Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » První indoor 60x90x190 400W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
bekking
Nový Člen

Karma uživatele bekking - 64% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 17

Mas to moc pekny!! Ale taky by me zajimalo kolik si do toho vrazil?
Jinak K+

Old Post 09-04-2005 v 09:19 AM
bekking je offline   Profil uživatele bekking   Find more posts by bekking   Foto galerie člena bekking   Click here to Send bekking a Private Message   Add bekking to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wad
Floutek

Karma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% PěstitelskáKarma uživatele wad - 86% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 645  

Příspěvek č. 18

No pokud se nepletu, ty jedeš bubler, ale postata HDSOGu je v tom, že maj ůzký ale dlouhý ketináče. Takže se kytky táhnou do výšky.. a mám dojem že je to "soil only". potom je s toho taková hmota palict (2g/W) Přečti si přesný specifikace těchhle systémů, dyž už to někdo vymyslel takhle a ne tak..tak k tomu měl asi důvod

[size=1]

Old Post 09-04-2005 v 11:27 AM
wad je offline   Profil uživatele wad   Find more posts by wad   Foto galerie člena wad   Click here to Send wad a Private Message   Add wad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 19




to all : Kolik mě to stálo se pokusím spočítat ale už do předu můžu říct že to bude hodně. Je to hrozný jak se to všechno nasčítává. Člověk zajede pro pármaličkostí do hornabachu a litr je pryč :-( Jinak hornbach je nehorázně předražený. Například jsem v emasu kupoval šest zářivek s elektrikou a vše za 700. V hornabachu by jenom tlumivky stály 600,- (uplně stejná značka a stejný model). Jinak HDSOG tedy ne. Pojedu tedy zřejmě H-SCROG ale v technice pěstování a věcí kolem nemám ještě úplně jasno. To si myslím je hodně o zkušenostech které zatím ještě nemám.

Takže nyní k dalším změnám: Předešlé tvrzení že mám z 80% hotovo bylo jaksi mylné a že je tomu tak teď by bylo trochu nadsazené. Začal jsem pokračovat se zprovozněním matkárny protože mám zasazená semínka na outdoor (5 také na indoor co se mi doma za nějáký čas naschromáždila) a za oknem zrovna moc světla nemám a rostlinky se hodně táhly. Nejdříve nastal problém s paticema na zářivky. Měly vývody směrem dolu a tak jsem je musel pájkou upravit. Vylepil jsem hořejšek fólií a začal šroubovat. Celkem horor. Jelikož někdy asi nepřemýšlím začal jsem otvory na průduchy řezat po našrobování všech dílů a tím pádem jsem si na jedné straně odřezal kabely (na druhé straně jsem naštěstí vrtal kruhové otvory na ventilátory) Pod zářivky jsem na všechny strany dal lišty na kterých je umístěno sklo. Mezi sklem a lištama je těsnění. Jinak zářivky jsou 6x18w osram 865 6500k. Prostor se zářivkami chladí dva ventilátory sunnon 60mm se sníženým napětím na 6V. Běží i na 4,5V ale hluk je v obou případech velmi nízký. V matkárně zatím žádný ventilátor není kvůli vlhkosti. Možná ho tam ani nebudu dávat. Když jsem to měl zapojené bez ventilátorů začala teplota v matkárně stoupat až na 31 stupňů, potom jsem na skříň zapnul velký ventilátor který vháněl vzduch průduchy a teplota razantně klesla na teplotu v místnosti. Když jsem dneska zapojil ventilátory k zářivkám teplota v matkárně se drží dva stupně nad teplotou v místnosti.

Foto 1,2,3 - nedokončená matkárna

Old Post 11-04-2005 v 18:21 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 20




Jinak skříň není v mnoha ohledech dodělaná. Myslím tím i matkárnu. Jsou tam některé maličkosti které potřebují ještě doladit.

Foto 1 : Ventilátory u zářivek. Napřiklad zrovna tady jsou kabely které musím ještě schovat ale na to musím sundat sklo a to se mi nechce :-) Holt lenost.

Foto 2 : Matkárna v provozu

Foto 3 : Zářivky

Old Post 11-04-2005 v 18:27 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 21



Foto 1 : Průduchy na straně

Foto 2 : Osazenstvo. Z holand mi kámoš přivezl outdoor Holand hope. Bohužel mi z deseti semínek vylezlo jenom šest. Přemýšlím že bych nadělal, z rostlinek co mi rostou, řízky ale nevím jeslti by to u outdooru šlo. Osobně si myslím že jo. Přece jenom jsem je zasadil celkem brzo. Dále 5 noname indoor a zbytek noname outdoor. Na fotkách jsou v matkárně zatím dva dny a myslím že rozdíl je už vidět (oproti místu za oknem)

Old Post 11-04-2005 v 18:34 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 22




Úplně ve spod mám umístěnou v krabici z dřevotřízky elektriku. Bedna je rozdělená na dvě části. V jedné jsou tlumivky které chladí 2x80mm sunnon se sníženým napětím taktéž na 6V. Tlumivky jsou přišroubované přes podložky takže se z 99% nedotýkají spodku. Druhé místo bude chlazeno jedním ventilátorem. Tohle je zatím dost nedodělané. Příjde na to tapeta. Potom horní víko s panty. Dopředu mřížky. A pak filtry. Filtry příjdou taky na ostatní průduchy.

Viz foto 1,2,3

Old Post 11-04-2005 v 18:41 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 23


Zde je jasně vidět výsledek mého nepřemýšlení. Při počítání boxu na elektriku jsem zapoměl připočíst karabiny které budou na víku a proto jsem si pěkně přidělal práci zapouštěním koleček aby se snížila výška.

Old Post 11-04-2005 v 18:45 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 24




Pár makro fotek....

Old Post 11-04-2005 v 20:57 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 25




další...

Old Post 11-04-2005 v 21:01 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 26


A ještě stonek

Old Post 11-04-2005 v 21:04 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 27




Tak mám hotové akvárko (květináč) viz foto. Měl jsem trochu problémy s vlhkostí v matkárně ( cca 55-60%) a tak jsem přidal dovnitř ventilátor kterým ofukuji nádobu s vodou ve které mám skeničku na které je kus hadru. Taky jsem zalepil otvory na pravé straně které tam byly od minulého nezdaru. Vzrostla trochu teplota cca na 28-29 stupňů. Vlhkost je teď 90-95%.

Old Post 12-04-2005 v 10:29 AM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 28

Chtěl jsem se zeptat zda je normální že zářivky začaly u okrajů malinko blikat. Některé to dělají víc některé míň. Neměl by tam být ten kondenzátor? V obchodě mi tvrdili že je to zbytečný, tak nevím. A potom jestli je normální jak hřejou tlumivky. Vím že všeobecně topí hodně ale já na těch mých udržím prst ani ne 1 sekundu. Kolik má vlastně taková tlumivka maximální provozní teplotu? Díky za rady.

Old Post 12-04-2005 v 16:05 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pan_Mlha
Stálý Člen

Karma uživatele Pan_Mlha - 91% PěstitelskáKarma uživatele Pan_Mlha - 91% PěstitelskáKarma uživatele Pan_Mlha - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 29

Kondík tam být nemusí, vyrovnává pouze fázový posun (učinník, jalovinu) na tlumivce, která topí jak sviň, to je normální. A pokud Ti zářivka blikotá, mihotá u konce, je to znamení, že asi brzo odejde, nebo klesne svítivost. Na druhou stranu už jsem to viděl i u několika novejch zářivek, ale jak dlouho pak držely to nevím. V provoze pokud jsme takovou zářivku nasadili tak každej ze starejch pardálů elektikářů navrhoval okamžitou výměnu (výrobní vada, atd.). Co se maximální teploty týká, jeden mistr říkal, "dokud si na tom neuvaříš kafe tak je to v pohodě".

Kdo chce, najde způsob, kdo nechce, najde důvod.

Outdoor:
WW: indoor model venku 2005 [SKLIZENO!!!!!!!]

Indoor: 250W ala lednička

Old Post 12-04-2005 v 16:15 PM
Pan_Mlha je offline   Profil uživatele Pan_Mlha   Find more posts by Pan_Mlha   Foto galerie člena Pan_Mlha   Click here to Send Pan_Mlha a Private Message   Add Pan_Mlha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 30


to Pan_Mlha : Dík za radu. Zářivky jsou úplně nový tak nevím. Zarazilo mě akorát že to nedělají všechny ale jenom 3. Ono to neni nijak moc. Je to vidět akorát při pohledu na zářivku tak snad to bude ok. Jinak mě pobavil pohled na starter :-) Všiml jsem si toho až teď. viz foto

Old Post 12-04-2005 v 19:48 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 31

Jak se tu někteří ptali kolik jsem do toho vrazil, trochu jsem počítal a došel k číslu 17tis. Celkem ranec.. To bych ani neřekl. V tom nejsou hnojiva a ještě stejně budu muset pár věcí koupit. A to už ani nemluvim o PH a EC metru. O tom si můžu nechat zatím zdát..

Old Post 12-04-2005 v 20:11 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koffe
Stálý Člen

Karma uživatele koffe - 69% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 32

Fotky z růstu na tomto linku :

http://grower.cz/forum/showthread.php?postid=228524

Old Post 17-04-2005 v 15:24 PM
koffe je offline   Profil uživatele koffe   Find more posts by koffe   Foto galerie člena koffe   Click here to Send koffe a Private Message   Add koffe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:54 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
04-11-2019 - První Indoor - 14 odpovědí
31-03-2015 - Prvy Indoor 400w - 0 odpovědí
09-03-2015 - První Indoor 600w - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2477240 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív