Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » pěstování na terase
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
bartic
Nový Člen

Karma uživatele bartic - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 22 

pěstování na terase Příspěvek č. 1

Zdravím,ať jsem dělal,co jsem dělal,tak jsem odpověď na moje otázky nenašel,tak jsem se rozhod,že založím téma.Jestli jsem se přehlíd,tak se omlouvám.
Pěstuju letos poprvý na terase.Terasa je na západ,ale sluníčko tam jede od rána do večera,takže by to mělo být v pohodě se světlem.Je tam docela dost větrno,ale snad se ty kytky s tím poperou:-)Ale mám takovej dotaz ohledně zalévání.Každá kytka je v 15l kýbly se zeminou growmix.Terasa není nijak krytá,takže mi do kytek prší.Je to nějakej problém,když mi do nich bude pršet?Nehrozí přelití?Samozřejmě,že budu kontrolovat hlínu,jak je vlhká,ale odmítám pořád přenášet kytky dovnitř a ven.To přece se s tím kdytka musí srovnat a nebo ne?A jak mám hnojit,když mi do nich prší?Samozřejme budu hnojit časem,ale co se stane,když mi zaprší a druhý den budu chtít zahnojit a ono začne pršet znova?Nevypláchne se to hnojení a nebude hrozit přelití??Samozřejmě nebudu stříkat kytky phytaminem v dešti,ale myslím Alga Bloom a Greensensation.Budu vděčný za Vaše rady a názory:-)

Naposledy upravil bartic 04-06-2009 v 15:07 PM

Old Post 04-06-2009 v 14:07 PM
bartic je offline   Profil uživatele bartic   Find more posts by bartic   Foto galerie člena bartic   Click here to Send bartic a Private Message   Add bartic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 2

Čus,
podle mého každý květináč má ze spodu dirky či už větší nebo menší.To je právě z důvodu případného přelití při zalívání nebo pokud je to venku tak právě pro odtok přebytečnej vody při dešti.
Pod květináčem je přiměřená nádoba - myska - která po skončení deště zadrží část vody,kterou si kytka od spodu zase natáhne ke kořenům.
Pokud nemáš kýbl proděravělý ,tak právě hrozí,že kořeny uhnijou.Proto tam díry udělej dodatečně a dej pod kýbl taky nejakou mysku.Pokud budeš mít pohnojené zálivkou a při dešti to proteče do mysky,po dešti nemusíš hned zalívat a ono si to kytka natahne sama.Nejlepší je asi zalívat od spodu přes mysku.
Tak ať to roste a dej případné foto.

mimacka

Old Post 04-06-2009 v 14:34 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bartic
Nový Člen

Karma uživatele bartic - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 22 

Příspěvek č. 3

Misky tam mám a díry v květináči taky.Ale co mi zarazilo,tak když jsem je měl v menším květináči cca 1l a než jsem je přesadil do 15l ,tak se mi ty kytky uchcaly,protože počasí nestálo teď za nic.Kytky měly pořád svěšený listy,tak jsem nic neriskoval a dal jsem se na pár dní dovnitř a jsou teď cajk.Díry v těch malých květináčích měly zespoda taky.Ale zase si říkám,že 15l kýbl je přeci jen něco jinýho než 1l,tak to snad bude v poho.Takže říkáš radši zalívat zespoda přes misku a jestli jsem to dobře pochopil,tak když má květináč díry a misku zespodu,tak mám být klidnej s nějakýma deštěma?Nerad bych,aby kytka nerostla kvůli přelití a vypadala jako koště:-(

Naposledy upravil bartic 04-06-2009 v 15:32 PM

Old Post 04-06-2009 v 14:49 PM
bartic je offline   Profil uživatele bartic   Find more posts by bartic   Foto galerie člena bartic   Click here to Send bartic a Private Message   Add bartic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 4


Jo,dle mého názoru je to jako u všech květináčů.Já nemam v paneláku terasu,ale mám v pokoji jeden větší květináč,kde se to zavlažuje taky do mysky a když přidávám hnojivo tak leju vrchem a potom několikrát vrchem zavlažím,ale to už mám v oku,kolik vody dám vrchem abych to nezbíral z koberce.
Kytky mám na parapetu a kontroluju mysky.Když tam není voda tak zaleju.Zatím neprotestujou.
Terasa má výhodu.
Když budeš zalívat jenom vrchem tak nemáš přehled o vlhkosti,musel by si to řešit nějakým čidlem - zbytečné ....

mimacka

Old Post 04-06-2009 v 15:07 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bartic
Nový Člen

Karma uživatele bartic - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 22 

Příspěvek č. 5

Tak to budu hnojit vrchem zalívat zespodu,teda podle počasí samožrejmě.Noo a ještě jeden dotaz.Když bude pršet řekněme ve čtvrtek a a hlína bude pěkně mokrá a budu mít naplánováno,že to každý pátek zahnojím,tak co se tak stane,když naliju další litr vody s hnojivem do mokrý hlíny.Tím myslím,že když ta hlína bude mokrá a naliju tam hnojivo,tak to proteče a vyteče to do misky a je jasný,že kytka nebude nasávat to hnojivo z misky,když bude mít dostatečne mokrou hlínu od dešte,tak to znamená,že to hnojvo zůstane v misce a odpaří se.To právě nechci

Naposledy upravil bartic 04-06-2009 v 15:52 PM

Old Post 04-06-2009 v 15:19 PM
bartic je offline   Profil uživatele bartic   Find more posts by bartic   Foto galerie člena bartic   Click here to Send bartic a Private Message   Add bartic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 6

Pokud jsem na škole dobře pochopil chemikáře,tak pokud je kapalné složení tekutiny s několika příměsí a odpaří se voda,potom složka hnojiva zůstane v mysce jako prášek a ten nejspíš vyfouká vítr.
Máš několik možností - 1/ rozdělit dávku hnojení na více menších částí (pokud dáš 1/2litr jenorázove tak dej deci každý den od pondeli do pátku-kytka si svoje vezme) - 2/ vynech hnojení dokud květník trochu neproschne a přihnoj potom.

mimacka

Old Post 04-06-2009 v 17:11 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bartic
Nový Člen

Karma uživatele bartic - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 22 

Příspěvek č. 7

Díkes chlape za rady,promyslím to a nějak to musím vykoumat:-)Kdyby někdo měl ještě nějaký nápady či rady,tak budu jedině rád!!

Old Post 04-06-2009 v 20:47 PM
bartic je offline   Profil uživatele bartic   Find more posts by bartic   Foto galerie člena bartic   Click here to Send bartic a Private Message   Add bartic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LOPIK
Nový Člen

Karma uživatele LOPIK - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 8

To all: Jelikoz je tohle muj prvni prispevek tak chci timto pozdravit vsechny pestitele.

To bartic: Tvoje tema me velmi zaujalo protoze na terase pestuji uz 7 let takze se s tebou rad podelim o sve zkusenosti. K tvym dotazum: Dest samotny kytkam neublizi. K tem tackum pod kvetinace: ja osobne je nepouzivam prave proto, ze zabranuji odtoku prebytecne vody (tj. preliti) Co se tyce povetrnostnich podminek tak to je na terase trosku problem ale vse se da vyresit. Doporucuji na dno kvetinacu pridat par kamenu nebo jinou zatez. Zabrani to prevrzeni. I maly pad muze kytku poskodit (zvlaste v kvetu) a to nemluvim o tom, kdyby jsi po bource hledal kytky u souseda :-) V pripade bourky bych doporucil kytky schovavat. Je to jistota. Neni na skodu kytky privazovat k tycim jako rajcata. Nevyvraci se a jakmile maji drevnate stonky tak se rady lamou. Doporucuji zastrihavat (Bush styl). Dlouhani nemaji sanci. A co se tyce hnojeni: Ano dest vyplavuje ziviny ale ne v takove mire, aby jsi je po kazdem desti hnojil znovu. Za chvili by jsi je spalil. U hnojeni se rid pravidlem: mene je nekdy vice. Jakekoliv dalsi dotazy ti rad zodpovim. At rostou...! :-)

Old Post 05-06-2009 v 12:44 PM
LOPIK je offline   Profil uživatele LOPIK   Find more posts by LOPIK   Foto galerie člena LOPIK   Click here to Send LOPIK a Private Message   Add LOPIK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bartic
Nový Člen

Karma uživatele bartic - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 22 

Příspěvek č. 9

Moc děkuju za tvůj příspěvek.Nikdy jsem na terase nepěstoval,tak moc uvítám tvoje zkušenosti:-)Mám hned několik otázek.Jak řešíš zálívání?Co děláš,když prší 4 dny v kuse,to musí tak kytka být uchcaná ne?Jak hnojíš kytky,když dejme tomu máš naplánovaný každý čtvrtek zahnojit a ve středu by pršelo a v pátek taky.To se to hnojení musí vyplavit?A ještě k tomu zastříhnutí,kytky jsem zvyklý zastřihovat 2x,to znamená nad 3.patrem(nepočítám děložní lístky) a pak až se to rozvětvý,tak nechám vyrůst jedno patro a další hned střihnu.Jak by jsi mi doporučil je ještě střihnout,aby z toho byl keřík a neutrpěl extrémně výnos?A poslední otázka,jaký si měl výsledky?Jede to na terase slušně?:-)

Old Post 05-06-2009 v 13:05 PM
bartic je offline   Profil uživatele bartic   Find more posts by bartic   Foto galerie člena bartic   Click here to Send bartic a Private Message   Add bartic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cabadaj
Nový Člen

Karma uživatele cabadaj - 25% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 10

No ja myslim,ze muzes k tem kytkam rovnou nasypat 0,5kg krystalonu start,aby ti tam nejaky hnojky zustaly:-))ec nebude tak vysoky,jenom asi tak 20,coz ty tvoje Fríštiny urcite zvladnou:-)))))Jo jinak Marat ma dneska narozeniny,takze budou zas nejaky psychozy... Cus Viky

Old Post 06-06-2009 v 11:52 AM
cabadaj je offline   Profil uživatele cabadaj   Find more posts by cabadaj   Foto galerie člena cabadaj   Click here to Send cabadaj a Private Message   Add cabadaj to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cabadaj! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Freedom
Nový Člen

Karma uživatele Freedom - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 11


Zdarec na terase pěstuji 4 roky a jak už jse tu psalo tak bývají problemy z větrem pokud terasa neni nějak kryta. Ja to řešim stylem že všecky kití srazim k sobě ke zdí a zatím to vychazí.Každym rokem mívam problemi z napadením trásněnek, nevím čím to je jestli je to vysokyma teplotama nebo nevím ale vždy to dopadne dobře:-)) Jo a vysledky jsou slušné:-))) Přeji at se daří!

Old Post 06-06-2009 v 12:57 PM
Freedom je offline   Profil uživatele Freedom   Find more posts by Freedom   Foto galerie člena Freedom   Click here to Send Freedom a Private Message   Add Freedom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LOPIK
Nový Člen

Karma uživatele LOPIK - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 12

Zdravim bartic, prejdu rovnou k dotazum: Zalevani - jak uz jsem psal v predchozim prispevku, pokud mas zajisteny odtok vody tak se kytka neuchlasta. V pripade dlouhodobych destu si moc nepomuzes kytka se zpomali v rustu a v horsim pripade (v kvetu) zacne plesnivet. To hnojeni az tak neres. Kytka stejne neco ze zalivky vstreba a pokud se ti to parkrat vyplavi tak to na kytce nezanecha zadne nasledky. Posledni rok jsem se pustil i do indooru takze pokud je napr. cely tyden pod mrakem a prsi tak je proste schovam do skrine a svitim jim umele. S pocasim nic nenadelas ale spousta outdoor pestitelu ma i v nasich podminkach skvele vysledky. Urcite se nesnaz to hnojeni nejak dohanet. To by kytkam pritizilo vic nez chvilkovy "nedostatek" zivin (v pude se stejne nejake udrzi). Zastrihovani- ja zkousim kazdy rok neco jineho (napr. co se zde doctu nebo mi jini pestitele doporuci) ale osvedcila se mi nejvic metoda (opravdu si nevzpomenu jak se nazyva tak to rozepisu, mozna je to prave ta, kterou tu popisujes), kdy zastipnu hned druhe patro, vyrasi misto jednoho vrcholku dva jakmile naskoci na techto dvou vrcholcich listy zase jim fiknu vrsky a tyto dva vrcholky se zase rozvetvi na 4 a tak muzes pokracovat "temer" do nekonecna (znamy touhle metodou dosel az na 64 nadhernych mikrofonu, pokud vim tak 128 jeste nikdo nezvladl). Tento rok se pokousim o FIM. Ale predevsim se da keru dosahnout vhodnym vyberem genetiky. Pokud zvolis dobrou odrudu tak se ti bude do kericku formovat sama i bez zastipovani. A co se tyce vysledku tak jsou jedny z nejlepsich, co jdou venku vypestovat. Mame obrovskou vyhodu v tom, ze nam na kytky sviti prakticky celej den, takovy luxus vetsina outdoor pestitelu nema :-) Pozdeji se pokusim pridat i nejake foto ale nejsem si jisty vysledkem (spoustu veci na tomhle foru jeste neumim pouzit).

Old Post 07-06-2009 v 10:08 AM
LOPIK je offline   Profil uživatele LOPIK   Find more posts by LOPIK   Foto galerie člena LOPIK   Click here to Send LOPIK a Private Message   Add LOPIK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LOPIK
Nový Člen

Karma uživatele LOPIK - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 13


foto - snad, POVEDLO SE, mimochodem tohle je jedna kytka. Az bude cas tak sem pridam dalsi

Naposledy upravil LOPIK 08-06-2009 v 18:49 PM

Old Post 07-06-2009 v 10:14 AM
LOPIK je offline   Profil uživatele LOPIK   Find more posts by LOPIK   Foto galerie člena LOPIK   Click here to Send LOPIK a Private Message   Add LOPIK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LOPIK
Nový Člen

Karma uživatele LOPIK - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 14


15 mikrofonu, cca 30 cm delka kazdy

Old Post 08-06-2009 v 18:57 PM
LOPIK je offline   Profil uživatele LOPIK   Find more posts by LOPIK   Foto galerie člena LOPIK   Click here to Send LOPIK a Private Message   Add LOPIK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LOPIK
Nový Člen

Karma uživatele LOPIK - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 15


No a tohle se urodilo z te predesle fotky. Kytky na terase opravdu stoji za to! :-)

Old Post 08-06-2009 v 19:03 PM
LOPIK je offline   Profil uživatele LOPIK   Find more posts by LOPIK   Foto galerie člena LOPIK   Click here to Send LOPIK a Private Message   Add LOPIK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bartic
Nový Člen

Karma uživatele bartic - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 22 

Příspěvek č. 16

Máš čeče pěkný paldy:-)

Old Post 09-06-2009 v 06:28 AM
bartic je offline   Profil uživatele bartic   Find more posts by bartic   Foto galerie člena bartic   Click here to Send bartic a Private Message   Add bartic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:01 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-04-2020 - Pěstování na stromech II. - 7 odpovědí
07-05-2017 - Pěstování poprvé - 9 odpovědí
11-05-2016 - Pěstírna na verandě - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6146800 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív