Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Rizky v zelatine
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 1

Snad vsichi delaji rizky v rockwolu. Ja taky a uz me to nebavi porad ho shanet. Chci prejit na ciste hydro, rizky i s matkami (asi je to podle prispevku znat).

Otazka zni: zkousel uz nekdo pestit rizky v nejake zelatine, treba agar nebo cokoli podobneho ? Laka me predstava misky s mirne tvrdsim zele, asi jako na zakuskach, do kteryho zapicham rizky a je to. Zadny pizlani RW, drbacka s kazdou kostkou, obcas se neco v misce pokaci, voda schne....

Do zele by se primichal stimulator, cerna barva (aby se v nem nedarilo rasam, jezto se pak neprosviti), rizky by v tom pekne drzely, po vyndani by byly bez prekazejicich kostek... Pokusy urcite zahajim, ale jestli ma nekdo zkusenosti.....

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 21-01-2003 v 14:00 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
0X0da
Stálý Člen

Karma uživatele 0X0da - 92% PěstitelskáKarma uživatele 0X0da - 92% PěstitelskáKarma uživatele 0X0da - 92% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 45 

agar Příspěvek č. 2

Zkousel jsem agar, ale byly zalostny vysledky. Presto pisu aby ses vyvaroval pocatecnich problemu. Agar je zele pri koncentraci 0,5 az 2 %, vari se to jako puding. Bohuzel, ten potravinarskej ma tu neprijemnou vlastnost, ze vobsahuje nejaky cukry ci co a mooc chutna plisnim, kvasinkam, bakteriim a kdovi cemu jeste. Takze bud sterilitu (nerealne pracny) a nebo vobstarat laboratorni "filtrovanej". da se profiltrovat tak, ze normalni uvaris dost tvrdej (2%), vodlejes to do spuntiku, a ty pak prelejes vodou a nalev pravidelne menis tak obden. Tim se z toho vylouhuje fsecko mozny a uz to pak nehnije... trva to ale tak 14 dni a je to fakt pruda.
Na kytky je naopak lepsi mekkej, 0,5% max 1%, protoze tvrdej nejde vomejt z korenu.

Old Post 21-01-2003 v 14:29 PM
0X0da je offline   Profil uživatele 0X0da   Find more posts by 0X0da   Foto galerie člena 0X0da   Click here to Send 0X0da a Private Message   Add 0X0da to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 3

Diky panove za informace, agar tedy vypustim a zkusim vymyslet neco jinyho. Zajimavy, ze me nenapad' ten pisek, kdyz rizky (v RW) vetsinou posilam, pokud je jich vic, stabilizovany v krabce s piskem. Zkusim jeste silikagel, tedy pokud sezenu vodni sklo - ani nevim, jestli se da sehnat. Drzi dobre vody a co tam dam, to tam bude. pH bych taky videl dobre. Inu - vyzkousime, uvidime.
Jeste jednou diky za info - jeste se ozvu.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 21-01-2003 v 16:56 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeckob
Stálý Člen

Karma uživatele Jeckob - 22% PěstitelskáKarma uživatele Jeckob - 22% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 152 

Příspěvek č. 4

No já to vidím tak ze ani zádnej gel nepotrebujem.Moje domněnka je asi taková.Já to teď mám tak že jsem vzal nepotřebný bublák, to víko s košíkem a keramzitem jsem hodil do menší krabičky.Pásne to tam akorát.A mám tam nějaký řízky tvojeho mazara.Je to ale v rockwoolu,ale myslím že by to mohlo fungovat i bez něj.A když s vodou smícháme nějakej stimulax tak by to mnělo být v poho si myslim.Příště to testnu bez rockwoolu a dám vědět.No jinak blueberry mi korenila 3 tydny a zadny korinek nikde.Dva dalsí řízky zdechly ale u toho třetího jsem to zkusil v tom bubláku a p třech čtyřech dnech jsem sadil do hlíny.

Old Post 21-01-2003 v 20:07 PM
Jeckob je offline   Profil uživatele Jeckob   Find more posts by Jeckob   Foto galerie člena Jeckob   Click here to Send Jeckob a Private Message   Add Jeckob to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 5

Viridis
Na agar mam postup jak sít semínka (kaktusů), takže chceš-li připíšu to sem (skener je šikovná věc, leč jej nevlastnim), jinak sikikagel-bacha na přebytečnou chlorovodku, mohla by udělat paseku, co prostě nějaké to médium nasypat do igel. pytliku (perforovaneho-dýchat musí, či tam "uzavřít" květináče)

Jinak mele mi to tolik, protože si davam "par" lahvových a musim konstatovat, že kozel mi jede víc než gambáč, ale točené to vede Plzeň a pak gambáč

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 22-01-2003 v 00:50 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 6

2 Jeckob: jasny, ale je rozdil delat par rizecku nebo se s otypkou drbat treba tri hodiny ve dvou - proto si predstavuju to mexanicke upevneni stylem 'napichat do neceho', kde uz to bude drzet - takove plato - proste rozmichat, okorenit stimulaxem, polyversem (proti plisni), snad stopove Cu nebo Ag (proti jednobunecnym), event. jeste tus cernou (proti prosvetleni), nalit, pockat az ztuhne, napichat otypku rizku a šlus. Za pul hodiny prace hotovo. Tolik predstava.
Inu, lenost, matka pokroku.

2 Kvetak: jestli bys byl ochoten, docela by me to zajimalo. K te vyrobe - urcite tam nebudu cmndat HCl, to spise HNO3 nebo octovku ( ???)- a stejne to jeste dukladne proplachu, at to tech zivin zase tolik nenajde

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 22-01-2003 v 08:36 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 7

ja jsem driv rizky strkal proste do filmovky s vodou a stimulatorem. uspesnost byla tak 85ti procentni... ze zacatku... ovsem nevim proc, snad tim, ze prisel podzim a zima, tak se uspesnost posunula na hranici 50ti procent a pozdeji jeste nize. driv za 14 dni krasne koreny, pozdeji jen plisen... :-(

tak jsem zustal u rokvolu

Old Post 23-01-2003 v 11:29 AM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 8

Zkusil jsem vcera uvarit zelatinu, ale asi je to moc tuhy, bude druhy pokus. Taky jsem nenasel tus a v noci se mi nikam uz nextelo.
V tech filmovkax jsem to zkousel a vypadalo to dobre. Akorat se do toho blbe doplnuje h2o, coz je opet pri vetsim mnozstvi napytel. Zatim mam v RW uspesnost 99.8%, jen zridkakdy neco scipne, rekneme jeden z petiset, odhadem; nerad bych klesl. Az vyzkousim ruzne alternativy, opet se ozvu. Ted jdu sehnat tus....

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 23-01-2003 v 12:35 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 9

2 viridis - ty filmovky.

jak rikam, uspesnost bohuzel klesla, kdyz se na to dneska koukam zpetne, tak to mohlo byt proto, ze jsem tam preci jen lil vodu se stimulatorem a kdyz rizky dojeli, tak jsme jen doplnil.... Jojo... lenost... proste jsem je nevymejval, natoz vyvarel... velka chyba. dneska uz to vim. proto asi ta plisen...

jinak co se dolejvani tyce, pouzival jsem dve metody. jednak rozprasovac s tryskou a tim "dostrikaval" a nebo 2litrovka pet, do vicky dirku a hadicku a tim se dalo presne cilene dolejvat kazdou filmovku....

to ze na to byly vhodne jen ty cerne neni jiste treba podotykat...

Old Post 24-01-2003 v 07:57 AM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 10

A je to - zkusil jsem tu zelatinu (z minuleho prispevku) strcit pres noc pod lampu. Vyresilo se to samo, v teple se zelatina roztekla, takze je to na nic. Donesl jsem pisek a udelal plato piskove, 3 cm vrstva, dirky sroubovakem, napixat rizky, za 30 min hotovo. S RW bych se drbal nekolik hodin. Ted jeste aby to zakorenilo. Jako dalsi varianta je v rezerve silikagel. Uvidime podle toho, jak dopadne pisek.
Vysledky sdelim za 14 dni.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 24-01-2003 v 12:16 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 11

Je to driv, mou vinou - do nadoby s rizkama jsem si nedobrovolne sedl, takze jsem je musel znova 'ucesat'. Takze jsem videl korinky, pod piskem do te doby ukryte; rekl bych, ze uz jsou zivotaschopne. Ale necham je tam jeste tyden, pro jistotu.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 03-02-2003 v 09:16 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

Příspěvek č. 12

2 viridis: jen dvě věci: sadbovací kostičky(RW) se prodávaj i nařezaný, takže se s nima nepižláš, pouze zasuneš do sadbovače (Jen proto, že sice jde použít mraky variant, ale RW je RW výhody: rychle prosychá, PH, naprosto čisté bez potvůrek a bacilů, dá se použít i na hydro i na hlínu.
Jinak hodněkráte jsem kořenil i jinak a pro tebe vidim best: 1/2 řízkovací substrát 1/4 perlit a 1/4 kokos. Tuto směs si namícháš a pak už jen nasypat do sadbovače zalít a napíchat šnicly no a rosit a rosit. bohužel nejdena hydro -> RW rulez
Jo ještě některý hejsci používají místo RW aranžovací hmotu pro ŽIVÉ!!!! rostliny (pro suché je nenasákavá) Ale kromě dostupnosti bych žádný výhody neviděl (ani cenový). N4

Stay high if u can

Old Post 05-02-2003 v 17:46 PM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 13

Diky vsem: vysledek piskoveho pokusu je zde - 14 dni uplynulo a z 73 rizku dva chciply (coz je dost) ostatni maji pekne korinky a zitra se sazi. Musim vsak poznamenat, ze mam takovy dojem, ze v RW zacinaly zloutnout rekneme po 3 az 4 tydnech (kdyz je nikdo nechtel a ja je nechtel vyhodit), kdezto v pisku uz nektere mirne ztraceji barvu po 2 tydnech. Odhaduji, ze 4 tydny by asi neprezila ani polovina.
Jak to vidim ja: RW je super pro mensi mnozstvi, pouzival jsem ho dost dlouho. Ale uz me nebavi jej furt shanet - za rok jsem spotreboval na kosticky 15*15*15 mm 4 velike kusy (stavebni). Pisek sice neslibuje vetsi uspesnost, ale je ho vsude dost a da se recyklovat (vyvarit, ev. usmazit v mikrovlnce). Rychlost sazeni je neporovnatelna, pisek je proti RW bleskovy. Jeste zkusim ten silikagel, kdyz uz jsem si jej udelal a zase zde postnu vysledek. Ale vidim to na ten pisek....

2 N4: Prave, prechazim na hydro komplet se vsim vsudy, vcetne matek. Substrat - furt je tam nejaky hmyzak, nevidis do toho, co delaj koreny, blbe se to meni, problematicke pH, pri prehnojeni se to blbe proplachuje, dtto flushing a konecne - musim to vsechno TAHAT v rukach a dost daleko/vysoko. Vodu si napustim na miste, upravim jak chci a kdyz potrebuji kytce zmenit podminky, nic jednodussiho; navic, pokud dodrzim teplotu roztoku a zhruba pH, kytka si niceho ani nevsimne a sok spojeny s pozastavenim rustu se nekona. A o to jde.....

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 07-02-2003 v 11:14 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 14

Pokracovani piskoveho pokusu - rizky jsem tam nechal z vyzkumnych duvodu (a nedostatku mista ) do vcerejska. Za ty zhruba 4 tydny jich asi polovicka natahla backurky, coz je dost smutne: nekolik jich to nerozdejchalo ze zacatku, ani naznaky nejakeho tvoreni korinku. Jestli se z toho nevyplachl ten stimulax ? (Je to v napul seriznutym truhliku, asi 3 cm pisku (piskovistniho, dukladne proplachnutyho) delka 60 cm, sklon 1 cm, odvod prebytecne vody do zasobniku, dokapavani 2-mi filmovkovymi cerpadelky (bezpecnostni koeficient) z tehoz zasobniku, objem 1l, 15 kapek 30% H2O2). Zbytek tech, co chciply, vetsinou prubezne, ke konci vice, zezloutl a po vytazeni zjisteno, ze korinky nic moc. Ostatni maji koreny poradny, ale to jaksi pod tim piskem neni dopredu videt.
Piskovy zaver: Do pisku to jde rychle, ale vysledek nic moc. Cennou genetiku bych uz takhle nedelal - leda tak mega mnozstvi, kde na tom zase az tak nezalezi a jde spise o rychlost. Rekl bych, ze problem je ve spatne vymene plynu, ke ktere dochazi jen na povrchu pisku a pod povrch to bude jeste horsi, nebot proudeni vody je piskem znacne omezeno. Do/Z RW kostek muze plyn i bokem.

Silikagel: tady to zkratim - kdyz si odmyslim problemy s pH (silikagel je kysely, neb se srazi z vodniho skla kyselinou), tak je to uuplne to samy, dokonce jeste trochu (o dost) horsi. Stejny problemy, akorat ve vetsim meritku. (Ale nevyhodim ho, alebrz zahrabu pod nejakou venkovku, bude ji drzet vodu.)

Takze se dalsi vyvoj bude ubirat jinudy. Ehmm, co myslite - jak by se dala udelat piskova kostka (nebo valecek), asi tak 10x10x10 mm s dirkou 3-5 mm uprostred (zbytek by se zasypal 'sypkym' piskem) - zkusim to lehce slepit nejakym zredenym Herkulesem, ten by se nemel po zatuhnuti ve vode moc rozmacet (ale trochu jo, coz bych potreboval), aby ta kostka nebyla zase moc pevna... ? Ze by v nejaky plastovy vodovodni trubce ? Vytlacovat jako vanocni strojkovy pecivo (extruze) ?

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Naposledy upravil viridis 05-03-2003 v 09:19 AM

Old Post 05-03-2003 v 09:13 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 15

babovicky ano, ale malinky a "nejak" zpevneny, aby snesly i nejaky ten transport.... ten prispevek, to je nemuv thread c. 6122, ten pelit musi byt v necem nasypanej a moc toho klona nedrzi (zacal jsem delat rizky o dost mensi). Skoda ze ten perlit je drcenej...... ... HA!!! smicham ho s piskem a lepem !

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 05-03-2003 v 11:06 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 16

Jo, jeste kdyz uz tady pisu: Na tom piskovym mokrym podkladu mam (nevymyslel jsem to ja) ted jeste jeden (vlastne tri) pokus - ani se snad nebudu rozepisovat, co bylo inspiraci: vezme se menstruacni tampon a prestrihne se na 3 dily, takze jeden vyjde na 0.50 Kc. Doprostred se udela dira jako do ... no proste poradna dira - RW by se pri takovym zachazeni rozlouskl, nebo by byl otvor prilis velky a rizek by se kmrdlal. Baze rizku se obali stimulaxem a zastrci i se stimulaxovou bakulí do otvoru. Hotovy vytvor se polozi na vlhky pisek, kde se nacuca vodou, nabobtna a rizek v otvoru uzavre. Uz je to skoro tyden, takze dam brzy vedet, jak dopadly. Doufam, ze to nebude uplne na <>.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 05-03-2003 v 11:25 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:01 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5388970 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív