Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam IV. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 14 15 16 17 18 »
Autor
Téma 
mysak
Stálý Člen

Karma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% PěstitelskáKarma uživatele mysak - 93% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 823  

Příspěvek č. 241

citace:
Původní příspěvek od IcanLearnUgRow
čau lidi co myslíte že by tomu mohlo chybět? nějaká blokace živin vlivem ph myslim, protože ho nijak neupravuju ani neměřím a pražská voda má kolem 7 mi řikal kámoš.


vapnik mozna i bor ?
a proc nemeřiš? kapky nestoji tolik

Old Post 21-03-2012 v 09:17 AM
mysak je offline   Profil uživatele mysak   Find more posts by mysak   Foto galerie člena mysak   Click here to Send mysak a Private Message   Add mysak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IcanLearnUgRow
Stálý Člen

Karma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% PěstitelskáKarma uživatele IcanLearnUgRow - 19% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 359 

Příspěvek č. 242

hle myšáku, ale ono nejde poznat jestli se jedná o nadbytek nebo nedostatek, ale hnojim podle návodu, postupně zvyšuju, těd už jsem tam sypal 1.5ml pk13-14 + 3ml A +3mlA B od atami a pravidelně střikám phytaminem, musí to bejt nadbytek myslím, proto jsem to propláchnul atazyme. Abych Pravdu řek, nemůžu přijít na důvod proč neměřim ph možná lenost já mám doma ph metr, ale pochybuju že meří dobře mám ho půjčenej od kaámoše a ten ho nikdy nekalibroval,nechal ho i vyschnout.asi ho zkusím nějak zkalibrovat

Old Post 21-03-2012 v 10:55 AM
IcanLearnUgRow je offline   Profil uživatele IcanLearnUgRow   Find more posts by IcanLearnUgRow   Foto galerie člena IcanLearnUgRow   Click here to Send IcanLearnUgRow a Private Message   Add IcanLearnUgRow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Skvrny na listech Příspěvek č. 243



Pls help!

Už jsem postoval jeden příspěvek, ale nikdo mi neodpověděl, takže to zkoušim znova.

Problém je vidět na fotkách - hnědé skvrny na listech. Objeví se malé, zvětšují se a list zároveň žloutne, až ho to zničí.

Ze dvou modelů, co jedu, má problém jen jeden (3 kytky, na jedný je to nejvíc, ostatní dvě jeví známky, ale míň). Druhej model nic, úplně ok! Problém se týká jen nejspodnějších velkých listů. Ty ale pomalu odcházejí, takže se to posunuje..

Substrát BioBizz light-mix, hnojivo BioBizz Grow + Bloom každou zálivku podle doporučenýho dávkování (poslední 4 zálivky jsem už jel na střídačku s čisou vodou). pH se snažim držet, takže na výtoku je do 6,5 (měřim kapkama, takže ne úplně přesně). Holky jsou teď na květu skoro měsíc.

Prosím o radu, co by to mohlo být a jaký mám udělat opatření. Díky!

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 21-03-2012 v 21:38 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 244

To vypadá jako plíseň. Ale taky to múže být jen prosté odhození již nepotřebného spodního listu, což je za květu běžné.. Ale spíš to vidím na tu plíseň

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Naposledy upravil bezdechu 21-03-2012 v 21:56 PM

Old Post 21-03-2012 v 21:42 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 245

citace:
Původní příspěvek od bezdechu
To vypadá jako plíseň.


A neni divný, že by byla jen na jednom modelu, ač se všechny kytky dotýkají?

Pokud by to byla plíseň, co doporučuješ? Mám cca měsíc (spíš míň) před sklizní, takže něco bio?

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 21-03-2012 v 21:56 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 246

citace:
Původní příspěvek od koles


A neni divný, že by byla jen na jednom modelu, ač se všechny kytky dotýkají?

Pokud by to byla plíseň, co doporučuješ? Mám cca měsíc (spíš míň) před sklizní, takže něco bio?


Kontroloval jsi kořenovej bal?

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 21-03-2012 v 21:57 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 247

citace:
Původní příspěvek od bezdechu
Kontroloval jsi kořenovej bal?


Jo, kořeny jsou bílé.

Ještě jedna věc: nejpodobnější problém má kolega tady a tam to vypadalo na pH problém. Jinak jsem nic podobnýho nikde nenašel.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Naposledy upravil koles 23-03-2012 v 23:07 PM

Old Post 21-03-2012 v 22:01 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CerebralEnema
Nový Člen

Karma uživatele CerebralEnema - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 10  

Zdraví Vypadá to jako přehnojení, ale... Příspěvek č. 248

Zdravím, přispívám s problémem, který je mně obrovskou záhadou už druhé kolo a zdrojem mnoha vrásek na čele, neřkuli slz. Zničil mně komplet první úrodu a objevil se zas. Vylučovací metodou jsem nepřišel na žádné řešení.

Minulé kolo jsem jel kokos, hnojeno AH, po týdnu se začaly objevovat na listech známky PŘEHNOJENÍ, takže následoval proplach. Proplachoval jsem a proplachoval a proplachoval, ale další a další listy to odnášely. Po přepnutí jsem začal hnojit aspoň EC cca 0.7, výsledek byl 80g suchého matroše pod 800W.
Myslel jsem si, že to bylo smutnicemi (mušky, co kladou larvy, které žerou kořeny) - kytky neměly téměř žádné kořeny.

Průběh tohoto kola:
- Tohle kolo jsem ve 14. dnu, místo kokosu jedu Rockwool.
- První týden řízky hezky prokořenily kostkami, dostávaly AH o poloviční koncentraci s EC 0.7 a PH 5.6.
- 7. den - po nasazení kostek na rohože - začalo opět to stejné jako minule - listy začaly schnout - zlátnout, jako při přehnojení. EC zálivky přitom bylo při vzniku problému 0.95, což na týdenní kytky, které předtím měly EC 0.7, není zas tak moc. VŽdyť jenom ten Rockwool se máčel v roztoku o EC 0.9. Takže od 8. dne opět proplach. Proplachuju už 6 dní, ale další a další listy jdou do řiti, přitom vytéká EC 0.7. Několik kytek už týden vůbec neporostlo.

Zkoušel jsem pro zajímavost jednu kytku zalívat jen destilovanou vodou s uprav. PH, abych urychlil proplach, ale vůbec jí to nepomohlo. Těch smutnic tam mám jen pár, larvy jsem na kořenech žádné nenašel.

Popis problému:
Středové, velké listy schnou od krajů ke středu. Předchází blednutí zelenosti.
Konečky kořenů jsou hnědé - vypadají jako spálené, jinak jsou kořeny většinou bílé.
více viz foto


Zde výčet parametrů, které by neměly být příčinou:

Sadba:
Critical a Power Skunk, stáří 14 dnů
osvědčený zdroj

Světlo:
2krát 400W metalhalid Philips HPI-T
Jedna z výbojek je jetá jen 1 kolo, takže opotřebením to nebude.
Stínidlo je slušné.

Teplota den: 30°C max
Teplota noc: 22°C min
Teplota roztoku: to samé, je uvnitř
Vlhkost: 50-70%

Přívod vzduchu: 450-900m3/h
Ofuk: je dostatečný

Médium:
řízky v Jiffy kokosových bobcích
Grodan master RW rohože a kostky, obojí bylo máčeno 24 h v roztoku z hnojiv AH o EC 0.9 a PH 5.2, upraveno AH PH minus Grow
Nevymačkáváno.
Libra truhlíky s L - vyústěními

Hnojiva:
AH, poměr složek dle etikety pro růst, už týden nehnojeno.

Zálivka:
Nyní voda, EC 0.3, voda v mém městě pro pěstování ověřena jako vhodná, PH upravováno na 5.5 pomocí AH PH minus Grow
Výstup: EC 0.7
Drip, 120ml/kytka/den v 7 cyklech, z toho 5 v noci
Důkladně provzdušňováno

Paraziti:
sem tam se vyskytne pár smutnic, nic drastického

Ostatní:
- Nádoby na roztok by neměly být toxické ani uvolňovat nějaké zbytky čehokoli, zkoušel jsem totiž namátkově změnu nádoby.
- V místnosti jsou nátěry Primalexem Fortissimo, takže neškodné, podlaha PET, taky neškodná.
- Vzduch beru z bytu, tam se nasává škvírami v oknech, vzduch v místnosti se slušně vyměňuje.
- PH a EC mtery pravidelně kalibruji, pufry pravidelně měním.
- Nedošlo k takřka žádným extrémům, výkyvům v PH, teplotě, vlhkosti... Jen jednou jsem stříkal Phytaminem, který je starý asi rok a byl namícháný den, už trochu smrděl. Další den se sice objevily první symptomy přehnojení, ale tímhle to nebude, protože kytky, které byly ještě potom pár dní v pohodě, od se od včerejška přidaly k ostatním.


Budu vděčný za všechny možné příčiny, které mě ještě nenapadly.

Naposledy upravil CerebralEnema 23-03-2012 v 10:21 AM

Old Post 23-03-2012 v 00:43 AM
CerebralEnema je offline   Profil uživatele CerebralEnema   Find more posts by CerebralEnema   Foto galerie člena CerebralEnema   Click here to Send CerebralEnema a Private Message   Add CerebralEnema to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CerebralEnema
Nový Člen

Karma uživatele CerebralEnema - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 249

Fota

Naposledy upravil CerebralEnema 24-03-2012 v 01:14 AM

Old Post 23-03-2012 v 00:47 AM
CerebralEnema je offline   Profil uživatele CerebralEnema   Find more posts by CerebralEnema   Foto galerie člena CerebralEnema   Click here to Send CerebralEnema a Private Message   Add CerebralEnema to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CerebralEnema
Nový Člen

Karma uživatele CerebralEnema - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 250

Fota

Naposledy upravil CerebralEnema 24-03-2012 v 01:13 AM

Old Post 23-03-2012 v 00:54 AM
CerebralEnema je offline   Profil uživatele CerebralEnema   Find more posts by CerebralEnema   Foto galerie člena CerebralEnema   Click here to Send CerebralEnema a Private Message   Add CerebralEnema to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CerebralEnema
Nový Člen

Karma uživatele CerebralEnema - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 251

Fota

Old Post 23-03-2012 v 01:48 AM
CerebralEnema je offline   Profil uživatele CerebralEnema   Find more posts by CerebralEnema   Foto galerie člena CerebralEnema   Click here to Send CerebralEnema a Private Message   Add CerebralEnema to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skunk2
Stálý Člen

Karma uživatele skunk2 - 28% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 252

ahoj.
nevyznám se v pěstění v hydru jak to máš, ale u těch kytek se mi zdá moc vody. kořen nedýchá a neroste, to má za následek nedostatek některých prvků z těch listů, vypadá to na Zn, ale těško říct. listy jsou světlejší aji ty nové.
Všechno co tu píšeš je samozřejmě v pořádku, proto nevím, proč ti to dělá a nic jinýho, než že ty kořeny dusíš mě nenapadá. Zkus jim prostě uškrtit vodu a ty kostky třeba u jedné kytky dát do síťoviny.
taky koukni, jestli se ti někde netvoří řasa, to pak by bylo jasný.
no uvidíš

Old Post 23-03-2012 v 13:38 PM
skunk2 je offline   Profil uživatele skunk2   Find more posts by skunk2   Foto galerie člena skunk2   Click here to Send skunk2 a Private Message   Add skunk2 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luftpumpa252
Nový Člen

Karma uživatele Luftpumpa252 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 29  

Obecné Příspěvek č. 253

Zdravim, mam problem se zloutnutim spodnich listu s naslednym cernanim okraju. Teplota je 25°C a vlhkost 65%. Svitim jim 250W sodikem ktery je od kytek cca 30 cm. Kytky jsou v All mixu od Biobizzu. Zalivam tak jednou za 3 dny a do vody pridavam pokazde Bio grow, Alg a Mic a Bio Bloom. Kytky jsou ted 3ti tyden v rustu. Za vsechny rady predem diky.

http://imageshack.us/photo/my-images/442/img4388m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img4391a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img4391a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/856/img4395gb.jpg/

Old Post 23-03-2012 v 15:59 PM
Luftpumpa252 je offline   Profil uživatele Luftpumpa252   Find more posts by Luftpumpa252   Foto galerie člena Luftpumpa252   Click here to Send Luftpumpa252 a Private Message   Add Luftpumpa252 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 254

citace:
Původní příspěvek od Luftpumpa252
Zdravim, mam problem se zloutnutim spodnich listu s naslednym cernanim okraju. Teplota je 25°C a vlhkost 65%. Svitim jim 250W sodikem ktery je od kytek cca 30 cm. Kytky jsou v All mixu od Biobizzu. Zalivam tak jednou za 3 dny a do vody pridavam pokazde Bio grow, Alg a Mic a Bio Bloom. Kytky jsou ted 3ti tyden v rustu. Za vsechny rady predem diky.

http://imageshack.us/photo/my-images/442/img4388m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img4391a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img4391a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/856/img4395gb.jpg/


Bio Bloom vynech, ten se dává až za květu. V jaké koncentraci hnojíš? A jak moc necháváš vyschnout květník?

Jak vložit fotky? http://grower.cz/pestovani/navody/...azky/16.html#93
Nejdou Ti vložit fotky? http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=52323

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 23-03-2012 v 16:32 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luftpumpa252
Nový Člen

Karma uživatele Luftpumpa252 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 255



Tak zalevam az je po zapichnuti clanku prstu na ruznych mistech hlina skoro sucha.
Bio Grow 4ml/l a ALg A Mic 5ml/l a ten bio bloom sem daval jen jednou 1ml/l budu ho tedy davat az na kvet. Jinak koncentrace hnojiv sem pomalu zvedal od 1ml/l. A vody davam cca 350ml na kytku.

Old Post 23-03-2012 v 17:13 PM
Luftpumpa252 je offline   Profil uživatele Luftpumpa252   Find more posts by Luftpumpa252   Foto galerie člena Luftpumpa252   Click here to Send Luftpumpa252 a Private Message   Add Luftpumpa252 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 256

citace:
Původní příspěvek od Luftpumpa252
Tak zalevam az je po zapichnuti clanku prstu na ruznych mistech hlina skoro sucha.
Bio Grow 4ml/l a ALg A Mic 5ml/l a ten bio bloom sem daval jen jednou 1ml/l budu ho tedy davat az na kvet. Jinak koncentrace hnojiv sem pomalu zvedal od 1ml/l. A vody davam cca 350ml na kytku.


Moc jim dáváš.. http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=22139

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 23-03-2012 v 17:24 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:43 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 14 15 16 17 18 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8933480 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív