Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Kuřárna

Stránky: 1 [2] 
Co si myslíš o rastafariánství? - Klikni zde pro originální téma
Pan Ker
*
ja sem nerekl ze maj mit rastamani stejny nazory jeko ja. v zadnym pripade nejsem rastaman ani s jejich myslenkou nesouhlasim (nenavidim vsechna nabozenstvi stejen)
jen mi prijde ftipny kdyz buzeranti poskakujou na pecky vod capletona sizzli nebo TOK. hele videl sem na vlsatni oci docela dost dancehallovej interpretu (TOK 2krat, red rat, Spragga Benz, Buccaneer). ale nikdy sem na to nevidel parit buziky.
JAHmaican
na Jamaice půl srdce mám!!!
a na jamaice v Žizníkově bych vydržel mooooc dlouho, takováhle pohoda se jen tak nezažije...
Mad Lion: to bych teda rád věděl, jak poznáš buzika mezi několika tisícemi dalších lidí...když mají všichni usměv na tváři, všichni tancujou stejně a všichni se i chovají stejně..???!!!??!!
clovek co macha vlajkou z duhou (znamy to simbol homosexualu) patrne nebude heterosexual.
jojo. clash stal za hovno. jeko vlastne vsechny clashe v cechach. pruser je ze tady lidi dancehall skoro nezajima. pred podiem stala fura divnejch hipiku kery nechtej a ani neumej pobrat dancehall. tady aby se clovek bal pustit polovinu pisnicek jen proto aby se hipici neurazili. este ze scareface a andel tenhle strach nemaj a pustej poradny pecky.
ale jednou to prijde, lidi zacnou chodit i na dancehall. zase uvidim stovky zapalovacu a zapalenejch spreju pri peckach jako chichiman.
nonic, gdyby to naaaaaahodou nekoho zajimalo, tak sem ted prinesl domu 60giga dancehallu vse jenom klipy, styngy ruznejch rocniku atd. vod neceho by se dali udelat i kopie.........
Pan Ker
*
ne ja to nikomu nenutim, de spis vo to ze kdyzuz tady nakej dancehallovej clash je, neni dostatecny mnozstvi lidi co by to ocenili. asi by bylo lepsi raga akce a dancehall akce od sebe separovat. vpodstate si myslim ze nemaj stejny publikum. ale tady se bohuzel tyhle veci delaj na jedny hromade, v tom bude asi problem.
nic proti lidem co poslouchaj raga nemam, jen to neni vhodny obecenstvo pro dancehall clash.
xenofob a homofob mam v podpisu protoze je mi to casto podsunvano. a proto ze mezi rasama a sexualnima orientacema vidim rozdil.
Kelly
Rastafariánství je dobrý až na nějáký věci co nepodporuju a to je například že stoupenec rastafariánství si nesmí nechat st těla.Takhle to zní divně ale vemte si takovýho Boba Marleyho.Ten kdyby tohle nedodržel tak tu mohl ještě dlouho bejt a dál šířit svou víru a dodávat lidem sílu a jen proto že podle přikázání to nesmí tak odešel.To je jedna z věcí co nemám ráda na téhle víře jinak mám pár přátel kteří vyznávají rastafariánství a beru to
Fidjuice
Jste divný všichni.Rastafari makonen alias haile selaisia je ta prioritní záležitost.Ras: znamená princ a on byl tafari makonen
stejne mi ta vlajka na takovy akci neprijde normalni. z repraku rve Capleton....... tolerantni parej........ prijde mi to divny. vic divny nez kdyz vidis hrat T.O.K. chichimana a stovky lidi drzej nad hlavama zapalovace.
Masai_Mara
me prijde divny, když Sisla a Capleton křičí spalte bělochy a bílej Mad lion vytahuje zapíka :-)))
Masai_Mara
..mm, to by mluvil jinak, je to jen prostě "nezařazená" běloba
osobne sem nebyl ani na Capletonovi ani na Sizzlovi nic mene v situaci kerou sem popisoval Capleton hral. na muj vkus sou oba az moc nabozensky posahany. t.o.k. sem nekolikrat videl. nejsem rastaman ani neuznavam jejich hodnoty, mam rad jamajskou diskosku, mam rad dancehall. skoro vsichni interpreti maji alejspon jednu pecku proti buzikum, tak trochu to patri k jamajskymu folkloru. proto mi proste pride divny kdyz buzici parej na takovou muziku.

jenatak mimochodem to vi tady tvrdite ze ste rastamani, slucujete se z nazory znamejch rastamanu. to vam by melo vadit ze mezi rasatamny sou lidi jako frajeri z Bobo Shanti. to sou rastamani co rikaji spalit teply a bili. ani ne tak dancehall interpreti jako echt rastamani sou rasisti. vono uz to nabozenstvi samo osobe je docela postaveny kdyz uz ne na nenavisti k bilejm tak aspon na vycitani bilejm co ze to chudakum negrum udelali.
ja jen poukazal na pro me zvlastni vec kerou sem videl. docela se u toho pobavilo i par lidi co ten vecer hrali. tot vse, ironicky narazky nejsou myslaim nutny, ne? tohle je vymena nazoru.
Rasta Dawg
citace:
Původní příspěvek od Pan Ker


Upozorňuju, aby jste při posuzování Rastafari nevycházeli z toho co říká Rasta Dawg, ale z textů reggae písní a z toho jací lidé to jsou. Víkend jsem strávil na Jamajce v Žízníkově u ČL a větší pohodu jsem dlouho nezažil. (4 Rasta Dawg:Neviděl jsem, že by někomu vadili běloši nebo černoši, gayové prostě nikdo nikomu. K zbytku tvého příspěvku se nevyjadřuju raději vůbec).

PS:Nebuďte hlavně kritičtí a mějte svůj zidealizovaný a klidně i vysněný názor... Maybe one day we'll come together in the Zion!!!

PEACE


No jak myslíš... Já ti nic vymlouvat nebudu... Jen asi toto - texty reggae písní jsou spíš o tom, jak by to mělo v ideálním případě být, než o tom, jak je to v reálným životě. Texty reggae jsou jedny z nejvěrnějších pravdě co znám, ale to neznamená, že jsou přesný odraz reality. Máš snad pocit že když posloucháš texty třeba country, tak že přesně vypovídaj o tom, jak to tam tenkrát chodilo? Myslíš že všichni rappeři vycházejí ze svých reálných zkušeností a ctí pravdu v nepřikrášlený podobě? Co třeba pop? Kdokoli by ho poslouchal a věřil, že texty jsou pravý odraz reality, musel by mít pocit, že na světě je jenom hezky a všude se jen paří... Písničky jsou jedna věc, každodenní realita věc jiná....


Mimochodem, jak už bylo řečeno, v ČR Rastamani nejsou. Jsou zde jen lidi kteří s Rasta sympatizují, lidi kteří se o něj zajímají, lidi kteří žijí podle pravidel Rastafari a lidi kteří si na Rastamany hrají... Povětšinou jsou to spíš takový hipíci orientovaný spíš na reggae a Jamajku, než na rock a U.S.A. Bylo by hezký, kdyby u nás žili Rastas, ale realita to prostě není...

Co se toho rasismu a homofobie týče, já to nemyslel tak, že tě Rasta zmlátí jen co tě uvidí, protože seš bílej nebo teplej. Jde o to, že je běloši v historii mnohokrát podvedli a následky toho co jim provedli trvají dodnes a nikde žádná snaha to nějak napravit. Je pochopitelný že se k nám budou chovat ostražitě (aspoň v jistých oblastech) a že pro ně budem především ti, co můžou za jejich momentální situaci. S tím prostě nic nenaděláš a musíš se s tím smířit. Jediný co můžeš dělat je, jít příkladem že nejsou všichni bílí šmejdi a doufat že nám jednou odpustí všechny ty křivdy který jsme jim napáchali. Někteří to možná již dávno udělali, ale stejně bych řekl že mezi Rastamany bude většina spíš "ze starý školy"... Nevím jak to s rasismem a homofobií vypadá na Jamajce dnes, ale v dobách průkopníků Rastafari a reggae bys jako teplej běloch mezi Rastamany zrovna nezapadl...

Nesnažím se tu nějak zbytečně očerňovat Rastafari, nevidím ho ani bílý, ani černý, snažím se ho vidět trochu reálně a logicky. Jestli chceš mít představu že Rastamani jsou vlastně jen dredatý hipíci, co jen hulej, zpívaj reggae a čas od času žařvou " Praise de most I Jah Rastafari, Haile I Selassie I...", tak já ti v tom bránit nebudu, ale prosím nepodouvej svůj názor ostatním, páč ani pak nepodáváš skutečný obraz Rastafari... Jenže jakej to má smysl ti tu psát o Rastafari, když ty už svou představu máš a jinej úhel pohledu automaticky odmítáš...


P.S: Mimochodem co se týče spolupráce Capletona s Gentlemanem, vůbec mě to nepřekvapuje... Hudba je universální jazyk a když muzikanti hrají nevidí barvy - slyší jen duši spoluhráče... Praise Jah music...
Pan Ker
*
pan ker: předně, bílá rasa nepovažovala černochy jako rovnocenný, za kolonialismu byly tisíce černochů odvážených z afriky do kolonií a bylo s nima jednáno jako se zbožím...zajímalo by mě, jak by se ti líbilo, kdyby si tě někdo na trhu koupil, přikoval ti na krk řetěz a odved tě pracovat do dolů, kde bys dřel dvacet hodin denně bez naděje na zahlídnutí slunečního světla?

rasta.dawg: zase nemůžeš soudit, jestli tady rastové jsou nebo ne
Pan Ker
*
Rasta Dawg
Pan Ker: Všechno hrozně zjednodušuješ... Definici pravýho Rastamana si jen tak z prstu nevycucám, ale pokusím se ti popsat Rastafari samotné. Rasta má dvě roviny, ani jedna z nich sama o sobě není Rastafari, to teprv až jejich spojení dělá Rastafari tím čím je. První rovina je náboženská, z ní pochází posvátná hora Zion, oddanost Haile Selassiemu, dodržování různých starozákonních tradic a přikázání, I-tal jídla, Etiopie jako svatá země a pokuřování posvátné bylinky. Ta druhá je "repatriační", tu má na svědomí pan Marcus Mosiah Garvey a ze které pochází právě ta touha vrátit se do Afriky a žít tam už navždy, touha žít podle svých kořenů (Afrických kořenů), svou kulturou a pokud možno bez bílejch. Říká ti něco heslo "Africa for the Africans...At Home and Abroad!" ? Kde se tam mluví o bílejch v Africe? Nikde! Například toto je velice rasistický heslo a slyšel jsem ho snad od každýho Rastamana, ať už zpěváka nebo někoho z Elders...

Proč si myslím, že u nás není jedinej Rastaman? Protože jako běloch můžeš přijmout první rovinu, ale tu druhou "repatriační" můžeš tak akorát podporovat, můžeš s ní sympatizovat, ale nikdy ji nebudeš moct přijmout jako vlastní. Rastafari učí, že člověk by si měl vážit svých kořenů a nepřejímat cizí... I kdyby jsi tuto druhou rovinu přijal jako vlastní, budeš tím dělat prakticky opak toho co učí... Ano, mohl bys přijmout první rovinu a místo druhé vzhlížet ke svým kořenům (dle mě nejschůdnější cesta), ale ani to pak už není Rastafari, protože už tomu chybí velice podstatná část, ze který celý Rastafari vlastně vzešlo... Věřím, že mohou být a jsou bílí sympatizanti Rastafari, žijící podle jeho pravidel a jsou přijati i "černou" Rasta komunitou. Nevěřím ale v bílého Rastamana křičícího "Já jsem Rasta a patřím do své země, do Afriky!", neříkám že takový lidi nejsou, ale osobně je nepovažuji za Rastamany... Asi tak...

K tý černo-bílý nenávisti, snad jsem nikde nenapsal že nás Rastamani, nebo černoši nenávidí... Pokud ano, tak se za to omlouvám. Neměl jsem na mysli nenávist jako takovou. Spíš bych to nazval nedůvěra... Nejednou jsme je v historii podvedli a to většinou v době kdy nám začali trochu důvěřovat, ať už v otroctví, nebo i po jeho zrušení. Museli by bejt fakt naivní blázni, kdyby nám po tom všem furt věřili... Jde o to, že nám můžou odpustit, ale nikdy nezapomenou, takže kdykoli budou s někým jednat, tak to budou mít pořád na mysli... A je to tak jedině správně...

Heslo One Love? Budou ti stačit Bobova slova, nebo snad nebyl "správnej" Rastaman?

Bob: Jo. Víš, nemám rád papeže, nemám rád jedinýho z nich. Chápeš? Je to tak. Protože on sem přijde a řekne: „Žij v míru, žij tak a takhle.“ . Žij takhle v jeho druhu společnosti! Víš? Musíš souhlasit s mírem, kterej ti diktuje. Ne. Žádnej papež. Bez papeže budeme teprve žít v míru! Chápeš, bez papeže a budeme mít mír. Protože on přináší poselství Antichrista a vykládá lidem všechny ty nesmysli, chápeš? A někdo s nima spolupracuje. Papež Pavel poradil Mussolinimu, aby napadl Etiopii. Etiopie má nejstarší formu křesťanství. Až nastane soudný den, tak Řím padne. Víš? Řím není nic. Proto říkáme, že až papež umře…tak to nejlepší, co se může stát je, že další dva papežové umřou hned druhý den. (smích) Pravda pravdoucí. To je jedna z nejhezčích věcí, která se může stát, víš. Rastamani na Jamajce se každý den modlí za papežovu smrt, víš. Oni jsou ti, kteří se MODLÍ, aby papež umřel. Když jednoho dne uvidíš papeže s infarktem, představ si tu radost na Jamajce. Budeme z toho mít radost. Budeme šťastní! Ale on je nebezpečný. Víš? Blázní lidi. Je nebezpečnej.



Přijde ti tohle jako One Love? Rasta je mnohem militantnější, než si kde kdo myslí, doporučuju všem přečíst si knížku "Rasta Visions", sepsanou Rastafari Elders a v mnohém tě vyvede z omylu... Tuhle knížku bych považoval za základní kámen při studiu Rastafari... Najdeš ji třeba tady - http://www.rasta-revolution.de/index1.php Přeji příjemné čtení, plné překvapení...


A jen dotaz - "několik století"? Zdá se to hrozně dávno, co? Opak je pravdou... Dej vědět kdy bylo zrušeno otroctví, že už je těch století "několik"...


Tvůj rasistický homofob... ;)
Pan Ker
*
2pan ker>100% support vidim to stejne :punk:
Rasta Dawg
Svý sáhodlouhý příspěvky píšu především proto, že mám k tématu co říct a snažím se vám to vysvětlit co nejpochopitelněji... Zdaleka nevím o Rastafari nejvíc ze všech, je tu (v ČR) plno lidí co o něm ví víc než já... Z tohohle žádnej mindrák nemám... Osobně Rastamana neznám jedinýho, ale pročetl jsem mnoho diskuzí na Rastamanských fórech, kde se k tématu vyjadřovali i "černí" Rastamani. A jelikož mnozí z nich byli výborní diskutéři, dali mi nahlédnout na Rastafari i z jiného úhlu než je u nás běžnej... Zezačátku jsem taky křičel že je to blbost, že Rastové nejsou rasističtí, ale postupně čím víc jsem si o tom zjišťoval, došel jsem k postoji, jakej zaujímám... Nikde tu nehcci tvrdit jak je Rasta špatný a zvrácený, ale chci jen upozornit že všechno na tomhle světě má svý mouchy, ať si to připustíme, nebo ne... Když se o to budeš trochu aktivněji zajímat a budeš upřímnej sám k sobě, dojdeš patrně ke stejnýmu výsledku jako já... Je to smutný, taky mě to bolelo když jsem ztrácel ideály, ale pravda je mi cennější než růžový brejle a tak jsem to holt musel nějak zkousnout. Jo, jsou to naučená a opsaná fakta, bohužel nemám možnost si osobně promluvit s nějakým Rastamanem... Máš pravdu, záleží na tom jací lidé jsou, Rastamanů je spousta a každej bude mít svůj vlastní názor, ale já tu nerozebírám Rastamany, ale Rastafari jako takový... A navíc musíš uznat, že i Rastamani jsou obyčejný lidi jako já a ty a že žádnej člověk není dokonalost sama, vždy správnej, vždy spravedlivej a vždy objektivní. Teda pominu-li Haile Selassieho... ;)

Buď čím seš, měj vlastní názor na svět, to ti schvaluju. Ale pokud tě opravdu zajímá pravda, tak za ní jdi a nehleď na ideály protože právě strach ze ztráty jistoty ve vlastním světě je naší největší překážkou v cestě za pravdou... Stačí se rozhlídnout a uvidíš to... Hledej co ti přijde správný a dobrý a to konej, k tomu nikdo nepotřebuje nálepku "Rastaman"...

Denně se modlit za to, aby někdo jinej zemřel? Navíc člověk kterýho miluje takovejch tisíc lidí? Mohli by se modlit, aby odešel z funkce a nikdo po něm už nenastoupil, ale oni se vyloženě modlí za něčí smrt... To se mi teda sakra bije s one love... Mno, možná jsem ten přecitlivělej...

Viděl jsem dokument kde Mutabaruka říká: "Nechápu, proč bílí poslouchaj reggae, vždyť to musej bejt masochisti..." Zajímavej pohled na věc... Nejednou jsem od Rastamanů četl příspěvky kde zaznělo, že bílej kterej chce bejt pravej Rasta je stejně absurdní, jako černoch kterej chce bejt členem Ku-Klux-Klanu... Tohle mi třeba přijde přehnaný přirovnání, ale ten princip je podobnej....
podle mýho názoru je rastafari hlavně životní cesta. Jde o to vycházet se s vým okolím podle One Love, stravovat se pokud možno I-tal a občas pokuřovat tu bylinu. Rozhodně se ovšem snžím vystříhat alkoholu, stejně jako ostatních drog.

Co třeba váš názor na I-tal?
Pan Ker
*
Rasta Dawg
No, to je právě to - kdyby bylo Rastafari pouze náboženství, tak by bylo pitomý rozdělovat podle rasy a historie, jenže ono v sobě skrývá i to hnutí za černoškou svobodu a repatriaci a tam už na tom docela záleží... Těžko přizveš vraha svých prarodičů, aby ti pomohl rozhodnout tvou budoucnost...

Jinak já kombinuju fakta se snahou o pochopení a snažím se oběma dávat stejnou váhu... Jinak ve škole se k pravdě moc nedostaneš... :)

ad I-tal: Stravuji se I-tal až na jednu výjmku - mléko a mléčné výrobky. Dělám to, v co věřím že je správný a dává mi to logickej smysl. Zákaz mléka mi přes rozum neprošel... Jinak co se týče všežravectví, o tom nikdo nepochybuje - volba vegetariánství je především morální a ne biologická... Aneb proč by měl nějaký živý tvor trpět jen kvůli chvilkovému povzbuzení mých chuťových pohárků? Za deset minut po jídle si pamatuješ jen že to chutnalo dobře, ale tu chuť konkrétně si už nevybavíš... Jinak to, že lidská samička může mít dítě každej rok taky neznamená, že tuto možnost MUSÍME využít. Stejně tak s všežravectvím...
Pan Ker
*
ChaoticRoman
2 Pan Ker: Support

ALE názor na rastu...je to prostě o víře...mám kámoše, které já za rasty považuju...i když to nejsou černoši.. ale líbí se mi jejich víra, názory a způsob života... já rasta nejsem (dokážu to poznat, pže jsem o tom něco přečetl: nevěřím v boha, ani v Jaha, nejsem černoch, nehulím, abych se přiblížil k Jahovi ani nežiju jejich přírodním "ital" životem), přesto poslouchám hl. reagge, pěstuju, líbí se mi africká kultura, mám rád tu jejich trikoloru a samozřejmě hulím a proto se mi tahle kultura skutečně líbí...tak uvažuju o dredech...

...a teď se prám: je na tom něco špatného?
dawgie: no, já tvrdim že odmítat v jídelníčku maso je pitomost. Ať si kdo chce co chce říká, je to blbost. Lidský tělo je uzpůsobený na to, aby maso dokázalo zpracovat, a taky něco z masa potřebuje. Zvlášť ve střední evropě s tuhýma zimama. Například můj jídelníček v zimě se skládá z větší části z masa. Naslouchám svýmu tělo a vím, že to potřebuju, jinak bych se necejtil dobře a byl nemocnej. Oproti tomu v létě jím téměř výhradně rostlinnou stravu, obohacenou o sýry a jogurty, občas kousek masa. V létě totiž nemusim vydávat tolik energie na vytápění těla, a tudíž nepotřebuju tak energeticky vydatný jídlo. Tolik asi můj náhled na I-tal.

A rozdělení na bílý a černý? Hnutí za černošskou repatriaci bych nechal čřernochům, maximálně jim pomáhal a doufal že získáme tu důvěru, kterou jsme u nich ztratili. Pro nás bílý už jenom zůstává ta duchovní stránka rastafari, která je přístupná pro každýho.
Rasta Dawg
Pan Ker: No rozdíl je samozřejmě dosti relativní, osobně to vidím tak, že se snažím nebýt součástí utrpení kolem mě ale i tak něco jíst musím (tedy pokud bych se nedal k breathariánům)... Celosvětově se považuje rostlinná strava za méně násilnou, otázka zní co si o tom myslí rostliny...To by bylo na dělší diskuzi o problému do kterýho ani jeden nemáme dostatečný vhled, tak ji radši rovnou přejdem...

Na jednu stranu máš pravdu - silnější žere slabšího, ten ještě slabšího, ad infinitum... Ale jedině lidi zabíjej i když nemaj hlad, jedině lidi zabíjej i když to není nezbytně nutný... Pro nás maso nutný není, náš organismus snese dobře i vegetariánskou stravu, je-li dostatečně pestrá...

No, na přírodovědecký fakultě se dozvíš jen část pravdy. Něco prostě ještě neobjevili a tak o tom neučí, nebo je to pro západní vědu příliš nezměřitelné... Řekl bych že takovej zhoubovanej šaman z hloubi Amazonie ví o principech přírody a života víc, než celá naše vědecká společnost... Ale o jejich pohledu na svět ti na fakultě neřeknou, dostaneš jen část pravdy...


ChaoticRoman: Ne, nic špatnýho na tom není - buď svůj... Ale chtěl jsem jen naznačit, že pro spoustu lidí tady je Rasta jen póza na který si staví image a ani na nich nevidím nic špatnýho, dokud o sobě neprohlašujou jaký jsou velký Rastamani. Pak už se podle mě jedná o dezinformaci, jinak řečeno lež. Možná z nevědomsti, ale jak obecné pravidlo praví: Neznalost neomlouvá...!


Ramon: A myslíš, že po oddělení té duchovní stránky od "Garveyistický" je to stále Rastafari? Mám pocit, že i v Etiopii byli lidé, kteří věřili že Haile Selassie je Bůh vládnoucí jejich zemi a přesto si pořád říkali křesťané... Náboženská část a "repatriační" část jsou jako duše a tělo, jako dvě strany stejné mince, takže po oddělení nikdy nezískáš skutečnost. Obě tyto části jsou pro Rastafari existenčně důležitý, protože ta náboženská stránka je drží při zemi a myslím že hlavně díky ní nikdy nedošlo na nějaký rasistický útoky z jejich strany a díky ní jsou celosvětově známí jako mírumilovní lidé. Na druhou stranu "repatriační" část je dynamickým jádrem Rastafari, vymezuje jim jejich identitu, motivuje je pokračovat dál, dává jim společnej cíl i nepřítele (Babylon) proti kterýmu se mohou vymezit, dává jim naději že může být líp, že zas jednou budou doma... Těžko říct, nakolik jde tyhle dvě stránky separovat, aniž by to destabilizovalo Rastafari... Chci říct, že když budu mít sklenici "slaný vody" a separuji z ní sůl a vodu, můžu jen onu sůl nazvat "slanou vodou", nebo tak nazvat samotnou vodu? Já myslím že by se Rastafari takhle rozmělňovat nemělo, spousta Rastamanů dost trpěla a mnoho také zemřelo za to, aby Rastafari přežilo a mohlo vůbec existovat v té podobě, v jaké existuje. Myslím že by je celkem bolelo vidět jak bílí trhaj Rastafari na kusy a berou si jen to, co se jim hodí do krámu...
neni pravda ze jen clovek zabiji pro zabavu, to mas spatny info. pro zabavu zabijeji treba delfini, nejsou vyjimkou pripady kdy treba 6 delfinu dlouho pronasleduje jednu samicku kerou pak hromadne znasilnej a treba klidne i zabijou. fdelfin moc dobre vi ze clovek potrebuje vzduch. cas od casu se nejakymu cviciteli stane ze si s delfinem hraje a von ho najdenou z nicehonic pridrzi trosku dyl pod vodou.............
jinak k masu. povazuju maso za nejdulezitejsi cast svyho jidelnicku. vlastne nejim zadna bezmasa jidla, nemam rad sladky. musim rict ze mi maso chutna predvsim hovezi a pokud mozno mene nebo nejlip vubec tepelne upravovany. idealne suseny na slunci (ale k tomu s tak casto nedosteno) sem o sobe presvedcenj ze kdyby to bylo opravdu nutny sem bez problemu schopny jist i lidsky maso. preziti je nejdulezitejsi priorita.
mad lion: zajímavej pohled. Konečně někdo kdo netvrdí že maso je z jídelníčku vyloučitelný.

dawgie: zajímavý, takhle jsem se na to ještě nekoukal...popřemejšlim o tom
myslim ze kazdej ma zrat to na co ma chut. vod toho ty chute sou, ne?
vadi mi treba kdyz vidim jak rodice vegeariani nutej svy deti nejist maso, dit se snad muzou rozhodnout sami, ne?
asi sou lidi kery bez masa prezijou ale, nevim nevim.
na fidzi byl jako snad na jedinym miste na svete beznej kanibalizmus z nutricnich duvodu (dokonce mistnim jazykem se rekne lidske telo - velka ryba a pozdeji tez dlouhe prase)
na fidzi totiz nez prijeli kolonizatori nezil veci savec nez krysa.
proto kanibalizmus z jinejch nez nabozenskejch duvodu.
mad lion: jistě existujou lidi, který se bez živin z masa obejdou, ano. Ale každej si na to musí přijít sám. Já jsem taky masožravec, ale přes léto, v těch vedrech, na to maso fakt nemam chuť.

k vegetariánskejm rodičům: to je kardinální kravina. To dítě je ve vývoji a potřebuje vyváženou stravu složenou ze všeho. Jinak bude jeho přirozenej vývoj narušenej a bude mít zdravotní potíže.

o tom s fidži jsem už slyšel.
Rasta Dawg
Mad Lion: Myslím, že každej by si měl šoustat kdy se mu zachce a s čím se mu zachce... Vod toho přeci sexuální pudy jsou, ne? A čert vem nějaký utrpení znásilněnejch ženskejch, vždyť delfíni to dělaj taky, tak je to přece O.K... Chci tím říct, že stejně tak jako člověk váží mezi uspokojením sexuálního pudu a utrpením znásilněné ženy, měl by vážit i mezi uspokojením chuti a utrpením živého tvora...

Já tu nehlásám "nežerte maso, je to hnus"... Já tu hlásám, minimalizujete utrpení kolem sebe, máte-li tu možnost... Vývoj dítěte maso potřebuje a tak ho sakra má dostat, ale dospělý lidský organismus se bez masa obejde, tak proč dál působit utrpení jen kvůli chvilkovýmu povzbuzení chuťových pohárků... Já třeba maso nejím, ale kdyby si o to mý tělo řeklo (zdravotní problémy), tak mu ho zas velerád dopřeju, protože jednak je maso chuťově dobrý (ačkoli tak 80% jeho chuti dělá použité koření) a druhak pro mě prostě nebude jiná možnost... Ale nyní možnost mám a tak ji přece využiju...

Jinak, já nikomu vegetariánství nenutím, všichni mí kamarádí jedí maso, celá moje rodina jí maso, klidně pomáhám i s přípravou masitého oběda a nepovažuju lidi co jedí maso za něco méněcennýho... Je na každým z nás, zvažovat důsledky našeho chování a náš dopad na tento svět, na naše okolí... Já jsem dospěl k tomuhle názoru, ty dojdeš k jinýmu, budem si každej žít po svým, nebudem nikomu nic nutit ani rozmlouvat a můžem žít všichni v míru... O vegetariánech se říká jak jsou v tomhle ohledu netolerantní až militantní, ale zatím jsem se setkal spíš s militantností "masožroutů", takže bych řek že to bude tak fifty-fifty...

ad Fidži, kanibalismus, atd...: Ale jo, vždyť o tom já mluvím - neměli jinou možnost... A kdbych umíral hlady, i já si člověčinu bez větších morálních problémů dám.. Tedy pokud bych ho nemusel zabít... Ale jinak s tím Fidži, moc zajímavá informace... Díky...
to fidzi byl priklad toho ze clovek asi maso savce potrebuje, nevim....
neni normalni kanibalizmus s nutricnich duvodu.....
vubec kanibalizmus je zajimava vec........
treba v australii bylo u jednoho kmenu normalni ze matky jedli sve zemrele male deti. verili ze se znovu narodi, zajimavy je ze to casto bylo doprovazeny zvracenim a nechutenstvim.
kanibalizmus z nabozenskejch duvodu byl dvou druhu, jednak valecnici pojidali protivniky aby ziskali jejich silu (nejakej misionar v nejakym kmenu na ostrove v indonesii napocital kolem chyse jednoho samana 800 kamenu. kazdy za jednoho snedeneho cloveka.
dalsi duvod byl vyjadreni ucty predkum, tim ze je pojidali.
jo a starej ceskej viraz pro kanibala je lidojez
a vyra kanibal je skomolenina slova kariba - tak si rikali nejaky clenove nejakyho kmenu (bohuzel uz si nevzpominam odkud) a znamenalo to neohrozeny. teda doufam ze to moc nepeltu uz je to dyl co sem to cetl...........
Lux
nevíte někdo kde se dá sehnat nějaká literatura ohledně tohohle náboženství a pokud možno českej překlad Holy Piby mam jen anglickou...
ThomasK
Uctívám JAHa , drží mě nad vodou!
JAH Bless Yu Rasta!
....
edit: Pročet jsem si tady pár názorů na rastafari, a jsou tady moc zajímavý názory,zajímavý postoje.Jsem rád za to že jsou takový lidi kteří si stojí za svým názorem..
Za rastu se rozhodně nepovažuju, rasta je pro mne inspirací která mi dodává sílu. Sílu přežít v babylonu - V systému postavenym na konzumu..
Když jsem ted přijel do Řecka s tim, že potřebuju změnu, byl jsem nadšenej jak je tady krásně.. Jo,je tu krásně, ale je to dobře,že uprostřed nádherný přírody je postavenej systém založenej na konzumu? A to nemluvim o větších místech.. Nadruhou stranu si musim připustit že jsem taky součástí tohodle nekonečnýho babylonu! Bránim se tomu, snažim se žít skromě, vystačit s málem, ale strašně moc mi ubírá sílu, když se rozhlídnu okolo sebe a vidim jak se spousta lidí vyžívá v tomhle systému , v systému kterej (jak už tady někdo psal) nemá pevný kořeny.
Méně je Více!
Dredy nemam, mam dlouhý vlasy, kouřim cigára docela dost, jim maso, recykluju odpad, příroda na prvnim místě, poslouchám reggae... Může byt takovy člověk rasta.... :)
Myslim,že neni duležitý jak človek vypadá, jesi má dredy nebo nemá, důležitý je co má v srdci!
Spoustu válek,mnoho zlých lidí,přehnanej konzum,a lidi kteří soudí podle vzhledu a ne podle srdce. To mě ubíjí.

A proto mě víra v Rasta udržuju nad vodu.
Peace and Love!
COCALERO
Sledujete případ BUJU BANTONa ? a jeho nepříjemnou situaci ve vězení?

Mark je zavřený v Pinellas County Jail na Floridě, kde ho 19. dubna čeká soud. Je obviněn ze spolčení za účelem koupě nejméně pěti kilogramů kokainu a v případě odsouzení mu hrozí dvacet let za mřížemi. Jeho právník, David Markus, 4. března před soudem vyjevil skutečnost, že tajný zdroj, který obstaral všechny usvědčující důkazy, obdržel 35 000 $ za to, aby dostal Buju do vězení, a v případě jeho odsouzení dostane i podíl ze zabaveného majetku. Vzhledem k tomu, že si na podobných navádění ke zločinu tento profesionální práskač vydělal již 3.3 miliónu dolarů a deset let spolupracuje s žalobcem, který “shodou okolností” vede i tento případ, nedivím se, že americká vláda jeho identitu odmítá zveřejnit. Kladu si otázku jak dlouho a jak vůbec tento systém, kdy si někdo objedná něčí společenskou popravu, funguje, a na kolika “polapených” byl již trest vykonán. Nebudu tady polemizovat o Markovo vině či nevině. Chyby děláme všichni. Nezapomínejme však, že média nám ukazují pouze to, co chtějí, a mě určitě jejich výroky nepřesvědčí o tom, že Mark je špatný člověk.

Buju Banton se rozdělil o jídlo se spoluvězněm a byl za to minulý čtvrtek přemístěn do sektoru s nejvyšší ostrahou, kde nefungují základní hygienická zařízení a kde mu není umožněno se stravovat podle rastafariánských pravidel i-tal. Za tři měsíce ve vězení Mark výrazně zhubl a za poslední týden pobytu v novém sektoru se jeho psychický i fyzický stav rapidně zhoršil. Pobyt v maximálně hlídaném křídle mu také znemožňuje se pořádně připravit na soud, který ho čeká 19. dubna, a rozhodnutí umístit Bantona mezi nebezpečné zločince jen pár týdnů před nadcházejícím řízením, je tudíž velmi kritické. Jeho právník David Markus věří, že tento nepřiměřený trest je zkrátka jen posledním z projevů šikany, které hvězda čelí od vstupu do Pinellaské věznice, a přirovnává případ ke Kafkovu Procesu.

Gargamel tým vyzývá všechny, kteří chtějí Buju Bantona v jeho boji za spravedlnost podpořit, aby si na Facebook-MySpace-Twitter jako profilovou fotku nastavili oficiální Free Buju logo nebo oblíbenou fotografii zpěváka a co nejvíce šířili hudbu, videa, rozhovory, inspirativní texty písní a vše, co se Buju týká. Dále prosí selektory, aby co nejvíce hráli nový singl Optimistic soul, k němuž byl natočen videoklip během zpěvákovo podzimní tour po Spojených státech a můžete ho shlédnout pod článkem. Zapojte se prosím i vy do kampaně Free Buju and stay optimistic.

Doplňující zpráva:
Soud, který se měl konat 19. dubna, byl bez vysvětlení přeložen na konec června. Bantonův právník, David Markus, je velmi rozhořčen, protože jeho tým velmi tvrdě pracoval, aby byl případ k dubnovému datu připraven. Jsou zaplacené letenky a hotely všem svědkům, kteří přiletí z Jamajky, a také týmu právníků z Houstonu a Washingtonu. Žalující strana na dotaz, zda-li ví něco více o důvodu přeložení soudního líčení, nechce odpovídat a soudce bez odůvodnění přiklepl zpěvákovi nové datum procesu na 21. červen. Buju Banton je ve vězení od prosince a samozřejmě má zájem na tom, aby soud proběhl co nejdříve.


http://www.youtube.com/watch?v=mxITQYEXgu4

sem s tebou BUJU, naše srdce bijou pod taktovkou JAHA RASTAFARIHO - buď silný jako Lev, který na nás čeká v zemi zaslíbené jménem ZION .....
LA HOJA DE COCA NO ES DROGA
free BUJU
outdoorista
Já mám taky dready ale nejsem rasta......dready mám proto,protože nesouhlasím s naším systémem(Babylon) a vadí mi některé zákony,které mě(nás i vás) omezují v tvorbě(pěstování) a užívání oné nejléčivější rostliny(byliny) na světě:rolleyes:
Navíc dready jsou asi jeden z nejstarších účesů,nosili ho germánské kmeny a keltové,nosí je sadhuové v indii(taky takový rasta,ale po indicku),v africe to je už taky pár tisíc let,tak proč ne,meju si je jednou měsičně vodou a je to ok......
Tím že dready nosím dávám tomuto systému nesouhlas......svět je o penězích a vždy bude,kdo jich má hodně chce furt víc......rasta ne.....nepoužívá peníze,protože jsou to nástroje pro zneužívání a podněcování lidí,stejně jako alkohol a tabák,který zamlžuje úsudek.....řekne rasta.Rasta jí jen co si sám vypěstuje,nebo co sesbírá v lese......chodí pěšky......neholí se a nestříhá se,nečeše,vlasy v splstnatělé copy nosí coby hřívu lví s velkou hrdostí a úsměvem se nosí,rve se jako lev,ale nepodporuje násilí........kouří bylinu(ganju) pro meditativní,léčivé a mysl očištující účinky a užívá jakékoliv části posvátné rostliny........kouřením této byliny je blíže svému bohu JAH(jakoby v podobě laskavosti,radosti,lásky,svobody a míru,sjednocení a rovnoprávnosti)......život jeho bývá promiskuitní,lásku dává všem ženám dosti stejně a však s jednou do konce života zustane.......nejí maso(většinu) jako vepřové(prase je nečisté,protože se živí zbytky a vším) a maso vůbec,protože maso=krev=život a rasta živého tvora nezabije,i kdyby to byl hmyz,vše živé je JAH,jí jen co příroda dá z rostlin a pije pouze čistou vodu,alkohol nikdy(Babylon) a nekoření,jí tkzv. I-tal kuchyni,neopracované jídlo,nesolí a nejí cukr(cukr připomíná těžkou práci na třtinových polích,kde pracoval před více jak 100 lety černý lid)......Rasta je ke každému přívětivý......avšak nebaví se leda s kým,je to dalo by se říci......trpitel......žije v lese co nejdál od civilizace(Babylonu).......každý den čeká na pláži na lod Krále králů která ho se všemi rasty odveze do země zaslíbené(Kingdom of Zion) a všechen černý lid bude osvobozen od otroctví a v míru se seskupí(OneLove) stejně jako celý svět od válek ustoupí a vznikne ráj pozemský kde láska a mír převládají:)
Chápete že vy co nejste černí(afrického původu) nemůžete být pravám RASTAFARIÁNEM???nejste otroci,nežijete na Jamajce kde toto.....nevim jestli mohu doslova říct ale ano......náboženství.......u nás je to kultura spíše.....nebo alespon to tak bereme:užívání ganji v jakékoliv podobě a pěstování,dready,mírumilovný život,nesouhlas se systémem,láska k přírodě,všeobecně láska..........když to píšu tak mi to přijde jako hippies,ale to je jedno,i k těm měl jeden ze zastánců Rastafariánství Bob Marley(Robert Nesta Marley) přízen:wink:
Když přijedete na Jamajku a je jedno jestli máte dready dlouhé až po kotníky,místní rasta na vás vždy zavolá:Hey white boy! nebo Wolf!
A když by jste mu říkal že jste rasta a bla bla bla,i kdyby jste to mysleli vážně,pro ně nejste rasta a v hloubi duše se vám bude smát a říkat si že jste hloupý(i běloch může být rasta,ale musí být zasvědcen a vysvědcen nejvyšími duchovními rastafariánství na Jamajce).......a nedivte když málo mluví,i když občas bývá přespříliš komunikativní a v to náboženství doopravdy věří,věří v příjezd krále,ve sjednocení v lásku a žije přírodně podle pravidel rastafariánství.......vy ne,vy jste v tom nevyrostli......když vidim ty dredaře(nebo polodredaře-dready jen vzadu),tak 50%jsou fetáci(piko,LSD,hero,extáze,aj...) a to by bylo pro rastu nepřípustné,rasta je prosti chemii,ano neřekli by jste to,ale rasta neuznává ani podlampovou marihuanu,i kdyby byla pěstovaná v hlíně a hnojená organicky,pro něj je to......plastic sensimilla......,rasta uznává jen ganju tak jak ji příroda dala,v hlíně,bez hnojiv(tim nemyslim třeba slepičinec,koninu,kopřivy,to jsou absolutně přírodní věci co nekoupíte,ale jen vyrobíte)......no a zpět k těm dredařům.......30%teda nefetuje,ale kalej(pivo,víno,whiskey,vodka,rum) a kouřej cigarety......this is babylon.....takže taky žádnej rasta,i když takový týpci to o sobě rádi hlásej.....heh.....dalších 29,9% sice třeba žijou přírodně,pořád jí maso(např. Mc'Donald's,KFC,Burger King a jiný sračky......fůůůůůj),cukr,sůl,koření,ale třeba bydlí v paneláku,v domě,v civilizaci.......rasta vždy uteče do lesa,protože nemůže vystát zkaženou společnost a tak soužije s přírodou......tím pádem 0,1%lidí ze 100%lidí je 1 z tisíce co žije v lese,nepoužívá peníze,jí I-tal kuchyni,pěstuje si vše sám,odprostí se od hmotných statků a přijme skrze ganju statky duchovní a věří ve všehodobro(existuje takový slovo?)
Každý rasta je ale jiný,například ortodoxní rastfariánství,kde musí mít hlavu úplně vyholenou,je to celkem nový druh náboženství,kde se promítají jiná náboženství(egyptská,čisé křestanství,židovství a národní kultury afriky),je pravdou že to vzniklo kvůli otroctví......
Věděli jste že tkzv. prorok a aktivista Marcus Garvey,který prorokoval nástup černého krále-mesiáše roku 1920 a když byl pak roku 1930 v Habeši (současná Etiopie) korunován černošský císař Haile Selassie, znamenalo to pro mnohé jasné naplnění Garveyho proroctví. Podle císařova předkorunovačního titulu a jména – rás Tafari Makonnen – také rastafariáni odvodili své jméno: Rastafari.
Garvey souhlasil s Kuklux klanem,který chtěl jen čistou rasu(bělochy) ve svém státě,a Garvey chtěl aby všichni černoši žili jen na africkym kontinentu a zbytek ras na svých(asiati/Asie,Evropani/Evropa,aj....)
No ale rastafariánská myšlení vychází zejména z předpokladu, že černošští obyvatelé Ameriky a přilehlých karibských ostrovů, kteří sem byli zavlečeni jako otroci, jsou přímí potomci krále Šalamouna a královny ze Sáby. Považují se za jeden ze ztracených izraelských kmenů, proto mají ve znaku lva Judského (dredy mají připomínat jeho hřívu – síla a zdraví).
Haile Selassie I. zastává v rastafariánské víře důležité postavení, je považován za inkarnaci Boha neboli Jaha (z hebrejského Jahve), a černého mesiáše, který v soudný den den vyvede všechen africký lid ze zkaženého světa hříchu Babylonu, do vysněné zaslíbené země, označované v rastafaránské terminologii jako „Zion“ (viz sionismus). Tou zaslíbenou zemí je Afrika.
Důležitou součástí víry a formou její šíření je hudební styl reggae, spojený zejména se jménem Boba Marleyho a kouření ganji, s jejíž pomocí rastafariáni mohou komunikovat s Jahem. Celkově rastafariánská víra nabádá k všeobecnému míru, harmonii, lásce a sjednocení.
V poslední době se rastafariánství rozšiřuje do světa a získává více a více příznivců. Většina z nich se zaměřuje na praktickou stránku věci a rastafariánství berou spíš jako životní styl než jako duchovní cestu - a to je rozdíl mezi rasty na Jamajce a vámi ostatními....

A proto nejsem rasta.....řadím se spíše pod grower,herbalist,ganjaman.....
manillaPaece
No nechci tady zasahovat do diskuze, ale podle mě je Rastafariánství pro každého něco jiného... nebudu třeba říkat že Hailie Sellasie I není ztělesněním boha, pro černochy určitě je... Kouřím taky ganju, mám taky plnou hlavu dredů, když zasvítí slunko po dešti a sedim zrovna ve svým fóliáku, dávám si spliff a je mi fajn, taky to považuju za cítění JAH... Neříkám o sobě že jsem rasta, maso jím rybí a kuřecí, jako párků z krámu bych se taky nedotk... Přírodu mám velice rád, ale nechci bejt rasta jen kvůli tomu že mám dready, nebo kvůli tomu že poslouchám jen reggae... Celý život se člověk učí, a každý nachází pointu v něčem jiném... Podle mě je důležité, aby se lidi přestali nenávidět, aby černoch a běloch si byli rovni... Samozřejmě jde to těžko s republikou plnou cikánů co kradou a furt maj málo... Ale nebudu rasista, dokud nekradou mě na zahradě... nejsem majetnický... Ale rád se podívám na net u notebooku, a rád se projedu autem... Když už jsem se tady narodil, nemá cenu odsuzovat to co už tady je, spíš snažit se to změnit aby tím trpěla co nejméně příroda... Je mi hrozně odporný když za mnou někdo příjde nebo na mě volá: Hej Rasto, a pak když mě zastaví, říká: Jak dlouho ti to roste, já si necham taky udělat dready, taky budu rasta... Tady OUTDOORISTA nademnou to všechno vysvětlil, a já mu za to děkuju... Nebude každej Bunny Wailer, stejně jako každej není Karel Gott... Zpívat mě baví, hraju i na bicí, ale když sem u nich seděl půl roku, a po půl roce jsem si uvědomil, že to chce víc lidí, že samotnýmu se mě nepovede na to zamlátit One Love... Dneska neúspěšný lidi, toužej po umělým úspěchu , a hledaj jak se na kdekom přiživit...Lidi Hulte, nemyslete na špatný věci, musíme se snažit, až nás budou milióny, jistě do našich srdcí připluje králova loď a odveze nás do Zionu... Bez ohledu na barvu pleti...
Niari
To je fakt dojemné, jak vám najednou záleží na správném vývoji úplně cizích dětí :D
outdoorista
například Rasta když říká ONE LOVE,tak nemyslí jedna láska,ale ''život v sjednocení''
asi jako píše manillaPeace,aby se lidi přestali nenávidět,rovnost všech ras,nebo si to vysvětlete jak chcete,určitě to znamená prostě dobro,mír,lásku,rovnost,procitnutí............prostě najít správný směr života;):)
Nevim jestli to tu někdo psal,ale Rasta kouří levou rukou,protože je blíže srdci,které spojuje při meditaci člověka s JAH a osvobodí duši a mysl od Babylonu..........
HERBSMAN
já mám už jen jeden dread. dnes jsou to přesně 3 roky. nechal jsem si je udělat kvůli Bobovi. taková "pocta" jemu a hlavně reggae. je to parádní styl. nejvíc se mě líbí, jak tou hudbou prostupuje ta pozitivní energie positive vibration.
a k tomu rastafariánství. je to celkem paradoxní, protože rasta je svobodný člověk a mít nějaké pravidla a svazovat se jimi se mi moc nezdá. když jsi svobodný, tak můžeš dělat cokoliv chceš. není-liž pravda.
Celkem dobře to popisuje kniha Oheň v dlaních..

před určitou dobou jsem se nechtěl nazývat rastafarián, jelikož jsem nevěřil v JAHa. teď na "to" věřím, ale rasta stejně nebudu..
mj. nemusíš mít dready a být Rasta. viz Haile S.
tuffgong1
jenom k tomu jak tady někdo psal že běloch nebude rasta že ho černý neuzna tak to není pravda.... jistě znáte ruzne rasta uskupení jako např. : 12 kmenu israelskych(nejznámější člen Bob Marley),etiopský národní kongres tak v obouch těchto uskupení jsou již běloši a to etiopsky narodní kongres jěště před nějakou dobou prohlašoval nikdy žadny běloch nestane na Sionu a ted mnoho z jeho členu jsou bílí rastamans........................... každý má právo věřit a poslouchat slovo od Jaha
Irvin
Moj nazor na rastafarianov je taky, ze su to strasny bajkary. :D Na Jamajke kazdy druhy je inkarnovany Selassie, Marley, Buddha ci Jezis. Ostatny zabijaju ludi pohladom a chodia po vode :D
tuffgong1
Re:Irvin ber to takhle v každém náboženství jsou jak ty říkáš bajkary Rastafari aspon nechce p lidech peníze a jejich členové neprzní malé děti....................
outdoorista
ten kdo činí jak Rastafariánská víra udává......je Rasta
ten kdo nečiní jak Rastafariánská víra udává a má dreadlocks jako ozdobu......je Wolf
Irvin:Rasta je především ''trpitel''......a nikdy o sobě netvrdí a ani nemusí že je Rastafarián,protože on je ;)
Určitě si přečti nějakou knihu at v tom máš jasno...
Stoned_r41d3r
Já si myslím, že málokterej českej rasta ví, že Hajlý Ejdž si to před půldekádou promenoval po Varech....

:)
tuffgong1
Já nejsem rasta a vím to . A jestli pak víš proč si to namířil na státní návštěvu právě československa ? :D
Stoned_r41d3r
citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
Já nejsem rasta a vím to . A jestli pak víš proč si to namířil na státní návštěvu právě československa ? :D


Šířit on luf a natty dreadlaks? :rasta:

Mám za to, že tou dobou se pokoušeli Talijáni učit Habešany objednávat si Cappucino, tak si řekl takový to internetový: LOL, FML a šel do vícemeně euro exilu. A pak ještě jednou přijel očíhnout bolševiky co ho jednoho dne sundaj :) :hug: :love:
tuffgong1
To tak to je teda zajímavě napsaný :D
taky je zajímaví že znal důvěrně jednoho Československého velvislance a když velvislancovi začalo tíct do bot tak Selassie zasadil o to aby se přestěhoval do Etiopie ............. tož a bylo dokonáno :D


Ale s tim kapučínem jsi mě dostal a taky "tak si řekl takový to internetový: LOL, FML " :D
Skaff
K tomuhle bych taky rád něco připsal.
Už hodněkrát tu bylo napsáno že je divný když je bílej člověk Rastafarián.
Divné to není ani trochu. Podle Rastafariánství všichni pocházíme z Afriky (Což je potvrzeno). Takže každý bílí člověk má v sobě i svoji černou osobnost.
(Bílá rasa se stvořila tak že lidé putovali na sever, a tudíž nepotřebovali tolik pigmentu. Je prokázáno že bílá rasa je zdegenerovaná černá.)

V Rastafariánství absolutně nejde o barvu. Rastové to neřeší, barva kůže je stejná jako barva očí. O člověku vám nic nepoví. Člověk může být zlý, ikdyž je černoch nebo běloch, nebo asiat. (Kromě různých "radikálnějších" dómů ale to je na delší povídání, a ani já sám toho o tom tolik nevím)
A jakej mám já názor na Rastafariánství jako takové?
Nemám rád systém-Babylon, utlačuje lidi od jejich přirozenosti.Nemám rád žádné formy utlačování, a bojuju proti nim jak nejlépe mohu.
Haile Sellasie je pro mě velice významná osobnost. Stačí vědět co tento člověk dokázal a nemůžete si ho nevážit.
Sám považuji Ganju (Kayu) za jednu z nejužitečnějších květin pro člověka. Nabízí mi uvolnění, a až spirituální stavy vědomí čímž se jen přibližujeme ke vnitřní energii ketrou má každá živá bytost v sobě. (Jah).
K ostatním drogám : Tohle by asi nejlépe vysvětlil Bob Marley v jedné své písničce (Burnin and a lootin) : "We dont need drugs, what a make us strong."
Sám si občas pivo dám, nevím ale myslím si že i spousta ortodoxních rastů ho pije. Maso nijak zvlášť nevyhledávám, ale když matka uvaří něco s masem tak neodmlouvám (Což je jedno z dalších pravidel které by měly rastové dodržovat a to "Cti otce svého a matku svou". To oni vám daly život, což je to nejdůležitější co na tomhle světě máte).
No, doufám že se to dá číst, já to nedokážu posoudit protože mám celej text červeně podtrhanej. :D

Ps. Pokud tento text někoho zaujal a chtěl by se dozvědět více tak web : http://www.onelove.cz/
tuffgong1
Tak já taky něco připíšu :-)

To , že může být Rasta i běloch je v součastnosti normální , ale v době kdy Rastafari vznikalo to bylo něco nemyslitelnéhoa to jak pro černochy tak pro bělochy ... To , že se to zmněnilo je hlavně o tom, že pokročila doba a celé Rastafari se dosti změnilo . Ale třeba ještě 15-20 let zpátky se například Etiopský národní kongres silně stavěl proti "bílím Rastafari"
Cituji z knihy Rastafari: "Členové kongresu jsou význační svým nacionalismem a mají za to že žádný běloch nestane na Sioně "

Dále je důležité upozornit na fakt , že Rastafari vzniklo jako náboženství pro utlačovaný černý lid, lid jenž je podle Holly Piby (Bible černého muže) nadřazený ostatním a ne pro bílé utlačovatele. Ale jak jsem psal výše doba pokročila a i celé Rastafari se změnilo. Bílí otrokář více méně padl a teď se síla všech Rastafari obrací proti babylonu reprezentovaného penězi a těmi kteří pro ně žijí a udělají pro ně cokoliv, narozdíl od minulosti kdy byl babilon reprezentován bílím otrokářem / utlačovatelem.

Toť můj současný názor na věc... (dnes je bílej Rastafari ok ,dřív to bylo nemyslitelné).
Mr.Nobody
Nějaký rastafariánství u nás řeší už snad jen 15ti letí smradi, kteří si dají prvního čouda a uvidí jahveho, nebo v co vlastně věří ne? Potom to vidíte... po ulici chodí školáčci s chmířím pod nosem jakožto hrdinou ochranou svého panictví a na pískovišti vypraví jací nejsou rasťáci jako Bob Marley, nebo kterejkoliv jinej nemakačenskej pablb s tím, že si nikdy neoholí rypák. Sere mě to, lidi by dneska měli řešit to jak se uživí a ne nějaký kokotiny, který se vás nikdy nebudou týkat. Pokud teda nejste utlačovaní černoši zavlečení kdovíkam v řetězem, pak sorry.

Za tyhle černošský sračky bych všechny bílý dredaře hodil doprostřed Kingstnu a zdarec. Zedova prdel by proti tomu byla svatyně nedotčená.

pá a ostříhejte si dredy
Pan Ker
citace:
Původní příspěvek od Mr.Nobody
Nějaký rastafariánství u nás řeší už snad jen 15ti letí smradi, kteří si dají prvního čouda a uvidí jahveho, nebo v co vlastně věří ne? Potom to vidíte... po ulici chodí školáčci s chmířím pod nosem jakožto hrdinou ochranou svého panictví a na pískovišti vypraví jací nejsou rasťáci jako Bob Marley, nebo kterejkoliv jinej nemakačenskej pablb s tím, že si nikdy neoholí rypák. Sere mě to, lidi by dneska měli řešit to jak se uživí a ne nějaký kokotiny, který se vás nikdy nebudou týkat. Pokud teda nejste utlačovaní černoši zavlečení kdovíkam v řetězem, pak sorry.

Za tyhle černošský sračky bych všechny bílý dredaře hodil doprostřed Kingstnu a zdarec. Zedova prdel by proti tomu byla svatyně nedotčená.

pá a ostříhejte si dredy


Ač nechci nějak ohbajovat "rastafariánství", s inteligencí svýho názoru by ses směle mohl zařadit po bok diskutérů novinky.cz. Příště si ty svoje mindráky nech pro sebe, nikoho nezajímaj..
Mr.Nobody
A ty všechno neber tak vážně :)
Jenže tady je rasta a rasta. Mnoho lidí vidí pouze tu vizuální část, dredy voe a brka mrtě hulení...ostatně mnoho "rastů" s tím obchoduje, na jamajce je na tom postavenej turistickej ruch a tak. Vizuální část rasta, která je pro mládež přitažlivá, je hodně komerční a povrchní. Většina těchhle "nákupákovejch" rastů o pozadí neví nic, stačí jim dvacátá komiplace Boba, skunk od dýlera a zaplacený dredy.
Druhá tvář rasta, mnohem míň viditelná, jsou lidi, který se skutečně snaží žít podle všech zásad rastafariánství. Je jich álo, nesnaží se na sebe poutat pozornost a téměř nikdo o nich neví.

Ono totiž nic není jednostranný, každá prdel je o dvou půlkách a nemůžeš to odsoudit takhle šmahem.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma