Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 
600 W, kokos, biobizz, první grow - Klikni zde pro originální téma
Marianne
Odtah je zapnutý pořád, v růstu jel na 300 m2/h, teď na 600. Cirkulační větráky tam mám dva menší, kytky si myslím se profukují dobře. Přítah pasivní, neustálý přísun čerstvého vzduchu z venku. Odtah ven.
Já nevím jak u vás, ale tady je poslední týdny pořád vlhko. Prší a je teplo. V noci je venku kolikrát i 90% vlhkost, přes den 50-60. Bez odvlhčovaní jsem v boxu měla přes 70 %. Teď jsem na stabilních 50. Box je v dílně na jižní stranu, v takovém menším kamrlíku.
Marianne
A vlhkost měřím kousek pod vrcholky, pak v místnosti u podlahy blízko otvoru na přítah mám čidlo, plus teď odvlhčovačka ukazuje kolik má kolem sebe. Už mám ozkoušené, že kdybych snížila odtah na 300, tak udělám v boxu i 40% vlhkost, ale je tam pak moc teplo.
Anarchom
aha,jako ja mam problemy s horkem,to jo,pod strechou v cihlovem dome to byva humus,v zime si 600w muzu dovolit,ale s vlhkosti jsem nemel problem nikdy,odtah budu mit podobny co ty,mam regulovatelny ruck iso myslim 300/600/870 nebo tak nejak,ale na vic jak 300 ho nepoustim,vedle je podivin soused,nerad bych mel problemy a spim u toho uz nejaky ten patek a nejde slyset hukot a motor odtahu jen sumeni proudiciho vzduchu,ofuky mam 3 na urovni vrcholku,cim dele v kvetu jsem,vlhkost klesa s tim,jak kytka zahazuje spodni listy......
Marianne
Mám taky ruck iso, jsem s ním spokojená, hlučnost je nízká i na těch 600. Na trojku už je to trošku hlučnější, ale v mých podmínkách se to dá. S odhlučněným potrubím to musí být úplně parádní, já ho nemám, ale přijde mi, že hluk dělá hlavně proudění vzduchu v potrubí. Samotný motor je tichý.
Marianne
21 dní 12/12
Tak zase přidávám nové fotky.

Flíčky se objevily ještě na nejhezčím Criticalu, na pár horních velkých listech, ale nejsou tak rezavé. Vůbec to nemůžu identifikovat, ať hledám, jak hledám.
Anarchom
myslim,ze to neni nic co by te melo nejak extremne znepokojovat,pohroma vypada jinak,to mi ver,napada me jeste,mas box v dilne....mrkni na lepovou desku co mas v kvetinaci uprostred jestli na ni nic neni,popr do kokosu jestli v nem nic neleze???? Ale sem tam se neco na listech ukaze,ja jsem day 29 a flicku mam vice :-D :-D :-D ale jsem spokojeny,nedivocim :-D ;-) :-)
Marianne
Koukám, prohledávám a nikde nic nevidím. Nebudu teda divočit :-D :-) to víš, takovej začátečnickej strach...
Marianne
24 dní 12/12
Vofce
Paráda dost lidi by se tu od tebe mohli učit ;) k+ a nějakou tou dubkou na listu se nenechat rozhodit máš to dobrý a děláš to správně ph muže být klidně i 6.8 to není problém a pripojuni se k nazoru ze proplach je blbost a stres pro kytku..
Marianne
Nebýt groweru a hlavně Bitira, tak bůh ví jak to dopadlo...:-) Tímto mu ještě jednou děkuju za cenné rady.
A tobě díky za pochvalu, to vždycky potěší :-)
Bitir měl pravdu a byl to začínající nedostatek vápníku. Projevilo se to ještě trochu víc, nechala jsem holky po tom přehnojení na vodě asi dýl, než bylo třeba. Teď už jsou pořádně zahnojený, tak snad se to zastaví. Jinak vypadaj v pohodě, jsem spokojená a zvědavá na finále. Doufám, že to na poprvé nebude nejhorší.
Jinak příští kolo bych chtěla zkusit provést nějaký experiment, třeba pár kytek nechat jen na grow, bloom, topmax a zbytek komplet sadu od biobizz jako nyní. Zajímá mě, jestli se investice do doplňků vyplatí. Co si o tom myslíte?
Lubos555
Jo, Bitir ví :D

Já osobně si teda taky tipl že je to přehnojení, ale ruku do ohně bych za to nedal.

A jestli můžu poradit, tak je propláchni asi 3 tejdny před sklizní, zdá se mi že hrozně lidí dělá tu chybu, že je hnojej do posledního tejde a pak nemaj žádnou šanci, aby z toho měli chuťovku, když to má zásoby hnojiva na měsíc.

Jinak máš ale moc hezký kytičky :) snad se mi taky povede docílit něčeho podobnýho.
L1st3r
U organický bych neproplachoval, ale začal pouze zalivat čistou vodou. V nějakém threadu to zmiňuje metracek, přece jen je to něco jinyho než minerální hnojiva, v organice se nic neusazuje a pruplach by mohl pouze uškodit. Snad nepisu blaboly, případně me někdo opraví :) . Držím palce, sam hodlam přejít na organiku a proto vše okolo sleduji ;) .
Bitir
Presne, nejlepsi je vychytat si odrudu, pac kazda na zalivani vodou reaguje jinak a celkove si spotrebivava ziviny jinak. Nektery odrudy zmaknou klidne mesic na vode , viz metracek. Tohle je podle.nej a uz i podle me nejdulezitejsi faze kvetu, spravne vysadit hnojky a udrzovat spravny podminky v pude , je to trochu horsi pac cista voda neni moc stabilni.
Ja si myslim ze i hodne klicov je nechat kytku proschnout ,skoro tak aby povadla, ale taky v urcitou dobu v kvetu.
Urcite to stoji za to vyzkouset.
Marianne
Mám v plánu posledních 14 dní zalévat vodou, žádné velké proplachy. Myslím, že Ayahuasce by šlo i pár dní přidat, je taková hospodárná. Chce to určitě vychytat u konkrétních modelů, každý bude mít spotřebu trochu jinou. U mě určitě žere nejvíc Critical, pak Orange a o hodně míň Ayahuasca.
Lubos555
Posledních 14 dní jen vodu bez proplachu je podle mě málo. Sám se teď dusim z hnojiv, protože jsem to podcenil.
j0hNy:h0ll4nD
citace:
Původní příspěvek od Lubos555
Posledních 14 dní jen vodu bez proplachu je podle mě málo. Sám se teď dusim z hnojiv, protože jsem to podcenil.


krystalon
Bitir
Jinak abych vse uvedl na pravou miru, ja vim jeste velky kulovy, jen delam to co sem se dozvedel od mnohem zkusenejsich lidi ,kteri sem uz neprispivaji.
Ocividne to vse funguje a jsem z organiky nadsenej , tak se rad podelim o zkusenosti do zacatku kdyz se se mnou podelili i jini, je treba tyhle zaklady posilat dal ,pak uz si kazdej najde svuj zpusob a vlozi do toho trochu sebe. V tomhle konicku nikdy nic poradne nejde okopirovat, kazdejnto ma jiny.
Ale diky za pokoru, vazim si toho i kdyz si ji zaslouzi spis jini kluci nez ja.
Lubos555
j0hNy:h0ll4nD

Jo, ale i tak prostě... 2 tejdny s pořádnym proplachem bych bral u takhle velkejch kytek, bez něj to nebude ono... S tim jsem měl zas problém v outdooru, tam se to bohužel nedá moc propláchnout.
Marianne
Co tak koukám na zahraniční fóra, tak u biobizzu lidi moc proplachy nedělaj. Někdo krmí i týden do konce, pak dává jen vodu a na chuť si nestěžuje. Ale já teď vážně soudit nemůžu, zkusím to jak jsem psala a nanejvýš ti dám za pravdu Lubos555 :-)
Ještě stejně přemýšlím, že vlastně kdybych zalévala jen čistou vodou a pár dní do konce se mi to zdálo moc zelený, tak to přece můžu propláchnout. Ten kokos se proplachuje dobře a zbytek by kytky za den dva docucly. A třeba čtyři dny před kosou už mi asi můžou bejt bakterie a mikroorganismy jedno. Nebo je moje úvaha zcestná?
Bitir
Teoreticky se to tak da taky, ale v rostline je dost zivin ulozenych prakticky vsude ,jde o to abys za nejakou urcitou dobu vycistila kytku , ne substrat.
V te organice je podle me.prave klicovy vychytat to vysychani ke konci, tak kytka nemuze spotrebovat nic z pudy a bere si to z listu. Me se to osvedcilo hlavne u out ,ale posledni dobou i v in. Dejme tomu ze tyden az 14 dnu nechas trochu proschnout substrat ,ale jako fakt proschnout , pak zalejes vodou a kytka se hned jakoby znovu nakopne.
Pred sklizni nezalivam cca 5 dnu vubec.
Ale musi to byt nacasovany v dobe kdy uz nerostou palice, nebo si spokojena stim jak to vypada .
Pokud se ti to bude zdat moc zeleny, klidne to prolej tyden pred kosou, ale pocitej stim ze 11l kvetinace ti na konci faze kvetu moc nevyschnou, kokos si nabere hodne vody a kytka uz " teda aspon u me" ke konci moc neslope.
jasse
Myslím ,že u organiky nemá zalévání čistou vodou ke konci pěstu výraznější vliv na chuť. V prvním kole sem hnojil až do konce, v druhém sem zaléval poslední tři týdny jen čistou vodou s upraveným Ph (upravené pomoci kyseliny citrónové) a výsledek mi přijde stejný (pominu li rozdílnost strainů). Koneckonců u domácích rajčat taky nikdo nezalévá před sklizní čistou vodou ,a jakou mají chuť ;o)
Lubos555
Jo, možná máš pravdu a i tak to bude dobrý, v kokosu jsem nikdy nepěstoval.

Jak nad tim tak přemýšlim, já prakticky vždycky použil kristalon alespoň na start a ten se do kytek tak zažere, že nepomůže ani svěcená voda.

Tu teď hulim hnojivo a nadávám jak se to pokazilo... je to ale předevšim tim, že ke konci jsem měl hrozný teploty (i 34°C) a když kytka nic nedělá, tak se ani nebude pročišťovat.
Marianne
Bitir:
Když mi teda půjde o to, abych vyčistila rostlinu a ne substrát, nefungovalo by na konci třeba zablokování živin pomocí ph? To je teď jen takový spontánní nápad, třeba je to blbost.
Bitir
To asi ne , ponicis koreny ,nebudou prijmat ani vodu a kytka uvadne. Podle me na na chuti podil i guano , ale vesmes jde o to aby se z kytky za tu dobu stihli odbourat ziviny, sice jsem taky nazoru ze bio hnojky nemaji moc vliv na chut , vetsi vliv ma celkovej prubeh pestovani a pouziti zivin. Lady berry mela plnej kvetinac zivin az do konce ,supermix a guano si za 9 tydnu nemela sanci stihnout spotrebovat, jste k tomu kdyz sem si valil biobizz a chut byla kupodivu lepsi nez na lady berry ciste na biobizz.
Takhle se zbarvila diky vysychani kvetinace , celkem 3x za 2 tydny. Chce to experimentovat a rozhodne nedelat zavery hned po prvnim testu.
Marianne
Chápu, máš pravdu.
Já stejně počítám s tím, že si to chce prostě "ošahat", dojít si k tomu nějak sám. Neni nad vlastní zkušenosti, návody jsou na nic, stejně má každý trochu jiné podmínky :-) Za tip s vysycháním díky, to jsem se nikde nedočetla.
Bitir
S tim ale opatrne, kdyz je to moc brzo, tak si myslim ze z kytky nevytriskas nejakej potencial ,ale spis ji uskodis. Zalivas to rucne, tak si to vyzkousej treba na 2 kytkach a uvidis sama.
Navic muzes zkusit vysychani, zalevani cistou upravenou vodou treba 2 tydny a hnojeni do poslednio tydne v jednom.
Kdyby se kazdy kolo mela testovat jedna technika , tak si nic poradne neosvojis ani za 5 let.
Jáá
Stín ph to není špatnej nápad já ho posledních 14dni dávám na ph4a pohoda kytky přestanou brát živiny a vyčistí se
Marianne
Jasný, dám pozor. Popřemýšlím na které co vyzkouším. Určitě je lepší testovat víc technik v jednom pěstu už jenom pro porovnání.
Anarchom
o vysychani substratu je kratkej odstavec v poslednim cisle legalizace,myslim c 41,na obalce je napsano navzdy v rausi,tak mrkni do obchodu,mozna jeste nekde bude,nicmene je toto vysychani tusim rozdeleno do 4 ruznych casti,mozna jen 3 tedka nevim,kdy nektera tahle cast uz ma vliv na osizeni urody,kokos jako hydro medium je dobre zaleva pravidelne,nejlepe dripem 4-8x denne ,psali tu o tom lidi uz minimalne pred 10ti lety, sinuhet,inf3cti atd, borci.....
Dale jak pise jaa ze dava ph4 to tu delalo taky spousta lidi ,s tim ze nenavratne poskodi koreny,ale nejaky tyden pred kosou to podle me nevadi,nesnazi se ziskat ziviny ze substratu,kokosu,ale listu.......ono stres pred kosou by mel kytku sokovat natolik,ze by mohla produkovat vice pryskyrice jako obranu pred zmenama,ale to jsou jen domenky,podle me...
Jsou tady lidi,co posledni tyden zalevaji ledovou vodou,nasekavaji stonky kytkam,aby plodily vice pryskyrice,nicmene jsem vetsinu veci zkusil a nemyslim si,ze by mely obrovsky vliv a bla,bla....
Podle me je dulezity dobry matkar a gen,ktery mi da a pak to,jak se o kytky staram,jak s nima pracuju,moje znalosti a taky pouceni z predchozich growu,pak az jsou hnojiva,substraty,vybaveni......
Mas to super,jestli jedes prvni grow a tve kytky vypadaji takhle tak kloboucek dolu,zcela jiste te na konci odmenim kladnou karmou,tesim se na finish a drzim palce,ale to uz bude jen formalitka.... ;-) :-)
Bitir
Jojo, to vysychani musi byt donree naplanovany , za me radej pozdeji nez driv, nemusi se ti uzavrit kvet, jakoby se ti nezaceli a bude takovej malo hotovej .
Hodne veci ohledne pestovani a muceni tady bylo nekolikrat zmineno ,ale jak pise kolega, pokud mas kvalitni geny, nic mucit nemusis .
V podstate je to plevel a z me zkusenosti vim ze moc pece skodi.
Marianne
Anarchom: Diky, mrknu na to. S tím ph mě to jen napadlo v souvislosti s tím co psal Bitir. Je mi jasné, že se těm kytkám dají dělat různé věci, ale nelze očekávat nějaké zázraky. Všechno je hlavně o genech a základní péči.
Jinak je to můj první indoor, jednou jsem měla pár kytek v záhonku. Neměla jsem úplně čas všechno nastudovat, jak bych chtěla, takže to je trošku taková hurá akce. Ale jak jsem psala, jsem zatím spokojená, snad to ještě pěkně nabobtná a nebudu si moct stěžovat :-)
Bitir
Jeste teda zminim ze vetsina problemu vznika bud po prepnuti, nebo az kolem 3 az 5 tydne ,nekdy i pozdeji ,teda aspon u me a to konkretne s cal mag, mam jen destovku a nekdy sni je problem na nejakych odrudach. Ale to je mimo tema. Jen si davej vetsi pozor v tom 5 tydnu, ten byva pro kytky jeden z nejdulezitejsich , respektive kdy se tvori nakvet a formuji se palice, kytka ti ze dne na den muze ukazat deficity.
Marianne
Ahoj lidi, pár dní sem nepřispívala, všechno je na hovno...můj nejbližší, pro kterého celá ta snaha byla, zemřel. Už na to popravdě nemám ani moc náladu. Nechám kytky dojet, budu vás informovat kolik z toho nakonec bylo. Teď jsem holky stejně dost zanedbala, listy ukazují spoustu deficitů, tak se ani není čím kochat. Výtěžek budu kouřit asi dost dlouho, takže dál pokračovat se teď ani nechystám...
Moc děkuju vám všem, co jste mi radili. Jste fajn komunita, ať se vám daří. Pokud budete stát o tipovačku, tak to pak nafotím a udělám.
Lubos555
Tak to mi je moc líto :( Snad kytičky alespoň pomůžou odbourat pár špatnejch stavů... na to jsou skvělí... hele a napadlo mě, z Prahy náhodou nejsi... ? rád se bavim s holkama co taky hulej... navíc když jsou smutný... snad se to ale zas zlepší.
Pítr90
Lubo nebal 😁😁😁
Ne vážně, soucítím s každým, kdo přišel o někoho blízkého.
Vše časem přebolí 😉
BRooT
citace:
Původní příspěvek od Lubos555
Tak to mi je moc líto :( Snad kytičky alespoň pomůžou odbourat pár špatnejch stavů... na to jsou skvělí... hele a napadlo mě, z Prahy náhodou nejsi... ? rád se bavim s holkama co taky hulej... navíc když jsou smutný... snad se to ale zas zlepší.


To je trochu crazy příspěvek...


Na, pěst jsem sledoval, bylo to pěkně, krásně si sbírala zkušenosti... Ale o to už asi vůbec nejde... Upřímnou soustrast a ať se příště už jen líp
Lubos555
No... možná jsem to měl napsat soukromě, trochu se za to teď stydím... ale fakt upřímnou soustrast, nic jsem tím nemyslel, promiň jestli to vyznělo špatně.
BRooT
Kámo nechci to zlehčovat... Ale když člověk prožije takovou ránu, tak bys dotyčnýmu žádný takový hovna psát neměl. Jestli soukromě nebo veřejně je asi uplně jedno.

Možná si to blbě napsal, ale vyznívá to jako kdybys využíval toho, že je teď člověk citově oslabený
Marianne
Věděla jsem, že to přijde, jen jsem doufala, že ne tak brzy...se ztrátou jednoho z rodičů v mladém věku se nedá smířit, nelze se na to připravit, mozek tomu nechce ani uvěřit. Člověk kouká jak jeho milovaný trpí a nemůže mu nijak pomoct. Tráva bylo to jediné, co trochu ulevovalo. A tenhle pěst bylo to jediné co mě trošku vyvádělo z té bezmoci. Měla jsem pocit, že aspoň něčím pomáhám...děkuju vám za vaši soustrast a v pohodě Lubosi, vím žes to nemyslel špatně.
Příspěvek sleduje nejspíš hodně lidí, nebudu to tu kazit a dám ještě nějaké fotky.
Anarchom
Ahoj,hele tvuj prispevek jsem cetl uz dva dny zpet,ale tak nejak jsem nevedel,co napsat,je to smutny a mrzi me to,uprimnou soustrast tobe i cele tve rodine,
Nicmene dojed to,ne kvuli nam,ale kvuli sobe,prijdes u toho na jine myslenky,trosku se odreagujes a odpocines......
Marianne
Anarchom:
Děkuju ti za tvá slova. Vím, že se na to ani nedá nic říct...
šapša
Hoj co na to říct je to špatný no, upřímnou soustrast a dojeď to jseš talent třeba Ti to v životě pomůže a budeš to používat pro jiný třeba na mastičky...
L1st3r
Vše zle, je k něčemu dobre. Tebe to přivedlo k pěstování a když vydrží tak zjistis, ze je to super koníček ( závislost ), u kterého přijdes na jiné myšlenky. Preji at to rychle preboli a at ti dělají holky radost.
Marianne
Děkuju kluci, já holky předčasně umřít nenechám. Nějak se o ně postarám, do konce zbývá už jen chvilka...další kolo teď ale rozjíždět nechci, mám plno jiných starostí. Ale třeba někdy v budoucnu se k tomu vrátím, je to určitě super koníček a bavilo mě to. Ať se vám všem daří a hlavně ať jste zdraví, není nic důležitějšího...


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma