Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 
VERO 29 / 2x Purple Orange CBD , 2x LoL - Klikni zde pro originální téma
Woody
den 23
WeedBurger
EC a pH se nemusí měřit když už znáš vodu a poměr hnojiv. Mě třeba plagron upraví pH a nemusím už měřit :) a času dost na to, aby jsi se musel bát, že jsi něco pokazil. Teď se ti za chvíli rozjedou, tak držím palce.
TommyH
Jak říká WB.... Nebuď linej a investuj do ec metrů. Já na to taky stal, měl jsem obrovské problémy a nakonec jsem si jej sehnal. Jakepak to bylo překvapení, když jsem ji ponořil do čisté, odstáté vody a vyskočilo mě EC 0,9 (ideál je 0,3-0,4). Takže nakonec vůbec nebyl problém v hnojkach ale s tím co.me teče z kohoutku :)
Woody
zdravicko pani zahradkari .. dakujem za reakcie .. :)

..aby som to hrnul ci tomu dobre rozumiem .. kupim EC meter , zmeriam vodu a asi zistim , ze ec tej mojej vody je vysoke + lejem hnojky (Plagron) tabulkovo co sposobuje zasolenie substratu .. tymto maju herecky zablokovany prijem zivin a preto su blede .. ?? co potom dalej ? .. zasoleny substrat budem musiet preplachnut a namiesat hnojky podla EC ?
..budem rad ked mi to niekto vysvetli :) diky
WeedBurger
Když si koupíš EC metr, namichas si EC podle tabulky plagron, tím máš jistotu se správným pH. Zalejes kytky a zmeris EC vody, kterou nachytas v miskách pod květináči. Například budeš zalévat 1,8EC a výtok bude třeba 3+, tak máš zasolenou půdu. Ale to budeš řešit až zjistíš na čem jsi ;)
Edit: měř výtok u každé rostliny zvlášť, protože každý květináč bude mít jiné hodnoty.
Woody
No v tomto kole nic okolo EC nezistim , lebo nemam zvysne peniaze teraz .. uvidime ako to skonci bez tejto srandy ..
foto 24.den .. blede krasky :)
TommyH
Obednej si ec metr z Aliexpress, stojí cca 100,- a funguje bez problémů :) to stejné i pH metr...
Woody
zdravicko zahradkari .. tak herecky pomaly ele isto idu do prdele .. a ja naozaj neviem co sa v tych kvetinacoch deje ... asi sa nato naozaj teraz vykaslem a vypnem to .. zltne to cim dalej tym viac ..
TommyH
S takovými listy jsem se trápil snad 3 sklizně po sobě. Ovšem s rozdílem že vrch byl krásné zelený a postupovalo to odspodu nahoru. Problém byl nakonec v extrémně trvde vodě co.mi tekla z kohoutku EC 0,9 :).
Vykašlat se na to bude asi rozumné... Pro příště pamatuj že přepínat jediné opravdu zdravě kyti, v růstu se dá vše spravit ale v květu seš v ...
Woody
zdravicko zahradkari .. herecky maju pri mne velke problemy, ale zda sa mi, ze aj tak pomalicky kvitnu .. nemam co ine robit ,tak sa spolu pozrieme coho je tato nasa burina schopna :) .. uz sa aj cukruju .. naposledy som polieval vcera cistou vodou pH6,4 a EC ked si dam dokopy, tak je urcite vysoke , ako ste tipovali .. voda z akvarka + vytaminy + hnojky na kvet + pk 13/14 :D .. ked kupim EC meter dobuducna ,tak to skusim namiesat tak isto a zmeriam .. majte sa krasne a nech nam to rastie ..:)
..dnesne foto .. den 27
WeedBurger
V hlíně to má trochu setrvačnost, ještě se může pár listů ukázat nebo ti může přijít, že se to zhoršuje, ale to ti jen doumiraji poškozené části a vše se ještě vykreslí. Hlavně to nijak drasticky nestříhej. Sbírej jen listy které jdou samotné pryč.. pH drž jak je potřeba pro hlínu.. ale nevím, jak zjistíš bez EC metru, kolik chemky ti teče z květináče... Podívej se na www.aliexpress.com a tam mají EC metr za 7$, na tom nejde co zkazit, je to jen měřák vodivosti .. jen nevýhoda že přijde až za měsíc :( Když ti ujede ruka s hnojivem a nemůžeš to změřit, nevíš, kdy už můžeš začít znovu hnojit a taky kolik tam toho lít.. budeš pak akorát dávat kytkam méně než bys mohl nebo začneš s hnojením později než bys mohl.. v opačném případě to zase spalis... :)

Ještě bych ti chtěl doporučit, že jakmile začneš s hnojenim, tak třeba každou čtvrtou (nebo třetí, pokud nezalevas ob den) porci vody tam nalej s upraveným pH a s třetinovým dávkováním hnojiva. Naber vody, co se vejde cca do květináče a nalej to tam tak, aby se ti celý vrch pořádně zatopil a vytvořil se sloupec vody tak, aby ti co nejlépe projel celým květináčem.. tím se zbavis usazených zkondenzovanych ložisek hnojiva ..

Jinak postřiky s hnojivem pro normální kytky jak to máš ty nebo já, jsou absolutně k ničemu.. stačí to rosit odstátou vodou ;)
Woody
WeedBurger .. dakujem za rady .. vsimol som si tu zotrvanost a listy zltnu odspodu .. zbieram stale len tie co uz herecky nepotrebuju .. ten EC meter som neobjednal presne preto , ze treba cakat , ale kupim ho urcite do buducna .. teraz sa budem asi stahovat, tak ani dalsie kolo tak skoro nerozbehnem .. s tymi hnojkami si stale hovorim, ze menej je viac a potom to takto spalim no co uz .. teraz som im preto dal iba upravenu vodu .. uvidime co to urobi ..
Woody
par fotos vonku z boxu na slnku ..
Woody
den 30 .. dva krat dostali iba upravenu vodu ... listy odspodu stale zltnu .. kvitne iba vrch ..
JankoPanko2
Zkus doplnit minerály, hlavně dusík. např.NPK-granule
Woody
zdravicko zahradkari .. mame tu 33. den 12/12 .. vcera dostali 2ml/l bloom .. nic moc sa nedeje .. blede su stale rovnako ,ale zacali krasne vonat .. nech sa vam dari priatelia :)

JankoPanko2 .. granule??
JankoPanko2
Zajdi si do nějakého květinářství a kup si NPK- N-dusík P-fosfor K-draslík
zbytečně nekupuj drahý věci... udělal bych to, protože si je hodně prolil.
Woody
JankoPanko2 .. dobre rady nad zlato .. diky kamo za namahu ..
AladinXXX
jestli mas furt ten plagron bloom tak dej 5ml\L a trosku to prolej.nic kupovat nemusis.jen tam toho lejes asi malo....
Krouhis
woody chlape,jak piše AlXXX bloom od plagronu se davkuje dle výrobce 5ml/l tak si přečtu co radí výrobce...to stejny u jinych vyrobcu dávaj doporučené dávkování...myslím že to je i napsaný na tý flašce
AladinXXX
takle presne od vyrobce:
plagron alga bloom:4ml/1L kazdej tejden jednou
plagron terra bloom:5ml/1L kazdej tejden jednou

-delam to tak ze to cely pulim abych daval hnojky 2x tejdne
JankoPanko2
Měl to světle zelené už před květem, tak nevím nevím.... jestli málo hnojiva.
Sice nepoužívám plagron ale tyhle hnojiva co si psal jsou převážně na květ.
Myslím že tomu chybí tři hlavní prvky =NPK.
***(Hnojiva obvykle poskytují v různých poměrech tři hlavní biogenní prvky (dusík, fosfor, draslík),
sekundární biogenní prvky (vápník, síra, hořčík) a někdy také stopové prvky, které jsou užitečné pro hnojení: bor, chlor, mangan, železo, zinek, měď a molybden.)***
AladinXXX
videl bych to na dusik,kterej je vic v grow slozce,ale plagron ho ma i v bloomu.
mix grow a bloom slozky,pul na pul.by bylo asi nejlepsi.
v deficitech se moc newyznam tak me hned neberte za slovo..
Woody
zdravicko pani .. ja viem co je napisane na flaske .. ked tam dam viac palia sa spicky listov , ale farbu to nenabera .. vidim aj sam , ze je to blede a vlastne cele v prdeli , ale nech robim co robim furt je to rovnake .. a je to asi aj jedno ,pretoze sa o chvilu stahujem a musim to cele vypnut , box zrusit a herecky seknut predcasne .. k tomu by som chcel este stihnut ususit v tomto boxe outdoorove herecky .. ako aj pisal ODO .. mozno je to cele zasolene a preto neprimaju ziviny .. ec meter nemam tak fakt neviem .. a celkovo mam teraz tazke obdobie , tak toto je fakt uz jedno a ani nemam energiu to dalej riesit .. diky fakt za namahu .. nech sa vam dari priatelia ..
Chaplygin
Tak to je cisty smutok... Cakal som ako to dopadne ale tato varianta sa mi vobec nepaci.
Woody
nevypinam to hned .. este take dva tyzdne to potiahnem .. :) ale smutny som no .. raz si hore raz dole .. ja som teraz fakt dole ..
AladinXXX
hlavu hore,faceUp.zkusenost na ebay nekoupis....
panaka....:beer: :beer: :shots: :shots: :shots: :shots: :shots: :shots: :shots: :shots:
Woody
nazdraviii serzante ! :beer:
Krouhis
Přesně tak neves hlavu každá zkušenost je dobrá
Stay positive!jo a možná neprijimaji kvůli pH (do budoucna)
Jednou tejden nebo tak zkus změřit pH půdy aspoň orientacne kapkama za 60Kč/2€
Nezdravi všech kozenek
JankoPanko2
Kup pytel NPK za 100,- a máš to ... žádné ředění a podobné píčoviny nedělej .. ještě to domrdáš víc.
WeedBurger
Pytel npk mi přijde jako velmi drastické řešení :D jde to pak vypláchnout?

Prostě bych to dojel tak, že bych tomu dával EC podle tabulek, pokud není EC na výtoku vysoké, pH 6, chce to aby ti květináče nestaly ve vodě aby ti nehnily koreny, máš na dně květináče keramzit nebo něco co to udělá dobrou drenáž?

Pokud nemáš digitální EC a pH metr tak se pak není čemu divit, že ti ujede ruka..

EC metr sežeň na ebay.com za 5$ - má stupnici v PPM a ne v EC, ale to nevadí, je na to převodník na netu a je to fakt easy spočítat kolik je 1EC PPM, mrkni na net.
pH metr ebay takový ten žlutý obyč za 200Kc seženeš taky.. Milwaukee žlutý pH metr je ten samý co na ebay za 200, jen na něm není napsáno Milwaukee.. alibaba.com umí na takový pH metr obtisknout co si nadiktujes.. stačí když má firma Milwaukee vybraného jednoho z těch lepších ověřených výrobců..

Při nákupu z ciziny je dobré sledovat na:
ebay.com - hodnocení 98%+, číslo v závorce za nickem (10000+)
Alibaba.com - ideálně 5 let a více na trhu, dobré hodnocení a všechny ty blbosti jako gold member a ty jejich ocenění.. ale ebay stačí :)
GrowPlace
Pytel NPK za 100,- a flaška třeba Atami za 200,-
Rozhodně si kup pytel NPK :)
Woody
mam plagron .. pouzivam ho roky .. toto kolo sa proste v istu chvilu nieco posralo .. herecky vybledli a uz s tym neviem nic urobit .. kvitne to napriek tomu celkom slusne .. cukruje sa to a pekne vonia .. dnes je 35. den 12/12 a ja to mozem potiahnut maximalne do 50.dna potom to musim vypnut lebo sa stahujem .. uz to proste necham dojst tak jak to je ..
v kvetinacoch je asi polovica kokosu .. mozno aj to je problem .. pouzil som ho prvy krat .. ale vo vode urcite nestoja ..

PH meter mam .. uz som to spominal niekolko krat .. a EC teraz uz nestihne dojst ..
WeedBurger
Tak to hlavně už pak 14 dní před sklizní nehnoj nebo to bude pěkný shit. Kokos v hlíně je super věc a na dno 3cm keramzitu taky, kořeny prorůstají skrz a když udrzujes čerstvou vodu v miskách, tak se ti tam rozrostou
AladinXXX
mozna to bude tim kokosem,jednou jsem jel kokos cistej,a lil tam normalne terru nebo algu newim.cekal jsem az prijdou hnojky na kokos od plagronu.
A taky mi to hazelo podobnou barvu.myslim ze jsme na to kapli.....

Taky jsem to pak uz nevylecil a sklidil min.......
Woody
skuste si precitat starsie prispevky .. mozno si date dokopy viac .. a nebudete mi tu musiet radit to co uz davno vsetci o pestovani vieme .. napriklad pytel NPK granul kua .. :)


diky velky Aladine :) kokos ty kokos :D

edit : ja uz len cakam , ze mi niekto poradi zacat si citat FAQ :)
Woody
35 12/12
Woody
zdravicko priatelia zahradkari .. dnes 37 12/12 .. pozeral som trichomy a su uz mliecne ..
Woody
zdravicko zahradkari .. neviem ako je to mozne , ked je to este len 38.den a trichomy su uz mliecne .. dokonca som teraz objavil aj zopar jantarovych .. takto to vizera na kosu uz teraz .. nieje to dajako skoro??
Woody
... cez mikroskop ..
WeedBurger
Za chvíli se stehujes, tak to proplachuj čistou vodou s upraveným pH 14 dní a pak to sekni.. ono ti to třeba ještě nakyne. Ta spotřeba energie není až tak velká, bylo by to škoda seknout teď, kdy naposledy jsi hnojil? Říkal jsi, že to stěhování vychází na 50. Den květu? Když to seknes teď a nebude to proplachle, budeš kouřit i ty sracky z hnojiv a nebude ti to chutnat. Je to fakt kekel, kouřit nahnojenou kytku :)
Woody
oukey , tak to teda budem preplachovat do toho 50. dna a potom kosa .. diky
WeedBurger
V pohodě, aspoň budeš mít dobrotu na zhuleni :) víc a lepší než bys to měl teď :) tak držím palce ať už tě nečekají další komplikace
JetiX
Teraz to sekať? neni práve teraz ten čas, kedy to začne najviac priberať? Niesú tie 3chomy len osvetlené, a preto sa zdajú mliečne? Už keď sa s tým zaoberáš niekoľko mesiacov, tak to dokonči riadne nech máš doma PARÁDNU KUŘBU !!! :D Dotoho Woody
Woody
ja som to nechcel seknut , len som tak nahodou pozrel mikroskopom a zdalo sa mi divne co vidim .. do toho 50. dna to necham .. ved s tym nic netreba robit, len zalievat cistou vodou a cakat :) tak cakajme .. nech sa vam dari priatelia :)
Woody
zdravicko zahradnici ..den 41 .. su len na vode .. listy su stale horsie a horsie.. kvitne to celkom pekne ...
Woody
zdravicko priatelia .. mame tu den 48 ..
Woody
tak priatelia dnes v 50. den skosene ..
pospa.m
Potřebovalo by to ještě určitě 10-14 dní minimálně, to bude pokouřeníčko :D
Woody
zdravicko zahradkari .. herecky su ususene .. palicky vizeraju riedko ale su pekne tvrde a krasne sladko vonaju .. jedna mala 42 g a druha 32 g ..
..ako som spominal budem sa teraz stahovat a nebudem mat moznost tam pestovat vobec .. ale dufam , ze do buducnosti sa to zmeni a ja sa potom urcite ozvem s niecim novym .. tak sa majte krasne a nech vam to rastie .. :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma