Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 
Problém s klonováním- začátek - Klikni zde pro originální téma
MatesMaty
Sry, n3myslel jsem to spatne. Jen me to vyznelo, jak kdybych uz vymislel blbosti. Bohuzel ja uz musim byt pečlivej, spis perfektni aby se ty klony nesraly. Z minulosti vim ze voda mi nadelala problemu vic nez dost.
MatesMaty
Tak 6. den a v malych rw kostkach uz jsou korinky na 1 klonu. Mam problem ze nepoznam jak ma byt ja jiffy kostka vlhka/mokra. Pridavam tam cca 2 ml kazdy 2. den
BRooT
Nepřidávej nic , nech je v parníku
MatesMaty
A nevyschne to moc ? I rw kostky byly suchy takze sem je musel zalít
eňo ňůňo
no tak super....at se dari.resil jsi to uz s tou RO nebo to slo nakonec i bez ni?
MatesMaty
2/3 destilka a 1/3 odstata voda, ph 5.5, jen nahazet kostky do vody a hned vydelat a vymacknout prebytecnou vodu. Klon uriznout a hodit do vody nez dorezu zbytek, potom rez 45° a jemnej řez podelne na stonku ( asi 4x ) misto toho skrabani. Ostrihat 1/3 delky listu. Na 1 stranu dat praskovej korenak a zapichnout do diry v kostce. Posplichat Clonex mist a priklopit. Teplota cca 27° a vlhkost 100%. Vydezinfikovat vse peroxidem. RO mam teprve objednanou. Na klony zatim jen ta destilka
jufik
citace:
Původní příspěvek od BRooT


Koukal jsi někdy jak se RW kostky převáží ? Mačkání jim nevadí, můžeš je zmuchlat, strčit do toho klon a stejně to pojede


Zdar, to si nemyslím, rw se nemá mačkat, ztrácí svoji "vzdušnost".

citace:
Původní příspěvek od MatesMaty
A nevyschne to moc ? I rw kostky byly suchy takze sem je musel zalít


A udělal jsi zpravně, vždy musí být vlhké.

Když už jsem klonoval do kostek, tak jsem jim stejně dopřál 24h lázeň ph 5.2 než jsem tam pochl klon, vlhkost jsem nikdy moc neřešil. Neuvažoval jsi o bubbler cloner ? Byl jsem s ním spokojen, klony za 7-12 dnů.
MatesMaty
Normalne jsem tu malou kostku lehce zmacknul a v pohode. O aero cloneru jsem sice premyslel ale ja chci jet NFT ve velkych rw kostkach takze musim je mit bud v jiffech nebo rw kostce. Asi zustanu u tech malych 1.5x1.5 kostek
BRooT
Tak ještě jednou, ty RW kostky můžeš mačkat jak chceš, udržují si pořád poměr voda/vzduch takový aby kytka přežila. Když je zmáčkneš a dáš do vody, zase se spraví, když je dáš do vody a zmáčkneš, tak se na vzduchu spraví během pár hodin. Jak natahují vodu, stejně tak nasávají vzduch, naopak, klon nesmí mít v kostce moc vzduchových bublin pak vzniká hniloba
jufik
citace:
Původní příspěvek od MatesMaty
Normalne jsem tu malou kostku lehce zmacknul a v pohode. O aero cloneru jsem sice premyslel ale ja chci jet NFT ve velkych rw kostkach takze musim je mit bud v jiffech nebo rw kostce. Asi zustanu u tech malych 1.5x1.5 kostek


Aero ne, měl jsem na mysli tohle
Mel jsem to skoro stejně udělané. Řízky jsem napůl tak 2 cm rozřízl, když byly kořeny tak 5- 8 cm dlouhé, tak je zaštipnu a ony na nich vytvoří takovou, nevim jak to nazvat stonožku, je to něco na způsob airpotu (kořen nemá kam jít a tak jde do boku). Není problém řízky pak hodit do velkych děr v rw kostkách, zasypával jsem je malýma kostkama (1x1 cm). Nenutím, jen další pohled na věc 😉
MatesMaty
Na pocet rizku co delam by to asi nestacilo
jufik
citace:
Původní příspěvek od BRooT
Tak ještě jednou, ty RW kostky můžeš mačkat jak chceš, udržují si pořád poměr voda/vzduch takový aby kytka přežila. Když je zmáčkneš a dáš do vody, zase se spraví, když je dáš do vody a zmáčkneš, tak se na vzduchu spraví během pár hodin. Jak natahují vodu, stejně tak nasávají vzduch, naopak, klon nesmí mít v kostce moc vzduchových bublin pak vzniká hniloba


Já ti nevím, v tomhle se neshodnem. Možná mi to vyvrátí ostatní ?
MatesMaty
Divejtw borci, pokud to vymackani nezabrani v zakoreneni tak je to jedno, jde o to ze cim min je ta rw kostka nasakla vodou tim rychleji to zakoření !
BRooT
Ne ... Furt řešíš malicherné blbosti .

Rychlost zakoření a to jestli vůbec se klon chytne má ejdůležitější faktory :
1. Model
2. Kondice matky
3. Teplota média

To k rychlosti

Pak máš úspěšnost a to ovlivňují hlavně faktory :
1. Rychlosti zakořenění (viz hoře) - pokud ti zakoření za 14 dní je větší šance že toho tolik neshnije , musíš počítat s tím , že skoro vždy 1 klon z 10 se nechytne
2. Čistota média , nástrojů , boxu/klonarny
3. Celkově klima v boxu (ventilace , teplota vzduchu , vlhkost)
4. Vyschnutí média (přemokření nevadí pokud nemáš jiffy , SpongeBob root IT , hlínu nebo kokos )

K tvému příspěvků proč píšu že řešíš blbosti . Ty řešíš , jestli to rychleji zakoření nebo ne , ale tobě to nekoření , uhnije ti to dříve než se stihne vzpamatovat z toho , že jsi ho ustřihl .

Musíš si najít nejdříve to , co máš špatně a to musíš vědět ty . Jestli tam máš moc zimu nebo vedro , jestli máš špinavý box , nástroje , nebo nepoužíváš rukavice , jestli to medium co používáš nemáš už chycený něčím nebo ho nemáš zapraseny.

Jsou modely co chtějí 3-4 týdny na kořeny.

Neřeš jestli jsi tu kostku zmáčkl nebo ne , protože by ti to mělo být úplně jedno . Já jestli kostku namočím a dám tam klon nebo jestli ji značkám do kuličky a dam tam klon tak se mi to stejně chytí , a za 14 dní mám klony s kořenem .

Ty potřebuješ zjistit co je špatně a opravit to . Až se dostaneš k tomu , tě tvoje úspěšnost bude aspoň. 75% píšu aspoň. , Protože je to málo , tak začni řešit jak bys to urychlil
MatesMaty
Uz zacinaji korenit i jiffy. Bud to bylo vodou, nebo nejakou tou plisni nebo klimatem. Ted uz se ale dozvime jen tezko cim konkretne to bylo. Vydezinfikovano, vypnuty odtah ( takze vyssi vlhkost ) a pouzita destilka.
MatesMaty
Takze jsem se rozhodl ze nadale budu pokracovat v zakorenovani v nejmensich rw kostkach. Jsou nejrychleji a nejlepe prokorenujici medium. Navic oproti jiffum se dobre kontroluje jeho navlhceni a samozrejme i nizsi cena. Jinak to uhnivaní bylo zpusobeno opravdu asi těma sporama plísní. No je potřeba po každém klonování všechno vyčistit peroxidem. No ale pro jistotu budu pouzívat 2 díly destilky a 1 dil kohoutkové vody.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma