Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Trubkové NFT
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Trubkové NFT Příspěvek č. 1


Zakládám nové téma, protože podobné tady ještě asi není. Je tady spousty témat na klasický NFT, ale na trubkové jsem nenašel. Tohle téma nezakládám nejen na to abych ukázal co umím já, ale hlavně abyste mi pomohli to vše zrealizovat. Začínal jsem na bubblerech ale kvůli problémům ( tehdy asi kvuli vodě ) jsem přešel na hlínu. Nicméně už mě nebaví tahat se s pytlema a potom tu hlínu vozit pryč. Takže abych předešel tentokrát problémům s vodou, vybavil jsem se reverzní osmozou. A abych přešel k celému systému mám jasno v několika bodech....

1. - bude se jednat o trubkovou verzi ( inspiroval jsem se u pěstitelů salátů )
2. - hnojiva budou značky Canna se kterou jsem nadmíru spokojen
3. - systém bude bezkošíčkový ( tudíž jediným médiem bude RW kostka )
4. - díry budou na 7x7 RW kostku klasicky vykroužené
5. - výtok pujde rovnou zpět do nádrže

To, co potřebuju doladit jsou následujicí body....

1. - Vzduchování: Hlava píše, že na 1 litr/ 15 L vzduchu, takže přemýšlím jaký vzduchovací motorek bude stačit. Dobrou zkušenost mám s Atman 9500, ale uvidíme... Vzduchovací kamen bude vzduchovací disk.

2. - Nádrž: Tady je asi kámen úrazu. Nevím jestli bude lepší pořídit plochou ( a umístit ji pod systém ) nebo kybl ( v mém případě original 25 L bubbler od Neptunu ) a umístit mimo stan. Mám LED takže musím dodržet určitý výškový odstup od světel. Ale plánuju SOG takže žádný vysoký monstra neplánuju. Dále jak objemnou nádrž ? Nemám ani ponětí jak holky žerou v klasickým NFT.... přání je abych tam nemusel dolejvat co každej druhej den ale ani abych musel vylejvat do hajzlu 60 litrů zálivky

3. - Trubky: Aby to bylo fakt bytelný tak bych rád použil vodařský trubky ale odrazuje mě nutnost pořídit si polyfuzní svářečku na spojování. Jednoduší bude asi pořídit si PE trubku.

4. - Čerpadlo: No, tak čerpadlům rozumím asi jako koza náklaďáku. Absolutně netuším jak silný čerpadlo potřebuju. Bude běžet nonstop takže nesmí rozrazit silou trubky ale musí být silné tak aby dokázalo zásobovat 10 nebo 20 hadiček ( ještě nevím jestli dám 1 nebo 2 hadičky na každou trubku ). Bude taky záležet na tom jestli bude nádrž pod systémem nebo vedle... pak ten výtlak bude muset být větší.

Nákres doplním později....

Old Post 28-03-2019 v 21:15 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Příspěvek č. 2


Tady aspon přibližnej náčrt

Old Post 29-03-2019 v 12:50 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 3

za 1 si nenapsal to nejdulezitejsi a to je rozmer toho pocinu

za 2 te varuju: nejpodstatnejsi pro pestovani ciste ve vode je PROSTOR ten musi byt suchy a maximalne cisty, dobre odizolovany barak [zadny vlhy zdi kde by se mohlo neco drzet] a nejhorsi prostor pro tyhle systemy je sklep nebo spinava garaz [vlastni zkusenost]

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty


1. - bude se jednat o trubkovou verzi ( inspiroval jsem se u pěstitelů salátů )


konopi neni salat, korenovy bal ma mnohonasobne vetsi, takze urcite neco kde to bude mit vic prostoru pro koreny.

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty

3. - systém bude bezkošíčkový ( tudíž jediným médiem bude RW kostka )


copak kosicek je nejaky medium? medium je VODA

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty

1. - Vzduchování: Hlava píše, že na 1 litr/ 15 L vzduchu, takže přemýšlím jaký vzduchovací motorek bude stačit. Dobrou zkušenost mám s Atman 9500, ale uvidíme... Vzduchovací kamen bude vzduchovací disk.


neni potreba

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty

2. - Nádrž: Tady je asi kámen úrazu. Nevím jestli bude lepší pořídit plochou ( a umístit ji pod systém ) nebo kybl ( v mém případě original 25 L bubbler od Neptunu ) a umístit mimo stan. Mám LED takže musím dodržet určitý výškový odstup od světel. Ale plánuju SOG takže žádný vysoký monstra neplánuju. Dále jak objemnou nádrž ? Nemám ani ponětí jak holky žerou v klasickým NFT.... přání je abych tam nemusel dolejvat co každej druhej den ale ani abych musel vylejvat do hajzlu 60 litrů zálivky


nadrz by mela byt pod systemem a to idealne tak, ze kdyz se neco posere, tak at to tece do nadrze a jelikoz si nezminil rozsah pocinu tak na dalsi tvoje otazky neni odpoved.

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty


4. - Čerpadlo: No, tak čerpadlům rozumím asi jako koza náklaďáku. Absolutně netuším jak silný čerpadlo potřebuju. Bude běžet nonstop takže nesmí rozrazit silou trubky ale musí být silné tak aby dokázalo zásobovat 10 nebo 20 hadiček ( ještě nevím jestli dám 1 nebo 2 hadičky na každou trubku ). Bude taky záležet na tom jestli bude nádrž pod systémem nebo vedle... pak ten výtlak bude muset být větší.



cerpadlo se vybira podle velikosti systemu a nadrze. pro predstavu: ve stanu 3x1.5m mam 700litru nadrz a 2500l cerpadlo..

Old Post 29-03-2019 v 13:15 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Příspěvek č. 4

Tak to vezmu od začátku...

1. To vím, jel jsem bubblery v 25 L kyblu takže si sem vědom kolik bude kořenů.... ale.... Nehodlám je mít dlouho na růstu a ty trubky mají šířku 10 cm takže si myslím že prostor pro kořeny je dostatečně velký.... ale výsledek ukáže až to bude zbudovaný.

2. Košíček sice není médium ale ten hydroton v něm by byl. Navíc pokud by tam byl košíček s hydrotonem museli by tam být trysky nebo dostatečně vysoká hladina vody aby se voda na začátku dostala těsně k tomu košíčku aby to neuschlo. Navíc ty trubky nejsou uzavřený takže bych ten okruh musel uzavřít a ty konce tam přilepit, takhle je to komplet průtokový.

3. Proč není potřeba vzduchování do vody ? To ta zálivka bude tak rychle vysátá že ji není potřeba udržůovat okysličenou ?

4. Box 150x150....... 10 tech trubek vedle sebe. V nákresu už jsem dal ten kalfas nakonec pod ten odtokovej žlab.

5. Přemýšlím nad 95 L kalfasem....... 700 litrů ? to máš jak velkou nádrž ? máš prosím odkaz ? Ono taky záleží jak vedou trubky, jak jsou silný a kolik hadiček máš....

Old Post 29-03-2019 v 13:27 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Příspěvek č. 5

Jinak ještě dodávám že všude kolem je to perfektně vydezinfikovaný a nikde ani smítko prachu z minulosti jsem se přesvědžil že čistota je velice důležitá

Old Post 29-03-2019 v 13:34 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty
1. To vím, jel jsem bubblery v 25 L kyblu takže si sem vědom kolik bude kořenů.... ale.... Nehodlám je mít dlouho na růstu a ty trubky mají šířku 10 cm takže si myslím že prostor pro kořeny je dostatečně velký.... ale výsledek ukáže až to bude zbudovaný.


je uplne jedno jak dlouho je budes mit na rustu, koreny byvaji stejne velke jak kytka. ja davam 4-7 dni max. a koreny jedou vzdycky az dolu do nadrze a pres celou nadrz az k cerpadlu

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty

2. Košíček sice není médium ale ten hydroton v něm by byl. Navíc pokud by tam byl košíček s hydrotonem museli by tam být trysky nebo dostatečně vysoká hladina vody aby se voda na začátku dostala těsně k tomu košíčku aby to neuschlo. Navíc ty trubky nejsou uzavřený takže bych ten okruh musel uzavřít a ty konce tam přilepit, takhle je to komplet průtokový.


proboha hlavne zadnej hydroton, mam kosicky a zadnej hydroton v nich nemam... staci se podivat do galerie. sice nevim jak to myslis, ale fungovat by to melo, jen na koreny nesmi svitit! a pocitej s tim, ze pokud je budes mit v 10cm trubce tak polezou ven vsudy kudy to pujde.

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty

3. Proč není potřeba vzduchování do vody ? To ta zálivka bude tak rychle vysátá že ji není potřeba udržůovat okysličenou ?


okysliceni zajistuje cerpadlo dostatecne samo a jako bonus mas stabilnejsi PH + mam vyzkouseno ze s nebo bez vzduchovani neni zadny rozdil.

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty

4. Box 150x150....... 10 tech trubek vedle sebe. V nákresu už jsem dal ten kalfas nakonec pod ten odtokovej žlab.


10 trubek v tak malem boxu si neumim moc predstavit, ale asi nechapu ten koncept co myslis. [ja mam na mysli neco jako aeroflo] a ten zlab se ti pravdepodobne ucpe korenama.

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty

5. Přemýšlím nad 95 L kalfasem....... 700 litrů ? to máš jak velkou nádrž ? máš prosím odkaz ? Ono taky záleží jak vedou trubky, jak jsou silný a kolik hadiček máš....


pouzivam ty kvadry od general hydroponics aeroflo a k tomu mam custom udelany nadrze z lakovaneho dreva [ram] vylozenej izolaci [ten kvalitni polystyren] a v nem mam jezirkovou plachtu. celkove je na 875litru, davam700 a pro predstavu jim to staci tak akorat na cca. 14 dni [ve fazi max. spotreby kdy stan je uplna jungle] u tebe s LEDkama nebude takova spotreba

Old Post 29-03-2019 v 13:56 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Příspěvek č. 7

No jo ale ty máš origo sestavenej system.... i když bych vynechal ten hydroton a měl jen RW kostku položenou v košíčku tak to nemění nic na tom že bych ten systém musel mít uzavřenej a musel bych tam udržovat hladinu vody v urovni košíčků nebo vést hadičku ke každé kytce ne ?

Old Post 29-03-2019 v 14:11 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Příspěvek č. 8

A další věc.... to potrubí má 55 mm na výšku !!!! Tam těžko dáš košíček... nejmenší co se dělají jsou 5 cm na výšku tuším a to by mě tam zbylo 0,5 cm volnýho prostoru. Na druhou stranu by aspon takhle byl prostor pro kořeny než jen to mít položený v té trubce. Nicméně bych zase rád měl rostlinky v RW kostce 7x7 cm aby byla dostatečně prokořeněná a tu bych do toho košíčku pak asi nedostal. Ale použít košíček je dobrej nápad.

Old Post 29-03-2019 v 14:18 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 9

uzavreny to musi byt jinak to podle me nebude fungovat, ty koreny vylezou tim bokem ven a budou uplne exponovane svetlu a vsemu.. a jak se to zachova v takovym pripade nevim, ale moc bych na to nevsazel ze to bude spolehlive fungovat.

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty
A další věc.... to potrubí má 55 mm na výšku !!!! Tam těžko dáš košíček... nejmenší co se dělají jsou 5 cm na výšku tuším a to by mě tam zbylo 0,5 cm volnýho prostoru. Na druhou stranu by aspon takhle byl prostor pro kořeny než jen to mít položený v té trubce. Nicméně bych zase rád měl rostlinky v RW kostce 7x7 cm aby byla dostatečně prokořeněná a tu bych do toho košíčku pak asi nedostal. Ale použít košíček je dobrej nápad.


asi je to cely moc maly, ja kdybych stavel znova tak uz nepouziju ani ty krychle z aerofla pac jsou proste maly pro canabis. pouzil bych tu velkou oranzovou odpadni trubku! nedavno sem nad ni slintal v hornbachu

Old Post 29-03-2019 v 14:23 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Příspěvek č. 10


No kam až polezou ty kořeny je otázka... Nicméně já bych nerad pořizoval ty velký trubky protože bych musel dát hadičku ke každýmu košíku zvlášť a to není uplně moje představa.. muselo by být hodně silný čerpadlo aby dokázalo tlakově ustát tak velkou zátěž. Nejraději bych pořídil klasickou NFT vanu ale prostě sehnat vanu 140x140 nejde. Když bych ju chtěl na míru udělají jen 130 x 130 a to by vyšlo na ranec. A ještě bych si to musel jet vyzvednout přes pul republiky. No uvidíme.. Ale ono uplně nevadí když ty kořeny vyplní tu trubku ne ? Hlavně když se k nim dostane dostatek vody. A ten konec zaslepím nějakou černou jemnou síťovinou aby zachytila ty kořeny ale aby propustila vodu.

Old Post 29-03-2019 v 14:34 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 11

s tema nadrzema a vanama s rozmerem vetsi nez 100cm je problem no.. co si sam nevyrobis to nemas. koreny polezou vsude kudy to pujde tomu ver, hlavne pokud to budes mit v takhle malem potrubi.

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty
Nicméně já bych nerad pořizoval ty velký trubky protože bych musel dát hadičku ke každýmu košíku zvlášť a to není uplně moje představa.. muselo by být hodně silný čerpadlo aby dokázalo tlakově ustát tak velkou zátěž.


ty hadicky nejsou nutne, ale naopak je prave nutne udrzovat tu hladinu, coz je asi stejne jistejsi, pac nejednou se mi stalo, ze jsem zapomel zapnout cerpadlo po udrzbe a nebejt zvyseny hladinky vody tak bylo po nich. :{ jinak do stanu 1.5x1.5m ti staci 1500l cerpadlo bohate i kdybys mel 30 hadicek tam.

Old Post 29-03-2019 v 14:43 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Příspěvek č. 12

No jenže sežen vetší potrubí nesezenu ani to co máš ty... v česku to snad nikdo nevyrábí... jen objednat z číny a to by mě vyšlo poštovný na ranec a min. odběr je kolem 3 000 m !!! Takže to padlo.... Ono ale ani nebude vadit když tam budou kořeny třeba do výšky 2 cm a to už by tam muselo být kořenů aby šli takhle do výšky. Tam bude stačit že ta voda bude skrz ty kořeny protíkat.

Old Post 29-03-2019 v 14:50 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty
No jenže sežen vetší potrubí nesezenu ani to co máš ty... v česku to snad nikdo nevyrábí... jen objednat z číny a to by mě vyšlo poštovný na ranec a min. odběr je kolem 3 000 m !!! Takže to padlo.... Ono ale ani nebude vadit když tam budou kořeny třeba do výšky 2 cm a to už by tam muselo být kořenů aby šli takhle do výšky. Tam bude stačit že ta voda bude skrz ty kořeny protíkat.



jj PAIN! nejlepsi to sestavit vsechno jen z veci z hornbachu, musi se sice hodne vymejslet predelavat a domejslet, ale da se to! i tu trubku tam sezenes, jen nebude plocha ale kulata..

kazdopadne tu odtokovou diru bys mel mit zespodu ne z boku.

Old Post 29-03-2019 v 15:18 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Příspěvek č. 14

Kterou odtokovou díru myslíš ? Tu z toho odtokovýho žlabu nebo ten odtok z jednotlivýho potrubí ?

Old Post 29-03-2019 v 15:25 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gauss
Stálý Člen

Karma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% PěstitelskáKarma uživatele Gauss - 88% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 336 

Příspěvek č. 15

no na zlab se uplne vysrat a z potrubi spodem dolu rovnou do nadrze, nic se nemuze posrat. a chce to aspon 150l nadrz a to fakt minimalne.

jo ty mas vlastne ty LEDky, tak to 150l bude ok, na krasnejch 10 dni na to nebudes muset sahnout urcite.

Old Post 29-03-2019 v 15:51 PM
Gauss je offline   Profil uživatele Gauss   Find more posts by Gauss   Foto galerie člena Gauss   Click here to Send Gauss a Private Message   Add Gauss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MatesMaty
Stálý Člen

Karma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% PěstitelskáKarma uživatele MatesMaty - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 481  

Příspěvek č. 16

Ten žlab je tam na to aby šla voda ze všech trubek tam a nasledně 1 hadicí zpět do nádrže. Nebudu přeci dělat 10 odtokových hadic do 1 tanku. Jj ledky od frynka. Kalfasy jsou ve velikosti max 90 litrů, a vetší nádoby už nejsou ploché aby se vlezly pod system.

Old Post 29-03-2019 v 16:00 PM
MatesMaty je offline   Profil uživatele MatesMaty   Find more posts by MatesMaty   Foto galerie člena MatesMaty   Click here to Send MatesMaty a Private Message   Add MatesMaty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:35 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
05-10-2017 - Trubkové NFT vs Kaflas - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6353400 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív