Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Bílí broučci v hlíně
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Obecné Bílí broučci v hlíně Příspěvek č. 1


Ahoj všem,

po dvou měsících se objevili se v hlíně, kterou jsem koupil, cca 1mm dlouzí bílí broučci s tykadýlkama. Na kytkách zatím není vidět žádný problém. Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte, co to je a jak se toho zbavit?

Old Post 28-06-2014 v 11:06 AM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fedor
Nový Člen

Karma uživatele Fedor - 9% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 2

Ahoj,podle fotky to moc neidentifikuju,ale můžou to být chvostoskoci. Jsou tam pořád? Chvostoskoky poznáš podle toho že když to zaliješ tak začnou vylejzat,když je jich fakt hodně tak to můžeš mít i třeba v podtácku,ale vyskytujou se v hlíně přirozeně,a přemnoží se jenom když je hlína dost vlhkácož znamená že to asi přelejváš. Můžeš proti nim skusit tabákovej výluh,ale když necháš proschnout substrát a upravíš zálivku tak by ses jich měl bez problému zbavit. V Malém množství jsou v phoodě,ale když se přemnoží což poznáš tak že je vidíš když to zaliješ je to špatně no...

Old Post 28-06-2014 v 13:08 PM
Fedor je offline   Profil uživatele Fedor   Find more posts by Fedor   Foto galerie člena Fedor   Click here to Send Fedor a Private Message   Add Fedor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 3

Podle toho, co píšeš, to budou ti chvostoskoci, prtotože když to zaliju, tak skutečně začnou vylejzat. Tak zkusím míň zalívat a příp. použiju ten výluh. Dám vědět, jak to dopadlo. Každopádně díky!

Old Post 28-06-2014 v 13:31 PM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fedor
Nový Člen

Karma uživatele Fedor - 9% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 4

Nech to aspon dva dny vyschnout,jak často jsi doteď zaléval?

Old Post 28-06-2014 v 16:07 PM
Fedor je offline   Profil uživatele Fedor   Find more posts by Fedor   Foto galerie člena Fedor   Click here to Send Fedor a Private Message   Add Fedor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 5

Zaléval jsem obden.

Old Post 28-06-2014 v 16:10 PM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fedor
Nový Člen

Karma uživatele Fedor - 9% Pěstitelská

Registrován: Jun 2014
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 6

A jak velké máš květináče? Vetší sem třeba zalejval jednou za dva tři dny,menší obden,ale musíš to nějak vychytat,když je suchá ta horní vrstva neznamená to že se to má hned zalejt,skus si potěžkat zalitej a suchej kvetináč,pak to chytntneš do ruky a bude to v poho. Travka lépe snáší nedostatek než přebytek vody...

E: Vůbec jsem se nedočetl kde vůbec pěstuješ... Máš to pod sluncem nebo pod lampou? Venku se už vůbec nemusí zalejvat často,mám samonakvétačku na balkoně v 11l kvetináči a zaleju jí jednou za 4dny

Old Post 28-06-2014 v 16:42 PM
Fedor je offline   Profil uživatele Fedor   Find more posts by Fedor   Foto galerie člena Fedor   Click here to Send Fedor a Private Message   Add Fedor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
techem
Stálý Člen

Karma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% PěstitelskáKarma uživatele techem - 82% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 650  

Příspěvek č. 7

přesně jak píše Fedor, já zkouším prstem zajet do hlíny, když vyndám prst a není na něm mokrá hlína, tak zalévám, naleju do 12l květináče cca 0,5-0,7l vody a zalévám tak co dva dny, ale zaléží na velikosti kytky, mám teď cca 80cm vysoké kytky tak ty pijou rychleji než když měly je 40cm, tak jsem zaléval co 3-4dny...fakt to chce vychytat protože jinak připravíš kořeny o kyslík a začnou hnít a to se projeví pak na kytkách
Já mám kýble bez děr na spodku, takže voda nevyteče, ale už to mám vychytané a nestalo se mi že bych je přelil, chce to zkoušet a pilovat...jo i když to je to plevel ty naše rostlinky, tak trochu snahy a něco nastudovat musí každý zahradník, bez toho to nejde
A pak se vyhneš těm breberkám co mají rády vlhký substrát
Ať to roste

VYCHYTÁVKY a VYLEPŠOVÁKY boxu by Techem

První home made box 2012
Balkón 2013
Home made Sádrokartonový box 2014
balkón a OUT 2014
medical sezóna 2015 by techem
První IN 250W HPS by techem
Druhý IN 250W HPS by techem
Třetí IN 250W mh/400W HPS 4x Super Skunk by techem
Techemova OUT sezóna 2016
Čtvrtý IN Super Skunk růst 250w/květ 400W cooltube


Nekupujte! Pěstujte!


Old Post 28-06-2014 v 20:59 PM
techem je offline   Profil uživatele techem   Find more posts by techem   Foto galerie člena techem   Click here to Send techem a Private Message   Add techem to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gully
Stálý Člen

Karma uživatele gully - 9% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od Fedor
A jak velké máš květináče?
0,7l

citace:
Původní příspěvek od Fedor
Máš to pod sluncem nebo pod lampou?
Mám to pod lampou.

citace:
Původní příspěvek od techem
přesně jak píše Fedor, já zkouším prstem zajet do hlíny, když vyndám prst a není na něm mokrá hlína, tak zalévám, naleju do 12l květináče cca 0,5-0,7l vody a zalévám tak co dva dny, ale zaléží na velikosti kytky, mám teď cca 80cm vysoké kytky tak ty pijou rychleji než když měly je 40cm, tak jsem zaléval co 3-4dny...fakt to chce vychytat protože jinak připravíš kořeny o kyslík a začnou hnít a to se projeví pak na kytkách
Já mám kýble bez děr na spodku, takže voda nevyteče, ale už to mám vychytané a nestalo se mi že bych je přelil, chce to zkoušet a pilovat...jo i když to je to plevel ty naše rostlinky, tak trochu snahy a něco nastudovat musí každý zahradník, bez toho to nejde
A pak se vyhneš těm breberkám co mají rády vlhký substrát
Ať to roste
Díky . Problém, jak říkáte, bude asi v tom přelívání.

Naposledy upravil gully 29-06-2014 v 08:21 AM

Old Post 29-06-2014 v 04:43 AM
gully je offline   Profil uživatele gully   Find more posts by gully   Foto galerie člena gully   Click here to Send gully a Private Message   Add gully to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8640140 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív