Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Prelite rostlinky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Prelite rostlinky Příspěvek č. 1

Čau lidi, tak sem to zmatlal... Kytky v druhém týdnu květu, květináč 5l zaléval jsem zhruba půl litrem vody a vše bylo v pořádku, kyti krásné, cca 50cm, gen PoG. No, chtěl jsem si zjistit EC, jestli dávám správnou dávku hnojiva. Tak jsem jeden květináč prolil čistou vodou z osmóza (ec0,4) dokuď mi neřekl výtok (zhruba 1,5l) ec vyšlo 2,2, říkám si fajn, trochu sem to přehnal, udělám raději průplach a každou kyti sem zalil tím 1,5l vody bez hnojiv, dokud neřekl výtok.. Čekal jsem snad 4-5dni než mi proschly květináče, těsně před další zalivkou jsem zjistil povadle spodní listy, nažloutlé, některé od okrajů hnedly a hlavně některé upadly sotva sem se jich dotkl. Tak jsem proplachl zase jednu kyti EC 0,8... No samozřejmě sem je debil zas zalil litr vody/květináč hnojkou a teď čtvrtým dnem pořád čekám až to proschne... Kytky jsou nahoře zatím pořád krásné, rostou ok, ale ve spodní části upadava samovolně čím dál víc listů, mám strach jestli mi kořeny nechytli plíseň, to by byla předpokládám Konečná... Jak.postuppvat?

Old Post 24-01-2019 v 20:22 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 2

Pokud na ně nesvítí světlo tak je to normální. Kytka se tak zbavuje nepotřebných listů.

Old Post 24-01-2019 v 20:29 PM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 3

Tak světlo na ně moc nesvítí, ale tohle se mi nezdá.. Začalo to zničehonic, zdravé listy upadají sotva se jich dotknu... Když je kytka 5 dní v mokru, asi to bude přelit é, otázka je jak co nejefektivněj postupovat aby se vše dalo zas do pořádku.

Old Post 24-01-2019 v 20:36 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 4

Tak sem soupni fotku. Kdyby byla prelita tak ma svesene listy. Pokud ty listy zezloutly a upadavaji tak je to jak jsem psal. Kazdopadne je neprelivej. Nechej je proschnout a zalivej je normalne.

Old Post 25-01-2019 v 06:05 AM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 5

Ako píše Kazo, spodné listy žltnú a odpadávajú. V každom prípade ak sa ti dá skus nasmerovať ofuk tak aby fúkal na hlinu zvrchu. Akú máš teplotu vo výške kvetináčov?

Old Post 25-01-2019 v 07:07 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 6

Kazo: no všude čtu že se to má zalít tak, aby malinko vytekla zálivka drenážním otvorem. Jenže když to takhle ale zaliju, čekám vždy minimálně pět dní než to proschne což se mi zdá hodně. Mám 12ks 4,5l květináčů v boxu 80x80, takže ta kytka to prostě neodpaří... Takže otázka jakou dávkou zalévat... Večer hodím fotky, každý den sklízím hromadu listů.

Teplota cca 25C, jedu 4x Vero výkon nastavený na 250w

Old Post 25-01-2019 v 07:30 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 7

Ak môžeš zdvihni výkon svetla aspoň na 320W - teplota do 30 stupňov je pri ledkách úplne v pohode- pomôže sa ti odpariť voda z kvetináčov rýchlejšie. Ono sú dve teploty, od ktorých závisí odparovanie vody z koreňového balu - jedna je teplota ktorú emitujú ledky a druhá ktorú emituje infračervené žiarenie - to práve pomáha k odparovaniu vody a pokial máš v boxe iba ledky Vero29 bez doplnkového IR spektra, tak to odparovanie prebieha oveľa pomalšie. Ak vieš po anglicky celkom slušne je to vysvetlené tu:

The number one issue growers have when switching to LED is their grow room temperatures. Leaf temperature is the actual parameter that ambient/air temp is influencing, and different lighting can effect the leaves differently. With HPS and other HID bulbs, they contain 2 forms of heat. Convection heat from the excited gases temperatures in the arc tube, and also IR energy that is radiated in the beam of light itself. IR heats surfaces on contact, and has the most impact on leaf temperatures. HID growers are forced to lower their ambient temperature to fight the IR heat in order to maintain ideal leaf temperatures(both surface and internal).

LED’s do not emit IR and as a result, do not heat up the leaf surface, in addition to their general heat load reduction they offer. To maintain ideal leaf temperature keep metabolic rates high, growers need to run an average of ~5-8˚F higher ambient temperatures than in their HID environments, targeting 80-85˚F. With the higher ambient temperature, the internal leaf temperatures are maintained in the ideal range for vigorous growth and nutrient uptake can take place.

Old Post 25-01-2019 v 08:15 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kazo
Stálý Člen

Karma uživatele Kazo - 89% PěstitelskáKarma uživatele Kazo - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 138  

Příspěvek č. 8

Ano, melo by se to zalevat s vytokem ze spod kvetniku. S prosychanim pod led nemam zkusenosti, jedu hps. Snad jen zlepsit cirkulaci vzduchu. Nebo jak pise drginspoon

Old Post 25-01-2019 v 08:18 AM
Kazo je offline   Profil uživatele Kazo   Find more posts by Kazo   Foto galerie člena Kazo   Click here to Send Kazo a Private Message   Add Kazo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 9

No já mám ty boxy dva se stejnou watazi, a víc si dovolit nechci, kvůli spotřebě, teplota mě opravdu netrápí ty cipy jsou poddrivovane na maximální efektivitu, takže skoro netopí... Chápete... Je fakt, že s tím že kytky málo chlastaj mám problém prakticky od mého prvního kola. Kdybych pokaždé do toho 4,5l květináče cpal litr a půl vody kvůli výtoku, do 14 dní bych je zabil... Proto zalévam raději méně a častěji, zhruba půl litrem, bez výtoku zhruba do druhého dne proschlé..
Takže do budoucna uvažovat o doplnění červeného spektra? Nějaký deep ree led pásek z Ali by stačil? Nemůžu si dovolit velké investice...

Old Post 25-01-2019 v 10:04 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlgap
Stálý Člen

Karma uživatele vlgap - 70% Pěstitelská

Registrován: Jun 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 10

takze jedes kokos? kdyz chces aby ti zalivka vytekla do podmisky. jestli jedes v hline. zkus zalevat do podmisky. no a je taky blbost smerovat vetrak pres palice na hlinu. to si zadelas na plisen, jeste vice.potezkavej kvetinace...male kvetniky se museji zalevat casto, ponevadz rychle vyschnou.

Old Post 25-01-2019 v 12:06 PM
vlgap je offline   Profil uživatele vlgap   Find more posts by vlgap   Foto galerie člena vlgap   Click here to Send vlgap a Private Message   Add vlgap to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 11

mně zase přijde blbost zalévat do podmisky, ale milion growerů, milion názorů
hlavně, když to roste! tak snad poroste!

podle mého je také možné, že si TommyH tím proléváním vyplavil všechny živiny, například dusík, jehož deficit se začíná projevovat právě na spodních listech jejich žloutnutím a postupným odpadáváním směrem nahoru

Old Post 25-01-2019 v 12:28 PM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 12

1. Zalievať do podmisky je pri pestovaní MJ totálne na hovno- nielen že sa nedostane dostatok vlhkosti do celého koreňového balu, ale ani živiny.
2. Keď máš ofuk nasmerovaný na vrch kvetináčov určite nedostaneš pleseň, cirkulácia vzduchu vo všeobecnosti zabraňuje plesni.

Čo sa týka IR spektra myslím, že nejaký RGB pásik z aliexpresu nebude dostatočný.
Čo sa týka spotreby - keď zvýšiš výkon na 2-3 dni ani to na konečnej spotrebe nespoznáš.

Ale v konečnom dôsledku je to tvoj grow, ty sa musíš rozhodnúť.

Old Post 25-01-2019 v 13:45 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 13

Čau, zalévat ze spodku, ještě k tomu, když ti to blbě prosychá, je blbost 😉 prostě zalévej míň, na protečení kašli. To foukání by možná trochu pomohlo, spíš kdyby foukalo přes světlo a dolů 😉
Ještě jinak, já teď mám pres noc i 15°C, kdybych to proléval, tak mám dávno plíseň nebo uhnilý kořeny. Nemám 😉 musíš koukat na kytky, ony dají vědět 😉

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 25-01-2019 v 16:56 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 14


Tak dnes konečně pořádně proschly, vypadá to že opadávání listů se konečně zastavilo. Tak jsem zalil 0,4l květovkou EC 1,5 a doufám že holky budou spokojený, vodu sem pořádně prosterchal abych k nim dostal maximum kyslíku. Hold zalivat až na výtok nemůžu, možná třeba za pár týdnů až kyti bude mít masivní kořenový systém. Přikládám foto špatných opadavých listů...

Mám každé Vero na zvlášť chladici, rozprostřené jakoby do čtverce a mezi nimi zavezeny cirkulační ofuk s odstraněným klipsem takže to fouká z vrchu přímo na ně. V masivním květu dávám ofuky ještě pod kytky ke stonkům abych zabránil plísní...

Mimochodem, zjistil jsem že jsou ty ofuky absolutně zbytečné když má člověk trošku víc puštěný odtah... Když nic zavřete, podtlak způsobí že ten vetracek dofoukne sotva pár centimetrů před sebe a listy se skoro nehnou...

Jinak ten Pot od gold... Pánové to je zatím nejlepší genetika co sem jel, jsem zvědavý jak to pokvete... Krásný masivní stonky, parádně se větví, rychlý růst no spokojenost.

Naposledy upravil TommyH 26-01-2019 v 11:41 AM

Old Post 26-01-2019 v 11:30 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 15

Tak problém pořád přetrvává... Listy žloutnou, opadávají, všechny vypdají podobně jak foto nahoře... Každej den jich zklízím docela dost. Jestli se to do tejdne nezastaví, tak to můžu seknout a zabalit...

Ph srovnávám na 6,5, vodu míchám z osmózy na základní ec 0,3, zálivka samozřejmě kolem 20C... Hnojím podle tabulek... Dnes jsem jednu kyti vytáhl abych kouknul na kořeny a vypadaly v pořádku. Tak co sakra dělám špatně?? To to vážně způsobilo jedno přelití? Protože druhej box je zatím úplně v pořádku (tam jsem ten proplach na výtok nedělal).

Old Post 29-01-2019 v 11:13 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 16

EDIT: Příčina záhy objevena! Dnes jsem zalil a koukám... v té hlíně se sakra něco hejbe! Nějací červíci, jsou úplně bílí, jdou sotva vidět mají tak půl milimetru-milimetr na délku. Na některých listech jsou malé dirky (člověk musí fakt hledat, skoro všechny listy jsou zatím čisté...) nějaký nápad? Co aplikovat?

Old Post 29-01-2019 v 11:32 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:24 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-10-2011 - Rozdílná velikost rostlin - 3 odpovědí
08-06-2008 - moje rostlinky - 58 odpovědí
26-07-2005 - svetlé rastlinky - 89 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7186430 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív