Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » elektricka zapojeni vseho mozneho I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 11 12 13 14 15 »
Autor
Téma 
NITRO
Nový Člen

Karma uživatele NITRO - 16% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 15 

2Frantapa Příspěvek č. 193

Tlumivka je Ok(od 40W do 1200W).Bude to asi tou vybojkou.Jinak dik za odpoved.

Je ztracený každý den našeho života, kdy jsme se nezasmáli.
Sebestian Roch Chamfort

Old Post 12-10-2002 v 21:36 PM
NITRO je offline   Profil uživatele NITRO   Find more posts by NITRO   Foto galerie člena NITRO   Click here to Send NITRO a Private Message   Add NITRO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NITRO
Nový Člen

Karma uživatele NITRO - 16% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 15 

Příspěvek č. 194

Sorac ze jeste oxiduju.Malinkej dotaz.O jakej druh vybojky jde, jestlize je na ni napsano LVF-125W?Dik.

Je ztracený každý den našeho života, kdy jsme se nezasmáli.
Sebestian Roch Chamfort

Old Post 13-10-2002 v 01:56 AM
NITRO je offline   Profil uživatele NITRO   Find more posts by NITRO   Foto galerie člena NITRO   Click here to Send NITRO a Private Message   Add NITRO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frantapa
Stálý Člen

Karma uživatele Frantapa - 88% PěstitelskáKarma uživatele Frantapa - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 87 

to NITRO Příspěvek č. 195

Mám dojem, že v tom máš trochu zmatek, takže pěkně od začátku a po lopatě. Tlumivka, neboli předřadník je taková ta těžká věc ze železa, na které je navinuta cívka z drátu. Tlumivky se vyrábějí vždy a pouze jen na určitou jmenovitou zátěž (např. 150 W). Nikdy jsem se ještě nesetkal s tím, že by byla i pro více zátěží, i když by se to pomocí odboček z vinutí cívky udělat dalo. (Něktwré tlumivky mají též vyvedenej střed vinutí, ale to s tímto nesouvisí)V zapojení má úlohu omezit proud procházející výbojkou na určitou úroveň, aby se výbojka dostatečně rozsvítila ale pouze do určité hodnoty dané právě jmenovitým příkonem výbojky. Při použití tlumivky s větší jmenovitou zatížitelností, než je jmenovitá zatížitelnost výbojky, by došlo k přetížení výbojky, což by vedlo k jejímu zničení nebo k podstatnému zkrácení její životnosti. V opačném případě, což by mohl být tvůj případ, kdy je jmenovitá hodnota zatížitelnosti tlumivky nižší, než jmenovitá hodnota příkonu lampy, prochází lampou proud menší, než je potřebný k nabuzení lampy a tím pádem i funkční lampa se pořádně nerozsvítí. Z výše uvedeného je patrné, že tlumivka musí mít shodnou zatížitelnost jako výbojka. Trochu jiná situace je u startérů neboli zapalovačů. To jsou takové ty špalky z umělé hmoty. Ty se naopak vyrábějí pro několik jmenovitých rozsahů. Vzhledem k tomu, jak v úvodním článku píšeš, že po zapnutí svítí namoralým světlem a pak se rozzáří bíle, ale slabě, bych si tipnul, že tvá lampa bude cokoliv jiného, jen ne sodíkovka (HPS). Chceš-li vědět přesně o co se jedná, zkus si najít katalogové údaje od výrobce.

Old Post 13-10-2002 v 21:22 PM
Frantapa je offline   Profil uživatele Frantapa   Find more posts by Frantapa   Foto galerie člena Frantapa   Click here to Send Frantapa a Private Message   Add Frantapa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NITRO
Nový Člen

Karma uživatele NITRO - 16% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 15 

2Frantapa Příspěvek č. 196

Teprve az od tebe jsem to osvetleni konecne pochopil (asi sem tak blbej).Tluminka je 40W.Proto to asi svetlo sviti tak malo.Celou noc jsem hledal info o ty rumunsky vybojce a jespis bude MH.No jo, hold zacatecnik.K4U za vycerpavajici odpoved.

Je ztracený každý den našeho života, kdy jsme se nezasmáli.
Sebestian Roch Chamfort

Old Post 13-10-2002 v 22:22 PM
NITRO je offline   Profil uživatele NITRO   Find more posts by NITRO   Foto galerie člena NITRO   Click here to Send NITRO a Private Message   Add NITRO to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Arab
Stálý Člen

Karma uživatele Arab - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 32  

Timer Příspěvek č. 197

Ahoj, hele potreboval bych se zeptat jestli nekdo vite jak vyresit casovac na spusteni cerpadla, mam relativne silny cerpadlo na 220V a potrebuju to zapnout dycky rekneme tak na 50 vterin kazdy 4-5 hodin, da se to nkde nejak levne koupit, nebo sem koukal z tu uz nekdo rikal ze to postavi, tak jestli by se to dalo nekde sehnat.. Diky

Old Post 24-10-2002 v 07:56 AM
Arab je offline   Profil uživatele Arab   Find more posts by Arab   Foto galerie člena Arab   Click here to Send Arab a Private Message   Add Arab to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 198

Nekdo tu delal pokusy s casovacem, ale uz nepamatuji kdo: ze by Majklovec ? fakt nevim, zkus pohledat. Ja jsem to vyresil schodistovym spinacem, pripojenym na spinaci hodiny a je vymalovano - schodistak zvladne casy od radove sekund az po dny, takze si tam mohu nastavit, co jen libo. Nevyhodou je cena, ve vyprodeji (!) jsem je videl kolem 750.- za kus, coz je docela dost. (Original cena je jeste poradne mastnejsi.)

Ty spinaci udelatka s casy 'plus minus autobus' s jakyms-takyms nastavenim, treba i jen trimrama vevnitr, jinak 'nafest', by se fakt docela hodilo domyslet: ujme se toho nekdo ?

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 24-10-2002 v 08:46 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
satori
Stálý Člen

Karma uživatele satori - 42% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 50 

ake kondenzatory? Příspěvek č. 199

Ake kondiky treba dat na 36W trubice? Mozu byt 5 mikro? A hodnota napatia? (220V?) Poradte co si pytat v predajni elektro.

EDIT:
Už viéééém, takze... je to jasné ja tlk, stačilo poriadne otvoriť oči. Kondík ide podľa tlmivky. Na každej tlmivke (TLEMIVKE) ;) by mal byť uvedený doporučený kondík (kapacita) v mikrofaradoch.

Naposledy upravil satori 13-02-2003 v 07:29 AM

Old Post 14-11-2002 v 10:24 AM
satori je offline   Profil uživatele satori   Find more posts by satori   Foto galerie člena satori   Click here to Send satori a Private Message   Add satori to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 200

Po zakoupení všech náležitostí, včetně halogenidové a sodíkové výbojky jsem se včera s pomocí strohého návodu staženého z Groweru jal vyzkoušet "jak to vlastně svítí"...
Bohužel jsem nějak nepochopil ( jelikož jsem elektrický debil), že pojistka se integruje do obvodu na straně, kde el.zkoušečka NEukazuje žádné napětí. Výsledkem byly vyhozené pojistky, šlupka, co jsem dlouho neviděl, a kdo neviděl pojistku rozšlehanou jak rajče o stěnu, neví, jak vypadala ta moje - tedy její zbytek.
Po nápravě tohoto omylu ( metoda pokus-omyl nezdá se mi však příliš v tomto případě vhodná) a zapojení obvodu do zástrčky při synchronní úschově tělesné schránky ( kdybyste viděli), se již nic nestalo. Zkoušečka svítí všude, kam ji dám, když jsem zašrouboval i sodíkovku, tak se nic neděje. Po předešlých zkušenostech zamířím dnes opět do stejného obchodu, kde jsem vše zakoupil, věřím, že mi to zapojí správně. Kdybych prošel všechny stránky tohoto threadu, možná bych to rozsvítil, bohužel nemám čas to všechno projít, tak jsem si aspoň něco zkopíroval.
Až budu mít více času, tak vám popíšu zajímavou story "Jak jsem nakupoval cajk", tady to zaplácávat nebudu.
Vivat Viridis !
Pojistku na správnou stranu!

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 19-11-2002 v 13:56 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 201

Zapojeni vybojky i s pojistkou je na strane 1 tohoto threadu od majklovce ze dne 26-06-2001 13:28.
K tomu, kde vlastne ma pojistka byt: Bylo by optimalni, kdyby pojistka po svem 'uhniti' odpojila prave tu cast, ktera je ziva, tzn. napeti se jiz ze zasuvky nedostane a nikoho neprismazi - je to tedy presne naopak, nez jak se domnivas. Problem je v tom, ze kdyz pouzijes rozdvojku, tak na jedne strane se faze s nulakem prohodi a na druhe nikoli - dano konstrukci, je tam jen rovny plech. Takze dopredu neni zrejme, ve ktere dire napeti je a ve ktere ne. Ostatne norma dnes jiz netrva striktne na tom, ze faze je v zasuvce vlevo, takze zmatek je dokonan.
Dulezite je, aby byl zapojen stredni kolik (jedine "jiste" misto, kde napeti urcite neni) na zlutozeleny drat a jim pospojovany vsechny rizikove, tzn. kovove dily.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 20-11-2002 v 12:37 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 202

Včera jsem ten obchod nestihl, takže snad dnes.
K pojistce: když jsem zjišťoval, kolik spotřebičů mi utáhne jedna zástrčka(má na ní navěšenou veškerou televizní a audio techniku+anténa se zes.+lampičku), bylo mi myslím řečeno, že to utáhne asi 16A, fakt nevim, jestli nekecám. Když mi explodovala ta pojistka, tak jsem si uvědomil- no jo, vždyť mi říkali, že 16A a já tam cpu 1A pojistku, tak to muselo takhle dopadnout. - proto jsem ji strčil na druhou stranu. Teď už vážně netuším a ještě více jsem znejistěl ( buď jsem fakt debil a sám to snad radši už zkoušet nebudu, nebo se budu stále snažit učit a doufat, že to přežiju já i můj byt )

Ke schématu na 1.straně tohoto threadu: Přesně to jsem měl vytisknuto a používal při zapojení. Avšak ve schématu je uvedena např. tlumivka, z každý strany jeden drát, ale já tam mám zdířky pro zapojení čtyři vedle sebe, na schématu nakresleném na přístroji jsou různý písmena(já mám předřadník, tedy doufám, že je to to samý,někdo na groweru napsal, že v předřadníku je i kondík,což je blbost), ty odkazují na jiná písmena, kterými jsou označeny zdířky, prostě mám v tom hokej. To samé kondík- u něj mám zase čtyři zdířky, teď kam strčit kterej drát, na zapalovači tři, ale na schématu jinak označeny, než na přístroji.

Já jsem Matěj a Matějům se to musí napsat tak, jak jsem to viděl např. u Kralicka o několik postů výše.
Viridisi, jsi výbornej učitel, díky bohu za Tebe, že Tě tu máme, napiš mi svůj názor, myslíš, že schéma na první straně this thread je NAPROSTO srozumitelné a POCHOPITELNÉ pro všechny, kteří mají zmíněné komponenty pro zapojení, tedy stačí je zapojit přesně podle daného schématu?
A pro ostatní: Je zde někdo, kdo to nepochopil jako já, ani dle uvedeného schématu?
Myslel jsem si, že to fakt zvládnu, už jsem tomu věnoval dost (asi pořád málo), ale sám jsem na to asi krátkej.Už se nechci schovávat za kuchyňskou linku s prodlužovačkou v ruce a čekat, že po zapojení se ozve z obýváku detonace...(přehánim, ale lepší,když se bojim, než nebýt zdravej).
Omlouvám se za nestručnost, děkuji všem.
To jsem jednou zase ze sebe udělal pěknýho debila...

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 20-11-2002 v 14:03 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gunman
Starec grower

Karma uživatele gunman - 85% PěstitelskáKarma uživatele gunman - 85% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 364  

Nápad Příspěvek č. 203

PORSCHAK pozor, predradník robí to isté ako tlmivka, ale treba ho zapájať podľa doporučenej schémy. Hoď sem výrobcu a typ, skúsim to skontrolovať, ak je to na webe. Alebo skús pozrieť sem http://www.dna.cz/predradniky/sapi.php, či ti to niečo pripomína
A kondík by mal mať dve svorky, ak má viac, tak to bude niečo iné a tiež je k tomu schéma.

[Edited by gunman on 20-11-2002 at 10:18 PM]

Kým stúpa dym, rád stúpam s ním, až tam, kde všetko končí a začína...

gunman

opus 1, opus 2

Old Post 20-11-2002 v 21:03 PM
gunman je offline   Profil uživatele gunman   Find more posts by gunman   Foto galerie člena gunman   Click here to Send gunman a Private Message   Add gunman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 204

.... sakrys, mel jsem si delat poznamky - no, snad nic nezapomenu: kdyz tak to jeste zedituju.
kondik: dva vyvody, nekdy ma svuj vyvod i kovovy (Al) obal - ten ovsem nepouzijeme. Je mozne, ze na tyto dva vyvody jsou prisroubovany ci jinak mechanicky upevneny sroubovaci svorky. Pak je mozne, ze svorek je tam napr. 2+2, vzdy dve krajni propojene (takze opet DVA kontakty).

starter: hlinikovy valec se tremi vyvody (starsi provedeni, da se rozebrat a opravit) nebo plastikova kostka, rovnez se tremi vyvody (rozebrani je problematicke, snad kladivo a sverak, cimz se znici naprosto dokonale). Stredni vyvod je vzdy vystup vysokeho napeti, pripojuje se na stredni kontakt banky primerene dimenzovanym kabelem, co nejkratsim. Napeti je skutecne vysoke, davejte si majzla a dejte tam kabel, ktery tam patri !!!
tady to jeste dnes doplnim, az budu mit zase trochu casu.

tlemivka:
a) dva vyvody, na nich svorky, dtto jako kondik.
b) vice vyvodu - pro ruzna napeti.
Tady se pro nazornost rozepisu: jedna se o civku (špulku, akorat misto niti je tam Cu drat, izolovany tenkou vrstvou laku), ktera je navinuta na Fe jadru, poskladanem z plechu. Indukcnost civky, tzn. vlastnost, ktera je v obvodu vyuzivana (at se timto pojmem mysli cokoli), je urcena, krome jineho, poctem zavitu dratu, ktery obvod pouziva. Jak to tedy uvnitr vypada ? asci nakreslim; vyvod bude V, zavit (nebo lepe receno 127 zavitu {poznamka 1}) dratu oznacme z:

tlemivka:................VzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzVzVzV
"nase" znaceni:.......A................................B.C.D

Na prikladu mame tedy 4 vyvody, oznacme si je A, B, C, D.

Vyvod A zapojime vzdy. Vyvod D zapoji ti. kteri maji v zasuvce napeti 240 Volt: je zapojen plny pocet zavitu, tzn. indukcnost civky je nejvetsi a klade pruchodu proudu nejvetsi odpor.
Pouzivame-li vsak sestavu v poslednim baraku v Dorni Dolni, daleko od trafa, kde nam ROSaci ani nechteli elektriku zavest s tim, ze nestaci kapacita, pak je napeti v zasuvce mnohdy podstatne nizsi, nez zminenych 240 V, rekneme pouze 220 Volt {poznamka 2}). Pouzili bychom-li stejne zapojeni, prilis vysoka indukcnost by nedovolila pri nizsim napeti pruchod dostatecnemu mnozstvi proudu a vybojka by byla podvyzivena, takze by svitila mene, nebo se vubec nerozsvitila.
V takovem pripade zmensime pocet pouzitych zavitu (a tim i indukcnost) tim, ze namisto svorky D zapojime svorku B. Svorky C a D nejsou zapojeny, takze jimi proud neprochazi a jejich indukcnost se neuplatni, takze proud se zvysi na hodnotu, pripadnou pro provoz vybojky.
Na tlumivce je temer vzdy vyznaceno, o ktery typ se jedna a jake zapojeni zvolit, bud na stitku nahore, nebo v popsanem pripade hodnotami napeti na nalitku pobliz svorkovnice. Pokud ne, da se zapojeni odhadnout merenim odporu jednotlivych segmentu vinuti, nebo vizualne, z vnitrni strany svorkovnice (byva tam trochu videt): v popsanem pripade jde do svorek A a D jeden tenky lakovany cerveny medeny drat, do svorek B a C tytez draty dva - bodejt, musi se jeste namotat dalsi zavity, ze.

---------------------------------------------------
*1) hodnota 127 je samozrejme vymyslena, je vsak mozne, ze neni daleko od pravdy.
*2) V Horni Dolni je situace jeste daleko horsi: obcas se stane, ze 'samy od sebe' zhasinaji i zarivky, coz znaci, ze napeti kleslo pod 60 V - takovy pripad ovsem nelze resit zde popsanymi metodami, bez pouziti UPS nebo motorgeneratoru (elektrocentraly).

uf

[Edited by viridis on 21-11-2002 at 11:20 AM]

Old Post 21-11-2002 v 09:48 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pála žáhí
Stálý Člen

Karma uživatele pála žáhí - 8% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 50  

Dotaz tlumivka bzučí, sodík nesvítí..... co je špatně? Příspěvek č. 205

Nazdárek, prosim vás poraďte: zapojil sem sodíka a myslim, že správně, ale když sem ho šoupnul do elektriky tak se jenom rozbzučela tlumivka... Z toho, co sem se tady dočet vyplívá, že na vině by mohla bejt výbojka nebo startér, ale obojí mám nový takže myslim, že problém bude jinde. Potom sem tady našel v threadu "zapojení HPS" od člena "plc" příspěvek, kde řešil ten samej problém jako já. Problém podle "plc" byl v tom, že použil tlumivku LAYRTON na výbojku PHILIPS a po zakoupení tlumivky PHILIPS všechno fachalo tak, jak má. Já mám taky tlumivku LAYRTON a výbojku PHILIPS, ale podle mě se používá tahle kombinace běžně bez problémú (jestli to tak máte zapojený tak napište) jinak by mi to snad v ERECE neprodali ne?
Sám to nevyřešim, tak poraďte! Díky předem za jakoukoliv pomoc

Old Post 21-11-2002 v 12:40 PM
pála žáhí je offline   Profil uživatele pála žáhí   Find more posts by pála žáhí   Foto galerie člena pála žáhí   Click here to Send pála žáhí a Private Message   Add pála žáhí to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 206

Viridisi, chlapíku, pěkně pěkně...
Teď už jsi to popsal o mnoho lépe, naštěstí mi včera v tom velkoobchodě dali skvělej náčrt, prošel jsem s tim chlapíkem celou firmu, od dílen přes sklad až po kancl, spousta věcí jsem viděl a spousta by se mi hodilo, jenže jsem tam byl za jinym účelem, tak jsem nechtěl ještě víc otravovat. Vysvětlil mi to, stejně dle toho pejpru bych to už zvládl sám. Přísahám, že ho sem editnu, už jsem to zkoušel, nejde mi to, ale dočkáte se.
Všechno jsem udělal správně, i pojistku vrátil na místo, kde je napětí, a stala se skvělá věc- rozsvítil jsem to!
Ale..- se sodíkovkou v poho, pak jsem tam dal halogenku, pojistka shořela, další pojistku, shořela. Už jsem neměl pojistky, tak jsem to chtěl dát natvrdo, a když jsem spojoval ty dva dráty, tak jsem dostal šlehu, i když to bylo ze zásuvky venku už pět minut. To mě odradilo, tak dneska zas pokoupim pojistky a budu to zkoušet.
Akorát, že ty doporučuješ 240 V a já tam mám dle návodu a rady chlapíka 220 V. Takže to obrátim, ty víš, co říkáš. Kdybys tušil, proč sodíkovka fachá a a halogenka ne, tak víš co... Díky

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 21-11-2002 v 15:17 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

jo takovej problém jako porschak Příspěvek č. 207

takovej problém maj i kůcká, mně se to naštěstí nestalo, ale jim furt. Prostě s metalkou lítaj pojistky jak zjednaný.
Mně zase vrčí výbojka (taky metla) mám ještě sodík a agro, ale pod tou metlou je to v růstu mazec. Tak se mi ji nechce měnit, ale jestli myslíš, že bych radši měl udělám to. Každopádně balast je potichounku a startér lehce teplý, ale né horký, jediný horký je myslim kondík (nejtěžší součástka z kovovejch plátků vedle sebe) tipuju tak kolem 100°C (chvíli se na tom udržet prst dá).
Nevíš proč to může vrčet?
Díky za help N4

Stay high if u can

Old Post 25-11-2002 v 00:12 AM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
t3
Stálý Člen

Karma uživatele t3 - 49% PěstitelskáKarma uživatele t3 - 49% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 153  

Pohodička to PORSCHAK Příspěvek č. 208

no jo to te kpl kondenzator ) kdyby jsi si to chtel priste jeste vice vychutnat muzes zkusit televizni )
btw nelitaj ty pojisty diky velkymu vodberu pri startu? bych rek ze jo

ani f0t0n nazmar

Old Post 25-11-2002 v 09:25 AM
t3 je offline   Profil uživatele t3   Find more posts by t3   Foto galerie člena t3   Click here to Send t3 a Private Message   Add t3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 11 12 13 14 15 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-12-2022 - elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování - 523 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4020470 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív