Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Tyhle thready by měly posloužit všem, kdo se ptají proč mi žloutnou, hnědnou nebo co.. listy.
Níže je adresa kde je originál v angličtině a autorem je Sterling (Díky jemu za to)
Síra je důležitá při syntéze proteinů a je také součástí aminokyselin. Je také aktivní při strukturování a metabolismu rostliny. Je esenciální pro dýchání rostliny a syntézu/rozklad mastných kyselin.
Nedostatek síry (S)
Iniciální symptomy jsou žloutnutí celých listů včetně žilek, které obvykle začíná u mladých listů. Cípky listů žloutnou a ohýbají se směrem dolů. Nedostatek síry se projeví světle zelenými palicemi nebo mladými listy, které navíc nejsou dužnaté. dalším symptomem jsou protáhlé kořeny a dřevnatý stonek. Je to velmi špatně patrné na obrázku, horní stonky kytky jsou fialové. Mnoho odrůd sice má fialové stonky, ale tento trend se projeví na celé kytce nejen na horních stoncích (jako v tomto případě).
Toxicita síry
Při přebytku S bude redukována velikost listů a celkový vzrůst bude slabý.Listy žloutnou nebo jsou popáleny na okrajích. Přebytek síry může způsobit zrychlené stárnutí kytky.
Calcium hraje důležitou roli při udržování celistvosti buněk a propustnosti membrán.
Nedostatek vápníku
Postihuje nejdříve mladé listy, zmenšují se a pokroutí nebo začne chlorosis, budou mít neprvidelné okraje, tečkování nebo mrtvá místa. Tvorba palic je zastavena, může docházet k hnití konců palic nebo vnitřnímu rozpadu, kořeny mohou být nevivinuté nebo odumřelé. Nedostatek Ca způsobí odumírání konečků kořenů, ohýbání cípků listů a místní odumírání nebo chlorosis. Primárně postihnou tyto symptomy mladší listy. Listy se budou krabatit, ohýbat, výhonky přestanou růst a budou tloustnout.
Toxicita vápníku
Velmi těžko se rozeznává visuálně. Ca se může srážet se sírany a tvořit bílou sraženinu v nádrži s vodou.Přebytek Ca může způsobit nedostatek Mg a K.
Železo je důležitou součástí rostlinných enzymů, které slouží při transportu elektronů při fotosyntéze a dýchání. Je také katalyzátorem při tvorbě chlorofylu a je potřebné při redukci a asimilaci síranů a nitrátů.
Deficit železa
Výrazná mezižilná chlorosis, velmi podobná jako při nedostatku Mg, ale na mladších listech.
Listy vykazují chlorosis (žloutnou) zejména mezi žilkami, začíná na nižších a prostředních listech.
Způsobují to faktory, které ovlivňují adsorbci Fe na kořeny: přelévání, přebytek rozpustných solí, nedostatečný odvod vody, škůdci, vysoké pH substrátu nebo nematody. Jde to jednoduše napravit přidáním Fe s další zálivkou.
Fe není rostlinkám přítupné pokud pH vody či půdy je příliš vysoké. Pokud máte nedostatek Fe snižte pH na 6,5 (v rockwoolu kolem 5,7) a zkontrolujte jestli nedfodáváte příliš mnoho P, který váže Fe. Používejte chelatované fe protože je nejlépe dostupné pro rostliny. Přečtěte si složení vašeho hnojiva - chelatované Fe bude něco jako "Fe EDTA". Pokud přidáte mnoho Fe bez přidání P můžete si způsobit nedostatek P.
Všimněte si, že pokud přidávate Fe do roztoku je nutné nepřidávat hnojivo do stejného roztoku. Fe totiž reaguje s jeho složkami a mohlo by dojít k jeho zablokování.Opatrně si přečtěte jak leták na přídavku Fe tak na vašem hnojivu, než je smícháte.
Toxicita Fe
Přílišná akumulace je vzácná může způsobit bronzovatění nebo malé hnědé skrvnky na listech.
V teto sekci jeste chybi,
Mangan (Mn)
Chlor (Cl)
Bor (B)
Měd (Cu)
Molybden (Mo)
Sodík (Na)
Křemík (Si)
Kobalt (Co)
Ty sem dopisu az budu mit nekdy silu to dokoncit...
No pokud chces pridat siru doporucuju mensi mnozstvi NH42SO4 neboli hnojivo sulfat amonny. Ale bud opatrny snizuje to rychle hodnoty pH at kytky nespalis.. Jinak myslim ze stopova mnozstvi S jsou i ve Wuxalu apod.
Zdar
jo jinak ten kuprikol produkuje nakou parazitujici houbu ktera parazituje na plisnich, takze jenom jako zalivnu pak to funguje, jako postrik to je fakt na hovno=zadnej vysledek
Ahoj tak jen koukám i ve faqu něco ztahuju ale nevim jestli to tam bude tak jsem se rozhodl zeptat.
Mám červené stonky u některých kytek , možná nedostatek mg ale jen tak soudím.
KUPRIKOL je oxid měďnatý ... někteří zahrádkáři zapichují do stonku rajčat kousky měděného drátku jako prevenci a rostlina si ten oxid rozvádí pak sama prý to funkuje..
Chtel bych se zeptat. Nevite nekdo o nejake galerii kde je vyfocena kytka od zasazeni dejme tomu tyden po tydnu az do sklizne..............Dik za odpoved