Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problem - Padlí jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Padlí do 12 hodin Příspěvek č. 81

Zdravím všechny growery a zároveň prosím o pomoc. Asi dva měsíce zpátky jsem si na řezech od uživatele BenoBK přinesl do pěstírny padlí. samozdřejmě jsem to nezvládl a první várka řezů letěla do koše.. po drhnutí celé pěstírny savem a savem proti plísni jsem zkusil další várku tentokrát zdravých řezů, opět se na řezech do týdne objevilo padlí a tak jsem to bez boje vzdal podruhé a všechno vyhodil s tím, že pěstírnu ošetřím důkladněji. Proběhlo vysiřování, savo, savo proti plísním, peroxid 35% 6ml/l. Řezy to teď chytli do 12cti hodin od zasazení!!! Prosím nepište mi, jestli poznám padlí, poznám, s listy jsem byl i v growshopu, kde mi to pod mikroskopem potvrdili. Várky řezů teď byli dvakrát stoprocentně zdravé. Ty co mám momentálně jsem bral i jako odrůdu odolnou padlí a plísním (amnesia haze).

Tentokrát s tím budu bojovat, protože už mě to stálo moc peněz, času a úsilí. Udělám cokoliv, co má někdo ověřeno, že na řezy zabralo/nezničilo je. Jestli i tentokrát boj s padlím prohraju, vzdávám to a s growingem definitivně končím. O padlí a plísních jsem toho tady četl spoustu. Napadá mě jen kuprikol, discus, mléko s vodou?? Jsem bezradný a nevím co na řezy hned po zasazení použít abych je neodrovnal a zároveň to vyřešilo padlí. Jsem opravdu v koncích, budu Vám MOC a MOC vděčný za rady. Děkuji!

Teplota v pěstírně 22 stupňů
Vlhkost 55%
Hlína Canna growmix
400W
20 řezů

Old Post 10-10-2013 v 07:06 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 82

Asi i předpokládám bude nejlepší ty řezy s rockwoolem ve kterém jsou vyndat z hlíny a řezy smočit vzhůru nohama v jednom ze zmiňovaných roztoků? A v jakém míchat poměru, aby z toho řezy neumřeli?

Old Post 10-10-2013 v 07:18 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kokodc
Stálý Člen

Karma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 228  

Příspěvek č. 83

to je divny chlape. Zakladem je prevence, i me to sezralo 2xkytky, bohuzel pokazde az v pokrocile fazi kveteni.
Jak jsem rekl, zakladem je prevence, rekl jsi, ze jsi jsi pestirnu radne desinfikoval? Pestirnou myslis mistnost nebo stan? Padli vznika pri velkych teplotnich rozdilech mezi dnem a noci, vysoka vlhkost, take je mozne ze se ti tam mrcha stale nekde drzi.
Co se tyce pripravku, ja pravidelne 3-4 za pest preventivne striknu kytky, i kdyz plisen nemam. K tomu pouzivam ''PROTECTOR'' od Advanced Nutrients
Kdyz uz je napadeno, zalezi na tom jak moc. V kazdem pripade vezmu ''Discus''.... to prodavaj v kazdem kvetinarstvi. Je to dost ucinne a pekna sracka. Na velmi vysoke nakazeni plisni pouziju roztok 2x silnejsi nez to co je napsano v navodu. Kytky striknu zespodu a z vrchu, ale jak rikam, je to sracka a jen nejsilnejsi to rozdejchaj.
V zasade je nutne si uvedomit, ze tato plisem je kysela a melo by ji znicit cokoli zasaditeho( nebo je to naopka, mozna se pletu), avsak at jsem zkousel cokoli, vzdy jsem boj prohral. Neusni na vavrinech a res to co nejrychleji. At se ti dari. A dej vedet jak jsi dopadl

Don`t DRINK and drive, just SMOKE and fly
________________________________

3xVanilla Kush 3x SAGE - JEDE


3nd Indoor - Sklizeno!!!


2nd Indoor - Sklizeno[cca 110g]


1st Indoor - sklizeno


Matkarna


Vychytavani Boxu



Old Post 10-10-2013 v 07:48 AM
kokodc je offline   Profil uživatele kokodc   Find more posts by kokodc   Foto galerie člena kokodc   Click here to Send kokodc a Private Message   Add kokodc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 84

Pro jistotu, to ještě zanesu do growshopu pod mikroskop.. abych měl jistotu, že je to zase padlí.. Jinak čistil jsem a vysiřoval kompletně místnost i stany..

Old Post 10-10-2013 v 08:25 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Black Sheep
Nový Člen

Karma uživatele Black Sheep - 5% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 85

čau, chápu a lituju tě..... kdysi sem si to taky dotáhl na řezech od zdejšího elitního člena.... bejt tebou tak si dám chvilku pauze , vymaluj ten pokoj, vysavuj a vystříkej peroxidem a než znovu zasadíš tak si zkus rozjet rostlinku ze semínka, ale aspon 3-4 neděle bych si dal voraz, já stál 3 měsíce, ale jestli to chceš zkusit léčit, tak já bych to vykoupal v polyversu i s rw kostkou, ale řekl bych, že je to předem prohranej boj, nemůžeš chtít uzdravit kytky, když to máš všude v místnosti... a pro příště to zkus hned z kraje stříknout biodefensem nebo jak se to jmenuje od atami , zámek/klíč. A nevzdávej to. Jinak aplikace 5% peroxidu na rostliny je idiocie až kreténismus, ač se častečně padlí zbavíš, tak kytky totálně spálíš a do tejdne to maš zas všude, to jen až ti bude zdejší elita, smějící se freegroweru, ale vybanovaná na prestižnějšim foru, snažit poradit že 8% koncentrát peroxidu vodíku, je to pravé ořechové, co tě spasí..........nespasí! až budeš cool tak si rozjed vlastní matkarníčku v 60x60 pod 150cfl a tyhle cizý pojeby nebudeš muset řešit TY!
sorry jestli sem se někoho dotknul, neměl sem tak v úmyslu.

Old Post 10-10-2013 v 10:51 AM
Black Sheep je offline   Profil uživatele Black Sheep   Find more posts by Black Sheep   Foto galerie člena Black Sheep   Click here to Send Black Sheep a Private Message   Add Black Sheep to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
escobar
Stálý Člen

Karma uživatele escobar - 95% PěstitelskáKarma uživatele escobar - 95% PěstitelskáKarma uživatele escobar - 95% PěstitelskáKarma uživatele escobar - 95% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 86

[účet odstraněn]

Old Post 10-10-2013 v 11:53 AM
escobar je offline   Profil uživatele escobar   Find more posts by escobar   Foto galerie člena escobar   Click here to Send escobar a Private Message   Add escobar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 87

Hele, discus chci použít až v nejhorším, nevěřím, že by to řezy, co jsem zrovna strčil do hlíny přežili.. nebo snad ano??

Old Post 10-10-2013 v 12:00 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kokodc
Stálý Člen

Karma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% PěstitelskáKarma uživatele kokodc - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 228  

Příspěvek č. 88

Hele, asi takle: bud chces nebo nechces poradit......
Clovet ti tu radi a ty odepises ze az v nejhorsim pripade. 2 tydny dozadu to pouzil muj dobrej kamos, plisen se mu objevila na klonech co si donesl od matkare. Zasadil to a za 3 dny v pici. Pouzil discus dvojnasobnou davku a z 15 klonu vyhodil jen 3........
BTW rekl bych ze v nejhorsim uz jsi.... tak jednej, bo cekej az ti to sezere kompletne...... nemas cas vymejslet kraviny, este nam podekujes, to sem si skoro jistej

Don`t DRINK and drive, just SMOKE and fly
________________________________

3xVanilla Kush 3x SAGE - JEDE


3nd Indoor - Sklizeno!!!


2nd Indoor - Sklizeno[cca 110g]


1st Indoor - sklizeno


Matkarna


Vychytavani Boxu



Old Post 10-10-2013 v 12:35 PM
kokodc je offline   Profil uživatele kokodc   Find more posts by kokodc   Foto galerie člena kokodc   Click here to Send kokodc a Private Message   Add kokodc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TYGA
Nový Člen

Karma uživatele TYGA - 75% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 6 

Příspěvek č. 89

Tak mě taky postihly padlí....:// pomalu se dělají prachové šedé flíčky na listech,které jdou setřít,ale šíří se postupně dál! jsem na 24. Dnu květu,pár dní zpátky jsem zkoušel Bud rot stop,zmizelo to ale dneska jsem objevil pàr nových.. Zítra kupuju Discus,jaká se osvedčila koncentrace,2g na 5 litru vody je dost??Poraďte prosim

Old Post 08-06-2014 v 14:56 PM
TYGA je offline   Profil uživatele TYGA   Find more posts by TYGA   Foto galerie člena TYGA   Click here to Send TYGA a Private Message   Add TYGA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BigBangCannabis
Stálý Člen

Karma uživatele BigBangCannabis - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2012
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 90

Zdravím, jako mnoho vás tady bojuju už dlouhou dobu s nepravým padlím...je to nekonečné, vyzkoušel jsem toho mnoho, ale zase ne všechno. Problém je v tom že to mám ve sklepě a ať provedu jakýkoli zákrok tak se to prostě vrátí dříve či poszději zase. Už jsem dělal několikrát i desinfekci celé místnosti, peroxidem,různými postřiky. To padlí tam musí prostě někde pořád přebývat. Tak mě napadlo co takhle vysiření? Má s tím někdo skušenost. To by mělo zabít všechnu špínu ne?

:P

Old Post 16-08-2014 v 04:12 AM
BigBangCannabis je offline   Profil uživatele BigBangCannabis   Find more posts by BigBangCannabis   Foto galerie člena BigBangCannabis   Click here to Send BigBangCannabis a Private Message   Add BigBangCannabis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 91

ve sklepě je nejlepší po sklizni všechno odstranit, pořádně uklidit a zapnout tam na týden germicidní zářivku

Old Post 20-08-2014 v 15:36 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OPTIMUS PRIME
Stálý Člen

Karma uživatele OPTIMUS PRIME - 30% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 41  

Příspěvek č. 92

ahoj tak jak dopadly vase bitvy s padlí,,,co bylo ucinejsi ??? peroxid nebo discus
ja sem ted pouzil discus a doufam ze to pomuze a nevrati se to treba? po nejaky dobe bude potreba dalsi postrik,,??

At se daří!!!!!!

Old Post 06-10-2015 v 20:44 PM
OPTIMUS PRIME je offline   Profil uživatele OPTIMUS PRIME   Find more posts by OPTIMUS PRIME   Foto galerie člena OPTIMUS PRIME   Click here to Send OPTIMUS PRIME a Private Message   Add OPTIMUS PRIME to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:43 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1540880 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív