Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 12 13 14 15 16 »
Autor
Téma 
waterpiper
Stálý Člen

Karma uživatele waterpiper - 14% PěstitelskáKarma uživatele waterpiper - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 167  

Příspěvek č. 209

Vkladam jeste jednou muj dotaz, protoze me to fakt zajima a rad bych dostal odpoved : )

Ja tomu verim a velice rad bych to zkusil, protoze nechci pestovat pod sodikem. Chtel bych se zeptat, ktera zarivka Narva je nejlepsi na rust i kvet a jake soucastky jsou jeste treba, aby to svitilo ? Daji se tyto zarivky koupit treba v Hornbachu, Bauhausu apod. obchodech nebo jen pres net ?

Old Post 20-09-2005 v 13:34 PM
waterpiper je offline   Profil uživatele waterpiper   Find more posts by waterpiper   Foto galerie člena waterpiper   Click here to Send waterpiper a Private Message   Add waterpiper to your buddy list     Navštiv homepage uživatele waterpiper! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 210

ZEUS: takze 2x400W sodik me da cca 180FAR. Se zarivkama kdyz poskaladam 800W tak budu cca 700 FAR...? tak proc uz tak davno nikdo nepestuje? Ses si jistej, ze v tom neni nejakej jinej pruser?

Old Post 20-09-2005 v 13:35 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 211

citace:
Původní příspěvek od waterpiper
zeus: Ja tomu verim a velice rad bych to zkusil, protoze nechci pestovat pod sodikem. Chtel bych se zeptat, ktera zarivka Narva je nejlepsi na rust i kvet a jake soucastky jsou jeste treba, aby to svitilo ? Daji se tyto zarivky koupit treba v Hornbachu, Bauhausu apod. obchodech nebo jen pres net ?


Určitě se dá koupit v obchodech, ale já si je nechávám posílat přes net. http://narva.netdirect.cz/?fts=291

Old Post 20-09-2005 v 13:38 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 212

Narva jsou určeny na růst i květ, pokud používáš obyčejné trubice, vyzářený výkon je jen v daném spektru, poněkud úzkém. Kdežto tyto speciály vyzáří plnou watáž v modrém i červeném spektru.

Old Post 20-09-2005 v 13:41 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
waterpiper
Stálý Člen

Karma uživatele waterpiper - 14% PěstitelskáKarma uživatele waterpiper - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 167  

Příspěvek č. 213

A ktery typ je nejlepsi pro kvet ?

Old Post 20-09-2005 v 13:41 PM
waterpiper je offline   Profil uživatele waterpiper   Find more posts by waterpiper   Foto galerie člena waterpiper   Click here to Send waterpiper a Private Message   Add waterpiper to your buddy list     Navštiv homepage uživatele waterpiper! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 214



Už jsem dal do pokusu dost peněz ale jelikož mám balast na zářivky tak ještě obětuju za dvě zářivky peníze , ale jen na přisvětlení. Doufám že zeus neni majitel obchodu na dovoz zářivek. Pokud mi to poroste aspoň jako na těchto fotkách tak budu spokojen.

Old Post 20-09-2005 v 13:42 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 215

citace:
Původní příspěvek od Constructor
ZEUS: takze 2x400W sodik me da cca 180FAR. Se zarivkama kdyz poskaladam 800W tak budu cca 700 FAR...? tak proc uz tak davno nikdo nepestuje? Ses si jistej, ze v tom neni nejakej jinej pruser?


Přesně tak to je, problém je, že se většina snaží pěstovat pod obyčejnýma trubicema, ale na to jsou tyto speciály. Pod nima se pěstuje v Americe všechno, dokonce jsem čuměl že i citrusy. A firmy pod nima ve sklenících nepěstují z důvodu, který jsem uvedl.

citace:
Původní příspěvek od Saint[SK]
myslim, že ak tieto žiarivky takto funguju, tak to preto nikto davnejšie s nimi poriadne neskusil, lebo každy stavia na skusenostiach tych čo už niečo vedia - a volakedy sa fičalo len na sodikovych lampach.....

Podla mňa to môže dobre fungovať 100% účinnosť je super, a je to velký rozdiel oproti 20% sodíkovke, ktorá zbytočne aj tak míňa energiu aj na vela tepla.....

je to asi takto/?/:

200W spomínaných žiariviek /Narva Oceanic Colour/ 5 ks
je ako 1000 W sodík? pochopil som to správne? lebo tak to vyplýva z tej účinnosti - sodík 20%, žiarivky 100%

Ak to naozaj funguje tak na tom budem fičať - do 5ks by som určite investoval


Tak nějak to je, pro jistotu si ty procenta přepočítej, 400W výbojka vyzáří 90W FAR, takže by to mělo odpovídat. Já to tak udělal a jsem z toho doslova mile překvapen. Akorát co je jediná nevýhoda, je barva toho světla. Jenže pokud to máš v uzavřené skříni, tak to není problém. Já pěstuju ještě orchideje, kde jsem dal jednu denní, aby se na to dalo koukat.

Ještě bych chtěl poznamenat, že pokud někdo nesežene Narva Oceanic Colour, tak může použít Superb určenou k osvětlování masa, je skoro rovnocenná. Od Osramu je pod názvem Natura de luxe, barva světla v obou případech 76.

Naposledy upravil 10-04-2006 v 10:08 AM

Old Post 20-09-2005 v 13:45 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 216

nevim, jsem docela nalomenej to vyzkouset Ted jsem jel 2x400W sodik tak ze bych to prohodil za 20x zarivku? ....Byl by to mozna zajimavej pokus...

mohl by z toho bejt 3 mesicni serialek na grower

Naposledy upravil 10-04-2006 v 10:11 AM

Old Post 20-09-2005 v 13:55 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 217

citace:
Původní příspěvek od seba
Co ale nepochopím, tak podle tebe je na růst i květ jedna zářivka, to ale odporuje všemu co se tu píše a taky logice, asi??????????


Myslím,že logike to neodporuje,slnko je tiež len jedno a stačí aj na rast a kvet

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 20-09-2005 v 13:57 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 218

citace:
Původní příspěvek od VoidMAN
Hmm hmmm zajimave .... ze by konecne nekdo dokazal sofistikovane vyvratit mystifikace o sodikovce jako o nejlepsi lampe??
Rad bych tu svoji (400 (90 )) vzal a hodil do popelnice a vymenil to za neco trochu lepciho - uz nekde sem rikal ze vybojka sice "funguje", ale jeji spektrum urcite neni idealni, ovsem pokud je jen 20% tak to neni vec funkcni ale vec totalne prasacka, funkcni jenom diky obrovskymu množstvi proudu kerej si vezmou...

hod sem grafy a nenech se podelat nejakym ortodox xKw sodikarem ála snarky (sry ) - fandim ti


Graf pro srovnání jsem tady dal, máš tam sodík a zářivky. Jinak výbojku mám 400W doma, jestli máš zájem. Já měl opravdu vše pod sodíkem a pak jsem to četl o těch 20%, začal laborovat a sodík jsem zrušil. Abych si svítil na to, co vytápím, to je moc velkej přepych.

Old Post 20-09-2005 v 14:02 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 219

250Watt sodík je na plochu 60cm*60cm co je podle tebe adekvatní náhrada !!!!!!!!!

Old Post 20-09-2005 v 14:05 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 220

Ty speciály vyzařují plnný výkon v modrém a červeném spektru, takže jejich světlo je růžovofialové. A protože oko nejhůře tyto barvy vnímá, jeví se osvětlení jako slabé, ale oko bohužel klame. Samozřejmě, že sodík svítí v porovnání se zářivkama stejného výkonu víc, ale pouze spektrum, které je pro rostliny na nic. Pokud porovnáte podle mého grafu FAR, je to o něčem jiném.

Old Post 20-09-2005 v 14:08 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 221

Expiry - Slunce je jen jedno ale teplota se mění od rána až do večera,dokonce mraky atd podststně mění teplotu,proto je odzkoušen metal na růst a né na květ a sodík na květ a né na růst.

Old Post 20-09-2005 v 14:10 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Constructor
Stálý Člen

Karma uživatele Constructor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 66 

Příspěvek č. 222

zajimalo by me co na to nas grower team..tady to zni vic nez zajimave...hrabal jsem se v zarivkach 2mesice a na konec jsem nasadil prece jen sodik, ale porad hrozne fandim zarivkam...

Old Post 20-09-2005 v 14:10 PM
Constructor je offline   Profil uživatele Constructor   Find more posts by Constructor   Foto galerie člena Constructor   Click here to Send Constructor a Private Message   Add Constructor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
waterpiper
Stálý Člen

Karma uživatele waterpiper - 14% PěstitelskáKarma uživatele waterpiper - 14% Pěstitelská

Registrován: Oct 2004
Příspěvků: 167  

Příspěvek č. 223

Takze nejlepsi typ je Narva Oceanic Colour ? Co vse je potreba jeste koupit, aby to svitilo a kolik to vse asi stoji ?

Old Post 20-09-2005 v 14:11 PM
waterpiper je offline   Profil uživatele waterpiper   Find more posts by waterpiper   Foto galerie člena waterpiper   Click here to Send waterpiper a Private Message   Add waterpiper to your buddy list     Navštiv homepage uživatele waterpiper! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 224



Je to tu rozbehnuté ako chat
Takže čo sa pod tým dá: cca 28 dní 12/12,85W úsporky 2700K(4 ks)
genetika neviem,ale určite buď:Papaya,Misty,NLxShiva(nemal som ich označené)

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 20-09-2005 v 14:11 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:21 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 12 13 14 15 16 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-08-2018 - Osvětleni z OBI - 4 odpovědí
10-04-2019 - COB LED Osvětlení - 21 odpovědí
28-12-2016 - len osvetlenim - 44 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3674560 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív