Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » EBB FLOW -- napouštěcí stůl
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
wad
Floutek

Karma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 645  

Příspěvek č. 17

jasně, já nepopírám že to nejsou krásný paliczky... to musm uznat... ale je toho tolik nevyužito... já vím už rejpu.. má to vychytaný ale myslím že na SOGu to musí dávat g/w jak nic páč co sem se tak díval tak tenhle systém je fakt mazec. Někde na overgrow (nemůžu to už najít) jel v tomhle systému jednu kýtíz a dal si nějak 1,3 g/w a tomu říkám mazec (ale taky to měl vychytaný a bylo to v místnosti ale to je detail... hlavní je že to funguje..ale nějak tady na groweru to nevidím.a přitom na sestavení je to docela jednoduchý. jediný co se může zmršit je vodní pumpa a nebo to že se při zaplavování novejch řízků bude stávat že budou plavat a hýbat se ale to je asi jen detail.. takže pohoda...

[size=1]

Old Post 14-08-2005 v 18:14 PM
wad je offline   Profil uživatele wad   Find more posts by wad   Foto galerie člena wad   Click here to Send wad a Private Message   Add wad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UdL
chat virus

Karma uživatele UdL - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 724 

Udlo Hydro Příspěvek č. 18



Podle mě podobnej systémek jako ten ebb-flow je i UdLákův vlastní cirkulační systémek! Funguje prakticky podobně jako simple bowl, na rozdíl od něj však mám každou kytku samostatně v 7 litrovém květináči… Vanička, která sbírá z5 roztok a odvádí ho do nádržky s potravinama, je rozdělena na 2 části, takže můžu jet nezávisle na sobě 2 roztoky!

Květníky mohou být nahrazeny jakoukoli nádobou (PETka, jiný květník...). Stačí jen vyměnit trubečku s kapilárama!

Zalévání je puštěno každé 3 hodiny po 15 minutách…

Představím komplet během 14 dnů! Až sklidim a sesumíruju klady a zápory!

UdL

Fotr woe!

Naposledy upravil UdL 15-08-2005 v 06:58 AM

Old Post 15-08-2005 v 06:50 AM
UdL je offline   Profil uživatele UdL   Find more posts by UdL   Foto galerie člena UdL   Click here to Send UdL a Private Message   Add UdL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wad
Floutek

Karma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 645  

Příspěvek č. 19

to Udl: Jak tak na ten tvůj systém hledím tak mi to přopadá něco mezi dripem a ebb flow... Jen zálivka je rozváděna kapilárama od shora a u ebb flow je zaplavenej komplet celej tůl (voda neodtéká, zaplaví se celej, a až pumpa přestane čerpat tak odteče spátky). Máš to fakt vychytaný, to se musí uznat. Jen sou mi záhadou ty dva roztoky, mohl bys to trochu rozepsat v čem se ti to osvěčilo ?? myslím že tak na pokusy a taky na kýtíz který jsou/nejsou náchylný na zálivku..

[size=1]

Old Post 15-08-2005 v 08:38 AM
wad je offline   Profil uživatele wad   Find more posts by wad   Foto galerie člena wad   Click here to Send wad a Private Message   Add wad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UdL
chat virus

Karma uživatele UdL - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 724 

Příspěvek č. 20

Proč 2 roztoky? Představ si, že budu chtít pěstovat 4 kusy třeba A11, který kvete do 50 dnů a vedle bych si dal třeba 4x Jack Herrer, kterej kvete podstatně dýl. Takže by bylo i celkem rozdílný dávkování (používám AH, RIPEN, enzymy)... Proto ty 2 oddělený systémky!

Navíc ty květníky se dají v poho přenášet, jen stačí odpojit kapiláry. Představ si, že pěstuješ třeba ve více skříních podle jednotlivých fází vegetace (prostě abys sklízel prakticky třeba každých 14 dní bez použití techniky SOG) a pak jen přenášíš kyti z jedný do druhý... To je dobrý sci-fi, ale není to nerealizovatelný! Díky tomuhle je snadná manipulace, nic není napevno, můžeš si s tím dělat cokoliv...

Jinak důvod je taky ten, že jedna nádržka je moc rychle vycucnutá, roztok musí cirkulovat a nechci, aby se zadřely čerpadla z důvodu, že neměly co nasávat, tak jsem použil 2 roztoky a jede to ok!

Fotr woe!

Naposledy upravil UdL 15-08-2005 v 09:11 AM

Old Post 15-08-2005 v 09:06 AM
UdL je offline   Profil uživatele UdL   Find more posts by UdL   Foto galerie člena UdL   Click here to Send UdL a Private Message   Add UdL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wad
Floutek

Karma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 645  

Příspěvek č. 21

tak to ti opravdu skládám postu, máš ten setup fakt vychytanej... počítám že v těch qetníkách máš keramzit.. No jak to tu popisuješ tak to opravdu jako scifi nevypadá... je to hodně podobný ebb flow, u nich se pracuje taky z celou kýtíz a jde přenášet, ale bohužel se vytahuje ven z keramzitu, ale prý nedochází k nějakejm větším šoků, ať pro kýtíz, tak pro kořeny..

BTW: možná vznesu trochu loserovskej dotaz ale přemýšlel jsem.. i kdž koženy mají mezi keramzitem dost vzduchu, nepomohlo by ještě přidání vzduchování do té vody ? U setupu co má UDL kde voda jen "stéká" to není až tak důležitý, ale u ebb flow kde v podstatě je komplet všechno na 15 minut zaplaveno, tak kořeny nedýchaj..

[size=1]

Old Post 15-08-2005 v 10:09 AM
wad je offline   Profil uživatele wad   Find more posts by wad   Foto galerie člena wad   Click here to Send wad a Private Message   Add wad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
u4eea
Stálý Člen

Karma uživatele u4eea - 93% PěstitelskáKarma uživatele u4eea - 93% PěstitelskáKarma uživatele u4eea - 93% PěstitelskáKarma uživatele u4eea - 93% PěstitelskáKarma uživatele u4eea - 93% PěstitelskáKarma uživatele u4eea - 93% PěstitelskáKarma uživatele u4eea - 93% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 169 

Příspěvek č. 22

ten ebb a flood je dobrej kdys ma pretok do zalivky kterej ho provzdusnuje. pak ta provzdusnena zalivka circuluje zpatky ke kytkam. chce to vjchytat idealni mnozstvi zalivky aby to funkcilo a zaroven se o to clovek nemusel moc starat. ten ebb a flood z shopu s tima 5 cm mam, a je pekne tezky ho udrzovat, je moc nizky. radsi koupit sroubeni a nejakou vanicku z visi obrubou.

------------------------------------->hihihi

Old Post 15-08-2005 v 11:05 AM
u4eea je offline   Profil uživatele u4eea   Find more posts by u4eea   Foto galerie člena u4eea   Click here to Send u4eea a Private Message   Add u4eea to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
UdL
chat virus

Karma uživatele UdL - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 724 

Příspěvek č. 23

Dík!

JJ, v květníkách je keramzit + RW samo!

S kořínkama je taky trochu problém - samozřejmě, že vylezly z květníků a roztáhly se po vaničce. Když se trochu pocuchaj, nijak to kytce nevadí. Zkoušel jsem to. Cirkulace pořád probíhá nonstop - tzn kořeny nic neucpaly, vylezlý kořeny vypadaj celkem ok, na to, že do nich pere 400W!

To je další meta, kterou musím pokořit! Napadlo mě, že by ty kořeny mohly přecházet do dalšího systému a la NFT. Jenže NFT (snad jsem nepřehodil písmenka ) jsem ještě v akci neviděl, kdybych měl možnost omrknout, jak maká v reálu, tak by to šlo podle mě zajímavě zkombinovat! Představ si, že bys měl třeba 2-metrový kořeny v hydru!!! To pak musej bejt pupence!

Nějakou představu už zhruba mám, jak by to celý mohlo vypadat, ale zatím si to nechám pro sebe!

Fotr woe!

Naposledy upravil UdL 15-08-2005 v 12:24 PM

Old Post 15-08-2005 v 12:14 PM
UdL je offline   Profil uživatele UdL   Find more posts by UdL   Foto galerie člena UdL   Click here to Send UdL a Private Message   Add UdL to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dzonDebil
Stálý Člen

Karma uživatele dzonDebil - 86% PěstitelskáKarma uživatele dzonDebil - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 24

Zdar.Taky sem si ted udělal zaplavovací hydrosystem je to plechová vana 110x110x10 kterou sem natřel barvou doagresivního prostředí udělal dvě díry na kohouty dal na stůl vložil 7celých a 1rozřezanou matraci na vrstvvu keramzitu.
Jeden kohout je napojen na čerpadlo druhy je odtokový zatim napouštim 3x denně 1min.po 8h za tu minutu je vana komplet plná a po vypuštění zůstavá keramzit zaplaven a vata je nacucaná a po 8h vlhká až mokrá a darovavých 81řízků si po třech dnech vesele chrochtá pod 250W HPI T PLUS Philips Master.
Dávám GH+kořenovej a booster od Bcuzz a eště dostanou Mineral Magic PH 5,8 EC nemam.
Takže zvěstuje cosem posral aco ne.Ja počkam počkam až vypijou co maj dam jim nový pití skusim foto a dam vedět. Čau

Old Post 22-10-2005 v 01:55 AM
dzonDebil je offline   Profil uživatele dzonDebil   Find more posts by dzonDebil   Foto galerie člena dzonDebil   Click here to Send dzonDebil a Private Message   Add dzonDebil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Niga
Stálý Člen

Karma uživatele Niga - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 25

BTW. Meloon mal presne takyto system, ale po viacnasobnych problemoch presiel na drip.
Problemy mal s tou vanickou, kedze mu 1-2mm vody nechcelo odtiect (rozne choroby koren. sys.) A hlavne ho stval keramzit - i ked bol preprany, neustale menil PH. Po kazdom polievani musel upravovat Ph . Stavalo sa aj to ze ked zmeral Ph z jedneho rohu stola a toho oproti, bol rozdiel v Ph 0,4 - 0,9 (+-0,5).
Odpovedou na tieto problemy by boli rockwol rohoze, ale tie sa u nas tazko zhanaju

Dali sme sa do služby ducha, preto musíme prejsť cestu života tŕnistú
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
Ak este nepoznate vyznam skratiek ako LOL, IMHO,.. kliknite Sem

Old Post 22-10-2005 v 05:54 AM
Niga je offline   Profil uživatele Niga   Find more posts by Niga   Foto galerie člena Niga   Click here to Send Niga a Private Message   Add Niga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dzonDebil
Stálý Člen

Karma uživatele dzonDebil - 86% PěstitelskáKarma uživatele dzonDebil - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 26

Niga. taky mi lítá PH ale mam vprdeli elektrodu jestli to bude dělat i pak dam tam příště drcenej rocwool i mně neodteče 0,5cm ale pokud tam nesvítí nevadí anebo zaplavovat častěji aby voda nestála. Eště mě napadlo dát do nádrže vzduchovací kameny kvůli okysličení no uvidim čau

Old Post 22-10-2005 v 14:42 PM
dzonDebil je offline   Profil uživatele dzonDebil   Find more posts by dzonDebil   Foto galerie člena dzonDebil   Click here to Send dzonDebil a Private Message   Add dzonDebil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dzonDebil
Stálý Člen

Karma uživatele dzonDebil - 86% PěstitelskáKarma uživatele dzonDebil - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 27

budu muset asi upravit interval napouštění poradtě jak často nejlépe?

http://grower.cz/forum/showthread/t-18811.html

Nauč se používat zázračné tlačítko edit/delete. Není nutno zvěčnit všechno v novém příspěvku. Jedule

Old Post 22-10-2005 v 18:19 PM
dzonDebil je offline   Profil uživatele dzonDebil   Find more posts by dzonDebil   Foto galerie člena dzonDebil   Click here to Send dzonDebil a Private Message   Add dzonDebil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vejša
Nový Člen

Karma uživatele vejša - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 5  

Hydroponie Příspěvek č. 28

zdravim jedu 600w ebb and flow mam ten napousteci stul od agrothermu http://www.agrotherm.cz/prislusenstvi-skleniku-6-4.htm a myslim ze to neni moc dobra vec, hloubka 5 cm je nedostatecna.
Pro spravne fungovani e&f je potrebny dostatecny spad aby pri odtekani nedochazelo k zadrzovani roztoku koreny, ktere velmi rychle zaplni odtokove drazky. me se stalo ze koreny zabranily odtoku ve vyssi casti stolu a horni pulka kytek prestala rust a ta dolni pulka u odtoku jela jak blazen.
resil jsem to tak ze jsem na nacerpadlo pridelal delsi hadici a strcil ji do horni casti stolu. odtokac jsem jenom trochu priskrtil kohoutem, aby odtok byl mensi nez pritok. stul se naplni tak za dve minuty a cyklus trva15min - pouzivam normalni spinacky. je to ted takovej napul prutokovej system a napul e&f.

jestli nekdo budete zacinat ebb&flow poridte si stul s vetsi hloubkou a pouzijte rw rohoze misto keramzitu. zdar

Old Post 15-12-2005 v 08:11 AM
vejša je offline   Profil uživatele vejša   Find more posts by vejša   Foto galerie člena vejša   Click here to Send vejša a Private Message   Add vejša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dzonDebil
Stálý Člen

Karma uživatele dzonDebil - 86% PěstitelskáKarma uživatele dzonDebil - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 29

čau vejša taky sem koukal na agrotherm a přesně to sem si myslel tak sem si nechal udělett vanu 10cm hlubokou kde mam rw matrace na vrstvě keramzitu který je zaplaven stzále aby nebyla žížeň ted taky zaplavuju každý 2h 15min ale ažn po přepnutí jinak po 4h zdar

Old Post 15-12-2005 v 20:13 PM
dzonDebil je offline   Profil uživatele dzonDebil   Find more posts by dzonDebil   Foto galerie člena dzonDebil   Click here to Send dzonDebil a Private Message   Add dzonDebil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vejša
Nový Člen

Karma uživatele vejša - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 30

ja ted zaplavuju 4 krat denne 30 min, nekde jsem se docetl ze se ma zaplavovat tak 2-4 denne. samozrejme zalezi natom kolik vody pojme pestebni medium. Ja tam mam RW kostky a kolem je to vysypany keramzitem a prikryty plastikovou folii. teplota je 21 - 28 a kytky maji vody dost. za tech sest hodin ten keramzit neoschne ani navrchu, takze 4x denne staci bohate.

jinak Ph mi porad leti nahoru. Neupravuju ph Rw kostek a davam je tam rovnou a keramzit jsem tam nasypal primo z pytle aniz bych ho promyl. tak po dvou az trech tydnech se Ph vetsinou ustali a ten bordel z keramzitu se vyplavi. ted je to ctvrty tyden a ph mi jde porad zavratnou rychlosti nahoru. nebavi me porad pridavat kys. dusicnou nemam EC metr a tak se bojim presoleni. snad se to ustali, myslim ze by to mohlo zpusobovat hniti korenu v horni casti stolu casem by se to melo vyplavit

ebb and flow system je super ikdyz nemam s cim srovnavat, ale pri predstave ze bych musel roztok merit a vymenovat kazdy kytce zvlast, nebo ze bych se mel srat s nejakyma kapilarama tak bych hydro snad ani nezacinal. nekdy pridam fotky at je tady o tom fajn systemku o neco vic informaci

Old Post 16-12-2005 v 07:34 AM
vejša je offline   Profil uživatele vejša   Find more posts by vejša   Foto galerie člena vejša   Click here to Send vejša a Private Message   Add vejša to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
syncro
Stálý Člen

Karma uživatele syncro - 40% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 33 

Příspěvek č. 31

včera sem potkal v Baumaxu v zahradnických potřebách pylte s drcenym křemenem (zrno cca 3x3mm). Nebylo by to řešení problému z keramzitem, který neustále mění pH z důvodů jeho nasákavosti ?

Old Post 16-12-2005 v 09:04 AM
syncro je offline   Profil uživatele syncro   Find more posts by syncro   Foto galerie člena syncro   Click here to Send syncro a Private Message   Add syncro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dzonDebil
Stálý Člen

Karma uživatele dzonDebil - 86% PěstitelskáKarma uživatele dzonDebil - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 32

4x stačí myslym jen když sou kytky maly ale v kwětu až bude vše prorostly kořenama tak je to malo a měl bys tam dat nějaký starý čerpadýlko na promíchávání a ja tam mam i vzduchovací kámen kvúli okkysličení

Velká PRASÁRNA JE ŽES NEVYPRAL TEN KERAMZIT
protob mas nahowno to PH jestli nejsou prorostlý tak je vyndej stůl umej a keramzit vprat v teplý vodě až nebude kalit vodu

taky co mas za hnojky ja ted dodělam od GH s Mineral Magic a Polyversum Booster a kwětak od Bcuzz příště už du 4týdne kwětu místo GH dostanou AH a ještě PK 13-14 s trochou Bud XL

fotky sem taky skoušel ale moc mi to nejde ale taky skusim už sou pěkný ikdyž jich tam je moc Zatim čau

Old Post 17-12-2005 v 15:06 PM
dzonDebil je offline   Profil uživatele dzonDebil   Find more posts by dzonDebil   Foto galerie člena dzonDebil   Click here to Send dzonDebil a Private Message   Add dzonDebil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:29 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6198130 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív