Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 [2] 
Flushing, proplach před sklizní. - Klikni zde pro originální téma
Gramy
Zdravim,

sry že se takhle přisírám do topicu, ale měl bych jeden dotaz k flushingu....

Před koncem květu bych chtěl dávat ripen, aby to hezky dojelo... V popisku na netu píšou, že by se měl dávat posledních 10 dní, což mi přijde trochu jako kravina, moje otázka tedy zní: Jak dlouho před sklizní byste ripen přestali používat (kdy začali) :D

Dík za odpovědi (EC metr nemam)
Anuvin
Ahoj, já ripen nikdy nejel, ale kdyz nikdo jinej nepíše..

Cosem se tady rozhlídl po groweru, tak máě pravdu. Měl by ses ktomu chovat jako k normálnímu hnojivu, které použiješ na konci, ale potom tomu dát stejně ještě flush čistou vodou.
marw
Zdarec k tomu Ripenu dejme tomu genetika co jedeš má květ cca 60 dní,tudíž 46. dám zalívku s Ripenem 49.čistou vodu 52.Ripen a potom alespon 2x čistou vodu,v mém případě u hlíny nebo mix hlína/cocos.Chut paradní nic neškrábe a nekope,čus.
Gramy
Ok díky za rady, alespoň mam jasno, zkusím to tak
mindfield
CAUTE .. a co myslíte aký flushing je potrebný pre BIOCANNU napríklad??... resp. ostatné biohnojky... (samozrejme v hline) ...dík
Subatomic
Ahoj, chtel bych se zeptat jestli prilis dlouhy flushing muze negativne ovlivnit chut a vuni matrose. Hnojil jsem kytky alga bloomem a top maxem zhruba 6 tydnu opravdu solidni davkou. Potom jsem zacal proplachovat jen vodou, zhruba po dvou tydnech flushingu jeden shaman zcela ztratil svou vuni, zastipky durbana a frisiana po 10 dnech suseni zesmradly a chutnaji jak zaparene ponozky. DP a FD maji pred sebou posledni tyden zivota, je nejaky zpusob jak jim znovu vratit tu krasnou vuni a trpitivy vzhled jako meli behem hnojeni? popr. je mozne ze behem posledniho tydne kytka nabere potrebne grady?... takovy matros bych se stydel pred nekym umotat, palice nadherne ale chut a vune ponozky. Dik, omlouvam pokud sem takovy dotaz nepatri.
mongoose
Zdar, jedu indoor hlínu a nejlepší zkušenost mám s třítýdenním proplachem, venku aspoň ještě týden déle.
Rookie
Ahoj, mám pár kytiček v bubleru a chtěl bych se zeptat jak na ten flushing. Pročítal sem tu kde co ale nikde neni přímo napsaný jak na bubler a sem začátečník takže zkušenosti žádný.
Flushing teda znamená že jim mam vyměnit vodu s hnojkama pouze za čistou, odstátou vodu z kohoutku? Když flushuju mám do tý čistý vody lejt Final Solution od AH.
Kdyz mam vymenino za cistou vodu flushuju celou dobu s tim FS nebo treba jen nejakou dobu cista voda+FS a pak jen cista?
Kdy s ním mám začít? když začnou trichomy (chlupy) hnědnout?
Moc dekuju za odpovedi
mongoose
citace:
Původní příspěvek od Rookie
Ahoj, mám pár kytiček v bubleru a chtěl bych se zeptat jak na ten flushing. Pročítal sem tu kde co ale nikde neni přímo napsaný jak na bubler a sem začátečník takže zkušenosti žádný.
Flushing teda znamená že jim mam vyměnit vodu s hnojkama pouze za čistou, odstátou vodu z kohoutku? Když flushuju mám do tý čistý vody lejt Final Solution od AH.
Kdyz mam vymenino za cistou vodu flushuju celou dobu s tim FS nebo treba jen nejakou dobu cista voda+FS a pak jen cista?
Kdy s ním mám začít? když začnou trichomy (chlupy) hnědnout?
Moc dekuju za odpovedi


Zdar, pH čisté vody v bubleru budeš muset upravit. Ohledně FS zkus projet trýdy v indoor galerii, tady je něco z faqu
http://grower.cz/pestovani/navody/...ojeni/7.html#42
Rookie
Dik Mongoose tohle sem tam pred tim nevidel....asi moc zeleniny :-D
Ale stejne to tam moc vysvetleny neni:-(
Astronautr
ja hydro vyplachuju cistou vodo vetsinou ta tyden az 10 dni ale relativne cisty je to do 4 dnu ..... komplet vyleju vsechnu vodu a dam cistou plnou druhej den zmerim ec a to je zas nahore tak to zase vsechno vyleju a dam zase plnou cistou a takhle to delam dokud stoupa ec coz byva tak prvni 4 dny pak to nechavam dozrat treba 3dny a este den pred skllizni dam zase cistou pokud stoupne ec kytky obcas vylouci este nejaky latky... pak to vyleju a sklozim na "suchu" ovsem do nejakejch 24H bez vody to chce mit sklizeno jinak to povadne a to se pak blbe striha... PH na proplachu neresim pac mi nejde o to aby kytky zraly ze zalivky naopak porebuju aby vyzraly zbytky ze sebe... takze PH je mi burt na ten proplach.
Astronautr
citace:
Původní příspěvek od Subatomic
Ahoj, chtel bych se zeptat jestli prilis dlouhy flushing muze negativne ovlivnit chut a vuni matrose. Hnojil jsem kytky alga bloomem a top maxem zhruba 6 tydnu opravdu solidni davkou. Potom jsem zacal proplachovat jen vodou, zhruba po dvou tydnech flushingu jeden shaman zcela ztratil svou vuni, zastipky durbana a frisiana po 10 dnech suseni zesmradly a chutnaji jak zaparene ponozky. DP a FD maji pred sebou posledni tyden zivota, je nejaky zpusob jak jim znovu vratit tu krasnou vuni a trpitivy vzhled jako meli behem hnojeni? popr. je mozne ze behem posledniho tydne kytka nabere potrebne grady?... takovy matros bych se stydel pred nekym umotat, palice nadherne ale chut a vune ponozky. Dik, omlouvam pokud sem takovy dotaz nepatri.
myslim si ze pokud neni flush extremne dlouhej treba od pulky kvetu ale nasadi se az na dozravani nemuze chuti nikdy uskodit ovsem jesli ti chutna palo co chutna po hnojkach tak neflushuj pac tim z toho vyplachujes tu hnojku a umocnujes prirodni chut produktu....
Jamal_BUFU
Zdar, zajímá mě pokud jedu bio hnojky v hlíně konkrétně Jungle in da box jestli je třeba flushing pokud výrobce uvádí, že není potřeba.Nemá někdo s tímto zkušenost?
RENE.2
Jungle in da box jsou bio minerální hnoje doporučuji flushing 7-10 dní.
Paranormal Grow
Též jedu hlínu s JIDB, a flushing jsem začal 16dní před koncem a to vodou s osmozy+ Advanced nutrients Final Phase upravenou na PH6...poslední dvě zálivky pouze upravená voda...

7dní mi přijde málo jelikož to stihnu zalejt (proschnout) 2x...zálivka litr vody (dokud neproteče) každý 3-4dny...bych raději nechtěl měřit ec vody co vyteče, imho v hlíně krátká doba na to, aby kyti všecko vyžrali. Leda, že bych do každy ve sprše pustil 20l vody:/
cubonezz
Bude vadit když použiju Canna Flush když jedu Atami B´cuzz ? Díky
RENE.2
Ne nebude to vadit můžeš ho klidně použit .
192.168.100.252
Ahoj chalani poradte, mám problém s flushom.

Chcel som spraviť cca týždenný flush (je to hlina) ale nepoznačil som si začiatok 12/12 a včera, čo je dva dni po hnojeni som spozoroval, že začali hnednúť trichiomy.

Nechcem z toho žiadny CBD opiat a rád by som to do 48 hod sekol. Myslíte že keby ich zrežem ako kvetiny a dám do vázy na tych 48h, že by to mohlo čiastočne nahradiť flush? Ako že by mali iba vodu z vázy a spotrebovali niečo zo toho čo skladujú v bunkách. Je to teoria a možno najskor hlupa, ale neviem kao inak spraviť flush za 48h
Moatas
Myslím že za dva dny na vodě to slušný flush určitě nebude.
Asu
192.168.100.252 : ne a nevymýšlej blbosti.
crazyben
citace:
Původní příspěvek od 192.168.100.252
Ahoj chalani poradte, mám problém s flushom.

Chcel som spraviť cca týždenný flush (je to hlina) ale nepoznačil som si začiatok 12/12 a včera, čo je dva dni po hnojeni som spozoroval, že začali hnednúť trichiomy.

Nechcem z toho žiadny CBD opiat a rád by som to do 48 hod sekol. Myslíte že keby ich zrežem ako kvetiny a dám do vázy na tych 48h, že by to mohlo čiastočne nahradiť flush? Ako že by mali iba vodu z vázy a spotrebovali niečo zo toho čo skladujú v bunkách. Je to teoria a možno najskor hlupa, ale neviem kao inak spraviť flush za 48h


THC nedegraduje na CBD, nybrz na CBN. Me osobne takovy gaucaky nevadi :D

Jinak flush nicim nenahradis a kdyz to ojebes muzes si bejt jistej ze to bude znat... pokud si hnojil organikou ne tak moc, ale i tak to znat bude.
Asu
https://www.youtube.com/watch?v=l-BNz051VWw
Trisuli
Mám otázku- pokud jedu organiku (BioBizz), má smysl proplachovat přípravkem Final Solution od Advanced Hydroponics?? Je to 100% bio, ale jde mi o to, zda to bude mít vůbec nějaký význam, když jedu organiku.
Chystám se proplachovat cca 2 týdny před sklizní- chtěl sem dát cca 4 zálivky s Final solution a poslední cca 2 zálivky čisté vody (s upraveným pH).
Díky za rady.
Jaara
Nestačí prostě jenom čistá voda? Jsou tyhle "čističe" k něčemu??
Piestik
Nazdar Trisuli. Bio Bizz je uplne v poriadku a preplach nie je potrebny. Final solution si nechaj ak by siel agresivnejsi pest s chemkami. Posledna zalievka /2 s vodou a upravenym pH nic nepokaziš skusal som obe varianty ale rozdiel som nepostrehol.
Trisuli
Ahoj. OK, díky za postřeh...taky sem si říkal, že to nebudu s proplachem přehánět...už teď ale snižuji dávky a poslední dvě zálivky dám čisté.
psyweed
samozrejme ze preplach je aj u BioBizz, dokonca to uvadza aj vyrobca v tabulkach, so srandy to tam nedavaju ;)
DrGrinspoon
Preplach sa robí aj pri bio hnojivách a bežne sa používajú prípravky ktoré k prepláchnutiu dopomáhajú. Napr Cannaflush znižuje pH zálievky a tým zabraňuje ďalšiemu vstrebávaniu dostupných látok v pôde.
mark0000
cus,jedu canna aqua,bude stacit 5-6 dni na pruplach v hydro?voda z kohoutku upravena na 5,9 ph
Darf
Zdarec zajímá mě jak je to s proplachem u hlíny. Když přestanu hnojit 14 dní před sklizní u venku, tak kolikrát to za ty dva týdny stihnete prolít? Záleží na počasí to je jasný,ale tak zhruba. Nebo i u indooru,tak všeobecně. ( za 6 dní jsem zalil vodou teprve po druhé ) Děkuji za odpověď
crazyben
Darf:
tak pokud to je v zemi, prolejt to ani nepujde. V květníku jak si řekl, podle počasí.

S hlinou a organikou ale neprolejvám uplně aby to protejkalo jak blázen... jen prostě zalejvám čistou, blbě to pak prosychá v hlíně a kolikrát mi to spíš uškodilo když to pak 4 dny stálo nacucaný vodou.

Dej si záležet na sušení a curingu, pak nemusíš flush hrotit až tak moc.


mark0000:
hydro nejedu, ale par dni by melo stacit, tam jim zamezis prisunu zivin okamzite.
DrGrinspoon
Niečo o flushingu od samotného guru EdRosenthal-a:
https://www.edrosenthal.com/the-gur...ou-want-to-know
BongSmoker420
Ahoj všichni :)
Preferujete jen čistou vodu? týden nebo 2 před sklizní? kolik cca nalít nalít do 11l potu? jak často? a nemůžu holkám nějak uškodit? když tam naliju třeba víc vody..
Předem díky za každou pomoc :)) Mějte se a směj te se ))
Subatomic
Zdar a co treba tohle http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=9554, nebo faq. Jinak zalezi od ceho ze to vlastne chces kytky vyplachnout, pokud mas organickej substrat i hnojiva ktery pouzivas decentne, pak nemusis flushovat vubec. Samozrejme je tu spousta lidi co flushujou biobizz klidne 2 tydny ale kytkam tim moc nepomuzou, spis naopak. Ale pokud tam lejes nejaky boostery a podobny svinstva tak 14dni minimalne.
BongSmoker420
jo díky mrknu na to )) no jsem v pátým týdnu květu v lightMixu..A hnojim právě komplet plagron terra. Terra bloom, power roots, GN, Pure zym, royal sugar
BongSmoker420
Každou zálivkou káždý druhý den..Ale max tak půl litru na každou..na začátku jen snad čtvrt litrem.
Váchy 55
V tom případě 2 týdny flush. Nebo 1 tyden pouze enzymy a tyden pouze čistá voda
splafq
Zdar no při téhle sestavě bych doporučil 2 proplachy čistou vodu s upraveným ph. Nechci tě zrazovat od srand tipu final solution, ripen apod. ale v praxi se mi ukázali jako vyhozené peníze. Proplachem se rozumí né že květináč zaleješ jakože zálivkou a zespoda květináče trochu ukápne, ale to že tam naleješ tolik vody, až teče spodem pomalu proudem. To co dole vytejká paří do odpadu tedy je dobý si květináč dát třeba do vany nebo na nějakej kýbl, do dřezu či tak něco. Voda co dole vytejká je právě plná hnojů,solí a bordelů od častého hnojení, tedy není dobrý nechat jí jen tak v podkvětníku aby si jí rostlina vycucla zpátky. Kytky sou potom těžký jak sviňa ale asi jedině takhle se tomu dá říkat funkční proplach. No pak bych je nechal proschnout ještě jednou to zopakoval a vymalováno...
proled


Flushing Příspěvek č. 2
Zdar,
jasně, pročištění "flushing" je potřeba, ale především v hydroponii. Je to vlastně propláchnutí systému pouze vodou, což donutí kytku využít veškeré zásoby, které si během doby, kdy je živin dostatek připravila.
Hulení má pak výrazně lepší ("nechemickou") chuť a lépe hoří.
O tom, kdy začít flushing se dá diskutovat. V hlíně možná 1-2 týdny před sklizní (hnojivo z půdy nevypláchneš, musí se spotřebovat). V bubbleru stačí 2-4 dny před sklizní.

To co se do hydrosystému naleje těsně před sklizní má vůbec velký vliv na chuť a barvu hulení. Znám lidi co s tím dost experimentujou (otázkou je, jestli to má nějaký smysl) a fakt tam můžeš nalít dost podivný věci

proled
to co ty tady radis se mi to nejak nepozdava a asi neni moc dobry (optimalni) prolejt substrat durch , kytka tolik nepije kdyz ma do konce cca 14 dni jako v prvnich 14 dni kvetu, tu kytku pridusis

koncem 12h denniho cyklu nebo zacatkem nasledujiciho dne zalejt stejnym mnozstvim upraveny vody co pres den spotrebuje.(optimal)

jinak 10 az 14 dni v substratu by melo bohate staci , poznas to podle barvy listu

prvni tejden voda + enzymy druhej tejden jen voda

citace:
Původní příspěvek od splafq
Zdar no při téhle sestavě bych doporučil 2 proplachy čistou vodu s upraveným ph. Nechci tě zrazovat od srand tipu final solution, ripen apod. ale v praxi se mi ukázali jako vyhozené peníze. Proplachem se rozumí né že květináč zaleješ jakože zálivkou a zespoda květináče trochu ukápne, ale to že tam naleješ tolik vody, až teče spodem pomalu proudem. To co dole vytejká paří do odpadu tedy je dobý si květináč dát třeba do vany nebo na nějakej kýbl, do dřezu či tak něco. Voda co dole vytejká je právě plná hnojů,solí a bordelů od častého hnojení, tedy není dobrý nechat jí jen tak v podkvětníku aby si jí rostlina vycucla zpátky. Kytky sou potom těžký jak sviňa ale asi jedině takhle se tomu dá říkat funkční proplach. No pak bych je nechal proschnout ještě jednou to zopakoval a vymalováno...
BongSmoker420
Ahoj všichni :) Díky za pomoc a za názory..Nakonec jsem se rozhodl že 2 týdny před sklizní začnu používat final solution (co si myslíte o tom doporučeném dávkování? 1ml na L vody) A týden před sklizní už jen voda..Tak mě napadá myslíte že kdybych zkusil to co rádí splafq ale třeba poslední 3-2 dny před sklizní? Mějte se a smějte se
proled
cau dam ti jednu a posledni radu... hledej !!!!!

je tu vic navodu jak postupovat a vetsina jich funguje a obcas pri tom pouzuj i hlavu

citace:
Původní příspěvek od BongSmoker420
Ahoj všichni :) Díky za pomoc a za názory..Nakonec jsem se rozhodl že 2 týdny před sklizní začnu používat final solution (co si myslíte o tom doporučeném dávkování? 1ml na L vody) A týden před sklizní už jen voda..Tak mě napadá myslíte že kdybych zkusil to co rádí splafq ale třeba poslední 3-2 dny před sklizní? Mějte se a smějte se
Váchy 55
Nic tim nezkazíš, když to proleješ horem a co vyteče vyleješ..spíš naopak. Určitě to ale bude mít větší smysl, když to uděláš na začátku flushe než na konci.
splafq
No já to takhle jedu roky a výsledky jsou bezkonkurenční. Dřív sem jenom jakože zalejval vodou nebo třeba i s finalem ale oproti téhle metodě se to nedá vůbec srovnávat. Faktem je že kytce trochu dýl trvá než proschne páč při normální zálivce tolik tekutiny nedostane, nicméně zkus si EC metrem změřit hodnotu toho co ti vytejká (bavíme se zde o zemině) a řekni mi co je to za proplach. Spíš trochu naředíš to co je tam ze celej cyklus nahromaděný. Spousta hnoje je pochopitelně i v ostatních částech kytky ale zasolený je pochopitelně nejvíc médium.

I to je nicméně velmi relativní. Já třeba používám light mix od goldlabel, hnojim s každou zálivkou a používám cannu terra s enyzmama od atami a pk 13/14 od hesi kdy poslední 2 tejdny před proplachem už nejeju pékáčko a takovejhle proplach mi stačí udělat jen jednou aby byla dobrá chuť. Nicméně používal sem třeba organiku od canny kdy nebylo potřeba proplachovat vůbec. Naproti tom když sem tam lil AHčka tak ani 2 týdenní proplach nestačil.

Vždycky bude záležet na druhu hnojiva a tomu jak moc jim nakládáš.
BongSmoker420
citace:
Původní příspěvek od splafq
No já to takhle jedu roky a výsledky jsou bezkonkurenční. Dřív sem jenom jakože zalejval vodou nebo třeba i s finalem ale oproti téhle metodě se to nedá vůbec srovnávat. Faktem je že kytce trochu dýl trvá než proschne páč při normální zálivce tolik tekutiny nedostane, nicméně zkus si EC metrem změřit hodnotu toho co ti vytejká (bavíme se zde o zemině) a řekni mi co je to za proplach. Spíš trochu naředíš to co je tam ze celej cyklus nahromaděný. Spousta hnoje je pochopitelně i v ostatních částech kytky ale zasolený je pochopitelně nejvíc médium.

I to je nicméně velmi relativní. Já třeba používám light mix od goldlabel, hnojim s každou zálivkou a používám cannu terra s enyzmama od atami a pk 13/14 od hesi kdy poslední 2 tejdny před proplachem už nejeju pékáčko a takovejhle proplach mi stačí udělat jen jednou aby byla dobrá chuť. Nicméně používal sem třeba organiku od canny kdy nebylo potřeba proplachovat vůbec. Naproti tom když sem tam lil AHčka tak ani 2 týdenní proplach nestačil.

Vždycky bude záležet na druhu hnojiva a tomu jak moc jim nakládáš.



Super ještě jednou díky za radu:) myslím si že super postřehy..No přece to jen asi zkusím jen mám poměrně strach hlavně pak kvůli vlhkosti ve stanu..Po pravdě radši budu o něco ošizenej z výnosu než pak z chuti :) bohužel tenhle rok se mi to venku vůbec nepovedlo tak nemám žádnou chuťovku na klidný večery :/ Ale in jedu po prvé a bylo ze začátku poměrně dost problémů tak sem sám zvědavý jak to vůbecc dopadne :) Ahoj a užívejte
BongSmoker420
citace:
Původní příspěvek od BongSmoker420



Super ještě jednou díky za radu:) myslím si že super postřehy..No přece to jen asi zkusím jen mám poměrně strach hlavně pak kvůli vlhkosti ve stanu..Po pravdě radši budu o něco ošizenej z výnosu než pak z chuti :) bohužel tenhle rok se mi to venku vůbec nepovedlo tak nemám žádnou chuťovku na klidný večery :/ Ale in jedu po prvé a bylo ze začátku poměrně dost problémů tak sem sám zvědavý jak to vůbecc dopadne :) Ahoj a užívejte
proled
cau tak jak se rozhod pro jakou variantu ?
BongSmoker420
Ahoj, tak nakonec jsem se rozhodl pro kompromis a první týden to to proliju pořádně a od druhého už budu jen zalívat čistou vodou aby se mi to povedlo pořádně vyčistit...Tak snad se mi to povede..Peace
proled
a to se chces vyhnout vlhkosti moc te nechapu no co je to tvoje rozhodnuti
citace:
Původní příspěvek od BongSmoker420



Super ještě jednou díky za radu:) myslím si že super postřehy..No přece to jen asi zkusím jen mám poměrně strach hlavně pak kvůli vlhkosti ve stanu..Po pravdě radši budu o něco ošizenej z výnosu než pak z chuti :) bohužel tenhle rok se mi to venku vůbec nepovedlo tak nemám žádnou chuťovku na klidný večery :/ Ale in jedu po prvé a bylo ze začátku poměrně dost problémů tak sem sám zvědavý jak to vůbecc dopadne :) Ahoj a užívejte
proled
ty chces neco merit ec metrem pri vytoku pred sklizni v substratu ????? cozeeeee???? :-D

vytok preci nutne nepotrebuju merit v substratu a natoz pred skizni tam akorat tak nameris nesmyslny hodnoty ( vse se da poznat podle listu)

hnojis dene mireralnim hnojivem , neuvadis jestli jedes podle tabulek anebo polovicni davkovani

a pad se divis ze to mas vsechno prosoleny, presoleny apod...

kazdej se chce preci vyhnout vlhkosti v kvetu a ty to prolejes durch posledni dva tejdny to je fakt divocina

nevim no vetsina tu to dela teda jinak no

jestli ti to funguje tak to je jen dobre ale rozhodne optimalni reseni to teda rozhodne neni




citace:
Původní příspěvek od splafq
No já to takhle jedu roky a výsledky jsou bezkonkurenční. Dřív sem jenom jakože zalejval vodou nebo třeba i s finalem ale oproti téhle metodě se to nedá vůbec srovnávat. Faktem je že kytce trochu dýl trvá než proschne páč při normální zálivce tolik tekutiny nedostane, nicméně zkus si EC metrem změřit hodnotu toho co ti vytejká (bavíme se zde o zemině) a řekni mi co je to za proplach. Spíš trochu naředíš to co je tam ze celej cyklus nahromaděný. Spousta hnoje je pochopitelně i v ostatních částech kytky ale zasolený je pochopitelně nejvíc médium.

I to je nicméně velmi relativní. Já třeba používám light mix od goldlabel, hnojim s každou zálivkou a používám cannu terra s enyzmama od atami a pk 13/14 od hesi kdy poslední 2 tejdny před proplachem už nejeju pékáčko a takovejhle proplach mi stačí udělat jen jednou aby byla dobrá chuť. Nicméně používal sem třeba organiku od canny kdy nebylo potřeba proplachovat vůbec. Naproti tom když sem tam lil AHčka tak ani 2 týdenní proplach nestačil.

Vždycky bude záležet na druhu hnojiva a tomu jak moc jim nakládáš.
splafq
Pouze sdílím svoje zkušenosti toť celé. Vlhkost v květu neřeším mám odtah. Tipuji že při hydru asi taky nějaká vlhkost bude a nic nikde nemusí plesnivět. Asi se v tom tolik nešťourej, takhle to prostě dělám já a vyhovuje mi to ale netvrdím že to nemůže jít i jinak.
proled
odtah ma snad kazdej , to by mela mit tady nebo alespon ma vestsina co ma svejch 5 pohromade to je snad jasny

vhlhkost vzduchu je a bude taky nejaka

vlhkost vzduchu resi snad kazdej pred samotnou sklizni a to maji na 100 procent odtah

... ale koukam jenom ty ne, to mi prijde jak jiz sem zminovam zavadejici

ale ty asi evidentne nechapes ze takhle si muze dotycnej akorat tak pridelat starosti a zbytecne zkomplikovat finale tak ze to zacne plesnivet a to nechce nikdo

nemusi plesnivet ale.... proc budes zbytecne zvysovat vlhkost ( jenom aby si to dukladne proplachnul a za tejden to zaclo vsechno plesnivet :D tak to je haluz) ????!!!!!!

to je muj nazor

to ze u tebe tomu tak neni nebo ze tahle situace u tebe nenastala neznamena ze i jinde tomu takhle bude. jina vlhkost vzduchu, jinej odtah, jiny klony, je tu hodne promennych co to vsechno muzou ovlivnit... jen nechapu ciste z logickyho uvazovani proc jit proti proudu a to zbytecne

prej tolik nešťourej ... tohle je rada co ma hlavu a patu a s logickym uvazovanim s ni i dotycnej podle vlastniho uvazeni nalozi tot vse

citace:
Původní příspěvek od splafq
Pouze sdílím svoje zkušenosti toť celé. Vlhkost v květu neřeším mám odtah. Tipuji že při hydru asi taky nějaká vlhkost bude a nic nikde nemusí plesnivět. Asi se v tom tolik nešťourej, takhle to prostě dělám já a vyhovuje mi to ale netvrdím že to nemůže jít i jinak.
BongSmoker420
No to větší proliti určitě neprobehne už teď tam mám 74% po zalití když nesvítím.bohužel musím zalivat když je tma..do teď jsem zalival 1za 2dny půl litrem zálivky aby to neprotikalo.. Mám 11l normální plastový květináče. . Teď tam budu lit o něco víc a to co vytece do pod misky vyliju pryč..videl bych to tak na 3/4 Litru na každou tak uvidím.Ale to až o víkendu teď když se svítí tak jsem v práci...No a berte to trochu s rezervou jedu první kolo a chtěl jsem se poradit proto jsem se tady zaregistroval..za rady díky a já se budu snažit víc tady hledat..
proled
pust odtah a ofuky nonstop na max jestli mas 74% vlhkost

presne tak procti si tu par prispevku v sekci fotogalerie indoor a sin slavy od clenu co maji za sebou nekolik uspesne odjetejch kol a sam uvidis kde je pravda a jak optimalne na to ....
splafq
Noo já se tady úplně nechci hádat ale zkusim vysvětlit jaký důvody mě vedly k tomu že proplachuju tímhle způsobem. Kdysi sem proplachoval klasicky jakože sem poslední třeba 2 týdny zaléval jenom čistou vodou a ani sem to nevylejval z podkvětníků. Pokud seš občasnej kuřák nebo je ti to jedno(jakože třeba nehulíš) tak to může bejt ok. Pokud však seš pravidelnej a dalo by se říct extrémní kuřák kdy zpracuješ třeba 2 a víc g denně začneš vnímat i další niance a chutě který při 1 brku za tejden prostě nemáš šanci chytit.

A právě tyhle extrémní kuřáci mě naučili tenhle průplach.

Já netvrdim že ten klasickej průplach nefunguje, jen že sem měl v praxi možnost si u těchto lidí ověřit že ty dva druhy průplachů se liší a ten co popisuju je zkrátka lepší, neškrábe je v krku a když to propláchnu klasicky tak to zkrátka poznaj. Právě lidi co takhle mocně bafaj mě naučili abych to dělal takhle, protože to roky taky dělaj takhle.

K té vlhkosti nějak nevim co napsat. Věci jako vlhkoměr nepoužívám už léta, ale možná je to dané rokama praxe a zkrátka už umim odhadnout co a jak. Nicméně do začátku si myslim že to neni žádná ostuda. U vlhkosti je vždycky alfou a omegou mít správně nadimenzovej odtah a pokud to tak je zrovna nepěstíš ve vhlkym sklepení tak prostě problém s vlhkostí nemáš.

Já se tu nesnažim honit triko ale mluvim z pozice člověka co těch kol má za sebou několik stovek takže už sem taky zkoušel kdeco a tohle zkrátka funguje.
crazyben
člověče já to mam přesně naopak... čim víc hulim, tim míň citlivej na různý chutě atp jsem... jasně špatnou trávu pořád poznáš, ale tu dobrou si pořádně vychutnáš když si dáš jednou za čas, pátý brko za den prostě nebude tak dobrý ani na chuť jako když si celej den počkáš a zahulíš večer.

A to bych se svojí spotřebou ke chronikum zařadil, takže opravdu můžu soudit.

Spíš to bude tim že jak toho vyhulíš tolik tak na špatný trávě to potom hodně cejtí plíce, potažmo krk (kdy to pálí a škrabe) a to ti musim dát zase za pravdu (hodně dělá i způsob sušení, to škrabání často dělá chrolofyl a toho se zbavíš fermentací a správnym usušenim)... navíc je pak nejlepší jet rovnou organiku ;) canna terra s pkčkem neni špatná, ale kdybych měl možnost hnojim rovnou hovnama místo biocanny a biobizzu. Ale pokud máš ten flushing osvědčenej proč ne, kdyby to dělal každej stejně, tak se neni o čem bavit ;)

Mě to přijde dobrý tak pro coco... jednou sem to zkusil v hlíně stylem vem to do sprchy až to bude fakt protejkat... brutálně sem je přelil a než sem to šmiknul nebylo už třeba zalejvat, takže mě se to moc neosvědčilo.
El Dudelíno
proled: ty jsi kurva střelec, od tebe bych si nechal napsal knihu :D :D

Tak hlavně bych do bahna nepoužil minerální hnůj (min do nějakýho coco-mixu) a za další, vždy pokud před jako začátkem flushe bude výtok přesolený (běžně jsem viděl EC 4 při pH 3,5), nikdy to vypláchnout nepůjde.
Jak asi dokázat, aby kořeny nebraly hnoje a kytky se dojely? posledních 14-20 dní je právě hodně důležitých.
A pořád je lepší to doject (hlína) střídmým proléváním čistou vodou, a doufat, než to prolít ve vaně a snažit se to vše vypláchnout, ono už je to totiž úplně jedno, akorát
se kytky zadusí.
Pokud je totiž takto rozkurvené pH v přesoleném médiu, ta kytka už dlouho přijímá jen něco z živin a před koncem to dokáže vybalancovat už jen kouzelník Drakaka.

Proto říkam, vyserte se na hlínu, do teho patří mrkev
El Dudelíno
citace:
Původní příspěvek od splafq
mluvim z pozice člověka co těch kol má za sebou několik stovek

... čeče to ti je 145 let a pěstuješ od 12ti né?? koho tu chceš nakrmit pičovinou
crazyben
citace:
Původní příspěvek od El Dudelíno

Proto říkam, vyserte se na hlínu, do teho patří mrkev


ale houby...

jen přesně jak si psal, žádnej minerál, "hovnama", nebo aspoň prostě něčim organickým aby to za to stálo (to bys musel bejt sakra umělec to potom zasolit)... Sice to nikdy nebude tak "vybalancovaný" jak říkáš, ale nikdy nebudeš řešit jakože to je hnusný nebo škrabe pokud to dobře usušíš a nepěstuješ seno.
splafq
No já už se právě týhle kuřácký kratochvíli spoustu let nevěnuju, takže to mám vždycky jen zprostředkovaně. Jinak pochopitelně pokud si chceš pochutnat tak nemáš důvod lejt do země minerální hnojiva, jak sem psal výše, když sem hnojil biocannou tak sem průplachy dělat nemusel a výsledky byly taky fajn.

Jinka k té píčovnině, chich, zkus trochu zapojit kreativitu, skutečně sem to počítal abych nenapsal nějakou kokotinu a stále mi to vychází stejně. Zkus přijít na to jak je to možné.

HINT: Letos oslavím 37 narozeniny. (když se nepodaří, připojím sem nějakou rovnici)
crazyben
citace:
Původní příspěvek od splafq
(když se nepodaří, připojím sem nějakou rovnici)


až se budem chtít naučit počítat nepolezem na grower

připoj radši něco o pěstování za ty stovky kol už nějaký know-how bejt musí... ale prosím něco smysluplnýho ne jak hnojíš hlínu minerálem a pak to nasilu proplachuješ hektolitrama abys vyplavil soli který stejně z hlíny pořádně nevyplavíš nikdy. Celý je to špatně už od výběru média a hnojů a pak to jen zachraňuješ takhle extrémnim poroplachem aby se to dalo hulit. Takovej z toho mam pocit já.

No Hate, ale ani stovky kol ani tvuj věk nás neohromí a nějaký rovnice už vůbec ne.
Panteon
https://www.rxgreentechnologies.com...flushing-trial/

Narazil jsem na zajímavý ,,výzkum” vlivu flushingu od jednoho US výrobce hnojiv, podle jeho (řekl bych ne nezaujatých) výsledků se flushing samozřejmě nehodí..., ale co tam pro mě má zajímavou hodnotu jsou grafy o množství naměřených kovů+ zajímavý je například úbytek váhy po prvním týdnu proplachu
biz
Zajimavy, chybi mi tam info o cetnosti zalivky. Kazdopadne, ja mel dycky za to, ze cim dyl flushujes, tim lip. Budu si muset udelat testik.
Panteon
Tak na tu jejich studii narážím častěji a častěji a vidím, že se o to opírá i několik renomovaných US velkopěstíren, každopádně přikládám další článek, kde je mimo jiné i pěkné video z testování 👏 https://hightimes.com/grow/new-rese...be-unnecessary/
Woody
no hej .. v jednoduchosti .. vyrobca a predajca hnojiv hovori .. hnojte az do posledneho dna .. dobre tomu rozumiem ?
Subatomic
Biobizz ma v tabulce posledni tyden pouze vodu. Predchozi kolo jsem hnojil az do konce, v poslednich 10 dnech jsem zacal snizovat kazdou zalivku o cca 0,5-1ml/L od kazde slozky. Uplne posledni zaliti pak byla jen voda a za dva dny jsem sklidil. Chutove za me o nekolik levelu vejs nez 2 tydny flushovany kytky. Tenhle zpusob jsem si ted oblibil.
Woody
ja som prave kvoli chuti po rokoch vymenil Plagron za Biobizz .. teraz som skosil, tak som zvedavy .. preplach som ale urobil poriadny .. no a hned dalsie kolo asi skusim hnojit az do konca ... kym si to clovek neskusi tak sam nikdy nevie :)
odo
https://www.rxgreentechnologies.com...flushing-trial/

https://hightimes.com/grow/new-rese...be-unnecessary/

hm. zaujímavé info...z môjho pohľadu nefajčiara - vapovača ťažko uveriteľné... Kukal som na ten dokument Hightimes kvôli ďalším podrobnostiam, ale štúdia tam odkazovaná sa nedá overiť, nakoľko mi vypisuje, že neexistuje, čiže info o ničom... a z toho prvého odkazu tiež vyplývajú určité otázky. Zostáva jediné: skúsiť porovnávací test v domácich podmienkach, ale chcelo by to potom nejakú metodiku pestu a následne metodiku "ochutnávania", tak skúste napísať, že čo si o tom myslite. Ja si rozhodne myslím, že debata o súvislosti lepšej chuti a nepreplachovania v závere pestu je aktuálna fakt iba pri ORGANICKOM pestovaní. MINERRÁLNE hnojenie v tejto súvislosti je naozaj debata o ničom, to snáď vačšina, čo pár kol odpestovala uzná.:death: :death: :death:
Woody
.. ja si tiez myslim, ze to je debata vhodna skor pri organike .. aj ocakavam, ze po Biobizze to bude chutit lepsie ako po tom Plagrone.. uvidime no .. kazopadne aj zelenina zo zahrady vypestovana na "hovnach" chuti najlepsie ..

no a takisto uz davno nepalim (pred tym jointy a bonga) ale vapujem .. no a najzaujimavejsie natom je, ze ked do vaporizera par krat strcim "cudzi" matros, tak sa velmi rychlo zanesie kotlik .. naopak "vlastny" (bud nehnojeny alebo poriadne preplachnuty) mi ten kotlik nezanesie ani za pol roka .. to je rozdiel, ktory sa neda prehliadnut .. ale ci to je naozaj tym preplachom to neviem ..
Panteon
Určitě se bavíme hlavně o organice, kvůli tomu, kdo je autor článku jsem k tomu taky skeptický, ale i tak mě to zaujalo, napadá mě k tomu několik věcí
1) při outdooru taky neflushuješ(i když třeba na konci zaléváš čistou vodou), kytka má v zemi k dispozici živiny až do konce
2) velkopěstírny nejen konopí, ale i ovoce/zeleniny neflushují co jsem zjistil
3) kolik z těch ,,nezdravých” látek skončí v šiškách-květu, protože ne všechny látky, které kytka potřebuje, používá na stavbu květů
Growoli
Přesně... u nás se pěstují v mega sklenikach pod světlama v Hydru rajčata a každej si chválí jak jsou slaďoučké, občas bereme a jsou fakt eňo ňuňo.....a pochybuju že dělají flushing a o bio organice se nedá ani bavit
odo
Growoli: "..a pochybuju že dělají flushing a o bio organice se nedá ani bavit! " - a tým teda chceš povedať, že keď na hydre /minerálne hnojené/ vypestované paradajky chutia perfektne, tak neobsahujú žiaden bordel a analogicky z toho vyplýva, že aj cannabis na tom bude rovnako???

Inak ja som sa už stretol s tým, že bolo v manuáloch k hydro hnojivu doporučené, že pred zberom sa doporučuje zaradiť preplach. Neviem si to dosť dobre predstaviť, že by sa preplachovali zrovna paradajky, nakoľko sa pestujú a dozrievajú kontinuálne...taký šalát ešte možno teoreticky. Bolo by dobré túto tému ešte rozvinút a zamyslieť sa nad častým tvrdením, že organicky pestovaný cannabis chutí "lepšie" , než hydro na mineráloch. Osobne to z vlastných pestov nedokážem rozoznať - možno práve preto, že posledné 2-3 týždne som zalieval vždy už iba čistou vodou, lebo som sa to tak naučil. Pri tom ale vzniká otázka, že prečo by mala byť chuť iná v jednom, alebo druhom prípade, nakoľko kytky z pohľadu fyziologie, príjimajú koreňmi živiny vždy iba vo forme minerálnych ionov a je im úplne jedno, či ich dostanú vo forme vo vode rozpustených mierálnych solí, alebo z baktériami a pôdnymi hubami sprostredkovaného rozkladu organických látok. V závere ide stále o to isté. Taktiež nie je možné porovnať hydro spod lampy s organikou pod slnkom, nakoľko pri vonkajších pestoch pod slnkom vplývajú na chuť už celkom iné faktory dané charakterom slnečného svitu a celkovo okolia v ktorom kytka rastie a často bojuje o život. Nedá sa to porovnať ani len výzorom....- to som už ale odbočil od témy. Aké sú na toto názory???
Growoli
To netvrdím že to neobsahuje žádnej bordel,to asi jo ,ne že ne,ale jak říkám, chuť pecka 👍😀
El Dudelíno
Minerál se dá vyplachnout i z bláta. Musíš umět hnojit ne to tam lit jak jebnuty
Maxeaux
Ak sa bavime o flushovani - vyplachnuti hliny od nahromadenych soli / boredelu, tak ok. Ale myslenka ze vo finalnej faze zivota kytky zalievanim cistou vodou zbavime sisky od hnojiv je NEZMYSEL.

"This result showed that the intended purpose of flushing to reduce nutrient concentrations within the bud has no effect."

Link na studiu:
https://atrium.lib.uoguelph.ca/xmlu...ith_erratum.pdf

Vysledna chut, a to ci skrabe/neskrabe dym je vysledkom nespravneho/spravneho curingu.
Panteon
Tak nezbývá než to vyzkoušet 👌
odo
Maxeaux - diky! žiaľ, je mi to nafigu, lebo toto nepreložím...máš to naštudované?

Čo píšeš, má logiku a docela mi to korešponduje s tými článkami hore, ale nechápem to, že prečo by mala kytka "lepšie" chutnať, pokiaľ sa nepreplachuje!!

Chuťovo to nemám ako posúdiť, lebo NIKDY som nehnojil až do konca, bez záveru na čistej vode. Ja vapujem a ani nefajčím, takže som na chute dosť citlivý, aj keď teda tá chuť pri teplotách 160-180-200 st C je zrejme podstatne lahodnejšia, než pri pálení. Čo sa týka vplyvu curingu na škrabanie, tak s tým som si neni celkom istý. Čím vačšia teplota, tým ten výpar-dym má vačšiu tendenciu dráždiť, ale samozrejme dobre curovaný materiál má tú chuť podstatne výraznejšiu-lepšiu, než bez curingu. Stále ale nechápem fakt, že ľuďom v tom teste chutil viac materiál bez preplachu!!!
Možno v závere, ak 2-3 týždne zalievame vodou, tak kytka "nedojde" -chuťovo nedozreje. To je ale moja teoria a nedokážem ju posúdiť, lebo ako som písal nepreplachovaný materiál som nikdy neskúšal.

Súhlasím s tým, že curing má pozitívny vplyv na chuť.
El Dudelíno
Správné sušení má extrémní vliv na chuť a kvalitu vůbec, samozřejmě za předpokladu, že palice nebudou plné dusíku
odo
El Dudelíno
sry, asi si prehliadol, že tu riešime práve aj ten dusík /hnojenie až do konca/, skús kuknúť 10 príspevkov ďalej...
El Dudelíno
citace:
Původní příspěvek od odo
El Dudelíno
sry, asi si prehliadol, že tu riešime práve aj ten dusík /hnojenie až do konca/, skús kuknúť 10 príspevkov ďalej...

:)
no právě, že já si nemyslím, že i pozvolným sušením a zráním se dusík z matroša "vypaří". A nejde jen o ten dusík.
Taky asi bude záležet čím se hnojí, ale dusík je furt dusík a je jedno z čeho ho kořeny nasají.
Já jsem ten, co flush nepodceňuje a nesnaží se to pak okecat nějakou studíí.
Ale každý at si to dělá jak uzná za nejlepší.
Trisuli
Poslední kolo jsem udělal poprvé v životě opravdu důkladný proplach a musím říct, že mě překvapilo, že výsledek byl úplně stejný jako s mým "obyčejným" proplachem. Tak nevim jak to je...za mě proplach dělám vždy, ale už to asi nebudu nějak přehánět. Jednou propláchnout, aby vytekly alespoň 3-4 litry a nazdar...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma