahackum tyhle hnojkky jsou strasne kyseli a rw fuguje jako filtr coz znamena ze ty tim rw prohanis roztok dejme tomu 5,6ph v kterem je pridana kys. timto roztokem se zalivaj kytiz ale ten rockw. v sobe zachycuje a udrzuje jak hnojky tak kys.... to znamena ze pri zacatku namocis rw do ph5,5 coz se drzi skvele diky ph pufrum. zhruba asi 14dnu po zalivani se nam v rw zacnou usazovat kys. a kysele ph z hnojek coz ma za nasledek snizovani ph na rw parkrat kdyz sem to zkoumal sem u jednotlivich truhliku nameril az neuveritelne hodnoty ph mi kleslo az a 2,5 a takle podobne vypadali ty moje vetsi listy zlute s s hnedymi skvrnami a fialovy stonky a rapiky listu tento defekt je zpusoben nedostatkem fosforu ktery se v kyslemem prostredi nerozpousti vubec . kysele ph zpusobuje spatne rozpousteni hnojek a nasledne spatne vstrebavani zivin rostlinou. takze vem cistou vodu z kohoutku a radne proplachni rohoze at se zbavis vseho kyseleho v rohozich nevim kolik mas truhliku z pravidla sem to delal 30litru neupravene pouze odstate vody na jednu rohoz timhle se vicisti rw a stoupne i hodnota ph a klasicky se dale zaliva roztokem o ph5,8 ... a bude to v poho kazdou sklizen sem takto resil nez sem presel k lepsim a chem. stabilnejsim hnojkam jako je metrop u techto hnojek sem se nesetkal s nejakym prekyselovanim rohozi........... v zadnem pripade kytky nezabijej uvidis vyresime to 5let jedu rw jeste mala otazka pouzivas digi ph metr? je velmi dulezity a na ec se vykasli je zbytecny

Old Post 24-04-2008 v 14:18 PM
hydromen je offline   Profil uživatele hydromen   Find more posts by hydromen   Foto galerie člena hydromen   Click here to Send hydromen a Private Message   Add hydromen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowLAMA
Stálý Člen

Karma uživatele GrowLAMA - 85% PěstitelskáKarma uživatele GrowLAMA - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 21





OK, takze kyti jiz relativne v poho, skoro zadna zluta(viz foto.. 3 nedele do konce, tzn 5 tydnu na kvetu), ale......
zacal se mi v nadrzi se zivinama delat takovej cukr, nevite nekdo cim by to mohlo byt ?? Jinak davam klasika AH, Bloom - 30, Micro - 10, pH - 5,8, EC - Nezname :-).
BTW na tehch fotkach to vypada lip nez ve skutecnosti, porad z toho systemku nemuzu dostat to co bych si predstavoval. Chjo proste jsem LAMA

USA = Tupé stádo ovcí v honbě za světovým kapitálem.
---------------------------------------------------------------------------
400/600W, Rockwool Drip, 20 x Shiva Skunk - 3. kolo (Sklizeno - 320g)

Rychlý přehled 2. kola od GrowLAMi -> 400w, Drip, 16 x WW
---------------------------------------------------------------------------
Olympus Fe-200 (už ne, nepřežil pád ) ASUS M70Vr

Naposledy upravil GrowLAMA 18-05-2008 v 22:41 PM

Old Post 18-05-2008 v 22:32 PM
GrowLAMA je offline   Profil uživatele GrowLAMA   Find more posts by GrowLAMA   Foto galerie člena GrowLAMA   Click here to Send GrowLAMA a Private Message   Add GrowLAMA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hydromen
Stálý Člen

Karma uživatele hydromen - 80% PěstitelskáKarma uživatele hydromen - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 22

zdravim mno ten "cukr"nebo-li hlen se ti dela na hladine roztoku? nebo na dne? vetsinou staci pridat peroxid vodiku 30% 0,5ml/1l a behem chvilky zmizne je to takova rasa bile pozdeji zelene barvy a vznika od svetla ktere pronika do roztoku. do vody se ti nesmi dostat svetlo z vybojky protoze roztok je nasicen zivinamy a za pristupu svetla se ve vode zacnou libovolne vyvyjet nezadouci rasy jestli to mas uz hodne rozjete bude lepsi vymit nadrz, nechat vyschnout a udelat novy roztok s H2O2 ktery zabranuje tvorbe techto nezadoucich patogenu. pokud se ti tvori hlen na dne je to zpusobene starim roztoku po 14dnech bez peroxidu od namichani roztoku se zacne kazit a po delsi dobe je zcela nepouzitelny. kytiz vypadaj very very gut na treti foto je videt nazloutla kvetina je to tim ze je prilis blyzko u vybojky snazil bych se ji ohnout ale velmi opatrne a dat ji od svetla co nejdale..schvalne si u ni zmer teplotu kdyz sviti svetlo a uvidis ze to nebude zadna slava

Old Post 19-05-2008 v 20:45 PM
hydromen je offline   Profil uživatele hydromen   Find more posts by hydromen   Foto galerie člena hydromen   Click here to Send hydromen a Private Message   Add hydromen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowLAMA
Stálý Člen

Karma uživatele GrowLAMA - 85% PěstitelskáKarma uživatele GrowLAMA - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 23


citace:
Původní příspěvek od hydromen
zdravim mno ten "cukr"nebo-li hlen se ti dela na hladine roztoku? nebo na dne? vetsinou staci pridat peroxid vodiku 30% 0,5ml/1l a behem chvilky zmizne je to takova rasa bile pozdeji zelene barvy a vznika od svetla ktere pronika do roztoku. do vody se ti nesmi dostat svetlo z vybojky protoze roztok je nasicen zivinamy a za pristupu svetla se ve vode zacnou libovolne vyvyjet nezadouci rasy jestli to mas uz hodne rozjete bude lepsi vymit nadrz, nechat vyschnout a udelat novy roztok s H2O2 ktery zabranuje tvorbe techto nezadoucich patogenu. pokud se ti tvori hlen na dne je to zpusobene starim roztoku po 14dnech bez peroxidu od namichani roztoku se zacne kazit a po delsi dobe je zcela nepouzitelny. kytiz vypadaj very very gut na treti foto je videt nazloutla kvetina je to tim ze je prilis blyzko u vybojky snazil bych se ji ohnout ale velmi opatrne a dat ji od svetla co nejdale..schvalne si u ni zmer teplotu kdyz sviti svetlo a uvidis ze to nebude zadna slava


No jako rasa mi to neprijde, je to fakt jako cukr (krystalická hmota). BTW jde to celkem dobre rozpustit v ciste vode. Dle miho to jsou vykrystalizovany hnojky, ale proc se to deje to fakt netusim. Nádobu na roztok (velkej kybl) mam prekrytej odrazovou folii (prelozenou nadvakrat, pro jistotu), takze tam nejde zadny svetlo. viz foto. Roztok tam mam max. 3 dny, pak dolejvam novej, takze starim to asi taky nebude. JInak ta zluta kytka byla fakt prismahla od vybojky, aleuz je nejakej cas presunuta tam kde je a taplota u palic je uplne cajk, sice jsem nejak nemeril, ale vklidu tam udrzim ruku a jenom to trochu hreje.

USA = Tupé stádo ovcí v honbě za světovým kapitálem.
---------------------------------------------------------------------------
400/600W, Rockwool Drip, 20 x Shiva Skunk - 3. kolo (Sklizeno - 320g)

Rychlý přehled 2. kola od GrowLAMi -> 400w, Drip, 16 x WW
---------------------------------------------------------------------------
Olympus Fe-200 (už ne, nepřežil pád ) ASUS M70Vr

Old Post 20-05-2008 v 08:08 AM
GrowLAMA je offline   Profil uživatele GrowLAMA   Find more posts by GrowLAMA   Foto galerie člena GrowLAMA   Click here to Send GrowLAMA a Private Message   Add GrowLAMA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hydromen
Stálý Člen

Karma uživatele hydromen - 80% PěstitelskáKarma uživatele hydromen - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 24

servus hmm zajimave do kolika litroveho belicku delas ty hnojky? jestli jich tam nedavas moc a nemas presiceny roztok pak je krystalizace hnojek mozna jinak nikoli a zase na druhou stranu kdyz bys mel presiceny roztok tak by to urco bylo znat na kvetinkach ctu tady ze roztok je stary 3 dny ale pak dolejvas novy proc dolivas? udelej vzdy novy stary sdelej a nedolivej...... vyfot mi to at to vidim zatim

Old Post 20-05-2008 v 09:56 AM
hydromen je offline   Profil uživatele hydromen   Find more posts by hydromen   Foto galerie člena hydromen   Click here to Send hydromen a Private Message   Add hydromen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowLAMA
Stálý Člen

Karma uživatele GrowLAMA - 85% PěstitelskáKarma uživatele GrowLAMA - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 62  

Příspěvek č. 25

No dolejvam, protoze mam jenom 20l kybl, takze to kytky vysajou ca za 3 dny. Kdyz dolejvam novej roztok tak v kyblu vzdycky zbyde tak 3-5l, takze bych rek ze to zas takovej problem nebude. Jo jinak davam normalne 30ml/10l Bloomu a 10ml/10l Micro.

USA = Tupé stádo ovcí v honbě za světovým kapitálem.
---------------------------------------------------------------------------
400/600W, Rockwool Drip, 20 x Shiva Skunk - 3. kolo (Sklizeno - 320g)

Rychlý přehled 2. kola od GrowLAMi -> 400w, Drip, 16 x WW
---------------------------------------------------------------------------
Olympus Fe-200 (už ne, nepřežil pád ) ASUS M70Vr

Old Post 20-05-2008 v 14:02 PM
GrowLAMA je offline   Profil uživatele GrowLAMA   Find more posts by GrowLAMA   Foto galerie člena GrowLAMA   Click here to Send GrowLAMA a Private Message   Add GrowLAMA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hydromen
Stálý Člen

Karma uživatele hydromen - 80% PěstitelskáKarma uživatele hydromen - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 26

tezko rict kdyz toho roztoku zbyva tak malo pro jistotu bych ty zbytky vylejval a do nadrze dodal peroxid

Old Post 21-05-2008 v 07:20 AM
hydromen je offline   Profil uživatele hydromen   Find more posts by hydromen   Foto galerie člena hydromen   Click here to Send hydromen a Private Message   Add hydromen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:38 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5931430 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív