Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 13 14 15 16 17 »
Autor
Téma 
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 225

zarivkovej komlet se da poridit va bazaru asi za 200,- a jedna ta zarivka stoji asi 300,- to je asi 500,-/ks

a nemusis resit cooltube

Naposledy upravil 10-04-2006 v 10:14 AM

Old Post 20-09-2005 v 14:13 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 226

citace:
Původní příspěvek od seba
250Watt sodík je na plochu 60cm*60cm co je podle tebe adekvatní náhrada !!!!!!!!!


Dvě speciální zářivky 36W vyjdou dokonce líp. Dají se použít i kratší s menším výkonem, ale uvědom si, že vždy je lepší méně lamp o větším výkonu. Dělají se i metrové trubice o výkonu 36W, takže bedna 1x0,4 až 0,5m je na tento výkon nevhodnější. To znamená, že máš stejný výkon za 72W.

citace:
Původní příspěvek od Constructor
zarivkovej komlet se da poridit va bazaru asi za 200,- a jedna ta zarivka stoji asi 300,- to je asi 500,-/ks


Na tělesa se vykašli, potřebuješ jen tlumivky a starter. Vem plech, zespodu připevni držáky trubic, shora dej tlumivky a startery, plech natři zespodu na bílo, nebo nalep alobal, trochu vytvaruj a je vymalováno. I s reflektorem.

Naposledy upravil 10-04-2006 v 10:15 AM

Old Post 20-09-2005 v 14:15 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 227

btw,sodík má asi 2200K,čo zodpovedá myslím slnečnému žiareniu niekedy ráno,okolo 7.00-8.00,ak sa nemýlim,niekde som videl taký graf,ako sa mení chromatičnosť slnečného žiarenia.To,čo sa približuje ideálne plnému slnečnému žiareniu akolo obeda je 6500K.Takže 6500K fullspectrum by malo byť vhodné na obe fázy.Podľa všetkého vo fáze kvetu nepotrebujeme modré spektrum(teda aspoň málo),tak sa mi zdá zbytočné svietiť vo fáze kvetu celým spektrom.Preto pri optimalizácií je výhodnejšie mať dva druhy lámp-rast-kvet.Na tomto stavajú aj výrobcovia Nurturelite apod.Pod hociktorou by to vykvitlo,len pod 6500K a purple menej ako pod red.
btw

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 20-09-2005 v 14:20 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 228

Pouzivam na dosvecovani Philips Aquarelle..to je neco podobnyho?

Old Post 20-09-2005 v 14:24 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 229

citace:
Původní příspěvek od Constructor
nevim, jsem docela nalomenej to vyzkouset Ted jsem jel 2x400W sodik tak ze bych to prohodil za 20x zarivku? ....Byl by to mozna zajimavej pokus...


Neboj se toho, když si vezmeš, že ze současného výkonu využijí kytky jen 20%, tak to stojí za pokus. Nebo to udělej jako já ze začátku. Abych tu teorii potvrdil, vyměnil jsem 400W sodík za tři zářivky speciály, abych měl stejný výkon pro srovnání. Myslím výkon ve FAR. No a pak jsem jen čuměl, že to roste naprosto stejně, jako pod sodíkem. Teprve potom jsem dodal zářivky do plnného výkonu 400W a jen zírám, jak to všechno roste, daleko líp než pod sodíkem a k zahození nejsou ani odstraněné problémy s teplem, které mě dost žraly.

Old Post 20-09-2005 v 14:27 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 230

pockam jak se tady jeste k tomu kdo vyjadri. Ale abych rekl pravdu tak jsem tak z 80 procent presvedcenej to vyzkouset. Ted akorat dojizdim se sodikem tak by se to dalo. Miluju experimenty... Akorat ty to mas vyzkouseny s jinou rostlinkou, vid?

Old Post 20-09-2005 v 14:32 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 231

citace:
Původní příspěvek od expiry_date1
btw,sodík má asi 2200K,čo zodpovedá myslím slnečnému žiareniu niekedy ráno,okolo 7.00-8.00,ak sa nemýlim,niekde som videl taký graf,ako sa mení chromatičnosť slnečného žiarenia.To,čo sa približuje ideálne plnému slnečnému žiareniu akolo obeda je 6500K.Takže 6500K fullspectrum by malo byť vhodné na obe fázy.Podľa všetkého vo fáze kvetu nepotrebujeme modré spektrum(teda aspoň málo),tak sa mi zdá zbytočné svietiť vo fáze kvetu celým spektrom.Preto pri optimalizácií je výhodnejšie mať dva druhy lámp-rast-kvet.Na tomto stavajú aj výrobcovia Nurturelite apod.Pod hociktorou by to vykvitlo,len pod 6500K a purple menej ako pod red.
btw


Prosímtě, vůbec neber v úvahu chromatičnost světla, oblohy atd. Ono to sice to číslo kolem poledne má, ale kyti si berou pořád stejné spektrum, nezáleží, jestli dopoledne, nebo večer. Podle toho se vůbec neřiď, záleží jen na spektrální křivce, tu jsem dodal a dodám ještě pro úplnost křivku asimilace rostlin, potom můžeš porovnávat spektra různých lamp.

citace:
Původní příspěvek od Constructor
Pouzivam na dosvecovani Philips Aquarelle..to je neco podobnyho?


Mám dojem, že je to ono. Já Philips nezkoušel kvůli jejich cenám.

citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
Zeus:

speciáli- to sú tie Narva Oceanic Colour???


Ano, Oceanic Colour, Fluora od Osram, Sylvania má taky hodně typů těchto zářivek.

citace:
Původní příspěvek od Constructor
pockam jak se tady jeste k tomu kdo vyjadri. Ale abych rekl pravdu tak jsem tak z 80 procent presvedcenej to vyzkouset. Ted akorat dojizdim se sodikem tak by se to dalo. Miluju experimenty... Akorat ty to mas vyzkouseny s jinou rostlinkou, vid?


Já pod tím pěstuju orchideje, které ke kvetení potřebují hodně světla, ale taky marjánku, protože mám po operaci rakoviny bolesti a zkouším to zmírňovat. Pak bych potřeboval poradit, jak to upravovat na čaj, kolik množství apod. Jinak roste výborně, trochu pomáhám i místním s tím světlem.

Naposledy upravil 10-04-2006 v 10:19 AM

Old Post 20-09-2005 v 14:33 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 232


Tady připojuji schéma asimilace rostlin, porovnejte si potom křivky jednotlivých osvětlení s tímto.

Old Post 20-09-2005 v 14:45 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benoa
Stálý Člen

Karma uživatele benoa - 93% PěstitelskáKarma uživatele benoa - 93% PěstitelskáKarma uživatele benoa - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 73 

Příspěvek č. 233

kolik trubic potřebuju na 60cm?

Old Post 20-09-2005 v 14:51 PM
benoa je offline   Profil uživatele benoa   Find more posts by benoa   Foto galerie člena benoa   Click here to Send benoa a Private Message   Add benoa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 234

Podívejte se na spektrum asimilace rostlin a pro srovnání jsem tam dal Oceanic colour, aby bylo vidět, jak se kryje se spektrem asimilace rostlin. Kdybyste tam dali sodík, zjistíte, že hlavní výkon vyzařuje mimo asimilační křivku rostlin, tudíž si na rostliny pouze svítíte.

Old Post 20-09-2005 v 14:53 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benoa
Stálý Člen

Karma uživatele benoa - 93% PěstitelskáKarma uživatele benoa - 93% PěstitelskáKarma uživatele benoa - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 73 

Příspěvek č. 235

tak jsem právě potřeboval poradit, takže nad každým květináčem jedna trubice.

Já právě špekuloval jestli by třeba nestačili na dva jedna trubice a tak

Old Post 20-09-2005 v 14:58 PM
benoa je offline   Profil uživatele benoa   Find more posts by benoa   Foto galerie člena benoa   Click here to Send benoa a Private Message   Add benoa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 236

citace:
Původní příspěvek od benoa
kolik trubic potřebuju na 60cm?



Nevím, co myslíš tím rozměrem? Nejlepší rozměr bedny je 120x70cm, kam se pohodlně vejde pod strop šest zářivek 120cm dlouhých, 36W. 6X36=216W, pro takovou bednu máš příkon s tlumivkama asi 250W.

Old Post 20-09-2005 v 15:01 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 237

citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
ak má dno skrine 70 x 130 cm a bude tam 10 x 5 kvetináčov /12x12cm/ tak tam stačí 5 ks tých trubíc? - 120 cm - kolko má takáto dlžka výkon? 26W?


120cm má 36W. Takže 5x36=180W, připočítej něco na tlumivky(ztráta) a máš zhruba 200W. Na tento výkon bys potřeboval asi 800W v sodíku, abys dosáhl stejného výkonu ve FAR.

Old Post 20-09-2005 v 15:05 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 238

citace:
Původní příspěvek od benoa
tak jsem právě potřeboval poradit, takže nad každým květináčem jedna trubice.

Já právě špekuloval jestli by třeba nestačili na dva jedna trubice a tak


Nepočítej na květináče, ale plochu. Trubice dáš na strop vedle sebe, pod tím dáš tolik květináčů, kolik se ti tam vejde. Ono se to dá všechno propočítat, plocha, ozářenost, výkon, ale to bych musel počítat pro každého zvlášť.

Old Post 20-09-2005 v 15:08 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
waterpiper
Stálý Člen

Karma uživatele waterpiper - 14% PěstitelskáKarma uživatele waterpiper - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 167  

Příspěvek č. 239

Dalo by se pestovat tak, ze by byly zarivky vertikalne a ne horizontalne na strope skrine ?

Old Post 20-09-2005 v 15:15 PM
waterpiper je offline   Profil uživatele waterpiper   Find more posts by waterpiper   Foto galerie člena waterpiper   Click here to Send waterpiper a Private Message   Add waterpiper to your buddy list     Navštiv homepage uživatele waterpiper! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 240

citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
a ako vysoko by mali byť nad rastlinami? musia sa skoro dotýkať? alebo hore do skrine? lebo dno mojej skrine ma 70x130cm a vyška je 130cm.......


Naprosto perfektní rozměry! Pokud máš výšku 130cm, můžeš dát na boky po dvou trubicích na výšku. Zbytek umísti na strop, počet můžeš časem zvýšit podle možností. Myslím na stropu. Na bocích stačí ty dvě po každé straně. Dá se to udělat tak, že pokud máš trubice pod stropem na plechu jako reflektoru, celý reflektor (strop) se dá posunovat ke dnu, když máš rostliny malé a postupně ho podle růstu posouváš nahoru. Nebo můžeš mít kytky pod stropem na polici a tu potom snižuješ dolů, tak jsem to udělal známému. A ani nemá trubice po bocích.

Old Post 20-09-2005 v 15:21 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:12 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 13 14 15 16 17 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-08-2018 - Osvětleni z OBI - 4 odpovědí
10-04-2019 - COB LED Osvětlení - 21 odpovědí
28-12-2016 - len osvetlenim - 44 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3030680 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív