Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » FOTOSERIÁL - Kterak jsem vařil 22kg masti ;)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
včelař
Stálý Člen

Karma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 17






Nyní přichází na řadu kelímkování... Trochu mě zklamala matematika a chybělo mi pár ( mnoho párů) kelímků- zbytek masti jsem nalil do mísy a po dokoupení kelímků rozpustím v troubě a rozleji....
.
.
Uložení masti do ledničky....
.
.
Určitě se budete ptát kolik toho nakonec bylo.....
..... 200ks 100ml kelímků + jednu mísu prvotřídní konopné masti!

Old Post 28-11-2010 v 20:32 PM
včelař je offline   Profil uživatele včelař   Find more posts by včelař   Foto galerie člena včelař   Click here to Send včelař a Private Message   Add včelař to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Time
Stálý Člen

Karma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% PěstitelskáKarma uživatele Time - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 18

no ještě že se Ti nic nestalo ... ty welký hrnce na malých plynových vařičích

a nedá mi to si nerýpnout ,ale doporučoval bych spíše místo kvantity "kvalitu prostředí" vaření

ale přeju ať pomáhá tam kde má byee

.......................

Old Post 29-11-2010 v 07:41 AM
Time je offline   Profil uživatele Time   Find more posts by Time   Foto galerie člena Time   Click here to Send Time a Private Message   Add Time to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od Time
no ještě že se Ti nic nestalo ... ty welký hrnce na malých plynových vařičích

a nedá mi to si nerýpnout ,ale doporučoval bych spíše místo kvantity "kvalitu prostředí" vaření

ale přeju ať pomáhá tam kde má byee


omg tys jeste nikdy nevidel zabijacku, ze jo?? Nahodou jak se divam, tak to vypada skoro nasterilni podminky - a nebo sis vsiml, byt na jedine fotce nejakeho smeti??? ;-)

luxusni masticka ... uz se tesim az si budu vyrabet svou:-)

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 29-11-2010 v 10:48 AM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pan Hankey
Nový Člen

Karma uživatele pan Hankey - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 20

Perfektne popsany serialek..........klobouček dolů!
zajimalo by me,k cemu by byla kvalita prostredi?!! takhle si nekde mimo zastavbu (teda myslim) a nikoho neobtezujes pachem pri vareni,ne?? varit doma by slo asi taky........ale ten bordel a puch.

Groweřina to je dřina,ale když to umíš,je to prkotina.

Old Post 19-12-2010 v 08:22 AM
pan Hankey je offline   Profil uživatele pan Hankey   Find more posts by pan Hankey   Foto galerie člena pan Hankey   Click here to Send pan Hankey a Private Message   Add pan Hankey to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fananek7
Stálý Člen

Karma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 21

No to je jasné,zítra budu vařit doma,ale 100g to je něco jiného než 22kg



Fanánkův out 2010

Old Post 21-12-2010 v 00:46 AM
fananek7 je offline   Profil uživatele fananek7   Find more posts by fananek7   Foto galerie člena fananek7   Click here to Send fananek7 a Private Message   Add fananek7 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele fananek7! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
včelař
Stálý Člen

Karma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 22




Děkuji za K+ a za obrovský zájem o mast. Jelikož materiálu na výrobu masti mám stále dost, rozjel jsem druhé kolo

Už to zde nebudu popisovat dopodrobna, jen upozorním na upgready a postřehy v usnadnění.

Připravil jsem si tři 7kilové kbelíky- celkem tedy 21 kg bílé vazelíny

V první části vaření jsem se částečně vrátil k receptu od Bushky- 14 kg jsem vyvařil s listím. 7 kg čisté vazelíny přidám k uleželé směsi a později...
K původnímu množství listí a palic jsem ještě přidal na každé kilo masti dvě hrsti konopného stonku ( do průměru cca 4mm, nastříhaný na cca 5-10 cm kousky..)
Již nepoužívám plastové misky, ale směs hned ukládám do hrnce. S plastovými miskami jsem vyhodil i část vazelíny, což samozřejmě nebylo nejlepší řešení... Časy vaření zůstávají nezměněny...

Přikládám pár fotek..

1) uvařená směs- nevím proč, ale na fotce vypadá o dost světleji než v minulé várce masti. Netuším proč. Mám nový foťák, tak jestli to bude i trochu v něm...
2)..
3)14 kg masti - připraveno k uložení na dva týdny..

Old Post 15-01-2011 v 19:22 PM
včelař je offline   Profil uživatele včelař   Find more posts by včelař   Foto galerie člena včelař   Click here to Send včelař a Private Message   Add včelař to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
včelař
Stálý Člen

Karma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 23






Vše šlo podle původního receptu. jen přidám pár fotek z vaření:

1.) levá skleníce- "čistá směs" zbavena listí a stonků
prostřední sklenice - jelikož jsem si pořídil svoji první digi váhu, tak jsem do každé ze 40 zavařovaček narval 25g palic !!!!
prava sklenice- po prvním vaření ve vodní lázni....
2.) Vaření... krásné čepice
3.) 40 sklenic po posledním 3 vaření.. Mezi každým vařením ve vodní lázni mi vycházela prodleva cca 3-4 dny..
4. a 5.) Rozpustilá směs opět putovala do trouby v hrnci s potahem na polštář..

Old Post 12-02-2011 v 16:48 PM
včelař je offline   Profil uživatele včelař   Find more posts by včelař   Foto galerie člena včelař   Click here to Send včelař a Private Message   Add včelař to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
včelař
Stálý Člen

Karma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 24




Finále.....

Úspěšně jsem dokončil druhé kolo vaření masti- 192 kelímků ( 100ml)

Old Post 12-02-2011 v 16:51 PM
včelař je offline   Profil uživatele včelař   Find more posts by včelař   Foto galerie člena včelař   Click here to Send včelař a Private Message   Add včelař to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luky19
Stálý Člen

Karma uživatele luky19 - 6% PěstitelskáKarma uživatele luky19 - 6% PěstitelskáKarma uživatele luky19 - 6% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 224  

Příspěvek č. 25

no ty blázne máš t opěkný chystám se letos delat neco samýho jenomže v menčim .. akorát nechápu to proč do čiste masti dáš znovu konopí (nevím jeslti čerstvé ) a znovu tozpustíš a až nakonec cedíš.. našel jsem na netu jiný postup. .tka nevím ale řekl bych že to udelám přesně podle tebe

Old Post 12-02-2011 v 17:38 PM
luky19 je offline   Profil uživatele luky19   Find more posts by luky19   Foto galerie člena luky19   Click here to Send luky19 a Private Message   Add luky19 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 26

¨

Naposledy upravil 06-10-2013 v 12:45 PM

Old Post 13-02-2011 v 15:07 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
suchac0
Nový Člen

Karma uživatele suchac0 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 27

Mazec, skvěle udělaný, zřejmě srdcař :-)

Old Post 13-02-2011 v 16:51 PM
suchac0 je offline   Profil uživatele suchac0   Find more posts by suchac0   Foto galerie člena suchac0   Click here to Send suchac0 a Private Message   Add suchac0 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 28

vcelar: moc hezky - jaky mnozstvi palic a lupeni ti teda vychazi na 1 kg vazeliny..?

Old Post 13-02-2011 v 17:12 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
včelař
Stálý Člen

Karma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% PěstitelskáKarma uživatele včelař - 57% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 29

citace:
Původní příspěvek od luky19
no ty blázne máš t opěkný chystám se letos delat neco samýho jenomže v menčim .. akorát nechápu to proč do čiste masti dáš znovu konopí (nevím jeslti čerstvé ) a znovu tozpustíš a až nakonec cedíš.. našel jsem na netu jiný postup. .tka nevím ale řekl bych že to udelám přesně podle tebe


Vycházím z receptu tety Bushky www.bushka.cz Nejdříve se vaří vazelína s listím, listí se pak odstraní a přidají se sušené palice a znovu několikrát vaří...
Kde jsi našel jiný postup?

citace:
Původní příspěvek od bubik
vcelar: moc hezky - jaky mnozstvi palic a lupeni ti teda vychazi na 1 kg vazeliny..?


Na tuhle otázku nebude jednoduchá odpověď V druhém kole jsem použil 21kg vazelíny. Nakonec z toho bylo 192 kelímků po 100ml což by mělo být 80g masti v kelímku- když jsem kelímky pak vážil, tak jeden kelímek obsahoval cca 85-90g masti. Když budu počítat kelímek 85g x 192 kusů kelímků =
přes 16 kilo čisté konopné masti!
Mast byla ve 40 sklenicích a do každé jsem doslova narval 25g sušených palic -- což je
celkem 1 kg sušené marihuany
Když to opět proženem matematikou, tak na jeden kg masti vychází přes 60g palic A nebo ještě jinak- na jeden kelímek padlo více jak 5g palic!

Old Post 15-02-2011 v 20:02 PM
včelař je offline   Profil uživatele včelař   Find more posts by včelař   Foto galerie člena včelař   Click here to Send včelař a Private Message   Add včelař to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hajzl
Stálý Člen

Karma uživatele Hajzl - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 30

citace:
Původní příspěvek od včelař
... uvařená směs- nevím proč, ale na fotce vypadá o dost světleji než v minulé várce masti.


Dle mojí zkušenosti záleží kolik toho dáš a jak staré je konopí.Když vařím třeba v květnu,tak při stejném množství je mast světlejší než v prosinci
Když jsem zkoušel přidat jednoho samce,tak mast měla díky pylu barvu včelího medu

Old Post 15-05-2011 v 17:44 PM
Hajzl je offline   Profil uživatele Hajzl   Find more posts by Hajzl   Foto galerie člena Hajzl   Click here to Send Hajzl a Private Message   Add Hajzl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:43 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8901860 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív