Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 
400W koupelna - Klikni zde pro originální téma
WAMParjan
tak to je tvuj osobní špatnej nazor a dál ti ho rozvracet nebudu :D obecně taky pišete kupy kravin až se mi to všechno nechce ani vypichovat a komentovat . .
EDA45
citace:
Původní příspěvek od WAMParjan
tak to je tvuj osobní špatnej nazor a dál ti ho rozvracet nebudu :D obecně taky pišete kupy kravin až se mi to všechno nechce ani vypichovat a komentovat . .


To neni názor,jen počty,ty základní...Wampe
Nikdo ti tvuj styl hnojení nebere,ani nevnucuje jinej,tak no comment ty naše kraviny,když na to nemáš nervy,nebo co.. :teef:
fiste
citace:
Původní příspěvek od EDA45


EC je jen jedno,nesejde na tom,jestli se k správnýmu EC při 30l zálivky dostaneš lžičkou metropu nebo 3 lžičkama B,cuzz,obojí ve finále za stejnou cenu....To je fakt buřt..i kytkám,jak píše fiste, i peněžence..


To jsem ale reagoval na bullovu dedukci, že bude do vody s vysokym Ec dávat míň koncentrovaný hnojiva. Nechtěl jsem tím říct, že Metrop je stejnej jako Atami. To bych jinak nejel v Metropu ne? :)
EDA45
citace:
Původní příspěvek od fiste


To jsem ale reagoval na bullovu dedukci, že bude do vody s vysokym Ec dávat míň koncentrovaný hnojiva. Nechtěl jsem tím říct, že Metrop je stejnej jako Atami. To bych jinak nejel v Metropu ne? :)


A ty tam někde v tom co si quotnul vidíš zmínku o tom,že Metrop je stejnej jako Atami..?
Tož nějak nevim,co se mi tu snažíš podsunůť..? :teef:
Já píšu jen to,že na jistou hladinu EC budeš potřebovat víc ml Atami,než Mtrp,a stojim si za tim..i to,že kytkám je to buřt..
Kampa ty z toho couváš..? Napsals doslova,že kytkám je jedno jakým hnojivem se dostaneš na pro ně správný EC..Tak si to asi nějak ujasni...? ;)
bull
citace:
Původní příspěvek od fiste


To jsem ale reagoval na bullovu dedukci, že bude do vody s vysokym Ec dávat míň koncentrovaný hnojiva. Nechtěl jsem tím říct, že Metrop je stejnej jako Atami. To bych jinak nejel v Metropu ne? :)



Jak s tou vodou mám pořád problémy a přečetl jsem několikrát thread o vodě, tak si představuju ty chemický procesy, ke kterým dochází po přidání téměř 100% koncentrovaného NPK hnojiva do původní zdrojové vody s nějakými hodnotami dusičnanů a všech možných látek a na závěr do toho ještě naleju kyselinu. Nezní to moc vábně...

U těch zředěných hnojiv jsem měl představu, že vstřebávají třeba trochu jinak a že by to mohlo být jaksi čistší:) Nikdy dřív jsem nad tim nepřemýšlel, chemii nerozumim ani na úrovni ZŠ :)
fiste
citace:
Původní příspěvek od EDA45


A ty tam někde v tom co si quotnul vidíš zmínku o tom,že Metrop je stejnej jako Atami..?
Tož nějak nevim,co se mi tu snažíš podsunůť..? :teef:
Já píšu jen to,že na jistou hladinu EC budeš potřebovat víc ml Atami,než Mtrp,a stojim si za tim..i to,že kytkám je to buřt..
Kampa ty z toho couváš..? Napsals doslova,že kytkám je jedno jakým hnojivem se dostaneš na pro ně správný EC..Tak si to asi nějak ujasni...? ;)


Já jsem psal, že kytkám je jedno, jakou máš koncentraci hnojiv v lahvi, ne že jim je jedno, z čeho se to Ec skládá. A teď nemyslim jenom prvky, ale sloučeniny.

Tvojí narážku, že je jim to buřt, jsem pochopil tak, že je kytkám jedno na jakejch jsou hnojivech, hlavně když maj správný Ec a to neni pravda. Proto ta moje reakce. Bull už to koukám pobral..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od fiste


Já jsem psal, že kytkám je jedno, jakou máš koncentraci hnojiv v lahvi, ne že jim je jedno, z čeho se to Ec skládá. A teď nemyslim jenom prvky, ale sloučeniny.

Tvojí narážku, že je jim to buřt, jsem pochopil tak, že je kytkám jedno na jakejch jsou hnojivech, hlavně když maj správný Ec a to neni pravda. Proto ta moje reakce. Bull už to koukám pobral..


O flašce tam nic nestálo...,ale vem to čert..

Já mam vodu s vysokým ph,plusmínus 7,5,vyšší EC rovnou z vodovodu(nemůžu v tom třeba klonovat,kupuju destilku a pohoda..)ale do growu používám z kohoutku,s Atami,což jsou dost zředěný hnojky,a kytky to obdivuhodně vstřebávají a prospívají.. ;)
V pos.l kole to dalo 450g pěknýho matroše/400W..,takže prostě spokojenost a víc nějak nevim,co k tomu dodat..funguje mi to..
bull má vodu zřejmě dost podobný kvality a s koncentrovanejma hnojkama mu to nedělá dobrotu..tak hledá a bádá,tak Atami je alternativa (určitě ne jediná..)

edit :

jo,koukám,že Wampovi si to pak upřesňoval,přehlídl jsem..
bull
Tak téma HNOJIVO bych uzavřel. Mými favority jsou BCuzz Coco a Canna Coco. Metropy zatím ne, balení jsou moc velká (a nejsou v mém GS)..

Diskuse tady mi pomohla, alespoň jsem lépe pochopil tuto problematiku.

Foto, že tu jen neplácám ale taky něco dělám.

1. foto - Můj další pokus řízkování, převařená voda ph 5.5, RW, 9. den vykukovaly kořínky. Foceno po přesazení do hlíny, 28 ks S.A.D., u 2 nažloutlý spodní listy. Rostliny nakrmeny hnojivem, za 5 dní kořeňákem a po 2 dnech odebrány klony. Kořeňák jsem používal neustále. Vypadaj pěkně a po postřiku Fishmixem jim narostlo další patro. Přesadil jsem je do větších a vyslal pod šíré nebe....

.....2. Foto 7 litrů silné masti......na fotce je přesně 41x60ml + 16x120ml, takže cca polovina z celkového množství




....a pár tun kamení.....
bull
Zdravím a hlásím, že už mám „nakoupeno“ :)

Posledních 10 dní jsem to převracel ze všech stran, dovnitř i ven a na nic kloudnýho jsem nepřišel.. Jen na to, že s EC metrem bych mohl dojet ty AH co mám a na další nákupy se vybodnout. Na co kupovat další?? Základní řada minerálních hnojiv mi přijde dost podobná, liší se to jen cenou a že bych nějak miloval konkrétní značku….

Takže tu brzo uvidíte pokračování pěstu ze semen od Sweet seeds + nějaké Žraloky z GS seeds. Celkem asi v počtu 8mi ks, médium bude Lightmix, můj substrát, kokos a perlit – s převahou hlíny.. Žraloci mají aplikovaný Symbivit.. Nádoby budou 15l, rostliny mají momentálně 30x30 cm ve 4l.

Krmení: dostanou hned Kopřivovej a Vrbovej čaj, od 2. týdne po přesazení budou ještě dostávat FishMix. Na květ jsem si pořídil Flores a BioBoost od Biocanny :) To je vše.
V tomto kole se chci zaměřit hlavně na rostliny samotné, více se jim věnovat po té „nehmatatelné“ stránce než po té „technické“, nevim, jak to lépe napsat. Často se při tvůrčí činnosti věnuji spíš technickému provedení, než abych naslouchal múzám :)

Jinak ještě všem díky za rady a názory, všichni zasloužíte respekt za své pěstování a kdybych poslechl rady kohokoli z vás, určitě bych neprohloupil. Nakonec teda pure bio od začátku do konce. Uvidime, jak to dopadne.
Po ostříhání řízků výše teď zase vypadaj jako tady a žraloci jsou menší. Příští tejden nahodim fotky a pak budu nahazovat, až tam bude něco k vidění.

bull
EDA45
citace:
Původní příspěvek od WAMParjan

ale tvojí peněžence to není jedno když nakupuješ neustále předraženou vodu :) o tom že to na ec jedna s metorpem roste stejně jako s ec 2 u ostatníh hnojek ani ranu . .


Jestli můžu,tak jen poznámka k té předražené vodě jménem Atami a levnému superhnojivu Metrop..

Atami 5l balení Terra leaves- růst- 530 Kč..
Terra max - květ- 530 Kč

Doporučené dávkování je 1-5ml na 1l zálivky..
Když budu dávat maximální doporučenou dávku,pro jednodušší výpočet, 5ml/1l je každá tato pixla na 1000l zálivky,tedy 1000l růstové a 1000l květové..

Metrop 1l balení MR1 nebo MR2 je cca po 1000Kč za každé,pro lepší orientaci vezmu tedy půllitrovky abych se cenově srovnal s Atami..

Metrop 0,5l MR1- 500 Kč
0,5l MR2- 500 Kč

Doporučené dávkování je 80ml na 100l zálivky..Jestli se tedy nemýlím,tak za stejné peníze mám hnojivo jen na 2x 625l zálivky..
To nemluvím o tom,že MR1+MR2 se míchají a používají najednou...
Bral jsem do úvahy jen základní hnojivo..Amino bloom-Metrop nebo PK13/14 u Atami jako květový doplňky nechávám stranou..
Táži se kde je tedy ta úspora pro moji peněženku při zakoupení Metropu jako základního hnojiva...?
Já bych to viděl spíše na to,že u Metropu musím sáhnout hlouběji do peněženky..a to hlouběji o více než třetinu..
Jestli se mýlím,opravte mě,Eda..
fiste
citace:
Původní příspěvek od EDA45

...
To nemluvím o tom,že MR1+MR2 se míchají a používají najednou...
...
Táži se kde je tedy ta úspora pro moji peněženku při zakoupení Metropu jako základního hnojiva...?
...


MR1 a MR2 se nikdy nepoužívají najednou.. Dávkování v tabulce platí pro destilku. Mám Ec zdrojový vody 0,4ms, takže hnojim asi o 20% míň než udává tabulka..

Úspora pro peněženku to na první pohled není, ale když vezmu v potaz poměr NPK, tak s Metropem si ač za víc peněz kupuju v podstatě víc užitečných hnojiv.. Má výhodu ve stabilnějším Ph a nižší doporučené koncentraci zálivky. Pro začínajícího pěstitele je Metrop větší záruka slušnýho výsledku, pro zkušenějšího ušetřená práce. Práce = čas = peníze.

Takže podle mě to určitě nejsou vyhozený peníze i když se to tak na první pohled nezdá..

Edit:

U Metropu je maximální doporučené Ec 1,6ms, u ostatních hnojiv to bývá přes 2,0ms. Proč?

Abych zajistil kytkám dostatečnej přísun NPK tak jim musim dát dostatek hnojiv. A když jim dám dostatek minerálních, dám jim i dost vnich obsažené "špíny", která zbytečně zvyšuje Ec. Takhle si to vysvětluju já..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od fiste


MR1 a MR2 se nikdy nepoužívají najednou.. Dávkování v tabulce platí pro destilku. Mám Ec zdrojový vody 0,4ms, takže hnojim asi o 20% míň než udává tabulka..

Úspora pro peněženku to na první pohled není, ale když vezmu v potaz poměr NPK, tak s Metropem si ač za víc peněz kupuju v podstatě víc užitečných hnojiv.. Má výhodu ve stabilnějším Ph a nižší doporučené koncentraci zálivky. Pro začínajícího pěstitele je Metrop větší záruka slušnýho výsledku, pro zkušenějšího ušetřená práce. Práce = čas = peníze.

Takže podle mě to určitě nejsou vyhozený peníze i když se to na první pohled nezdá..


Ne,nemyslim tim,že sou to vyhozený peníze,nic takovýho nepíšu,já reagoval na to,že údajně podle příspěvku co sem quotoval bys měl s Metropem výrazně ušetřit své peněžence,což ale určitě neušetříš..
Ušetřenou práci taky nevidím,odměříš hnojivo a rozmícháš ve vodě,to vyjde na stejno..S ti dávkováním těch 80ml je zhruba průměr,a když vezmu u Atami průměr,což jecca 3m/ll,víc nespotřebuješ,tak sme o další třetinu někde jinde,tedy níž s nákladama..Tedy oproti průměrnýmu dávkování Metropu vyjde Atami při průměrným dávkování na méně než polovinu co dáš za Metrop..Jen kupecký počty..
A na Atami neni nic složitýho pro začátečníka a žádná přednost Metropu v tomto,naopak,dvě složky ti stačí na celej grow,jen růst a květ..A EC metr,ten fakt nepotřebuju,už tři roky mi leží v šuplíku...nejlepší EC metr = vzhled kytek..Jasně,že chápu,že každej má něco k hnojení zažitýho,oblíbenýho,atd..
Určitě bych to nenazýval drahou špinavou vodou... ;)
fiste
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Ne,nemyslim tim,že sou to vyhozený peníze,já reagoval na to,že ...


Tak to potom jo..

citace:
Původní příspěvek od EDA45

A na Atami neni nic složitýho pro začátečníka a žádná přednost Metropu v tomto,naopak,dvě složky ti stačí na celej grow,jen růst a květ..


Tak na ředění neni nic složitýho u žádnejch hnojiv, to jsem tim taky nemyslel.. O tý práci už jsem někde vejš psal. V podstatě to znamená, že naleju 100l do dripu a týden nemusim otevřít skříň, kontrolovat Ph, Ec apod. I kdyby bylo přesoleno, kytky si s tim poradí snáž, než kdyby byly přesolený klasickym minerálnim hnojivem..

citace:
Původní příspěvek od EDA45

Určitě bych to nenazýval drahou špinavou vodou...


Tak to já samovolně taky ne, ale jestli máš nějak definovat hlavní rozdíl od Metropu, pak ano..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od fiste


Tak to já samovolně taky ne, ale jestli máš nějak definovat hlavní rozdíl od Metropu, pak ano..


Viděls někdy Terra Max nebo leaves na vlastní oči..? asi nee..
Je to čirá tekutina bez vůně a zápachu..a drahá už vůbec není...

Hlavní rozdíl je jiná celková cena a jiná koncentrace..
Koncentraci neřešim,cena je 2:1..
bull
Že se vám do toho pletu, pánové, namíchal jsem moc kokosu a tak asi koupím minerální hnojiva...

A volba asi padne na tu "levnou, čistou vodu " :) :)

Nebudu nic vymejšlet, tu BioCannu stejně neměli..

Organika by to asi neutáhla, je tam hodně kokosu i perlitu. EC metr si nekoupim, budu mít na pár dní půjčenej a tak to všechno poměřim. Jak píše Eda, stejně ho pak nepoužívá.. Mě by vyschnul, nebo by mi na něj něco spadlo - jako onehdy pendlovky na sadu keramickejch brousků... :)

Kytky jsou v 30 - 35l bednách po 2 ks od každýho modelu. Sweet seeds z podpisu a GWS, 8 rostlin. Výška + šířka: 35 - 40 cm. Dostaly hned kořeňák, zítra to vyschne a dostanou kořeňák s Fishmixem. Dále už pak BCuzz Coco, nebo jiné - Coco hnojivo..

Budou kořenit a růst (doted ve 4l) pod 400W pořád stejnou Plantastar minimálně 14 dní, rád bych měl trochu větší kytky.
fiste
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Viděls někdy Terra Max nebo leaves na vlastní oči..? asi nee..
Je to čirá tekutina bez vůně a zápachu..a drahá už vůbec není...

Hlavní rozdíl je jiná celková cena a jiná koncentrace..
Koncentraci neřešim,cena je 2:1..


:D Špína nemusí bejt vidět a hlavní rozdíl je složení. :D Hele já nemám potřebu tě o něčem přesvěčovat. Stejně je to já o koze a ty o voze.. Svoje jsem napsal a víc už dodávat netřeba. Ať si to každej přebere.

Peace..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od fiste


:D Špína nemusí bejt vidět a hlavní rozdíl je složení. :D Hele já nemám potřebu tě o něčem přesvěčovat. Stejně je to já o koze a ty o voze.. Svoje jsem napsal a víc už dodávat netřeba. Ať si to každej přebere.

Peace..


No,že 1 je víc než dvě,to mě fakt nepřesvědčuj.. ;)
A musim zmínit,že za pomocí týhle "špíny" se pod čtyřkilem urodí 400-450g voňavýho,kompaktního matroše..Tož já su s té špínó fakt spokojené..Tedy s tím vozem,tož ty se svou kozou také,tak vše je jak má být..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od bull
Že se vám do toho pletu, pánové, namíchal jsem moc kokosu a tak asi koupím minerální hnojiva...

A volba asi padne na tu "levnou, čistou vodu " :) :)

Nebudu nic vymejšlet, tu BioCannu stejně neměli..

Organika by to asi neutáhla, je tam hodně kokosu i perlitu. EC metr si nekoupim, budu mít na pár dní půjčenej a tak to všechno poměřim. Jak píše Eda, stejně ho pak nepoužívá.. Mě by vyschnul, nebo by mi na něj něco spadlo - jako onehdy pendlovky na sadu keramickejch brousků... :)

Kytky jsou v 30 - 35l bednách po 2 ks od každýho modelu. Sweet seeds z podpisu a GWS, 8 rostlin. Výška + šířka: 35 - 40 cm. Dostaly hned kořeňák, zítra to vyschne a dostanou kořeňák s Fishmixem. Dále už pak BCuzz Coco, nebo jiné - Coco hnojivo..

Budou kořenit a růst (doted ve 4l) pod 400W pořád stejnou Plantastar minimálně 14 dní, rád bych měl trochu větší kytky.


A co ty se tu pleteš.. :teef: :teef:

Ty voe,né,sorry,my ti tu flameujem a ani si nevšimnem že pan zakladatel a provozovatel trýdu sem něco píše.. ;) fakt sorry..
S tim kokosem,jestli budu mít na to čas,tak na příští kolo taky půjdu do kokosu..a asi taky s tou drahou špínou..tak snad to dobře dopadne..;)
fiste
citace:
Původní příspěvek od EDA45

...
S ti dávkováním těch 80ml je zhruba průměr,a když vezmu u Atami průměr,což jecca 3m/ll,víc nespotřebuješ,tak sme o další třetinu někde jinde,tedy níž s nákladama..Tedy oproti průměrnýmu dávkování Metropu vyjde Atami při průměrným dávkování na méně než polovinu co dáš za Metrop..Jen kupecký počty..
A na Atami neni nic složitýho pro začátečníka a žádná přednost Metropu v tomto,naopak,dvě složky ti stačí na celej grow,jen růst a květ..A EC metr,ten fakt nepotřebuju,už tři roky mi leží v šuplíku...nejlepší EC metr = vzhled kytek..Jasně,že chápu,že každej má něco k hnojení zažitýho,oblíbenýho,atd..
...

Musim reagovat na tvuj upravenej příspěvek..

Atami je dvojsložka, takže musíš porovnávat 10l atami za 1050,-Kč s 1l Metropu za 950,-Kč, když už..
Na 100l zálivky je to 300ml A a 300ml B, což je 600ml. 10l Atami ti teda stačí 1650l.
Na 100l zálivky Metropu je to 80ml. 1l Metropu ti teda vystačí na 1250l zálivky.

Atami: 1050Kč/1650l= 0,63Kč na 1l zálivky
Metrop: 950Kč/1250l= 0,76Kč na 1l zálivky

To jenom k těm tvejm kupeckejm počtům ;) A když si koupíš 5l Metropu, tak jsi s cenou taky uplně jinde..

No a to že zkušenej pěstitel nepotřebuje Ec metr neni nic novýho. Ale jako začínající pěstitel jsi ho určitě potřeboval a byl ti užitečnej, nejde se řídit jenom tabulkou doporučenýho dávkování.. Potřebuješ co nejvíc údajů k tomu abys poznal, co kytkám je. Já teď už Ec metr taky používám minimálně, protože si ze vzhledu kytek vzpomenu, co ukazoval posledně. Dokonce ani neměřim Ph, jenom tupě naleju 2ml kyseliny do 50l vody..
fiste
citace:
Původní příspěvek od EDA45


No,že 1 je víc než dvě,to mě fakt nepřesvědčuj.. ;)
A musim zmínit,že za pomocí týhle "špíny" se pod čtyřkilem urodí 400-450g voňavýho,kompaktního matroše..Tož já su s té špínó fakt spokojené..Tedy s tím vozem,tož ty se svou kozou také,tak vše je jak má být..


Za předpokladu, že 1 je 1 a 2 je 2 :D

No a špínou jsou myšlený nepotřebný nebo špatně vstřebatelný látky, který v Metropu nejsou. Nesrážim Atami, naopak zkušenej starostlivej pěstitel na nich může dosáhnout slušnýho výsledku. Teď je ale otázka, jakej by byl výsledek, kdybys použil Metrop.. ;)
EDA45
citace:
Původní příspěvek od fiste

Musim reagovat na tvuj upravenej příspěvek..

Atami je dvojsložka, takže musíš porovnávat 10l atami za 1050,-Kč s 1l Metropu za 950,-Kč, když už..
Na 100l zálivky je to 300ml A a 300ml B, což je 600ml. 10l Atami ti teda stačí 1650l.
Na 100l zálivky Metropu je to 80ml. 1l Metropu ti teda vystačí na 1250l zálivky.

Atami: 1050Kč/1650l= 0,63Kč na 1l zálivky
Metrop: 950Kč/1250l= 0,76Kč na 1l zálivky

To jenom k těm tvejm kupeckejm počtům ;) A když si koupíš 5l Metropu, tak jsi s cenou taky uplně jinde..

No a to že zkušenej pěstitel nepotřebuje Ec metr neni nic novýho. Ale jako začínající pěstitel jsi ho určitě potřeboval a byl ti užitečnej, nejde se řídit jenom tabulkou doporučenýho dávkování.. Potřebuješ co nejvíc údajů k tomu abys poznal, co kytkám je. Já teď už Ec metr taky používám minimálně..


Neprezentuji používat jako EC metr kytky jako novinku..to si nějak divně vysvětluješ..
A Atami Terra leaves(růst) a Terra max(květ)není dvousložka..Do hlíny
Dyť říkám,žes to ještě neviděl...mé počty jsou správné..
A co se týče A+B coco,ano ,to je dvousložka a 5+5l stojí 790 Kč,10l,jinými slovy je ještě lacinější,než Terra max a leaves...jak říkám,jen kupecké počty.;)
Edit :
Tak tady je to za sedmsetpade.. http://www.greenhome.cz/katalog/742012
fiste
Ale prosimtě už zase porovnáváš přihnojovadla do hlíny s hnojivama do hydra? A proč píšeš někomu, kdo Ec metr evidentně potřebuje aspoň půjčit, že ho nepotřebuješ? Běž spát..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Jestli můžu,tak jen poznámka k té předražené vodě jménem Atami a levnému superhnojivu Metrop..

Atami 5l balení Terra leaves- růst- 530 Kč..
Terra max - květ- 530 Kč

Doporučené dávkování je 1-5ml na 1l zálivky..
Když budu dávat maximální doporučenou dávku,pro jednodušší výpočet, 5ml/1l je každá tato pixla na 1000l zálivky,tedy 1000l růstové a 1000l květové..

Metrop 1l balení MR1 nebo MR2 je cca po 1000Kč za každé,pro lepší orientaci vezmu tedy půllitrovky abych se cenově srovnal s Atami..

Metrop 0,5l MR1- 500 Kč
0,5l MR2- 500 Kč

Doporučené dávkování je 80ml na 100l zálivky..Jestli se tedy nemýlím,tak za stejné peníze mám hnojivo jen na 2x 625l zálivky..
To nemluvím o tom,že MR1+MR2 se míchají a používají najednou...
Bral jsem do úvahy jen základní hnojivo..Amino bloom-Metrop nebo PK13/14 u Atami jako květový doplňky nechávám stranou..
Táži se kde je tedy ta úspora pro moji peněženku při zakoupení Metropu jako základního hnojiva...?
Já bych to viděl spíše na to,že u Metropu musím sáhnout hlouběji do peněženky..a to hlouběji o více než třetinu..
Jestli se mýlím,opravte mě,Eda..


Tak aby bylo jasno,na tohle reagovals..

Za druhé Metrop je univerzál od hlíny až po hydro..
Za třetí B,,cuzz A+B coco fakt neni přihnojovadlo do hlíny..
Ale sou to dobrý přihnojovadla,nebo mi blbne váha i chuťová buňky... :teef:
A ta cena,fakt supr..!!
Tak jo,já jdu,dobrou.. ;)
fiste
No našel jsem tohle http://www.growshop-ok.cz/products/ata-awa-max-a-b-5l/

ale nepovedlo se mi dočíst, jestli dostanu 5l A+B a nebo 5l A a 5l B, takže 10l hnojiv..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od fiste


Za předpokladu, že 1 je 1 a 2 je 2 :D

No a špínou jsou myšlený nepotřebný nebo špatně vstřebatelný látky, který v Metropu nejsou. Nesrážim Atami, naopak zkušenej starostlivej pěstitel na nich může dosáhnout slušnýho výsledku. Teď je ale otázka, jakej by byl výsledek, kdybys použil Metrop.. ;)


No to nevim,to bys měl vědět spíš ty,ne..? Tak sem zvědavej..
Edit..
Takže ne já,ale ty tu porovnáváš hydro hnojivo..,ale proč..?Bull nepěstuje v hydru..
Ale když už jsme u toho,tak ta Awa je dvousložková,A+B - 5+5l ..na růst i na květ jiná dvousložka..opět lidová cena..cca 700 za 5+5 l tý řídký,špatně stravitelný špíny... dělají i A+B 10+10l..
EDA45
Úplně zbytečnej flame..Wamp sebejistě prohlásil,že Metrop vyjde lacinějš,a to prostě neni pravda..
Atami v cenách nemá konkurenci(tedy když pominu hoštickou kapku nebo Krystalon.. :teef: ) a co se týč kvality,tak sem možná 100let za opicema,ale mě vyhovuje..
Neříkám přeci,že je Metrop nekvalita,ani si to nemyslím..třeba je lepší než Atami..
Řeč byla o cenách..
Jinak probůh,ať každej hnojí čím chce,jen mi štve když někdo něco plácne,aniž by se aspoň namáhal udělat dva výpočty na kalkulačce..(tim nemyslím tebe..)
edit :

A ten EC metr je pomůcka,ne nutnost..,někdo jede pokus omyl.jinej si ho pořídí a jede na jistotu..jak kdo..sám bull píše,že si ho půjčí,než si na pár věcí přijde..s tou kyselinou jsem na tom stejně,1ml na 15l kýbl...ph změřim,jen když měnim množství hnojek,jednou,pak už taky ne,ale to neni pro nikoho příklad,spíš moje lenost.. ;)
bull
Čau,

původně jsem zde nahodil téma hnojiva, protože jsem čekal, že se dozvím o nějakých hnojivech, která budu moci přidávat celou dobu třrba v poloviční koncentaci aniž bych používal EC metr. S AH se mi to v posledním kole málem povedlo, zasolení se ale dostavilo. Takže jsem čekal odpovědi typu: použij to a to hnojivo, když dáš 1x týdně 2/3 dávku, tak si pouze hlídej, aby neměly hlad - nepřesolíš, nezasolíš... Takže z toho jsem byl vyléčen :)

Největší problémy mi to dělalo naposledy, zasolil jsem v období, kdy po půlce květu přestávají baštit. Teď mám zase více zkušeností, ale něco mi pořád není jasný.. Pokud chci změřit EC a PH květináče, musím ho prolít vodou. To v hlíně znamenalo mít ho 4 - 6 dní promočenej. Takže bych teoreticky zjistil, že EC je v půlce květu 0.5 a potřeboval bych přisolit. Co s tím ale udělat, pokud mám v květináči 4l vody, kterou vypijou/vyschne za 6 dní? Lít do toho další zálivku s hnojivem mi přijde blbost a čekat skoro týden na vyschnutí je při tak malym EC taky trochu blbý, ne??
Tohle je jen příklad, asi se to jen tak nestane.. Pokud je to obráceně, tedy EC vysoke nebo srovnáváme ph, je to jasný, ale tady v tomhle příkladu? Lít tam vodu s hnojivem, než poteče správne EC?? V kokosu jistě, ale v hlíně to znamená přemokření - přelití, kytky tu vodu nebudou pít a kořeny se budou dusit...

O tom EC zase uvažuju o nákupu, právě kvuli těmhle problémům. Nemůžu pořád otravovat - kámo zas mi to žloutne, ECčko sem, okamžitě :) navíc, když to nani zas uplně jednoduchá domluva..Jednu chvíli se mi zdá, že se bez něj neobejdu, v další že to je jen drahej krám do sbírky a že z něj stejně udělám v rekordním čase vrak :)

A ještě bych měl dotaz na závěr, můj mix obsahuje: 50l Lightmixu, cca 50l Kokosu a cca 15l perlitu. Můžu do toho lít Coco hnojiva?? Asi těžko, co.. Edou zmiňovanej Terra Leaves a Max jsem nějak U Jahody nenašel, Metropy tam vůbec nemaj a já už zase přemýšlím o BioCanně, která má tento týden dorazit... :) A na závěr doplňující otázka, šli byste se mnou nakupovat oblečení :jerk:
EDA45
citace:
Původní příspěvek od bull
Čau,

původně jsem zde nahodil téma hnojiva, protože jsem čekal, že se dozvím o nějakých hnojivech, která budu moci přidávat celou dobu třrba v poloviční koncentaci aniž bych používal EC metr. S AH se mi to v posledním kole málem povedlo, zasolení se ale dostavilo. Takže jsem čekal odpovědi typu: použij to a to hnojivo, když dáš 1x týdně 2/3 dávku, tak si pouze hlídej, aby neměly hlad - nepřesolíš, nezasolíš... Takže z toho jsem byl vyléčen :)

Největší problémy mi to dělalo naposledy, zasolil jsem v období, kdy po půlce květu přestávají baštit. Teď mám zase více zkušeností, ale něco mi pořád není jasný.. Pokud chci změřit EC a PH květináče, musím ho prolít vodou. To v hlíně znamenalo mít ho 4 - 6 dní promočenej. Takže bych teoreticky zjistil, že EC je v půlce květu 0.5 a potřeboval bych přisolit. Co s tím ale udělat, pokud mám v květináči 4l vody, kterou vypijou/vyschne za 6 dní? Lít do toho další zálivku s hnojivem mi přijde blbost a čekat skoro týden na vyschnutí je při tak malym EC taky trochu blbý, ne??
Tohle je jen příklad, asi se to jen tak nestane.. Pokud je to obráceně, tedy EC vysoke nebo srovnáváme ph, je to jasný, ale tady v tomhle příkladu? Lít tam vodu s hnojivem, než poteče správne EC?? V kokosu jistě, ale v hlíně to znamená přemokření - přelití, kytky tu vodu nebudou pít a kořeny se budou dusit...

O tom EC zase uvažuju o nákupu, právě kvuli těmhle problémům. Nemůžu pořád otravovat - kámo zas mi to žloutne, ECčko sem, okamžitě :) navíc, když to nani zas uplně jednoduchá domluva..Jednu chvíli se mi zdá, že se bez něj neobejdu, v další že to je jen drahej krám do sbírky a že z něj stejně udělám v rekordním čase vrak :)

A ještě bych měl dotaz na závěr, můj mix obsahuje: 50l Lightmixu, cca 50l Kokosu a cca 15l perlitu. Můžu do toho lít Coco hnojiva?? Asi těžko, co.. Edou zmiňovanej Terra Leaves a Max jsem nějak U Jahody nenašel, Metropy tam vůbec nemaj a já už zase přemýšlím o BioCanně, která má tento týden dorazit... :) A na závěr doplňující otázka, šli byste se mnou nakupovat oblečení :jerk:


Co tedy pořídit Ec metr s elektrodou do hlíny,ne do vody...?
Coco A+B můžeš použít,jen je v jiných poměrech NPK než u Terry leaves nebo max,ale nebál bych se toho..
Tu terru si můžeš objednat a do tří dnů ji mít doma..,nebo skočit k jahodovi pro Cannu,jest to na tobě..;) :teef:
A oblečení,určitě jo,když by naproti přes ulici byl nějakej bar,kde bych čekal,proč ne.. :teef:
bull
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Co tedy pořídit Ec metr s elektrodou do hlíny,ne do vody...?
Coco A+B můžeš použít,jen je v jiných poměrech NPK než u Terry leaves nebo max,ale nebál bych se toho..
Tu terru si můžeš objednat a do tří dnů ji mít doma..,nebo skočit k jahodovi pro Cannu,jest to na tobě..;) :teef:
A oblečení,určitě jo,když by naproti přes ulici byl nějakej bar,kde bych čekal,proč ne.. :teef:


Ty prý nejsou moc přesný/věrohodný.. Nevim, ted mam zas prevahu kokosu - fungoval by ten hliněnej :) Díky tomu mediu to musím zalívat do výtoku z květináče, takže právě to měření teď nebude problem (blbne mi -é- :) )

Možná koupím těch hnojiv víc a uvidím, stejně nemám čím hnojit chilli a outdoor. Aspoň budu moct porovnávat a skoušet.
Třeba sazenice rajčat zvládají v samozavlažováku každý týden 4l vody s plnou dávkou AH pro hlínu! Už dostaly po 3., některý už propláchnu a do jinejch to budu rvát pod tlakem. Pokusných králíků mám spoustu, chilli ani rajčata už nemám kam dát, tak můžu s novými hnojivy experimentovat a skoušet, kam až můžu zajít. Jen si to ještě nechám projít peněženkou :)



EDIT: a co říkáte na PH? http://www.atami-downloads.com/down...coco-ab-blb.pdf Zde
Atami udává PH 6.0 - 6.5 Nemělo by být nižší, všude je 5.5 - 6.2...
Samulele
Tak ja sa priklanam k Atami Coco A&B.Mám snim krasne vysledky a je maximalne univerzalne.Ja som ho povodne kupil pre kokos ,ale proste som sa stym nesral a v polovicnej koncetracii pozival aj na balkone v hline a tak samo v bushy na guerila policku.Do par dni okamzite zlepsenie ,zastavenie zltnutia a evidentne prirustky :) Je zrejme ze kytky to zeru..
A myslim ze je to presne to co hladas , s malou koncetraciou kytiz vegetuju upe v poho(zaciatok kvetu v kokose EC 1,0 :) ( a mas zasolenie pod kontrolou).Hnojka sa davkuje pohodlne, 1ml A a 1ml B ,na tomto nieje co skazit.Frajeri ktory to uz maju v oku na zaciatku sypu trochu viac A a v kvete zase B ale slape to aj podla tabuliek :) Za tie prachy :D

CO sa tyka pH tak vseobecne kytiz papkaju od 5,5 (Hydro dokonca 5,2) do 6,5. Pokial to udrzis v tomto rozmedzi , tak problemy zo vstrebavanim zivin nemas.Ja obecne pouzivam radsej menej vsetkeho a to aj kyseliny takze za mna pH 5,8-6,2 :D
Uz sa tu o tom popisalo ale myslim ze rozdiel medzi 5,5 a 6,2 nepoznas.
doxenon
Taky nemůžu říct na Atami coco A + B křivý slovo, podívej se na můj právě končící thread a uvidíš sám.
bull
Ty jsi mi byl dáván za vzorový příklad :)
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Samulele


CO sa tyka pH tak vseobecne kytiz papkaju od 5,5 (Hydro dokonca 5,2) do 6,5. Pokial to udrzis v tomto rozmedzi , tak problemy zo vstrebavanim zivin nemas.Ja obecne pouzivam radsej menej vsetkeho a to aj kyseliny takze za mna pH 5,8-6,2 :D
Uz sa tu o tom popisalo ale myslim ze rozdiel medzi 5,5 a 6,2 nepoznas.


Za mňa tiež - 5,8 - 6,2...
U 5,5 bych se trošku bál,jak by kytky vstřebávaly N..Máš v tom přeci jen dost hlíny...
bull
Asi poslední fotky paliček, těch 390 vs 240g je teda ohromnej rozdíl, je to hromada:) V současný době už se rozdíly v účincích smazaly a všechno funguje jak má.
Nejvíc se povedl asi ten Hashplant, nečekal jsem to, teď je z něj řádnej šutrák a nejde ani drolit. Mám už jen pár schovaných palic.
Nejchutnější je CM, obě phena mají podobnou chuť, 10 je lepší jak v účincích, tak ve vzhledu. 8čka má kompaktnější palice, více, ale menší. Na některe lidi nepůsobí tak silně, jak by čekali, ale to připisuju spíš celkově pomalejšímu nástupu účinků.
SMBOG byl listnatější a je to bohužel znát na chuti. Účinky jsou taky takový zvláštní, nezvyklý, podobně jako CM, ale jiný. Mě poslední dobou přišlo vše stejný, chtěl jsem si dát pauzu, ale tyhle modely mě zas nakoply :wink:
Power plant teď taky doznal změn k lepšímu, je voňavější a chutnější. Je ho pořád pěkná hromádka..
S minulým kolem spokojenost naprostá, pomalu mi začíná docházet, že laťka je nějak proklatě vysoko :pimp:



Taky jsem se konečně rozhoupal a pořídil hnojiva, a to sice ty BCuzz Coco A+B v 1l balení + Atazyme na prolívání, dálmam BioCanna Bioboost jako booster a PKáčko Hesi hydro/coco - který jsem už dřív dostal.. A prej maj vyprodaný pojezdy :) :)

http://grower.cz/forum/showthread....712#post1035712 tady jsou fotky, dneska je to 5. den pod 400W 18/6 na Rybím mixu a kořeňáku. Až to roztahám a zakoření to, mezitim budu muset možná něco zkrátit, tak přepínám..
Až proměřim po víkendu vodu, napíšu sem výsledky. I toho, co jsem jim v minulym kole dával - na to jsem teda zvědavej :)


EDIT: CM drbu odspoda :) a kdyby jste to chtěli ještě více přiblížit, tak: http://www.youtube.com/watch?v=mv2HdDPUWcE A http://www.youtube.com/watch?v=9BeJDoy2rRo NEBO jste mohli včera večer navštívit LMB :)

bull
Zdravím vespolek!
Mám tu nějaké výsledky měření vody a zdá se mi, že čím dál více o tom vím, tím méně mi je vše jasné...
Měření probíhalo starým combo monitorem neznámého původu, údajně funkční. Tady na foru jsem koupil obyč PH a EC metr, po 4 stovkách za novej.. :) Měření se shodovala. Vše měřeno každým přístrojem 3x, podmínky polní, ruku do ohně bych za ně nedal

Kohoutková voda: PH 7.68 EC 0.46 Tak to tedy opravdu není špatné, co říkáte? Pouze dokud v této vodě nevyvařujete kojeneckou láhev. Po 2 minutách sterilizace ve vodě je tato láhev pokrytá jasně viditelnou vrstvou vodního kamene :) Takže zřejmě většina rozpuštěných látek je vápník..
Do této vody přidáme Kyselinu fosforečnou (AH ph-) v konc. 1ml/10l vody po 1 hod změříme, výsledek je: PH 6.15 EC 0.95 (!!!) Tak nějak jsem to tušil, ale že se EC zvedne až tak?? Takže fosforečnanů a vápníku máme na rozdávání, ale ještě musíme přidat nějaká hnojiva.. V minulém kole to byly AH, tak si namícháme mnou nepřekročenou koncentraci hnojiv pro 1. polovinu květu (oficiálně 80/160/80ml / 100l vody), do hlíny polovina a já ještě méně, tedy asi 2,5/5/2ml / 10l vody Výsledkem je: PH 5.89 EC 2.18 Nezdá se to nijak strašné, ale toto holky dostávaly v hlíně prakticky nitrožilně v podobě rychlosoli od AdvancedHydro. Zvlášť, když mi kdykoli mohla o 0.5ml ujet ruka :)
Co mě vyloženě zarazilo bylo toto..
Po 12hod v místnosti o 19*C měl roztok pouze s kyselinou PH 7 EC 0.7 a i s hnojivy: PH 7 EC 1.4

Hodnoty nic moc, čekal jsem to snad ještě horší. Ta voda mě už fakt nebaví, ještě že máme dešťovku :)
bull
Dešťovka , PH 6.48 EC 0.12 Už ji ale moc nezbývá..
Necháme ji odstát v pokojové teplotě a přidáme do ní po 1ml/1l A+B BCuzzCoco , v druhé nádobě dáme 2ml/1l a necháme je 1h odstát 1ml/l PH 6.22 EC 0.72 , 2ml/l PH 5.76 EC 1.73 Pokud obě nádoby smícháme, dostaneme hodnoty PH 6 EC 1.28 což se mi zdálo pro aktuální fázi mých rostlin ideální..


Jinak teda dešťovku chytám do sudu, obsahuje pyl, nečistoty a sem tam nějaké larvy, které se snažím ručně odstraňovat. Venku v zelenym sudu je třeba 14 dní, než ji naberu do kanystrů a dám do sklepa, kde je chlad. Rozhodně to není žádná čistá a pěkná voda, spíš jako z čistšího rybníka :)

Foto kytek dodám, měření sem nefotil..
fiste
Ahoj, zdrojovou vodu máme skoro stejnou, já mám jenom o trochu nižší Ph. Popsal jsi docela podrobně to, co se mi stávalo s většinou hnojiv. Po namíchání živného roztoku stoupá Ph a to se musí hlídat, dokud roztok nespotřebuju. Ještě k tomu to pak stoupalo přímo v květináčích a to je trochu alchymie srazit, protože když naleješ do hlíny s vysokym Ph roztok s moc nízkym Ph, vznikne ti spousta soli. Chce to dělat hodně opatrně. Co používám Metrop, nemusím denně otevírat skříň a měřit Ph, udrží se celej tejden skoro konstantní. Stoupne třeba o 0,2 , ale to už je nádrž prázdná..

Když jsem používal dešťovku do Bubbleru, rozjížděly se mi v nádobách nějaký bakterie či co v ní obsažený. Spotřebovávaly kyslík v nádrži a tvořily sliz na kořenech. Taky mi to způsobilo nedostatek vápníku a tím pádem slabý kořeny. V hlíně bys ale neměl mít problém..
čepra
citace:
Původní příspěvek od fiste
Když jsem používal dešťovku do Bubbleru, rozjížděly se mi v nádobách nějaký bakterie či co v ní obsažený. Spotřebovávaly kyslík v nádrži a tvořily sliz na kořenech. Taky mi to způsobilo nedostatek vápníku a tím pádem slabý kořeny. V hlíně bys ale neměl mít problém..


A jsi si jistej, že to bylo vodou? Já používám v bublákách taky pouze dešťovku a na podobný problémy si nemohu stěžovat.
EDA45
citace:
Původní příspěvek od bull
Dešťovka , PH 6.48 EC 0.12 Už ji ale moc nezbývá..
Necháme ji odstát v pokojové teplotě a přidáme do ní po 1ml/1l A+B BCuzzCoco , v druhé nádobě dáme 2ml/1l a necháme je 1h odstát 1ml/l PH 6.22 EC 0.72 , 2ml/l PH 5.76 EC 1.73 Pokud obě nádoby smícháme, dostaneme hodnoty PH 6 EC 1.28 což se mi zdálo pro aktuální fázi mých rostlin ideální..



Foto kytek dodám, měření sem nefotil..


Čau.
Zdrojová voda ph 7,7..,to je prostě špatný..Já mám lehce přes 7,v závislosti na ročním období to ještě kolísá,taky ještě možná v závislosti na tom,jak to ve vodárně borci upravují..taky nic moc,ale z vodovodů má málokdo štěstí na to že mu teče něco rozumnýho,třeba microftovi teče 6,5..To můžem jen závidět..
No a pak čim víc se musí přidávat kyseliny,tim menší zbývá prostor pro hnojení..
Mě to vychází ale oproti tobě pořád ještě dobře..Atami ph srážejí,když přidám do mojí zdrojovky v růstu 3-4ml/l Ata leaves,ph mi klesne jenom tím cca na 6,4 -6,5,pokud dám v první půlce květu 1mlAta leave +3ml Ata max plus nějaké to PK jsem na 6,3 a kyselinu vůbec nemusím použít,na výtoku mám pak cca 6,5 a to je v hlíně ideal..Víc kyseliny dávám jen prvních cca 14 dní na růstu,kdy hnojím jen málo...Jestli máš možnost pochytat tý dešťovky dost a uchovávat jí v nějaký kvalitě,tak by ti to mělo fungovat a jet jako po másle..
S tou dešťovkou a mikroorganismy to asi nebude dešťovkou jako takovou,ale spíš tím,do čeho jí chytáš a v čem a jak se uchovává..Tak ať to jede ;)
Přesněji 6,2, ať měřím jak měřím s hnojivy nebo bez, ale mám jen kapkový měřič ph... Máme tady na vsi vlastní vrt a je to znát, voda je kvalitní...
EDA45
citace:
Původní příspěvek od microft
Přesněji 6,2, ať měřím jak měřím s hnojivy nebo bez, ale mám jen kapkový měřič ph... Máme tady na vsi vlastní vrt a je to znát, voda je kvalitní...


Poplet sem to s výtokem,asi,na výtoku z květníku máš 6,5,že jo..Někde sem to tu viděl..
Hm,to ti asi kokosáři a hydraři musí závidět,je to peklo,když musíš dostat vodu 7,5-8 pod 6 a ještě potřebuješ hnojit,ale v Ec už po kyselině nemáš žádný rezervy..Já chci jet příští kolo taky kokos a jak mi to v hlíně jede v pohodě(až na ten zaseklej popcorn v tomhle kole..),tak v kokosu sem zvědavej,jak to uřídim právě s ph..
Kokos jsem jel dříve,v jiným místě a tam byla wasser taky ze studně a bylo to bez problému..
Mr.Klo
Kluci ja mam vodu 7-8 pH (7,5) Ec 0,75 jen vody. A když dám hnojiva do NFT a stahnu asi na 6 -6,5 a žadná si princezna si nestěžovala, jen na růstu když sem se jim bál dát dávku jakou potřebovali a řidil sem se jen Ec metrem. A do hlíny sem NIKDY ale NIKDY ph neřešil a jen lil hnojky (plagron, Canna, AH) a vždy v poho..
měj te se
EDA45
citace:
Původní příspěvek od Mr.Klo
Kluci ja mam vodu 7-8 pH (7,5) Ec 0,75 jen vody. A když dám hnojiva do NFT a stahnu asi na 6 -6,5 a žadná si princezna si nestěžovala, jen na růstu když sem se jim bál dát dávku jakou potřebovali a řidil sem se jen Ec metrem. A do hlíny sem NIKDY ale NIKDY ph neřešil a jen lil hnojky (plagron, Canna, AH) a vždy v poho..
měj te se


Já to neřešil akorát svuj první pěst,v hlíně,ph vody přes sedm..Po dvou tejdnech se kytky zastavily,vybledly,žloutly,zčervenaly řapíky..Po zakoupení tehdy kapek na měření a upravení ph zálivky s hnojkama na 6,4 se po pár dnech rozjely a zazelenaly..Takže upravuju..Pravděpodobně si ph srazil jen hnojkama na rozumnou míru..
bull
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Čau.
Zdrojová voda ph 7,7..,to je prostě špatný..Já mám lehce přes 7,v závislosti na ročním období to ještě kolísá,taky ještě možná v závislosti na tom,jak to ve vodárně borci upravují..taky nic moc,ale z vodovodů má málokdo štěstí na to že mu teče něco rozumnýho,třeba microftovi teče 6,5..To můžem jen závidět..
No a pak čim víc se musí přidávat kyseliny,tim menší zbývá prostor pro hnojení..
Mě to vychází ale oproti tobě pořád ještě dobře..Atami ph srážejí,když přidám do mojí zdrojovky v růstu 3-4ml/l Ata leaves,ph mi klesne jenom tím cca na 6,4 -6,5,pokud dám v první půlce květu 1mlAta leave +3ml Ata max plus nějaké to PK jsem na 6,3 a kyselinu vůbec nemusím použít,na výtoku mám pak cca 6,5 a to je v hlíně ideal..Víc kyseliny dávám jen prvních cca 14 dní na růstu,kdy hnojím jen málo...Jestli máš možnost pochytat tý dešťovky dost a uchovávat jí v nějaký kvalitě,tak by ti to mělo fungovat a jet jako po másle..
S tou dešťovkou a mikroorganismy to asi nebude dešťovkou jako takovou,ale spíš tím,do čeho jí chytáš a v čem a jak se uchovává..Tak ať to jede ;)


Čau, špatný to je, mě se líbilo to EC který jsem čekal horší, no po úpravě kyselinou to je tak, jak sem čekal. A jak už jsi psal, v zimě je to PH i u tebe na 8mi, možná lehce přes.. Ideálně tu vodu nepoužívat..
Tu dešťovku jsem doplnil do toho příspěvku, jinak ji mam venku v sudu, obsahuje pyl, různé pevné částice, larvy komárů atd atd :) Mám ji omezené množství a při takovýchto deštíčcích, co jsou teď, ani do sudu nic neteče, vše se odpaří ještě na střeše. V okolí roste dost Ořešáků, takže to PH budu muset hlídat a při nějakém poklesu radši vodu nepoužívat. Filtrovat to moc nemůžu, bylo by to pořád ucpané..

Sice tomu skoro vůbec nerozumim, ale hodně důležitá bude Pufrační kapacita vody. Kolik kyseliny musíme přidat, aby se hodnota PH snižila na danou úroveň / jak dlouho si udrží danou úroveň PH. Moje voda má tuto hodnotu velmi nízkou až zanedbatelnou, podle mě to nemůže být těma zlýma AHáčkama ale jen a jen špatnou pufrační kapacitou. Upravená voda s hnojivy i bez nich se dostala na stejnou hodnotu PH 7. Je zhola nemožné dolívat každých 6hod kyselinu - a to z té vody ani rostliny nebraly živiny, tam by to bylo ještě úplně jiné...
A přesně jak píše Fiste - co se pak s takovou vodou děje v květináčích, radši ani nemyslet :)

Vy co máte takhle dobrou vodu (4mr.klo, microft) a nemusíte nic řešit se máte. Přes zimu nemam jinou možnost než z kohoutku, samotný hnojiva PH moc nesnížej a tak mam polovinu EC v podobě kyseliny. Zdá se mi, že ohledně pěstění už ani nic jinýho neřešim, zabírá mi to snad půlku growerskýho času.
Taky jsem si myslel, že přece nejsem tak blbej, abych potřeboval do hlíny Metry a vždycky mi jejich nákup někdo rozmluvil. Asi už bez nich nikdy nepojedu, pokud budu muset delší dobu používat vodu kohoutkovou, budu muset pokaždé vše měřit i v hlíně.. Tak to je a bude, jinak budu zase polovinu květu honit PH, zasolení a celkově špatnej stav listů..
bull
Tak nějaké fotky z koupelny a pro jistotu vše zopakuju...

Posádka: 2x Sweet Tai, 2x Psicodelicia, 2x S.A.D. (SweetSeeds) 2x G W S (GrowshopSeeds) vše feminizované semena. Sweet seeds stáří cca 90 dní - většina života pod CFL, 4 týdny pod 250W a teď týden pod 400W. GWS jsou celkem 50 dní, 30 dní však v 0,5l kelímku pod úsporkou...

Médium: kokos/hlína/perlit 50/40/10 (zhruba, spíš víc kokosu i perlitu..)

Výživa: BCuzz Coco A+B, Atazyme, BioCanna Booster, Hesi PK 13/14

Dá-li Taťána Míková, budu se snažit používat dešťovou vodu :) Až bude docházet, budu jí míchat s kohoutkovou, eventuálně pak s destilkou.
Už teď ale zalívám 10l na bednu (5l na rostlinu) aby něco vyteklo.

Sweet výška cca 55 cm, GWS cca 42 cm.

Přepínat budu brzo, jen čekám na ty žraloky ale asi nebudu moc dlouho čekat, pár dní max. Lampu ale můžu zvedat ještě asi 140 cm. Teď je 45 cm nad vrcholky.

Psicodelicii jsem musel polámat, strašně vystřelila +15cm nad ostatní..

Doufám, že to nějak ukočíruju. Siť nepřichází v úvahu, to bych se dozadu vůbec nedostal. Prostor bude slušně zaplněnej.
S těmahle bednama mam dobrý zkušenosti, nemusí se moc často zalejvat a v každym kole sem v nich měl rostliny s nadprůměrnym výnosem v danym kole. Uvidíme teď, podmisky k nim nemam a tak je zalejvám ve vaně.


Foto zleva:
1 - SAD, Psico, GWS
2 - Sweet Tai
3 - Psico aGWS
4,5 - SAD
fiste
citace:
Původní příspěvek od čepra


A jsi si jistej, že to bylo vodou? Já používám v bublákách taky pouze dešťovku a na podobný problémy si nemohu stěžovat.


No zapomněl jsem napsat, že jsem tehdy používal hnojiva General Hydroponic a v jejich složení jsem nenašel vápník, což by vylučovalo jejich použití s destilkou nebo dešťovkou..

http://grower.cz/forum/showthread.p...9235#post879235

bull
Ještě jsem zapomněl na 2 fotky:)

Žraloci jsou odolná cháska, tento dostal 5. den po hlavě deskou z dřevotřísky, regulérně ho pohřbila. Před odkrytím desky jsem čekal, že i květináč bude placatý - dopadlo to tak, že se zaštípl u děložních lístků a roste dál. Zbyly jen děložní lístky a stonek.
Teď jen doufat, aby to nebylo siamské dvojče chlapeček - holčička...



Foto 2 před pár dny
bull
Tak tu mám nějaký update, tentokrát není časoprostor nijak pokřiven, tudíž ho můžete sledovat takřka on-line :)
Začneme trochu zeširoka. V tomto jarním ne-času je velmi příjemné se někdy na chvíli zastavit, napustit si s osobou opačného pohlaví vanu, nafouknout balónky a otevřít si lahvinku dobrého rumu atd atd :) 4set wattové slunce pálí, vítr fouká do vlasů a listy se třepotají.. S použitím UV lampy Phillips Home Solaria by byla iluze opuštěného ostrova takřka dokonalá :) :)

Málem bych v tomto kole zapomněl přepnout, čas letí :) holky rostou jako z vody – takže jsem je v +-55cm přepnul na květ. Pod 400W v 35l po 2 rostlinách, byly tedy 9 dní, z toho poslední trval 26 hodin. Prostor je celkem vyplněnej, zatím ne 100x130 ale cca 90x120. Těch 90 bych chtěl zachovat, druhý rozměr do těch 130 ale radši míň..

Jediný, co budu muset překopat, jsou boční fólie. Lampu sice můžu ještě přes metr zvedat, ale nemám tam odraz. Vzadu ve výklenku budu odrážet Sonoflexem, stejně tam je objímka a boky budu muset doplnit – mám tam výřezy na odpad a vodu, takže zvednout celý to nejde. Buď koupim 1bm diamantky, nebo ji ufiknu zespod – mám ji až k podlaze…
Dnes je po 5. dnu 12/12, pomocí kolínek srovnáno na 67cm. Spodky oholeny do výšky 25cm, Psicodelicia, která se nejvíc táhne je oholená trochu míň, snad ji ty spodky trochu zpomalej.


Zálivky: 1.PH 6 EC 1.3
2.PH 6 EC 1.3
3.PH 6 EC 0.2
4.PH 6 EC 1.45 vždy cca 3l na rostlinu.

Zálivka 1,2,4 je s hnojivy, 3 je s Atazyme a s kořeňákem (tu jsem jako jedinou upravoval kyselinou, jinak s dešťovkou ok). Zálivky jsou 2x – 3x týdně. Počítám, že teď budou do 4./ 5. týdne 3x, později zase jen 2x týdně. Vychází to celkem dobře, samotný kokos by asi vysychal podobně.

Teploty Noc: 20*C +-1*C, Den: 26-28*C. Odtah na 1/3, přestavěny ofuky na květovou fázi (+1 klipsňák a jinak rozmístěný).


To je zatím asi vše, snad se mi to povede s pomocí kolínek nějak ukočírovat, jsou to kytky ze semen ve velkých nádobách, tak jsem zvědav. Žraloci jsou pořád takoví světlejší, nedostatkem rozhodně netrpí – tak jim dávám čas.


Foto 2. den květu..
bull
....................................

5. den květu

....................................
bull
cau,
tak se toho moc nezmenilo, porad to roste. Zatím jsem +- (ted už asi víc..)

GWS 85 cm
SAD: 95 cm
Sweet Tai: 100 - 105cm
Psicodelicia: 105 - 110cm

GWS a SAD budou tak do metru, dalsí 2 snad tak do 120cm.
Je to dost husty, patra jsou vytahany jako minule PP - ale zas jí bylo nejvíc. Nejak prostřihavat vrchy by byla i v růstu blbost.
Decentne jsem připalil spicky listů, jen zesvetlaly, tak jsem zalil 1x Atazyme a EC snizil zase na 1.3

Teploty Ok, svítím od 22 do 10. Tyhle vedra jsou brutal, ale furt mam UFO + 6m Sono na 2/3 vykonu :) Teplota max 29.8*C vlhkost +- 50proc. Pokud by byly vedra delsi dobu, asi bych tu ventilaci musel zkratit a dat na max. Teplota v pokoji byla 23.5*C max + otevrene okno

FOTO 10. den 12/12, poslední je z 12. 12/12 navecer - na zacatku udana vyska už je zde neaktualní.... :)

Jak sem vyresil odraz je videt na 2. fotce - jako prase :) Jeste to budu muset doresit, hlavne pravou stranu a zadni cast. Zaveseni UFA na gume mi nedovoluje to sono nejak rozumne rozprostrit tak, aby to lip odrazelo.
bull
Cao, tak rust se zastavil. Více sativoidni na 105-110 a zralok se Sadem na 95 - 100.
EC drzim do 1.5 PH 6, vychazi to na zalivku 1x za 4-5 dni. 2x sem pridal Booster od BioCanny a zda se mi, ze se to po nem celkem zahusti a nema to takovou tendenci hnat nahoru, ale taky to muze byt dokorenenim rostlin v nadobach, pred presazenim se uz celkem dusily...

Ty sativy jsou podobne jako v minulym kole PP popcorn, tak jsem zvedavej, bylo toho pekna hromada.. SAD je docela hustej a uz par dni jenom kvete.
Foto jen tak pro predstavu, dalsi az to bude zajimavejsi...

Foto 17. den
bull
Foceno 24./25. den, fotky nic moc

Teploty max/min: 31.6/21.8*C +-70% rh prakticky pořád

Prolito dešťovkou(1) a kohoutkovou(2), 2 bedny tou a 2 onou. Neprší....

PH / EC vstupu: (1) 6.1 / 0.4 (2) 6.1 / 1
PH / EC výstupu: 5.8 / 2.4 = mírně zasoleno.

Průplach 20l vodou (1) = 6 / 1.2
..---.. 40l vodou (2) = 6 / 1.65

Teče mi z kohoutku momentálně EC 0.8 někdy .85 a to je teda co říct.. Kyseliny z nějakého důvodu stačí míň než dřív, takže Ec upravený kohoutkovky = 1.. A kam mám jako dát hnojiva, nevíte?? :) EC přidaných hnojiv 0.8 je výživa tak na kořenící klony ve finálních nádobách..

nezbývá, než se modlit za déšť..
http://www.youtube.com/watch?v=MfN9GyQqM7E

To menší "zasolení" může být taky tim, že jsem to nechal více proschnout, to by taky vysvětlovalo, proč stačilo poměrně málo vody na srovnání EC v 35l nádobách.. 20l, respektive 40l na nádobu s 2ma kytkama.

Kromě tmavší zeleně listů vypadají holky ok, lampu mám celkem nízko - 25cm. Prostě to tak dorostlo, když jsem u nich pár dní nebyl a zatim jim to nevadí..

Žraloci se vytáhli a dorostli také na 110cm, takže jediní podložení budou SAD-i se 100cm. GWS jsou celkem natáhlí, ale paličky a chlupy mají největší. Strukturou růstu a větví se dost podobají CM 10 z minulého kola..
bull
Tak jsem si nachytal 500 litrů dešťovky s Ec 0.08 :)

Nejvíce zvedá Ec složka A, tudíž jsem si namíchal dopředu tuto zálivku: BCuzz Coco A 15ml/10l (poloviční dávka) + "B" 30ml/10l + PK 2.5ml/10l + BioCanna Booster 30ml/10l = EC 1.87 PH 5.8

PH bych radši na 6, ale nijak to upravovat nebudu. Kromě A složky to jsou max dávky, u PK dávka pro tento týden květu..
S kohoutkovou vodou by to bylo teoreticky 2.7 ale prakticky spíš 3.

Na kytky foukám o 106, tak snad už zítra budu moct zalejt. Zdá se mi, že těm kytkám propláchlejm na 1.2 se to moc nelíbí, tak foukám klipsňákem na povrch média, ať to dřív vyschne a můžu jim nasolit.
Na kytky s Ec výtoku 1.6 mam připravenou zálivku s totožnou hodnotou. Uvidím, jakej bude výtok, teď by měly baštit jedna radost (konec 4. týdne)
bull
Tak tu mam pár fotek před hnojením v pomalu, ale jistě končícím 28. dnu květu
Líp to vyfotit nešlo, zrovna bylo zataženo. Tak aspoň fotka žraloků, ten lepší má 105cm a je celkem mohutný. Ten vlevo je nějakej slabej, při přesazení byl pěkně košatej a teď je na tom bídně, kdyby nebyli po 2 tak už bych ho vyhodil..
Budu muset sehnat nějaký tyčky, některé větve nejsou moc pevný. Na takovou masu by to chtělo 4 silný ofuky, ale ty by ani neměly kde brát vzduch, natož aby se tam vešly. Taky ty větve sou místama dost hustý, opíraj se o sebe a když vyndavám kytky, přijdou tak o oporu.

Je to na moji koupelnu moc velké, chce to mít hodně místa a ne 60cm dveře. Ideálně nějaký větší room s více lampami a s hodně místem okolo boxu.

Vlhkost je pořád vyšší, v noci 75% a přes den 55-60%, což jde..
Teploty do 29.5 přes den a 23-24.5*C v noci.



Rozestavení koupelny muselo jít na maximum, t.j. 130 x 100 cm.

Jinak jede veškerá ventilace naplno, sono jsem ale nezkracoval.
bull
Cau, mam tu mensi update, bez diakritiky..

Začneme z te "lepsi" stranky. Tady jsou Fota GWS - Žraloků, balení pro Growshop, v 32. dnu od přepnutí.

Ten mrzák v minulym přispěvku 1. fotka vlevo, je vice indikový - ale posudte sami, detail je ten ohnutý vrchol, jinak to má jen 4 polovicni větve, navic je takový divný, někdy nafotim..

Ten velký, od malinka rozdvojený, je zase vice sativa, listy má tak napůl. Zatim se jevi velmi slušně a mohl by to být favorit kola..


Teplota, vlhkost.. Pořád stejné, jen mi na jednu noc a den pěkně stoupla teplota - generálni úklid oken, ktery byly otevřený celej den 30*C++ venku..

Na 1 měřidle je max 31.9 a na 2. hned vedle je 34.9*C. Vlhkost už nižší..

Zajmavost:
Kohoutkovka + kyselina na PH 6.2 = EC 1.15 (jen kvůli měřenííí, nepouživám)

dešťovka + 1ml/l A + 2 ml/l B + 0.5ml/l HESI PK = EC 1.04, PH 5.8 :@

Z beden teče EC 1.8 - 1.9, PH 6.15, s příští zálivkou opět proplachnu..
bull
No a teď z toho horšho soudku. 1 Sweet Tai má v půlce dospívání stále problémy se svou pohlavní identitou a ještě ke všemu k tomu přemluvil/a i 1 Psicodelicii.
Vždy úplně zmutovaná větývka, palička jako plsť a v tom pár banánků.. :(


Ustřihl jsem vždy celou větev až u kmene.. Byly to nižší nedosvícené a slabš větve. Jako vždy, i v tomhle kole po 3. týdnu květu občas naruším tmu, bez toho bych minule ani nemohl zalit. Z pořádnejch klonů se mi to ještě nestalo, tak nevim, podle mejch zkušeností by to narzšení vadit nemělo. Bylo to hodně slabé světlo, jen abych viděl kam zalívám. Ale asi jsem k tomu měl přistupovat zodpovědněji... Holt semena...

Tak doufám, že to dopadne dobře. Kdyby to nerostlo tak dlouho, snad bych to radši odstranil celý. To je taky nevýhoda velkejch kytek - odstrante 4 z 20 a ani o tom nebudete za týden vědět. Tady odstraniím 2 z 8 a můžu zapnout předřadnik na 250W. Nechám to tak, a budu se to snažit hlídat. Možná to ještě pořádně oholim a nechám jen vrcholovky..

Fotky bez popisu, myslim že chybi je SAD.. Vše tedy 32. den 12/12
bull
Tak když už jsme ten soudek načali, musíme ho dopít, a to až do dna..

Tady je 1 shnilý, Sladký Thaikonaut. Není se co divit, jeho poměrně vyvinutá kolegyně mu moc prostoru nedopřála, vražedné podmínky středoasijské džungle posledních dnů ho v jeho rozhodnutí změnit si pohlaví jen utvrdily..

Moje výmluva je prostá - v ostatních ročních obdobích se snad můžu i snažit chytit nějaké plísně nebo škůdce, v teplotách 25*C, 80% rH za tmy, to jde v květu samo..

Na kytku jsem hodil pytel, ohnul ji a u země ufik. Ostatní kytky dostaly postřik 8% peroxidem vodíku.
V bedně zbyl kořenovej systém spolu s 2. Sweet Tai, takže dostala proplach peroxidem. Pěkně to syčelo :)

Každopádně to teď musím hlídat, padlí je prevít. Vydrhnul sem celou koupelnu do zrcadlovýho lesku, Savo, Peroxid a parní pistolový čistič. Brzy zopakuji, i s tim postřikem palic.

Díky Hlavovi za jeho rychlou, ujišťující odpověď. Když sem viděl, co mi ten peroxid udělal na rukách, váhal jsem s jeho použitím :)

Edit: 3 dny předtim jsem to detailně kontroloval a utrh 1 hermící větvičku, žádný známky plísně
Madical-Strains
Ahoj,
tak ted teprv koukam kdyz to tu procitam jakou jsem zatim mel z prdele kliku ja.:D
Ja mel jen same podezreni ale nic zavratneho a tragickeho se u me v boxu asi nedelo.
Jinak drzim palce a preju minimalne stejny palice jako jsou u me !!!
At se dari.
Edit:
Mas docela o dost vyssi kytky,priste budu taky prepinat na kvet dyl.
:)
bull
Nějak jsem to zanedbal, dlouho se nic neděje, naposledy ke mně před rokem zabloudilo pár svilušek a teď tohle!

Kytky mam tak akorát na 600W, akorát že jsou pod 400W.. Rozdíl je ten, že to míň prosvítí, tudíž mam dole půl metru stonků. Teď se to tam uvolnilo, byla to opravdu džungle, tak už jsem se snad té plísně zbavil.

Je to Nepravé Padlí, neboli klasická outdoorová říjnová hniloba.. Nebýt toho peroxidu, tak je asi finito. K použití v řádu X hodin jsem měl jen Biool, kterym bych to tak akorát rozšířil všude..
bull
43. den

Padlí zastaveno, omezeno, ale fleky na listech se po použití peroxidu vždy zase objeví.. Teplota a vlhkost je 22-28*C a 45-55% takže by nějaké radikální rozšíření/napadení hrozit nemělo. Taky jsou po dvojim použití peroxidu takové vysušené listy, chvíli to zkusim bez něj.
Na některejch fotkách jsou ty fleky vidět.

Snažim se to likvidovat něčim i venku, moc to nejde, spíš to jen tak zpomaluju.

Při pohledu do koupelny mi definitivně došlo, že ze semínek to je slepá ulička, je to běs, jak jsou některé modely "nevychované". Na to, jak jsem se s nima zbytečně tak dlouho patlal, to je bída. Žralokům prej zbývá skoro 40 dní a nocí :) ale minulý týden zaútočil Velký bílý žralok někde u Austrálie, takže kdoví co je tohle za rybu..

Foto 1

GWS - 1 -ta větší, vypadala od začátku skvěle



Foto 2

GWS - 2 -bambule, popcorn, řiťkost






..Ostatní bez popisu....
Madical-Strains
Uz se taky tesim az pojedu z klonu, ze semen je to nekonecne dlouha doba.
Pristi kolo zacnu hned od maleho klonu preventivne postriky jak proti skudcum tak proti plisni.
Preju te aby se te to padli uz nevracelo,drzim moc palce!
Hlava
citace:
Původní příspěvek od EDA45
Ale faktem je ,že za 4 roky co používám Atami jsem nepřesolil a faktem je i to,že v posledním growu jsem s těmito "zaostalými" hnojkami udělal 450g pod


No nevim nekde jsi psal ze pěstuješ 5rokem IN , jelikož Tvoje přispevky se mnozi velice rychle , nebudu to hledat kde , tak bych se zeptal co jineho jsi za hnojiva ješte vyzkoušel že tak suveréně tvrdiš že Atami / Bcuzz je best ???
Zkoušel jsi vůbec něco jiného než tohle ??

citace:
Původní příspěvek od WAMParjan
tak to je tvuj osobní špatnej nazor a dál ti ho rozvracet nebudu :D obecně taky pišete kupy kravin až se mi to všechno nechce ani vypichovat a komentovat . .


asi tak , guerilla to naspal jasně ..

citace:
Původní příspěvek od guerilla
Jdu cestou nejmenšího odporu, víc s tebou už diskutovat (z tvé strany to diskuze ani není) nebudu.

Howgh



Jinak kdo to tady radil střikat to padlí mlíkem ???? OMFFFG , Mlíko do palic ??? :eek:
EDA45
1.
Kraviny píše Wamp,jelikož tvrdí,že Atami je předražená špinavá voda..a srovnává z Atami z hlediska ceny Metrop..?? :teef:
Kdo má 5 obecných tříd,nebo si někde vypůjčí kalkulačku(to pak může být úplný analfabet..;) )snadno si zpočítá,že kupříkladu Metrop je cca o 40% dražší..
2. Nikdy a nikde jsem netvrdil,že Atami jsou best..nebo že Metrop je špatnej..nevim kam na to chodíš..
Ale tvrdil jsem a tvrdím,že Atami jsou příznivou cenu..a to jsou
3.Vyzkoušel jsem Plagron,Biobizz a poté přešel na doporučení kamaráda na Atami,osvědčily se mi a jsem u nich dodnes..něco proti..??

Nějaké další dotazy,postřehy "k věci"..??

4.Už před časem jsi napsal,že sem tu za 3/4 roku sežral všechnu moudrost..,sem hold nenažranej..;),estli tě sere,že se něčí příspěvky(jen příspěvky..?? ;) ) množí,tak mu omez počet příspěvků za týden nebo co..
Něco už vymyslíš..


bull

1. Mléko - http://www.konoptikum.cz/articles/2...io_jako_bio.php - ve 3/4 stránky, pišou tu jako postřik, nejspiš na začátku. No, jednou mi v létě praskla v autě krabice s mlikem, a ještě pár let potom se mě lidi ptali, jestli nemám někde chcíplou kočku :) Smrdi to jak zdechlina, možná hůř...

Na palice v 40. dnu, nejspiš s 2ma druhy plísně, se mi to zdá jako hasit oheň benzinem. Možná bych to padlí zabil, ale měl bych šišky nacucaný mlíkem :D

Asi to vyzkoušim, až mi definitivně jebne :)

2. Postřik roztokem Jedlé sody http://gardening.about.com/od/garde...wderyMildew.htm

Co dodat, vysoké PH vody zabiíje plíseň. Možná ano, opět ALE ve 40. dnu, když už 1 hermouš vyletěl ven, je použití celkem sporné.. Voda v palicích..

Odkazy mi ochotně vyhledal V. Butch

V pokročilym stádiu padlí, na rajčatech, se to po postřiku vodou s jedlou sodou (Ph 9.5) a na pár kusech i mlékem, jen rychleji šířilo.

Hledal jsem info, ale konopí, a obzvlášť jeho plné květy, jsou myslim si celkem specifické.. Na každé rostlině to padlí vypadá jinak


S těmi hnojivy za to můžu i já, vyzval jsem, ať mi lidi píšou hnojiva a jak jsou s nima spokojený. Pár lidí sem napsalo svoje oblíbené hnojivo a pak se o to mezi sebou pohádali :) Po těch AH v mých rukách, jsem si mohl koupit cokoli a byl bych spokojenej. Mam Bcuzz Coco, Hesi Coco/hydro PK a Cannaboost. Používám doporučené koncentrace, míchám dohromady a OK, jsem s tim spokojenej. Uvidíme jaká bude chuť, ale doufám že lepší, než se samotnou 3složkou AH, kdy jsem to vždy přesolil..


Takže jsem před 10ti dny přišel po 4 dnech do koupelny, 1 Sweet tai ve směru nejsilnějšiho ofuku měla: padlí na listech, plíseň šedou v palicích a zespada gule :d
Nic bez OL x týdnů jsem neměl, takže jsem použil slabší peroxid, po kterym to z 80% zmizelo. Po cca 4 dnech se to začalo pozvolna vracet, tudíž jsem to znova vzal peroxidem a vydezinfikoval box+ ofuky + koupelnu pod strop - vše. Po dalších 6 dnech se to pomalu vracelo znova, tak jsem to vzal zase - to bylo předevčírem. Zdravých listů zbylo víc než 2/3, palice jedou a holky pijou jako duhy. Periodu jsem zkrátil na 10/14, sklidim to o něco dřív, hned jak to dojede. Bojim se, že se to zase rozjede

Kvůli tomu hnití palic jsem se jako fakt bál používat jakékoli chem. preparáty, jistě znáte z OUTu, co je tahle plíseň/hniloba palic za svinstvo.
Bud rot stop bych sehnal za 4 dny od zjištění tohoto stavu rostlin..
Takže ve 2/3 květu jsem pro ten Peroxid, ten zabije vše..
Palice po jeho aplikaci dost povyrostou - nárazově za 1 noc. Listy jsou tak 3 dny po aplikaci suché a šustí, za 4-6 dní jsou zase normální.

Vyprdnul jsem se na prevenci a podcenil léto.

Svitim v noci, a když kytky vytahnu z koupelny a svitim tam žárovkou, nic tam neni vidět. Dopoledne je taky šero, západní strana.. Radši k nim moc nechodim, abych zbytečně nekontaminoval..
Tak sem to tu trochu doplnil, Fotky jsou starší, pár dní.

Něco tam ale bude :)
Na sklizeň snad bude foťák

FOTO 1 - VLEVO: Pravé padlí, VPRAVO: Nepravé

dále od nejhorších příznaků po už možná jen popálení peroxidem, tím si jistej nejsem, ale jelikož se to rozrůstalo, zřejmě padlí v ranné fázi
Hlava
citace:
Původní příspěvek od EDA45

2. Nikdy a nikde jsem netvrdil,že Atami jsou best..nebo že Metrop je špatnej..nevim kam na to chodíš..



Ano máš pravdu nikdy si to netvrdil a my všichni jsme blbý a uplně slepý asi ....stači se podivat zpatky 3strany ...Howk



citace:
Původní příspěvek od EDA45
U Atami je to právě všechno v jedný složce,N,P,K + mikroprvky,všechno v jednom,v tom mi právě přijdou strašně jednoduchý a praktický,i finančně úsporný..


citace:
Původní příspěvek od EDA45
Prostě jednoduchost,na kterou jsem si tak nějak zvykl...


citace:
Původní příspěvek od EDA45
a mimochodem 1l PK stzojí u Atami 230 Kč,to je opět bezkonkurenční.. ;)



citace:
Původní příspěvek od EDA45

edit : Toto není dogmatvrzení,že Atami je nejlepší,je to jen porovnání s tím,co se tu píše...


citace:
Původní příspěvek od EDA45

Atami,což jsou dost zředěný hnojky,a kytky to obdivuhodně vstřebávají a prospívají.. ;)


a jinak
citace:
Původní příspěvek od bull
... téma HNOJIVO bych uzavřel.
bull
Já stejně jedu řadu COCO A+B, kterou maj skoro všichni výrobci stejnou, stojí skoro stejně a jen se někde v čínský továrně stáčí do různých obalů :D
V EU se na to pak nalepí etikata, to už je made in, a plácne cenovka 8e :)

Stejně jde o kvalitní flush, z okolí mam velmi pozitivní ohlasy i na ty vypláchnutý a spálený modely.

Jsem s hnojivama spokojenej a co jsem ušetřil na základu, jsem nechal v boosteru od Biocanny 0.5l :)

Ponaučení: řešim půl roku hnojiva a pak mi to málem shnije
EDA45
Nikdy jsem netvrdil,že jsou best..ale že jsou levný a já s nima spokojenej..Mám takovou zkušenost a tvuj názor na to je mi UKRADENEJ..zkus to pochopit..
Nevim,proč to tu znova přepisuješ,nic z toho nepotvrzuje,co tvrdíš ty..Můžeš to kroutit jak chceš a jak dlouho chceš,když tě to tak baví a máš to zapotřebí.. :teef:
Najdi si jinou,reálnou hůl nebo psa a mě nech pěstovat,s ostatníma diskutovat a nevytvářej pořád nějakou imaginární mlhu..kolem EDY..
Už to nudí..

a jinak..

Téma hnojivo bull uzavřel,to máš pravdu..
Tys ho tu znova otevřel,to mam zas pravdu já,tak tenhle tvuj odkaz je stejně nesmyslnej,jako ty ostatní..
Nikde tam EDA netvrdí,že Atami je best,ale že je levné(v případě PK 13/14 cenově bezkonkurenční,najdi mi levnější) a je s ním spokojenej..A tak to je a zatím zůstává.. ;)

Blbý a slepý..všichni říkáš..hmm..no až tak černý to doufám nebude..;)


to bull : Sorry kámo,jen se tu bráním,čemu musím..EDA
bull
Aspoň tu nebudou tolik na očích ty fotky plesnivýho hermouše a listy s Padlím :)

Nafotil bych to lépe, ale nechci to tahat po bytě a když svítim v noci, mobilem se to za šera nebo při svitu lampičky fotit nedá, zpod HPS zase nejdou rozeznávat barvy..

Už sem to 3 dny neviděl, jsem nesvuj, i když vše klape..
zahradníček
citace:
Původní příspěvek od bull
Aspoň tu nebudou tolik na očích ty fotky plesnivýho hermouše a listy s Padlím :)

Nafotil bych to lépe, ale nechci to tahat po bytě a když svítim v noci, mobilem se to za šera nebo při svitu lampičky fotit nedá, zpod HPS zase nejdou rozeznávat barvy..

Už sem to 3 dny neviděl, jsem nesvuj, i když vše klape..


pokud máš trochu lepší foťák, tak si stačí srovnat vyvážení bílé a můžeš sypat fotky i zpod hps..
bull
No další detaily palic s bleskem klidně, ale barvu listů a fleků to neumí.. A celky už vůbec ne.. S tim sem se nadřel i na růstu, 3 lampičky, lustr + blesk a z několika set fotek jsou tu 4...Rozmazaný/neostrý/přesvícený, tmavý atd

Jinak mám trochu lepši mobil, a bez Vyvážení bílé tam neni vidět vůbec nic :) Skoro vše, co je tady je mobilem..

Ty fleky od plísně - výběr z cca 50ti fotek. Tvary to umí, ale na fotce je místo zelenýho listu se žlutými a hnědými fleky poze svítící obrys na tmavym pozadí..

Průměrným kompaktem by to šlo pěkně nafotit venku, mimo přímý sluneční svit. V pološeru to nezvládne si myslim skoro nic, těch 10 odstínů zelený a dalších x odstínů žlutý s hnědou.
Něterý foto ujde, ale zas to na něm vypadá zdravě, hlavně sem se snažil likvidovat plísně a fotky vypadaj jak z 1. generace foťáku v telefonu...

Nafotim něco telefonem o víkendu, ted u toho budu do kosy pořád, takže to, že to roznosim všude (spory plísně) a omatlám rukama už nebude tolik vadit.


Foťák budu mít pučenej před kosou, 4 měsíční neteř je prý důležitější.. :)

Taky neni špatné, pokud máte reg. předřadník, stáhnout to na 250W při foceni.. Ale pokud jste hlava děravá jako já, nesmíte ho zapomenout dát zase naplno :)
bull
50. DEN KVĚTU PŘED ROZEDNĚNÍM

Fotky za moc nestojej, ale něco na nich vidět bude. Na fotkách jsou palice světlejší, ve skutečnosti jsou tmavší, ale evidentně jim chybí ještě nějaký čásek..

Fleky na listech jsou už teď různé, padlí tam může být v minimální míře, jinak jsem tomu minule naložil PKáčkem, peroxid se na nich semtam podepsal, trochu připálené od suchého vzduchu a lampy a v neposlední řadě teď hodně proschly.

Fotky jsou tak, jak to leželo, z každé kytky jsem utrhl asi 4 nejhorší listy + uštípl nějakou čepelku

Celkem pěkně to voní, kromě Žraloků.. Nevim co z nich bude, asi karbanátky :D

Prolil sem to dešťovkou PH 6.9 EC 0.04, výtok neměřil. Je to 5. den na periodě 10/14, rád bych sklízel 3. 8. (podle lunárního kalendáře) ale to je asi brzo a ještě to nebude. Po tý plísni se snažím co nejdřív dozrát..

Ve skutečnosti je to tmavší, další fotky až foťákem cca 4 dny.
bull
PSICODELICIA


Největší objem, palice zatím menší a ne tak tvrdé.

Obě rostliny podobné, nejvíc hladové a žíznivé.












BARVA PESTÍKŮ U VŠECH KYTEK NAŽIVO ODPOVÍDÁ TÉTO FOTCE..
bull
SWEET AFGHANI DELICIOUS S1

Asi favorit kola, také 2 kompaktní podobné rostliny, palice tvrdé, těžké, vcelku velké a vonící Afghánem.

Spotřebuje toho alespoň o 1/3 méně než předchozí Psico.....


bull
ŽRALOK (GROWSHOP SEEDS)
















Tohle se mi nechce ani komentovat, vrcholovka pravého žraloka. To dole je jedna z 5ti bočních větví.

Kdybych to tak neměl po 2 v 1.. :(

Semena holt nejsou vitální klony, tam by v těchto nádobách problém nebyl.













Vrcholovka druhého, že by to byl Mečoun ?? :D



Nejradši bych toho mutanta na 1. fotce ostříhal, ale bojim, se, že by to potom nevysychalo - podobně jako ...........

bull
SWEET TAI

....... podobně jako tady. Nevypije a ani nemůže - v půlce bedny je mrtvej kořenovej systém. Minule jsem ji odhrabal až skoro ke kořenům, ty mrtvé z kraje odstranil, ale stejně tam je pořád cca 25l média...
Obrysově má ale pěkné palice..
bull
Tak to je konec, vážení přátelé..

Za poslední 4 týdny šly teploty z extrému do extrému, 20 - 25, potom 26 - 31, pak zase 20 - 25 a ted zase 26,5*C přes "noc", to samé vlhkost, momentálně 75% rH.


No, Padlí i Plíseň šedá jsou zpět, postupuje to rychle.. 3 spodní paličky plesnivé, napadení většiny listů padlím.
Takže včera před východem slunce orvány listy, pokropeno peroxidem a momentálně mají za sebou již tedy 36 hodin tmy...

Trichomy jsou cca z 10% mléčné, jinak čiré. Pestíky vesměs hnědé.
46 dní 12/12, 5 dní 10/14 a teď bude tma, dokud to půjde..
EDA45
citace:
Původní příspěvek od EDA45
Nikdy jsem netvrdil,že jsou best..ale že jsou levný a já s nima spokojenej..Mám takovou zkušenost a tvuj názor na to je mi UKRADENEJ..zkus to pochopit..
Nevim,proč to tu znova přepisuješ,nic z toho nepotvrzuje,co tvrdíš ty..Můžeš to kroutit jak chceš a jak dlouho chceš,když tě to tak baví a máš to zapotřebí.. :teef:
Najdi si jinou,reálnou hůl nebo psa a mě nech pěstovat,s ostatníma diskutovat a nevytvářej pořád nějakou imaginární mlhu..kolem EDY..
Už to nudí..

a jinak..

Téma hnojivo bull uzavřel,to máš pravdu..
Tys ho tu znova otevřel,to mam zas pravdu já,tak tenhle tvuj odkaz je stejně nesmyslnej,jako ty ostatní..
Nikde tam EDA netvrdí,že Atami je best,ale že je levné(v případě PK 13/14 cenově bezkonkurenční,najdi mi levnější) a je s ním spokojenej..A tak to je a zatím zůstává.. ;)

Blbý a slepý..všichni říkáš..hmm..no až tak černý to doufám nebude..;)


to bull : Sorry kámo,jen se tu bráním,čemu musím..EDA


Tak červená karma za toto..??
Bez podpisu..? Z extra velkou silou..,no kdo by to tak mohl být...;)
Úsměvné :teef:
Jen si posluž,karmuj ,co ti síly stačí,pane anonym..:p: :rip:

to bull : Ty GWS vypadají trochu tragicky,ale na fotce ne zas úplná katastrofa..no jo,no,původ genetiky kdesi ve Španělsku..,kdo ví z čeho..
Třeba ty mý z Greenhouse seeds budou stejný..;
bull
Hnojiva :*)
Kdyby radši do nich za ty prachy vymysleli něco proti plísním a škůdcům..

Žraloci jsou strašný a v Growshopu asi moc dobře vědí, proč už ho vůbec neinzerujou :D

Takhle to vypadá visící, spící, po střední manikůře - ještě se to bude muset dostřihnout...

Bylo na tom vidět, jak by to ještě bobtnalo...
viz dále...

Některé spodky jsou zřejmě oprcané, ale to bude zanedbatelný množství, jinak jsem nic nikde nenašel - ani plísně..

46 DNÍ 12/12 + 5 DNÍ 10/14 + 2.5 DNŮ 0/24 = CELK. 53.5 DNŮ KVĚTU
bull
SAD

S psicodelicií si to rozdá o 1. místo na váze, je to tvrdý, ale prostě tomu tak tejden chybí....
bull
ŽRALOK OKOUNOVITÝ

Navzdory vzhledu, nejspíš mutaci a malýmu růstu i květu, měl vyvinutý podobný kořenový systém jako kolega a jako ostatní rostliny.

U kořenů se zastavím, bedny nebyly zdaleka tak prorostlé, jak bych si představoval, kořeny vesměs hnědé. Přikládám to té plísni, jak jsem pořád psal - všechny holky baštily..
EC výtoku po sklizení rostlin bylo 0.3 Pouze u Sweet tai bylo 0.6 To je ta, která zůstala v bedně sama s plesnivými kořeny.. Nepila.
















ŽRALOK MEČOUNOVITÝ


'Chybí jim min. 14 dní, tady jsem krásně viděl, jak by to ještě bobtnalo, kromě vršku by to byly soudečky.. :) :(
bull
PSICODELICIA


Ta mě tedy při manikůře naprosto odrovnala - takto totiž voní přesně lesní jahody, i s těmi "dřevitými" semínky jako "ocas" chuti..
bull
SWEET TAI


Sestřenice hermafrodita, statečně bojovala. Nemá tolik větví, zato pěkné palice.. Tvrdé a těžké..

To hodnocení berte v rámci tohoto kola!

Kořeny jsem zatim neviděl, byla celá ohnutá a držela přivázaná k topení :)
bull
Tipovačka asi nemá cenu, pokud to nezačne ještě plesnivět nebo nezjistim, že to je více oprcaný, tak to asi zřejmě nebude ještě nic moc, a čistit ani vážit to třeba nebudu..

Nevim, jestli to bude ke kouření, žádná dobrota to asi nebude. Ale mastička z toho přinejhorším bude dobrá! :)
Madical-Strains
Proti padli si udelal co si moch ,velka skoda zes to nemoch nechat jeste trochu dozrat :(
ale palky jsou nadherny :).....ode mas velky K+++
bull
Tak kytky pořád visej, nevypadá to ale úplně zle. Stonky gumovy, listy pryč a palice už se dají drolit. Nejvyšší čas to někde "přivřít" :)

Hlavní ložisko plísní bylo zřejmě mezi fólií a obkladama v koupelně. Lepil jsem to oboustrannou páskou, odlepení znamenal konec fólie a tak sem to tam čistil jen tam, kam jsem se dostal.
Příště už nikdy podobný drahý kraviny používat nebudu, v koupelně beztak končim a radši si vymaluju stěny po každym kole Latexem.. :)

EDIT: nechávám to vlhnout, zapnu větrák, očistim a zvážim do týdne + fotky
bull
Tak jsem očistil a zvážil oba SADy a Žraloka-mečouna. SADy jsou celkem dozrálý, mělo to cenu stříhat a vážej 80g + spodky, Žraloci zdaleka nejsou, voněj, chutnaj ale nefungujou.. Odhadem necelejch 70 g, tak do mastičky.
Slušný paldy jsou jen v cca horní půlce palic, jinak jsou vespod řidký a nezralý.. ani to nejde čistit. Oprcanej je jen tan malej žralok, cca 10 semen na povrchu
2x Psico a 1 Sweet tai jsem ještě nečistil, neni nálada ani čas.
Odhaduju to na 220g hulitelnýho matroše + Žraloci a spodky. Škoda, že to nevydrželo ještě pár dní, ještě to mělo kynout a zrát. Nicméně u SADu je chuť skoro rozvinutá, samozřejmě to nechám co nejdéle. Nakonec to nedopadlo zas tak špatně. Až to dočistim, proberu fotky.

Edit: Sweet tai 49g + spodky, takže celkovej odhad byl asi trochu nadhodnocenej, zatim teda 80+49= 129g. 2 Psico zbývaj zvážit, vypadají jako SADy, větší paldy ale řidší..
ST měla 2 spodní palice uplně oprcaný, další 3 zralý semena jsem našel ve vršcích.
bull
Čau, trošku se to protáhlo, víkend byl náročnější :)
Psicodelicie vážily 86g + spodky, takže mi to skoro vyšlo.. + 2x SAD 80g + 1x Sweet tai 49g = celkem 215g hulitelnýho matroše - poctivě jsme testovali :D Váženo tradičně sušší, než mám rád - což je ta nejvyšší vlhkost, při které to jde s trochou snahy drolit bez drtičky.

+GWS, ten nepočítám, protože mu chybělo skoro 20 dní. Chuťovka z vršků, před spaním.. Navíc mám spoustu spodků do mastičky, hašiš z toho nepůjde (neni to zralý).
Nakonec to tak nějak dopadlo, vyloženě zklamanej nejsem, taky jsem to moh v 40. dnu celý vyhodit... Kdybych to ještě doklepal, byla by to slušná sklizeň, ale díky vysoký vlhkosti by to bylo stejně listnatější.
No ten týden 10 dní tomu chyběl, ale stejně teď nemůžu tolik hulit a zanedlouho započnou venkovní žně :D Takže stejně asi ještě něco půjde do masti, uvidim. Fotky ještě dodám.

Koupelna dostala přímý zásah granátem, takže už se zase hodí jen ke svýmu původnímu účelu :) Jen ofuk a odtah to přežil, lepší než ručník :D


Foto: Sweet tai
bull
Tak se nakonec z toho sativovějšího žraloka vyklubal vcelku dobrej modýlek, nezávislej zdroj dokonce mluvil o tom, že je nejlepší z tohoto kola.
Nebejt těch veder, tak by to dopadlo podle představ, ale na to jak to vypadalo, když to ve 2/3 květu plesnivělo a hermilo to dopadlo parádně, dobrej out s in vrškama :)

Zase se budu věnovat jiným projektům, tohle bylo takový provizorium, který by mohlo zůstat navěky :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma