Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Autoflowering Odrůdy » Presazování automatek
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4
Přesazujete AF odrůdy ?
Ne, AF genetiku nikdy nepřesazuji
Ano a nemám s tím problém
Pouze za zvláštních podmínek nebo v nouzové situaci
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 49

citace:
Původní příspěvek od bruno.kudrna

Zdravím
Do země samo nenaklíčený.


Při představě že koupim kvalitní semena za bůvíkolik a pak bych je strčil jen tak do hlíny, na mě jdou mrákoty. No vymlouvat ti to nebudu, ale přesně tohle je podle mě blbost. Pak se nedivim že radši utrácíš za jiffy (ikdyž to stojí prd, ale stejně). Já to dřív taky dělal a úspěšnost moc nic... pak mě napadlo klíčit. I ty co z hlíny nevylezly ani po 14 dnech, na ubrousku během dvou dní vyklíčily a nakonec pěkně rostly. A jak to vyklíčí máš to téměř 100% když nepoškodíš klíček a to se nestane pokud budeš aspoň trochu opatrnej. Pak už sem neměl potřebu zkoušet nějaký jiffy, ale neříkám že to je špatný, to bych si nedovolil vzhledem k tomu že srovnávat nemůžu.

Nechci tě odrazovat od jiffů... jestli si spokojenej tak jen do nich, ale znáš to... zkusit se má všechno, minimálně třeba jen abys viděl rozdíl mezi tim když si je tam dával nenaklíčený. Já mam zas v plánu zkusit někdy ty jiffy.

Naposledy upravil crazyben 20-04-2015 v 21:57 PM

Old Post 20-04-2015 v 21:44 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PeeKay
Stálý Člen

Karma uživatele PeeKay - 68% PěstitelskáKarma uživatele PeeKay - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 50

citace:
Původní příspěvek od crazyben


Při představě že koupim kvalitní semena za bůvíkolik a pak bych je strčil jen tak do hlíny, na mě jdou mrákoty. No vymlouvat ti to nebudu, ale přesně tohle je podle mě blbost. Pak se nedivim že radši utrácíš za jiffy (ikdyž to stojí prd, ale stejně). Já to dřív taky dělal a úspěšnost moc nic... pak mě napadlo klíčit. I ty co z hlíny nevylezly ani po 14 dnech, na ubrousku během dvou dní vyklíčily a nakonec pěkně rostly.


Ámen.

Medvěd na to má na second page krásné fotky, ale má to také své ALE. Lajznout si to s origo semeny, to je vcelku majstrštyk, navíc jestli chce člověk jet ve volné zemi v místě s výskytem slimáků, zvěře, ptactva... To těm kytkám rovnou můžete dát při sadbě parte Ale když má někdo 100% kontrolu na hlínou kam přímo sadí, bez klíčení,tak v tom přece také není problém, ne?

Podmínky máme jednoduše každý jiný a každému vyhovuje něco jiného...
Fanda jiffů také nejsem. Jestli mám doma jiff, 0,2 květináček, nebo obal od jogurtu, tak v tom pak osobně nevidím žádný rozdíl. A dokud sem někdo nepostne fotku, že kytky z jiffů jsou alespoň o 20% větší, tak se to ani nezmění


A chcete poradit začátečníkovi jak nejlépe naložit se semínkem pro maximalizaci výnosu? Tak ať ho naklíčí... Na tom není co zkazit (skoro) a těch získaných pár G dokonalým startem stejně ztratí při prvním přehnojení, přelití, vysušení, nebo něčem obdobném

Jooo a pokud jde o jistotu naklíčení AF, tak pak opravdu doporučím nechat semínko jen puknout a šup s ním do finálního média. Jak bylo psáno, ze sta neprojde možná 3-5

-------------------------------------------
Nepěstovat pro radost, to je jako schovávat si sex do důchodu. Kategorická BLBOST...

Naposledy upravil PeeKay 20-04-2015 v 23:05 PM

Old Post 20-04-2015 v 22:51 PM
PeeKay je offline   Profil uživatele PeeKay   Find more posts by PeeKay   Foto galerie člena PeeKay   Click here to Send PeeKay a Private Message   Add PeeKay to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 51

Yes, na těch jeho fotkách to je pěkně vidět... no teoreticky to problém neni, ale osobně si myslim že s tim klíčenim maj i tak o kapku větší šanci... podložený to ale nijak nemam, je to jen muj pocit.

Old Post 20-04-2015 v 23:04 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 52

citace:
Původní příspěvek od crazyben


Při představě že koupim kvalitní semena za bůvíkolik a pak bych je strčil jen tak do hlíny, na mě jdou mrákoty. No vymlouvat ti to nebudu, ale přesně tohle je podle mě blbost. Pak se nedivim že radši utrácíš za jiffy (ikdyž to stojí prd, ale stejně). Já to dřív taky dělal a úspěšnost moc nic... pak mě napadlo klíčit. I ty co z hlíny nevylezly ani po 14 dnech, na ubrousku během dvou dní vyklíčily a nakonec pěkně rostly. A jak to vyklíčí máš to téměř 100% když nepoškodíš klíček a to se nestane pokud budeš aspoň trochu opatrnej. Pak už sem neměl potřebu zkoušet nějaký jiffy, ale neříkám že to je špatný, to bych si nedovolil vzhledem k tomu že srovnávat nemůžu.

Nechci tě odrazovat od jiffů... jestli si spokojenej tak jen do nich, ale znáš to... zkusit se má všechno, minimálně třeba jen abys viděl rozdíl mezi tim když si je tam dával nenaklíčený. Já mam zas v plánu zkusit někdy ty jiffy.

Zdravím
Tak aby sme se pochopili.Před 6 a více lety sem žádný semena nekupoval.Všechno to byly no name nebo dar od někoho....Takže v klidu do země......
Potom píšeš že když ti to vyklíčí a když nepoškodíš klíček....V Jiffy ho nepoškodíš nikdy a můžeš s tím manipulovat jak chceš.Dokonce mi to jednou spalo na zem a nic se nastalo......
Utrácet za Jiffy?????-No nevím jedna stojí 2kč.....Asi bych se v rámci šetření ohlídnul jinde.
Ne neboj mě od Jiffů neodradíš.Spíš bych ti radši doporučil ať je vyzkoušíš aspoň na pár kytkách a teprve pak tu lidem radíš jestli používat nebo ne.Ať se daří.
Zdárek


Ještě bych dodal že semínko je semínko.Je jedno jestli no name od kamoša nebo šlechtěná femina za x stovek.Při kontaktu s vodou,teplem a hlínou reagují stejně....
Tak zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Naposledy upravil bruno.kudrna 21-04-2015 v 03:32 AM

Old Post 21-04-2015 v 03:20 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 53

Hele ono ani to naklíčený semínko se nepoškodí když ti jen spadne, bys musel s tim zacházet hrubě. Já vim 2kč je hovno, ale už mam rohlík navíc ke svačině

Odradit sem tě vážně nechtěl a rozhodně sem ti neradil abys je nepoužíval (to abysme si rozumněly správně), jen sem radil abys taky někdy zkusil klíčit... nemusíš u toho zůstávat že jo, ale ta zkušenost ti už zůstane já mam rozhodně v plánu zkusit zase ty jiffy.

Semínko je sice semínko, ale to neznamená že každý ti vyklíčí za úplně stejnejch podmínek... některý chtěj víc vody, jinejm stačí míň... některý vylezou za den, jiný třeba i za tejden (i podle genetiky, nejen podle toho jak kvalitní to semeno je)... na to bys ale dávno přišel kdybys párkrát zkusil klíčit. A mam ověřený, že hlína netřeba a nemusí bejt ani nijak zvlášť teplo... spíš voda, hlavně TMA a stálá teplota (tzn, žádný velký vykyvy, mě v poho vyklíčilo 10z10 nonamů ve stabilních 12stupních, ale na semena z shopu bych to radši nezkoušel).

Vážně neni semínko jako semínko (každý jedno je svym způsobem originál)... už vůbec pokud srovnáváš regulary s feminama a pak ještě automatama.

Naposledy upravil crazyben 21-04-2015 v 12:03 PM

Old Post 21-04-2015 v 11:35 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 54

Zdravím
Nechcu to tady zasírat téma zní přesazování automatek.Tak to prosím potom moderátoři smažte.
Ale musím reagovat semínko je semínko.
Vem si třeba švestky,hrušky,jabka ale třeba i růže,tulipány a nevim co eště.Taky mají více druhů nebo modelů,řikej tomu jak chceš,ale pořád je to jabko,růže atd.Ano každej ten druh má svý specifický potřeby a různý věci snáší jinak teplo,vlhko,hnojiva,prořezávání atd.Ale to až potom co vykoukne nad zem a začne se projevovat jeho genetická výbava.Ale ten začátek to nastartování toho života to má každá jabloň,růže atd.stejný.
Takhle sem to myslel a stojím si zatím.PAK SMAZAT.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 22-04-2015 v 07:36 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 55

Až potom? ne... každá kytka je jiná a proto každá udělá trochu jiný semínka... když si to srovnával s jabkama tak asi takhle... stejně jako každý jablko z jabloně neni stejný (na celym stromě, co teprv na jiný jabloni, nebo dokonce jinym druhu jabloně), tak ani každý semínko neni stejný. Všechny potřebujou vesměs to samý, ale jak sem říkal... technika vyklíčí i pod deset stupňů za dva dny s kapkou vody... pořádný šlechtěný indiky zas potřebujou víc vody a víc tepla aby vylezly a často jim to trvá o něco dýl. Semínko je sice semínko, ale i tak neni semínko jako semínko

I ty tulipány... ještě lepší příklad, protože ty jsou na množení náročnější (některý druhy míň jiný víc... už to vypovídá že i ten start je odlišnej už podle druhu). Cibulky se správně strkaj do určitý hloubky i v určitym období podle druhu... i podle velikosti cibulky... je to u všech plus mínus stejný, ale přecejen ty holandský pěstitelé ví proč to tak dělaj. Snaží se připravit jim co nejlepší podmínky už jen aby správně a co nejrychleji nastartovaly ikdyž u všech vesměs stačí prdnout je 15-20cm pod zem na podzim. Ta genetická výbava kterou semínko nese určuje už i to jak to semínko vůbec vypadá i to jak dobře bude klíčit za určitejch podmínek... ne až teprve vyleze. Asi tak, víc k tomu nemam co říct.

Naposledy upravil crazyben 22-04-2015 v 15:30 PM

Old Post 22-04-2015 v 13:36 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bruno.kudrna
Stálý Člen

Karma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% PěstitelskáKarma uživatele bruno.kudrna - 82% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 561  

Příspěvek č. 56

Zdravím
Takže jestli tě správně chápu tak podle tebe má každý to semínko specifický nároky už na to klíčení?? OK. Já to beru netvrdím že mám pravdu nemám to nijak podložený.l
Ale pokud je pravda co píšeš pak by to znamenalo že tu máme AF regular,AF feminizované u klasik to samý plus co jinej model to jiný podmínky.Navíc ještě indika,sativa.
Takže mi chceš říct že ty tyhle věci bereš v potaz a každýmu tomu jednotlivýmu druhu dáváš ty konkrétní podmínky??Teplotu vlhkost a já nevím co eště???
Tak o tom se rozepiš rád bych viděl ty rozdíly a jak to děláš.
Jakože tady mám AF regulár indiku a dávám ji toto a toto aby vyklíčila.
A tady mám AF feminu spíš sativu a tu klíčím tady za scela jiných podmínek.
No mě se to moc nezdá.Nebo tě špatně chápu nevím.Každopádně nechcu prudit a vyvolávat nějaký hádky. Tvůj názor respektuju a netvrdím,že mám pravdu.Ať se ti daří.
Zdárek

po trávě se nechodí po trávě se směje
Základní pohyb všeho stvoření je prostý:tam a zpátky

Old Post 23-04-2015 v 10:35 AM
bruno.kudrna je offline   Profil uživatele bruno.kudrna   Find more posts by bruno.kudrna   Foto galerie člena bruno.kudrna   Click here to Send bruno.kudrna a Private Message   Add bruno.kudrna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 57

Ne.. každý potřebuje to samý. Rozdíl je v tom že některejm stačí míň nebo víc. I na celym groweru najdeš spoustu threadů kde lidi píšou jak jeden model naklíčil bez problému a druhej za stejnejch podmínek trval dýl, měl menší úspěšnost atp. I v návodech od seedbank... už sem viděl kde psali namočit na 24 do stojaté vody, jinde i 48, i takový kde bylo rovnou klíčit na ubrousku... nevim jestli to maj podle genetiky, nebo v každý seedbance jen klíčí jinym způsobem... do toho už nevidim.

Já všechny klíčim stejně... no párkrát sem je nechal i v chladu a zatimco nonamy ze zahrady a balkónu mi vylezly vklidu, shaman z gshopu ne... ty sem musel dát do tepla a i pak jim to trvalo dýl. Jenže to neuvidíš, ten proces klíčení, když je prdneš do hlíny a jen čekáš... prostě neni semínko jako semínko. A už dost, jenom se tu opakuju. Lets try... já určo zkusim ty jiffy, spousta lidí si to chválí a zkusit se má všechno, no pravděpodobně to stejně udělám tak že tam strčim už naklíčený. Měj se a ať to roste

Naposledy upravil crazyben 23-04-2015 v 17:29 PM

Old Post 23-04-2015 v 16:49 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frutexx
Stálý Člen

Karma uživatele Frutexx - 83% PěstitelskáKarma uživatele Frutexx - 83% PěstitelskáKarma uživatele Frutexx - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 337  

Příspěvek č. 58

kluci ja si myslim ze je to klasickej offtopic a abych ho podporil tak musim napsat ze mam stejnou zkusenost - ze kazde seminko klici jinak ;-) tot vse abychom to uzavreli a pustili do spravnych koleji o presazovani ;-)na kliceni seminek si zalozte jinej thread :
))) slunce v dusi

Old Post 24-04-2015 v 01:40 AM
Frutexx je offline   Profil uživatele Frutexx   Find more posts by Frutexx   Foto galerie člena Frutexx   Click here to Send Frutexx a Private Message   Add Frutexx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
drago101
Stálý Člen

Karma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% PěstitelskáKarma uživatele drago101 - 68% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 536  

Příspěvek č. 59

Ja som tento rok použil jiffy na všetky rastliny.. Keď semeno vyklicilo tak som ho vopchal do jiffu a hneď aj do 12l kvetináča posipal trochou hliny a rastli ako z vody a vyšli pekne úplne všetky a vždy v rovnakom čase.. Ja si myslím ze v jiffu im je ako v perinke...

Old Post 10-08-2017 v 16:19 PM
drago101 je offline   Profil uživatele drago101   Find more posts by drago101   Foto galerie člena drago101   Click here to Send drago101 a Private Message   Add drago101 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skoroduchodce
Stálý Člen

Karma uživatele skoroduchodce - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 136  

Příspěvek č. 60

za me jiffa, ma tu vyhodu ,ze drzi tvar ikdyz nejsou korinky prorostly a nevyplní celej kvetinacek. tedy pri vsazovani ven bafnu rostlinku za jiffu, vytahnu a presadim. poskozeni korenu je nemozne nebo minimalni. navic je jiffa nepredhnojena jako sadbovy substrat. na ubrousku vyklicit a klickem do dirky v jiffe od paratka. take jiffa udrzi vlhkost pri skvelem provzdusneni,takze nehrozi uhniti korenu v prelitem bahynku.

Demokracie je pěkná věc,ale jeden osvícený monarcha by byl požehnáním.

Old Post 19-12-2017 v 20:33 PM
skoroduchodce je offline   Profil uživatele skoroduchodce   Find more posts by skoroduchodce   Foto galerie člena skoroduchodce   Click here to Send skoroduchodce a Private Message   Add skoroduchodce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Maxeaux
armed greenfidel

Karma uživatele Maxeaux - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 955  

Příspěvek č. 61

citace:
na kliceni seminek si zalozte jinej thread

Old Post 20-12-2017 v 06:12 AM
Maxeaux je offline   Profil uživatele Maxeaux   Find more posts by Maxeaux   Foto galerie člena Maxeaux   Click here to Send Maxeaux a Private Message   Add Maxeaux to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Maxeaux! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:20 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
08-10-2018 - Předpěstování automatů - 4 odpovědí
08-06-2014 - Březnové automaty - 51 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1437760 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív