Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Zákon a Právo » POZOR, POLITIKA! VSTUP NA VLASTNÍ RIZIKO.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

Příspěvek č. 1

Při různých osobních diskusích jsem na stránkách Groweru opakovaně prohlásil, že nejlepší formou sebeobrany by pro nás byla naše vlastní politická strana. Poslední dobou se mi objevily v PM dotazy z řad Growerů, vesměs se dožadující podrobností, či naopak , základů té myšlenky. Cítím se tím potěšen i vylekán současně. Ne, že by mě děsila politika, to opravdu ne, ale neměl jsem v úmyslu přijít mezi Growery agitovat. Naopak, přišel jsem se sem naučit něco o světě počítačů a o vás, počítačových lidech. Svobodomyslnost a tvořivost tohoto virtuálního prostoru mě dokonce pomohla se od žalostného stavu naší politiky docela dobře odmyslet a mé poznámky tímto směrem padaly pouze tehdy, když byly topické.
Nic to nemění na tom, že strana typu „za legální trávu“ by se nám hodila. Mám o tom poměrně ucelenou představu, ale jak říkám, nerad bych ji zde vytahoval, neboť byť i se tu cítím doma, vím, že jsem tu na návštěvě. A neznám protivnější lidi, než ty, kteří se sami pozvou na návštěvu, vytáhnou štos papírů a pak vám začnou hustit do hlavy své nekonečné kydy.
Je-li zde však nějaká vůle se tímto tématem vážně zabývat, budu velmi rád a zcela jistě ze všech sil nápomocen. Beztak se cítím zavázán, neboť si odtud více odnáším než přináším. Má-li tomu tak ale být, zajímalo by mě, zda je nás tu takových více, zda by to ostatní nerušilo a vůbec, co vás k tomu napadne.
Dovolím si tedy založit vlákénko, které by vaši odezvu shromáždilo a pokud bude co vyhodnocovat, můžeme to vzít odtamtud.
P.S. Nemějte mě za zbabělce, ale od návštěvy se snad hrdinství nečeká.

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 10-02-2002 v 06:49 AM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
majklovec
Stálý Člen

Karma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% PěstitelskáKarma uživatele majklovec - 68% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 264 

Příspěvek č. 2

Rozhodně se toto Monty neboj, určitě už myšlenka něco-s-tím-tady-dělat napadla spoustu z nás. Rádi si tvůj názor přečteme.

Sem s ním.

.: kalkulačka spotřeby :. .:kalkulačka výkonu :. .: Maroc # Afghan :.
............: šlukovka ze žárovky :...........

Old Post 10-02-2002 v 10:58 AM
majklovec je offline   Profil uživatele majklovec   Find more posts by majklovec   Foto galerie člena majklovec   Click here to Send majklovec a Private Message   Add majklovec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marc
Stálý Člen

Karma uživatele marc - 77% PěstitelskáKarma uživatele marc - 77% PěstitelskáKarma uživatele marc - 77% PěstitelskáKarma uživatele marc - 77% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 298 

Příspěvek č. 3

to hh:Myslim, ze je vetsi pravdepodnost spise ukarmujem, nez ze te budem kritizovat

Politicka strana to je vec, nad kterou uz dlouho premyslim, takze se na tve napady a plany tesim.

Old Post 10-02-2002 v 11:13 AM
marc je offline   Profil uživatele marc   Find more posts by marc   Foto galerie člena marc   Click here to Send marc a Private Message   Add marc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roman Dirda
Stálý Člen

Karma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% PěstitelskáKarma uživatele Roman Dirda - 91% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 294 

Palec nahoru reeferendum Příspěvek č. 4

Teď nám schválili zákon o referendu,takže stačí sehnat pouhých 500 000 podpisů a můžeme se zeptat všech-chcete aby vám zavírali děti za trávu?

Old Post 10-02-2002 v 11:25 AM
Roman Dirda je offline   Profil uživatele Roman Dirda   Find more posts by Roman Dirda   Foto galerie člena Roman Dirda   Click here to Send Roman Dirda a Private Message   Add Roman Dirda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mott
Stálý Člen

Karma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% PěstitelskáKarma uživatele mott - 78% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 397 

Příspěvek č. 5

Roman Dirda: prima nápad, máš tuchu kolik lidí by bylo schopno věnovat svůj autogram pod žádost o referendum v této věci?? Kolik lidí kouří, ... odhaduju kdyby se k tomu dostali lidi 18 - 35, studenti, ... tak to bude cca 2 mil lidí. Chce to navrhnout systém distribce a sběru podpisových archů, pár penízů na tisky s vysvětlením o co jde... nemyslím si že by to bylo nerealizovatelné.

ALL: referendum mi připadá jako schůdnější a tudíž vhodnější cesta než politická strana... žádný program, náklady na kampaň, organizace, registrace, ...

Indoor hydro zahrádka 400W, K2, Hash Plant.
Super original makro fotšky vlastní produkce.
Český popis hodně odrůd konopí.
Foto příslušenství a pomůcek
Moje thready na Groweru.

Old Post 10-02-2002 v 12:20 PM
mott je offline   Profil uživatele mott   Find more posts by mott   Foto galerie člena mott   Click here to Send mott a Private Message   Add mott to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

První odezva je kladná, tak tedy do toho! Příspěvek č. 6

Podle mých informací, když chcete založit stranu, začíná to vše s pouhou tisícovkou podpisů, které na petičních arších souhlasí se vznikem takové strany.
To je něco, co zcela jistě zvládneme, pokud je to pravda. Poprosil bych tedy na tomto místě všechny schopné vyhledávače fakt, zda by nám to ověřili na relevantních stránkách. Tak zatím...

Kdo nehulí s námi, ať si hulí s kým chce!

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 10-02-2002 v 18:03 PM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 7

Ano, myslenka jest to veru dobra a rad bych se pridal. Ale... Stejne jako si tady zatim gratulujeme k moznosti vypsani referenda... tak pokud se nemylim, tak to jeste neni definitivni. Ci ano... Podepsal to jiz prezident???

A ted k strane. Myslenka dobra. Ale. Neni myslim uplne dobre se zacit ptat, pridate se, kdyz nevime k cemu. Preci jen, kazda politicka strana potrebuje program. Pamatujete na stranu "důchodci za zivotni jistoty" nebo jak se jmenovali? Jak meli stale asi 20% hlasu a pak, kdyz prisly volby, tak nic... NIC. Proc? Protoze nemeli program. Teda meli jen to, ze by bylo fajn, kdyby se duchodci meli lepe. A to je trochu malo. Stejny to je se stranou, ktera by propagovala jen legalizaci. I kdyz na druhou stranu, by bylo velice pravdepodobne, ze by ji volili vsichni mladi hulici, kteri jinak nevedi, koho volit. Treba ja... Ale predstav te si to, ze se treba nakonec vsechno dobre semele a strana se dostane az na nejvyssi mista. Nebyl by to pruser? Najednou muset rozhodovat treba jeste o necem jinem nez o huleni? Nedopadlo by to tak, ze bychom legalizovali travku a stahli se do pozadi? Popripade po splnenem ukolu zmizeli uplne? Nedopadlo by to tak, ze dalsi strana, ktera by se tam pak dostala prohlasila neco jako "podivejte, jak to dopadlo, vyhrali, odhlasovali, zmizeli... klasicti fetaci" a opet trafku zakazali???

Pokud nebude opravdu komplexni program, tak se obavam, ze zatim realnejsi je doufat, ze prezident dokonci schvalovani referenda a zamerit veskere nase sily prave timto smerem...

Ale na druhou stranu... byt ministrem... "Pro zivotni prostredi a pestovani marihuany"... hehe.. to bych bral...

Old Post 10-02-2002 v 19:42 PM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

Walhallo, nepřeskakuj! Příspěvek č. 8

Ověřujeme informaci, zda stačí pro žádost o zaregistrování nové strany tisíc souhlasných podpisů. Tak to pomož ověřit, prosím.
A co se programu týče, nevystačíš zatím s tím jediným?
Chceme dekriminalizovat konopí!

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 10-02-2002 v 19:48 PM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ddevil
Stálý Člen

Karma uživatele ddevil - 27% PěstitelskáKarma uživatele ddevil - 27% PěstitelskáKarma uživatele ddevil - 27% PěstitelskáKarma uživatele ddevil - 27% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 270 

Nápad Narod(politici) sobe × DDevil pestitelum Příspěvek č. 9

http://l.s.cz/index.shtml?clanekid=2/
vsechny odpovedi na vase otazky, prakticka ukazka toho, co delat, ceho se vyvarovat... ... idealni ,,prirucka,,

Liberální strana
Jak a proč byla založena Liberální strana

V tomto textíku bych chtěl osvětlit, proč jsem se rozhodl založit Liberální stranu a jakým způsobem tato doposud vznikala, ježto se domnívám, že právě takovýto text by se měl na této stránce objevit jako první.

Nejprve tedy proč jsem se rozhodl tuto stranu založit.
V roce 98 jsem spolu s ostatními lidmi okolo dnešního serveru legalizace.cz začali pořádat demonstrace za legalizaci marihuany a k tomuto účelu jsem založil občanské sdružení. První dvě demonstrace v říjnu 98 a březnu 99 měly sice velký ohlas a petici za legalizaci konopí, kterou jsme na nich distribuovali, podepsaly tisíce lidí, ale začalo být zřejmé, že poslanci ani senátoři se kvůli nějakým pár tisícům lidí nebudou obtěžovat s novelizací protidrogových zákonů (snad bude nyní prvním navrhovatelem příslušné novely poslanec Pejřil). V květnu 99 skončila naše třetí demonstrace fiaskem a já jsem se rozhodl, že občanské sdružení nestačí a je třeba založit stranu, která legalizaci prosadí.

Sice jsem byl tenkrát členem ODy , ale začalo být zřejmé, že prosadit jakoukoliv inovaci v této části programu ODy, která byla od roku 98 ve vleku lidovců, nebude jednoduché, ježto ODA lidovcům ustupovala prakticky ve všem a na svůj program (a jeho rozpory s lidoveckým) se neohlížela. Také se mi nijak zvlášť nezamlouvaly vnitřní spory, kterých byla ODA plná, a tak jsem se rozhodl vystoupit, a založit si vlastní stranu, která bude programově konzistentní a nebude v programových věcech ustupovat kvůli boji o koryta - lépe v politice nebýt než tam být jako fackovací panák. Navíc jsem se rozhodl zakládat stranu prakticky sám, abych se nemusel s nikým hádat.

Také mě už přestávalo bavit (navíc neúspěšně) demonstrovat pouze za konopí, ježto to není jediným podobným problémem, který se v ČR vyskytuje. Jakožto dlouholetému členu cs-clubu (mailto:cs-club@humintel.com) mi přešlo do krve mínění, že přístup české společnosti a její politické reprezentace k naší minulosti není normální (jak je to vidět na postoji k emigranům, sudetským Němcům, Cibulkovým seznamům, potrestání exponentů minulého režimu) a že je s tím třeba něco dělat - tudíž jsem se rozhodl založit LS také kvůli tomu, aby férovému vyrovnání s minulostí napomohla.

Nelíbil se mi i vztah státu k dalším menšinám (třeba homosexuálům), takže jsem LS začal zakládat jako stranu orientovanou na menšiny (ovlivněn Xchaosem).

Samozřejmě však značnou roli v tom, že jsem se rozhodl dát si tu (nemalou) práci s registrací politické strany , nehrálo jenom moje znechucení současnou politikou, ale i "osobnější" důvody - demonstrovat, organizovat petice (či dělat obdobný bordel při volbách) mě baví - jsem asi exhibicionista - a navíc organizování politické strany je celkem dobrým lékem na mé komplexy méněcennosti i na mesiášské komplexy.;-))

Přejděme tedy k dosavadnímu vývoji, co se zakládání této strany týče. Původně jsem ji chtěl nazvat Strana Občanských Svobod (nádherná zkratka SOS), aby tak dávala najevo svoji orientaci na menšinového voliče, který dává přednost své svobodě před podrobením se sociálnímu státu s jeho výhodami. V červnu 99 jsem ale byl na Letní univerzitě liberálních studií (http://www.libinst.cz) a liberalismus mi připadl jako nejlepší zastřešující ideologie pro mou stranu. Rozhodl jsem se ji tedy nazvat Liberální Strana a na základě toho sepsal nejprve petici za její registraci (na níž jsem jakožto první a po dlouhou dobu jediný konkrétní bod programu uváděl legalizaci marihuany) a jal jsem se postupovat podle návodu jak si založit politickou stranu na stránce ministerstva vnitra.

------------------------------------------------------------------------
Kromě tisíce podpisů jsou potřebnými náležitostmi žádost sama (podaná třemi lidmi=min.počet členů) a stanovy strany, které jsem z většiny opsal ze stanov ODy, k nimž jsem přidal pár dalších bodů, z nichž nejzásadnějším bylo právo veta předsedy na zásadní (programová) rozhodnutí strany, čímž jsem chtěl alespoň na nějakou dobu po vzniku LS zajistit kýženou programovou stabilitu, hlavně zamezit posunu LS doleva.
------------------------------------------------------------------------

Podpisy na petici jsem začal sbírat po hospodách a hlavně na větších akcích, jakou byla 17.11.1999 petiční akce na České, kde jsem sehnal 200 podpisů. Zároveň mi pomohlo několik lidí, kteří sehnali dalších 200 podpisů různě po republice.

Na přelomu let 99 a 2000 jsem se pokusil sepsat bodově v radikální formě cíle strany a distribuovat je společně s peticí, což však skončilo fiaskem. Podpisující sice souhlasili se zásadním požadavkem legalizace marihuany, avšak mnoho lidí petici nepodepsalo, protože jednomu vadilo, že LS se zasadí o liberalizaci v přístupu ke zbraním, druhému zrovnoprávnění homosexuálů a třetímu zase zvěřejnění Cibulkových seznamů. Tudíž jsem po pár týdnech přestal tento seznam s peticí distribuovat a dopustil se tak doufám posledního ústupku této strany vůči jejímu programu.

Na petici stále pouze s jediným bodem legalizace marihuany jsem sehnal dalších 200 podpisů v březnu a 300 v květnu na demonstracích za legalizaci konopí v Brně a v Praze a tak jsem mohl přemluvit dva spolehlivé kamarády, aby se mnou podepsali žádost o registraci LS, kterou jsme odeslali v červenci 2000.


------------------------------------------------------------------------
Ministerstvo vnitra nám však uznalo pouze 720 podpisů z cca 1100 poslaných, ježto mnohé neměly úplné adresy (my jsme se domnívali, že stačí rodné číslo), a tak jsem musel sebrat dalších 340 podpisů, což trvalo 11 měsíců, ježto jsem se soustředil hlavně na sbírání po hospodách, kde je čas kontrolovat, zda má podpis potřebné náležitosti.
------------------------------------------------------------------------


V červenci 2001 jsem přepsal stanovy a nahradil právo veta předsedy, které mi bylo vytknuto jako nedemokratické výčtem některých bodů programu v poměrně radikální formě a vnitrostranickým referendem potřebným pro změnu stanov, kterýmižto věcmi jsem chtěl zajistit faktickou nezměnitelnost stanov, které tak budoucím členům mají připomínat, kvůli čemu strana na politické scéně je.

Nové stanovy společně s podpisy jsem donesl na MV a po dvou týdnech obdržel opět zamítavou odpověď, tentokrát mi vytýkající formální vady ve stanovách. Stanovy jsem upravil dle požadavků ministerstva a 14.8. jsem dostal definitivní odmítnutí registrace LS z jednoho formálního a dvou programových důvodů, které zde uveřejním na jiném místě.

Zavolal jsem na ministerstvo a zeptal se, jakou mám možnost ohledně změny příslušných několika řádků ve stanovách a dozvěděl se, že buď musím sehnat dalších tisíc podpisů a dané 3 řádky změnit, nebo musím podat stížnost k nejvyššímu soudu a stanovy si obhájit v současném znění, což také udělám.

Pokud soud stranu (kvůli zcela úchylným důvodům) zamítne také, budu shánět tisíc podpisů znova.

Abych tedy zrekapituloval současný stav LS: Jsme tři (z toho aktivní pouze já;-))), máme stránky http://www.l.s.cz, které hodláme zaplnit, a budeme se soudit s ministerstvem o naši registraci.
A stav, kterého bych chtěl dosáhnout? Mělo by nás být aspoň tisíc, měli bychom mít zastoupení ve všech rozhodujících orgánech a HLAVNĚ: Měli bychom mít možnost alespoň trochu liberalizovat Česko.



Tak takto to vypada v praxi......

Ask for more..........http://l.s.cz/index.shtml?clanekid=2/

[Edited by ddevil on 11-02-2002 at 10:29 AM]

Kdyz nejde o zivot, de o hovno
DDevil

Old Post 11-02-2002 v 09:19 AM
ddevil je offline   Profil uživatele ddevil   Find more posts by ddevil   Foto galerie člena ddevil   Click here to Send ddevil a Private Message   Add ddevil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

Z Devillova příspěvku vyplývá, Příspěvek č. 10

že k žádosti o registraci nové strany skutečně stačí jeden jediný usmolený 1000 souhlasných podpisů.
Dobrá zpráva, to jsme při troše úsilí schopni zmáknout z vlastních zdrojů během jednotlivých dní až týdnů.
POZOR: vyhledávači nám to zatím nepotvrdili citací příslušného zákona. Zatím je to mé "slyšel jsem" a Devillovo "zkusil jsem."
Walhallo, býku milý, náturo vznešená a zdravý skeptiku. Nalehni raději svou plecí do našeho jařma a ujisti se, prosím, že jako Grower utilizujeme naše lidské zdroje co nejlépe. Potřebujeme právní vědomí, já sám jsem právní laik a zdejší lid neznám tolik, jako ty. Je-li mezi námi právník či tři, samozřejmě i studující, měli by s námi tu cestu kráčet od začátku a dohlížet na to, že nepácháme zbytečné chyby (viz Devillova zkušenost).
A teď k nejbližšímu vývoji.
Máme hypotetických 1000 podpisů, máme základní program: Přimět zákon nahlížet na konopí stejnou právní optikou, jako na tabák a alkohol! (pro registraci zcela stačí, dál zatím, prosím, v této fázi nechvátat!)
Zbývají stanovy a organizační struktura.
I zde bych se snažil o maximální možnou míru jednoduchosti. Jedná se v podstatě pouze o aplikaci přímé demokracie starého Řecka, říznuté nejúspěšnější undergroundovou organizační strukturou v dějinách, systému trojic.
Členem smí být tudíž každý! Věk, pohlaví, vyznání, barva, bývalá příslušnost k organizacím, místo pobytu, národnost, žádná omezení. Strana však neregistruje žádné jednotlivce, ale vždy pouze celou trojici členů, která je zároveň základní stavební jednotkou celé strany. Trojice je místní organizací a v hlasování o věcech strany jí patří jeden hlas, stejně jako každé jiné.
Hlasy se sčítají, pravdu má většina, závazek platí pro všechny.

Dále bych to zatím nehnal, přemýšlejme, vyhledávejme, komunikujme. Poprosil bych ale všechny, aby ve svých příspěvcích nedávali důraz na to, jak a proč to nejde, ale naopak na to, jak by to jít mohlo.

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 12-02-2002 v 06:04 AM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
srabik
Nový Člen

Karma uživatele srabik - 30% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 9 

Petice Příspěvek č. 11

Viz z.č. 424/91 Sb. v pl. znění - k návrhu na registraci pol. strany nebo hnutí se přikládá petice alespoň 1000 občanů požadujících aby strana ( hnutí ) vznkly. Náležitosti podpisu - jméno, příjmení, rodné číslo, bydliště- § 6 výše uvedeného zákona.

Old Post 12-02-2002 v 08:54 AM
srabik je offline   Profil uživatele srabik   Find more posts by srabik   Foto galerie člena srabik   Click here to Send srabik a Private Message   Add srabik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ddevil
Stálý Člen

Karma uživatele ddevil - 27% PěstitelskáKarma uživatele ddevil - 27% PěstitelskáKarma uživatele ddevil - 27% PěstitelskáKarma uživatele ddevil - 27% Pěstitelská

Registrován: Nov 2001
Příspěvků: 270 

predem sorry za rozsah meho prizpevku Příspěvek č. 12

Omlouvam se predem za rozsah, ale kratke zakony neexistuji.......a davat sem link...... tak je to tu vsechno pekne pohromade.......
Konec koncu se toto oddeleni jmenuje zakon a pravo.....

NUŽE HH-top & Spol. ......... čtěte


424/1991 Sb.
ZÁKON
ze dne 2. října 1991
o sdružování v politických stranách a v politických hnutích
Změna: 468/1991 Sb.
Změna: 68/1993 Sb.
Změna: 189/1993 Sb.
Změna: 117/1994 Sb.
Změna: 296/1995 Sb.
Změna: 296/1995 Sb. (část), 322/1996 Sb.

Federální shromáždění České a Slovenské Federativní Republiky
se usneslo na tomto zákoně:

Úvodní ustanovení

_ 1

(1) Občané mají právo se sdružovat v politických stranách a v
politických hnutích (dále jen "strany a hnutí"). Výkon tohoto
práva slouží občanům k jejich účasti na politickém životě
společnosti, zejména na vytváření zákonodárných sborů a orgánů
vyšších územních samosprávných celků a orgánů místní samosprávy.
Zvláštní zákony stanoví, ve kterých případech je výkon tohoto
práva omezen.1a)

(2) K výkonu tohoto práva není třeba povolení státního
orgánu.

(3) Tento zákon se nevztahuje na sdružování občanů
a) v občanských sdruženích,1)
b) k výdělečné činnosti nebo zajištění řádného výkonu určitých
povolání,
c) v církevních a náboženských společnostech.
------------------------------------------------------------------
1) Zákon č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, ve znění zákona č.
300/1990 Sb.
1a) Např. zákon č. 76/1959 Sb., o některých služebních poměrech
vojáků, ve znění pozdějších předpisů (úplné znění č. 361/1992
Sb.), zákon ČNR č. 186/1992 Sb., o služebním poměru
příslušníků Policie České republiky, ve znění zákona ČNR č.
26/1993 Sb., zákon ČNR č. 555/1992 Sb., o Vězeňské službě
a justiční stráži České republiky.

_ 2

(1) Strany a hnutí podléhají registraci podle tohoto zákona.

(2) Členem strany a hnutí mohou být pouze fyzické osoby.

(3) Členem strany a hnutí může být občan starší 18 let, může
být však členem pouze jedné strany nebo hnutí.

(4) Ustanovení zvláštních zákonů o neslučitelnosti členství
nebo funkcí ve stranách a hnutích s výkonem jiných činností či
funkcí nejsou tímto zákonem dotčena.
------------------------------------------------------------------
1) Zákon č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, ve znění zákona č.
300/1990 Sb.

_ 3

(1) Strany a hnutí jsou právnickými osobami. Státní orgány
mohou do jejich postavení a činnosti zasahovat jen na základě
zákona a v jeho mezích.

(2) Nikdo nesmí být nucen k členství ve stranách a hnutích.
Ze strany a hnutí může každý svobodně vystoupit.

(3) Nikdo nesmí být omezován ve svých právech proto, že je
členem strany a hnutí, že se účastní jejich činnosti nebo je
podporuje anebo že stojí mimo ně.

_ 4

Vznikat a vyvíjet činnost nemohou strany a hnutí,
a) které porušují ústavu a zákony nebo jejichž cílem je odstranění
demokratických základů státu,
b) které nemají demokratické stanovy nebo nemají demokraticky
ustanovené orgány,
c) které směřují k uchopení a držení moci zamezujícímu druhým
stranám a hnutím ucházet se ústavními prostředky o moc nebo
které směřují k potlačení rovnoprávnosti občanů,
d) jejichž program nebo činnost ohrožují mravnost, veřejný pořádek
nebo práva a svobodu občanů.

_ 5

(1) Strany a hnutí jsou odděleny od státu. Nesmějí vykonávat
funkce státních orgánů ani tyto orgány nahrazovat. Nesmějí řídit
státní orgány ani ukládat povinnosti osobám, které nejsou jejich
členy.

(2) Strany a hnutí nesmějí být ozbrojeny a nesmějí zřizovat
ozbrojené složky.

(3) Strany a hnutí mohou být organizovány zásadně na územním
principu.Zakládat a organizovat činnost stran a hnutí na
pracovištích nebo v případech stanovených zvláštními zákony2) je
nepřípustné.
------------------------------------------------------------------
2) Např. _ 2b zákona č. 76/1959 Sb., o některých služebních
poměrech vojáků, ve znění pozdějších předpisů (úplné znění č.
361/1992 Sb.).

Vznik strany a hnutí

_ 6

(1) Strana a hnutí vznikají registrací nebo na základě
skutečností, které ji nahrazují (_ 8 odst. 4 a 6 a _ 21).

(2) Návrh na registraci strany a hnutí (dále jen "návrh na
registraci") podává nejméně tříčlenný přípravný výbor strany
a hnutí (dále jen "přípravný výbor"), který je oprávněn vyvíjet
pouze činnost směřující ke vzniku strany a hnutí. Členy
přípravného výboru musí být občané, kteří dosáhli věku 18 let.
Návrh na registraci podepíší všichni členové přípravného výboru
a uvedou svoje jména a příjmení, rodná čísla a bydliště. Dále
uvedou, kdo z členů přípravného výboru je zmocněn jednat jejich
jménem. K návrhu na registraci přípravný výbor připojí
a) petici alespoň jednoho tisíce občanů požadujících, aby strana a
hnutí vznikly. K podpisu pod peticí musí občan uvést své jméno
a příjmení, rodné číslo a bydliště,
b) stanovy (organizační řád) ve dvojím vyhotovení, v nichž musí
být uvedeny:
1. název a zkratka strany a hnutí,
2. sídlo,
3. programové cíle,
4. práva a povinnosti členů,
5. ustanovení o organizačních jednotkách, pokud budou
zřízeny, zejména vymezení rozsahu, v němž mohou ve
prospěch strany majetek nabývat, hospodařit a nakládat
s ním, popřípadě nabývat jiná majetková práva, a rozsahu,
v němž mohou jednat a zavazovat se jménem strany,
6. orgány včetně orgánů statutárních, rozhodčích a revizních,
způsob jejich ustavování a vymezení jejich oprávnění,
7. způsob, jakým statutární orgány jednají a podepisují, zda
a v jakém rozsahu mohou činit právní úkony jménem strany
a hnutí i jiní členové či pracovníci,
8. zásady hospodaření,
9. způsob naložení s majetkovým zůstatkem, který vyplyne z
likvidace majetku a závazků v případě zrušení strany a
hnutí, pokud tento zůstatek nepřipadne státu (_ 13 odst.
7).

(3) Název strany a hnutí a jeho zkratka se musí výrazně lišit
od názvu a zkratky stran a hnutí, které již vyvíjejí činnost na
území České republiky, aby nebyly vzájemně zaměnitelné.

(4) Sídlo strany a hnutí musí být na území České republiky.

(5) Pokud stanovy neurčují něco jiného, jedná jménem strany
a hnutí až do ustavení orgánů uvedených v odstavci 2 písm. b) bodu
6 přípravný výbor. Orgány strany a hnutí musí být ustaveny
nejpozději do 6 měsíců od vzniku strany a hnutí. Nejsou-li orgány
v této lhůtě ustaveny, dá Ministerstvo vnitra (dále jen
"ministerstvo") podnět k návrhu na pozastavení činnosti strany
a hnutí (_ 14).

_ 7

(1) Návrh na registraci se podává ministerstvu.

(2) Nemá-li návrh na registraci náležitosti podle _ 6 nebo
jsou-li v něm neúplné nebo nepřesné údaje, ministerstvo na to
přípravný výbor bezodkladně, nejpozději do 5 dnů od doručení
návrhu na registraci, písemně upozorní s tím, že dokud nebudou
tyto nedostatky odstraněny, řízení o registraci nebude zahájeno.

(3) Neupozorní-li ministerstvo do 10 dnů od doručení návrhu
na registraci přípravný výbor podle odstavce 2, má se za to, že
návrh na registraci nemá nedostatky.

(4) Nesouhlasí-li přípravný výbor s upozorněním ministerstva,
může se do 15 dnů od doručení upozornění domáhat u krajského soudu
určení, že návrh na registraci nemá nedostatky. Proti rozhodnutí
krajského soudu se nelze odvolat.

(5) Řízení o registraci je zahájeno dnem, kdy ministerstvu
dojde návrh na registraci, který nemá nedostatky uvedené
v odstavci 2, nebo dnem, kdy rozhodnutí krajského soudu podle
odstavce 4 nabylo právní moci.

_ 8

(1) Ministerstvo registraci odmítne, jestliže stanovy strany
a hnutí jsou v rozporu s _ 1 až 5 a _ 6 odst. 3 a 4. Jinak provede
registraci.

(2) Ministerstvo provede registraci nebo rozhodne o jejím
odmítnutí do 15 dnů ode dne zahájení řízení o registraci.

(3) Provede-li ministerstvo registraci, zašle ve lhůtě
uvedené v odstavci 2 zmocněnci přípravného výboru jedno vyhotovení
stanov, na němž vyznačí den registrace. Na rozhodnutí o registraci
se nevztahuje _ 47 správního řádu, jestliže se návrhu na
registraci vyhoví.

(4) Nebylo-li zmocněnci přípravného výboru do 30 dnů od
zahájení řízení o registraci doručeno rozhodnutí ministerstva o
odmítnutí registrace, strana a hnutí vzniknou dnem následujícím po
uplynutí této lhůty; tento den je dnem registrace. Na žádost
zmocněnce přípravného výboru mu ministerstvo zašle jedno
vyhotovení stanov, na němž vyznačí den registrace.


(5) Přípravný výbor může do 30 dnů ode dne doručení
rozhodnutí o odmítnutí registrace podat u příslušného soudu
opravný prostředek.2a) K přezkoumání je příslušný Nejvyšší soud
České republiky.

(6) Pravomocné rozhodnutí soudu, kterým se ruší rozhodnutí
ministerstva o odmítnutí návrhu na registraci, tuto registraci
nahrazuje. Na žádost zmocněnce přípravného výboru mu ministerstvo
zašle jedno vyhotovení stanov, na němž vyznačí den registrace.

(7) Registraci provede ministerstvo zápisem strany a hnutí do
seznamu stran a hnutí.
------------------------------------------------------------------
2a) _ 250m občanského soudního řádu.

_ 9

Vznik strany a hnutí, jejich název, zkratku a sídlo oznámí
ministerstvo do 7 dnů ode dne registrace Českému statistickému
úřadu. Evidenci stran a hnutí vede ministerstvo.

_ 10

Strana a hnutí jsou povinny oznámit písemně ministerstvu
údaje týkající se jména, příjmení a trvalého pobytu osob, které
jsou statutárním orgánem strany a hnutí nebo jeho členy, do 15 dnů
ode dne ustavení nebo změny statutárního orgánu. Oznámení musí být
doloženo usnesením orgánu strany a hnutí, který je podle stanov
oprávněn v této věci rozhodovat; obdobně se doloží i ostatní
podání týkající se údajů vedených v evidenci ministerstva (_ 11
a 12).

_ 11

(1) Změnu stanov oznámí strana a hnutí písemně ministerstvu
do 15 dnů od jejího schválení; k oznámení připojí dvojí vyhotovení
změny stanov.

(2) Ustanovení _ 7 a 8 platí pro změnu stanov obdobně.

Zánik, zrušení a pozastavení činnosti
strany a hnutí

_ 12

Zánik strany a hnutí

(1) Strana a hnutí zanikají dnem, kdy ministerstvo provede
výmaz strany a hnutí ze seznamu stran a hnutí (dále jen "výmaz").

(2) Návrh na výmaz podává ministerstvu příslušný orgán strany
a hnutí do 10 dnů od zrušení strany a hnutí, pokud strana a hnutí
byly zrušeny bez likvidace; pokud strana a hnutí byly zrušeny s
likvidací, podá tento návrh likvidátor do 10 dnů po skončení
likvidace.

(3) Zániku strany a hnutí předchází jejich zrušení, a to buď
bez likvidace, přechází-li jejich veškerý majetek a závazky na
právního nástupce, anebo s likvidací, pokud jejich veškerý majetek
a závazky takto nepřecházejí.

(4) Pokud zákon dále nestanoví jinak, použijí se na likvidaci
majetku a závazků zrušené strany a hnutí přiměřeně předpisy o
likvidaci majetku a závazků obchodních společností. Zjistí-li
likvidátor kdykoliv v průběhu likvidace, že majetek zrušené strany
a hnutí je předlužen, je povinen navrhnout prohlášení konkursu.
Skončí-li likvidace majetkovým zůstatkem, naloží s ním likvidátor
způsobem určeným ve stanovách [_ 6 odst. 2 písm. b) bod 9].

(5) Zánik strany a hnutí oznámí ministerstvo do 7 dnů od
výmazu Českému statistickému úřadu.

_ 13

Zrušení strany a hnutí

(1) Strana a hnutí se zrušují
a) vlastním rozhodnutím, a to dobrovolným rozpuštěním, sloučením s
jinou stranou a hnutím nebo přeměnou na občanské sdružení 1),
b) rozhodnutím soudu o jejich rozpuštění.

(2) Pokud stanovy neupravují způsob rozhodování o zrušení
strany a hnutí podle odstavce 1 písm. a), rozhoduje o tom jejich
nejvyšší orgán.

(3) Po zrušení strany a hnutí mohou její orgány, pokud jejich
pravomoc nepřešla na právního nástupce nebo likvidátora, vykonávat
pouze působnost související se zrušením strany a hnutí.

(4) Zrušují-li se strana a hnutí sloučením s jinou stranou a
hnutím nebo přeměnou na občanské sdružení 1), přechází jejich
veškerý majetek a závazky na právního nástupce.

(5) Zrušují-li se strana a hnutí dobrovolným rozpuštěním, je
orgán, který o rozpuštění rozhodl, povinen současně jmenovat
likvidátora. Zrušení strany a hnutí oznámí likvidátor ministerstvu
do 5 dnů od zrušení strany a hnutí.

(6) Strana a hnutí mohou být zrušeny rozhodnutím soudu o
jejich rozpuštění [odstavec 1 písm. b)], jestliže je jejich
činnost v rozporu s _ 1 až 5 nebo jestliže i po uplynutí lhůty
stanovené v rozhodnutí soudu o pozastavení činnosti strany nebo
hnutí trvají skutečnosti, pro které byla jejich činnost
pozastavena. V rozhodnutí o rozpuštění strany a hnutí určí soud
současně likvidátora, kterým nesmí být osoba, jež byla členem této
strany a hnutí.

(7) Je-li přímá souvislost mezi důvody rozhodnutí soudu o
rozpuštění strany a hnutí a nabytím nebo užitím jejich majetku,
může soud v souvislosti s rozhodnutím o rozpuštění strany a hnutí
rozhodnout, že majetkový zůstatek, který vyplyne z likvidace
majetku této strany a hnutí, připadá do vlastnictví státu.
------------------------------------------------------------------
1) Zákon č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů, ve znění zákona č.
300/1990 Sb.

_ 14

Pozastavení činnosti strany a hnutí

(1) Činnost strany a hnutí může být rozhodnutím soudu
pozastavena, jestliže jejich činnost je v rozporu s _ 1 až 5,
_ 6 odst. 5 a _ 17 až 19 nebo se stanovami.

(2) Při pozastavení činnosti mohou strana a hnutí činit pouze
úkony zaměřené na odstranění stavu, který byl důvodem k rozhodnutí
soudu o pozastavení jejich činnosti, a to nejdéle po dobu jednoho
roku. Trvají-li i nadále skutečnosti, pro které byla činnost
strany pozastavena, podají orgány uvedené v _ 15 tohoto zákona
návrh na rozpuštění strany.

(3) Dojde-li ve stanovené lhůtě k odstranění stavu, který byl
důvodem pro pozastavení činnosti strany a hnutí, rozhoduje
o znovuobnovení jejich činnosti na základě návrhu strany a hnutí
soud, s výjimkou znovuobnovení činnosti pozastavené z důvodů
uvedených v _ 6 odst. 5 a _ 18 odst. 1, kdy se činnost strany
a hnutí považuje za řádně obnovenou dnem, kterým byla stanovená
povinnost uznána za splněnou příslušným orgánem.

_ 15

(1) O rozpuštění strany a hnutí [_ 13 odst. 1 písm. b)],
pozastavení činnosti strany a hnutí (_ 14 odst. 1)
a o znovuobnovení jejich činnosti (_ 14 odst. 3) rozhoduje
Nejvyšší soud. Návrh podá vláda; pokud tak neučiní do 30 dnů od
doručení podnětu, může návrh podat prezident republiky.

(2) Pozastavit činnost strany a hnutí nebo je rozpustit nelze
v době ode dne vyhlášení celostátních voleb do Poslanecké
sněmovny, Senátu, zastupitelstev měst a obcí a zastupitelstev
vyšších územních samosprávných celků do desátého dne po posledním
dni těchto voleb. To neplatí, jestliže je činnost strany a hnutí
v rozporu s _ 4.

_ 16

Další důsledky zrušení strany a hnutí a pozastavení jejich
činnosti stanoví zvláštní zákon.

_ 16a


Soudní ochrana

(1) Dotýká-li se rozhodnutí orgánu strany a hnutí skutečností
vyznačovaných v evidenci ministerstva (_ 10 až 12), může člen této
strany a hnutí do 6 měsíců od přijetí takového rozhodnutí požádat
okresní soud o jeho přezkoumání, považuje-li je za nezákonné nebo
odporující stanovám.

(2) Nejde-li o zrušení strany a hnutí, lze návrh na
přezkoumání podle odstavce 1 podat, jen pokud rozhodčí orgán
strany a hnutí nevyhověl žádosti člena o zjednání nápravy anebo
o ní nerozhodl do 30 dnů ode dne jejího podání.

(3) Soud v řízení postupuje podle _ 246a, _ 246b odst. 2
a _ 246c a podle hlavy druhé části páté občanského soudního řádu.

(4) Opis pravomocného rozhodnutí soudu podle odstavce 1 zašle
soud ministerstvu.

Hospodaření stran a hnutí

_ 17

(1) Strana a hnutí odpovídají za své závazky celým svým
majetkem. Členové strany a hnutí za závazky strany a hnutí ani
neodpovídají ani neručí.

(2) Strana a hnutí nesmějí vlastním jménem podnikat.2b)

(3) Strana a hnutí mohou založit obchodní společnost nebo
družstvo nebo se účastnit jako společník nebo člen na již založené
obchodní společnosti nebo družstvu jen tehdy, je-li výlučným
předmětem jejich činnosti:
a) provozování vydavatelství, nakladatelství a tiskáren,
b) publikační a propagační činnost,
c) pořádání kulturních, společenských, sportovních, rekreačních,
vzdělávacích a politických akcí nebo
d) výroba a prodej předmětů propagujících program a činnost
příslušné strany a hnutí.

(4) Příjmem strany a hnutí mohou být:
a) příspěvek ze státního rozpočtu České republiky na úhradu
volebních nákladů,
b) příspěvek ze státního rozpočtu České republiky na činnost
strany a hnutí (dále jen "příspěvek na činnost"),
c) příspěvky z rozpočtů vyšších územních samosprávných celků
a obcí, stanoví-li tak zvláštní zákon,
d) příspěvky vlastních členů,
e) dary a dědictví,
f) příjmy z pronájmu a prodeje movitého a nemovitého majetku,
g) úroky z vkladů,
h) příjmy vznikající z účasti na podnikání jiných právnických osob
podle odstavce 3,
i) příjmy z pořádání tombol, kulturních, společenských,
sportovních, rekreačních, vzdělávacích a politických akcí,
j) půjčky a úvěry.

(5) Strana a hnutí vedou účetnictví podle zvláštního
zákona.3)

(6) Strana a hnutí nesmějí vlastnit majetek mimo území České
republiky.
------------------------------------------------------------------
3) Zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví.
2b) Zákon č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník, ve znění pozdějších
předpisů.

_ 18

(1) Strana a hnutí jsou povinny předložit každoročně do 1.
dubna Poslanecké sněmovně výroční finanční zprávu, která zahrnuje
a) roční účetní výkazy podle zvláštních předpisů,4)
b) zprávu auditora o ověření roční účetní závěrky,
c) přehled o celkových příjmech v členění podle _ 17 odst. 4,
d) přehled o výši darů a dárcích; pokud hodnota daru nebo součet
hodnot darů jednoho dárce za jeden rok přesahuje 100 000 Kč,
uvede se u fyzické osoby jméno, příjmení, bydliště a rodné
číslo dárce, u právnické osoby její název, adresa sídla
a identifikační číslo,
e) přehled o hodnotě majetku získaného dědictvím; pokud hodnota
takto získaného majetku přesahuje 100 000 Kč, uvede se
zůstavitel.

(2) Výroční finanční zpráva strany a hnutí je veřejná; lze do
ní nahlédnout a pořizovat z ní výpis nebo její opis či kopii
v Kanceláři Poslanecké sněmovny.

------------------------------------------------------------------
4) Např. zákon č. 563/1991 Sb.

_ 19

Dary a jiná bezúplatná plnění nemohou strana a hnutí přijmout
od státu a od státních orgánů, pokud zákon nestanoví jinak.

_ 20

(1) Strana a hnutí mají nárok na státní příspěvek za podmínek
stanovených zákonem.

(2) Příspěvek na činnost zahrnuje stálý příspěvek a příspěvek
na mandát.

(3) Nárok na stálý příspěvek nebo na příspěvek na mandát
vzniká straně a hnutí, které předložily ve stanovené lhůtě (_ 18
odst. 1) výroční finanční zprávu.

(4) Nárok na stálý příspěvek vzniká straně a hnutí, které
získaly ve volbách do Poslanecké sněmovny nejméně 3 % hlasů.

(5) Nárok na příspěvek na mandát vzniká, jestliže byl zvolen
alespoň jeden poslanec nebo senátor na kandidátní listině strany
a hnutí nebo byl zvolen za stranu a hnutí na kandidátní listině
koalice ve volbách do Poslanecké sněmovny a do Senátu.

(6) Stálý příspěvek činí ročně 3 000 000 Kč pro stranu
a hnutí, které získaly v posledních volbách do Poslanecké sněmovny
3 % hlasů. Za každých dalších i započatých 0,1 % hlasů obdrží
strana a hnutí ročně 100 000 Kč. Obdrží-li strana a hnutí více než
5 % hlasů, příspěvek se dále nezvyšuje.

(7) Příspěvek na mandát činí ročně 500 000 Kč na jeden
mandát.

(8) Příspěvek na mandát náleží po celé volební období jen
straně a hnutí, na jejichž kandidátní listině byl poslanec nebo
senátor zvolen. Jestliže byl poslanec nebo senátor zvolen na
kandidátní listině koalice, náleží příspěvek na mandát po celé
volební období jen straně a hnutí, za které byl na kandidátní
listině koalice uveden.

(9) Pro zjištění nároku na stálý příspěvek a stanovení jeho
výše u strany a hnutí, které jsou členy koalice, je rozhodující
dohoda o podílu členů koalice na volebním výsledku. Není-li taková
dohoda uzavřena, nebo není-li ve stanovené lhůtě doručena
Ministerstvu financí, dělí se volební výsledek rovným dílem.
Ustanovení odstavce 3 zůstává nedotčeno. Strana a hnutí doručí
Ministerstvu financí dohodu o podílu členů koalice do posledního
dne lhůty pro registraci kandidátních listin.

(10) Jestliže se dohody podle odstavce 9 doručené
Ministerstvu financí navzájem liší a vznikne-li straně a hnutí
nárok na stálý příspěvek, Ministerstvo financí výplatu stálého
příspěvku všem členům koalice pozastaví; po odstranění tohoto
rozporu Ministerstvo financí vyplatí stálý příspěvek i zpětně.

(11) V roce konání voleb do Poslanecké sněmovny a do Senátu
se propočítává roční příspěvek na činnost za každé volební období
zvlášť. Straně a hnutí náleží měsíčně jedna dvanáctina
propočteného ročního příspěvku na činnost. V měsíci konání voleb
obdrží strana a hnutí příspěvek propočtený z výsledků voleb toho
volebního období, jehož výše bude pro stranu a hnutí výhodnější.

_ 20a

(1) Příspěvek na činnost vyplácí Ministerstvo financí na
žádost strany a hnutí po celé volební období každoročně ve dvou
pololetních splátkách pozadu. Splátka za první pololetí se vyplácí
každoročně do 30. června a za druhé pololetí každoročně do 1.
prosince. Žádost se podává na každou splátku zvlášť.

(2) Výplatu příspěvku na činnost Ministerstvo financí
pozastaví, jestliže
a) výroční finanční zpráva nebyla Poslanecké sněmovně předložena,
b) předložená výroční zpráva je podle zjištění Poslanecké sněmovny
neúplná nebo
c) byl podán Nejvyššímu soudu návrh podle _ 15.

(3) Příspěvek na činnost, jehož výplata byla podle odstavce
2 pozastavena, Ministerstvo financí na žádost strany a hnutí
vyplatí i zpětně, pokud
a) výroční finanční zpráva byla následně předložena a podle
zjištění Poslanecké sněmovny je úplná,
b) nabude právní moci rozhodnutí soudu, kterým byl zamítnut návrh
na pozastavení činnosti strany a hnutí nebo návrh na rozpuštění
strany a hnutí, aniž je jejich činnost pozastavena, nebo
c) činnost strany a hnutí byla znovu obnovena (_ 14 odst. 3).

(4) O skutečnostech uvedených v odstavci 2 písm. a) a b)
Poslanecká sněmovna informuje Ministerstvo financí nejpozději
k nejbližšímu termínu splatnosti splátky příspěvku na činnost.

(5) Ministerstvo financí upraví výši další splátky příspěvku
na činnost, jestliže se v průběhu roku změnil stav rozhodný pro
výpočet výše příspěvku.

Přechodná a závěrečná ustanovení

_ 21

(1) Strany a hnutí, které vznikly podle zákona č. 15/1990
Sb., o politických stranách, nebo jsou za ně týmž zákonem
považované, jsou stranami a hnutími podle tohoto zákona.

(2) Strany a hnutí uvedené v odstavci 1 upraví do 6 měsíců
ode dne účinnosti tohoto zákona své stanovy podle _ 6 odst. 2
písm. b), _ 6 odst. 3 a 4 a předloží je v další lhůtě 10 dnů
ministerstvu příslušnému podle sídla strany a hnutí. Pokud tak v
této lhůtě neučiní, dá ministerstvo podnět k návrhu na rozpuštění
strany a hnutí [_ 13 odst. 1 písm. b)], popřípadě na pozastavení
činnosti strany a hnutí (_ 14).

_ 21a

Hodlají-li strany a hnutí působící do 31. prosince 1992 na
území obou republik, registrované ve Slovenské republice, vyvíjet
činnost i nadále na území České republiky, podají návrh na
registraci podle ustanovení tohoto zákona ve lhůtě do 30. června
1993. Pokud tak neučiní, jejich právo vyvíjet činnost na území
České republiky zaniká.

_ 21b

zrušen

_ 22

Zrušuje se zákon č. 15/1990 Sb., o politických stranách.

_ 23

Tento zákon nabývá účinnosti dnem vyhlášení.

Kdyz nejde o zivot, de o hovno
DDevil

Old Post 12-02-2002 v 09:05 AM
ddevil je offline   Profil uživatele ddevil   Find more posts by ddevil   Foto galerie člena ddevil   Click here to Send ddevil a Private Message   Add ddevil to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

Díky, mládenci, K+K, a teď číst! Příspěvek č. 13

Kdo nehulí snámi...!

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 12-02-2002 v 09:41 AM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Proper
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 321  

Příspěvek č. 14

Pripojuji take svuj nazor.

Je chvalyhodne, ze nekdo rozhybava zatuchle a stojate vody represivni drogove politiky v nasi zemi - dik Monty.
Ja jen osobne mam trochu strach z terminu (a vlastne i z naplne cinnosti) politicka strana. Nejak mi to nejde dohromady se svobodomyslnosti a kosmopolitnosti ganjy.

Docela dobre bych si vsak umel predstavit cinnost jakesi nezavisle obcanske iniciativy, hnuti ci obcanskeho sdruzeni, ktere by svou aktivitu smerovalo na dekriminalizaci konopi a bylo by jakymsi obrannym valem proti stupnujicim se fasizujicim tendencim mnoha politiku .

Dobre bych si umel predstavit napr.: "Hnuti za dekriminalizaci konopi", ci "Obcanske sdruzeni za dekriminalizaci konopi."

Hnuti, ktere by nemuselo byt nutne politickou stranou, protoze se domnivam, ze politicka strana s hlavnim programovym bodem legalizace nebo dekriminalizace, bohuzel nema v soucasnych spolecensko-politickych podminkach sanci na vetsi uspech. Hnuti, jako sirsi obcanska zakladna, na podporu jednotlivcu, politiku ci obcanu, kteri sve usili jiz vyvijeji (F. Pejril, M. Jehlicka, JXD, a dalsi.).
Hnuti, ktere by pochopitelne vyvijelo i sve vlastni aktivity, podpisove akce, medializace konopnych procesu, atd.

Hnuti, ktere by dosud roztristene aktivity a nazory at uz odborniku, verejne znamych osobnosti ci politiku jaksi zastresovalo a soustredovalo.

Don't criminalize us!

Old Post 12-02-2002 v 13:16 PM
Mr.Proper je offline   Profil uživatele Mr.Proper   Find more posts by Mr.Proper   Foto galerie člena Mr.Proper   Click here to Send Mr.Proper a Private Message   Add Mr.Proper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hh-top
Čestný Člen
2001 - 2004

Karma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% PěstitelskáKarma uživatele hh-top - 24% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 405 

Proppře, jako se sdružením s námi nebude nikdo vyjednávat! Příspěvek č. 15

Zákon se ovlivňuje pouze na zákonodárných fórech a mě osobně žádné sdružení nezajímá. To mohu být sám za sebe občanem, který jim statečně a konstruktivně oponuje. Ne Proppře, já jdu jenom do plnohodnotné strany. Vola jim dělat nebudu, pouze oponenturu!

Vítejte u Dr@Kotoučka

Old Post 12-02-2002 v 14:12 PM
hh-top je offline   Profil uživatele hh-top   Find more posts by hh-top   Foto galerie člena hh-top   Click here to Send hh-top a Private Message   Add hh-top to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Proper
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 321  

Příspěvek č. 16

hh-top>

Asi mas pravdu.

Musim to v te sve makovici jeste nejak zpracovat. Zatim jsem ve stadiu, kdy se moje rozbredla a nekonkretni nasranost vuci urcitym chybam systemu teprve konkretizuje v nejaky nazor. Ten si teprve vytvarim a to sebou nese i nektere mozna trochu iracionalni a naivni postoje.

Ctim, ze svuj postoj jiz mas jasny a pevny. To je dobre.

Musim si dat trochu casu, abych si udelal nazor na politickou stranu... Hodne veci precist a poznat. Krucinal, nak mi to s tou ganjou nejde porad dohromady.

Ale asi mas pravdu Monty...

Old Post 12-02-2002 v 16:15 PM
Mr.Proper je offline   Profil uživatele Mr.Proper   Find more posts by Mr.Proper   Foto galerie člena Mr.Proper   Click here to Send Mr.Proper a Private Message   Add Mr.Proper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:09 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4640240 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív