Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

Stránky: 1 [2] 
TRICHODERMA - houba pecujici o vase koreny - Klikni zde pro originální téma
supresivit. cena cca 58 kč/ tichoderma harzianum/ . pokud aplikujete do cisté půdy,tak do ní nepustí žádnou jinou plíseň. zvyšuje výnos až o 25 % u některých plodin./dovede prej ""natrávit hnojiva"", zabra"nuje přehnojení.. nehodí se na postřik na list jako POLYVERSUM/TO DOVEDE ZASTAVIT PLÍSEŇ TÍM ,ŽE JI PŘÍMO POŽÍRÁ/. vyrábý se kousek od uh. brodu/supresivit/a mluvil jsem s majitelem firmy -brala to od nej holanska firma a pak se to prebalene dovazelo zpet do čr za 500 kc. myslim fi. plagron. firma se nachazí hned u světelné ekektrárny . v krizovatce cca 4 km za hlukem ,odbocka na ostrozskou lhotu. ceny jsou jeste mensí. venku /v sadu ,na poli vydrzí dle majitele firmy .cca 3 roky.
onanoperverz
mě by zajimalo jestli můžu namíchat supresivit, Polyversum a Symbivit
Nugget
V našom "meste" som pobehal 5 až 6 záhradníctiev a nikde nič. V jednom aj hľadali v katalógu, ale nič. Vraj to nedržia lebo to má krátku dobu skladovateľnosti...
A tak som to chcel....
limova
Zdravím,omlouvám se,že vám skáču do řeči..asi jsem 100 let za opicema,ale je ta vaše houbička totožná s tou co je k mání na aukru jako mykorizní přípravek Gadar?aproč ho nabízí jednou pro ruže,jinou k ovocným stromkum,révě a pod. Není náhodou universální ?
Delto mužeš mi odpovedět?
Hyde
citace:
Původní příspěvek od delta
WARNING - nesmi se dostat do oci a na pokozku, vdechnuti muze zpusobit vazne zdravotni komplikace. Pouzivejte rousku a rukavice. pri zasazeni cehokoliv prolit studenou vodou a ihned vyhledat lekare

Zdravím.
o bezpečnosti při aplikaci (tedy spíše přípravě) Trichodermy tu nikdo moc nepíše. Naštěstí zřejmě není proč. Takže píšu sám. Mám proč...
Neměl jsem za celý život s kožním onemocněním žádné problémy tudíž podobným varováním zřejmě nepřikládám tolik pozornosti, jak by bylo vhodné...
I přes několikeré mytí rukou v průběhu přípravy se zřejmě stalo, že jsem si nějak potřísnil krk:
Po třech dnech krupičková vyrážka s pocity ne svědění, nýbrž bolesti.
Čtvrtý den bolesti vystřelují k uchu a do celého týla. Krupička nabývá.
Pátý den vyrážka podkožně mokvá, jakýkoli dotek (spaní, oblékání) se stává očistcem. První otřesy zimou.
Šestý den nasazuju šalvěj a fixuju konopnou mastí, abych mohl alespoň otočit hlavou. Vzpomínám kdy jsem byl naposled u doktora, a jestli vůbec ještě žije...
Sedmý den se mokvavé puchýřky začínají slévat do jednoho žoku. V bezradnosti jdu na pivo. Kámošovo přátelské objetí kolem krku po zavíračce mne uvádí do "stavu neslučitelného se životem".
Dnes je to devět dní...sluníčko a počasí venku vůbec si pohrálo se třema sazenicema, rozhodl jsem se tedy stav doplnit... Takřka jsem se onoho ošetřeného substrátu ani nedotkl...!!! Nevěřil bych jak lidský organismus dokáže protestovat.. Horečka, rup, Acylpyrin,radši dva, ticho, teplo, tišení bolesti, tekutiny, transport...krk jako kdyby ho polil louhem a ještě do něj mlátil rozžhavenou tyčí. Příšerně těžká ramena, nejde už moc myslet na cokoliv jiného.
Vlastně ano. Ve čtyři ráno vyrážíme na pole...
cabadaj
Az tak?Dnes jsem si ji koupil a chtel jsem si to nalejt do kytek,ktery mam na balkone.Ale po tom co psal Hyde to mozna radsi necham zavreny ve skrini!
Hyde
Nic nenechávej ve skříni!
Supresivit je podle mne velice dobrá věc, já přece nehaním výrobek, nýbrž můj lehkomyslný přístup k radám výrobce. Chce to jen víc opatrnosti.

Moudrá mi řekla, že prej mám líznutý kožní nervy..mám dojem, že spíš vylízaný.
Dalším frontovým bojovníkem se stal Myco-Decidin vs. Imazol na to děsný mokvání. Tudíž mám krček bílej, že by Rubens už hledal štětec....
H.
j0llyj0k3r
Hyde: člověče, byl jsi nakonec u toho doktora, nebo ne? Myslím, že to nemusí být uplná prdel.. tyhle mykotický organismy můžou na pokožce udělat nepěknou paseku.. Já radši použil roušku, rukavice i brejle.. a triko s dlouhym rukavem..
Janxu
no kdyz to tak ctu, tak to sem musim napsat
ja sem ji vdechnul, uz je to par let a porad si ziju....
tak sem si jí dneska objednal z GrowPlanet 10g za 80 kc, nu jsem na to zvědav, doufam že nic nepokazim když jí aplikuju v květu
donTomás
Nepročítal jsem celou diskusi, ale podělím se o vlastní zkušenost: tahle houba (nebo plíseň, nevím) má OBROVSKÝ a neoddiskutovatelný, pozitivní vliv na růst kořenů.

Pěstuji v kokosu, houbu jsem aplikoval zálivkou (2 dny před samotným vysazením rostlin) a již po týdnu se na povrchu substrátu objevily takové zelené "mapy", jako když je zkažená voda v bazénu, což je důkaz, že se houba v substrátu uchytila (podle mistra z growshopu).

Po sklizni, když jsem tahal ven kořeny, nestačil jsem se divit! Zatímco při minulých sklizních šly kytky s kořeny vytáhnout a oklepat od kokosu vcelku snadno, tyto, houbou podporované kytky měly kořeny o tolik delší a spletitější, že bylo velmi obtížné oddělit jednu kytku od druhé.

Z toho vyvozuji následující: značný nárůst délky a četnosti kořenů MUSÍ mít blahodárný vliv na úrodu. Rozhodně doporučuji.
vinczenzo
Trichoderma i polyversum jsou houby které mají stejné účinky, prorůstají přímo do kořenů a pomáhají zvyšovat příjem živin a jakou jsou intoy, voda a minerální látky, samozřejmě ta houby z toho má taky užitek takže je to čistá symbióza... na stejném principu rostou třeba smrkové hřiby u smrků a ne nikde jinde. Je to mykorhiza (myko - houby, rhiza - kořen). Houba by podle mích znalostí měla růst stejněj ako kořen, takže po celou délku žicvoty, i když vžrobce uvádí, že by se měla aplikace opakovat, podle mě je to reklamní tah.
chuta
zdarec chtel sem se zeptat jestli Canna AkTRIvator /trichoderma/ muzu pouzit i kdys sou kytky jeste male? dik za odpoved
mučačo
citace:
Původní příspěvek od chuta
zdarec chtel sem se zeptat jestli Canna AkTRIvator /trichoderma/ muzu pouzit i kdys sou kytky jeste male? dik za odpoved
jasny,cim driv,tim lip,mori se s tim i semena. At to roste
mučačo
citace:
Původní příspěvek od vinczenzo
Trichoderma i polyversum jsou houby které mají stejné účinky, prorůstají přímo do kořenů a pomáhají zvyšovat příjem živin a jakou jsou intoy, voda a minerální látky, samozřejmě ta houby z toho má taky užitek takže je to čistá symbióza... na stejném principu rostou třeba smrkové hřiby u smrků a ne nikde jinde. Je to mykorhiza (myko - houby, rhiza - kořen). Houba by podle mích znalostí měla růst stejněj ako kořen, takže po celou délku žicvoty, i když vžrobce uvádí, že by se měla aplikace opakovat, podle mě je to reklamní tah.
trichoderma a polyversum(pripravek,nazev houby se vykouril) si navzajem konkuruji,neb jde o jine houby,nici se vzajeme,teda aspon si to myslim. Ja zkousel trichodermu venku a na korenech nic videt nebylo,teda co se podarilo vyndat. Rizky jsem delal koncem cervna,pri kose 2,3m. Zdalo se mi,ze dyl dozravaji,mozna to ale souvisi s nevydarenym lonskym pocasim. Snad me nekdo neukamenuje,ale tot je ma zkusenost s trichodermou. Mir
Arjan
mučačo:

Koncem června si je dal ven a měli 2-3 metry nebo 2.3 mertu. To jde 3m za 2 měsíce(i tak 2m za 2 měsíce já to udělal při pravidělném hnojení). V poctatě jde o doplněk pokud dáváš jinak "značková" hnojiva rozdíl může být nepatrny. Jaký byl výnos bavíme se o lonské sezoně? To počasí bylo na kkt.
no, pokud chcete dávat mykorhizní houby, musíte se smířit s faktem, že je pro ně lepší dát postupně se rozpouštějící org. hnojiva, protože častý plagron apod. zálivky zasolují půdu a houbě se jednak hůř pracuje, jednak může v extrému i vyhynout. existuje rozumná hranice chem.solí kdy kytka i houba pracují max, ale to se pohybuje jinde než v palbách který se dají dát dvoumetrový kytce :frog: houba je tam od toho, aby se lépe vstřebávaly živiny a jiné látky, který má v půdě a má kvalitnější koř. systém. taky je tam od toho, aby snášela líp stresy sucha a hlavně nepustí do půdy jinou nebezpečnou houbu - plíseň :wink:
...do půdy přidávám mj. fosfor a draslík takhle pro květ a je to znát . to je asi důvod, proč mám velký palice aniž bych se o to staral :)
taky to, že trichoderma samotná hůř snáší výkyvy teplory, zatímco u symbivitu je garantováno, že naše teploty na kořenech bez větší ůjmy snese
poslední neméně důležitá věc, že s myko houbama je příjem těžkých kovů značně zredukován, a že konopí je kvůli tomuhle faktu i trochu nebezpečná bylina - dokáže hodně efektivně, ne-li nejefektivněji čistit půdu :bravo:

s jakýmkoliv dotazem se můžete obrátit na samotný výrobce - na netu neni jenom grouwr
mučačo
citace:
Původní příspěvek od Arjan
mučačo:

Koncem června si je dal ven a měli 2-3 metry nebo 2.3 mertu. To jde 3m za 2 měsíce(i tak 2m za 2 měsíce já to udělal při pravidělném hnojení). V poctatě jde o doplněk pokud dáváš jinak "značková" hnojiva rozdíl může být nepatrny. Jaký byl výnos bavíme se o lonské sezoně? To počasí bylo na kkt.
bavime se o lonske sezone,WR a OB. Vynos byl kolem kila u ob a zhruba 700g wr. Oba modely po 2 kytkach. Ale presny cisla neznam. Jako zivota budic dostavaly guano,v kvetu malicko monster bloom.
chuta
jusr - takze ji pouzivas?
Arjan
Jusr:
tedy stačí solidní základ (substrát) + tu plísen a výsledek se dostaví téměř sám ju? :D to zní krásně. No já dal na 70l. standartního substrátu 10le starách suchých slapičincu a 4l guana. pravda na nějakých 8 kytek bych si uměl představit i 150 sub. ale kdo to má pořád táhat.

Mučačo:

Jako půměr to máš pěkný výsledek. Těd jde o to jestli si na tom felku byl 3x nebo 13x.
Jinak na podzim, kdy už jsou kořeny "hotové" tak jde o květ tak se hnojí, ne? Jestli tu houbu zničím je už jedno, ne? Nebo to má vliv? víc hnojiv - víc solí houba skapne ale kytka žije dál ne? rozumíne si doufám.
jeden link za všechny prachy
http://www.ibot.cas.cz/mykosym/mykorhiza.html
chuta
chtel sem se jeste zeptat jestli zijou trichoderma a pythium v symbioze?
mučačo
citace:
Původní příspěvek od Arjan
Jusr:
tedy stačí solidní základ (substrát) + tu plísen a výsledek se dostaví téměř sám ju? :D to zní krásně. No já dal na 70l. standartního substrátu 10le starách suchých slapičincu a 4l guana. pravda na nějakých 8 kytek bych si uměl představit i 150 sub. ale kdo to má pořád táhat.

Mučačo:

Jako půměr to máš pěkný výsledek. Těd jde o to jestli si na tom felku byl 3x nebo 13x.
Jinak na podzim, kdy už jsou kořeny "hotové" tak jde o květ tak se hnojí, ne? Jestli tu houbu zničím je už jedno, ne? Nebo to má vliv? víc hnojiv - víc solí houba skapne ale kytka žije dál ne? rozumíne si doufám.
mir ti rafane,to jsi tam toho nasupal dost,ne? Ty slepicaky,kvuli chuti,bych tam asi nedaval.3kg guana jsem rozdelil k celkem 7 kytkam,z toho 2 v 50l kulatych kalfasech.vsechny kytky dostaly zalivku trichodermou v parapetnim predpestu.asi po mesici sly ven na 2 fleky,kdy 1,dobre dostupnej flek byli ti OB a WR. Ti dostali pri presazeni druhou zalivku trichodermou. A na druhym,hur dostupnym fleku jsem mel durban poison a v kalfasech "maminy" OB,WR. Maminy jsem moc nevychytaval,v pulce kvetu zacly zloutnout,stavalo se,ze byly uplne vyschly,nebo prelity,hold zli demoni,obcas mi to zalili vodou z kohoutku aby neuschly.kalfasy a pod.jsou na prd,kdyz nemas k tomu dobrej pristup. Durban v zemi,bez pece zlych demonu s 1 zalivkou trichodermy byl hezkej,700g. Kytce by to nemelo ublizit,kdyz houba zkape.
Arjan
Taky to mám podobný. Jeden flek venku a jeden doma. No a venku abych eliminoval vlivy jako čorky a nějaký myslivce co vý vše nejlip. Tak chystám substrátek aby to dalo celou sezonu v rustu. Pak další návštěva (už z hnojivam na květ). No uvidíme jak se v mém případě osvědčí Trichoderma.
chuta
zdarec mam otazecku! us za mala kytek sem zalel pripravkem canna activator /trichoderma/ a kdys chcu tet postrikat kytky proti plisni supresivitem/pythium/ neuskodi to kytce kdys si tyhle dve veci vzajemne konkuruji? dik za odpoved
chuta
nikdo neporadi?
mučačo
supresivit je trichoderma.hm? Teda jestli si dobre pamatuju. Nemyslis polyverzum? Jestli jo,tak by to dle meho vadit memelo,trichodermu mas u korene. Jako postrik trichoderma je asi nepouzitelna..!?
chuta
to ano valis to na kytnu a ne ke korenum ,ale celou ji tim zmacis a hafl toho stece k tem korenum!mam jen strach abych to tam nenastrikal a ty 2 svinstva by se zacli navzajem pozirat a ublizovat korenum
mučačo
nebal bych se toho,zase az tak mocit nebudes,trichoderme trva tusim tyden,dva nez se rozjede.teda v zemi,jako postrik netusim,ale nizke nocni teploty ji nejspis nebudou svedcit.:bong:
Arjan
Zdar Lidi
jen jedna fotka těch kořenů. Nevím těžko soudit co pomohlo nejvic ATA XL je kořenový i květový stimulátor (co si pamatuju) ,taky guano bylo přidané do substrátu fosfor má mít taky pozitivní vliv na tvorbu kořenů. A taky ta houba. Každopádně závěr jejich tam víc těch kořenu snad o jednu pětinu určitě.

myslím že se letos podařilo =D


http://grower.cz/forum/showthread.p...6696#post996696
MDe_
citace:
Původní příspěvek od Arjan
Zdar Lidi
jen jedna fotka těch kořenů. Nevím těžko soudit co pomohlo nejvic ATA XL je kořenový i květový stimulátor (co si pamatuju) ,taky guano bylo přidané do substrátu fosfor má mít taky pozitivní vliv na tvorbu kořenů. A taky ta houba. Každopádně závěr jejich tam víc těch kořenu snad o jednu pětinu určitě.

myslím že se letos podařilo =D


http://grower.cz/forum/showthread.p...6696#post996696


Takový bal sem měl bez nějakých sraček jen kuřince v půdě :D
Arjan
Pak dedy fosfor =D pokud se držím tématu
Arjan
Jinak já mám záhoneky dva a jeden je kousek od místa kde se vytéka už aspon 40let močůvka. Můžu jasně potvrdit že ty kořeny jsou tam daleko větší a vitálnější. Taky je tam stabylní vlhkost v půdě no a ta není na každám stanovišti.
Jasně bych netvrdil že je to zbytečné, taky proto že i na těch ostatních zahrádkách byli ty kořeny nadstandartní. Minimálně pak taková péče o kytku není tak náročná.
jamall
citace:
Původní příspěvek od chuta
to ano valis to na kytnu a ne ke korenum ,ale celou ji tim zmacis a hafl toho stece k tem korenum!mam jen strach abych to tam nenastrikal a ty 2 svinstva by se zacli navzajem pozirat a ublizovat korenum



Hele ver ze skoro prd ti stece s tvy kytky na koreny a nevim kde sem to cetl,uz to je delsi dobu ale urcite si navzajem nevadej a urcite ne kdyz jednou zalivkou prolejes a druhej den postrikas listy nebo obracene... A HLAVNE POLYVERSUM SE POUZIVA NA LIKVIDACI PLISNI NA KYTCE,TAKZE JESTLI NEMAS PLISEN NA KYTKACH TAK PROC TO TAM VUBEC DAVAT???TO NENI JAKO TRIHODERMA,KTERA JE PREVENTIVNI A MA JINY VLASTNOSTI PROTOZE SE APLIKUJE NA KORENY...chce to trosku cist
Zdravím, nestane se nic, když přidám trichodermu do substrátu, který je pohnojen chemkou - metropem? díky za odpověď
amper
Mykorhizní houby a jak fungují
Chtěl bych proto trochu pomoci vysvětlit o co se jedná v případě mykorhizních hub. Obecně houby jsou pro naše kulturní rostliny patogenem, který rostliny poškozuje a ty se proti nim brání.
Naproti tomu mykorhizní houby žijí s rostlinou v symbioze, jak ostatně i název některých přípravků, obsahujícíh mykorhizní houby, napovídá, (např.přípravek Symbivit,aj.) Jsou to jediné houby, které si rostlina dobrovolně pustí dovnitř, do kořenů. Tzn., že tyto houby jsou zčásti prorostlé do kořenů a z větší části žijí mimo rostlinu v půdě.
Proč? Houba potřebuje cukry, (uhlík), ty získává z rostliny, která je má díky přístupu ke světlu a část cukrů transportuje do kořenů. Mykorhizní houba zato stahuje rostlině z půdy vodu a hlavně draslík a fosfor, který je pro tvorbu květů obzvlášť potřebný.
Mykorhozní houby mohou žít jenom ve zdravé půdě. Kdo viděl např.rozdíl mezi bujně rostoucím vinohradem s mykorhizou a živořícím vinohradem v mrtvé půdě umlácené herbicidy, ví o čem hovořím.
Takže pro mykorhizu 3x ano! Budeme mít zdravější rostliny, které navíc lépe využijí hnojení, které jim dáváme.
Pozn.pro zaryté materialisty:Mykorhozní houby nám pomohou lépe zhodnit investované peníze :-)
Madical-Strains
PADLI A JINE PLISNE,HOUBY.
Udajne nejrychlejsi a nejucinnejsi a paradoxne nejlevnejsi !-Proti padli a jinym plisnim,houbam je postrik jedle sody Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3,mydla....Ale i tak to chce cca 1. tyden trpelivosti.
A-Odstranit nejvice napadene casti rostlin,B- aplikovat denne postrik vodou s upravenym PH cca pul hodiny pred rosvicenim aby kyti stacila uschnout a nevznikaly jine plisne. Padli paradoxne nutne potrebuje k rustu suchy list! Nesnasi vodu !
C-aplikovat Hydrogenuhličitan sodný NaHCO3,mydlo......
nejdrive jen na 2.nebo 3.napadena mista na kyti,klidne i na malou bezvyznamnou palicku ,nasledne pockat 24 h a kdyz roztok kyti neposkodi tkan na listech nebo stonku tak pak vesele aplikovat na cela zamorena i nezamorena mista.
-----------------------------------------------------
Interestingly enough, the most effective measure in preventing and treating powdery mildew is to spray the foliage of your plants daily with plain water from the hose. Powdery mildew hates water! The only caveat with this method is to be sure you do it early in the day so that the foliage completely dries before cooler evening temperatures arrive, otherwise you may invite other fungal diseases, such as black spot, into your garden.
------------------------------------------------------
V tomto odkazu viz.nize dokonce i jeden cesky pestitel potvrzuje ze padli primo nesnasi vodu za to miluje vysokou vzdusnou vlhkost.
http://kiwiforum.cz/forum/viewtopic...&t=52&start=525
------------------------------------------------------
http://organicgardening.about.com/o...wderyMildew.htm
Pro toho kdo nemluvi anglicky lze to vlozit do googlu najit vyhledavacem a kliknout na prelozit pod podtrzenym odkazem a ona se prelozi cela stranka do cestiny.

http://www.fichema.cz/hydrogenuhlic...100g-p-950.html

Presto ze zatim, nastesti jsem nemel s padlim tu cest dovoluji si vlozit tento zajimavy prispevek ktery muze pomoci ostatnim growerum kteri se s padlim ci jinou plisni prave potykaji a mohou tak zachranit svou vzacnou sklizen.
Podle toho co jsem si o padli,houbach a plisnich dozvedel je lepsi nepodcenovat prevenci nez s ni pak nasledne bojovat !!!
Časlove
Oživuju toto staré téma s dotazem.
Včera jsem byl v semenářství, kde jsem si před pár lety koupil svůj poslední Supresivit a bylo mi řečeno, že se přestal vyrábět.
Nevíte někdo o nějakym podobnym přípravku s trichodermou co neni tak extremně předražený jako ty z growshopů? Supresivit byl 20g za 140,- a ty "značkový" jsou 10g za 430,-...
Zefram Cochrane
Rád se připojuji k znovuoživení tématu.
Objevila se novinka na trhu "Substrát supresivní" pro výsev a množení a je to z Hoštic. Tuto informaci jsem zaznamenat v nedělním Receptáři na Primě. Má obsahovat Trichodermu (proto plísním) a Metarhyzium (proti škůdcům). Cena je lidová a mělo by stačit ho použít jen pro výsev a řízkování.
http://www.zbozi.cz/?q=Substr%C3%A1t+supresivn%C3%AD+
marw
Ono co pozoruji,poslední dobou se z českého trhu stratilo více těchto ochraných látek at už proti plísním,chorobám či škůdcum,no ale abych nebyl OT,Supersivit už asi sehnat opravdu nepůjde, jediný výrobek co je momentálně k sehnanání na českém trhu za rozumnou cenu obsahující trichodermu je GH BM BIOPONIC MIX,je to výrobek General Hydroponics ta cena je tam za 10g-150kč a za 25g-250kč,což není zas až takový průser.
Časlove
Díky kluci!
Jinak je to pravda, nějak to mizí, škoda, radši bych podpořil čechy...
Jelikož to potřebuju do kokosu, tak využiju 2. možnost, jen škoda toho kila na poštovnym... :)
Každopádně když jsem hledal kde a jak to maj, tak jsem narazil na věc, která se jmenuje SubCulture (3 druhy hub, z toho jedna je trichoderma) a za kilo chtěj 55700, což je dost vtipný! :D
herrpess
http://www.symbiom.cz/index.php?p=s...&set_menu=hobby
alpa
ja pouzivam http://www.klecka.cz/growshop/Hnoji...otrex_100g.html je to uplne to stejne jako http://www.sanniesshop.com/symbiosis-mycorrhiza.html ,,,,,a jsem stim nadmiru spokojen;] ......jen v ciste hline nedosahuju takoveho dobreho vysledku jako v hlina/kokos 50/50 [od gold label custom mix]......dale tam davam jak ty tablety tak bacto a hlavne ten perfect start [u tech Biotabs co prodava Klecka se to jmenuje jinak ale vse je uplne stejne a hlavne Xkrat levnejsi] .............a jedna vecicka je ete mooooc fajn pro houby;] a to http://www.sanniesshop.com/bio-char.html s timhle to jede i 2x rychleji ;] ,,,,,,,,ale celkove tyto hnojky jsou celkem drahe,ale je to asi to nejlepsi a nejpohodlnejsi [zalivka jen voda co 14 dni bacto] co jsem zkusil v pude
yara
Tak jsem neodolal a koupil Canna AkTRIvator - trichoderma 10g, takto je tento výrobek deklarován..
Je to už v novém barevném obalu - viz foto na letáku dole.

Co mě však zaráží je to, že na příbalovém letáku stojí toto:
Rostlinám prospěšné mikrokroorganismy produkují endochinase, které chrání kořenové systémy.

Nikde žádná zmínka o trichodermě.

Další věc je návod k použití:

Rozpusťte 1 g prášku v litru vody.Toto množství postačí na 300litrů substrátu (nebo 30 rostlin v 10 litrových nádobách)

Mám sice kuchyňské digi váhy, ale o přesnosti 1gr. bych pochyboval, nehledě na to, že mi postačí zálivka na pár rostlinek, tak nevím jak to vyřešit.(Kdybych tak věděl, kolik toho je asi na špičku nože :D ), no ale asi to udělám od oka.
Mazzi22
Cawte, po precitani 144 prispevkoch som sa rozhodol ze dam Ano TRICHODERME :D Ako spravni žid zamestnal som aj ja googl na nejaky ten cas. Nasiel som Trichoderma asperellum v popise je to asi to iste, ale cena je lepsia. http://www.mott.sk/sk/mudra-huba/33...6002988109.html za 3,5€ dostanete 25g co je viac jak dost, kludne sa na take mnozstvo môzete aj poskladat :D Dakovat nemusite :D
Mazzi22
Inak mam otazocku ci ma niekto skusenost s aplikaciou tejto huby pred zasadenim semienka. Mam na plane aplikovat tuto hubu asi 1-4dni pred zasadenim semienka, alebo mam skôr?, ma niekto s tym skusenost alebo vsetci iba teoretizujete? Chcem si kupit znackove semena a keby sa im nieco stalo asi by som si to nikdy neodpustil :D Hej a inak nasiel som este lacnejsie o 0,39€ :D http://www.instav.com/trifender-5-x-5-g/d-71159/. A este pre niekoho co by chcel toho kus viac tak http://www.bioochrana.sk/produkty/b.../trifender.html 9€ za 100g a za 1kg chcu 72€
wormice
Zdravím Groweři, jsem absolutní začátečník, ale tahle houba mě nadchla a tak jsem hledal podobnou variantu, která tu byla v dostání ve značce Supresivit a našel jsem tohle zajímavé balení :
http://www.eshop-rychle.cz/growshop...459-Gliorex-10g
účinnost se shoduje právě se Supresivitem, obsahuje Trichodermu a slibuje větší výnos + dávkování taky sedí. A ta cena :)..
Jdu do toho pak dam info o výsledku
Zdar a sílu
mrakoplas
mykhorizní houby , jako přenašeč informace mezi rostlinami.
tj. reakci škůdcem napadené rostliny mykhoriznich houby předávají ostatním rostl. a ty si začnou vytvářet přirozenou obranu a lákat k sobě predátory proti škůdcům.

http://www.osel.cz/index.php?clanek=6906
odo
Cafte:
Zaujímavé BIO výrobky:

1. http://postreky.sk/hladat.php Trifender - trichoderma asperellum-
biologický prípravok na zvýšenie odolnosti rastlín proti hubovým chorobám, podporu koreňového systému...

2. http://www.floraservis.sk/neemazal-ts.php
prípravok proti škodcom

3. prípravok na zvýšenie imunity
http://www.floraservis.sk/soft-guard.php

4. prípravok proti škodcom žijúcich v půdnom substráte
ARTIS WP http://www.biokertapolas.hu/artis-wp-2535
obsahuje spory huby Arthrobothrys - neškodný pre dažďovky

S týmito výrobkami skúsenosti nemám. Testujem Trifender.
ajdam
Zdravím, experimentálně jsem aplikoval na pár rostlin trichodermu. Jedná se o přípravek GHE Bioponic Mix. Na přípravku nebyly uvedeny žádné varování ohledně zdravodtích rizik, tak jsem se s tím příliš nemazal. (Žádná rouška, rukavice, ani dlouhý rukáv). Po přečtení tohoto threadu jsem si alespoň dezinfikoval ruce peroxidem. Myslíte, že se mám těšit na nějakou houbovou chorobu, nebo jsou kmeny co používá GHE pro člověka neškodné?
otoxy
^ jak jsi dopadl?
otoxy
Díky za info. Objednal jsem z growhopu. Měl někdo další zdravotní problémů při manipulaci?
Mrsheep
Tak jsem také objednal Symbivitu. Dám vědět za pár dní jak to dopadlo.
Mrsheep
Otázka. Koupil jsem symbivit.
Mám to dát:
1. Do pudy 1-2dny před klonama
2. Společně s klonama
3. Pár dní po uchycení klonu
Dekuji
Punkheart
citace:
Původní příspěvek od Mrsheep
Otázka. Koupil jsem symbivit.
Mám to dát:
1. Do pudy 1-2dny před klonama
2. Společně s klonama
3. Pár dní po uchycení klonu
Dekuji


Spoločne s klonom. Musí prísť ku kontaktu Symbivitu a koreňového obalu t.z. nasypeš do jamy, šupneš na to klon a prihrnieš. Pozor aj na odporúčania výrobcu:

Doplňující informace a upozornění

Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny rostlin. Vyvarujte se použití systemických fungicidů v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci přípravku. Účinky přípravku SYMBIVIT mohou být sníženy nadměrným používáním chemických hnojiv (nesmí dojít k předávkování rostliny)
Mrsheep
citace:
Původní příspěvek od Punkheart


Spoločne s klonom. Musí prísť ku kontaktu Symbivitu a koreňového obalu t.z. nasypeš do jamy, šupneš na to klon a prihrnieš. Pozor aj na odporúčania výrobcu:

Doplňující informace a upozornění

Pro správné fungování přípravku je nezbytné, aby došlo k jeho přímému kontaktu s kořeny rostlin. Vyvarujte se použití systemických fungicidů v průběhu prvních tří týdnů po aplikaci přípravku. Účinky přípravku SYMBIVIT mohou být sníženy nadměrným používáním chemických hnojiv (nesmí dojít k předávkování rostliny)


Okie dokie. Nacpu to pod řízek. Měl jsem jen strach aby to nebylo na ten klon moc stresu.
Díky.
pyroman80
Ahoj koukal jsem, ze s trichodermou je to pekna bida, vsechno cesky se prestalo vyrabet a prodavat. Nechtelo se mi kupovat predrazenou trichodermu z g.schopů. Trochu jsem hledal a nasel jsem snad jedinou ceskou firmu, ktera se zabyva vyrobou mykoparazitickych pripravku. Je to firma fytovita.cz a nabizeji 3 pripravky. Jeden z nich dokonce obsahuje trichodermu. Snad tim nekomu pomuzu. Jeste bych mel dotaz, co si myslite o pouzivani techto pripravku v hydroponii, napr. v amazonu, kde neni zadne medium a pak v systemu, kde jako medium slouzi hydroton - jilove kulicky. A jaky z tech tri pripravku byste vybrali pro nase ucely? Prosim nekoho zkusenyho o odpoved.
Asu
pyroman80 : Sám jsem trichodemu od GH použil ve Wilmě s hydro-tonem loňskou sezónu (dostal jsem reklamní balení v growshopu). Bohužel, bez jakéhokoliv pozorovatelného zlepšení.
Před cca měsícem jsem užívání trichodemy probíral s "kolegou" co má také Wilmu a také používá hydroton a zjistil jsem, že :
a) Trichoderma harzianum od GH není příliš vhodná do hydro systému, kde používáme hydroton (clay pebbles), v mém případe Wilma. Na stránkách eurohydro.com jsou informace od výrobce GH, kde jako vhodný substrát přímo uvádějí kokos a hlínu nebo v jiných podobných substrátech. To jílové kuličky nejsou.
b) pokud v hydrotonu "musíš" mít i trichodemu h., tak zakoupit biofiltr (tuhle informaci má na stránkách i Klecka).
Pokud má někdo zkušenost s trichodemou h. v kombinaci s jílovými kuličkami, sem s tím.
spachal
S dovolením oživím vlákno, co myslíte, dá se tomuhle věřit?

Biofungicide & grow boost Trichoderma viride & 7 bacteria ready use 200g mix.
https://www.ebay.com/itm/-/192327998650

Případně "čístá trichoderma"
Biofungicide, grow boost Mycorrhizae Trichoderma harzianum dry 0,7oz (20g) mix.
https://www.ebay.com/itm/-/192768509212

Hledal jsem, kde současně trichodermu za rozumnou cenu koupit, ale je to bída.. Co tohle, z Litvy, podle popisu to zní docela zajímavě?
psyweed
Cus, ten "Supresivit" je este mozne niekde kupit? nejako to nikde neviem najst...dik


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma