Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

 
Indoors papriky - Klikni zde pro originální téma
zelenymuz
Zdravím. Řekl jsem si, že by nebylo od věci pokusit se o vypěstování pár paprik a jak už to tak bývá, jdu na to trochu i tak, abych si něco ověřil, co se týče jejich pěstování pod světlem. Mám semínka hodně pálivých i méně pálivých druhů a hlavně v poměrně malém počtu, čemuž jsem přizpůsobil i péči. Snažil jsem se o napodobení ideálních podmínek v omezených podmínkách za minimální náklady s tím, co dům dal a běžně dostupným vybavením jako jsou květináče a běžný substrát třeba. Teď k posádce, vyseto do Jiffů a hlíny:

Méně pálivé:

  1. Prairie Fire (9/10)
  2. Jalapeňo Early (10/10)
  3. Jalapeňo Numex Pinata (10/10)


Středně pálivé:

  1. Rocoto Yellow (50%)


Silně pálivé:

  1. Bhut Jolokia var. Citron (9/10)
  2. Carolina Reaper (X)
  3. Scorpion Moruga (X)


Výsev byl koncem ledna a teď už všechno roste. Nejnižší klíčivost mělo moje Rocoto Y., který je nejvíc divoký, dlouho a špatně klíčí a slabě roste, zase je víceleté.

Světlo:
3X23W Philips (1450 lmx3= 4350)
v záloze mám 70 W sodu

Skříň 96š56h150v vevnitř bílá a stříbrná eco fólie. Odtah euro 3 na regulaci triáku, ofuk asi 120mm 12V. Zvlhčovač nemám, vlhkost se drží kolem 40-60 %, teplota 23-27°C, hodně skáče a bude potřeba víc měření, meteostanici nemám, stavím vlastní garduino.

Substrát:

  1. hlína (pro palmy) 50:50 s kokosovym vláknem
  2. samotná hlína pro palmy
  3. čistej kokos
  4. chci aspoň zkusit "Kratky" hydro


Hnojka: Plagron Coco A,B a Enzymy AH.

Měření: ph metr, TDS s EC-nezkalibrované, zatím.

foto je ještě před přesazením. Jalepeňa (Paprika roční) mají zřetelný náskok.
zelenymuz
Mám cca 10 dni přesazeno do mixu, kokosu a hlíny a na nejpokročilejších kytkách se daj pozorovat nedostatky. Jde o Jalapeňa early a projevuje se to tak, že listy se úplně nevzpřímí a jsou jako papír, ztrácí turgor. Hnojení je slabší do 1 ec i když jsou hnojil kokosovým hnojivem zatím všechno, u hlíny přejdu na alga-grow až pořídím. Něco vysychá, zaleju a jeden den jsou listy ok a další už ne. Kokos vypadá, že si daří asi nejlépe, těžko říct. Vzdálenost od světla je poměrně velká, potřeboval jsem pokrýt větší plochu, ale už mám záložní plán, rozšíření chovu (více světel). Teplota stejná, vlhkost kolem 50 % bez odtahu, s odtahem 40 %. Mám dojem, že rostliny měly málo světla, nevhodného složení.
zelenymuz
Foto: větší jsou Jalapeňa early. Neni moc co psát
Madical-Strains
Mas to moc hezky, skoda jen ze nepestujes vice organicky ,teda mam na mysli konktretne s Biobizzem. Kdyz uz tak uz! :-)
Rikal bych si ze mineralne pestovane papriky si mohu koupit kdekoliv v obchode.

Papriky klicej mnohem dele nez nase seminka,ze?
zelenymuz
Zatím mě nic nenutí. Ve škole nám vtloukají do hlavy, že minerální dusík ani ostatní živiny nejsou ničim zvláštní. Prakticky jde jen o formu. Když si označíme dusík, můžeme ho pozorovat jak postupuje od kořenů vzhůru, téměř až do plodů. Takže vím, z jakého zdroje pochází. Není to ani 150 let co jsme objevili prvky, za chvíli 100 let výroby amoniaku ze vzdušného N od napodobení funkce hlízek i když je to stále 2,8x méně účinné. Ale zrovna N je jedno odkud vemeš, nic nedrancuješ, to už je horší P - mleté fosfáty z číny nebo odkud a je to jasně omezený zdroj. Už se to tu řešilo, že těžit guáno je minimálně stejně diskutabilní, rozdíl je, že na výluh fosfátu použijem kyselinu dusičnou, myslim. Ale můžu to těžit ve vnitrozemí, né v ptačí kolonii jestli rozumíš.

Konkrétně biobizz je prý cukrová šťáva, v cukrovce je konverze živin celkem dobrá, jenže je hnojená stejně jako kukuřice. A konverze není dobrá, to už spíš využívat digestát (kdo to má??), výpalky-to bude nejspíš ten biobizz. Je to otázka víry, i když něco na tom může být, mě se to tak neosvědčilo a v chuti to nepoznáš. Peace
Madical-Strains
Budu sledovat, taky me laka vypestovat si svou vlastni zeleninu pod lampou.
zelenymuz
Paprika klíčí 10-14 dní, někdy i déle.

Ještě k té organice. Díval bych se teď ještě jinou optikou, prostě jak to vypadá v půdě.

https://www.nrcs.usda.gov/Internet/FSE_MEDIA/nrcs142p2_049822.jpg

Je tam nějaká škála živých organismů, jedna požírá druhou a tu zase další, zvířata, herbivoři něco vykálej a když je zabije někdo vejš v řetězci, třeba člověk, tak i jejich orgány se stanou součástí řetězce (food web). A protože se točíme kolem půdy, tak furt předpokládáme, že je to všude stejný, ale není. V okolí vulkánů je dlouho po výbuchu děsně úrodná půda, ale díky nedostatku vody a surovosti je to i pro původní život těžko obyvatelné prostředí. Běžná půda, které se substrát ani nepřibližuje furt vyměňuje s okolím hmotu a energii, žijí zde žížaly a spousta drobnějších živočichů a to všechno chce žrát dusíky. Nevím co na to vědci, ale myslím si, že aktivita půdní fauny stoupá po hnojení, ale v BĚŽNÉ PŮDĚ. Substrát, který ještě propařím abych se zbavil breberek je úplně mrtvý. Takže nastartovat ten proces chvíli trvá a teď co tomu pomáhá, myslím si, že ve skříni už to nezachráníš, leda bys přidal tvůj wormhumus. Ale nechcípnou ty organismy? Co když se rozloží, navzájem požerou nebo jich bude málo, skoro jako na poli?

Někdo tam bude lít kompostový čaj, no v našich podmínkách je kompost přes zimu asi tak aktivní, jako nevim, obyčejný substrát co leží v teple v zahradnictví?

Víš jak, prakticky použitelná organika, taky se jí nebráním, vyjdu na jaře do přírody a z bylin udělám kvas, nejjednodušší a funkční postup. Kamarádovi skvěle rostla kytka v hlíně z bejvalé louky za domem, nejspíš hnojil ale na hlínu zadarmo, i tak paráda. Třeba ještě napiš, jsem zvědavý na pokec.
metracek
Ahoj, mam rad tve prispevky tady na foru vseobecne a tohle vlakno budu urcite sledovat!

Ve spouste veci mas jiste pravdu. Ale co se tyka organika jde o to snazit se udelat co nejlepsi prostredi prave pro ty organismy a houby. Zrovna houby jsou extremne dulezite. Osobne sem presvedceny ze se houbam v systemech kde rovnou solis nelibi tak jako v melase od biobizzu :)
„Soužití hub s kořenovým systémem rostlin je v přírodě běžné. Podle našich současných znalostí jej využívá asi 80 % všech rostlin,“
"Rostlina, která aktivně spolupracuje s houbami, může zvýšit aktivní povrch pro příjem vody a živin až o 700 %! "
"Vědcům se například podařilo prokázat, že houby mají vliv i metabolismus rostlin. Dokážou například ovlivnit vytváření a ukládání takzvaných sekundárních metabolitů v rostlinách. Tyto látky patří právě mezi ty, které od rostlin často vyžadujeme (patří mezi ně např. oleje, alkaloidy, terpeny či fenoly, tedy látky vhodné pro zpracování v chemickém průmyslu)."
zdroj:http://21stoleti.cz/2010/04/17/jak-...i-s-rostlinami/

Ja treba kupuju canna kokos kterej prave proparovany neni a pridam pripravky ktere obsahuji prospesne houby a bakterie (piranha, tarantula od AN)

K tomu kompostovymu caji...neni caj jako caj. To ze nejsou ty kolonie v zime treba uplne aktivni je pravda. Jenze ty je prave aktivujes. Vice se o tom "kompostovem caji" muzes docist zde http://microbeorganics.com/ ale je tam toho pomerne hodne.
zelenymuz
Jsem rád za zapojení se do diskuze. Poslední dobou se to tu podobnýma debatama jen hemží na fórku. Jinak moje vlákna jsou dost na amatéra, neni moc co obdivovat, ale i tak, díky.

Teď k těm houbám, je pravda, že jsem si teď kokos víc studoval a máš pravdu ve všem co píšeš, jen ti chybí důkaz, že to tak canna skutečně dělá :). Doufejme že ano. Co jsem chtěl napsat a už jsem to i překládal na bejvalym konkurenčnim foru je o kompostovém čaji a to ještě v době, kdy to začínalo a hlavně chci říct , že do CZ to ještě nedorazilo, narozdíl od LED. Je na to potřeba laboratoř. Minimální je rozlišovat gram+ a gram- bakterie, houby to už je na seriózní PCR test.

Kdybych do toho chtěl jít, tak bych se obrátil na AV-ČR, pro amatéra je to asi dost drahý a funguje osobní zkušenost, na druhou stranu by to mohlo nakopnout průmysl. Nechci bejt za škarohlída, ale situace ve vědě je dost bídná a bez energie to nepude! Možná i modlitby:)

EDIT: aha, myslel jsi příspěvky. Však anó
zelenymuz
Dík za odkaz metracku a posílám dál odkaz na studii

https://theses.cz/id/jt0ppq/Hodnoce...ykorhiznch_.pdf
metracek
No ja te canne docela verim. Jednak maji certifikaci RHP (Regeling Handels Potgronden) coz je urcite plus. A taky jsou v kokosovem substratu dost prukopnici. Cetl sem ze uz pred 15 rokama se na jejich kokosu v holandsku pestovala skoro polovina vsech jahod a tretina ruzi. Me osobne presvedcili a nelituju toho :D

Na udelani toho caje laborator nepotrebujes. Ten "bioreactor" je v podstate jen bubbler. Aspon teda amici maji evidentni uspechy i s homemade cajem podle receptu v tom odkazu vyse. Ale je potreba se ho dost striktne drzet, vim o par lidech co zkouseli sve postupy a dost se jim to vymstilo. Sam sem to ale "varit" jeste nezkousel. Natoz testovat :) Tim Wilson sice nemel k dispozici PCR, ale libi se mi jak do hloubky se v tomhle tematu vrhnul. Pod AV by to ale bylo jiste na uplne jine urovni.


Za odkaz taky dekuju! Nevedel sem ze to nekdo uz i u nas testoval. Treba se dockame i toho caje :)
zelenymuz
Tak jsem si udělal radost a postavil si panýlek z několika LEDs. Je to nějakej typ na 220 V a barva světla je sice teplá, ale už to mám vyzkoušený, že to pod tím roste.

Další specifikace:

-5W
-teplá bílá
-mr 16 formát
-500 lm
-smd 2835
-úhel vyzařování 180°
- šířka 50mm
-výška 30 mm

CRI index (barevné podání) Ra > 80, životnost až 50 000 h, provozní teplota cca 52 °C. Nahrazuje 50 W žárovku a při svícené 8h denně šetří 10x elektřinu, cca 500 Kč/rok, jediná.

Panýlek:

-celkem 8 ks 5W LED smd 2835
-přepínatelný na 2 větve (3:5)
zelenymuz
Schéma to popíše lépe než foto změti kabelů. Kdo někdy zapojoval kompeta, tak ví o čem mluvím :)

EDIT: ještě jedno schéma na večer, co mě napadlo po včerejším skvělém obědě :flamer:
zelenymuz
čau, mám tu nějaký postřehy co se týče LED panelu.

Jen mě překvapilo množství RED složky, ale úplně mi nešlo ji vypnout v jednotlivých obdélnících obrázku, takže jsem jí jenom ubral na nulu přes filtr (vyvážení barev) a chtěl jsem docílit modré barvy. Něco tam je, ale naprosté minimum (viz. moje Galerie). Zato vznikl zajímavý efekt ve spodní části a tak jsem udělal i posterizaci a vyšel i vyzařovací úhel což se přímo nabízelo (skoro sedí udávaným 120°, některé LED nedrží úplně svisle).

Konstatování: červená a zelená je hlavní spektrum smd2835. Má se za to, že zelená není k ničemu a jen se odráží, mám někde studii, která to vyvrací, je to ale výživné čtení takhle na večer, kdyžtak postnu. Červená je fotosyntetický peak a má nejvyšší intenzitu, následuje far red a kratší fotony v infra pásmu. Na růst tento panel úplně není, stačilo by ale pár modrých LED což by omezilo tvorbu auxinů a dělalo trpaslíky z rostlin, hehe

EDIT: Nedalo mi to a zkusil jsem to samé s rozsvícenými 8 LED (obrázek č.2). Modrá se najednou zjevila :), jak je vidět. To po okrajích světel je růžová barva, smíchaná bílou a červenou barvou světla. Červená úplně zmizela z panelu díky sytosti nastavené na mínusovou hodnotu (-100), nemělo to vliv na množství modré barvy. Zato zelená po okrajích je trochu záhada, možná optický klam zrakového vjemu nebo změna vlnové délky odrazem od okolní plochy.

Madical-Strains
Vubec si nedovedu predstavit jak efektivni je tve vyrobene led-svetlo ale musim konstatovat ze si sikovny kluk!
Co bych za to dal kdybych si umel taky postavit tak 100w led-panel do me budouci zamyslene matkarny.

Furt se poohlizim po nejakem panelu ale vse je pro me moc drahe.
Na kolik te vysel tenhle led-panel?
zelenymuz
Madicale, no tak efektivita je jedna věc, cena druhá a hlavní přednost tohoto panelu. Jestli to chceš vědět do podrobna, tak to přesně nedokážu vyčíslit, ale odhadem:


  • LED 520,- (s poštou)
  • patice,objímka Gx5,3 72,-
  • trochu lepidla
  • plast na tělo a dřívka na stabilizaci
  • 2 ks plastové trubky na stabilizaci delší strany, která slouží i pro pověšení
  • 2 ks poplastovaného drátu z pletiva na uchycení místo chrastivých řetízků
  • 2 menší kousky řetězu na konci na zavěšení namotané na 2 "karabiny" tvaru podkovy a na tom visící dráty z pletiva a panel
  • kabel + kablíky (černý, modrý), čokoláda, vruty malé a větší
  • přepínač
  • multimetr digitální


Pak samozřejmě jednoduchý šroubovák odpovídající velikosti na šroubky v čokoládě, štípací kleště, popř. odizolovací kleště (nejsou potřeba). Kdo to nemá, musí koupit a to stojí $$$, takže u mě dejme tomu náklady 800,- s amortizací kleští co jsem si nedávno koupil v kaufu a lepidlem :D a trubky, co měla mít jiné využití.

Má to jen 40W, ale svítí to lépe než spořivky co jsem tam měl a hlavně, je to mnohem menší váha (manipulace) a drží to rovně, což se o hobby stínítku říct nedalo.

Ale jak to pod tim poroste se ještě uvidí, zatím to jde. Měj se
Madical-Strains
Preju aby dobre rostlo.
zelenymuz
Zdar a sorry, že postuju málo fotek, respektive žádný. Napravím. Co mě teď hodně zaujalo je programování arduina pomocí linuxu, docela to je fuška na bednu, ale dá se to. Naposledy jsem programoval na semináři na střední a nedopadlo to dobře :D. Mělo by jít o něco jako BIOS u PC, tak jsem se k tomu taky dostal, říká se tomu avr, nějaká taková součástka, určitě se to vyplatí si to pohledat, ale co, záleží na každým, jak chce mít svojí skříň vymakanou. Zmínim jen pár výhod a nevýhody tady žádný nevidim. Spouštění různých relé, spínání lampy a odtahu, měření podobné meteostanici a podobně. Něco jako "chytrá skříň". Ten avr lze právě naprogramovat arduinem (nebo jinym avr), což je vlastně PC a ono už si to pak jede ten logickej obvod furt dokola, ale problém je, že má strašně malou kapacitu a tak se musí vyrobit jakýsi "multitasking", aby jednotlivé úlohy probíhaly v daný moment, přirovnal bych to k psaní sms a chůze, prostě v jeden moment.

Ta věc stojí pár korun a možnosti jsou velký.
zelenymuz
Tak jsem se dokopal to předělat na větší box tím, že jsem to předělil. Nahoře mám teď místo na 12/12 jestli bude chuť žít s ventilátorem u ucha. Což je tedy docela dilema, možná by lepší vzduchotechnika pomohla..

Přidal jsem ty spořivky s kterýma jsem začínal (72W)+ panel (40W)=112W
zelenymuz
Velikost paprik v jednotlivých médiích je skoro stejná, kokos má větší listy. Bezúdržbový je hydro květináč "Kratky" systémku, populárního spíš na YT. EC jsem jim tam nasolil 1,2 a ph 5,6 a rozjely se nakonec - bylo to trochu moc, ale kořeny to nevzalo. Spořivky spíš topí než svítí a tak maj konečně hydro květníky a kořínky v nich tolik potřebné teplo.

Foto:Jalapeňo Early na okně
(L) hlína (P) coco

II. Jalapeňo N. P. "Kratky"
zelenymuz
Hoj. Trochu to džunglí ty papriky. Budeme mít květ na Jalapeňku, kokos je rychlejší prostě, mě to tak vychází ..Hnojení podle tabulky, podle mě až moc P a zbytečně rychlý nástup květu i na těch pidi midi Prairie Fire´s. Prý to dává každých 60 dní, tak to se těším, i že se některých zbavím potom (kterých??)
zelenymuz
Čau, tak po dnešku už je v boxu trošku více místa, poté co sem vyřadil většinu paprik až na ty v hydru a 3, na které už nezbylo místo na verandě. Dorazily mi také z Čajny LEDs a to 20 ks blue a 20 ks red. Blue 1W a Red 3W, o tom se ještě rozepíšu, až to budu potřebovat postavit, možná. Zaměřím se víc na pálivé chilli, hlavně díky místu si můžu i něco nařízkovat, samozřejmě, že to co šlo pryč je ve skutečnosti akorát job na ven. Představa je taková, že rostliny uvnitř dostanou přesně to co potřebují, tedy LED bílé, modré, a červené barvy a budou tak moci rozvinout svůj potenciál, přímo ďábelský. Aby k tomu mohlo dojít, bude potřeba zdroj konstantního proudu pro LED (slabší wattáž) a mnoho 5W žárovek LED bílé barvy. Mezitím spodní část, kde byly rostliny rozdělím ještě na půlku a vznikne tak místo oddělené periody pro oba druhy - konopí a chilli. V horní části pak bude místo pro kvetoucí chilli, asi 2x vyšší a širší.

Vyřazené rostliny - Jalapeňo hlavně.
odo
Čaf! Sledujem a fičím aj ja pár feferoniek ešte od leta. Původne som ich mal v keramzite, ale nakoĺko sa mi to neosvedčilo ani pri iných pestoch - afrických fialiek npr. tak som všetky papriky postupne popresádzal do cocosu s perlitom na JIDB Ec 2-2,1 a fičí mi to perfektne. Listy sú 1x tak veľké, než v keramzite. Ďalší pokus idem v organo zmesi cocos, perlit, wormhumus a 3kombinácia hnoja slepice, kone, krava - zalievam Wermesfluidom Uni. Zatiaľ to všetko šlape dobre na kvete aj plodoch vo veľkých kelimkoch od Lidl jogurtov. Pred týždňom to všetko šlo zo stanu na okno, nakoľko som miesto potreboval na iné pokusy a z južnej strany to už dostáva slušné pecky slnka. Časť pestu v cocose plánujem prehodiť na automat. zalievanie systémom E+F.
Myslím, že keramzit zo svojej zábavy asi definitívne vyradím.

zelenymuz
Čuas. Rosteme - kveteme
zelenymuz
Kvetoucí Jalapeňo early mi dělá radost.
zelenymuz
Odo: ja tu experimentoval s hlinou, smesi s kokosem 50:50 s kokosem (Exoterra). Hlinu jsem musel proplachovat, mam plagron do kokosu. Jinak pouzivam destovku s ph 6,8 a ec 0,1-0,3, spis vyssi. Mam to v zasobniku s kohoutem a filtrem z puncosky, tam to trochu srazim bloom kys. od AH a micham si pak hnojky mimo v konvi. Klony weedu se mi chytnul jeden ty mam v parnicku a jenom v rw vymachane v upravene vode na ph 5,8. V parnicku je na dne perlit v tenke vrstve a cele to sem tam zaliji, svetlo nas tim (LED) mam z 2/3 zhasnuty, protoze mam prepinatelny panel prave. O Ebb flow jsem uvzoval, ale pojedu drip v kokosu, osvedcil se mi taky prave vice nez expandovany jil. Drip z duvodu nerecirkulace zalivky, casovani lze vyresit podle me skrtici klapkou, aby to mohly ridit dig. hodiny po 1 minute i v mensich kvetinacich. Jeste vyresit kam dat nadrz na roztok a abych se nevytopil, i kdyz nastesti nemam sousedy v baraku krome najemnika. Cus
zelenymuz
Menší Up: Ve skříni už dostalo šanci jenom konopí, jelikož jsem viděl, že se paprikám daří i na oknech a tvoří plody, včetně hydroponích. Opravdu jsou nenáročná.

Kvetoucí a plodící: Jalapeňos, Prairie Fire, Rocoto Yellow. U Bhut Jolokia na květ teprve čekám, nejspíš to souvisí s krátkým dnem, který mají již od mala na okně. Chcete-li kvetoucí a plodící papriky indoor, sviťte 18/6, hnojení ani světelné podmínky nejsou tolik podstatné. Peace
zelenymuz
Key
Madical-Strains
Krasne kyticky mas..;)
zelenymuz
Dekuji. Tady jedna momentka z me zahradky za oknem
zelenymuz
Prairie Fire v hlíně. Pálí a chutná skvěle, doporučuji.
odo
Nemáš aktuálnu fotku papričky v systéme Kratky? Ja to močím v JIDB na EC 0,7 na rozbeh som dal mix na bazalky, ale chcem prejsť na klasickú rastovku 3:2:1 a pridať trochu na Ec, lebo farba listov nie je celkom ok.
zelenymuz
Caw. Moje byly rozběhlé v hlíně a teprv potom šly do vody s hnojkou. EC tady moc neřeším, vyšší je ale lepší. Jinak barva se mi taky už zkazila a fotka je právě ta předposlední. Hlavně mají stále vrcholky zdravé a kořeny voní jako kořeny, né shnile - což je podle mě dobré znamení. Jedna už má nejvyšší vrcholek skoro půl metru vysoký, ale není zatím tolik výnosná jako ta malá na fotce. Jinak i papriky mají různé fenotypy a jsou to docela nezmaři!
Nemi.t
Letí ti K+ za kreativitu ;) papričky dobrý
Michaelos
Ahoj,chci se zeptat jestli se musí u pěstování třeba paprik,máty,bazalky atd ve skříni taky dodržovat maximální teplota 30 stupňů jako u konopí, nebo je to jedno a může tam být stupňů klidně 40 ? :bounce:
Sezam
Ahoj, to samozřejmě záleží na podmínkách, které dané rostliny vyžadují, ne na tom, jestli pěstuješ indoor nebo outdoor. Zjisti si ideální podmínky pro zvolené rostliny a těm se snaž přiblížit, o ničem jiném indoor neni.
Michaelos
citace:
Původní příspěvek od Sezam
Ahoj, to samozřejmě záleží na podmínkách, které dané rostliny vyžadují, ne na tom, jestli pěstuješ indoor nebo outdoor. Zjisti si ideální podmínky pro zvolené rostliny a těm se snaž přiblížit, o ničem jiném indoor neni.


Mám mátu,píšou že má ráda sluné a teplé stanoviště ,ve skříni má 22 v noci a 34 přez den,konopí může mít v indoor maximálně 30 stupňů tak se ptám jestli třeba ta máta zvládá indoor 34 stupňů :bounce:


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma