Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: [1] 2 
Matkárna 400w, Cloning + 600w HPS Critical 2.0 Dinafem - Klikni zde pro originální téma
MatesMaty
Zdravím, rozhodl jsem se po dlouhé době zveřejnit pěst i s matkárnou a klonováním ( návodem ).

Setup se nemění.....

Matkárna:

Box 100x100cm Homebox
Hnojiva: Bcuzz + Rhizotonic ( Canna )
Květináče: 1L - 3L - 6L
Odrůda: Critical 2.0 Dinafem ( feminizovaný )
Světlo: 400w MH
Medium: hlína
Metoda: cca Mainlining

Clonárna:

Box: Twin SJ 80x80cm
Hnojiva: Rhizotonic Canna
Světlo: Propagátor 2x55w nebo 2x 75w ( nechávám jen 1 trubici )
Skleník: Xstream
Medium: rw kostky Grodan 3,6x 3,6cm ( i s tím igelitem )
Podestýlka: Perlit Gold Label

Květový box:
Box: 150x 150 cm SJ Dark room
Světlo: 600w MH/ HPS
Květináče: 3 L
Hnojiva: Bcuzz
Medium: hlína
Metoda: SOG

Jelikož jsem se nedočetl jasný názor na metodu zamatkování feminizovaných semen tak udělám takovej experiment. Pokud to nevyjde musím sehnat někde opravdu kvalitní genetiku a věřte nebo ne ale je to nadlidský ukol. Měl jsem Chronic ( vykvetl samovolně v matkárně ), Mr nice Critical Mass ( naprostý zklamání ), Big bud ( sensi )- paráda ale neměl jsem uplně top gen.

Prozatím začnu s matkárnou která se teprve rozjíždí a chvilku potrvá než z ní pujde udělat klony. Mám tam 8 kytek ( 2 vypadají opravdu luxusně ). Je udělán topping a poté ohýbání do stylu Mainlining. Není to uplně prořezané jak se dělá u květové metody ale mým cílem je udělat co nejširší kytky aby se z nich dalo řezat dostatek klonů pro SOG.

Here we go !!!!
MatesMaty
Bohužel mi jde přidat pouze 1 fotka takže ještě přidávám foto
Ajtaktak
Mam klony z femky. A zatial ziadny problem.. ty si robil nejaku selekciu ?
MatesMaty
Jeste ne, vyklicilo 8 z 10 seminek a tady jsou, selekce probehne za pochodu. Mam udelany 2 klony z te nejlepe vypadajici kytky, zbytek zatim nevim. Uvidime az z nich pak udělam klony.
JetiX
Ahooj, úplne parádny thread pre mňa, lebo ty máš presne zmáknuté to, čo sa snažím zmáknuť aj ja :D chcem sa naučiť pestovať matku a robiť si klony, mám tiež X-stream na 20 rastlín, zatiaľ robím testy na mäte :D inak mi líčia dve semienka od RQS 1x royal gorilla a 1x critical obidve feminizované, z nich by som chcel narobiť klony, takže som tiež zvedavý. Chcem sa opýtať, odrezky dávaš hneď do RW kociek a potom do propagátoru? Pošleš nejaké foto klonárne?

Toto budem sledovať, určite sa veľa naučím.
MatesMaty
Zdravím, já jsem při toppování klon z vršku neudělal, protože jsem je zastřihával hned za 3. patrem jakmile to bylo možný. Budu doufat že tam moc hermáčů eventuelně nebude. Mám udělaný 2 klony z jedné matky která rostla a větvila se, že bylo možný z ní vzít klon aniž bych narušil styl ohýbání matky. Jen na ukázku jak vypadají moje klony ( minulá odrůda )
WeedBurger
Ahoj. Vypadají hezky, ale osobně bych si řízky z feminizovane matky nevzal. Kámoš takhle často jel rezy z fem matek a kolikrát se tam našly semena. Žádná hrůza, model výbornej, zhulil mocně.. ale bylo to tam :D moc se s tím neparal, takže se ani nedivím že tam mohlo dojít ke stresu :D Já udělal dva řízky při přepínání na květ a ty odkvetl až v dalším kole, můžu ritlct, že top a žádný hermafrodit :)) ale že bych si pravidelně bral řezy bez ohledu na původ matky, to určitě ne :) myslím, že je dobrý vzít si feminizovanou kytku a oprcat ji nějakým kvalitním regular samcem a z těch semen si pak vybrat matku.. to by nešlo? Jen se ptám, s křížením zkušenosti nemám :D
MatesMaty
No křížení jsem nedělal a ani se do toho nehodlám pouštět. Uvidíme jestli tam nějakej hermáč vůbec bude, je rozdíl mít semena z Dutch passion nebo z Dinafemu. Klonárně se budu věnovat až budu tak za měsíc a něco klonovat. Klonárna má uplně obyč setup, není potřeba to přehánět blbostma. Dostávám otázky do PM- klidně je nahazujte zde at si dotazy a odpovědi přečtou všichni.

Otázka 1. plísen u matek: Ne, plíseň tam nemívám, stačí větráček, odtah a čerstvý vzduch.

Otázka 2. měnění matek co 3/4 roku: Ne, nedělám to. Jen v případě že jsou matky už tak vysoké že jsou blízko výbojce tak udělám nové.

Otázka 3. perlit na vystýlku a skleník: Skleník jak je napsáno výše je Xstream S ( bez vytápění ). Perlit je propláchlý a je tam cca 2 cm vrstva kvuli bezproblémovému prorůstání kořenů aby se nezlomily. Ne, naspod není voda, není tam potřeba. Ano, jebu se s každým klonem zvlášt 2x denně ráno a večer. Rozměr těch vaniček je 61x42 cm a ten poklop používám jen na prvních 12 hodin ( zcela otevřené průduchy ) a pak ho hned sundám at můžou proschnout kostky ( proschnou hned druhý den )- zbytek pošlu kompletní návod i s fotem, ale až budu klonovat.
MatesMaty
Sem zpět, na ochutnávku přidávám foto SOG 100ks, dneska jsem je holil odspodu tak vypadají k světu :)
MatesMaty
Bohužel mi teplota pořád nedovolí nějaké výsledky a je to propadák. Ale na na Critical 2.0 už bude dostatečně chladno aby to stálo za report. Včera jsem se rozhodl, že přejdu na LED od Ledidealu, uvidíme co mi sestaví za panel, ale ty teploty se fakt nedají zvládat. V matkárně jsem oholil brutálně moc listů aby nestínili nově rostoucím větvičkám a klonů bylo dostatek.
MatesMaty
Bohužel mi teplota pořád nedovolí nějaké výsledky a je to propadák. Ale na na Critical 2.0 už bude dostatečně chladno aby to stálo za report. Včera jsem se rozhodl, že přejdu na LED od Ledidealu, uvidíme co mi sestaví za panel, ale ty teploty se fakt nedají zvládat. V matkárně jsem oholil brutálně moc listů aby nestínili nově rostoucím větvičkám a klonů bylo dostatek. Matky májí stále jen 20 cm na výšku !!!!
JetiX
Darí sa ti v tom xstreame udržať teplotu vody do 22 stupňov? Mne to pod 25 nejde. Máš čerpadielko zapnuté nonstop? rozmýšľal som, že keby sa zapínalo len v nejakých intervaloch, tak by toľko nezohrievalo vodu.
MatesMaty
Ale to je rizkovnice klasicka, ne aeroponicka
JetiX
Ou to je riadny omyl potom :D prepáč
tých 100 kusov necháš takto a prepneš?
MatesMaty
Uz je to sjoro 2 tydny na kvetu
MatesMaty
Tak přidám aspoň foto matkárny. Ostříhal jsem jim brutálně moc listů a nevím jestli je to ku prospěchu nebo ne. Ostříhal jsem většinu listů aby neclonily nově rašícím větvičkám a matka měla co nejvíce klonů.
MatesMaty
Tak máme tady drobný upgrade. Matkárna se nám začína pěknu zahuštovat a teploty venku naštěstí klesly. Nebude trvat dlouho ( cca 2-3 tydny ) a začneme klonovat.
MatesMaty
Mám tady další up matkárny. Pořád jsem zjištoval něco o textilních květináčích a nemohl se rozhodnout, tak sem si řekl, že je otestuju právě na matkách. Byly předtím v 6L květináčích v plastu a koupil jsem 10 L textilní. Poznatek č. 1 je že se tam vleze o hodně víc než je deklarováno. Rozdíl mezi plastem 6L a textilním 10 L je logicky 4 L hlíny. Hovno ! Na 8 kytek jsem spotřeboval víc než 100 L hlíny !!!! Ono když se to tam fakt napěchuje tak se tam vleze opravdu hodně substrátu. Poznatek č. 2, je to pracnější jak s plastem, takže pokud má někdo pár kytek nebo matkárnu budiž, ale na SOG se vůbec nehodí. Nejsou ani tak foremný takže by se jich do toho boxu ani tolik nevešlo. Vypadá to, že tak za týden bych se mohl pustit do klonování. Mám tam víc genotypů. Excelentní větvení, silný stonky a špatný větvení atd. .... Mám ted prázdnej box tak jsem půlku dal pod 660w MH a zbylé 4 zůstávaji pod 440w MH. Nemůžu se dočkat, až si poprvé koupím LED, protože sledovat tady některý vlákna, jak se jím pod nimi daří tak to stojí za to :)
MatesMaty
Here we go !!!! Jde se pomalu na klonování, které mě čeká ve čtvrtek. Ale tak jako před každou prací je potřeba důkladná příprava !!!! Nahodím vám sem mnou sepsaný postup jak to dělám já. Dneska jsem upravil 24 hodin odstátou vodu na ph 5,3 a 2ml/L Rhizotonic Canna. Ph se ještě zvedne jakmile v něm nechám rw kostky napufrovat. Používám jen kyselinu fosforečnou ( květová ) protože dusičná ztrácí strašně rychle učinnost a druhý den by bylo ph zase na 7.
MatesMaty
Klonování:

Kohoutková voda: - Ph 5.5
- odstátá min. 24 hodin
- teplota 22°C
- Rhizotonic ( canna root stimulátor ) 2 ml/ litr vody

- Klonovací kostky Grodan 4x4cm
- Žiletky s vrchním krytem ( Unger )
- Stimulax I. ( klonovací prášek )
- Prkýnko
- Párátko s ostrým hrotem ( nikdy né hřebík )
- Rozprašovač tlakový
- Skleník Xstream
- Perlit Gold Label
- Nůžky s dlouhou tenkou čepelí
- Ph metr Hanna
- Propagátor 2x55w
- Větrák s klipsnou
- Pipeta 5 nebo 2 ml

V jednoduchosti je síla, stačí dodržovat jasná pravidla a pokud je kvalitní genetika tak klony zakoření od 8 do 14 dnů.

- odstátá voda min. 24 hodin ( kvůli chloru )
- teplota vody 22°C
- přidat 2 ml/ litr Rhizotonic Canna ( brutálně zvyšuje Ph, takže napřed přidat hnojivo )
- upravit Ph na 5.4 ( ono se zvedne jakmile se tam přidají rw kostky )
- přidat do vody rw kostky ( i s tím obalem )
- za 15 minut opět změřit Ph a pokud se zvedlo tak opět ( opatrně ) upravit Ph na 5,5
- nechat 2-3 hodiny pufrovat ( rw kostky mají vyšší Ph a proto je potřebujeme upravit/ nasát ( napufrovat ) námi upravenou vodou. Kostka si za ty 2 hodiny upraví svoje Ph na námi požadovanou uroven Ph.
- potom vytáhnout kostky na připravený skleník vyložený vrstvou propláchnutého perlitu ( 1,5 cm ), hlavně ty kostky nemačkej !!!! Rockwool ztratí vlastnost nasát vodu potom co ho zmáčkneš !!!
- a kostky necháš osychat cca 2- 3 dny ( ony ztratí přebytečnou vodu a lépe se do kostky dostane kyslík ), pokud je kostka přemokřená klon by mohl začít hnít z nedostatku kyslíku
- potom si do kostek uděláme párátkem dírku zhruba do půlky kostky, nikdy né skrz !!!! My potřebujeme, aby měl klon kontakt s kostkou a neuschl !!!
- na prkýnko si vysypeme dostatek prášku Stimulax I. ( nikdy nenamáčíme klon přímo do krabičky aby se zbytek prášku nekontaminoval !!! )
- nachystáme si nůžky a žiletku ( vždy čistou !!! po klonování žiletku vyhodíme )
- nůžkami si ustřihneme klon z matky ( 15 cm ) a ustříhneme z něho spodní větvičky. Necháme vždy jen vrchní dvoj- list. Pokud mu necháme více listů, klon se snaží vyživovat všechny listy a na to nemá sílu a může zahynout. Půlku listů ještě zastřihneme, aby jsme opět snížili velikost listů. Poté klon na prkýnku seřízneme žiletkou v uhlu 45° ( šikmo ) a lehce žiletkou oškrábeme ( 3-4 tahy ) stonek v oblasti kde bude v kostce ( 2 cm ). Poté klon lehce namočíme v prášku. Pokud bysme ho tam dali moc tak nám ten prášek začne po pár dnech hnít a klon zdechne.
- takto připravený klon zapíchneme do námi připravené dírky v rw kostce a lehce ho zatlačíme, klon nikdy nesmí projít skrz kostku !!!! Z námi seříznutého stonku v rw kostce budou za pár dnů rašit kořínky.
- klon odložíme na perlit do skleníčku a pokračujeme dokud nebude plný
- poté klony jemným sprejem postříkáme s vodou s Ph 5.5 a Rhizotonicem ( 2 ml/ litr ) a přiklopíme krytem a otevřeme průduchy na maximum !!!! Takto klony udržujeme 1 den pod žářivkama ( 18 hodin světla/ 6 hodin tmy ), které zavěsíme i 40 cm nad klony ( nechceme je hned uvařit teplem ). Kryt každý den 2x sundáme abychom klonům dodali čerstvý vzduch ( opatrně at nějaký klon nepřicvakneš krytem !!! ). A po 1 dnu sundáme kryt a necháme už jen větrat, pravidelně kontrolujeme vlhkost kostek ( třeba i ráno a večer ) !!! Šplícháme upravenou vodou 2-3x denně na listy. Pokud je potřeba kostku navlhčit tak ji nikdy nenamáčej ale sprejuj od spodu !!!! Klon začne vyhledávat vodu od spodu !!! Pokud bys kostku namočil ve vodě tak nasaje moc vody a kořenění by se zpomalilo. Za 8-12 dní by mělo být většinou hotovo. Bude vam trvat než dostanete ten cit při vlhčení takže raději kontrolujte 2-3x denně.

Fotky dodám ve čtvrtek.
MatesMaty
A tady na ukázku testovací klon Critical 2.0 Dinafem ( nechán jen v 1 L květináči ) ani nevím den květu, tuším mezi 20.- 25. dnem květu.
MatesMaty
Tak nachystané rockwoolové kostky na perlitu. Sháním ještě sadbovač kostek na 4 cm ale nikde ho nemůžu sehnat tak ho objednám přes net. Jde mi o to, že ty kořínky co prorostou tak se dost často zlomí o perlit. Potřebuju aby se obtočili kolem kostky a vytvořili takový drobný bal.
MatesMaty
Takže máme naklonováno. Všechny klony se zatím chytily. Jen ještě dodám, že jsem nechal rw kostky 3 dny vyschnout. Pomůže to v rychlejším zakořenění, protože kostky nejsou přemokřený a dostane se k nim více vzduchu. Musíte dostat ten cit abyste poznaly co je ještě v míře a kdy už je to potřeba šplíchnout vodou, protože kolikrát stačí rozdíl 3 hodin a klon může zdechnout. Další věc je, že klon namáčím v kořenovým prášku tak abych zasypal stranu, kde není šikmý řez. Někde jsem četl že by se neměl dostat přímo do stonku ( ucpání přísunu vzduchu atd. ). Ten stonek je trochu "oškrábaný" žiletkou, aby z těch "otevřených ran" začaly rašit kořínky. Klon zapichuju tou šikmou stranou směrem dovnitř kostky, aby se co nejvíce kořenů stihlou prokořenit tou delší částí kostky. Klon nikdy nepropichujeme skrz kostku. Nechávám ho tak 5 mm od konce kostky aby se tam mohli dělat kořínky. Když ho necháte skrz kostku tak z toho konce se vám nebudou dělat kořínky, protože nebude mít vlhkost. Šplíchám 5x denně s odstátou vodou, Ph 5,5 a 2ml/l Canna Rhizotonic a vyvětrám pařeník 2-3x denně ( nechám odklopený 1 minutu aby se vyměnil vzduch ). Já myslím, že jsem zhrnul vše do posledního detailu jak teď tak v návodu předtím....
MatesMaty
K zabránění plísně používám již mnohými osvědčené špejle. V pařeníku může krásně cirkulovat vzduch. Nicméně zítra ráno pařeník sundávám, a už ho nebudu po zbytek kořenění nasazovat. Kostky začnou pěkně vysychat a tím nutit klon k zakořenění.
MatesMaty
Jinak v anketě máme zatím 23 hlasů. A teď by mě zajímalo, jestli hlasujete protože víte, nebo protože myslíte. Taťka říkává "Myslet, znamená hovno vědět". Ti co hlasovali proti a nemají to vyzkoušené, či ověřené tak akorát matou veřejnost. Počkejme si na závěry, ale tady mám klon v 1L květináčku ( už nebudu přesazovat do většiho- testovací verze ) a vede si docela k světu. No posuďte.....
MatesMaty
Dneska se ukazují první kořínky, ted v poledne je to 6,5 dne od naklonování :)
WeedBurger
Nevím proč si to tak hajis. Lidi co začínají a vezmou si řízky z fem matek a zkazí pH EC a dají kytce zahul, tak mají velkou šanci na zhermeni, to je dané. Já bych problém nejspíš nemusel mít, protože hodnoty hlídám, ale není potřeba vnucovat někomu svůj názor ;) raději si koupím feminizovaná semínka nebo řízky z regular matek, to je taky dané, takže já hlasoval proti. Jestli tě zajímá proč ;) a myslet si něco na základě faktů a posbíraných dat a recenzí jiných lidí - neznamená hovno vědět.
MatesMaty
Ja svuj nazor nikomu nevnucuju, v podstate jw mi jedno jak to dopadne, klony stejne neprodavam. Ale at hlasujou jen ti co s timto maji zkusenosti. Pak totiz hledas info na otazku a najdes strasne moc nespecifickych odpovedi typu.... kamos od kamosa pestoval a rikal ze to urcite nejde atd. Posledni dobou se totiz objevuji nejasne odpovedi at uz na metody nebo vyrobky. A sorry ale nepocitam s tim ze nekdo nemeri PH, to se pak nesmi divit ze mu to neroste ani z regularu.
MatesMaty
Tak klony v pondělí dosázím do 1 L květináčů s hlínou. Ale ted jen ukázka Critical +2,0 ve 26 dnu květu :)
Easy Grow
Všecko super s femek už sem pár kol odljel a no problém jen to chce stabilní podmínky abys předešel stresu jinak ti to zhermi i od kvalitní banky. Jak to je s udržováním matky z fem.seeds už bude asi jiná věc než v pohodě sklidit. Jinak mě moc pobavil příspěvek č.28 kde si napsal "kámoš od kámoše pěstoval" to mě vždycky dostane do kolem a.k.a jedna babka povídala. No hate a offense jen sem to dlouho neslyšel tak mě to pobavilo
Btw ten Critical na 1l květináč vypadá že bude mít solidní centrální bambuly. Hodně zdaru :)
MatesMaty
Matky mam pod 600w MH, Ph 6.3, hnojim kazdej 3. den, zasazene v hline, textilni kvetinac 10 L, vecer dam fotky, matky vypadaji luxusne. Za 4 mesice budu kupovat genetiky z regularu na selekci. Tohle je takova nouzovka a experiment. Jde mi spis o to ukazat to. Protoze kdyz hledas na groweru tak najdes 1000 ruznych nazoru na jednu vec. Pak se clovek nicemu nenaucí. Hodne lidi s danym problemem nema zkusenosti, presto šíří informace od jinych ktere nema overeny, to me vadí. Ale musis uznat ze tech hlasek je tady dost 😂 Stací se podivat do sekce nejvynosnejsich odrud, "Slysel jsem ze critical mass od mr nice je dost vynosnej, ale sam sem ho nejel" 😂😂😂
WeedBurger
Já jel dva řízky ultra skunk, které jsem držel dva měsíce v růstu a bylo to z fem rostlin a taky v pohodě, jde mi spíš o ty jelita, co myslí, že můžou zalévat bez měření a pak se diví proč je to spálené nebo zhermene nebo žluté, či flekate :) abyste si nemysleli, že s tím zkušenosti nemám. Máš to dobře udělané a odvadis kus práce, nevidím problém v tom to dál poslat, ale musíš k tomu říct, že to není pro amatéry bez EC a pH metru :D :)
MatesMaty
Jasny, v pohode 😉 jako merit Ph by mel kazdej, Ec nemerim ale uz sem zvyklej na Bcuzz a vim co kytky snesou. Navic mam hrozne vysoky EC kohoutkove vody ( RO porizovat nebudu ). Fem matky budu drzet max do kvetna pristiho roku, pak je prepnu na kvet.
MatesMaty
Tak mám první problém, bohužel jsem býval předešlé dny dlouho v práci a tak jsem klony přelíval ze strachu, že kostky vyschnou dřív než přijedu. To mělo za následek že některé klony zakořenují pomalu ( 25 ks ). Takže se omlouvám ale SOG 100ks nebude. Na fotce krásný matky a klony v 1L květináčích, dávám 2 ml/L Rhizotonicu a 0,5 ml/L Bcuzz A+B.
MatesMaty
Včera hozeno pod 660w MH na plný pecky, lampa je 50 cm od vrcholků, teplota je krásných 22°C u rostlinek. Většina dobře vzrostlých kytek je už zastříhnuta. Rád bych k 1. listopadu přepínal na květ ale obávám se, že to nestihnu, no uvidíme. Jinak zálivka je ted jen 2ml/L Rhizotonicu, a večer jim přidám do zálivky ještě 1 ml/L Bcuzz A+B
MatesMaty
No, dneska jsem dostal pořádnou lekci. Vrhl jsem se na další klonování a ejhle, problém. V rostlinkách nebyla vůbec štáva, měly uplně dutý stonky. Jak jsem se dočetl je to způsobeno fází měsíce. Pokud ustupuje, tak by se vůbec nemělo klonovat. Naopak pokud dorůstá tak je vhodná doba na klonování. No, je to věda. Pokud se mýlím tak mě poopravte.

https://kalendar.beda.cz/mesicni-fa...jba4qQUgp3fjPDs

http://kalendar.beda.cz/rocni-lunarni

https://abecedazahrady.dama.cz/clan...ni-podle-mesice
MatesMaty
No, dneska jsem dostal pořádnou lekci. Vrhl jsem se na další klonování a ejhle, problém. V rostlinkách nebyla vůbec štáva, měly uplně dutý stonky. Některé povadly ale většina se opět narovnala. Jak jsem se dočetl je to způsobeno fází měsíce. Pokud ustupuje, tak by se vůbec nemělo klonovat. Naopak pokud dorůstá tak je vhodná doba na klonování. No, je to věda. Pokud se mýlím tak mě poopravte. Zároven zkouším které rw kostky budou lepší.

https://kalendar.beda.cz/mesicni-fa...jba4qQUgp3fjPDs

http://kalendar.beda.cz/rocni-lunarni

https://abecedazahrady.dama.cz/clan...ni-podle-mesice
Gauss
citace:
Původní příspěvek od MatesMaty
No, dneska jsem dostal pořádnou lekci. Vrhl jsem se na další klonování a ejhle, problém. V rostlinkách nebyla vůbec štáva, měly uplně dutý stonky.


nene :D si me poslal pod stul...

edit: reagoval jsem posměškem, jelikož na takovou hovadinu snad ani nic jiného napsat nejde... tak poopravuji srry no :D klidne to raci smažte pls.
MatesMaty
Nevidím jedinej důvod proč by měsíc nemohl mít vliv na rostlinstvo. Stejně jako má vliv na příliv a odliv. Neříkám tady přece že se z mých kytek stanou upíři. Prosím o další názory na tuto věc a pouze seriozního typu. Člen Gauss je opravdu někdy mimo jako například vyrok o stoupajícím EC v jiném vlákně ( logicky stoupá koncentrace hnojiv v ubývající vodě ). Takže prosím o další názory, ale ne posměšky !!!!
crazyben
citace:
Původní příspěvek od MatesMaty
Nevidím jedinej důvod proč by měsíc nemohl mít vliv na rostlinstvo. Stejně jako má vliv na příliv a odliv.


Tak nějakej vliv asi mít může, ale že by byly stonky dutý nebo dužnatý podle fáze měsíce to mi taky přijde úlet...

jestli je dutej nebo dužnatej záleží v první řadě na genech ale taky jak kytky stárnou, mladší jsou častěji dutý. Časem většina zdužnatí a nakonec zdřevnatí (třeba samci bejvaj dutý skoro všichni).

Aspoň z toho co sem vypozoroval, možná že ale taky melu kraviny :D

BTW. taky sem řezal z dutý a kořenily uplně v pohodě
MatesMaty
No, to si myslím že není pravda s tou štávou. Já totiž v minulosti u matek někdy měl dutý a někdy tam byla štáva. A při prvním klonování ted jsem měl stonky plný štávy a ted na podruhé byly dutý, zkusím příště klonovat podle měsíce a uvidíme jestli tam bude štáva, udělám s tím odebíráním klonů experiment. Já to totiž o tom měsíci neslyšel poprvé ale už mě to pár lidí radilo. Já samozřejmě nejsem vševědoucí ale nezavrhuju nové věci pokud je nemám ověřené. Oni zakoření ale vadí mě že se některé nenarovnají uplně a jsou jakoby křivý no.
WeedBurger
citace:
Původní příspěvek od MatesMaty
Nevidím jedinej důvod proč by měsíc nemohl mít vliv na rostlinstvo. Stejně jako má vliv na příliv a odliv. Neříkám tady přece že se z mých kytek stanou upíři. Prosím o další názory na tuto věc a pouze seriozního typu. Člen Gauss je opravdu někdy mimo jako například vyrok o stoupajícím EC v jiném vlákně ( logicky stoupá koncentrace hnojiv v ubývající vodě ). Takže prosím o další názory, ale ne posměšky !!!!


Ve volné přírodě možná, ale doma ti gravitace působící z měsíce asi těžko udělá nějaký efekt jako příliv odliv.. venku když je jasno a bílý úplněk tak nevím jestli třeba nereagují stejně jako na slabé sluneční světlo, ale to je tak vše.. doma ani nepoznají jestli je úplněk nebo ne, to jsou dost konspirační teorie.. :D

Edit: musel být dobrý model s takovým silným abstraktním vnímáním :D ale taky se jednou za čas podaří takhle polemizovat :D
AladinXXX
ja si myslim ze to mozny je,i v indooru.
Gravitace je i boxu.
Potreba vyzkouset......
WeedBurger
citace:
Původní příspěvek od AladinXXX
ja si myslim ze to mozny je,i v indooru.
Gravitace je i boxu.
Potreba vyzkouset......


Že by to fungovalo na úrovni nějakých mikro buněk nebo nějakého enzymu, který by byl ovlineny gravitací měsíce :D na to by se hodil Antman od Marvelu :D ten by nám řekl, co se děje uvnitř rostliny v novu a v úplňku :D
MatesMaty
Pokud se bavime o zmene gravitace ci nejakem vlivu mesice tak je jedno jestli je to indior nebou out. Pusobi to v podstate na celou nasi planetu. Mesic je pro nas dlezitejsi nez si myslite.ale budu delat s tim klonovanim experimenty a uvidime
AladinXXX
je tak...........
A.
MatesMaty
Takže jsem tady s další updatem. Cca 11 dní na růstu. Většina kytek je zaštíplá, jen ty slabší jsem nechal topovky. Kytek je tam 77 ks. Přemýšlí že bych to nerozdělovat do 2 boxu. Takže žádám vás o radu. Otázka č. 1: Mám to rozdělit do 2 boxu ( pulku bych dal kamošovi ) nebo to jet všechno v jednom boxu něco jako SOG ( i když jsou toplý ). A otátka č. 2: Mám je nechat v 1 L květináčcích a nebo je dat aspon do 2 litrových pokud by zustali v takovém počtu v 1 boxu. Jinak podotknu, kytky mají na výšku 20 cm. Ten Critical se dost vytáhne.
Ajtaktak
Podla mna ak nechas vsetky tak ako to mas na obrazku a plus si to este zastrihaval, tak z toho budes mat prerastenu nepriehladnu junglu. A ten critical sa sam dobre vetvi aj bez zastrihnutia.

Na sog styl podla mna meskas s prepnutim + si zastrihaval.
Uz ked ich mas 20 cm a zastrihnute, nadherne by sa dali vyuzit aj v druhom stane a vyplnil by si priestor. Ak ho teda mas k dispozicii.

Na kvetinace nazor nemam este skm nesiel hlinu :-O.
MatesMaty
No to co sem mel klon v kvetu na zkousku a prave se nevetvil a delal jen centralni palici. Je pravda ze sem to zastrihl ale mozna byvh mohl oholit spodky a nechat jen ty 2 vrcholovy vetve. No uvidime
Ajtaktak
Jasne, ked to budes strihat a holit tak si z toho vies spravit sog.

Ale ja by som ten pocet a vzrast vyuzil radsej v dvoch stanoch. Kvoli vynosu.
crazyben
predstav si denne zalejvat 70 kytek kdyz je tam dzungle jak svina a sotva tam sahnes.

to je vlastne jedinej duvod proc sem si tuhle techniku taky sam jeste nezkusil :D (mozna nekdy s nejakym dripem) kazdopadne peknej sog tady dlouho nebyl...

ty dva litry kvetnik bych bral jako minimum. Litr je malo... v kvetu bys to zalejval fakt kazdou chvilku.
MatesMaty
No jde o to že už mám nachystaných dalších 117 klonů ( ještě nejsou zakořenený ) takže o klony nouze není. Klidně pak ukážu ten SOG 100 ks klonů na 150x 150 cm. Co se týče zalívání je to otázka 10 minut. Mám na to takovou pomůcku. Drip jsem mel vytvorenej ale zatím ho nepoužívám. Ok přesázím to a přepnu to k 1. listopadu.
crazyben
pomucku? to mě zajímá :)

já se vždycky vztekám u 15 ti kusů a když si představim sog na mym metru s minimalne 36 kusama (aby se tomu fakt dalo rikat sog) tak na me jdou mdloby
MatesMaty
Jsem tady opět s updatem. Dneska máme poslední den růstu a zítra se přepne na květ. Jak mi bylo doporučeno, tak jsem i udělal, rozdělil jsem kytky do 2 boxů. V prvním boxu je 36 kytek 1x zastříhnutý ( né všechny ) a v druhým 42 kousků Critical 2.0. Chtěl jsem dát sít ale nakonec jsem si to rozmyslel. Dávkuju Rhizotonic 2ml, Bcuzz A+B 2 ml. Přemýšlím ale že bych do dalšího pěstu změnil hnojky na komplet sadu od Canny. Co vy na to ?

Box 1





Box 2
psyweed
@Mates - Ahoj, mozes mi plz zmerat priemer tych okruhlych penovych vyplni (kde zapichujes klony) z X-Stream clonera?

Prv nez si to objednam chcel by som vediet ci budu pasovat nahladne peny z ciny.

Ma to aj kosicky? na niektorych videach to maju na inych ne, tak som si neni isty.

dik
MatesMaty
Jak bylo zmíněno minule, mám normální cloner, néé aeroponickej !!!!! Co se týče těch pěnových výplní na aeroponický, dají se sehnat kdekoliv třeba na ebay.
psyweed
hmm co pozeram po nete tam som nasiel len jeden typ X-Streamer a vsetky su aero... https://www.growell.co.uk/propagati...ropagators.html
Growoli
Jj píšou že je to Aero ale je to ten stejnej co mám já a ten má taky psaný Aero, ale ve skutečnosti je tam jen čerpadylko který jde trubkou do trysky, která rozstřikuje vodu,ale nedělá mlhu kterou má dělat pravé Aero, pokud se nemýlím, takže je to spíš hydro???
MatesMaty
Pánové mám tento: https://www.growgarden.cz/skleniky/...am-basic-s.html

Je to akorát skleník z pevnýho plastu !!!!
psyweed
@Growoli : ty mas aero - tak to ma fungovat stale spliechat vodu na stonky, hmla hmm to by asi tiez slo ale take myslim nerobia.
https://www.youtube.com/watch?v=AuWmT9BLqBw

Mozes mi plz zmerat rozmer tych kosikov a penovych vloziek?
https://www.aliexpress.com/item/Bla...1896418121.html

https://www.aliexpress.com/item/10p...2703292295.html

Kupil som kloner bez (este je na ceste) a chcem si to objednat nech to mam doma co najskor

dik

@Mates: ok dik tak to mas klasika mini sklenik teda ;)
Growoli
Já jsem. Je objednával z hotchilli.cz a jsou to tyto : https://www.hotchilli.cz/hydroponie...azon-116-a-132/
Growoli
Jasně asi z alli to vyjde lépe...
MatesMaty
Pánove tohle si řeste pres PM a nezasirejte mi tady prosim vlakno soukromou diskuzí ! Dekuji
Growoli
Ajo promiň chlape, měl mi napsat teda, když chtěl něco vědět, respektive když t, jsi mu na to nemohl odpovědět ... Mažu

Hm tak nic nejdou mi ty příspěvky smazat...
MatesMaty
Takže už je vyměněný MH za HPS. Škoda že sem neměl dost klonů na pravej SOG protože ta odrůda je na to pecková. Dneska pro jistotu zkontrolovány všechny kytky jestli tam není náhodou někde hermáč. Máme aktuálně 6. den květu. Matkárna trochu přerostla ale co dělat když klonovat budu až 2. prosince ( ano, budu se řídit fází měsíce a uvidím ).

Matkárna



Box 1




Box 2
MatesMaty
No dneska jsem to vyfotil za tmy, pujde tam víc vidět.

Box 1





Box 2
MatesMaty
Přidám ještě fotky za tmy, jde to líp vidět.

Box 1






Box 2
drumnawatt
ahoj jenom jeden poznatek k těm fem. semen na matku.Jel jsem nebulu taky selekce matkář z femek a fungovalo to suprově, žádný problém s hermením i když dostali záhul a různé výkyvy teplot/ph/ec atd.

asi je to o selekci a štěstí na kus.Dřív sem byl proti a jedině regulár ale po vlastní zkušenosti připouštím i tuhle variantu.Navíc některé modely dnes už ani nejdou sehnat v reg verzi.

good luck :-)
MatesMaty
12. den 12/12
Takže po 5 dnech opět update. Zatím hnojím jen A+B ale tak za 5 dní začnu s přídavkem Bloom stimlulatoru. Jinak teplota je po pul roce opět v pohodě, sice se mě posral teploměr protože mě spadnul do vody, ale venku naštěstí mrzne takže bych ted uchladil cokoliv. Problém je matkárna která mě brutálně přerůstá a klony budu dělat až za 12 dní a to nově do Biobomatu.

Box 1




Box 2
WeedBurger
Nádherné :) mít prostory tak by mě taky bavilo starat se o mateční rostliny :) ten sog je dobrý v tom, že na danou plochu uděláš fakt maximum
MatesMaty
Jenze ja bohuzel nemam dost klonu na pravej sog. Jel jsem ale uz nekolikrat pravej sog ale mel jsem jen 1 box. Do takovyho stanu tam musi byt 100ks aby to byl sog.
MatesMaty
Takže dneska už jsem musel klonovat i když mi nesedí fáze měsíce. Stonky jsou opět duté. Klony jsem dal do Biobomatu. Příště bych dal pul na pul s Root riot. Budu jim dávat tentokrát postřik ráno a večer. Vlhkost 100% prvních 7 dní. Kostky byly namočeny ve vodě s Rhizotonicem 2ml a ph 5,5. Pokud stihnou matky dorůst tak bych rád klonoval opět a to na začatku prosince.

Ještě dotaz, kdy nejpozději můžu použít Vertimec na třásněnky. Zapoměl jsem dat preventivní před květem a už jsou ty svině v boxu.
MatesMaty
19. den 12/12
Zdravím, od 15. dne přidávám 1 ml/L Bloom stimulátor a hnojím každou druhou zálivku. Dostal jsem několik otázek do PM tak je tady zkusím shrnout. Problem je s klonováním, a to hodně. Tudíž jsem se rozhodl pro aero řízkovnici. Problém u mě je tvrdá voda plná minerálů. Takže po Novém roce koupím reverzní osmozu a aero řízkovnici. Zjištuju dostupnost různých značek, ale hlavně Turbo Klone. Problém je že tady asi dostupná nebude ( dozvím se ve středu ). Od nového roku navíc přejdu na LED od Frynka a to jak na květu tak i u světel na klony. Na obrázcích fota z dnešního rána.

Box 1



Box 2




Best single Cola !!!!!
MatesMaty
19. den 12/12
Zdravím, od 15. dne přidávám 1 ml/L Bloom stimulátor a hnojím každou druhou zálivku. Dostal jsem několik otázek do PM tak je tady zkusím shrnout. Problem je s klonováním, a to hodně. Tudíž jsem se rozhodl pro aero řízkovnici. Problém u mě je tvrdá voda plná minerálů. Takže po Novém roce koupím reverzní osmozu a aero řízkovnici. Zjištuju dostupnost různých značek, ale hlavně Turbo Klone. Problém je že tady asi dostupná nebude ( dozvím se ve středu ). Od nového roku navíc přejdu na LED od Frynka a to jak na květu tak i u světel na klony. Jinak se mě ptáte na vychytávku na zalívání tak je na fotce č. 4. Na obrázcích fota z dnešního rána.

Box 1





Box 2











Best single Cola !!!!!












Vychytávka
WeedBurger
Na YouTube jsou videa jak si vyrobit aero a není to vůbec těžký.. vyjde to na pár stovek
MatesMaty
No ono to zas tak jednoduchy neni. Nemam vrtacku, vykruzovak sice mam ale je to jebacka. Navic ty ventilatory na chlazeni vody bohuzel nijak nezabuduju
psyweed
btw - Nutriculture X-Streamer 20 - ziadne vetraky nema... ani tie 40-120 verzie.

klony som skusal klasika do hliny pichnut a ide to bez problemu.
Stimulax gel namocim pichnem do hliny, necham v sklenicku a ide to same...nerosim, len polievam dazdovkou, ph nemeram

Kupil som ale na ten ten X-stream 20 uvidime ako to pojde...
BTW tento je este zaujimavy : https://www.platiniumhydroponics.co...-with-dome.html cenovo cca rovnake

Niekde som tu na groweri cital postup (uz to neviem najst) - klony sa nemaju vobec rosit, staci 1krat. Myslim ze to bolo preto ze maju "pit" cez stonku a tvorit korene, nie cez listy...
MatesMaty
Ja ale mluvim o Turbo Klone !
psyweed
Turbo Klone v EU myslim nekupis - keby aj, ak sa ti nedari teraz "turbo klone" ti zazraky nespravi ;)

Inac nemyslim ze ten vetrak ti nejako extra ochladi tu vodu - je to hlavne na vymenu vzduchu, to zabezpecis aj akvarijnym motorcekom.

Pretoze ak to budes mat niekde v boxe so svetlami tak cirkulujes do toho "nahriaty" vzduch, cerpadlo tiez troska hreje. Pripadne keby moc chces das nejaky PC vetrak a tych par dier si spravis

tu pise ze zapina/vypina cerpadlo v " 3 minutes ON and 7 minutes OFF" cykle a to mu dalo teplotu dole
https://www.420magazine.com/communi...-finish.149537/



"
What makes Turboklone so efficient?

The key difference is the fresh airflow with their patented fan system technology. This controls the climate in the reservoir and surrounding the unit. Ensuring healthy and happy cuttings, every single time! Fresh air mixes with H2O to maximise aeration levels. The cool ambient air blows across the reservoir removing excess heat and creating ideal conditions for roots to flourish!
"
MatesMaty
24. den 12/12
Tak kvítí pěkně rostou, nicméně se objevil problém s listy ( trvá tak 10 dnů ), zkoušel jsem přihnojit a nepomohlo. Žloutnou vrcholový listy a to hlavně pod výbojkou. Přesvícení to být nemůže ( vzdálenost cca 55 cm ) a teplem taky ne. Jak sem předpokládal Turbo Klone se v EU sehnat nedá ani přes G shopy. Zvažuju koupě novýho stanu a rozhoduju se mezi Bud Box a Green Qube. Oba mají konečně pevné silné konstrukce i spojky, vylepšení na závlahu i zelené folie v okýnkách, poradíte ? Jinak některé klony už zakořenují, bude to chtít do budoucna asi jen trpělivost.
BRooT
Na tu fázi měsíce se vyser. Ovlivňuje to jen v přírodě a nedělá jim to dutý stonky.

Dutý stonky nebo stonky s vodou dělá vlhkost a množství stopových prvků (hlavní horčík mám dojem) . Převážně, když jsou dlouho na růstu nebo ještě nebyly stříhané tak budou skoro vždy duté. Ze začátku kytka nemá problém v sobě udržet dost vláhy, čím je větší , tím je to pro ni těžší a potřebuje velkou vlhkost ve vzduchu aby se hydratovala a měla ve stoncích vodu. Proto klony potřebujou velkou vlhkost.

Představ si třeba Mr.Nice, nebo ve Vídni jak by museli klonovat jen jednou za 2 měsíce kvůli fázi měsíce. A vem si, že je jedno kdy klonují, ale mají stejné procento úspěšnosti.

Jestli tomu chceš nějak přilepšit a mít stonky plný "štávy", tak jim buď zvyš vlhkost na 70-80% (což je pro matku stejně nejlepší) a nebo den před dělaním klonů tam nalij kokosovou vodu, má určité vitamíny a látky, které podporují tvorbu hormonů v kytkce, následně se v kytce uloží a klon potom lépe koření.

Další věc, klony se nerosí pořád, ale jen jednou při zasazení do kostky/media když je poprvý střihneš proti stresu. Potom se zalévají ze spoda kvůli podpoře kořen. systému. Kytka cití (díky gravitaci) , že voda je přímo pod ní a snaží se vytáhnout kořen ke zdroji vody co nejdřív. ---- Cituji Petera z Canna (vynálezce Rockwool kostek)

Držím palce
MatesMaty
Asi jo, rw kostky zalívám jen od spodu dozprašovačem. Z vrchu jim dávám postřik 1-2x děnně s rhizotonicem. Rozbil se mi vlhkoměr tak nevím %, uvidíme příště. Klony měly tentokrát maximální vlhkost. Akorát jsem měl na začátku moc namokřený kostky. Tentokrát ty kostku našplíchám ručně rozprašovačem aby nebyly přemokřený.
BRooT
Vůbec nemusíš. Klidně si udělej kýblík, kde budeš mít roztok s PH, tam naházej kostky, a vždy když jí vytáhneš abys tam dal klon tak jí lehce zmáčkni, tím vyteče přebytečná voda a je to :)
MatesMaty
To sem tak udělal teď a není to ono, je lepší bud je jen našplíchat nebo je nechat aspon ještě den nebo 2 nechat proschnout. Navíc jak se ten biobomat zmáčkne, i třeba jen lehce tak se dost smrskne.
psyweed
K tomu Green Cube alebo Bux Box.

tiez som oba rozmyslal ale vyhral bud box lebo mal aj biele vnutro. Pripadne homebox tiez kvalitka

Green Cube to robi len u LED verzie / jeden rozmer
MatesMaty
No nevím jestli má Homebox takhle kvalitní silné trubky. Ono když na to zavěsíte LEDky co maj já nevím tipuju tak 20 kg a pacháč co taky není nejlehčí tak bych měl strach to všechno zavěsit. Co se týče vnitřku, budu stěny "tapetovat" Orca folii. Ale Bud box je lepe dostupnej, teda aspon pro zatím. No jenom k dnešku zakořenilo 52 klonů, další zakoření snad během následujících 3 dnů.
BRooT
Mělo by to unést 40kg
psyweed
HB ma 22mm a BB 25mm, vyhoda HB ze pridavne 4 trubky si mozes kupit a aj nahradne diely. U BB uz zhanam pridavne trubky asi mesiac, lebo ich support nejako nereaguje aj ked som sa s nimi bavil na cannafeste.

Ak to spravne chapem ty chces do boxu este davat "orca" foliu? to naco? :D
MatesMaty
,
MatesMaty
29. den 12/12
Největší starost mi zatím dělají kytky uprostře protože jim od vrchu žloutnou listy, zajimavý je ale že krajní jsou v cajku. Netuším vůbec čím to může být. Včera přesázeny poslední klony co zakořenovaly. Celkem je jich 96 takže se máte na příští kolo těšit. Bude SOG ve 2,5 L květináčich pod LED maximální wattáže. Ale zpátky k aktuálnímu pěstu. Zálivka pro nové klony je 2 ml Rhizotonicu a 0,5 ml A+B Bcuzz. Ze zahraničí jsem objednal Cloncex protože v EU už je tuším po delší dobu zakázaný.

Box 1







Box 2







Klony









Klony
psyweed
Cloncex ? nemyslis "Clonex? :) https://www.higarden.cz/clonex--koreneni-rizku/

Co ta Folia si neodpovedal?...ked to tu tak citam co robis, mas asi vela casu si to cele komplikovat :D
MatesMaty
Jasne ze Clonex, sem se uklik. Tak ta Orca je nejlepsi odrazova folie ever ne ? Nebo stací jen stribrna folie co je v origo stanech ? Tak si tam zkus brnkonout a uvidis ze skladem je mit nebudou protoze hsou zakazany. Navic za tu cenu mas z ebay skoro 2 balení. A proc hodne casu ? Standartni péče
JetiX
Prosím ta kde si zohnal ten clonex? Ja som to nevedel nikde zohnať... inak krásne to máš porobené všetko závidím :)
psyweed
Neviem ci si to neprehliadol ale Budbox aj Homebox maju biele folie, takze preto mi nejde do hlavy naco este Orca do toho...

Homebox ma lesklu bielu
Budbox matnu - ked som sa s nimi na cannafeste bavil , hovorili ze to je tak lepsie a nerobi tepelne mosty ako HB

Skusal som CZ produkt "Stimulax" tusim 2 je gel (maju 3 typy prasok, roztok, gel) funguje a stoji par korun ;)
Ak je ten Clonex ozaj zakazany , tak asi obsahuje nejaku super chemku :)
MatesMaty
Stimulax I jsem používal do tedka, ale clonex se mě zdá lepší. Je zakázanej kvůli hormonům co obsahuje. http://www.magazin-legalizace.cz/cs...l?magazineId=17 tenhle graf je i v jedné knížce pokud teda není zfalšovanej kvůli reklamě. Ale Orca by měla být nejlepší odrazovka ever, ale je šíleně drahá, já mám ještě celou roli tak ji klidně použiju.
BRooT
citace:
Původní příspěvek od JetiX
Prosím ta kde si zohnal ten clonex? Ja som to nevedel nikde zohnať... inak krásne to máš porobené všetko závidím :)


Trochu poupravili složení, jede furt peckově ale :)

Taky skvěle funguje list z aloe vera ... Uříznou kus listu a namáček klony do té dužiny

Normálně https://www.growcity.cz/produkty/cl...novy-stimulator

Orca udává nejlepší odrazivost, ze všech fólií. Ale pokud nemáš na 100% profi vymakanou cirkulaci vzduchu, výkyvy teplot, množství CO2 v boxu a další věci. Tak rozdíl mezi Diamantovou fólii a Orca na výnosu nepoznáš :) Je to jen pár procent, na který hrajou ti co mají už vše perfektní nebo v zahraničí ve velkopěstírnách
Luise
Trochu mimo tema. Ale kdyz jsem mel nekdy hermace bylo tam par seminek, nikdy ne jak od samce. A ted co jsem chtel rict. Neni uplne nejlepsi dostat palicku ktera je fakt mocna a v ni objevit jedno seminko. To je peknej bonus. 😁 to se vsm u regularu nepostesti...
WeedBurger
citace:
Původní příspěvek od Luise
Trochu mimo tema. Ale kdyz jsem mel nekdy hermace bylo tam par seminek, nikdy ne jak od samce. A ted co jsem chtel rict. Neni uplne nejlepsi dostat palicku ktera je fakt mocna a v ni objevit jedno seminko. To je peknej bonus. 😁 to se vsm u regularu nepostesti...

Když máš semínko z hermace, tak ti na 80-90% vyroste zase hermac.. tam je malá šance na 100% samici ;) ale zase třeba Royal Gorila od Queen Seeds vypestili ten hardcore a obsahem 25%+ THC z hermace a nějakého krizeni, už nevím s čím, až dostaly stabilní samici.. ale je to v laboratorních podmínkách :)
crazyben
To nevyslechtili royal queen seeds... sami v jejich popisu píšou že genetika pochází z USA od dvojice Joesy Whales a Lone Watie.



Gorilla Glue #4 was accidently created by Joesy Whales when some Chem Sis plants he was growing hermied and pollinated his Sour Dubb. Tired of seeded gardens, Joesy tossed out the strain. But his buddy, Mardogg, still had some seeds. Mardogg popped the beans years later and ended up with 4 pheno's of the GG, deciding #4 was worth keeping.

Joesy Whales: i have been getting alot of questions about the gg4 so im going to tell everyone how it went down, a few years ago i was growing sour dubb and chem sister and some others, the chem sis threw a couple nanners and hit the sour dubb, i held those seeds for a year or so and finally popped 5 of them, they were ok, really had one nice pheno but i lost it in a security scare, the other 4 pheno's all hermed on me and tottaly seeded my whole stadium run, i was pissed, i got rid of all of it to a friend, marrdog. he kept alot of the seeds and about a year later we had a joint grow going and he popped i belive it was 6 of those seeds, i was really concerned that they would herm and dident have much hope for them, they were all female, we ended up with pheno's 1 2 4 and one we called the runt, all were outstanding, the clear winner though was the gg 4. so thanks to marrdog and lady luck
MatesMaty
Panove tyhle veci si řešte do PM a nezasirejte mi to tady vaši soukromou diskuzí !


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma