Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Hniloba kořenů .....jeste doladim Hlava
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Rosenthal
Nový Člen

Karma uživatele Rosenthal - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 1  

Hniloba kořenů Příspěvek č. 1



Čus groweři! Tak se mi stala opravdu nepříjemnost. Na mých matkách i klonech se projevila nějaká kořenová plíseň. Projevuje se to tak,že po prokořenění rockwoolových kostek zničeho nic kořeny zhnědnou,jakoby shnijou a kytka přestane růst.

Po nějaké době,tak 2 týdny,se objeví nové bílé kořeny a růst pokračuje,ale kytka už má za sebou těžkej šok. Nemoc se občas vrátí i když je kytka už velká.

Jelikož mám už vyrostlý matky dobrejch modelů a trvalo mi to skoro rok,nerad bych o ně přišel. Určitě se to někomu stalo,proto hledám radu,dá se to nějak zastavit nebo je nutná kompletní likvidace a dezinfekce prostoru?

Ještě bych chtěl doplnit,všechny hodnoty jako teplota,Ph,Ec jsou tak,jak mají být. Teplota vody je pokojová,jen vlhkost není optimální,ale dřív kytky rostly v pohodě a měly se fajn..

To samý,co se děje v rockwoolovejch kostkách,se děje i v hlíně,kořeny zhnědnou,po nějaký době se tu a tam začnou objevovat bílý kořínky..

Old Post 17-07-2008 v 15:41 PM
Rosenthal je offline   Profil uživatele Rosenthal   Find more posts by Rosenthal   Foto galerie člena Rosenthal   Click here to Send Rosenthal a Private Message   Add Rosenthal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Taky jsem měl stejný problém na šalvějích, měl by jsi rostlinám dávat suchá období(či jak to nazvat) to znamená kytku zalít a nechat jí dokud nespotřebuje všechnu vodu a hlinu nechat vyschnout.Jako první pomoc doporučuji zalít roztokem H2O2 v poměru 1ml 30%h2o2 na 100ml vody, preventivně rostliny tímto zaleju jednou za 14dní 3tydny a je po problémech..POZOR H2O2 JE žíravina

Old Post 17-07-2008 v 16:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:32 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-07-2009 - nepoznáte někdo o tohoto škůdce? ......jeste doladim Hlava - 8 odpovědí
24-08-2008 - Škvoři - info ....jeste doladim Hlava - 3 odpovědí
27-07-2008 - zalévání .....jeste doladim Hlava - 29 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3162780 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív