Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Tak nejak me napadlo, zda by tahle technika mela smysl. Pokud by to slo, moznosti by byly velky. Napr. vytvareni vice ,,krizencu,, na jedny rostline. (na kytku A by se naroubovala B,C,D a este tu samou slizen bychom meli crossy) Otazka je jestli by ten roub nebyl proste stejnej jako jeho matka. Tzn, jestli by se projevily znaky ty naroubovany kytky. Co si o tom myslite? Je to realny? Ma to smysl? Povedlo by se roubovanijako takovy?
(tzn. ufiknout vetvicku kytky B a dat ho do mezery vytvoreny na kytce A) ucinek by mel byt ze nevznikne nakonec ani A ani B ale neco mezi.
Co se týče roubování:
Genetické vlastnosti roubu jsou odlišné! "Matečný podklad" funguje pouze jako "dodavač živin a biomolekul. Takže ano, je možno mít na jedné rostlině různé rouby. Genetický vliv podklad na roub nemá!
Teď už jde jen o to, zda by se takovýto roub na rostlině uchytil... Ale když vidím, jak zlomená a následně ošetřená rostlina dále roste, tak mám pozitivní názor.
46 XY - taky myslim, je teda mozny ze by se to chytlo, jasne ze nemyslim genetickou zmenu, ale jakoby vsechny latky,ziviny, voda atd,jdou z ty podkladovy rostliny, takze nejakej vliv na ten roub byt musi ne?
doomer- videl sei jak to nekdo delal? proc myslis ze to tak nefunguje?
a já si zase myslím, že by to jít mělo...
Pokud by jsi to udělal někdy v růstu, rychle, čistě a dobře tak by neměl snad bejt problém.
Co se týče vzájemnýho ovlivnění vlastností, tak u stromů to funguje, že záleží jakou použiješ podnož a potom mají plody trochu jinou chuť a i jiné vlastnosti.
Aspoň co jsem se dočetl a nevim proč by to konopí nemělo zvládnout ???
Možná to příští rok vyzkouším, jestli si na to vzpomenu
Teoreticky by se timhle způsobem dal zvednout výnos u kytek, který zrovna moc plodný nejsou...
Zdravíčko!
tak to mi jdete do noty ! poněvač přesně tohle jsem letos zkoušel na outdoor kytkách a říkal jsem si že za dlouhých zimních večerů otom napíšu .
Uřízl jsem z řízků co jsem měl několik větviček a narouboval je na jiný rostliny ,něco řízky něco semínkáče . Způsob roubování jsem zkusil klasickou kopulaci-šikmý řez a pak anglický způsob viz fotka nahoře . Musím říci že ujmuly se řízky jen naroubované ang. kopulací ,ale věřím že kdybych byl pečlivější byla by určitě větší uspěšnost u obou technik . Jelikož se jednalo o wenek sledoval jsem to tři dny a všechny řízky začaly uvadat takže jsem to vzdal/přestal sledovat . Rouby jsem klasicky uvázal a kdybych použil igelit. sáček kvůli zvýšení vlhkosti určitě by byla větší uspěšnost . Roub chce tedy držet ve vlhku a s minimálním olistěnm kvůli výparu , prostě jako klasic řízkování... ve výsledku se ujmul jeden roub ale z rostliny na který byl naroubovaný se nakonec vyklubl samec , takže jsem ho ožezal a nechal jen větvičku stím roubem a ta teď tedy už asi 10 dní stagnuje což je pochopitelné ...
takže ve výsledku . roubovat určitě lze ,ale chce to pečlivost ... škoda , měl jsem takovou krásnou představu nestejně barevných palic na jedný kytce ,ale tak hold příští rok
byl to jen pokus a přiznám se že jsem to trochu odflákl , resp. samotný způsob roubování jsem mohl udělat pečlivěji a výsledky by byly určitě lepší . O dalším vývoji budu informovat ..
fakn, takze tu mame jeden dukaz, ze mozny to je, skoda jen ze nedotazenej (co nadelas), tak pristi rok bych to tez zkusil, nekdo dalsi coma s podobne zkusenosti?
Původní příspěvek od s!de jeden znamej,mel naroubovany rizky na ostruzinach nebo malinach ted nevím.ale rostlo mu to krasne na zahrade po pergole..
Dobře vy !!! Tak to by jsem teda chtěl vidět
Nejlepší by bylo si vypěstovat třeba jabloň a vždycky na jaře na to naroubovat 100 řízků Jéééjej to by byla parádička...
A místo políček vždycky jenom jít a roubovat řízky rovnou na stromy po okolí bych se asi počůral radostí
Vše je v podstatě o aplikovaném výzkumu.
Jak říká klasik: "Jára Cimrman byl prvním, kdo experimentálně potvrdil, že vyfukováním cigaretového kouře do vody, zlato nevzniká...!"
Mně se osobně zdá řízkování mnohem efektivnější, než roubování. Ve všech ohledech (kromě extravagancí typu víc genetik na jedné rostlině) je podle mě v poměru péče/úspěšnost lepší řízkování.
Jakožto pěstitel i ovocných stromů naopak přemýšlím, zda by nešly třeba jabloně rovnou řízkovat. :-)
O roubování kytek na ostružiny jsem neslyšel, ale představa, že si můžu utrhnout paličku z pergoly, je zajímavá.:-)