Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 
Led vs hps - Klikni zde pro originální téma
Woody
pri tych pokrutenych listoch by som aspon skusil dvihnut svetlo .. kto vie .. mozno sa za jeden den listy vyrovnaju a my budeme mat istotu cim to je ..
Bart325
Foto ze sklizně
Madical-Strains
Ty jo, co to je ??? Tu palici si vypestoval pod ledkou nebo Pod HPS ?
To si nas teda ted docela vyskolil :D , ziram.
Jaky obsah je ta flaska za paldou?

Nafot prosim celou sklizen pohromade az to bude suchy. Zvalst HPS a zvast Ledky.
Jsem na to zvedavej.
Drzim pesti.
Bart325
Flaška má 1,25 litrů Zelenej kozel11 a je tu výsledek celkem to dělá 786 kouskuuu spokojenost😁
Bart325
Zapomněl jsem napsat že pod hps 400w bylo280g a pod led 420w bylo506 takže za mě led prostě ovládlo vývoj ať má názor každý svůj ale za mne ledky vítězí😁
fikus37
Sory, ale opět musím připomenout, že není led jako led. Toto pod mars hydro nemůžete očekávat.
Mike_Wazowski
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Sory, ale opět musím připomenout, že není led jako led. Toto pod mars hydro nemůžete očekávat.
Sorry, opět zasíráš další vlákno.
fikus37
Wazowski, to jsem nevěděl, když napíšeš vlastní názor, tak to je zasirani vlákna.
Je to k danému tématu,je!
Tak jestli chceš rypat tak jen tak dál.
Tak kdo tady vyvolává hádky jsi ty. Je to můj názor a je to k tématu
Jsem si ani nevšiml že tam je flaška :chef:
Mike_Wazowski
Názor, to snad nemyslíš vážně. To není žádný názor. To je opět jasná narážka na někoho, kdo pod tím jede. Každý i bez tvé pomoci ví, že to pod tím neudělá, ale ty to musíš napsat. Buď si myslíš, že tu jsou lidi hloupý, že jim to sem dokola píšeš nebo jsi hlupák sám, že ti to nedojde. Každý ať si pěstuje pod čím chce a tobě do toho může bejt kulový. Já dojedu kolo a už sem nikdy nic nepřidám, protože nechci bejt součástí komunity, kde jsi ty. Ty jsi jen prudič. To už bylo poslední co jsem ti kdy napsal, protože psát si s člověkem co má iq tykve nemá smysl.
Jana a Julca
Bart, máš to moc pěkný. Taky jsem chtěla přejít na větší box, ale nakonec jsem zasadila out. Posílám K+
Mike, pokud vidím tak tady fikus s ním komunikuje pořád a jediný kdo tady se snaží vyvolat nějaký rozpor jsi tady ty.
I když má fikus kontroverzní názory, tak nic špatného nenapsal a ty jsi začal útočit.
Browser
citace:
Původní příspěvek od Mike_Wazowski
Názor, to snad nemyslíš vážně. To není žádný názor. To je opět jasná narážka na někoho, kdo pod tím jede. Každý i bez tvé pomoci ví, že to pod tím neudělá, ale ty to musíš napsat. Buď si myslíš, že tu jsou lidi hloupý, že jim to sem dokola píšeš nebo jsi hlupák sám, že ti to nedojde. Každý ať si pěstuje pod čím chce a tobě do toho může bejt kulový. Já dojedu kolo a už sem nikdy nic nepřidám, protože nechci bejt součástí komunity, kde jsi ty. Ty jsi jen prudič. To už bylo poslední co jsem ti kdy napsal, protože psát si s člověkem co má iq tykve nemá smysl.



Tak tak.ale mna uz nenasere pretoze uz som dal pokyn na zmazanie uctu.nech sa vam dari.hlavne vela clenov,vela zdaru v piestech hlavne fikusi.caute
Browser
citace:
Původní příspěvek od Jana a Julca
Bart, máš to moc pěkný. Taky jsem chtěla přejít na větší box, ale nakonec jsem zasadila out. Posílám K+
Mike, pokud vidím tak tady fikus s ním komunikuje pořád a jediný kdo tady se snaží vyvolat nějaký rozpor jsi tady ty.
I když má fikus kontroverzní názory, tak nic špatného nenapsal a ty jsi začal útočit.


Ja by som to rekl takhle.pico picu mije.podla mna fikus nevypesti ani fikus.jeho piesty by na netu uz hodne ale hodne skor nez ,, zacal fajcit".kurna at sa ti vsechno vrati bozi mlyny pomaly ale isto.sorry barte mas to pekny at zije LED.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Jana a Julca

Mike, pokud vidím tak tady fikus s ním komunikuje pořád a jediný kdo tady se snaží vyvolat nějaký rozpor jsi tady ty.
I když má fikus kontroverzní názory, tak nic špatného nenapsal a ty jsi začal útočit.


PRESNE TAK, moje rec . Jediny prudic je tady Mike_Wazowski .
V mem vlakne taky pred nejakym casem prudil. :D a ted koukam ze prudi vsude.
CigBig
to Bart325: mas to opravdu velmi pekny. Taky jedu po LED a nemuzu si vynachvalit...

to Fikus37: s tim "Mars Hydro" mas pravdu

to Mike_Wazowski: Fikus ve svem prispevku zminil jen pravdu, zadna narazka nekoho konkretniho tam neni. Pokud sis to vztahnul na sebe, tvuj problem (stare ceske prislovy: potrefena husa se vzdy ozve) bude zrejme pravdive...
Co se tyce tveho vyroku: "Buď si myslíš, že tu jsou lidi hloupý, že jim to sem dokola píšeš" podivej se a procti si vlakno Světla LED a jine druhy, kde stale nekdo otravuje s nejakyma disko svetlama z ebaye a pod...
crazyben
:)

Miku tvuj koment vubec nechapu... fikus narazet nemuze, ale tech narazek od Browsera co tu je... ty sou v poho? Co narazky, rovnou i vulgarni urazky. To je ok?

Jo at si pestuje pod cem chce, s tim problem nemam. Ale z hovna proste bic neupletes... tak at nam netvrdi opak. To je to co nam vadi! Nekdo mu rekne ze svetlo stoji zaprd (vklidu slusne, dobre minena rada) a co on? Urazi se, zacne plivat ze to pod ledkama neumime, ze sme vybojkari, ze si obrazky stahujem z netu bla bla bla kecy... dokonce zacal narazet i na kluky co ty svetla stavi ikdyz ty mu nenapsali ani carku. taky nazor ze :D kdybych napsal ja svuj nazor stylem jak browser tak me nejspis ukamenujete kdyz vidim za co si tu byl schopnej napsat fikovi. (Asi stara krivda kdyz ti fikus psal ze mas nejak velky palky v urcitym dnu, ze? :D )

Tak ti nevim ale prudicu je nas tu asi vic a ty mezi nas patris zrovna tak :D Taky sis rejpnul do fika, ze ;) a zrovna v tomhle pripade za nic. Za Hlavy by měl Browser a jemu podobny ban dávno. A my by sme měli ban s nim za to zasirani a nebo tu vklidu řešili kytky. Browser by nemusel mit urazeny ego a tady by nevznikaly offtopic flames.

Nechce nekdo zalozit marshydro thread? Zase tu zasirame dalsi vlakno... a rovnou to zalozte v kanalu :D


A abych nebyl uplne offtopic... Barte mas to fajn. K+
crazyben
Tak koukam uz je smazlej... a muzem vklidu resit kytky :D
Bart325
Tak doufám že bude klid už😁😁😎nooo a mame tu další kolečko vše úplně stejné az na prcky je to 28x eagle Bill tak jsem zvědav co z toho bude držte palce už jsou tam skoro tejden foto dodám jsou menší než před tim ale už frčí😁😁.....doufám že bude vše v cajku jako předchozí kolo😋
fikus37
Pěkně jedeš chlape. Vzpomínáte si jak tady (nebudu jmenovat, abych nevyvolal hate) jeden člen, tvrdil, že pod ledkami je huleni jiné? Dokonce tvrdil, že má jinou chuť.
Barte, můžeš říct svůj názor?
Anarchom
Fikus37:
Tepelný stres z HPS způsobuje nižší obsah THC, nevýraznou chuť i aroma.
Udržením teploty v pěstebním boxu okolo 25 ֯C je nejlepší způsob, jak optimalizovat hladinu THC v rostlině. Přechodem z HPS na LED trvale snížíte tepelné emise a rizika tepelného stresu. S chladnějším pěstebním místem zjistíte, že více terpenů zůstane v rostlině díky nižšímu odpařování a nezmizí tak ve vašich karbonových filtrech. Jak každý domácí pěstitel ví, nejlepší konopí má bohatou chuť a vůni společně s vysokým obsahem THC a dalších kanabinoidů.
Zdroj- tohle psali na of stránkách dutch passion, je k tomu obsáhlejší psaní
To co jsi napsal, tak s tím názorem se ztotožňuju(asi vysmech nebo tomu zrejme neveris)obsah kanabinoidu je taky rozdílný pod hps a led a stejná tráva, pěstována se stejnými podmínkami může chutnat rozdílně .
Další možnost kdy tráva , stejný strain může chutnat rozdílné je při jiných hnojivech či in/out
Tedka se ke mě dostal vzorek pěstovány in slepicincema a ta tráva fakt smrdí hovnama, není nad to dat 1000 Kč za hnojiva a nekouřit hovna.
Jinak barte pěkný pěst, výsledek taky pěkný, jako test kdo z koho, jestli led či hps se to tak úplně brát nedá jelikož 400w hps neosviti efektivne prostor 120*120 cm , na tuhle plochu už 600w a i při těch výsledcích mi úplně nepřijde, že by ledky rozdrtily hps, jelikož na kytku pod led ti vychází okolo 31g a pod hps okolo 24g
Jinak za mě bych nechal ty kytky ještě týden na rustu, přijdou mi maličký a asi by se z toho dalo vytěžit kilo, kdyby jsi o týden počkal. ....
Měj se a ať se ti dari i v dalším kole, ahoj....
crazyben
tak tohle je docela na polemiku

Prvně píšeš o vlivu teploty na obash terpenů a thc... jenže ideálních teplot se dá docílit i s HPS ikdyž je to o dost složitější. A ikdyby... s nizsi teplotou se odpari min, ale chut nebude jina... bude jen intenzivnejsi. (stejnej princip jak suseni)

Jo videl sem nekde i clanek vlivu ruznejch vlnovejch delek svetla na obsah terpenu atp... ale ty rozdily byly opravdu tak minimalni (jednotky procent pri uplne ale uplne jinejch svetlech) ze o nejaky jiny chuti ani nemuze bejt rec. Ja subjektivne rozdil v chuti nepozoroval a abych rozdil videl byla by treba laborka... takze teoreticky to snad i mozny je, prakticky ale temer nemas sanci to poznat, aspon ja osobne zadnej rozdil v chuti nezaznamenal.

pokud jde o dobrou chut... resil bych spis jiny veci nez svetlo. Pokud jde o zmenu chuti... zmenil bych strain. Tak to vidim ja, jinak souhlas.

Jen bych jeste dodal... porad lepsi hovna, nez kseftickari co tam cpou chemky do poslednich dnu s tim ze to prodaj a plice si nicit nebudou :D Jako domu bych si slepicince nevzal, i fishmix na rust musel z domu a to je prd proti slepicincum... ale na zahradku idealka :D
fikus37
Anarchom,souhlasím s tebou ve všem až na to světlo.Docílit chuť jde ovlivnit hnojkami (ale taky nepoznáš když je něco vypěstované pod Hy-pro nebo GH),určitě nedocílíš vyšší obsah THC,tím že budeš svítít Plazmou,LED nebo HPS. Světlem nejde ovlivnit ani chuť ani THC.Za tím si stojím a to že výrobci světel píšou na svých stránkách takové věci je napovaženou. Jak jsem začínal s LED ,tak taky jsem to slyšel,ale moje zkušenosti a pár desítek pěstů pod LED a HPS společně mě ujistily ,že to je výmysl některých nepoctivých prodejců světel.
Pokaždé bylo hulení stejné (myslím tím chuťově,protože pod Verem mi ta tvrdost připadá větší než pod HPS osram,philips)a to jsem jel stejný gen,stejné podmínky i stejné hnojiva.Jeden kalfas pro dva NFT stoly a pokaždé jak jsem přinesl ganju ochutnat kámošům,tak nikdo nepoznal rozdíl.
Taky jsem měl dva kalfasy a na jednom stole bylo hnojeno JIDB a druhém GH a opět rozdíl nikdo nepoznal.

Obsah THC a jiné látky má rostlina v genech a musel bys pozměnit genetickou informaci,abys mohl změnit poměr THC,CBD atd.
Samo že časem se změní geny rostliny a přispusobí se dané lokalitě.Myslím že se tomu říká evoluce.:faq:
fikus37
Jinač jak píše crazyben,sušením chuť opravdu ovlivníš asi nejvíc(samo,že musí být proplach alles gute)
Bart325
Ten průplach je opravdu důležitý hlavně ovlivnění chuti a kvalitu kuriva .... Nooo ledky každopádně tvrdší palice o tom se tu ale ví přece😁😁jen jsem srovnal počet watu. Když pod 400w led uděláš 500g a pod 400w hps uděláš 300tak je to k zamyšlení jaké světlo zvolit ....jasná volba....pro mě ovšem každý má svůj názor a zkušenost ...neberu v potaz plochu a počet kytek jelikož na to má vliv osvit světla ..led vítězí ..plocha vůči watum....a ještě jeden postřeh pod ledkama kytky proschly drive než pod hps ..nevím jakou máte s tímto zkušenost ale moje je taková😁😁
fedousek
Panove... A co takhle misto vecneho tlachani a dohadovani udelat nejaky testik? Myslim, ze by stacilo mit dve kytky. Jednu udelat treba za oknem a na druhou sypat nejakou poradnou ledkou a nebo aspon 600w HPS. Ja osobne tipuju, ze se bude chut hodne lisit. Uvazuju pouze selskym rozumem na zaklade nejakych znalosti, zkusenosti a informaci, kterych se mi dostalo.
Jinak musim jeste zareagovat na prispevek nadr mnou od Barta. Proc pises, ze je jasna volba, jestli zvolit led a nebo hps? Tvuj pest ukazuje pouze na to, ze jsi to pod hps obsolutne nezvladl. 300g/watt je bida. Ja delam pod 600watt hps kolem 700g standartne, takze vazne nevim, proc pises o necem, jako je jasna volba. Myslim, ze nejvetsi problem je vzdy mezi kytkou a svetlem a tim je vzdy zahradnik. Jestli to proste clovek neumi a tim ted nemyslim konkretne tebe, tak ho nezachrani ani svecena voda, natoz led svetlo :-D
Madical-Strains
Ja mu rozumim jak to myslel.
Myslel to tak ze s Ledkou udela i mene zkuseny zahradnik vic G nez se sodikem.
Bart325
Tak medical ...takto jsem to myslel tohle je moje 2kolo nejsem odborník s 50 kolama...
fedousek
Ok, ok... Hlavne to neber jako negativni kririku. Pouze sem se zapojil do debaty ;-)
fikus37
fedousek, takových testu led a hps jsem udělal nespočet a vždy to bylo chuťově stejné. Právě proto jsem napsal bartovi, ať napíše svůj dojem, kdyby mi někdo nevěřil.
Standartne jsem se k 700 g pod 660 watt hps nikdy nepriblizil a to jsem jel hps od devadesátých let.
Za to pod Verem 650 watt jsem udělal bez zastipu a ohýbání 920 g.(a to jsem měl padlí)
Kdyby zkoušel dobre ledky nějaký borec co dělá standartne 700 g pod hps 660 watt, tak tam musí udělat (nenapadá mě žádné přirovnání):shooter:
P. S teď to po sobě čtu a vypadá to, jak bych se vytahoval, ale doufám že to tak neberete. Jen jsem chtěl aby jste věděli, že jsem si to nevycucal s netu a je to můj názor, který jsem za ty roky vypozoroval a vyzkoušeno na mých kámošich.
fedousek
Pises o 700g pod 600 hps super lumen jako o nemoznem. Me zas prijde nemozne udelat pres 900g pod 650w ledkou a k tomu vsemu jeste s nemoci :-)
Kazdopadne vec se ma tak, ze pro me je led spanelska vesnice.
Uz sem nad Ledkama parkrat premyslel, ale vzdy sem nasel nejaka "ale"
Ale vratim se zpatky k memu prvnimu prispevku, co takhle nejaky testik s vyraznym rozdilem ve zdroji svetla? Mate na to nekdo koule, prostor a cas a pak popravde zhodnotit?
Bart325
Tak tak fikus....je to o zkušenostech a o štěstí ....😁😁chci se vás zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s tím modelem eagle Bill ....😁
Bart325
Otázka jak by ten test měl vypadat ....jestli osvit stejně plochy bez řešení watu .....a nebo stejna wataz bez ohledu na prostor...a ještě k tomu jak píšeš že jsem udělal 300g pod 400w hps ale pod 400w led 500g....tak jenom připomínka naprosto stejné podmínky a jak by to podle tebe vypadalo kdybych pod hps udělal třeba 500 tak pod ledkou by bylo 700nebo 800?v tom poměru to logicky vychází ne?nic proti😁😁
fikus37
fedousek, nepíšu nemožné. Jen jsem to za ty roky nikdy neudělal. A ani jsem to u nikoho neviděl.
Jestli budeš mít chuť, tak se podívej na můj poslední pěst(poslední do konce tohoto roku). Udělal jsem skoro to co psala banka s odrůdou Cannalope haze.
S dvěma šesti koulema jsem dělal taky takové výsledky. Mám co do brčka do konce roku a každý týden to s kámošama měníme, tak se toho neprehulim.
Barte už jsi to zkoušel v brčku?
Ještě poslední věc 300 g pod 440w hps je parádní výsledek začínajícího growera.
fedousek
Jestli jsem to spravne pochopil, tak otazka znela, jestli muze svetlo ovlivnit chut. Takze je to jednoduche. Mit 2 kytky stejneho strainu, stejnou zeminu, stejne hnojky a tim to hasne. O prostoru nemusi byt vubec rec. A wattaz by mela byt v co nejvestim rozdilu. Jde o to udelat test s co nejvetsi odchylkou ve svetle, aby bylo videt, zda li to ovlivni chut. Nic vic, nic min. Kdyz by jsi delal test s malyma rozdila ve svetle, tak logicky rozdil mozna ani nepoznas.

Jinak k tem stejnym podminkam. Urcite jsi tam stejne podminky nemel. Kdyz by jsme to rozebrali od zacatku pestu do konce, kdyz bys mel nekolik ruznych meraku a k tomu spoustu casu, tak by jsi zjistil, ze jsi mel stejne podminky tak na 80% pro vsechny kytky. Tech zbylych 20% neni moc, ale ver, ze v jistych situacich to muze udelat divy.
crazyben
toketoy tu v nakym vlakne postoval "vyzkum" spis to byl reklamni letak vyrobce nejakejch blurple ledek

jo povedlo se jim u nekterejch strainu (ne u vsech) udrzet o nejaky procento vetsi hladinu urcitejch terpenu... ale bylo to tam tak hezky udelany ze v grafech ukazovaly rozdily zlomku procent. nula nula prd. Laboratorne zmereno. Zajimavy bylo ze u kazdejch strainu ukazovaly jiny grafy jinejch terpenu... takze sme zase u toho co ma kytka v genech.

Navíc tam šlo o fazi posledních tří dnů kdy na to svítili "No Red" (bez červený? nevim, to už sem nekoumal)
fedousek
citace:
Původní příspěvek od fikus37
fedousek, nepíšu nemožné. Jen jsem to za ty roky nikdy neudělal. A ani jsem to u nikoho neviděl.
Jestli budeš mít chuť, tak se podívej na můj poslední pěst(poslední do konce tohoto roku). Udělal jsem skoro to co psala banka s odrůdou Cannalope haze.
S dvěma šesti koulema jsem dělal taky takové výsledky. Mám co do brčka do konce roku a každý týden to s kámošama měníme, tak se toho neprehulim.
Barte už jsi to zkoušel v brčku?
Ještě poslední věc 300 g pod 440w hps je parádní výsledek začínajícího growera.


Jj, uz sem v minulosti neco od tebe videl. Kazdopadne obdivuju tvou praci a zapaleni do LED.
Popravde receno, ze kdybych nevedel co s penezma, tak bych uz Ledku mozna mel a nechal bych si poradit od tebe a nebo od Frynka, nebo jak se jmenuje :-)
Kazdopadne poslednich par let uz neni tolik casu, jak bych si predstavoval a chtel :-(
fedousek
Crazyben. A prave proto by bylo dobre si udelat test a rozseknout to jednou pro vzdy. Bez odkazovani na ruzne clanky, ktere mohou byt lzive.
crazyben
ja si zksil jeden strain pod obojim a opravdu mi chutove rozdil neprisel... a to ani nebyl zadnej srovnavaci test kde bych se snazil docilit jinak stejnejch podminek.

A stejne jako muze bejt lzivej clanek (kterej vlastne pojednaval o tom ze slozeni terpenu svetlo zmeni) nemusis verit ani me kdyz rikam ze na chuti to nepoznas jestli rostlo pod HPS nebo LED... to si asi bude muset zkusit kazdej sam :)
Bart325
Chuťově úplně stejné....myslím si že rozdíl opravdu není
fikus37
Jj, jak píše crazyben, ať si to každý zkusí sám. Já jsem taky zkoušel různé disko světla a cob čínské čipy a když jsem tady napsal své zkušenosti, tak jsem byl ještě za chuja.
Nejhorší je na tom, že internet je plný fejku a pak člověk neví čemu má věřit. Takže zbývá jediná možnost. Vyzkoušet to na vlastní bulvy. Bart sbírá zkušenosti a jde mu to super.
odo
fikus37 súhlasím!... různe skúšanie nás posúva dopredu a to už je iný level growingu. Nie mechanické pestovanie čo najviac materiálu na zhulovanie...
Je tu spústa ľudí, čo iba sledujú iných, majú skúsenosti a nič nenapíšu a ani sa nepodelia...
... každý má iné priority....treba tým prejsť a potom sa človek rozhodne, či sem bude naďalej chodiť, či mu to tu ešte niečo dáva...
fikus37
odo,jj zkušenosti jsou k nezaplacení.Bohužel,tady jsou i takový co jen umí nadávat. Neumí příjmout kritiku a ještě rozdávají za pravdu negativní karmy.
Bart si jede svoje a má to na to ,že je začátečník fakt dobré.
Tady jde vidět,že kvalitní ledky dávno už překonaly HPS.
Bart325
Tak tu jsem po dlouhé době mám tam eagle bill vše jako před tím ...16den květu pod led zastrihnuto pod hps ne..vypadají zdravě
fikus37
eagle bill, slyším poprvé.Kolik dnů květ? Už jsi to někdy koštoval,nebo někdo tady?
RENE.2
Eagle Bill jo od sensi seeds zrovna tohle feno jel kolega květ 🌷 má + - 70 dní.
Jinak je to sativa kouř je lehký s přichutí kořeni,palice na sativu tvrdé jak šutr silné a chutné kouření.
A ještě není to žádný smradoch to muže někomu vadit nebo taky ne voní to po koření.
Bart325
3tyden květu zatím vše jak má být 😃
Dobrman942
Krása
fikus37
V pátém měsíci, to byla krása:teef: :teef: :goldcup:


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma