Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

Stránky: 1 [2] 
Pustate rastlinam hudbu? Reaguje kyti na zvuk?! - Klikni zde pro originální téma
Rhino
Chrashik: Jak sem řek - neon je ti tak akorát na spotřebu el. proudu... Jestli máš zářivky, tak je použij. Zkus hledat tady na fóru :faq:
Crashik
Tak to nejak shrnu: Kytky a zvuk

Každa kytka reaguje na silu zvuku.Pokud chcete zaexperimentovat,tak si pořiďte silny basak,postavte před něho kytku a nechte cca měsíc zaplý :) Basák bude něco jako ofuk a kytka si vybuduje silnější stonek a nemusíte se bát svilušek,pže ony se přes ten proud nedostanou ke kytce :) Ale zkuste to vydržet u takového basáku takovou dobu :)

Jako pokus je to dobrý,ale v reálném pěstění zcela nereálné!!

Taky kytka muže dostat jistý šok - při pouštění basáku mikrovlny prostoupí květináčem a naráží na kořeny,se kterýma by se v půdě nemělo pohybovat!A tyto otřesy ve větší míře můžou způsobit zpomalení růstu (vlastní zkušenost),v menší míře roste normálně a se silnějším stonkem :)

Jo na takove voloviny jo to mě užije :)

Growu zdar!Crashik
caues chci vam tady napsat jednu vec co mi rikal kamos jeho matka rada pestuje kvetiny vseho druhu teda ne ze by pestila ganju ale ruzne palmy atd vyzkousela takovy test vzala dva podobne kvetiny ktere dala do stejneho substratu zalivala hnojila stejne jedne kytce rikala ze je pekna atd (lichotky):D a druhe nadavala atd a ta kytka ktere lichotila rostla uplne nadherne zato ta druha kytina vadla a do rustu se ji nejak nechte zajimalo by me co si otomdle myslite jestli by to mohlo mit nejaky vliv ze kvetiny vnimaji pozitivni a negativni energii kterou nane vysle clovek precejenom cely svet je tvoreny ruznymi energiemi treba to tak muze byt :)nebo ze by nahoda(kdo vi)
Calzone
MACEKK:
já osobně tomu nevěřím, ale čistě teoreticky, kdyby to tak bylo, tak by ta pani to musela těm kytkám říkat upřímně, protože jazyk lidí těžko umí a pochybuju, že tu jednu kytku fakt neměla ráda a ta kytka to vycítila....
calzone:D:Djo mas pravdu ale treba natom fakt neco bude dlouho sem nad tim uvazoval ja si treba taky rad povidam z kytkama nevim jestli sem pako ale proste mi to prijde normalni:D:Dberu je jako sve deti:rasta:ale nikdy sem nemel tu cest vyzkouset jestli se jim fakt dari lepe:):)stou uprimnosti mas pravdu muselo by to jit hodne od srdce:Dasi neco podobneho vyzkousim treba by to stalo za experiment to by to potom mohlo dopadnout treba jak ve slunce seno jak kravam pousteli hudbu a dojili vice:D:D:Dtakze pod 250w treba pul kila:D:D:D
Crashik
Přesně tak to je u mojí babi...Taky pořád je chválí a má je upa nádherné...Něco na tom je :)
Mičurin 666
Macek23: Podle mě je základ dobrá péče. Pokud ty kytky byly pouze podobné a né nymlich stejné, pak může být pro jednu hnojení dobré a pro druhou nedostatečné nebo naopak moc koncentrované. Netvrdim, že kytky nevnímaj jestli je máš rád nebo ne, ale na základě tohoto pokusu bych za to ruku do ohně nedal. Pokud by to totiž bylo tak, musely by mi (a většině lidí tady) vyrůst už napoprvé výstavní kousky ;-)
silenej Johny
MACEK23: S tou pozityvni energii na tom ale neco bude. Jednou sem videl v telce takovej dokument, kde bylo vedecky zkoumany co vsechno vnima normlani pokojova rostlina. Bylo zjisteno, ze hodne pozitivne na rostlinu pusobi napr. to ze ji hladite po listech nebo nebo ze si s ni povidate atd..take vyciti to ze se k ni nekdo priblizi, a kdyz je s ni zachazeno takhle pekne tak si to dokaze zapamatovat a kdykoli se k ni pak priblizite, tak se na vas jakoby tesi, projevuje se to tak ze mirne vzprimi listy a este neco co uz si napamatzuju)). Naopak kdyz s ni neni zachano moc hezky a priblizite se k ni, tak se da rict ze dostane takovou jakoby depresi, sklopy listy a zacne se chvet.. tohle vsechno hodne ovlivnuje jak rostlinka vypada, jak je potentni, a jak rychle roste...
silenej Johny
no, bylo to v tom dokumentu.. :D
Crashik
No lidičky,všechno jsem to pročetl a myslim si,že určo kyti neslyší zvuky ale třeba i hlas ma nějakou frekvenci a nějakou výšku,hloubku a to může zachytit třeba listma či kořeny a na to pak reagovat.Nebo mají nějaký tušení a to je uklidňuje a nebo dokáže vystresovat.

Třeba i vědci dokázali že zvířata poznají blížící se nebezpečí a tohle lidi nedokáží,tak když zvířata tak proč né třeba i květiny?
Reeve
zkuste jim pustit vánoční koledy aby z těch vánoc taky něco měli :D .. že by kytky reagovali na zvuk je podle mě blbost..Ale zas bych věřil těm pozitivním energiim jak o nich mluvil MACEK23
Reeve
zajímavý by taky bylo zkoušet určitou hudbu na určitým modelu:D třeba WW by rostly rychlejs na metal ,narozdíl od skunku kterej by líp rostl na dnb :D a ještě to rozvést do detailů a změnit hudbu při přepnutí na květ a zkoumat výnosy:D ...třeba nás jednou někdo překvapí sklizní pět kilo při zvuku dechovky:D
No já mám s rostlinkama a hudbou (potažmo zvukem) co k nim jde nějakou tu zkušenos a musim říct, že neni vždycky jednoduchý poznat, která hudba se kytkám líbí. Dokonce maj občas i docela odlišnej vkus. Tim sem se vlastně přiznal, že jim hudbu pouštim:) - jo když je mám doma tak to dělám, ale na balkóně ne. Hudbu všelijakou, ale žádný tvrďárny jsem ještě nepouštěl. A nesmí bejt hudba moc hlasitáani moc blízko k rostlině. Nevim jestli to nějak zvyšuje účinky nebo výnos ale musí se nechat, že rostliny takto "ošetřované" zvukem (i vašeho hlasu) jsou potom určitě vitálnější..
Taky mám zkušenost, že když na kytku hezky mluvíte, tak roste líp, a když jste na ní oškliví nebo o ní pochybujete, roste hůř. Ano je to tak možná jsem magor ale myslím si, že rostlina vycítí jak o ní smýšlíte a podle toho pak existuje. Takže huliči co máte kytky někde mimo na políčku, si na ně aspoň čas od času s láskou vzpomeňte, protože jestli to budete brát tak, že vyroste-dobrý, nevyroste-žádná škoda, tak vám určitě nevyroste:)! Tak souhlas s MACEK23 bude to tím že asi vnímají energie..
Dadenka
Rozvíjej se poupátko....... to už tady bylo, i mnoho profi pokusů a je pravda že něco na tom je... moje maj jen 50Hz od venťáků a vduchovadla :)
tohle by se sem mohlo hodit
http://www.pravdavceskychzemich.cz/...vody-clanek.htm
bomboliny
moje matka rikala ze jim hlasita hudba skodi a to je expert pres kvetiny tak mi porad nadava ze ji nicim kytky kdyz poslouham........
SID
každá kití přejímá cosi z povahy svého pěstitele poukud se jí náležitě věnuje OKI.SID. Pochopitelně
i jeho muziku !
Evildoer
Poustim jim hudpu povetsinou psytrance, ambient taky jim obcas zazpivam jen co me napadne i uplny blbosti :) hlavne me de o stratu vlastni dulezitosti abych dokazal z kytkama mluvit i treba pred nekym cizim :) nevim jestli to maj rady ale urcite jim to neublizuje :)
Jura
Dneska sem se dival na Discouvery(dyskavery) a tam to skoušeli s hráškem pouštěli jim Metal,klasiku,povídání
Metal-dlouhé a pevné stonky velké lusky(nádherně jim to prospělo)
Klasika-normální
Povídání-taky rostli trochu rychleji ale uschli(zapoměli je zalejt):smash:
mydena
Tak na tohle jsem čekal celý tento thead.To se ví,že hard rock a tvrdý metal.Pak jsou tvrdé palice jako kámen a perfektně to roste-odzkoušeno! Kámoší se tomu dříve smáli,ale dnes jim to ani nepřijde.Takže jak píše kolega,metal je dle studií asi to nejlepší.:-)
d!Ne74
Taky jsem to v televizi viděl. Myslim že to má něco společnýho s vibracema, čim víc, tim líp. Takže ke kytkám pořádnej subwoofer!! :punk:
ebist
2 all : myslím si, že kytky mají určitě rádi klasiku a zvuk piánka samy víte , že když jsme zkouření a slyšíme někdy hrát piánko tak je to esej pro duši i tělo mám na mysli něco co má vysoký frekvence zvuků... zkusím zabudovat do skříně #1 malý repro středobassový a do druhý nic schválně jak se povede květinkám:-) když jsme u těch frekvencí tak možna Jungle, SpeedCore, nebo Sound System by jim nemusel vadit, ale jak říkám piánko a housličky..:-D:-D
Slick-ace
:) To je sranda ne? Já si teda občas s kytkama povídám, nebo pokud mám na uších mp3 tak jim pobrukuju, zpívám. Ale toto .. :D
getzz
Hej moje kytky vzdycky poslouchaji tekno jako ja.A vypadaji vzdy spokojene
:D:D:D
Fruddy
zdar.... dnes sem se díval na Mythbusters a byl tam test... měli asi 8 skleníků a do každýho pouštěli jinou hudbu.... a jeden byl bez hudby... ten co byl bez hudby tak dopadl nejhůř... nejlíp si vedl Metal, tvrdá a rychlá hudba kytkám prispívá...
Hostage
Fruddy: faaakt? si asi 5. clovek co to pise v tomto threade :D
Fruddy
Hostage: nečetl sem si tenhle threed...
tím pádem to bude asi víc a víc pravda...
Ja som raz sledoval diel od Mythbusters a tam prave riesili otazku vplivu hudby na kvetiny... a ako je u nich zvykom, nijak inak to neriesili nez priamo v "terene".
Na streche svojej dielne spravili par provizornych sklenikov a do nich umiestnili hrasok (pochopitelne cerstvo zasadeny). kazdej rastlinke pustali inu hudbu. Vaznu, metal, rock, pop, a neviem co este. po 4 mesiacoch chceli skonstatovat aky to malo efekt.
KONSTATOVANIE:
1 hrasok(vazna hudba) zozltol a umrel z dovodu nepolievania :D
zvysne vyzerali rovnako ale hrasok ktoremu pustali metal bol vyditelne zelensi, silnejsi ,vecsi, mal vecsie plody a vraj aj lepsie chutil.
ZAVER: Tvrda hudba (metal) vraj hrasku prispieva najviac.

Avsak ja si myslim ze to bola nahoda a ze hudba moze mat vpliv na kvetinu ale zazraky to robyt urcite nebude.... len take male, volnym okom nespozorovatelne. :D
Seky
No ja s kytickama poslouchame porad jenom harstyle techno, tak doufam ze se jim to taky libi a pekne mi porostou
NOwaLIFE
ja mam pc zapnute 24/7 a hudbu tiez .. zatial my to rastie krasne..
idem mikro pod usporkamy co nemaju ani 100w genetika neznama
po par dnoch kvetu sa mi tu robia celkom slusne palky na ten moj equip
zeby to bolo prave hudbou ? na to si netrufam odpovedat .. ale ak ano tak som len rad :D
WatováWíla
taky mam připraveny soundtrack z la piovre libová musik na... takové to domácí pěstování a honku v džungli.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma