Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Odrůdy a Šlechtění

Stránky: 1 [2] 
Kolik THC obsahuje marihuana - Klikni zde pro originální téma
Galen Aldaron
Možná lépe i s citacemi z oné studie (Tj.T. Mensinga, 2002, stránka č.11 a 16) (čísla za větou jsou odkazy na literaturu v studii, kdyby bylo nejasno):

"Cannabis from outside the Netherlands, mainly grown outdoors, contains on average 5.5%
THC.3 However, concerns regarding THC content in cannabis have been renewed because of
recent developments in indoor hydroponic cultivation techniques.1 These efforts have
enhanced the THC content in Dutch cannabis, so-called ‘netherweed’. Systematic measurements
of THC in netherweed obtained from coffeeshops in the Netherlands (data Trimbos
Institute) have revealed that the mean concentrations of THC have steadily increased from
circa 8.6% in December 1999-January 2000 to 17.7% in December 2004-January 2005
(Figure 1).4 Over the years, the highest THC concentrations measured have doubled from
circa 16% up to almost 30%.4"
Galen Aldaron
"The mean THC concentrations of the four
different batches were sufficiently apart (0%, 9.75%, 16.38%, and 23.12%, respectively).
There is no overlap between the different batches. Recalculating the percentages to
milligrams, the dose levels per joint were 0 mg (placebo), 29.3 mg (lowest dose), 49.1 mg
(middle dose), and 69.4 mg (highest dose), respectively."

edit: koukám, eště pro ty, co do té studie nekoukly. Podávaly tam jointy s 0,3g trávy a s 0,7g tabáku, takže to přepočítání je podle toho, tedy např. pro 23,12% to je 0,2312*0,3=0,0491g THC, tedy 49,1 mg THC.
Galen Aldaron
Údaje uvedené v studii (a v několika dalších nových studií, o které se opírá), odpovídají i prvnímu příspěvku od Breedra v tomto fóru.

Možná jsem si měl při psaní důvodů dát práci s označením či utříděním důkazů dle důležitosti a novosti, pak bychom se nedohadovali o nepřímých důkazech, ale chtěl jsem holt nejprve pracovat s tím, na co se tu odkazovalo... :-)
Pindulinka
deviato, vim ze hippies v sedesatych letech hulily jenom listi.
P.
Dude
citace:
Původní příspěvek od Pindulinka
deviato, vim ze hippies v sedesatych letech hulily jenom listi.
P.


pindulinka - Que?
Cicmon
Pindulinka chtel asi rici, ze tehdy se hulili nic moc outy, kvalitni genetiky nebyly rozsirene a i to co se prodavalo nebylo nic moc
Dude
no nevim, vetsina novejsich komercnich odrud vychazela prave z oldskůlů, typu panama, acapulco....co hipíci, kery sem poznal vzpominali (50plus), tak v porovnani s tim, co jsme hulili my s nima, protezovali ty svoje stary...ted je vsechno prehybridneli...konoséři hulili dycky good...
inf3cti
mno hele, proc by hulili prave listi? zadna sranda, hodne dehtu..
Sinuhet
Napriklad sinsemila - idea pestovat neopylene samice je pomerne nova, post-hipicka. Hipici pry hulili proste nasekanou smes cele kytky, zadne vybrane palice. Byly to pry docela zacatky, pytle plne seminek, ktere nadsenci zkouseli sazet a netusili jak se o to starat atd...
Pindulinka
Jasne, no a post-hipisacky hlupaci zakonodarci ktery se vzpominkou teto "zhulenosti" dostane vzorek jakych koliv palic tak panikari ze je to "silnejsi" nebo to "musi strikat necim" protoze to proste neni to hovno co kourili za mlada LOL. Jako kdyz tvrdim ze umim na skateboard protoze jsem na ni jezdil v 70tych letech (coz je pravda;))
P.
mettatron
aldaron .. priznavam se ze sem tu studii cet az tedka .. zajimava! .. trochu prekerni je ze ohledne zpusobu mereni procent se zminuji ze slo o dukladne rozemlety a promychany canabis material .. potom uz vsude v ty stuudi pouzivaj jen dany procenta. moje namitka je ze kdyz ti vyroste kytka. ususis. stonky prys. nejaky to velky listi pryc. tak potom je porad jeste velika variabilita v tom co vyberes a z jedny kytky bych vsadil ze muze vybrat bombonek jen oblepenej pryskyrici a druhej bobecek tak trochu suchej, slusnej ale kam se bude hrabat na prvni .. rozdil 50% .. tzn 10% v jednom a 20% v druhym .. ber to jen jako moji uvahu ale jiste mi das do urcite miry za pravdu .. no a dana studie se netykala porovnani sily urictych odrud, kytek ale dodanych vzorku a konsekvenci a vlivu jejich sily .. tzn. neni problem, podle me, vybrat ze materialu material kterej bude jeste silnejsi ... a dodat ho jako 20%tni vzorek a ze stejnyho materialu vybrat beznej vzorek kterej bude 10%tni .. neco jako specila selektion vzorke a normal vzorek, tohle se deje bezne v jinejch oblastech, je to prirozeny, a rek bych ze se to samy deje kdyz ti kytka narodi, muzes vybrat jeste extra selection a tu pak prodavat v sopech nebo ji dat jako supersilnou do takovydle studie, rek bych aspn ja. ale pokud banka meri a snazi se v svojim mereni byt nejak objektivni .. asi bude objektivni potom dat urcitej prumer a to je tech 10% .. sou to sasmosebou moje momentalni spekulace .. a prilis me neobjasnuji dvojice cisel ktere udava world of seeds (cim to ze ty vssi tak presene seddej na obvykli cisla, presto ze by melo jit o jinou metodu mereni, nahod?).. nicmene cim vic se o tom bavime tim vic ocenuju jejich pristup. me prijde jako ferova, transparentni a dik za ni .. :love:
Galen Aldaron
mettatron:

Popravdě mě také tvé řešení napadlo, jako že World of seeds by měřili pěkně poctivě z celejch paliček, zatímco ostatní si vyberou pryskyřičnej kousíček paličky a ten změřej, ale nevěřim tomu.

Kdyby to tak ale bylo, bylo by pak nevysvětlitelné, proč banky jako Dutch passion mají u některejch modelů jen 6% THC a u jinejch 20%. Kdyby se snažili najít opravdu jen to nejlepší, tak by tu hladinu THC drželi u všech vysoko, kdyby to bylo jen tak snadný si vybrat lepší kousíček.

Ale teď hlavní důvod, proč nevěřim.

V citované studii jsou odkazy na literaturu, kde udávají také vyšší hodnoty THC - je to tu už citované. Dal jsem si tu práci a mrknul na holandskej originál. Hodnotili tam 119 domácích vzorků z holandskejch coffee shops a 49 doveženejch vzorků z ciziny. Holandský modely dosahovali průměrně 15,2 %THC (+/- 5,4), zatímco ty dovežené jen 6.6 (+/- 5,2). Vzorek rozemleli v "hmoždíři" a případné větévky a semínka vyhodili. K vlastní analýze pak použili 0,1g vzorku. Může se to zdát málo, ale vzhledem k množství vzorků je myslím zcela jasné, že tam byl veliký rozdíl v koncentraci THC, který nebyl způsoben výběrem vhodného místa v paličce. (Pokud bychom nevěřili, že vědci vybrali na všech 119 ti holandských kouscích naschvál lepší kousíčky :) ).

Jsou tam mimochodem zajímavé tabulky s obsahy THC naměřených v různých modelech (Powerplant, K2, WhiteWidow,Jack Herrer, Orange bud aj). Je zajímavý, že se dokonce i množství THC ve stejných modelech v průběhu let 1999-2002 zvýšilo. Autoři si to (pokud tomu rozumím) vykládají, že je vidět, že tyhle kytky prostě maj dobrej genetickej potenciál a že zkušení pěstitelé to dokážou vytáhnout až k tomu optimu... no, nevim, možná by to mohlo být i tim, že před lety třeba nabízeli pod jménem White Widow i jiné, slabší modely, ale tuhle úvahu, pokud jsem si všimnul, autoři ani nenadnášejí.

Nu, co dodat, tady je studie v původním znění (2002) a tady je abstrakt v angličtině

btw, ke konci práce se slovníkem mi došlo, že bych mohl využít elektronickejch překladačů, jako je tento: Systran.co.uk a takže si tam tu adresu pdf můžete zadat a ono to přeloží celé , aspoň mě to přeložilo do celkem obstojné angličtiny, pokud mohu soudit :)
Pindulinka
jen tak odbocka od tematu. Muzete poslat 100mg travy sem http://www.alphanova.nl/ a oni ti poslou chromatograph s vyslednem obsahu THC a dalsi cannabinoidy.
Hodne stesti, muzeme si porovnat vysledky.
P.
DEVIATIO
tyjo,to cumim,urcite prubnu,tusim ze to nebude podel a pak mi nezazvonej cajti takze hned po sklizni to odzkousim...
poslu jim asi trochu vic(darecek za praci) pac nevim kolik je 100mg,nikdy jsem travku nevazil a uz vubec ne na takhle malo.-)
mettatron
aldaron .. zajimavej clanek .. vyzkumnici uvadej ze navstivily 50 nahodne vybranejch coffeshopu a z nich jak sem rozumel vybrali x ruznejch odrud. s tim ze holandsky meli zjisteny temer dvojnasobnej obsah .. rek bych ze to je celkem v souladu s teorii kterou bych videl v tom ze coffe shopy muzou slouzit tak trochu jako reklama na holandskou ganju .. tj. holandsky modely sou v ultra kvalite (extra selekce) tak aby si dotycnej natesenej (american treba) koupil seminka a doufal ze mu doma vyroste neco podobnyho .. jak jinak si vysvetlit 100% rozdil mezi holand a neholand .. nemyslim ze by kanadska, svycarska, spanelska, a co ja vim jaka trava byla o polovinu slabsi. neni zadny duvod. a cisla ktery namerily u ganji z neholandu odpovidaj tem ktery uvadi world of seeds .. zhruba kolem tech 5-6% .. coz je kuriozni shoda .. tzn. rek bych ze to cely odpovida necemu budto mirne podivnymu s procentama u holandskejch modelu a nebo .. ze holand je pohadkova zeme kde se rodi na svet zazracna trava a nikde jinde .. coz je teda trochu paradox kdyz jedna z nejsilnejsich odrud je thailand a co vim max potence dosahuje pouze pokud je pestovana v thaisku a u banky world of seeds ma cca 9% thc v susine .. jeste kuvedeny studii .. vyzkumnici se nezajimaly o to co se urodi na rostline teho ktereho modelu ale zajimalo je srovnani potence dostupny travy pro konzumenta (coz je neco pomerne jinyho nez to o co jde ted nam) .. tzn ze power plant bezne ma napr 7% thc prumeru (spekulace-odhad) v susinee po vypesteni a teprve po vyrazny selekci se do shopu odstane extra selektovanej material s obsahem napr15% thc v susine a zbytek se pouzije co ja vim trebas na hashis .. chtelo by to mozna .. aby nase teorie vysvetlovala vetsinu znamejch faktu .. a aby netvridla o world of seeds ze sou curky s vodou (proc by meli?) a ze vsechno co neni pestovany v holandsku je vonava slama .. ;)
mettatron
koukkam se na tu studii .. a zajimavy, jack herer namereno prumerne 8% v roce 2000 a 11% v roce 2001 .. dal ww, nl, k2, ob maj vsichni kolem 10-11% .. dal je zminenej prave povew plant, tem ma uvedeny prumerny 5,3 pro rok 2000 a jakej zvlastni skok na 11,1 v roce 2001 .. jednak tyhle cisla podporujou teorii word of seeds, podle myho tim ze zadna z tehlech legendarnich odrud nema vic nez 12% .. a druhak to ukazuje trebas skokem v pwp na to ze podle myho sou vzorky v coffeshopech neco jinyho nez je prumerna kvlaita materialu plozenyho kytkama .. no a nebo to ukazuje ze vsechny banky krom wordl o seed davaj cisla ne prumerny ale maximalni .. coz je na pri vsi ucte na prd zejmena pokud se tak vyrazne lisej, staci srovnat co banky uvadej u jmenovanejch odrud (hadam kolem 20%)...........:bong:
ps. zajimavy cislo u sm ... :)
hmmm .. tak nevim kam koukam .. co sem psal plati ale pak je tam jeste dalsi sloupecek pro rok 2002 a to u vsech zminenejch zmerily od 17-19% .. no fakt zvlastni .. ze by nejakej prulom ve slechteni? ze se o tom nikde nepsalo. tohle bych rek ze by mela bejt bomba, skod z 11 na 18% .. a zajimavy ze vsechny zmineny sorty .. najednou .. myslim ze nejsou od stejny banky .. coz podle me ukazuje na jinej faktor nez zvyseni produkce thc u danejch sort,o coz de nam, myslim :) .. .. co treba na jinou metodu pripravy vzorku, materialu pro coffeshopy? kdyz ne tim tak cim .. necim urcite, jak jinak takovejhle skok vysvetlit .. ??
Galen Aldaron
mettatron:

Nu, jsem rád, že se ti studie vpodstatě líbila :) Po pravdě teorii o upřednostňování holandské trávy coffee shopy kvůli prodeji semen moc nevěřim.

Jinak mi přijde především zajímavej ten rozdíl v naměřené potenci jednotlivých modelů v průběhu těch let. Samozřejmě rozdíl mezi holandskými modely a okolními je též dost zajímavý. Nevim, jestli ty zahraniční modely byly pěstované mimo holandsko, nebo taky tam. Pokud šlo o dovoz, tak by důvod mohl být zčásti ve využití potenciálu kytky jak se zmiňujou ve studii, a z druhé části by to mohlo být kompaktností palic (např. oproti outdooru přirozeně s více listy v palicích a méně pryskyřice uvnitř). Pokud by zahraniční modely byly též pěstovaný v holandu, tak by důvody musely bejt genetický (či konspirační :-) ).

No, celkem mě překvapila potence PowerPlantu naměřená v r. 2002, tedy 19% THC, což je víc, než maj Dutch Passion na webu (15% THC) (ti měli mimochodem původně někdy v r. 2002 uvedeno jen 13,1% THC ale po několika letech to změnili na 15%.) (U PowerPlantu od Nirvany uvadějí v popise na webu 15-20%, ale až v posledních letech, předtím tam čísla neměli...)

Jinak se hádám už shodnem na všem, na čem jsme se předtím neshodli, včetně toho, že i ostatní seedbanky uvádějí taky % THC v sušině, jediné, co nám zbejvá vysvětlit je jak mohou bejt v holandsku šlechtěné modely silnější, ale asi to holt bude tim šlechtěnim.. ? Na tomto poli si už netroufám v současné době nic tipovat o případnej šlechtitelsko-pěstitelskej či jinej štafetovej kolík předávám někomu, kdo tomu rozumí .. :-) Děkuju za podnětnou diskusi, jsem se při tom dozvěděl zajímavé věci! .. obzvláště příspěvky Šerpy nám myslím zásadně pomohly :heart:
Galen Aldaron
Nu, nedalo mi to a eště jsem se mrknul na jeden z mejch prvních odkazů v této diskusi, protože tam také vysvětlovali důvody zvýšení koncentrace. Tedy v této zprávě vpodstatě tvrděj to samé co je v této studii. Jako vysvětlení vyššího % THC v holandsku pěstované trávě udávají to, že je to díky vypracovanejm pěstitelskejm technikám, díky indoor pěstování (tedy mnou uváděná "kvalita" či "kompaktnost" palic) a dále díky "šlechtění křížem", tedy výběrem těch nejlepších rostlin v rámci genetického potenciálu druhu...

Opět tedy stadnartně vtipná situace, když část ze zvýšení potence konopí je z velké části následkem jeho ilegálního statutu a přechodem pěstitelů k indooru :-)

A sem dávám pro přehlednost znovu ten článek z Nirvana.nl o nárustu a důvodech zvýšení potence odrůd konopí.

a jedna malá citace: "The European study found that only in the Netherlands, where more than half of all cannabis is produced through indoor cultivation, was this significantly higher at 16%.

While the potency of standard imported cannabis has remained relatively unchanged, indoor cultivation is known to boost THC concentrations two or threefold.

This is because of both growing techniques themselves as well as the practice of cross-fertilisation to produce much stronger hybrid
varieties such as skunk."
mettatron
aldaron .. nevim jestli jsme se primo shodly :) .. tvrdis od zacatku jedno a na jednu stranu to neni nejak v primem rozporu s fakty ale na druhou stranu to az tak moc nevysvetluje .. co ty na:

1/ narust potence behem 2 let o temer 400% (z 6% roku 2000 na 20% z roku 2002) - rikas ze to je indoorem (ten byl ale v holandu dycky ne)? hnojenim? genetiku muzem snad v pripade stejny odrudy vyloucit .. nevim nevim ..

2/ citace nirvany ohledne thc zdvoj nasobeni az ztrojnasobeni potence indorem .. mhmm zajimavy a kdyz ze na to prily? sem asi trochu pozadu .. :)

3/ aktualni (rok 2007) stranky world of seeds a ruzny nezavisly mereni ve studiich ktery uvadej prumerny hodnoty thc v susine, v rozpeti 5-10% ..

4/ zpusobenej rozpor v uvadenejch hodnotach na strankach seedbank a realnejch mereni jejcich modelu - jedny merej maximum (seedbanky - vyber, selekci) a druhy prumer?

5/ zavrhujes souvislost prodeje semen a kvalitniho zazitku z kvalitniho pokoureni v holandskym coffeshopu .. i kdyz je prave tohle obchodni model ktery naprost bezne funguje v tolika jinejch oborech??? nemyslim tim zadnou domluvu, spiknuti .. ale proste to ze se do coffe shopu dost mozna nedostne prumer ale vyberova kvalita (mechanizmus konkurence) a taky to ze firmy ktery produkujou seminka a vrazej prachy do marketingu svejch odrud tezko nechaj bez povsimnuti vec jako moznost prezentovat svoji odrudu v maximalni kvalite v coffeshopech po celym holandsku ...... no nevim ale podle me je to jedna z veci ktera ma vliv a s tim souvisi to ze co je holand shopech neni to co je prumerna a bezna hodnota obsahu thc dany odrudy .. tzn. souhlasim ze zrejme merej obsah thc v sussine ale myslim ze to merej nejak divne :) a ze prumerny realny sou hodnoty kolem 5-10% u kvalitnich modelu .... no ale to zas zavisi na tom co vsechno berou do susiny takovy merenyho vzorku a tim se zase hezky dostavame k vyberovy kvalite v coffeshopech a tak dokola :D ..
Galen Aldaron
mettatron:

No, podle mě jsme se shodli v tom, že Policie ČR měří a udává potenci THC v sušině, a že seedbanky uvádějí potenci v % THC v sušině. O tomto jsme se na začátku dohadovali. Nevšiml jsem si, že by jsi s tim dále polemizoval, nebo napsal nějakej důvod, proč tomu nevěříš.

Dle mě jde teď už jen o vysvětlení těch údajů v posledních dvou studiích, co jsem předložil. Jaxem už psal, nejsem v tom znalec, takže jsem jen ocitoval relativně věrohodné zdroje. Pokud máš jiné zdroje, tak sem s nima, rád si to přečtu a opravim názor!

Přesto se pokusim letmo reagovat na tvejch pět bodů:

1) Nevim odkud jsi vycucl 400%. Ve studii na str.30 je u Holandskejch modelů nárust od r.1999 do r.2002 z 8,6 %THC (+/- 2,8) na 15,2 % (+/- 5,4). Jde tedy o nárust méně než dvojnásobný. Několik svejch možnejch důvodů a pár vyčtenejch jsem zmínil, znalec ale nejsem.

2) o tom jsem zde četl také poprvé

3) zmiňuješ stránky world of seeds v r. 2007, ale stránky spousty jinejch seedbank mají vyšší hodnoty, nevidim důvod, proč ostatním věřit o tolik méně. Dále nevim, jaké aktuální nezávislé studie máš na mysli, žádné jsi nezmínil. Pokud něco máš, sem s tim.

4) Nevim jakej vidíš kde rozpor. V roce 2002 dle mé studie dosahovaly nejběžnější modely tolik, kolik seedbanky běžně udávají, jen u Orange Budu naměřili lehce míň. Měřili jak u kterého modelu 6-36 vzorků, což mi přijde jako celkem věrohodný. Přikládám hodnoty ze str. 31, a 32

White Widow 18,4 % THC (+-3,6)
Norhern Light 17,1 % THC (+-4,0)
K2 14,5 % THC (+-2,0)
Orange Bud 10,9 THC (+-3,6)
Jack Herrer 17,2 THC (+- 4,3)
Power plant 19,0 THC (+-4,1)
Santa Maria 15,4 THC (+-4,0)

Takže pokud v mé studii bylo změřeno např. 34 vzorků WW s průměrnym výsledkem 18,4 %, tak vážně nevim, kde vidíš nesoulad s tvrzenim seedbanky (Dutch Passion uváděli v minulých letech vždy 18,1% THC).

5) Jako je pravda, že jsem kdysi četl, že snad některé seedbanky občas v některém coffee shopu "dohlížej" na kvalitu. Možná, že to je přeci jen jeden z dílčích důvodů proč jsou holandské modely "silnější". Je ale taky pravda, že do coffee shopu dodávají materiál nelegálně i spousty jednotlivců, co nemají s žádnejma seedbankama nic společného. Nicméně i když toto přiznám, nijak to nekoliduje s výše uvedenými tvrzeními. Ono je zcela v pořádku, pokud je tam nabízeno jen kvalitně vypěstované hulení. Aspoň se výsledná síla modelu blíží jeho potenciálu, který udávají seedbanky.

Ony seedbanky samozřejmě udávají nejvyšší možnou potenci dosaženou pěstovánim jejich semen. To je tak přece správně! Žádná jiná hodnota by neměla moc smysl. Určitě neudávají hodnoty při průměrné kvalitě. Stejně tak udávají, kolik se dá v optimálnim případě vypěstovat z jedné kytky v outdoor podmínkách či na 1m2. Netvrděj, že to udělá každá lama. Jde o potenciál rostliny, kterej by se měl naplnit při optimálních podmínkách. Pochybuju, že by World of seeds udávali potenci rostliny pro průměrného pěstitele. Spíš bych si myslel, že jde o naměřené hodnoty outdoor květin. Pokud by šlo o hodnoty naměřené u indoor pěstování, tak by jedinej důvod nižších hodnot THC zbýval genetický, proč ne. Jsou to holt čisté, příjemné, "nepřešlechtěné" rostliny, které odpovídají daným geografickým podmínkám a tamnějšímu způsobu šlechtění, pravděpodobně převážně přirozenému. Pokud vim, právě v tomto by mohl být značný rozdíl, protože nejde o několika lety úzkostlivě vybírané jedince s nejvyšší potencí, ale spíše o výsledek křížení díky větru a pod. Díky tomu nejsou holt tak silné, protože je na to nikdo nešlechtil. Je to tak taky skvělý, že to tak je! Jakej je dnes zájem o nepřešlechtěnou pšenici špaldu! :)
k/-\pr
existuje nejaky volne prodejny thc metr? pak smaznu..
Dr.Shadow
Neexistuje. Volně jsou dostupné pouze indikační testy pro zjištění přítomnosti THC v krvi/moči.

Pro určení množství THC ve vzoku se používá chromatograie a spektrometrie...
DEVIATIO
tak holt se musis zkourit a pak si zemris thc.-D
mettatron
aldaron ... mhmm .. no shoda neshoda je v tom ze ty od zacatku tvrdis ze cisla kolem 20% thc v susine sou bezna a ze to je normal a ze co maj banky v katalogach sedi. no me se to v souvislosti s word of seeds zdalo pomerne velkej rozdil kterej sem si na chvily vysvetloval tim druhym cislem. takze se ted shodnem ze jo, merej to v susine ale neshodnem se na tom ze uvadeny cisla kolem 20% sou bezny nebo jak to rict .. spravne mereny nebo .. korektne mereny ale ze merej maximimum z maxima .. a ze kdyz si takovej model koupis, vypestujes, ususis, cely to promychas a z toho vyberes nahodne 10g das si to zmerit tak ze to nebude mit 20% jak rikas ty ale ze to bude mit 10% hadam ja .. rika to rosenthal a odpovidaj tomu i cisla z tvoji studie kdyz si odmyslim, podivnej skok 9% na 18% ze roku na rok .. coz je u me blblost tezko vysvetlitelna. na coz sem narazel kdyz sem mluvil o temer 400% .. ze 5% behem dvou let na 19% je v podstate skoro 4x narust. neni treba rozebirat dal, u me je to proste blbost :D .. ohledne world of seed. nevim jestli si to dobre pamatuju, ale u nekterych modelu zminuji ze jsou selektovany, mistnima pestitelama a celkem bych se vsadil ze to budou modely selektovany klidne i dyl nez nejakejch par let .. jenom nejsou selektovany v holandsku, pod hps, ale delaj to cerny pod horkym africkym, nebo zluty pod thaiskym sluncem .. ale jo jako tezko rict, osobne si ale nemyslim ze by to mel bejt znatelnej rozdil, dyk puvodni odrudy prodavaj i jiny banky a procent maj dycky dost, jenom pokulhavaj ve vynosu a v dobe kveteni ..
jinak ohledne potentnejsich vzorku v shopech, jo jasne, je to v poradku .. ale me osobne jako zejemce o semnika zajiam mozna potencial ale predevsim bezne dosahovany hodnoty .. podobne jako te nebude u auta zajimat minimalni dosazena spotrebe (potencial) ale to jaka je bezna spotreba kterou muzes ocekavat pri beznym jezdeni ...
Galen Aldaron
mettatron: pěkně si to shrnul. Taky mi všechno, co jsem se dozvěděl v "mejch" odkazech, úplně nesedí, respektive to trošičku mění moji zažitou představu o síle marihuany v současnosti. Mě ten ukazatel potenciálu síly rostliny plně vyhovuje. Odpovídá to též textu z jedné marihuanové knihy, co jsem tu v tomhle threadu někde na začátku postoval. Myslim, že kdybych např. zase někdy pěstoval Powerplant indoor, tak že bych po odstranění všech listů včetně těch pod paličkama, získal paličky, které těch cca 13-19% mít budou, ale to si možná již brzy budem moct třebas sami nechat změřit ..

Ale je fakt, že jak říkáš, "většina" marihuany má nižší potenci. Ohledně selekce domorodými cultivators si myslím, že sice někteří určitě šlechtěj, ale řekl bych že ve větším měřítku - pod širým nebem taky hůře uhlídatelné opilení ideálním samcem .. ale je mi to vpodstatě jedno.

Rád bych někdy vyzkoušel většinu modelů od World of seeds a nijak mi přitom nevadí, že budou mít možná míň THC než White Widow. O to komplexnější to možná bude :p:
mettatron
aldaron .. no hele ohledne toho komplexnejsiho sem si v ty tvoji studii vsimnul ze uz nevim presne kde to bylo .. u vzorku z ciziny bylo cislo 15% pro ostatni canabinoidy (nebo jenom cbd? ale to je zas blbost) a u holandsky to bylo jenom myslim kolem 4% .. coz je bych rek presne o ty komplexnosti, jaks rikal. jinak bych taky neco od nich jednou rad zkusil :)
kola666
http://http://bcseeds.com/Indoor/c25/p146/Indica-Fifty-THC/product_info.html

50% T H C ! no do p*če :eek: :smash: :smash: :mutant:
Flop
Proslavená seedbanka BC seeds. No nekupte to za necelejch 7 litrů. :teef:
už sem videl kravu i s 500litrovým vemenem
Šlajs
citace:
Původní příspěvek od CrTekk
už sem videl kravu i s 500litrovým vemenem


A naši přátelé ze Sovětského svazu napařováním a masážemi rozdojili kozla.
kola666
to CrTekk

:D tiez sa mi to nezdalo ... skoro som tomu uweril ... inac ta krawa musela mat dost mlieka po zaruke :D

Slajs : len ci to bolo mleko :D
ThunderFuck!
citace:
Původní příspěvek od Pindulinka
jen tak odbocka od tematu. Muzete poslat 100mg travy sem http://www.alphanova.nl/ a oni ti poslou chromatograph s vyslednem obsahu THC a dalsi cannabinoidy.
Hodne stesti, muzeme si porovnat vysledky.
P.


Zdravim pindulinko:) vsude jsem nasel ze ti poslou nejkay THC kit presneji CannalyticsTest Kit! a clovek si pak muze hrave zmerit obsah THC sam a nepotrebuje laborator:) al j¨nikde jsem nenasel kde je neco o tech 100mg a kam gtomam poslat... dekuji:)
thuglife
ok
FeSTeR
http://www.thctestkit.com/
Mard
Domnívám se že obsah THC by šel orientačně určit pomocí barevného testu. Představuji si to tak, že by se odvážilo třeba 50 mg nadrcené sušiny, ta by se šoupla do nějakého rozpouštědla pro THC, třeba do 1 mililitru 80% konzumního lihu, proklepalo by se to určenou dobu, aby THC přešlo do lihu, pak by se pipetou odebralo třeba 50 ul výsledného produktu a káplo na papír namočený do Fast Blue B soli (celkem běžně se používá pro laboratorní testování) a výsledné červené zbarvení by intenzitou odpovídalo obsahu THC v původním materiálu. Byla by to taková obdoba kapičkovému testu pH.
Jinak pro ředění by asi byl možná lepší petroleter, který nerozpouští chlorofil a podobné fuje.
Kdyby tady byl nějaký chemik analytik, tak by to mohl otestovat, jak přesně to funguje.
Yaakub
Tento rok jsem testoval svůj venek na Cannafestu. Zde přidávám fotku s mým výsledkem. Odrůda Master Kush od Humboldt Seed Organization (uvádí až 24% THC). Kámošova lampa (jestli říkal že pod litrem?) měla totalu 19,? % THC. Jen kdyby to někoho zajímalo. Samozřejmě test byl dělán jen ze vzorku cca 0,1 - 0,2 g a pouze jednou.

EDIT:
Nejvíc tam měl Northern Lights (buds - sušina) a pokud dobře vzpomínán měl 29% THC! Pak byla celkem mezera a druhý mělo kolem 24% THC a pak to klesalo. Testovali jsme to v sobotu, tudíž se tam v neděli mohli objevit i jiné výsledky.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma