Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Já hnojil guanem od kámoša outdoory v r. 2005.
Dostal jsem asi čtvrtinu igelitky, kterou jsem nasypal do vody a nechal 3 nebo 4 dny uležet a každý den je trochu promíchal. Vzniklým blatíčkem jsem kytky zalil ( ve fázy květu ) a na to co to udělalo s paldama nikdy nezapomenu.
Ahojte, můj kámoš má příležitost vzít teoreticky neomezené množství netopýřích hoven..Já bych to chtěl použít jako hnojivo ale nevím,jak ho mám použít..Mámho tam dát tak,jak mi ho donese (teda trochu mokré) a nebo ho vysušit a rozdrtit? Kdybych je chtěl po sléze i někomu prodat jaká by měla být cena (za kilo) a taky v jakém stavu bych je měl prodat?
Ještě jsem se chtěl zeptat jsou tyto hovna ideální k hnojenip.Kámoš mi říkal že je kupuje nějáke guano nebo co..
Mám otázku.
Stačí guanem posypat hlínu kolem stonku, a případně počkat na déšť, nebo je nutný ho před aplikací, jako většinu ostatních hnojiv, rozředit ve vodě?
Mám špatnej přístup na pole a je dost velkej problém dotáhnout tam jakýkoliv množství vody. Vim že existují hnojiva který se ředit nemusí, s guanem si však nejsem jistej?
Díky za případný rady
Původní příspěvek od yvory Mám otázku.
Stačí guanem posypat hlínu kolem stonku, a případně počkat na déšť, nebo je nutný ho před aplikací, jako většinu ostatních hnojiv, rozředit ve vodě?
Mám špatnej přístup na pole a je dost velkej problém dotáhnout tam jakýkoliv množství vody. Vim že existují hnojiva který se ředit nemusí, s guanem si však nejsem jistej?
Díky za případný rady
Ano guano stačí nasypat pod kytku a počkat na déšt, podle velikosti kytky do různýho poloměru od stonku.
Jinak upozornění pro outdooristy :
Pokud se na místě kde máte kytyk vyskytuje černá zvěř, tak guano nepoužívejte. Prasatum strašně voní a dokážou vám pak rozrochnit celý pole. Tuhle chybu jsem nedávno udělal a hlína pod a v okolí kytek byla jako zoraná! Měl jsem štěstí, že kytyk byly už hodně velký, takže to pořádně odnesla jen jedna.
Edit: Kammo, např Guanokalong má poměr N=2%, P=15%, K=2%.
Takže hlavně na květ.
Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.
Dost sa to tu toci okolo guana,no trebalo by to uviest na spravnu mieru...fosforecne guano by malo byt z trusu morskych vtakov,kde je obsah fosforu logicky podmieneny ich rybacou stravou bohatou na fosfor.Netopierie guano je hlavne dusikate a ma nizky obsah fosforu..aspon podla jedneho rozboru domaceho slovenskeho materialu ktory som nasiel na nete.Bolo to NPK priblizne 10-2-5...ak sa mylim prosim oponovat.
Dík za odpověď. Teď si jen nejsem jistej co je pravdy na tom, že netopíří guano má poměr, jak uvádí kammo "NPK priblizne 10-2-5". Potřebuju hnojit hlavně na květ a tenhle poměr je dost nevyhovující. Mám objednaný netopíří hovna od uživatele "redfoxx", tak si nejsem jistej jestli je dobrý nápad hnojit tim kytku v týhle fázi. Jestli má někdo zkušenost, nechť napíše, nevim čemu věřit. http://grower.cz/viewtopic.php?f=10&t=500
na těhle stránkách píšou hnojit po celou vegetativní dobu. Poměr NPK sem tam však nenašel.
Zatim.
http://www.netopiere.sk/guano/ tu je obsah dokonca 15-1-2 co su velmi nizke hodnoty fosforu a draslika.Moj nazor je ze skutocne fosforecne guano je jedine z trusu morskych vtakov a netopierie guano je skor dusikate.Boom bat guana je skor komercny hit lahko dostupnych nevyuzitych domacich zasob.Nevidim dovod aby trus vnutrozemskych zivocichov obsahoval extremne hodnoty fosforu.
Odkazy sem viděl, ale tady se zas dočteš http://cs.wikipedia.org/wiki/Netop%C3%BD%C5%99i
že se netopýři živý i rybamy. Tím pádem na tom netopýr, nebo určitej druh netopýra, může bejt stejně jako mořští ptáci. Myslim si, netopíří guano bude ovlivněno stravou která u netopíra převládá. Těžko to měřit. Jednoznačný údaje sem zatim neviděl. A i z toho, co uvádíte, je asi dost risk hnojit na květ guanem.
Mam z toho take rozporuplne pocity ze neverim ani nalepkam vyrobcu o obsahu ucinnych latok. NPK 2-15-2 ?.... tie netopiere museli krmit superfosfatom,alebo je to nejako upravovany produkt.
Možný to je, že jim upravujou stravu a podle toho to pak prodávaji, nebo je možný, že každej druh netopýra se živý něčim jinym a podle toho taky sere s rozdílnym obsahem NPK. Jenže, dalo by se to nějak změřit, resp. poznat?
Zatim mě napadá to nejjednodušší, zároveň ale nejriskovější, zkusit to.
Pochybujem ze sa netopiere daju chovat v umelych podmienkach a k tomu este na hovno ...ak je ten obsah prvkov v netopieriom truse skutocny tak to bude upravovane,pripadne dopovane niecim syntetickym na vyslednu hodnotu.V dnesnej dobe kde je vsetko o zisku a peniazoch by som sa ani necudoval.Zaujimave je,ze na prave morske guano na nete len tak nenatrafite.
Ved to...ani vyskusanie nemusi mat vypovednu hodnotu,ono tie kyticky budu pekne kvitnut aj s obycajnym npk na travnik chce to par klonov hnojenych guanom a dalsie hnojene niecim beznym....trap sa sam )))
,,V době, kdy každý spí, se v přírodě produkuje to nejlepší pro rostliny. Bat Guano neboli netopýří hnojivo je nejvyrovnanější a nejvíc potentní hnojivo, které známe.
Díky přítomnosti nespočtu aktivních organických látek a velkému obsahu fosforu se netopýří hnojivo stará zároveň o silný vývoj kořenů, rychlý a překypující růst. Díky přírodnímu původu Bat Guano je téměř nemožné rostliny přehnojit.
Díky Bat Guano netopýřímu hnojivu získají Vaše rostliny křídla.