Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 10 11 12 13 14 »
Autor
Téma 
ragazzo
Stálý Člen

Karma uživatele ragazzo - 28% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 177

to xerthon: no tak ty fotky vím že je mám velké akoát už nestihnu nic vyfotit znovu....no mel sem přepínat dneska na kvet,ale ze soukromých duvodu musela vzít kytka za své a odejít do včných lovišť( co se dá delat?budu se muset soustředit na jaro a venkovní....
snad poznáš samca?víš jak vypada samec kopřivy?taký dlouhý cosik kde je ten pyl...je to podobný...

Znáte něco lepšího než se zhulit?já jo sakra dobře se zhulit

Zákon vyplívající ze života: Život je řada průserů po sobě nepravidelně jdoucích ...

Old Post 04-02-2005 v 08:59 AM
ragazzo je offline   Profil uživatele ragazzo   Find more posts by ragazzo   Foto galerie člena ragazzo   Click here to Send ragazzo a Private Message   Add ragazzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 178

ten muj kerik uz nevypada jak vypadal,nejrozvetvenejsi kytka byla samec.A navic jsem dost brutalne sestrihal listi pro lepsi dostupnost svetla.Asi to byla chyba,sestrihavat listy kdyz uz je kytka na kvetu.

Old Post 04-02-2005 v 09:29 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ragazzo
Stálý Člen

Karma uživatele ragazzo - 28% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 179

jo to moc dobrý néni co s tím máš????snad ti to neuschne....ale to by nemělo..

Znáte něco lepšího než se zhulit?já jo sakra dobře se zhulit

Zákon vyplívající ze života: Život je řada průserů po sobě nepravidelně jdoucích ...

Old Post 04-02-2005 v 11:27 AM
ragazzo je offline   Profil uživatele ragazzo   Find more posts by ragazzo   Foto galerie člena ragazzo   Click here to Send ragazzo a Private Message   Add ragazzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 180

no palicky se zatim tvori,uvidime,nejake listy snad dorostou

Old Post 04-02-2005 v 20:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ragazzo
Stálý Člen

Karma uživatele ragazzo - 28% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 181

držím palce.... i za sebe


to all: na netu sem se dočetl ž eexistuje nová zářivka menuje se skywhite a má docela slušný hodnoty!!!!jako denní svetlovyrábí to osram.

Znáte něco lepšího než se zhulit?já jo sakra dobře se zhulit

Zákon vyplívající ze života: Život je řada průserů po sobě nepravidelně jdoucích ...

Old Post 07-02-2005 v 17:37 PM
ragazzo je offline   Profil uživatele ragazzo   Find more posts by ragazzo   Foto galerie člena ragazzo   Click here to Send ragazzo a Private Message   Add ragazzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
syndrom
Nový Člen

Karma uživatele syndrom - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 182

zdarec.hele já sem čet v přechozích vzkazech že pod normálníma zářivkama je docela na nic pěstovat.já mám 2x18W a doufám že ty zářivky budou v pohodě ale asi to nebude takovej masec jako pod sodíkem co????????

Old Post 10-03-2005 v 18:51 PM
syndrom je offline   Profil uživatele syndrom   Find more posts by syndrom   Foto galerie člena syndrom   Click here to Send syndrom a Private Message   Add syndrom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ragazzo
Stálý Člen

Karma uživatele ragazzo - 28% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 183

na rust zarivky jo...na květ je lepčí sodík.....toť fše

Znáte něco lepšího než se zhulit?já jo sakra dobře se zhulit

Zákon vyplívající ze života: Život je řada průserů po sobě nepravidelně jdoucích ...

Old Post 09-04-2005 v 17:57 PM
ragazzo je offline   Profil uživatele ragazzo   Find more posts by ragazzo   Foto galerie člena ragazzo   Click here to Send ragazzo a Private Message   Add ragazzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Nápad Osvětlení Příspěvek č. 184

Náhodou jsem objevil toto doupě a zaregistroval vaše polemiky kolem osvětlení rostlin při indor pěstování. Je tady dost názorů, ale myslím, že dost špatných. Tak co se týká sodíkových výbojek, používají se hlavně ve sklenících jako přídavné osvětlení a hlavně kvůli jejich malým rozměrům. Proto moc nestíní přirozené světlo. Uvědomte si, že výbojka vyzařuje jenom 20% světla ve FAR. To je světlo využívané rostlinami. To znamená, že 400W výbojka vyzáří jen 90W FAR světla. Když si vezmete 3 zářivky pro rostliny, FLORA, COLOR LIGHT a pod., které mají výkon 36W ale přímo ve FAR, jednoduše zjistíte, že tyto 3 zářivky vydají stejný výkon FAR jako jedna 400W výbojka. A spotřebujete jenom 100W energie. Takže když dám 6 zářivek s tímto spektrem, mám takový účinek světla jako se dvěma 400W výbojkami, ale při poloviční spotřebě. Samozřejmě vám luxmetr ukáže malé osvětlení, protože snímá jiné vlnové délky, než mají uvedené zářivky a než potřebují rostliny. Věnuji se této problematice přes 10 let a mám to vyzkoušené praxí. Ve sklenících se nemohou zářivky používat právě pro velké rozměry svítidel a proto by docházelo ke stínění rostlin přirozeným světlem. Pokud někdo bude chtít, poradím. Vzhledem k tomu, že jsem podnikal a měl dost prostředků na vyzkoušení všech možných lamp, dospěl jsem přes všechny pokusy zpět na začátek k zářivkám.

Old Post 20-09-2005 v 10:56 AM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kozzy
Stálý Člen

Karma uživatele kozzy - 70% PěstitelskáKarma uživatele kozzy - 70% PěstitelskáKarma uživatele kozzy - 70% PěstitelskáKarma uživatele kozzy - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 117  

Příspěvek č. 185

a když jsi to zkoušel, nemáš i nějaká fota. Takové psaní je pěkné, ale fotky by byli lepší. Na nich by byl vidět i třeba nějaký výsledek.

Old Post 20-09-2005 v 12:09 PM
kozzy je offline   Profil uživatele kozzy   Find more posts by kozzy   Foto galerie člena kozzy   Click here to Send kozzy a Private Message   Add kozzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
františekzeleny
Stálý Člen

Karma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% PěstitelskáKarma uživatele františekzeleny - 96% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 186

Soráč ale zářivky jsou dobré tak na růst,jakož i metalhalogenidové výbojky.Na květ je sodík the best of.Je to zde mnohokrát vyzkoušeno a tudíž dokázáno.Zkus použít hledání v pravo nahoře.

Old Post 20-09-2005 v 12:14 PM
františekzeleny je offline   Profil uživatele františekzeleny   Find more posts by františekzeleny   Foto galerie člena františekzeleny   Click here to Send františekzeleny a Private Message   Add františekzeleny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 187

A co tak prosvětlovací schopnost zářivky a sodíku to je nebe a dudy . já zůstanu raději u sodíku a ostatní co mají skleník ať si přisvědcují třeva baterkou.

Zeus - tak mne napadlo jestli nepěstuješ náhodou karafiáty ?????

Naposledy upravil 10-04-2006 v 10:01 AM

Old Post 20-09-2005 v 12:23 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 188

Ja mám warmwhite na kvet a zatiaľ som spokojný,ale je to môj prvý grow,takže porovnať neviem.Na fotkách to vyzerá ako pod sodíkom podobnej watáže,ale sú to len fotky.
zeus,tiež by ma zaujímali aj nejaké výsledky a porovnania.To s tým využitím spektra,tieto argumenty píšu aj výrobcovia všetkých tých Nurturelite a podobných svietidiel,logiku to má,len tie výsledky...zatiaľ nič poriadne,čo by presvedčilo.Aj keď si myslím,že tých,čo pestujú pod sodíkom už veľmi presviedčať netreba,aj tak nebudú meniť to,čo sa osvedčilo,jedine možno takí,ktorí majú problém s uchladením.V každom prípade sa pod tým čosi vypestovať dá,ale porovnanie 100W flôrescenčných so 400W výbojkou mi príde aj tak trochu prehnané.

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 20-09-2005 v 12:29 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeus
Stálý Člen

Karma uživatele zeus - 90% PěstitelskáKarma uživatele zeus - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 189

Já musím odpovědět všem najednou, ještě to tady docela neovládám, až zjistím, jak vložit obrázky, tak se pokusím doložit schéma apod. Zářivky nemůžeš používat Cool white, ani Warm white, kromě trochu zvýšeného modrého světla vyzařují červené spektrum kolem 600 nm, což není zrovna in. Je potřeba použít speciály od Osramu, nebo levněji vychází Narva do akvárka Oceanic Colour, která má dokonce větší množství lm. Mám tady takových 40 trubic různých zářivek, ale tyto jsou nejlepší. Co se týká sodíku, doložím rozdíl grafem, jen co zjistím jak ho vložit. Tato speciál zářivka vyzařuje červené spektrum od 700 do 600 nm v plném výkonu 36 W. Sodík jen 20%. A červené spektrum se týká květu. Proto tvrdím, že pod touto speciálkou to kvete daleko líp, za předpokladu dobrého reflektoru ve tvaru M, osvědčilo se mi dát zářivky i z boku. I když dáš 400W sodík, 300W ti vyletí oknem zbytečně, protože to kyti nevyužijí. Zkus dát ve výkonu 400W speciální zářivky a nebudeš stačit sklízet.

Co se týká prosvětlení, to posuzuješ jak? Pohledem? Samozřejmě to budeš vidět víc prosvětlené, ale to světlo, které prochází je rostlinám k ničemu, je to oblast, kterou nevyužijí. Jinak pěstuji bonsaje a taky orchideje.

Naposledy upravil 10-04-2006 v 10:02 AM

Old Post 20-09-2005 v 12:33 PM
zeus je offline   Profil uživatele zeus   Find more posts by zeus   Foto galerie člena zeus     Add zeus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 190

napiš přesné typy žářivek a jestli je má Philips

Old Post 20-09-2005 v 12:40 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
benoa
Stálý Člen

Karma uživatele benoa - 93% PěstitelskáKarma uživatele benoa - 93% PěstitelskáKarma uživatele benoa - 93% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 73 

Příspěvek č. 191

to zeus: můžeš mi tedy poradit, chci jet SOG s nulovou vegetační fází(takže rostlinky nebodou tak vysoké) a myslím si že by na to prosvícení zářivky v klidu stačily. Měli by to být buď 120cm nebo 150cm dlouhý zářivky. A skříň široca cca 60cm.
Můžeš mi něco přímo pro tento room doporučit nebo co a jak nakombinovat

Old Post 20-09-2005 v 12:52 PM
benoa je offline   Profil uživatele benoa   Find more posts by benoa   Foto galerie člena benoa   Click here to Send benoa a Private Message   Add benoa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Black Mishak
Stálý Člen

Karma uživatele Black Mishak - 8% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 54 

Příspěvek č. 192

Tak tady to vypada opravdu zajimave.

Jestli ma Zeus pravdu (nemam duvod mu neverit / urcite je zkusenejsi nez ja), tak by to byla takova mala revoluce v pesteni

Edit:

Zeus - prosimte nemohl bys dat nejakej odkaz na stranky vyrobce tech zarivek (cena/parametry)?

Asi nemluvim jen za sebe, ze bych byl vdecen.

Naposledy upravil Black Mishak 20-09-2005 v 12:59 PM

Old Post 20-09-2005 v 12:54 PM
Black Mishak je offline   Profil uživatele Black Mishak   Find more posts by Black Mishak   Foto galerie člena Black Mishak   Click here to Send Black Mishak a Private Message   Add Black Mishak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 10 11 12 13 14 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
06-08-2018 - Osvětleni z OBI - 4 odpovědí
10-04-2019 - COB LED Osvětlení - 21 odpovědí
28-12-2016 - len osvetlenim - 44 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0741070 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív