Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Zvěřinec :(
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 33

taky fajn tip striekat stan savom, peroxidom...ok funguje ale je to pracne.

Lepsie je si kupit T8 UVC trubicu stoji asi 300-400kc + predradnik 300kc pustit v boxe so zapnutym ofukom na cca 15-20min, potom zmenit polohu. A mate 100% cisto zabija to vsetko zive, pouziva sa to v zdravotnictve, labakoch...

Stan samozrejme zavriet a pustit az potom je to skodlive pre vsetko zive!

Old Post 18-12-2018 v 22:36 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 34

UVC je zajímavej nápad. Mohl bych takhle postupně "vydezinfikovat" celou pěstební místnost a části bytu blízko k ní. Nic živýho doma nemám a na běžný předměty to, předpokládám, nebezpečný není. Máš to vyzkoušený na sviluškách?

Old Post 19-12-2018 v 18:42 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 35

no ak povazujes "svilusku" za nieco zive pisem znova - UVC zabija vsetko aj neviditelne bakterie vo vzduchu. Precitaj si o tom nieco Alebo rovno kup nieco taketo

https://www.elektro-svitidla.com/mo...w-ean955812.php
http://www.elkam.cz/36786/hns-30w-t...ivka-osram.html

Old Post 19-12-2018 v 22:44 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 36

Není 30 w málo? Netuším, jakou to má svítivost a na jakou vzdálenost to funguje. Chtěl bych s tím preventivně prosvítit pomalu polovinu bytu, tak abych to nemusel po metru vždycky posouvat. Ale hlavně abych ty ku*vy pořádně upálil

Old Post 21-12-2018 v 10:49 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 37

Jo UVC je super vec a mas to bez prace ! Ve stanu v pohode ale pochybuju ze se s tim svetlem dostanes do potrubi a do odtahu to bys musel s tim svetlem primo manipulovat a to je pro zdravi nebezpecny! Uz i minuta je nebezpecna !
A pozor , nesmis byt nikde pobliz aby na tebe nedopaladalo svetlo, az budes ozarovat i okoli stanu. Njelepsi je to rosvitit z vedlejsi mistnosti. A bacha, zabiji to i kytky.

Takze na druhe strane savem muzes vystrikat i roury , vystrikat ze vsech stran kvetinace ,cikoliv a je to podle me jednodussi a levnejsi, mozna trochu pravnejsi

Old Post 21-12-2018 v 11:09 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 38

UVC nie je reflektor takze 30w staci bohate....

Ak chces potrubie tak navrat potrubia daj spat do stanu, aby tahalo vzduch cize spravis smycku a bude sa to rotovat dokola, vsetok vzduch co prejde bude cisty.

Pripadne ta trubica je tenka takze ked potrubie natiahnes rovno a zapnes cirkulaciu mas vyriesene

Jj a hlavne POZOR zdraviu skodlive rozklada organicky material na bunecnej urovni. Tak ked chces osvetlovat miestnost vypinac na dialkove a pusti vetrak, nemusis posuvat po pol metri. Napr v kupelni / WC ti to znici plesne ak mas...

Old Post 21-12-2018 v 14:34 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 39

Zapínat to budu na dálku s tím počítám. Odtah mám docela krátkej, takže bych to mohl zkusit narvat dovnitř. Pokud je to zářivka, tak by to nemuselo moc topit, ne? Případně můžu ten kus ustřihnout novej a budu to mít na jistotu. Savo je určitě fajn a počítám, že ho použiju na vnitřek stanu v kombinaci s tou lampou. Zvenku se mi ale moc nechce stan tím savem umejvat, takže tam bude úřadovat jenom lampa. Přemejšlel jsem i o kombinaci sava a lampy s vermitecem, abych měl úplnou jistotu, ale nevím, jestli to už není trochu přehnaný?

Old Post 22-12-2018 v 17:12 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 40

Úplně jsem zapomněl nahodit konečné info. Nakonec z toho bylo 320 g tvrdýho a 140 g spodků a drtě. Čekal jsem to mnohem horší vzhledem k tomu, že mi ty svi*ě lezly po celým stanu a kdoví kde ještě drtivou většinu květu. Místnost jsem pak na skoro tři tejdny dal do karantény, úplný tmy a nechal jsem tam zimu. Následně jsem tam dohromady tak dvě hodiny z různých úhlů svítil UV-C zářivkou a taky jsem si s ní posvítil v okolních místnostech. Všechny květináče, podmisky a podpůrný tyčky jsem umyl savem a všechno ještě nechal 30 minut v místnosti se zapnutým UV-C. Doufám, že se mi teda podařilo to vybít. Teď mám prcky před přepnutím, takže jim dám preventivně vertimec, kdyby náhodou chtělo něco přežít a zkusit si kousnout.

Závěr:
1. čekal jsem menší úrodu, ale naštěstí to nebylo tak, že by zničily 80% úrody, takže jsem byl po prvotním šoku aspoň trochu uspokojen
2. tabákový výluh (bohužel) vůbec nezafungoval
3. začnu každé kolo preventivně stříkat při přepnutí na květ Vertimecem
4. vybírat matkaře jen podle bílé listiny viz níže

Btw. o pár příspěvků výše jsem si všiml, že si někdo stěžoval na "Šnycle jako BRNO..." že byly plný svilušek. To byl i můj zdroj pro tohle kolo, takže asi tuším, odkud vítr nákazu přivál :/

Old Post 30-01-2019 v 10:00 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 41

ked beres klony tak predtym ako ich zasadis, vtedy striekaj RockEffect pripadne ten Vertimec. To mas ako karantenu, lebo ked to uz nasadis a potom striekas tam to mozes mat uz v hline atd...

Old Post 01-02-2019 v 21:40 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 42

Má s tím UVC někdo zkušenosti? Přežijí kytky třeba patnáct minut toho světla bez nějaké větší úhony? Přijde mi to jako skvělá věc na různou havěť, člověk by pak nemusel šplíchat žádné chemky....

Old Post 02-02-2019 v 11:34 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 43

ne, je třeba svítit pár hodin abys ses bezpečně zbavil havěti a to už kytky poškodí.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 02-02-2019 v 13:19 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 44

crazyben sry ale si mimo

uz par minut UVC poskodzuje nenavratne vsetko zive. TommyH teda mozes s tym len priestory kde nic zive (co nechces poskodit) nemas.

Bezne ti staci pustit na 10-15min a mas to vydezinfikovane - vsade kde to svetlo dopadne.

Old Post 02-02-2019 v 21:15 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 45

ano poskozuje, ale abys mel jistotu ze vsechno zabijes tak lepsi svitit dyl.

Na spoustu mikroorganismu staci malo, zvlast bakterie, na plisne vic ale porad to jde... jenze kdyz chytnes nakou havet tak na ruzny vajicka nebo zivy brouky ktery tam muzou zustat je 15 minut proste malo, samozrejme zalezi i na sile svetla a velikosti prostoru.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 02-02-2019 v 21:38 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5372390 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív