Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Můj první AEROPONICKÝ SYSTÉM
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
vanek.cz
Nový Člen

Karma uživatele vanek.cz - 52% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 5  

Hydroponie Můj první AEROPONICKÝ SYSTÉM Příspěvek č. 1



Ahoj, po dlouhém uvažování a občas nějakém pěstění jsem se rozhodl postavit můj první
AEROPONICKÝ SYSTÉM


POUŽITÝ MATERIÁL:

Čerpadlo Atman AT-305 / 335,- ATMAN
Kbelík od Primalexu 40 kg
Rozvody vody PVC chránička (elektro , průměr 2,5) lepší je použít PVC kvůli hnojkám / 135,-
Roztřikovací trysky GARDENA
Stříbrná karimatka na obalení kbelíku proti světlu / 75 ,-
Hydroponické květináče (OBI) / 4x25,-
Použitá hnojka zatim WuxalSuper / 135,-

CENA : 800 - 900,-

Konstrukce kbelíku :

1. pořádně vymýt od zbytků barvy
2. obalení (polepení) kbelíku proti slunci a pronikajícímu světlu do kbelíku ( zabrání tvoření řas)
3.do horního víka rozměřit díry na květináče mám zde 4 o průměru 12 cm
4. udělat rozvody na trysky, mám to vždy mezi květináče, tak aby kořeny nebyli na žádné straně suché, dole u čerpadla je odpadní trubka zaslepaná ze zhora a ze spodu a ze všech stran jsou do ní udělány díry , tak aby to fungovalo jako rozbočovač pro vodu viz foto: ROZBOČOVAČ na lepení PVC doporučuji lepidlo Uhu najdete v OBI stojí do 100,-
5 ukončení trubek (rozvodů) použil jsem víčka od PET lahví a do nich jsem ze zhora instaloval trysky - foto: UKONČENÍ ROZVODŮ

FOTA + VIDEO
STAVBA 1
STAVBA 2 FINISH
VIDEO NA YOUTUBE

DŮLEŽITÉ:

Použité trysky jsou od Gardeny Micro Drip System
TRYSKY MAJÍ V SOBĚ ZPĚTNÉ VENTILKY (KULIČKY) TY VYNDAT - opatrně trysky otevřít, vzít nůž a v místě spodní části (oranžová) a vrchni otočné části (šedá) zakrojit nůž a rozcvaknout trysku a vyndat kuličku a zpět zacvaknout GARDENA

POUŽITÉ HNOJIVO ZATIM:

WUXAL SUPER – koncentrace 0,025% - 3ml hnojiva na 12 l vody

prosím je toto dobrý nápad ? viz níže

HYDROPONICKÉ SYSTÉMY A PEROXID VODIKU
6 ml peroxidu na 12 litrů nového roztoku s živinami a pak ještě třikrát týdně 2 ml pro udržení peroxidu v zálivce

KOUPIT ČI NEKOUPIT ?
PH a EC metr

HODNOTIT & NÁZORY
_____________________________________________

JSEM ZAČÁTEČNÍK FORA JSEM PROČETL, TAK SNAD NEVA ŽE SE ZEPTÁM

Na značkové hnojiva zatim nemám moc penez, koukal jsem na příspěvek kde se používal WUXAL SUPER a rostlo to krásně , jak hlídat PH a EC v jakých hodnotách a čim tyto hodnoty ovlivnovat , myslim čim zvyšovat a snižovat PH a EC díky moc všem

Naposledy upravil vanek.cz 27-06-2009 v 13:12 PM

Old Post 27-06-2009 v 11:11 AM
vanek.cz je offline   Profil uživatele vanek.cz   Find more posts by vanek.cz   Foto galerie člena vanek.cz   Click here to Send vanek.cz a Private Message   Add vanek.cz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kombík
Stálý Člen

Karma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 2

ph a ec se da sehnat za lepsi peniz, kup si od AHcka dutch formuli,obsahuje vse potrebne pro kyti.jinak to mas hezky zpracovany,sice sem myslel, ze aero dela spis mlhu nez proud vody jak ta tvoje tryska,ale ucel to asi splni

Curing - zaklady a druhy
Kombíkův indoorek 600w + 250w Sage & PPP
Mobile Box 600w drip, Sensi Star, White Widow, Budha
400w soil hydro drip PRIBEH POSLEDNIHHO MOHYKANA
CannalyseTestKit - hracicka pro hracicky

Old Post 27-06-2009 v 20:31 PM
kombík je offline   Profil uživatele kombík   Find more posts by kombík   Foto galerie člena kombík   Click here to Send kombík a Private Message   Add kombík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vanek.cz
Nový Člen

Karma uživatele vanek.cz - 52% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 3

prosím tě porad s tim PH a EC metrem jsem ochutnej do toho vrazit 3000,- díky za rady myslel jsi například TOTO ? , uvidíme jak to pojede, někdo tu používá rotační trysky tak by to mělo stačit , jde jen o rozvod živného rostoku :-) jištak vyměnim jen trysky

Naposledy upravil vanek.cz 27-06-2009 v 21:41 PM

Old Post 27-06-2009 v 21:34 PM
vanek.cz je offline   Profil uživatele vanek.cz   Find more posts by vanek.cz   Foto galerie člena vanek.cz   Click here to Send vanek.cz a Private Message   Add vanek.cz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kombík
Stálý Člen

Karma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% PěstitelskáKarma uživatele kombík - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 4

no do tech 3000 asi nic lepsiho neporidis,spis sem myslel kdyby si chtel usetrit tak staci adwa ph a ec dohromady za 1900kc. AH dutch formula je z grow,micro a bloom.defakto nic jinyho nepotrebujes.ale muzes dokoupit ruzny korenaky a boostery. a s tou tryskou nevim,nedelal sem aero.takze nekdo zkusenejsi by ti mel poradit jakou trysku nebo jestli je dobra

Curing - zaklady a druhy
Kombíkův indoorek 600w + 250w Sage & PPP
Mobile Box 600w drip, Sensi Star, White Widow, Budha
400w soil hydro drip PRIBEH POSLEDNIHHO MOHYKANA
CannalyseTestKit - hracicka pro hracicky

Old Post 27-06-2009 v 22:33 PM
kombík je offline   Profil uživatele kombík   Find more posts by kombík   Foto galerie člena kombík   Click here to Send kombík a Private Message   Add kombík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vanek.cz
Nový Člen

Karma uživatele vanek.cz - 52% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 5

Inspiroval jsem se tímto AERO/HYDRO

Jinak kdyby mi někdo pomohl objednat toto byl bych moc rád , vše bych mu uhradil je to za super cenu , pomohl by mi někdo ? nejde mi PayBal díky zde je LINK
PH & EC

Naposledy upravil vanek.cz 28-06-2009 v 08:31 AM

Old Post 28-06-2009 v 08:25 AM
vanek.cz je offline   Profil uživatele vanek.cz   Find more posts by vanek.cz   Foto galerie člena vanek.cz   Click here to Send vanek.cz a Private Message   Add vanek.cz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 6

Raději použij právě TY rotační trysky, výslednej efekt je daleko lepší. Velice dobře pokryjí plochu, prostě na nízkotlaký aero fungují výborně. Radil bych ti do nádoby přivédst silný vzduchování, aero má výhodu že kořeny mají možnost přijímat maximum kyslíku. Ten je ale potřeba doplňovat jinak kořeny spotřebují co v nádobě je a dál se začnou dusit. Pro určení kolik asi tak bublat používám jednoduchý pravidlo: kolik w svítíš tolik l/hod bublej. Obvykle to vychází i s rezervou.

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 02-09-2009 v 00:25 AM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od EricCartman
Raději použij právě TY rotační trysky, výslednej efekt je daleko lepší. Velice dobře pokryjí plochu, prostě na nízkotlaký aero fungují výborně. Radil bych ti do nádoby přivédst silný vzduchování, aero má výhodu že kořeny mají možnost přijímat maximum kyslíku. Ten je ale potřeba doplňovat jinak kořeny spotřebují co v nádobě je a dál se začnou dusit. Pro určení kolik asi tak bublat používám jednoduchý pravidlo: kolik w svítíš tolik l/hod bublej. Obvykle to vychází i s rezervou.


...ty woe uz prestan s tema nesmyslema !!!! "jednoduchý pravidlo: kolik w svítíš tolik l/hod bublej." kde jsi to nasel , to tak NENI!!!!!

Old Post 02-09-2009 v 01:51 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 8

Nikde jsem to nenašel, určil jsem to sám a s úspěchem to používám.
Ps: todhle je míněný jen pro aero

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 02-09-2009 v 10:27 AM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WAMParjan
Ultimate Fighter

Karma uživatele WAMParjan - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 626  

Příspěvek č. 9

no ty vole kde si viděl aero s bublákem ?? ty a kořeny sice berou kyslík ale rospuštěný ve vodě že ti to výdýchá vzduch v kyblu to je taky solidní nesmysl . .

jak říkal hlava přestan z těma nesmyslama

"ROZKOPEJ TĚLO HLAVA UPADNE!!" THAISKÉ PŘÍSLOVÍ......

UFC 158

JEN NEUSTUPNÝ DOKÁŽE PŘINUTIT OSUD

AEROPONIC URBAN GROWING UNDER 1200 W HPS
800W TOP TECH AERO GROWROOM
WAMParjanův CLONE ROOM
HOMEMADE 400W AERO SYSTEM by WAMParjan

"Jsem jako Homer Simpson ojedinělá kombinace ultraničemy a budiž k ničemu "

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness. For he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am the Lord when I lay my vengeance upon you.

Old Post 02-09-2009 v 11:14 AM
WAMParjan je offline   Profil uživatele WAMParjan   Find more posts by WAMParjan   Foto galerie člena WAMParjan   Click here to Send WAMParjan a Private Message   Add WAMParjan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 10

Vsvětlil jsem to v prvním příspěvku, pokud to nechápeš nebo nedokážeš pochopit nedivím se. Asi víš co si o tobě a tvých groow skillech myslím.

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 02-09-2009 v 11:54 AM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 11

KOŘENY PROJEDOU DOLŮ DO ROZTOKU A TEN JE LEPŠÍ PROBUBLAVAT NEŽ NEPROBUBLAVAT. CO JE NA TOM TAK NEPOCHOPITELNYHO?!

Old Post 02-09-2009 v 12:22 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
magic
Stálý Člen

Karma uživatele magic - 77% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 12

Vanek ahoj podla mna to mas cele zle.. idem sam aero uz 4X a stale nieco zlepsujem a mam pocit ze to nema konca . ale to co si zostrojil je na ....... jedno je pravda rast ti to tam bude aj tak ako to mas ak sa vies postarat .ale nechal by som si poradit. kludne vyhod tie 4 trysky gardena a daj tam jednu rotacnu gardena , na stred tak aby voda lietala tak 0.5 az 1cm pod kosikom. aby priamo necakala na kosik. po 2. oddel rostok do 2 nadoby najlepsie mimo skrinu.nezabudni ze rostok musi mat max 24C. urob to spadovo nech voda odteka do druhej nadoby a tymto sa to aj dost prekyslicuje. a mas po starostiach growu zdar a ser na peroxid.ide to aj bez neho

vypestujem ,vyfajcim

Old Post 02-09-2009 v 17:28 PM
magic je offline   Profil uživatele magic   Find more posts by magic   Foto galerie člena magic   Click here to Send magic a Private Message   Add magic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od EricCartman
Nikde jsem to nenašel, určil jsem to sám a s úspěchem to používám.
Ps: todhle je míněný jen pro aero


...tak jsi proste spatne hledal ...

Old Post 02-09-2009 v 18:57 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 14

Já to nehledal :-) Určil jsem si to sám, protože to podle mě dává mnohem větší smysl... Zkoušel jsi pochopit moji logiku uvažování? Já tu tvoji chápu, ale přesto si myslím že bublat by se mělo spíš podle toho jak kytky spotřebovávají, než podle toho v kolika litrech jsou.
Sice to vychází přibližně stejně, ale to moje mi přijde logičtější.

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 02-09-2009 v 23:24 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 15

Hlava má pravdu, takový vzorec je nesmyslný, jde o provzdušnění vody a množsví vzduchu se určuje podle objemu vody. To bys mohl taky přijít se vzorcem, EC vody v poměru na Watt.
citace:
Původní příspěvek od EricCartman
Já to nehledal :-) Určil jsem si to sám, protože to podle mě dává mnohem větší smysl... Zkoušel jsi pochopit moji logiku uvažování? Já tu tvoji chápu, ale přesto si myslím že bublat by se mělo spíš podle toho jak kytky spotřebovávají, než podle toho v kolika litrech jsou.
Sice to vychází přibližně stejně, ale to moje mi přijde logičtější.

Old Post 20-10-2009 v 10:00 AM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krasus
Stálý Člen

Karma uživatele krasus - 94% Pěstitelská

Registrován: Nov 2007
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 16

Kdyz to tak procitam musim souhlasit s EricCartman a Machoman lepsi bublat nez nebublat ja treba v kalfasu s rostokem bublam i u Ebb & Flow alspon 260l u aera bych ten rostok s koreny taky obohatil co nejvic o bubliky. Ze koreny potrebuji vzduch to je jasna tak proc jim ho tema vzduchovacima kaminkama nedat co nejcerstvejsi prece koreny prijimaji i vzdusnou cast kysliku ne. Nebo si berou jen z vody ??
kolik w svítíš tolik l/hod bublej- mi pride prehnany ale u mensich vatazi to nekdy sedi treba u bublaku

Old Post 20-10-2009 v 11:10 AM
krasus je offline   Profil uživatele krasus   Find more posts by krasus   Foto galerie člena krasus   Click here to Send krasus a Private Message   Add krasus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:55 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-10-2013 - aeroponický systém??? - 1 odpovědí
27-10-2009 - plánovaní na můj první AEROPONICKÝ SYSTÉM - 8 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3451660 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív