Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Mikropěstování

Stránky: 1 [2] 
Názor na CFL - Klikni zde pro originální téma
koles
citace:
Původní příspěvek od asfalt

vzácná vyjímka, většinou co tu vídám jsou katastrofy...
120g je stejně málo, takovejhle machr by dal pod sodíkem dvounásobek...


Takže vlastně srovnáváš dva extrémy (nepovedenj pěst pod CFL vs. machr sodík) :D Hmm, to je opravdu vypovídající...

Fotka je z pod 200 CFL dual. Gramy jsem neměřil, kytky jsou trochu přerostlý...
asfalt
machr co plejtvá svuj potenciál s cflkem :D
hele tvrdim snad, že pod cfl nejde vypěstovat?ne.ale nevýhody cfl zcela jasně převažují, opravdu se už opakovat nebudu :D
koles
V pohodě, nikdo snad netvrdí, že CFL je lepší než sodík (v porovnatelné watáži). Existují ale aplikace, kde má CFL výhody, jako třeba menší teplota a spotřeba.

Ale tvrdit, že pod tím běžně vypěstuješ 3x míň prostě není pravda. To je vše.
asfalt
je to pravda.čest vyjímkám.howgh
The jackal
asfalt asfalt...

Stále tvrdíš že sa nebudeš opakovať a stále tu dookola obtáčaš tie svoje žvásty o "SUPERSODÍKU". Verím tomu, že viacerých to už prestáva baviť (tak isto ako mňa), takže mi to nedá nezareagovať.

Tvrdíš, že cfl sú kazivé...moja skúsenosť je absolútny opak. Mám úsporky Plug and Grow (rastovú aj kvetovú). Kvetová mi momentálne vsieti 4.kolo(som v 17 dni kvetu) a nakoľko si vediem presnú evidenciu viem že má za sebou 217 dní svietenia na cykle 12/12 čo je presne 2604 hodín!!! Rastovú som používal na 3kolá + k tomu na predpest na outdoor 2011 a2012 a má za sebou cca 105 dní po 18 hodín to jest 1890 hodín! To všetko samozrejme bez straty kvality svetelného toku, narozdiel od sodíku.

Netvrdím že sodík je zlý a ani ho neodsudzujem, tiež som ho používal.
Netrvdím však, že clf je naj...
V konečnom dôsledku sú to len prostriedky na dosiahnutie cieľa, a ten je nám -zeleninárom, všeobecne dobre známy... :rasta:

Takto som dopadol v 2.kole
http://grower.cz/forum/showthread.p...Amnesia+%2BHaze
Asfalt:ukaž co pěstuješ ty
citace:
Původní příspěvek od bloomman
Asfalt:ukaž co pěstuješ ty

asfalt:jedině soda ti udělá haldy superskéra co :D
Mám CFL už přes rok a že by mi praskli, nebo tak něco, se ještě nestalo, teď jsem sklízel pod 125kou taxem zvědavej kolik toho bude a faakt toho nepotřebuju půl kila :D
rasty
Ja si taky nemuzu stezovat na cfl. Jedu 4 kolo a zatim bez problemu. Jak pise Mirex nepotrebuji toho pul kila.
asfalt
no však já vám to přeju a věřim, že nepotřebujete haldy superskéra :D
Jamés
on je asi nejvetsi rozdil v té spotřebe el. ne?...pro nekoho kdo si pestuje pro sebe a nechce davat kazdy mesic x penez za elektriku jen pro to ze ma hps a bude tam toho mit o neco vic je cfl si myslim idealni....stejne nejlepsi trava je vypestovana pod SLUNCEM a bastafidli:P
yara
citace:
Původní příspěvek od Pávek
Čaute všichni groweři,

už poslední krůček mě dělí od mého prvního indooru a to jest výběr osvětlení. Chtěl bych slyšet Váš názor nebo radu. Rozhoduji se mezi Elektrox 250W Dual a 250W Květ. Jakou si mám pořídit, když vezmu v potaz, že budu používat jenom jednu zářivku (finanční situace mi nedovoluje pořídit si 250W Růst a 250W Květ).

Díky moc za radu,

Pávek


Zakladatel tohoto tématu už se asi dávno rozhodl, ale diskuze vesele pokračuje víc jak 5 stránek bez něj a je to pořád dokola, CFL vs. soda. :D

Alespoň mám co číst.
Ciste teorericky je slunce bastafidli...praxe a teorie se ale v mnoha ohledech
lisi,coz je na tom vsem ale hodne kouzelny.pokud by mel kazdej stejny podminky
zalozeny ciste na teorii,nebyla by trava travou ale sutrem
Nechci kvůli jedné radě zakládat nový trýd tak to hodím sem.

Mám skříň hlubokou 55cm, široká je 110cm - pěstební prostor zmenším přepážkou na šířku cca 60cm. Rozměry skříně budou tedy 55x60cm (s tím že šířka se dá zvětšit).

Jak silná CFL se hodí do takové skříně?

Přemýšlím o 300W red to má 23400 lm + plocha 0,33m2 = 70000 lm/m a to už je docela síla ne??
bull
Myslim, že by jsi tam mohl mít 200W i 250w ale čím víc, tím líp :) ta 300W bu už mohla zase v tak malym prostoru dost topit...
yara
Když tam dáš 150W sodík tak ušetříš 1000Kč a do budoucna budeš měnit jenom sodíkovou lampu za pár Kč.

Za ušetřené peníze si kup modrou CFL na růst (tam má to smysl) a dej jí do druhý půlky skříně na předpěst a můžeš mít 5-6 sklizní za rok, při skoro stejné spotřebě el.
citace:
Původní příspěvek od yara
Když tam dáš 150W sodík..


Za tisíckrát omletou frázy "kup hps" v klubu o CFL dávám K-

HPS kupovat nebudu. V dalším kole dám CFL vertikálně.
yara
citace:
Původní příspěvek od Béla


Za tisíckrát omletou frázy "kup hps" v klubu o CFL dávám K-

HPS kupovat nebudu. V dalším kole dám CFL vertikálně.



Ale jo, klidně si posluž, když ti to udělá radost.

Spousta nováčků neví co je FAQ, jak vypadá CFL či sodík, co to obnáší a má rada byla jak zvýšit výnos za stejný provozní peníz.

Taky jsem začínal a těžko jsem se orientoval na Géčku, je zjevné, že ty rady od nikoho nepotřebuješ, tak si to udělej podle svých představ.
citace:
Původní příspěvek od yara



Ale jo, klidně si posluž, když ti to udělá radost.

Spousta nováčků neví co je FAQ, jak vypadá CFL či sodík, co to obnáší a má rada byla jak zvýšit výnos za stejný provozní peníz.

Taky jsem začínal a těžko jsem se orientoval na Géčku, je zjevné, že ty rady od nikoho nepotřebuješ, tak si to udělej podle svých představ.

To jo, ale tohle je o CFL, strč tam sodík čtu všude, je to furt dokola.
bull
Dej to vertikálně hned, ne až příště :)
sailinder
citace:
Nechci kvůli jedné radě zakládat nový trýd tak to hodím sem. Mám skříň hlubokou 55cm, široká je 110cm - pěstební prostor zmenším přepážkou na šířku cca 60cm. Rozměry skříně budou tedy 55x60cm (s tím že šířka se dá zvětšit). Jak silná CFL se hodí do takové skříně? Přemýšlím o 300W red to má 23400 lm + plocha 0,33m2 = 70000 lm/m a to už je docela síla ne??


zdarec Béla,ja mam boxik na par cm stejny jak ty,a mam tam 250W red a uplne to staci,akurat na buduce pojdem urcite vertikal,akurat,co ti mozem poradit,tak nedavaj na takyto maly priestorek moc kiti,mne tam rostu 4 a mam to huste jak dzunglu,pod listami asi 15cm je tma jak keby si tam vobec nesvietil,tak paldy tahaj trochu dalej od seba,nech to nemas take prerostnute jak ja,cfl je super a nevzdavaj to,kolko krat sem mal aj pol hodky odtah vypnuty,a teplota mi nevystupila viac jak na 28°C,tak zatimec a pestu zdarecek...
citace:
Původní příspěvek od yara

Spousta nováčků neví co je FAQ... Taky jsem začínal...

Tvé příspěvky jsou v tomto klubu "off topic" takže ten FAQ by sis měl spíš přemrskat ty. A jak víš že začínám? Jsi jasnovědec?

citace:
Původní příspěvek od bull
Dej to vertikálně hned, ne až příště :)

Chci si pod CFL rozjet semenáčky na ven a při té příležitosti chci i něco vypěstovat. Až další kolo půjde hlavou dolů :)
yara
Dobře omlouvám se, máš pravdu. Moje blbost, že se starám o tvůj pěst, patří mi to.
Už se toho vyvaruju a jsem z toho náležitě poučen, už jsem si stihl všimnout, že se zde na G vyskytují velmi citlivý lidi, tak se budu starat jen sám o sebe.
Jinak sis odpověděl sám.
Z tvého informacemi nabitého příspěvku a podle datumu registrace Oct 2012 s 15 příspěvky přece musím vědět, že nejsi nováček a nechceš celoroční indoor, když se ptáš na CFL.

Tímto považuju věc za vyřízenou a nemá zde cenu zakládat zbytečný flame.
asfalt
nedá mi to nerepostnout:D: (13:48:18) Joohny_Loo5er: vcera kamosoj zacla v boxu horet 125w cflka no to bylo smradu sem nevidel ještě ,nebejt doma tak je z toho pěknej průser teda...
citace:
Původní příspěvek od asfalt
nedá mi to nerepostnout:D: (13:48:18) Joohny_Loo5er: vcera kamosoj zacla v boxu horet 125w cflka no to bylo smradu sem nevidel ještě ,nebejt doma tak je z toho pěknej průser teda...

Jak jako začla hořet?
Normálne sama od sebe? Jak jí měl zavěšenou, zapojenou atd?
Mě tady hořej dvě (uvnitř) už tak dva roky a zatim se nic nestalo.
asfalt
citace:
Původní příspěvek od Mirex

Jak jako začla hořet?
Normálne sama od sebe? Jak jí měl zavěšenou, zapojenou atd?
Mě tady hořej dvě (uvnitř) už tak dva roky a zatim se nic nestalo.


to netuším, zeptej se ho, ale neni zdaleka první, komu cfl vzplanula....

dva roky ty stejný?já, když zapojil vedle sebe novou a půl roku jetou 125w, tak mi přišlo, že jetá svítí asi tak polovinu toho co nová..
ono taky co čekat, když je to stejná technologie a kvalita jako u úsporek za 30 kč z bauhausu..
kdyby dělal pěstitelský cfl osram či phillips, bylo by to jiný kafe, ale za dardu...
Reeve
citace:
Původní příspěvek od asfalt

to netuším, zeptej se ho, ale neni zdaleka první, komu cfl vzplanula....


Nešlo by to nějak upřesnit? co to bylo za značku atd..? fakt by mě to zajímalo. dík
asfalt

značku bych neřešil, frká to jedna čínská fabrika....,¨

,,Vcera jsem zapojil zpet modrou 125 ku a jen udelala bum prask a bylo po ní,,
http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=3
,,hmmm toho mazarku bylo asi jen 15 gé a kush mel jen nejakych 10 g,,....:D:D:D:D
Značka to byla Elekrox 125w dual běžela 14dní v pohodě pak to v ní začalo chrčet a blikat a pak normálně černej kouř a docela hutně...řikám nebejt u toho ,tak nechci vidět co se stalo.. čím to je fakt nevim snad vada výrobku nebo co.
Skaff
Čusík (zajímavý slovo :D )
Které úsporky jsou kvalitnější? Agrolite, nebo Elektrox? Agrolite dvěstěpáďo je totiž asi o 600 levnější tak chci vědět čím to. :) Díky
A prosím ostatní aby mě neschýzovali chytnutím úsporek díky :D
Ještě že mám celodenně vedle boxu nezaměstnanýho bratra.
DopyBoy
Já osobně bych to viděl na - - CFL 125W (růst) + CFL 200W (květ)
Sodík je ale sodík...
Ale ani CFL nejsou zase tak špatná!
petr616
Zdravim, takovej blbej dotaz, nebude problem s 200W CFL v 56sx46ds85vs ? vetrani pasivni pritah dole v zadech, odtah pres ventilator zabudovanej v horni poovine zad skrine s dvema rychlostma + zvlhcovac, je to realny takhle provozovat ?
crazyben
Zdravim CFLkaře... potřeboval bych nějakej názor na tyhle světla. Electoxy a Agrolite se mi nezdaj. Objednal sem Feliz (200w) a zaujaly mě i Phytolite... ale Feliz už byl objednanej (pořád to jde zrušit).

No zajímá mě čim svítíte vy a jak ste s tim spokojený. Popř. jestli máte možnost srovnání, tak co se vám zdálo lepší.
frak
citace:
Původní příspěvek od petr616
Zdravim, takovej blbej dotaz, nebude problem s 200W CFL v 56sx46ds85vs ? vetrani pasivni pritah dole v zadech, odtah pres ventilator zabudovanej v horni poovine zad skrine s dvema rychlostma + zvlhcovac, je to realny takhle provozovat ?


Ja myslim ze ano. Jel sem cfl 200w ve skrini 50x50x90 s pasiv pritah a odtah 12 v pc fan. Kdyz je srin prazdna bude tam vetsi teplo.az box zaplni kytky tak teplo bude mensi a bude jen nad vrcholky.pod listy bude pokojová teplota.. At se dari..
frak
citace:
Původní příspěvek od Skaff
Čusík (zajímavý slovo :D )
Které úsporky jsou kvalitnější? Agrolite, nebo Elektrox? Agrolite dvěstěpáďo je totiž asi o 600 levnější tak chci vědět čím to. :) Díky
A prosím ostatní aby mě neschýzovali chytnutím úsporek díky :D
Ještě že mám celodenně vedle boxu nezaměstnanýho bratra.



Jel sem cfl nekolik let a nikdy nic neprasklo a nic nechytlo:)) Agrolite je levnejsi protoze je driv vysvicenej a elektrox vydrzi dele.. Me cfl elektrox 200w vydrzel tak max 4kola. Pak byl slabej..clovek to poznal na intenzite svetla..
frak
Kluci Cfl je super do malého boxu..ale od ty doby co sem koupil cinskou ledku za par susnu z ebay(z nemecka). Tak sem cfl odlozil,asi na porad:) panel mate skoro na furt za par tisic s ucinkem 1g/1w(real) a cfl mate na rok za 1500,- s ucinkem mensim...

200w Cfl (160w real) cca120g
300w led cina(140w real) cca140g

To jenom moje zkušenost. Nekdo mozna umi zdimat cfl lépe..
Mard
citace:
Původní příspěvek od frak
Kluci Cfl je super do malého boxu..ale od ty doby co sem koupil cinskou ledku za par susnu z ebay(z nemecka). Tak sem cfl odlozil,asi na porad:) panel mate skoro na furt za par tisic s ucinkem 1g/1w(real) a cfl mate na rok za 1500,- s ucinkem mensim...

200w Cfl (160w real) cca120g
300w led cina(140w real) cca140g

To jenom moje zkušenost. Nekdo mozna umi zdimat cfl lépe..


Ano. Já také už druhý rok zkouším panel MARS 300W (v reálu 180W) a proti nějaké CFL 200W je to nesrovnatelně lepší. A to mne to před tou dobou vyšlo na 1600 Kč z Číny přes EBAY. Musím se přiznat že té koupě nelituji. :-) :frog:
frak
citace:
Původní příspěvek od Mard


Ano. Já také už druhý rok zkouším panel MARS 300W (v reálu 180W) a proti nějaké CFL 200W je to nesrovnatelně lepší. A to mne to před tou dobou vyšlo na 1600 Kč z Číny přes EBAY. Musím se přiznat že té koupě nelituji. :-) :frog:


Přesně.. V dnešní době levných čínských ledek, není opravdu co řešit.. Sodík jsem nikdy mít nemohl..Takže jsem začínal na CFL a nedal na CFL dopustit!! Ale když sem na poprvé vyždímal ten led panel a zjistil co dokáže bylo rozhodnuto! Určitě doporučuji vyzkoušet.. Já už koupil další panel..tentokrát COB Led.. Za dva týdny ho poprvé zapnu na květ..

Doporučuju taky velmi dobře prostudovat AMAZON.com a podívat se tam na uživatelské recenze ruzných druhů Grow Led panelů které pak můžete objednat z Ebay. Často jsou na skladě v německu a máte ho za týden doma!
kewin
Tak já přidám také svou zkušenost s CFL.

Na prostoru 65×65×80 cm (š×h×v) jsem měl lampu vertikálně a jel V-SCROG. 125W P&G růst a 250W Elektrox květ. Přítah pasiv a odtah 14 cm PC ventilátor.

Teploty v pohodě, substrát - hlína vysychá pomaleji. Zhruba v polovině květu se rozbila polovina trubic u květovky a všiml jsem si toho pozdě (reklamace v pohodě), i tak výnos byl 80g s tou rozbitou lampou a to tam byly i 3 autoflowery (strašný mrzáci), takže jet se pod tím dá i se slušnými výsledky, ale teď jdu rozhodně do kvalitních LEDek, i když jen panel 300W bude cca za 17000,- Kč, ale bude to kvalitka a dlouhá životnost.
alojz61
Můj dotaz není úplně k tomuto tématu, ale nic vhodnějšího jsem nenašel a nechci zbytečně zakládat nové.
Možná to už je rok, někdo tu pěstoval pod rtuťovou výbojkou. Jen mě zajímalo, jak to dopadlo. Nemůžu to najít. Tak pokud to bude číst autor, nebo někdo, kdo ví, kde to hledat, nechť dá odkaz. Dík.
kewin
Rozhodně nebrat Dual, pokud opravdu nemáš finance, tak hold pouze čistě CFL na květ, klidně i 250W. Reálná spotřeba CFL, které seženeš v českých growshopech je stejně nižší, než ta, která je uváděná. Někde to tady je i změřené.

Ale myslím, že ta tisícovka (nebo méně, např. zde v bazaru) i na růstovou CFL se dá našetřit a výsledky by mohli být o něco lepší, ale rozhodně to roste dobře i s čistě CFL na květ.

Edit: ještě k otázce značky, tak jsem měl P&G blue, kde nebyl žádný problém, s Elektrox jsem měl problém, že po čase nesvítila polovina trubic a nebyl jsem sám, kdo tento problém měl, ale je to asi kus od kusu, kterou značku vybereš je asi jedno, v tomto případě bych šel za cenou, rozdíly nebudou tak markantní.

Ať se daří!
Michaelos
Ahoj, píšou u CFL v nabídkách že mají téměř nulovou výhřevnost díky čemuž můžeme umístit zářivku velmi blízko nad rostliny..Mám CFL 200W a na dotek je vysloveně horká,nevíte čím to je ???:help: :help: :help:
carlos
citace:
Původní příspěvek od Michaelos
Ahoj, píšou u CFL v nabídkách že mají téměř nulovou výhřevnost díky čemuž můžeme umístit zářivku velmi blízko nad rostliny..Mám CFL 200W a na dotek je vysloveně horká,nevíte čím to je ???:help: :help: :help:
Vsechno je relativni.. jeste sis zrejme nezkousel sahnout na HPS :D
Michaelos
citace:
Původní příspěvek od carlos
Vsechno je relativni.. jeste sis zrejme nezkousel sahnout na HPS :D


Takže je to ok když je CFL horká??Můžu to nechat svítit ??
Pítr90
TOPÍ, kolikrát to potřebuješ napsat?!?!? Jak píše carlos + to sis nesáhl na sodík 😉 když dáš ofuk přímo na žárovku, tak ji můžeš mít cca 5-10 cm od kytek 😉
Michaelos
Pítr90 : Dobře dobře tak já vám věřím...zmátlo mě že píšou v popisu nízká výhřevnost ,myslel jsem že netopí vůbec ..:einstein: Každopádně větrák plánuju na ofuk kytek,prej pak lépe rostou podle teploty asi i na CFLku :frog:
Michaelos
ještě bych potřeboval vědět kolik my bude u 200W CFL stát svícení ?

Měřil to tu někdo ??
Pítr90
Kolik přesně nevím, ale poměr spotřeba/ výnos je u clf tak na prd, že na další kolo pořídíš 250 sodu 😉😉😉


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma