Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

 
Desertův první indoor 400W hlína - Klikni zde pro originální téma
Deserteagle
Pro svůj první pěst jsem se rozhodl, ani nevím jak. Možná to byla jedna z těch chvil, kdy se dlouho nerozmýšlím a udělám něco, co mi na dlouhou dobu změní život. Do této chvíle mě nic co roste nezajímalo - přišlo mi to špinavé, pomalé a nezajímavé. Jak člověk stárne, postupně si uvědomuje, že ty nejlepší věci přehlížel z vlastní hlouposti. Velmi brzy mě totiž mé zahradničení chytlo a jsem ochoten kytkám věnovat většinu volného času a spoustu peněz - box je umístěn u mě na dílně, což znamená dojíždění, zároveň je zde ale příjemný chládek, díky čemuž nemusím řešit přehřívání.

Výbava:
400W sodíkovka
Stan 90x90x150
Odtah 230 m3/hod
Přítah aktivní 230 m3/hod
Klipsnový větrák na ofuk

Hnojiva:
General Hydroponics (bloom, grow, micro)
BioRoots
BioBloom
Něco na čištění a zbavení solí
Rippen
Zalévám růčo

Lodní posádka:
2ks Great White Shark
3ks LSD
Deserteagle
První foto, první chyba. Nejprve jsem nechal kytičky vyklíčit a pak je zbytečně dlouho trápil za oknem. Nedělal jsem to proto, abych ušetřil, prostě mi to tak přišlo správně. Že to správně není jsem pochopil až ve chvíli, kdy jsem viděl, jak se tenké a vytáhlé stonky doslova ohýbají pod náporem aktivního přítahu i samotného větráčku na ofuk. Kyti měly jít do stanu dříve. Tuto chybu jsem eliminoval ve druhém, větším boxu, který jsem si pořídil záhy.
sWei
na to je jednoduché řešení , ;) stačilo při přesazování celej stonek píchnout do hlíny ;)
Deserteagle
citace:
Původní příspěvek od sWei
na to je jednoduché řešení , ;) stačilo při přesazování celej stonek píchnout do hlíny ;)


Ano, máš pravdu, to jsem však udělal velmi pozdě, a to ve chvíli, kdy se kytky ohýbaly na jednu a druhou stranu jak kohouti na radničních věžích. Zároveň jsem, já profi zahradník, hlínu u stonků udusal, čímž jsem jí snížil schopnost vysychání a výrazně podpořil tvorbu plísní. Kytky jsem v růstu zpomalil o několik dní.

Přikládám foto, jak vypadaly kytky v 21. dni růstu. Což je zároveň chyba číslo 2. Kytky jsem nechal zbytečně přerůst, hnán chlapským egem, že čím větší v růstu, tím lepší.
Deserteagle
Nerozumím tomu, proč mi forum otáčí fotky, ale budu pokračovat.

Protože v prvním stanu jsem udělal na můj vkus až příliš chyb a s výsledkem jsem si nebyl jistý (a nejsem doteď), koupil jsem stan druhý, v němž jsem se rozhodl těchto chyb vyvarovat.

Konfigurace druhého stanu:
Velikost 120x120x200
Sodík 600W
Odtah 380m3/hod
Přítah pasivní
Ofuk slabší klipsnový a větší stolní ventilátor

Hnojiva:
Stejná jako v prvním stanu

Posádka:
5x Jack Herer
2x Great White Shark
2x LSD

V novém boxu jsem vložil naklíčená semínka rovnou do boxu. Neupravoval jsem sílu světla, pouze jsem ho dal výš. Zanedlouho se dostavil výsledek a kyti začaly vyrážet na svou spanilou cestu vzhůru z hlíny za sluncem.
Deserteagle
Kytkám ve druhém stanu se dařilo celkem dobře. Ovšem až do nějakého 16. dne růstu, kdy jsem začal pozorovat, že oproti svým kolegyním ve stanu 1. výrazně zpomalují. Od 16. do 21. dne růstu jsem přihlížel tomu, že kyti vypadají stejně, ať dělám, co dělám. Ať hnojím, jak hnojím (což se ostatně na jedné podepsalo, neb jsem jí výrazně polil listy).
Co je špatně jsem pochopil až když jsem změnil zálivku a přenastavil hodiny. Ten den jsem byl na dílně do večera a mohl jsem tak vidět, v čem je problém - hodiny se nevypínaly. Na moje kytky bůhvíkolik dní pražila 600W zářivka, kterou jsem ve snaze podpořit růst, když se pár dní s růstem nic nedělo, dal ještě níž.
Na to jsem však přišel až po zalití na nastartování květu a po krátké úvaze jsem se rozhodl, že přepnutí na květ pro ně bude stejně nejlepší. Už jsou dost velké na to, aby se pokusily vyrazit vstříc květu a zároveň stejně potřebují odpočinek po těch dnech urputného smažení se.


Foto 1: Pohled na vsechny kyti, takto velke zustaly po dobu peti dnu diky rozbitym hodinam :/ Poucen z chyby resetuju teplomer kazdy den a kontroluju tak nocni vypinani, kdyz u kytek nemuzu byt osobne.

Foto 2: Listy spalene od hnojiva. Ve spechu jsem kytky nevytahnul, abych je zalil jednotlive a na tuhle jsem sotva dosahnul. Vysledek lenosti - spalene listy. Uz je to ale dobre, listy otrhany a kytka jede, jak ma.

Foto 3: A na to bych se rad zeptal. Tenhle Jack Herer jeste v dobe rustu zacal tvorit to, co u ostatnich kytek vidim az po x dnech prepnuti na kvet. Jednoduse uz vidim, kde budou palicky, i listy v okoli jsou jine. Je toto predcasne kveteni zpusobeno tim, ze na kytky x dni bez prestani svitilo? Bude to mit dopad na velikost, vynos nebo kvalitu kytky?
Deserteagle
V prvním stanu se mezitím odehrává to, co jsem očekával. Jedna přerostlá kyti už naráží do stínidla a rozhodně nevypadá, že by s růstem končila. Chvíli jsem uvažoval, jestli ji nemam ohnout na druhou stranu, aby se o světlo nespálila, nicméně ani po několika dnech nejeví na vrcholku jakékoli známky spálení, a tak zatím pozoruju a vyčkávám.
Ostatní květinky už určují, kudy povedou své palicové tažení. V tuhle chvíli si člověk nejlépe uvědomí, jak zbytečné je nechávat kytky přerůst. Víc gramů z toho nebude, zato víc práce ano.
Deserteagle
Dnes jsem se byl na holky podívat. Začnu fotama z prvního stanu, kde se mi podařilo najít ještě pár centimetrů pro posunutí lampy. Nejvyšší LSD se tak už nedotýká stínítka.
Foto z 18. dne květu.
Foto 1 a 2 kytky vytažené ven ze stanu pro zálivku. Dole je vidět i nejmenší kytka, která byla z týden opožděného semínka. Zasekla se v růstu (což je možná dobře oproti těm přerostlým obrům).
Další fota jsou detaily paliček.
Deserteagle
Ve druhém stanu se kytky vzpamatovaly z nonstop pražírny způsobené vadnými hodinami. Jedna se ale evidentně ze světelné periody zbláznila a začala prudce kvést.
Fota ze 4. dne květu.
Deserteagle
Čau ahoj, jsem zpátky. V obou stanech se květinám daří dobře. V tom druhém, novějším s 600W sodíkovkou, se kytky definitivně vzpamatovaly z poruchy spínacích hodin a daří se jim náramně. Jeden Jack Herer, který začal kvést jak divej, je skoro v té samé fázi, v jaké se nacházejí kytky v prvním stanu - a ty přitom kvetou 21 dní, zatímco on jen 6. No, snad se to na něm nijak jinak krom rychlejší sklizně nepodepíše.
Přidávám foto z 2. stanu ze včera.

Co se prvního stanu týče, pěkně kvést začala i nejmenší kytka. Ostatní jedou pěkně a po včerejší čisté vodě s čistidlem proti solím dostaly dnes koňskou dávku hnojiva. Na BioBloom jsem nešetřil a dal tam o tři kapky více, než je v návodu, něco podobného i u ostatních hnojiv (vyjma grow, to už není třeba přehánět). Kytky lemtaj 1l vody každý den (vyjma té malé). Když jim dám 0,5l denně, začnou vadnout. Zároveň mi trochu dělá starosti udusaná hlína nahoře - kdykoli strčím prst zespodu do květináče, je tu půda pěkně suchá, zatímco nahoře, kde je hlína udusaná, je vždy ještě trochu vlhká. Pro další kolo si alespoň budu pamatovat, že hlínu kolem kytky rozhodně nemám udusávat, a nejspíš použiju nahoru keramzit. Teď ale co s tím, když už to takhle je?
Řekl bych, že udusaná hlína je ideální prostředí pro vznik plísně, ačkoli se mi zatím vyhýbá. Pokud by kytky tolik nelemtaly, vyřešilo by se to samo - i udusaná půda nahoře by stačila proschnout. Bohužel při zálivce 1l (a míň opravdu nesnesou) špatně provzdušněný vršek neproschne.
Co s tím? Mám se pokusit udusanou hlínu vyhrabat i za cenu toho, že bych mohl poškodit kořínky (které jsou i hodně u povrchu, u dvou je dokonce lze vidět), nebo se na to vykašlat a modlit se, aby se zde nevytvořila plíseň?

Díky za tipy,

Desert
LeFly
Já bych do tý hlíny moc nerejpal, kor jestli tam máš kořeny, spíš si tam dej druhej ofuk, kterej bude holkam foukat pod sukni (rozuměj na stonky a na květináče:D) při světle, cili bych ho dal na spinacky se světlem, tím budeš mít lepší cirkulaci vzduchu a vyschne i vršek.

A příští kolo bych být tebou přikoupil k hlíně perlit a zamychal ho do ní, bude vzdušnější a na rozdíl od keramzitu nedělá bordel v pH, ten max na dno květináče jako drenáž. Já mám holky v 11l kvetnicich, dospod dávám vrstvu keramzitu, pak do třičtvrtě hlínu, přidám 1l perlitu, čím víc tím líp, promicham a dosypu hlínou. V některých hlinach už perlit je, ale já ho stejně ještě přidávám. Více práce, lépe pro kořeny;)
Deserteagle
Znovu se hlásím s pokračováním. Nejprve první stan, osmý den květu 12/12. Poblázněný Jack v pravém rohu dál hezky kvete a zároveň se větví, zbytek kytek zatím bez květu, pouze s větvením a vytahováním.
Deserteagle
A první stan (btw LeFly díky za typ), kde kytky zápasí s různou výškou. Kytka uprostřed má zaručeně nejvíce palic, což je ovšem vidět až ve chvíli, kdy ji vytáhnu ze stanu. Špatně si nevede ani kytka vpravo vzadu, kde je také dost palic.
Dvě nejvyšší kytky vpředu zatím palicovatí pouze u vrcholku, na nižších větvích je to slabší. Uvidíme, co z toho nakonec bude.
BRooT
V tom první stanu máš přítah i odtah stejný, a ještě na odtahu filtr... Nemáš ten stan nafouklý ? Přítah má být vždy slabší než odtah o těch 20-30% klidně. (PS promiň jestli už ste to tu řešili, ale trochu se v těch dlouhých textech ztrácím :D )
Deserteagle
BRooT: Neřešili jsme to tu ještě. Je fakt, že stan je nafouklej. Objednal jsem ho u jednoho známýho i s montáží s tím, že to bude můj způsob relaxace na dílně. Často jsem tak vyčerpaný ze všech Z - zákazníků, zaměstnanců i zakázek, že potřebuju něco na odreagování. Něco pěkného vypěstovat byla první věc, která mě napadla. Takže jsem řekl známýmu, ať mi nakonfiguruje stan, že mu nechám klíče a může mi ho rovnou nainstalovat v místnosti, do které nemá nikdo kromě mě přístup. No a našel jsem tam tohle.
Mám trochu podezření, že známý jede ve velkym, čili mě ani nenapadlo spekulovat nad tím, jestli ten aktivní přítah má cenu nebo ne. V dalším stanu, kterej jsem už konfiguroval i stavěl sám, jsem už nechal přítah pasivní. Nutno dodat, že na základě toho, jak staví stany místní groweři.

Je to velká chyba nebo malá? Kytkám v prvním stanu se daří náramně a s plísněmi, navzdory mé počáteční chybě s udusanou hlínou, problémy nejsou.
BRooT
Podlě mě to není chyba pokuď to máš takhle v garáži. Jde o to , že máš větší přítah než odtah (odtah ti sníží ten pacháč) V celku to nic neudělá ale vzduch začne utíkat kde to pude (zip, škvírky v díře na kabely atak. S boxem ti to nic neudělá ,ale bude ti to tlačit vzduch přes spáry takže v květu ti to začne v místnosti smrdět ... Pokuď ti tam nikdo neleze tak je to asi jedno, ale pokuď se bojíš že by ten smrad mohl někdo zavětřit, tak bych udělal regulaci otáček nebo nechal pasivní přítah (ale ten aktivní má něco do sebe, jedna z nejdůležitějších věcí je cirkulace vzduchu)

Takže ve finále je to na tobě, pokuď nevadí že to bude v místnosti lehce smrdět tak bych to asi neřešil :)
Deserteagle
BRooT: Jo, to je pravda s tím smradem. Každopádně do téhle místnosti nikdo nemá přístup a vstupuje se do ní přes lakovnu a sklad barev a ředidel, čili smrad nemá šanci. :)
Každopádně co se výnosu týče, mám se hodně co učit. Holky nechávám růst, jak se jim zlíbí, na ohýbání apod. si ještě netroufnu.
BRooT
No tak když to máš takhle tak to asi neřeš :D Jen kdyby ses nudil .... Jinak nemusíš ohýbat abys měl výnost, ale lépe zaplníš plochu, dřívě přepneš - úspora atak dále ... Na ohýbání nic není, kup si půlměsíčky (1kč/ks) pár si jich nakup a jenom tu kytku do toho dáš ,nebo uvážeš drátek okolo větvičky a druhý konec za něco uchytíš a lehce stáhneš... Ohýbá se vždy kousek na vršek, kde je kytka nejohybnější a nejpružnější takže by se neměla zlomit :)
Deserteagle
Přikládám fota z prvního stanu (400W) z 24. dne květu. Holky jsem vytáhnul ven na zálivku vody s Kleenem od General Hydroponics (pro odstranění solí hnojiv). Střídám vodu s Kleenem s hnojivy, hnojím trochu víc, než doporučuje návod (velký kytky to zvládají bez problému a ta malá neříká, že se jí to nelíbí). Grow hnojivo dle návodu. Bloom o 2ml více. Micro o 2 ml více. Do toho občas Mineral Magic a pokaždé o dvě-tři kapky víc BioBloomu. Nevím jak u ostatních hnojiv, ale u GH se hnojí opravdu mililitrově - např. Grow hnojiva je 3,5ml na 5 litrů vody.
Deserteagle
A druhý stan 9. den 12/12.

Kytky se pěkně roztáhly a vyplnily místo. Jackové jsou o něco napřed co se výšky týče, čekal jsem to ale horší. Jack vpravo vzadu roste nejrychleji a zároveň na něm pěkně bují paličky (u ostatních zatím ani náznak).
Slušně se roztáhly i obě LSD (první řada - vlevo je Jack) a ani u Great White Sharka žádné problémy (druhá řada - opět další Jack).

BRooT: co se vyplněnosti plochy týče, u druhého stanu jsem to teď snad vychytal a přepnul tak akorát. Plocha se hezky zaplnila (a ještě zaplní) po přepnutí. Co myslíš ty Jacky, mám je ohýbat? Zatím nejsou o tolik větší než LSD a Great White Shark, co jsem ale četl, mohly by bejt výrazně vyšší.
BRooT
Moc hezký to máš ! ;) K+ letí ...

No hele, já osobně nejel JH , jen venku a to je rozdíl... Ale kámoš ho měl a po přepnutí mu vylít o víc jak polovinu, takže bych ho prostě ohybej jen tak aby nepřesáhl ty ostatní modely.

Nejlepší by bylo kdyby ti poradil někdo, kdo JH jel, myslím že když se koukneš tady v galerii indoor tak něco najdeš, ten model je celkem častěj bohužel
smokerXXX
Sleduju,taky jedu hlínu 400w
Deserteagle
Přidávám fota z 27. dne květu (první stan 400W). Některé paličky jsou hezky pocukrované a obzvlášť radost mi udělala největší kytka, která začala budovat obří hlavní palici a menší paličky kolem ní. Ostatní kytky se také hezky palicovatí, jen to přes listy není tak dobře vidět (nejsem fanda trhání listů, pouze zastřihávám nůžkama konce, aby světlo pronikalo níž).
Deserteagle
A ještě...
Deserteagle
No a fotky z druhého stanu. Kytky pořád rostou, Jack Hererové jsou samozřejmě o dobrých deset čísel napřed, ovšem čekal jsem to horší. Přecijen great white shark a LSD nejsou úplně vyhlášení velikáni. Nafotil jsem jen pár detailů, protože kromě růstu se zde nic zvláštního neděje (pochopitelně vyjma toho poblázněného Jacka Herera, který kvete ještě od před-přepnutí). Teplota přes den v obou stanech je kolem 27°, v noci 17. Vlhkost 55%.
Deserteagle
Po skoro týdnu se hlásím s novým reportem. Začnu znovu prvním stanem, kde jsou modely LSD a Great White Shark:

Kytky jsou právě ve 33. dnu květu. Mám z nich velikou radost - na fotkách to přes listy není tolik vidět, ale krásně všechny palicovatí. Na největší přerostlé kytce je hlavní palice veliká jako moje předloktí. Pochopitelně se teprve uvidí, nakolik tvrdý a kvalitní matroš to bude, už teď jsem ale překvapený. Před sebou máme další minimálně měsíc, během kterého budou kytky dozrávat a já se nemůžu dočkat výsledku
V současnosti jsem změnil jen dvě věci:
1. Nezalévám každý den ale ob den. Substrát lépe prosychá a po odstranění spodních listů mi přijde, že kytky méně pijou a stačí jim to.
2. Posunul jsem největší kytku mimo stínítko, poněvadž hlavní palda začínala dostávat příliš zabrat.

Jinak vše při starém. Hnojení střídám s čistou vodou s Kleenem, uvnitř stanu je teplota pod třicet stupňů a vlhkost na 55%.

Níže fotografie:
Deserteagle
A ještě pár fotek kytek z prvního stanu:
Deserteagle
Druhý stan je právě v 18. dni 12/12. Během doby, co jsem zde nebyl, se staly jen dvě věci.
1. odešel jeden z větráků.
2. Jackové Herrerové špatně přijali zalévání 1l vody za dva dny a začali vadnout. U indicy s tím nikdy problém nebyl, stačilo zalít a do dvou hodin se listy upínaly k lampě. Bohužel Jack je jiný, má tenčí a řidší větve a jeden z Jacků si dvě veliké vadnutím polámal.
Naštěstí alespoň indicy drží s Jackama krok a výškové rozdíly nejsou tak markantní. Když se do toho stanu koukám, říkám si, jestli příště toho Jacka ještě pojedu, nebo ho zavrhnu jako typickou odrůdu pro dealery, pro který je na prvním místě výnos a zase výnos. Indicy mému oku lahodí víc. :)
Deserteagle
Přikládám fotky z dalšího vývoje. Nejprve první stan, který je právě ve 40. dnu květu.
Deserteagle
A ještě fotka nejmenší kytky s nejmenší vrcholovou palicí.
Deserteagle
No a fota ze stanu 2. K tomu bych měl dotaz. V tomhle stanu se potýkám s vysokou vlhkostí. Když jsem ho dnes otevřel, nevěřil jsem svým očím - 70%. Když jsem pak kytky vytahoval ven, všimnul jsem si, že na podlaze jsou doslova kaluže vody, to samé na stěnách (vždy jen dole, nahoře sucho).
Čím to? Nedostatečný výkon odtahu?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma