Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

Stránky: 1 [2] 
LED-Skříň-test - Klikni zde pro originální téma
daQuirm
Podívejte se prosím sem:
http://grower.cz/forum/showthre...&threadid=12553
danito
Tak ve středu kupuju foťák,až bude chvilka pošlu sem pár fotek , bohužel jen skříň s osvětlenim kytky nějak nepřežily,mazar si chvilku (cca 14 dni) pěkně frčel a pak najednou přes víkend umřel když sem tam nebyl, nevim co se stalo ale nejspíš moc vysoký PH - ten řízek byl dost slabej a já sem to tenkrát ještě neměřil. Nevim kdy a kde seženu novej matroš na test, ale drip mám už hotovej,sakra už tam jen něco dát
danito
tak snad tady http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=4 , omlouvam se ze sem to nepopsal vic, nemam moc casu
Kramar21
Fakt by mě zajímalo jak to mam zapojit nejsem žádnej chytrák na elektro ale koupil jsem si 50 diod mají 2V nevim jak to mam zapojit napadlo mě že bych to asi mohl dát paralelně ale nevim v jakym počtu a s jakym odporem a na jaký napětí kdyby mi mohl někdo poradit jak na to?Byl bych mu vděčnej jak mych měl zapojovat při 12V a při 24V díky moc PEACE
chuck53
Kramar21:no kdyz budes davat ledky na 12V a jsou 2voltove tak ybch to dal bez odporu tak ze bych vzal 6ledek a spojil je seriove(+zdroje+LED-+LED-+Led-+LED-+LED-+LED-a mínus zdroje)no tím vznikne vetev ktera bude sosat 12V....když jich uděláš(tech vetví 50:6=8,...)no proste budes mít teda 8 vetví po 6ti LEDkách....vsechny vetve maji sve + a -.tak tyhle plus a minus spojis..jako ze + spojis z +sem a - spojis z -sem......tím získáš vlastne vetve ktere budou odebirat 12V...tohle cele das na zdroj + na + a - na -nus....a je to....ale když už takj bys mel využit pulzní zdroj..je to daleho levnejsi......


jo a kdyz bys to chtel zapojit na tech 24V talk je tot o same jestli chapes ten systém,,proste misto 6 led do jedne vetve jich tam das 12....a tim budes mit mín vetví po více LEDkách..hodne zdaru..hoa:punk:
Warl0ck
Jahrrrr.. to se tu porad omliva dokola.. jeden neco napise a druhej mu to zkritizuje.. Jen tak dal..... Sakra.. Jinak moooc dik vsem za info.. bude se hodit...
MrDude
cu nevim jak se to počítá takže bych se chtěl zeptat kolik diod by člověk musel zapojit aby měl něco ekvivalentního 600W výbojce a kolik by pak jedna dioda stála ...DIKY
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od MrDude
cu nevim jak se to počítá takže bych se chtěl zeptat kolik diod by člověk musel zapojit aby měl něco ekvivalentního 600W výbojce a kolik by pak jedna dioda stála ...DIKY

Tak to Ti nepovie asi nikto,je to stále vo fáze výskumu:)
Ale môj názor,niekoľko tisíc,ak by to vôbec uspokojivo fungovalo.Prístupnejšie sa mi zdajú fluorescenčné zdroje svetla(trubice,špeciálne úsporky apod.) ak máš niečo proti sodíku:)
Pár threadov tu o tom je,ak Ťa to zaujíma.
chuck53
no vem si že ledka bere tak 3V a nejakých 20mA maximálne...tak to máš P=3V x 0,02A=0,06W abys to mel jako 600W sodík tak bys jich musle mít 600/0,06=10 000 a když jednu koupíš za 10 kč což by bylo ješte levné tak za to dáš 100 000,-?trochu moc...myslim že to pujde vše pořidit za menší peníz..jiank chce to ty ledky napájet PWm pulzním zdrojem jinak to má taky docela mrte odber
fernetman
No nechci hrotit, ale vykon ve watech sodiku a ledek se nedaji srovnat, ledky maj monochromaticky svetlo, takze vsechen svetelny vykon muze byt presne mireny na vlnov\ delky, kdy probiha fotosynteza nejlip. A taky vybojka meni mnohem vic energie na teplo nez ledky. Teoreticky se toda spocitat, kolik je potreba ledek na stejny svetelny vykon jako 600 wattovy sodik, ale praxe je momentalne jina.
chuck53
no jo je to dobrý nápad..svitit na to výbojkou a doplnit(posílit) spektrum LEDkama..no jo mate pravdu ze kdyz vlastne cely svetelny zdroj slozim z LEDek z urcitou vlnovou delkou tak se to nedá se sodíkem srovnávat...budu sledovat vývoj..zatim cus:punk:
proxxy
zdravim, nevěděli byste o tom kde získat nějaký návod na stavbu led osvětlení. a jké diody by se měli nejlíp použít.
mirni
nikde som to na fotkach s ledkami nevidel, ale nebolo by dobre dat pred ledky difuzor, nejake sklenikove plexisklo napr., co by rozptylovalo svetlo, a teda by sa dali lepsie vyuzit aj tie 10 alebo 15stupnove ledky?
chuck53
10uA,to by mohl být proud v závěrném směru(ted nepodstatná vec)....No ja nevim jak ty vlnove delky ale CD by melo byt označení svítivosti( CanDela)...za kačku to moc svítít nebude...když lepší(vysocesvítivé) Ledky stojiá tak 8kč a výš...a ty mají aspoň tech 4000mCD(4CD):afro:hoa a at se to dobře vyvíjí:-)
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od mirni
nikde som to na fotkach s ledkami nevidel, ale nebolo by dobre dat pred ledky difuzor, nejake sklenikove plexisklo napr., co by rozptylovalo svetlo, a teda by sa dali lepsie vyuzit aj tie 10 alebo 15stupnove ledky?

No,toto by som radšej vyriešil hustotou umiestnenia lediek,asi by nebolo dobré im brať z ich aj tak malej svietivosti.A nemyslím,že by existoval materiál,ktorý by bol na 100% priepustný.
kafevar
citace:
Původní příspěvek od expiry_date1

... A nemyslím,že by existoval materiál,ktorý by bol na 100% priepustný.


Pokud někdo nepovažuje vákum za materiál, tak jsem stejného názoru. IMHO difusor už je přece to prusvitné pozdro LEDky, tak proč přidávat další?
expiry_date1
citace:
Původní příspěvek od kafevar


Pokud někdo nepovažuje vákum za materiál, tak jsem stejného názoru. IMHO difusor už je přece to prusvitné pozdro LEDky, tak proč přidávat další?

Ale vákuum musí byť v niečom uzavreté,takže ďalší materiál.Ale neviem,v nejakých špeciálnych materiáloch sa nevyznám.
Na ledky,ktoré by boli aj cenovo prístupné,aj vhodné na pestovanie si asi ešte budeme musieť počkať.Zo začiatku som bol nimi veľmi nadšený,ale ako som skúmal vlastnosti a možnosti....možno časom,nezatracujem to;) ,myslím,že ledky majú budúcnosť,keď už aj nie na pestovanie,určite v domácnostiach na svietenie.Ešte som nevidel svietiť tie nové led žiarovky,alebo čo to je,ale 5W svetlo je celkom dobrá úspora energie:)
kafevar
expiry_date1:
Jak jsem naznačil, plně s tebou souhlasím. To s tím vákuem byl jenom žert, abych připoměl, že 100% propustnost má jenom vákuum. A to samozřejmě samo o sobě nemůže sloužit jako difusor. Navíc je to naprostej nesmysl dávat na diody difusor, když už jsou dneska dostupný diody v příznivých vlnových délkách s rozptylem od 20 do 110 stupnu.
jurrikot
citace:
Původní příspěvek od lSlUlPl
Cau lidi tak tady mate par fotek z 25 dne kvetu + - 2 dny nejsem si jistej nejak na to nemam moc casu.
Jinak jsem si zkusil koupit par LED typ L-15 LRC 1cd 660 nm svitej docela hezky ale maj dost malej uhel takze je to chce dat hustejc nez mam ted ja a to je 1 na cm2 ale cena 1.5 Kc neni tak spatna mozna jich na dalsi diodovy kolo par prikoupim.Tak zatim zdar


Hele SUPe. Kdyz pises z ta 1 dioda stoji jen kacku pade, tak to by zase nebyl spatnej napad jich naskladat 1000 nebo 2000. Sice
u 2000 by to stalo 3000Kc ale zase ta uspora by byla ne?
Jak myslis ze by se to vyrovnalo Watama a spotrebou, treba 400W sodiku?
WhiTe
spotřeba by měla bejt 1/4 .. spíš míň ... čím daš lepší (a většinou dražší) ledky tím to žere míň..

vytáh jsi docela starej thread.. ;)
jurrikot
Excuse me, jsem tu novy a reseni ledek se mi zda jako docela efektivni co do spotreby a uspory el. energie. Do budoucna by se to melo vyplatit, ne ? Urcite tech par tisic za rok,hodily by se na dalsi zlepsovatka. :)
WhiTe
citace:
Původní příspěvek od jurrikot
Excuse me, jsem tu novy a reseni ledek se mi zda jako docela efektivni co do spotreby a uspory el. energie. Do budoucna by se to melo vyplatit, ne ? Urcite tech par tisic za rok,hodily by se na dalsi zlepsovatka. :)


no, proto to dělám ;)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma