Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 [2] 
Hlukovy tlumic + pachovy filtr - Klikni zde pro originální téma
Oomega
ale jo...hezky si tu pisu.....:D
pyroman.cz
Zduř all :)) jj nice nápad... :) až budu mít hotový svétlo tak to taky zkusím :)
teaman
Sezenu uhlikovy filtr do digestore, nebo pachovy filtr do vysavace a pridelam to na vsechny otvory vedouci ze skrine a uvidi se...
Carpy
mam dva dotazky..nevadi tomu vetraku moc, dys taha ven vzduch do filtru ale je tlumenej..neni poddimenzovanej?nebo jaxe tomu rika.jako jestli se nekurvi dys je filtr min pruchodnej nez vetrak vytlaci..
druhy je...jak se takovej filtr s aktiv.uhlim udrzuje..je mi jasny ze nemuze pohlcovat do nekonecna..obcas se vyvari?nebo jinak..
greenjerry
Jen jeden tip, koupil jsem uhlikovy pachovy filtr do digestori, je to takova vata a je to 2ks obdelnik 27x37cm za 230 Kc a co jsem zatim testoval prilozenim na "vyfuk" tak to taky slape, a nechalo by se to udelat primo jako kolecka ve dvou vrstvach vyfukovou na rouru, tudiz by se z toho dalo udelat cca 4(2 vrstvy) az 8 filtru(1 vrstva)
Valecnik
green jerry k+ :)
Darkken
Udelal sem si podobnej filtr viz http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26488
a nejak se mi tam upekla Euro 3 :D :D
greenjerry
no me teda se tam zadny Euro neupeklo, a ted to mam na filtraci ventilace ze skryne ala susirna, a ze bych mel smrad radnej kdybych ho tam nemel a verak jede vpodstate 1,5 mesice nonstop. ... asi ale taky zalezi kusu od kusu
chachar
Zdar Lidičky
Díval jsem se na Vaše výtvory, jsou super! Já se svou velkou skříní budu spát :D tj, 400W ve velké skříni bude tam kde je má postel a proto chci hlavně pachový filtr a kdyby i splinil funkci hlukového (to spíše záleží na použitých ventulátorech, ne?) byl bych rád.
Absolutně nemám čas cokoliv dělat, pokojík mám cca. 30m2, našel jsem si za super cenu 800Kč tohle:
http://eshop.klecka.cz/product_info...products_id/728
Co na to řeknete? :)
Díky vám moc a měj te se co nejvíc!!!
Chachar
PsYcHo84
delal jsem vcera pachac podle klasickeho navodu:

trubka - prumer 10cm, delka 25cm, tu provrtat kde se da.. paxem pres ni pretahl 2 vrstvy damskych puncoch, pote jsem vyrezal ze dreva 2 kolecka, jeden konec jsem utesnil vickem od velke zavarovacky, ktere tam presne sedelo a utesnil izolepou.. cele dohromady viz 2. obrazek..

paxem pres to pretahl dalsi vrstvu puncoch a mezi prvni a druhou vrstvu jsem postupne nasypal vrstvu aktivniho uhli z g-shopu, celkem 1kg/170kc a vyslo to akorat.. kolem trubky vznikla vrstva uhli o mocnosti +- 2cm.. paxem pres to pretahl jeste jednu puncochu a cele jsem to zalepil paskou.. viz 1. obrazek

ALE! filtr je to sice pekny a zadarmo, ale moje euro1 ho nedokaze profouknout tak, jak bych potreboval.. tzn po napojeni na skrin se 150w jsem tam mel 32°C i s 2x8cm aktivnim pritahem.. tagze doporucuju vsem, kteri chcou stejny postup kopirovat at do te vnitrni trubky vyvrtaji co nejvic co nejvetsich der, aby mel ten vetrak co nejmensi odpor, nebo dat silnejsi vetrak..

GL Psycho
chachar
Ahoj Lidičky
Mám super velkou skříň, jen jedinné co můžu, je do ní navrtat díru tak 2-3-4cm. Můžu udělat pachový filtra tak:

celý filtr i ventilátorem bude uvnitř kvůli hluku a skříní prostrčím jen "hadici" o průměru zmíněných 2-3-4cm?

Díky za rady -.)
greenjerry
PsYcHo84 : to Euro je pro to fakt slabe v tom ti nepomuze nic, mozna dat dve eura za sebou

chachar : na ty 4 cm musis dat poradny prutok aby to bylo funkcni + nejakou redukci / zuzeni do te dirky vic ti bohuzel neporadim ... to chce spis zkouset a hledat
chachar
thanks to greenjerry

chci do pet lahve (anebo si koupim pasivni fitr? ) dat nejake to euro :D asi to silnejsi (1? nebo 3?). Ale zase to bude hlučné.... Ikdyž vlastně ten molitan a tak..
No uvidím, musím to počekovat fakt nemůžu ikdyž bych rád 10cm ultranásosku.
#77
cus.. taky me docela zacinaj tahnout traviny..
co treba dat tam hadru pokapanou octem.. ten vecinou taha zapach na sebe ne ale nevim jesli by to nak nevadilo ovzdusi.. kazda rada dobra .)
cru_ci_fix
#77: by ti to tam smrdelo octom...
#77
lepsi nes travou .) cela rodina to zna a nepotrebuju popularitu .)
PsYcHo84
citace:
Původní příspěvek od #77
co treba dat tam hadru pokapanou octem.. ten vecinou taha zapach na sebe ne ale nevim jesli by to nak nevadilo ovzdusi.. kazda rada dobra .)


to je uplna blbost.. proc tam chces valit naky "octovy filtr", kdyz uz je vymysleny a v praxi overeny uhlikovy pachac? Jako nic proti octu - klidne postav octovy pachac a pokud bude efektivnejsi, levnejsi, jednodussi na stavbu i udrzbu, tak te tady vsichni zasypou karmou ;)
greenjerry
nejlevnejsi a nejvetsi propustnosti dosahnete asi uhlikovym filtrem do digestrori, ocet urcite taky pohlcuje pachy, ale nedokazu si predstavit jak chces udrzovat hadr permanentne vlhky (kdyz nemluvim jaka asi bude ucinnost), zvlast kdyz budes pres ten hadr vyfukovat dost teply vzduch
#77
it was just a question..
chachar
redukce smrad>normalni vzduch by mohl resit ionizator. Levny.
#77
taky sem o nem uvazoval ale celou skrin sem postavil za osm stovek .) takze si tet udelam filtr podle navodu tady na groweru..
chachar
no ja mysim ze vrazit kotel penez do hnojit vybojek a vytracku se vyplati.... ikdyz takove digi ph metry a auto zavlazovace>>>> scifi!
chachar
hnojit = hnojiv (bzuzz plagron...)
vybojek = vychytana 600W supermega pro kvety?
vytracku = smrad = smrt
chachar
napadlo mne pouzit vysavac!!

dira v GR cca. 5cm >> napojeno na vysavac >> napojen na spin. hodiny...
Co vy na to?
PsYcHo84
vydrzi ti vysavac tri mesice 12ihodinoveho provozu? Na to neni staveny, navic ma spotrebu pres 1000w a to nemluvim o hluku.. tim by sis nepomoh
#77
vysavac je hlucnej :D ale masivne .)) mam skrin hesky v pokojicku za hlavou to by nebylo moc dobry .)
postavim si ten filtr.. ale mam tam vetrak z kompu 12mm prumer tak nevim jesli bude dostatecne vykonej aby protah ten filtr .) aby se mi nevracel teplej vzduch spatky do skrine
chachar
tak jinak >>>

dira v GR 5cm, napojena trubka na vysovac ktery muze byt nekde jinde.... sepne na nejmensi vykon trena na 1-2-3-5-6 minut/h , staci na vysatin tepleho vzduchu.
#77
no je to reseni realizovatlny ale myslim ze ucinejsi bude ten uhlikovej filtr
chachar
jasne toto byl spis vtip. Ja musim pouzit, nebo spis musim se spolehnout na ten ionizator ktery bude v mezimisnosti..... mistnost mezi mistnosti pro ufony a mistnosti pro obycejne lidi co vidime venku na ulici-
farda
pouzite veci:
-na vnitrni prumer sem pouzil odpad.trubku prumer 100mm
do ni vyvrtany diry (aktivni cast filtru 38cm, bylo to dohromady cca 850der) potazeno puncochou
-vnejsi prumer 150mm vyroben z pletiva, je velmi jemne oka (tak 1x1mm)
-dole spojeno miskou pod kvetinac, trubka prilepena a pletivo prisroubovano
-mezera cca 2-2,5cm vysipana aktivnim uhlim (koupil sem 2kg pricemz objem vysypavaneho mezikruzi je 3,1l a jeste mi zbylo)
-nahore nasazen vyrizli krouzek s plast. desky
-vetrak: Euro 1 (bezproblemu pofoukne, a co se tice hluku tak to je taky docela dobry)
je strcen do trubky do pulky (utesnen jakousi fleesovou latkou) a zdruhy strany napojena aluflex. roura

poznamka: ten tmel co je na fotce je na pichu.. na trubce drzel ale na ty podmisce ne, prilepil jsem tavnou pistoli a ta zatim fpoho

funkcnost: kytky v 30.dnu a temer nejsou cejtit, 100proc. spokojenost:beer:
farda
jo sme to ale vrtaci:mutant:, s tou druhou trubkou.. mel jsem ji tam pripravenou ale kdyz sem si uvedomyl kolik by to bylo dalsich der tak sem se na to rychle vysral. tvuj pachac sem omrk uz kdyz si to sem hodil.. fakt profi prace, sice trochu silena ale OK.
tlumeni hluku sem nak extra neresil, to co tak vidis je nefunkcni tiskarna krerou jsem to podlozil.. nebylo nic jinyho poruce zrovna, samo ze to tlumi hluk nejakym zpusobem

jinak kolik uhli tam presne je nevim.. v prizpevku s pachacem sem tam neco o tom napsal. muj odhad je ze to vyslo na 1,8kg (objem 3,1L) ale je to fakt zhruba

objem uhli sem zpocital jednoduse:
V=((pi*(D^2 - d^2))/4)*h
D...vetsi prumer
d...mensi prumer
h...vyska zasypane casti filtru akt.uhlim

muj pripad: V=((3,14*(1,5^2 - 1,1^2))/4)*3,8=3,1dm^3=3,1L
Dukarin
nice napad zitra stavím. :)
Tonsor
ty voe fakt super :) ses koumak to se musi nechat....akorad skoda ze sem si koupil novej za 1200....:D inak bych to skusil snad nekdy priste..:) mej se
blafuzo
no a místo pletiva perlinku ....od fasádníků


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma