Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 14 15 16 17 18 »
Autor
Téma 
Hakan
Stálý Člen

Karma uživatele Hakan - 84% PěstitelskáKarma uživatele Hakan - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 241

citace:
Původní příspěvek od Zefram Cochrane
Ahoj, nejlépe je to namalované na tom startéru (to je ta menší krabička se třemi vývody). Tlumivka je to velké a těžké a její zapojení je na startéru namalováno tím černým obdélníkem s čárkou. "Žárovka"/výbojka je zobrazena ve schémátku jako ten ovál na konci s dvěma přívody.
Do tlumivky by měla jít fáze (hnědý vodič z přívodního kabelu).
Pokud by bylo ještě něco nejasného, nebo jsem to popsal divně, tak napiš.
EDIT: Klídek, to dáš, je to jen pár drátů
Kdyžtak se ti pokusím zítra vyfotit takové základní zapojení, ať vidíš, jak je to jednoduché.


Díky, prubnu to a kdyžtak se ještě ozvu.

Neni grower jako Grower


Můj první grow 1kW - 34 rostlin (POG, C4, Ed Rosenthal Super Bud)
2nd round 400W_NYCD
Hokus Pokus aneb 1200W a něco k tomu - ZROVNA JEDE...

Chilli project
Hot peppers vol. 2 ZROVNA JEDE...

Old Post 28-01-2013 v 20:57 PM
Hakan je offline   Profil uživatele Hakan   Find more posts by Hakan   Foto galerie člena Hakan   Click here to Send Hakan a Private Message   Add Hakan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hakan
Stálý Člen

Karma uživatele Hakan - 84% PěstitelskáKarma uživatele Hakan - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 242

citace:
Původní příspěvek od Zefram Cochrane
Ahoj, nejlépe je to namalované na tom startéru (to je ta menší krabička se třemi vývody). Tlumivka je to velké a těžké a její zapojení je na startéru namalováno tím černým obdélníkem s čárkou. "Žárovka"/výbojka je zobrazena ve schémátku jako ten ovál na konci s dvěma přívody.
Do tlumivky by měla jít fáze (hnědý vodič z přívodního kabelu).
Pokud by bylo ještě něco nejasného, nebo jsem to popsal divně, tak napiš.
EDIT: Klídek, to dáš, je to jen pár drátů
A tady je foto. Kabel nahoře vede od zásuvky, kabel dole vede k lampě. Dva nepřipojené dráty (žlutozelené) jsou nezodpovědně nepřipojené ukostření na nulák. Jde to i bez nich, ale kdyby se dostala fáze na tělo přístoje, tak dostaneš ránu. Stačí je vodivě přišroubovat na tělo tlumivky.
Hodně úspěchů.


Díky kolego, podle tohodle to musí dát i takovej antielektrikář, jako jsem já Ještě jednou díky

Neni grower jako Grower


Můj první grow 1kW - 34 rostlin (POG, C4, Ed Rosenthal Super Bud)
2nd round 400W_NYCD
Hokus Pokus aneb 1200W a něco k tomu - ZROVNA JEDE...

Chilli project
Hot peppers vol. 2 ZROVNA JEDE...

Old Post 29-01-2013 v 19:03 PM
Hakan je offline   Profil uživatele Hakan   Find more posts by Hakan   Foto galerie člena Hakan   Click here to Send Hakan a Private Message   Add Hakan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zupan123
Nový Člen

Karma uživatele zupan123 - 52% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 243


zdravim. MOhol by mi prosim niekdo nakreslit ako mam pripojit kondenzator. mam cooltube vsetko funguje len neviem kde tam mam pychnut ten C. Mam 400w cize potrebujem 45microfar., nasiel som aj schemu ale potrebujem to vidiet kedze nie som elektrikar. Stacilo by nejak naznacit na fotke. Vopred dakujem

Old Post 19-02-2013 v 09:19 AM
zupan123 je offline   Profil uživatele zupan123   Find more posts by zupan123   Foto galerie člena zupan123   Click here to Send zupan123 a Private Message   Add zupan123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 244


hele normálně paralelně k napájecímu kabelu... jeden konec fáze.... druhý konec střední vodič...

Teď koukám, že tenhle by měl mít kondenzátor už v sobě, takže není nutno připojovat další. Normálně to nech jak to je.

Aby bylo jasno, kondenzátor není nutno používat, předřadník by fungoval i bez něho. Použitím předřadníku(nebo jakéhokoliv indukčního stroje) bez kondenzátoru pouze zbytečně zatěžujete síť, kvůli jalovým proudům, na funkci to nemá vliv.

tak zdar

Naposledy upravil Connoisseur 19-02-2013 v 10:09 AM

Old Post 19-02-2013 v 09:55 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zupan123
Nový Člen

Karma uživatele zupan123 - 52% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 245

jo viem , ze na funkci to nema vpliv, chcel som len trochu znizit odber. Ale ak ho uz ma v sebe tak pohoda. Diky moc za odpoved.

Old Post 19-02-2013 v 10:30 AM
zupan123 je offline   Profil uživatele zupan123   Find more posts by zupan123   Foto galerie člena zupan123   Click here to Send zupan123 a Private Message   Add zupan123 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stinex
Nový Člen

Karma uživatele stinex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 246


ahoj potreboval bych poradit jesli je to spravne zapojene .tt125

ten zelenozluty tam mam nechat jen tak ?

Old Post 19-02-2013 v 19:59 PM
stinex je offline   Profil uživatele stinex   Find more posts by stinex   Foto galerie člena stinex   Click here to Send stinex a Private Message   Add stinex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 247

Ahoj Stinexi

Ty 3 drátky (červeny,bílý,černý)
Ty co vedou do te čokolády (modry, hnědý) je normální zásuvka předpokládám? Ten žlutozelený je zem, ta je tam kvůli toho, kdyby ti odtah probíjel, aby tě to nezabilo, nebo někoho jiného ,-).
Nevím jak je to u toho TT to značení drátku. Každopádně u TT nemusí byt zem, ale dnes to je již skoro u všech zařízení. Ale setkal jsem se i s tím, že u slabších odtahu jsi zvolil mezi 2mi drátky a určoval jsi tím rychlost. Tedy byl odtah na 2 rychlosti. Menší a větší.

Tak udělej to takhle. Ty 3 dráty co ti jdou ze zásuvky nech tak jak máš.Bílý nech na modrém. na ten hnědy můžeš napojit libovolně. Buď ten černý nebo ten červený (hnědý?) . Řekl bych, že když připojíš na ten hnědý(ze zásuvky) ten černý (z TT125) tak ti pojede ventilátor na MAX. Pokud na ten hnědý ze zásuvky připojíš hnědý (červený ?) pojede větrak podstatně pomaleji. Ten žlutozelený kabel by se měl připojovat někde na kostru toho TT125. Ale pokud vím, tak TT125 je plastový ne? Tak tam zem nebude určitě. Zkus to tak, musí to na 100% fungovat. Jinak nechápu na co jsou tam 2 rychlosti no v dnešní době regulátoru, například zasuvkových které stojí 200kč, to podle mě postrádá smysl. Měj se

K.

Old Post 19-02-2013 v 20:44 PM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stinex
Nový Člen

Karma uživatele stinex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 248

a je mozne k tomuto ventilatrou tt125 koupit zasuvkovej regulator otacek? neco jsem cetl ze to nejde

Old Post 19-02-2013 v 20:54 PM
stinex je offline   Profil uživatele stinex   Find more posts by stinex   Foto galerie člena stinex   Click here to Send stinex a Private Message   Add stinex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mirage
Stálý Člen

Karma uživatele mirage - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 249

Nechápu proč by to nešlo. Ten ventilátor nepozná, že je v zásuvkovém regulátoru. Prostě mu jen ubereš výkon a bude muset fičet pomalu. No nejsem děd vše věd a tyhle maličké odtahy neznám, takže zkus mrknout asi i jinde

Old Post 20-02-2013 v 00:07 AM
mirage je offline   Profil uživatele mirage   Find more posts by mirage   Foto galerie člena mirage   Click here to Send mirage a Private Message   Add mirage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hopík44
Stálý Člen

Karma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% PěstitelskáKarma uživatele Hopík44 - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 520  

Příspěvek č. 250


Zásuvkový regulátor otáček na 50% použitý ve skříni na odtah

Až na konci poznáš jak jsi měl začít!
Líná huba holé neštěstí, jestli nevíš, zeptej se

Old Post 20-02-2013 v 00:23 AM
Hopík44 je offline   Profil uživatele Hopík44   Find more posts by Hopík44   Foto galerie člena Hopík44   Click here to Send Hopík44 a Private Message   Add Hopík44 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Modelář
Stálý Člen

Karma uživatele Modelář - 23% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 251

jo funguje to na 100%..mám přez to jak ofuky tak odtahy..a přez léto jsem to měl tak, že když to přesáhlo určitou teplotu tak mi to seplo na full.A to vše s tpomocí jednoho termostatu,stykače,dvou regulátorů otáček(velmi levná záležitost

Old Post 20-02-2013 v 08:30 AM
Modelář je offline   Profil uživatele Modelář   Find more posts by Modelář   Foto galerie člena Modelář   Click here to Send Modelář a Private Message   Add Modelář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 252

to mirage:
jen bych doplnil, že vícerychlostní ventilátory nejsou zbytečnost. Můžeš mít např: celý rok nižší rychlost a jen v létě přepneš na vyšší a jsi o krok dál. Když to namíchám s tím, co psal Modelář.... nastavena nižší rychlost + regulováno na nížší výkon. Při překročení teploty se sepne nižší rychlost bez regulace. No a při překročení další teploty se přepne na vyšší rychlost. Tím získáme třístupňovou automatickou regulaci odsávání. Pro jistotu:

23° ---- nižší rychlost + omezena regulátorem
26° ---- nižší rychlost bez omezení regulátorem
29° ---- vyšší rychlost

K těm regulátorům:

teorie hovoří jasně --- jednofázový asynchronní motor nelze řídit obyčejným stmívačem, ale jen změnou počtu pólových nástavců nebo změnou frekvence. Pólové nástavce jsou dané z výroby, stejně jako počet rychlostí(počet vinutí statoru), takže můžeme změnit frekvenci napájecího napětí pomocí frekvenčního měniče, což je nej řešení, ALE v našem případě se dá použít i ten stmívač, i když to není ta ideální regulace, dá se dosáhnout jen cca 50-100%, což není v porovnání s fr. měničem moc, ale poměr výkon/cena je vynikající.

POZOR: Při použití regulátoru, jestliže nastavujeme opravdu nejnižší možné otáčky, je důležité zkusit po nastavení vypnout, počkat až se dotočí a znovu zapnout ventilátor a ten se musí roztočit -- jestli se neroztočí, musíme mu trochu přidat, jinak hrozí spálení motoru(většinou má tepelnou ochranu).
tak zatím čus

Old Post 27-02-2013 v 06:53 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Modelář
Stálý Člen

Karma uživatele Modelář - 23% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 253

jo jenže když máš vícerychlostní ventik,tak otáčky jdou regulovat jen u zapojení na vyšší otáčky..nižší otáčky jdou jen zapnout a vypnout a né regulovat..což je samozžejmě případ TTček..nevim jak je to u ostatních.v TT ti to přímo píšou i v návodu pro zapojení.....no a já už to teď valim jen přez stmívač a termostatem vůbec nereguluju(zima).jednou vyladíš a vše ok..a na léto pořád full výkon(jelikož nepoužívám CO tak mě to nevadí)

Old Post 30-03-2013 v 06:30 AM
Modelář je offline   Profil uživatele Modelář   Find more posts by Modelář   Foto galerie člena Modelář   Click here to Send Modelář a Private Message   Add Modelář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Connoisseur
Stálý Člen

Karma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% PěstitelskáKarma uživatele Connoisseur - 64% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 254

citace:
Původní příspěvek od Modelář
jo jenže když máš vícerychlostní ventik,tak otáčky jdou regulovat jen u zapojení na vyšší otáčky..nižší otáčky jdou jen zapnout a vypnout a né regulovat..což je samozžejmě případ TTček..nevim jak je to u ostatních.v TT ti to přímo píšou i v návodu pro zapojení.....no a já už to teď valim jen přez stmívač a termostatem vůbec nereguluju(zima).jednou vyladíš a vše ok..a na léto pořád full výkon(jelikož nepoužívám CO tak mě to nevadí)

čau Modeláři,
TT-čko mám na nižší rychlost, zregulované externím regulátorem. Naopak mi přijde, že se to reguluje hůř na vyšší rychlost. Já mám TT 160 http://www.elektro-paloucek.cz/vent...-potrubi-tt-160 takže asi záleží na přesném typu ventilátoru. btw za 1500,- Kč zatím spokojenost.

Old Post 30-03-2013 v 08:05 AM
Connoisseur je offline   Profil uživatele Connoisseur   Find more posts by Connoisseur   Foto galerie člena Connoisseur   Click here to Send Connoisseur a Private Message   Add Connoisseur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Modelář
Stálý Člen

Karma uživatele Modelář - 23% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 39  

Příspěvek č. 255

http://www.ventilator-expert.cz/vyk...125-s/d-70286//[/url] mám tohohle krasavce a přiznávám že regulaci na nižší otáčky jsem dávat nezkoušel..každopádně v návodu upozorňovali že pro regulaci mám využít vysokých otáček,tak nevim.možná chtěli abych využil celej potenciál.

Old Post 30-03-2013 v 20:48 PM
Modelář je offline   Profil uživatele Modelář   Find more posts by Modelář   Foto galerie člena Modelář   Click here to Send Modelář a Private Message   Add Modelář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alal
Stálý Člen

Karma uživatele alal - 46% PěstitelskáKarma uživatele alal - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 256


Mal by som taky dotaz. Mam balast na 150W a 250W, na rast chcem pouzivat 150W, na kvet 250W, da sa to zapojit na jeden prepinac, ci je zapotreby 2 prepinace aby ten prud nesiel cez cokoladu do toho 2. balastu, resp. ako to zapojit na jeden prepinac. Diki.

Grow n.1

Grow n.2

Old Post 02-04-2013 v 16:42 PM
alal je offline   Profil uživatele alal   Find more posts by alal   Foto galerie člena alal   Click here to Send alal a Private Message   Add alal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:17 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 14 15 16 17 18 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-04-2011 - elektricka zapojeni vseho mozneho I. - 1165 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0428760 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív