Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Červíčci v kokosu , chvostoskok ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Červíčci v kokosu Příspěvek č. 1

Zdravim,
Pujdu rovnou k veci, fotky nemam protoze to co budu nize popisovat je tak malinke ze se mi to vubec nepodarilo zachytit. Jak sem jiz v nazvu zminil pestuju v nove kupovanem plagron kokosu. Pri zalevani pozoruju, ze v miste kam tece voda vylezaji uplne malinkaty (asi tak pul milimetru dlouhy) cervicci. Sou jasne bílý. Kdyz sem si zde na foru prohlizel nejaky fotky narazil sem na takovou jakoby mouku na listech, driv sem si toho vubec nevsiml ale ted pokud se kouknu na par listu tak to tez vidim. Takove malinkate bile flicky, jako mouka to vypada. Vse co sem tady popsal pozoruju na vsech kytky, co myslite ze by to mohlo bejt a jak proti tomu bojovat ?...33. den rustu... cize info v mym druhym topicu v mikropestovani.

Old Post 04-01-2010 v 21:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 2

Hoj,

jsou ze spod listů nějací broučci? Mohlo by se jednat o svilušky.

Červíci pravděpodobně larvy smutnic - černé mušky. Spozoroval jsi nějaké?

Více zde - svilušky a zde - smutnice

Čuz

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 05-01-2010 v 05:54 AM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Macek001
Stálý Člen

Karma uživatele Macek001 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 76  

Příspěvek č. 3

Červíčci budou zaručeně larvy smutnic. Zabírá na to zalití Mospilanem.
Ty flíčky by mohly být svilušky, nebo třásněnky. Na to zas zabírá postřik prostředkem Omite. Rozhodně bych to nepodcenoval, oba dva škudci ti mohou kytky zahubit. Prostředky jsou chemky, ale zabírají dokonale. Pokud seš v 33. dni růstu, do sklizně se zaručeně odbourají. Ostatně v návodu je napsáno, jaká je bezpečná lhůta při použití na ovoce a zeleninu. Dávkování bych doporučil dle návodu jako na pokojové květiny.

Old Post 05-01-2010 v 10:32 AM
Macek001 je offline   Profil uživatele Macek001   Find more posts by Macek001   Foto galerie člena Macek001   Click here to Send Macek001 a Private Message   Add Macek001 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

ze spodu na listu sem nic neobjevil.. a ty musky... jednu jedinou sem tam videl asi pred dvema tydny a myslel sem ze je to z máty (taky ji tady pestuju) kazdopadne sem tomu nevenoval pozornost. Dnes sem jiz koupil Mospilon jak mi doporucil Macek a uvidime jak to bude fungovat diky vam oboum za rady

Old Post 05-01-2010 v 15:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Nechodim sem často. Už jsem ty červíčky v odtokový vodě taky měl jak v kokosu tak v hlíně a v obou případech to bylo pří napadení rostlin třásněnkama. V obou případech jsem postříkal rostliny omite a zmizelo to. Omite na třásněnky sice funguje ale jen na ty co jsou na listech. Proč zmizeli ty červíkové netušim. Každopádně je ve volném prodeji přípravek rozpustný ve vodě kterým se to zaleje a ono to ty červíky umrtví.
Vzhledem k tomu, že u mě ty červíčci nenapáchaly vyditelný škody tak je otázka jestli tento problem řešit nebo ne.
Ale přípravek na to existuje.

Old Post 08-01-2010 v 01:37 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

pouzil sem Mospilan a problem vyreseny, diky vsem a jinak muzete sledovat muj topic jak to pokracuje ...

Old Post 18-01-2010 v 15:08 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenaro
Stálý Člen

Karma uživatele jenaro - 78% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 7

Knofl prosim te - ty jsi primo zalejval substrat tim Mospilanem..?
Nebo kombinoval s postrikem nejakou jinou chemkou?
Totiz taky se u me objevili v Matkach v kokosu takove bile cervicky.... a jeden znamej mi vcera uplne vystrasil ze asi pred pul rokem takovy cervi mu uplne sezrali jednu Matku zevnitr...

Poradte mi prosim, kamaradi.... jsem tim vystresovanej a hlavne ze nemam s tima potvorama zadnou skusenost...
V pripade zebych to zalil Mospilanem - musel bych to jeste opakovat za nejakou dobu nebo to uz bude ok? Eventuelne kombinace s postrikem..?
Dekuji vsem za comments ))
Jenaro

NB - rozhod jsem koupit dnes ten Mospilan - kolik toho mam dat do zalivky aby mi nechcipli Mamky? Vsude na netu jsem cet jenom o postrikavani Mospilanem, nikoli o zaliti.... ale nakolik chapu, postrik mi nepomuze, jelikoz ti cervicki|larvy sedeji uvnitr substratu...

Naposledy upravil jenaro 14-11-2010 v 07:03 AM

Old Post 14-11-2010 v 05:39 AM
jenaro je offline   Profil uživatele jenaro   Find more posts by jenaro   Foto galerie člena jenaro   Click here to Send jenaro a Private Message   Add jenaro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LAmater
Stálý Člen

Karma uživatele LAmater - 28% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 8

Jenaro...
Reagujes na prispevek psany v lednu :-)
Odpovim ti ja.
Mel jsem napadenou cimru trasnenkama a je to fakt maras se jich zbavit.
Biool a podobne biosracky byly na hovno.
Tri tydny jsem se s tim hral a nic.
Akorat ze jedu bublery takze u korenu jsem to nemnel.
Jedine co mi pomohlo byl prave sacek Mospilanu za 29kc.
Nic s tim nezalivej.
Namichej dle navodu a udelej postrik.
Ono to projde celou rostlinou a mas klid.
Do dvou dni jsem nenasel jedinou potvoru.
Od te doby na Mospilan nedam dopustit.
Fungoval i na tech par smutnic ,co mi tam zabloudily.

Hold neni dobre nechavat sekacku na travu v mistnosti vedle travy :-)

U toho postriku se snaz moc nedychat :-)

Dělám co můžu,protože nedělám,co musím...

Naposledy upravil LAmater 14-11-2010 v 13:53 PM

Old Post 14-11-2010 v 13:41 PM
LAmater je offline   Profil uživatele LAmater   Find more posts by LAmater   Foto galerie člena LAmater   Click here to Send LAmater a Private Message   Add LAmater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

Ahoj, tak kolega ti tady radi postrik, moje osobni zkusenost je ovsem se zalitim. Koupil sem takove baleni po dvou saccich, kazdy mel 1.8g, v gshopu mi radili at to zaleju 2x ovsem jednou stacilo. Jeden ten sacek sem rozmichal myslim ze v 5ti litrech vody, udelala se takova do modra tekutina a tim sem to zalil, do druhyho dne sem nenasel zadnou tu mrchu zkus to

Old Post 14-11-2010 v 14:36 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 10

ja používam toto a druhy den je klid mam to vyzkousene i na kokos nasypes trochu trochu do kvetinace na povrch a ono se to pomalu rozpousni cca 14 dní takže vsechny vychcipaj použil jsem to i na 8 dní starou kytku a v pohode.
http://www.eshop-pro-zahradu.cz/sav...-10g-2x15g.html

Old Post 14-11-2010 v 19:11 PM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenaro
Stálý Člen

Karma uživatele jenaro - 78% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 11

LAmater, Knofl, krasus - dekuji za prispevky )))
Tak vcera jsem prines z OBI ten Mospilan, 2 sacky po 1,2 g. Rospustil oba v 6 litrech vody, z toho 2 litry pouzil na postrik a 4 litry rozdelil na 5 dilu a zalil tim 5 kytek... Ted se probudil a ihned sel podivat jestli to nemam chciply.... ale w poho )))
Jedine co mi sere tak je to ze jsem zapomel udelat totez ze dvouma palmama co mi stoji v obyvaku... ale pro jistotu to udelam ihned dnes.
S pozdravem Jenaro ))

NB - mam-li to po nejakej dobe opakovat..?

Old Post 15-11-2010 v 04:43 AM
jenaro je offline   Profil uživatele jenaro   Find more posts by jenaro   Foto galerie člena jenaro   Click here to Send jenaro a Private Message   Add jenaro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

ja uz to neopakoval a po celou dobu growu se tam ty potvory uz neobjevily... jak chces, neuskodis tomu

Old Post 15-11-2010 v 18:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 13

Takže už jsme to vykoumali a je to tady , tohle je také chvostoskok , viz tento trýd , tady to zavírám dalši diskuze tam , díky Hlava

Naposledy upravil Hlava 02-04-2011 v 00:26 AM

Old Post 28-03-2011 v 07:50 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:47 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-11-2008 - Hmyz v kokose....chvostoskok ?? - 7 odpovědí
24-01-2008 - Škůdci v hydru , chvostoskok ?? - 9 odpovědí
14-04-2007 - Larvičky v roztoku bubleru - Help , Chvostoskok ?? - 11 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6672610 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív